Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.22. 23:01:56

Oké, hogy Koeman éra volt, szóval nem tuti, hogy igazságos, de emlékszem Pedrire, mikor csak Messinek mert passzolni, és a változásra, ahogy kinyílt a játéka és klasszis játékos lett hirtelen belőle, mikor nem volt ilyen kötelessége.

Én ilyesmitől is eléggé félek. Oké, hogy mondjuk megértenék egymást, de milyen áron, ha megint egysíkúvá válna pl. az ő játéka...

Plusz Lewy is 16 percet ült a padon 2023-ban sérüléssel, betegséggel, rossz formával. És még csak n em is volt Xavi haverja. Nem hiszem, hogy kezelni tudja. Én rettegnék ettől az egésztől, hiába imádtam és imádom most is. A vezetőség helyében én minden energiámat a támadóink mentális gátjainak felszabadításába fektetném, akármilyen szélsőséges megoldás kell hozzá, plusz 1-2 költséghetékony igazolással kiegészíteném azt a szekciót. Mert ha nem is világklasszis (bár Lewy még az is), de jó játékosaink vannak azért elöl, vagyis azok lennének ha legalább megközelítenék a saját tudásuk tetejét. Lewy, Fati, Torres kb 10-20%-ot hoz magából fél éve, Raphinha pár hónapja olyan 60-70-et, Dembélé közelíti legalább időről-időre a saját plafonját, csak hát őrá meg nehéz stabilan számítani, még akkor is, mikor egészséges, nemhogy akkor, amikor nem. Ha ezeket a játékosokat felhoznánk, egészen máshogy nézne ki a támadójátékunk, felérnének pár remek igazolással, ingyen.

Gránithoz hasonlóan látom a dolgot abban a tekintetben, hogy bőven egy kreatív középpályás hiányzik a legjobban. Felőlem maradhatna lyukas a jobbhátvédposzt is, ha jönne valaki, aki legalább Pedri szintje, és mondjuk jobb korú, mint ő. Az ő kiesése az, amit nem tudunk sehogy megoldani most, és emiatt akadozik méginkább a támadójáték.

Nyilván Messi lehetne ilyesmi poszton-feladatkörrel hátrébb, de akkor úgy menne át rajtunk mindenki, mint kés a vajon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 22:50:11

Andris írta:
2023.04.22. 22:20:39

De Messi ingyen jön, ez nekünk így mindenestől évente 25 millióba kerül, bruttó. (elvileg) Évi 25 millió euró plusz bevételt kell generálni az érkezésével közvetlenül, hogy nullán legyünk. A klubnak nagyságrendileg 800-1000 millió eurós bevétele van éves szinten, asszem. Ezek döntő többsége jegybevétel, szponzorációs összeg, és közvetítési jogdíj. 1000 millión nagyon nagyon keveset kell csak arányosan növelni, hogy kijöjjön a +25 millió. Jegyeladások szerintem nőnek, a közvetítési jogdíjak egyértelműen nőhetnek (ha megfelelő szerződéseket kötöttünk, flex részekkel), a szponzoroknál meg nem csak a régiek nőhetnek flex részekkel, hanem jöhet akár új is Messi miatt. És akkor még ott lehet akár a BL is, minden újabb kör sokmillió eurót hoz a konyhára, amit túlélünk, kezdve a csoport továbbjutással.
Éves szinten a fizuját kitermelni így nem lenne nagy dolog.
Ez leírva tök jól hangzik, de:

1. Nem tudom hogy várnánk több pénzt a jegyekből, amikor egy 55 ezres stadionba költözünk (amit amúgy bérlünk, tehát ez is egy plusz költség, ami eddig nem volt). Laporta meg nem fogja 75%-al megemelni a jegyárakat.
Mellesleg Messi nélkül is a Camp Nou-ban a legmagasabb az idei átlagnézőszám, szerintem nem nyerünk vele annyit.
2. Hova akarunk új szponzorokat? A Spotify-al hosszútávú szerződésünk van, amiben feltételezem nincs olyan kitétel, hogy ha Messi is jön, akkor többet fizetnek. Plusz a stadion-költözés miatt én abban sem vagyok biztos, hogy idén fizetnének a stadion névért, mivel nem ott játszunk.
Sok eladnivaló nincs, volt téma valami kriptos-cég, de ha jól rémlik velük is már megállapodtunk.
3. A közvetítési pénzeket ha jól tudom a Liga osztja szét, szerintem hiába nézik többen a meccseinket, ha magának a Ligának a nézettsége csökken.

És még mindig ott van a fizetési sapka, ha Messi-re rászánunk 25 misit, azt csak úgy lehet, hogy azt a 25-öt valamelyik másik játékoson/poszton megspóroljuk. Márpedig elég nagy luxus lenne egyetlen játékosba fektetni (vagy elverni, nézőpont kérdése) egy ekkora összeget.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.22. 22:29:05

Andris írta:
2023.04.22. 22:20:39
LG írta:
2023.04.22. 21:57:59
A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Őszintén szólva én nem igazán érzem, hogy a spanyol kicsik ellen jók lennénk. Mármint összességében igen, így vezetünk nagy előnnyel. De a gólok, a támadójáték, különösképp a támadó játékosok, az maga a borzalom.
Lewában már nem vagyok biztos, de Messi egy jó csapattal maga körül szerintem még bármilyen szinten, a BLben is megállná a helyét. DE, különben sem az a cél, hogy BLt nyerjünk. Az a cél, hogy tovább tudjunk jutni a csoportból, esetleg az, hogy lehetőleg csak top10es csapat ejthessen ki minket. Az európai foci krémjébe nem fogunk visszakeveredni 1-2 év alatt sehogy, semimlyen körülmények közt, ezt éppeszű ember nem várhatja. Majd 5 év múlva, mikorra beérik a fiatal gerince a csapatnak, és lesz normális lehetőség igazolni, meg normális felkészülés nyáron (alamizsna-haknik helyett).
Én sem gondolom, hogy rövditvávon BL-esélyes csapatunk lehet, ezért nem is igazolnék olyan játékosokat, akikben csak rövidtávon lehet gondolkodni. Főleg nem Messit. Ő volt az, aki évegik lélegeztetőgépen tartotta a haldokló csapatot. Elment, véget ért egy korszak, és elkezdett épülni egy új csapat. Most kapcsoljuk vissza a lélegeztetőgépre a csapatot, hogy aztán kév múlva újra meg kelljen tanulnunk Messi nélkül élni? Nem hinném, hogy erre van szükségünk.

Ráadásul nagyon aggasztónak tartom, hogy milyen hírek jönnek, mert azt veszem ki belőlük, hogy Laporta mindenáron azonnali javulást akar, nem törődve, hogy hosszútávon mekkora árat fizetünk ezért.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 22:20:39

LG írta:
2023.04.22. 21:57:59
A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Őszintén szólva én nem igazán érzem, hogy a spanyol kicsik ellen jók lennénk. Mármint összességében igen, így vezetünk nagy előnnyel. De a gólok, a támadójáték, különösképp a támadó játékosok, az maga a borzalom.
Lewában már nem vagyok biztos, de Messi egy jó csapattal maga körül szerintem még bármilyen szinten, a BLben is megállná a helyét. DE, különben sem az a cél, hogy BLt nyerjünk. Az a cél, hogy tovább tudjunk jutni a csoportból, esetleg az, hogy lehetőleg csak top10es csapat ejthessen ki minket. Az európai foci krémjébe nem fogunk visszakeveredni 1-2 év alatt sehogy, semimlyen körülmények közt, ezt éppeszű ember nem várhatja. Majd 5 év múlva, mikorra beérik a fiatal gerince a csapatnak, és lesz normális lehetőség igazolni, meg normális felkészülés nyáron (alamizsna-haknik helyett).
brazilfan írta:
2023.04.22. 21:13:07
Köszi az infókat, nem tudtam, hogy a 75 ezer már teltháznak számít, ez az arány a színházakban, mozikban másként van.
Azt hiszem, hogy a bevételek esetleges növekedése nem jelentene anyagi hasznot, hanem “csak” tompítaná a visszahozatala miatti kiadásokat, persze ez sem lenne megvetetendő.
Közben meg nem tudni, hogy mennyi van még benne, szerintem ő maga sem tudja, és lehet, hogy nem is akarja tudni. Az biztos, hogy rég volt utoljára sérülése, és továbbra is komoly hatással van a meccsekre, szóval akár még évekig is játszhatna, ezzel viszont elveszi a helyet más, mások elől, persze most nagy bajban lennék, ha meg kellene neveznem, hogy konkrétan kik azok, akik az űr betöltésére készülődnek.
Szívesen! :) a 75re nem esküszöm meg amúgy, de 78as meccsekre már sokszor láttam a teltház jelzőt a katalán sajtóban.

Figyi, nemtom nézted-e lentebb egy-két hsz-el, de abból indult a téma, hhogy Messinek bruttó 25 milliós évi fizut ajánlunk (ez a Laporta féle plafon), és a klub amúgy 100-200 millió eurós bevételnövekedést vár az érkezésétől.
Utóbbit én nem a nagyságrendjét illetően nem kommentálnám, mert nincs elegendő ismeretem.

De Messi ingyen jön, ez nekünk így mindenestől évente 25 millióba kerül, bruttó. (elvileg) Évi 25 millió euró plusz bevételt kell generálni az érkezésével közvetlenül, hogy nullán legyünk. A klubnak nagyságrendileg 800-1000 millió eurós bevétele van éves szinten, asszem. Ezek döntő többsége jegybevétel, szponzorációs összeg, és közvetítési jogdíj. 1000 millión nagyon nagyon keveset kell csak arányosan növelni, hogy kijöjjön a +25 millió. Jegyeladások szerintem nőnek, a közvetítési jogdíjak egyértelműen nőhetnek (ha megfelelő szerződéseket kötöttünk, flex részekkel), a szponzoroknál meg nem csak a régiek nőhetnek flex részekkel, hanem jöhet akár új is Messi miatt. És akkor még ott lehet akár a BL is, minden újabb kör sokmillió eurót hoz a konyhára, amit túlélünk, kezdve a csoport továbbjutással.
Éves szinten a fizuját kitermelni így nem lenne nagy dolog.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.22. 21:57:59

A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 21:25:22

Andris írta:
2023.04.22. 21:06:10

Mondjuk en a hajtas mennyiseget pont nem hianyoltam Lewatol iden. Dolgozott o teljes gozzel ott elol.
Bar az utobbi hetekben lehet, hogy neki is alabbhagyott a jatekkedv.

En el tudom kepzelni oket egyutt, igazabol. No meg nem is kell nekik allandoan jatszani, azert erre is oda lehet figyelni majd, ha augusztusban tiszta lappal indulunk.
Lehet igazad lenne és elbírná a csapat, de hozzáteszem azért Dembelének sem erőssége a folyamatos védekezés, így ez azért elég komoly mennyiségű védekező feladat lenne a többieknek, és sok segítséget meg úgy tűnik nem kapnak, mert minden átigazolás pletyka az érkezők kapcsán olyan 32-35 éves játékosokról szól, akik karrierjük csúcsán túl vannak, de a fizetésük még elég magas lenne, így a jelenlegi keretből sok játékost kéne eladni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.22. 21:13:07

Andris írta:
2023.04.22. 20:37:43
Bocsi, nem fejtettem ki reszletesebben.
Köszi az infókat, nem tudtam, hogy a 75 ezer már teltháznak számít, ez az arány a színházakban, mozikban másként van.
Azt hiszem, hogy a bevételek esetleges növekedése nem jelentene anyagi hasznot, hanem “csak” tompítaná a visszahozatala miatti kiadásokat, persze ez sem lenne megvetetendő.
Közben meg nem tudni, hogy mennyi van még benne, szerintem ő maga sem tudja, és lehet, hogy nem is akarja tudni. Az biztos, hogy rég volt utoljára sérülése, és továbbra is komoly hatással van a meccsekre, szóval akár még évekig is játszhatna, ezzel viszont elveszi a helyet más, mások elől, persze most nagy bajban lennék, ha meg kellene neveznem, hogy konkrétan kik azok, akik az űr betöltésére készülődnek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 21:06:10

Troym írta:
2023.04.22. 21:03:32
Jöjjön Messi, csak cserébe adjuk el Lewát, mert 2 egykori világsztár, 35 éves minden percet pályán tölteni szándékozó, futni nem akaró játékost nem bírunk el.
Akkor Lewa helyén legyen egy olyan 18-22 év közötti 9-es a pályán, aki széthajtja magát Messi helyett és beveri Messi gólpasszait.
Mondjuk en a hajtas mennyiseget pont nem hianyoltam Lewatol iden. Dolgozott o teljes gozzel ott elol.
Bar az utobbi hetekben lehet, hogy neki is alabbhagyott a jatekkedv.

En el tudom kepzelni oket egyutt, igazabol. No meg nem is kell nekik allandoan jatszani, azert erre is oda lehet figyelni majd, ha augusztusban tiszta lappal indulunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 21:03:32

Jöjjön Messi, csak cserébe adjuk el Lewát, mert 2 egykori világsztár, 35 éves minden percet pályán tölteni szándékozó, futni nem akaró játékost nem bírunk el.
Akkor Lewa helyén legyen egy olyan 18-22 év közötti 9-es a pályán, aki széthajtja magát Messi helyett és beveri Messi gólpasszait.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 20:37:43

brazilfan írta:
2023.04.22. 18:16:54
Andris írta:
2023.04.22. 16:38:20
Bevételeket meg igenis generálhat Messi pluszban. Szponzorok, közvetítési jogdíj, jegybevételek: ezek hatalmas pénzek, talán a három legnagyobb bevételforrásunk.
Egy apró megjegyzés, a jegybevételek akkor nőhetnének a mostanihoz képest, ha 1. a következő szezontól nem költöznénk el a kisebb városi stadionba, 2. ha a nemzetközi kupákban a lehető legmesszebb jutnánk, ugyanis a bajnoki meccseink hála istennek most is teltházasak, azokra sem Messi, sem senki más nem tudna még több nézőt vonzani.
Bocsi, nem fejtettem ki reszletesebben. Nyilvan tervezve van bizonyos atlagnezoszam, minden evi koltsegvetesbe. Messi ezen a tervezetten tudna novelni aranyosan. Ez most kevesebb lesz, hiszen megyunk a Montjuicra. DE:
1. A jegybevetelunk ket szam szorzata: atlagjegyar x nezoszam. Ha minden szektor jegye dragabb azert, mert Messit lehet megtekinteni es ezert kifizetik, akkor igenis no a bevetel. Marpedig kifizetik, a stadion fele turista.
2. Az, hogy a bajnokijaink telthazasak, technikailag nem igaz. A Camp Nou 99.800 fo ferohellyel rendelkezett, a reszleges bontasok miatt most kb 95k. Minden meccset telthazasnak mondanak, ami 75k nezo folott van. Egyszeruen igy definialjak a telthazat. Nem pedig ugy, hogy mar nincsenek ures szekek. :) a legtobb meccsen sokezer jegy, sot idonkent tizezres tartomanyban marad szabadon (es meg mindig telthaznak szamit).

Szerk: megneztem, jelen allas szerint hatalmas az atlag nezoszamunk iden a bajnokikon, 83ezer. Ez nagyon nagyon magas Camp Nou viszonylatban is. De meg mindig azt jelenti, hogy atlagosan tizezernel is tobb ures hely van egy-egy meccsen, es ennek egy jo resze valszeg el is adhato (hiszen a berletesek tobbsege visszajuttatja a kalapba, elve a visszaterites lehetosegevel)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1064
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.22. 18:16:54

Andris írta:
2023.04.22. 16:38:20
Bevételeket meg igenis generálhat Messi pluszban. Szponzorok, közvetítési jogdíj, jegybevételek: ezek hatalmas pénzek, talán a három legnagyobb bevételforrásunk.
Egy apró megjegyzés, a jegybevételek akkor nőhetnének a mostanihoz képest, ha 1. a következő szezontól nem költöznénk el a kisebb városi stadionba, 2. ha a nemzetközi kupákban a lehető legmesszebb jutnánk, ugyanis a bajnoki meccseink hála istennek most is teltházasak, azokra sem Messi, sem senki más nem tudna még több nézőt vonzani.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 16:38:20

Ami a Messi dolgot illeti, én is úgy látom, hogy ezt a fizetési plafon dolgot ajánlják neki, ami egyenlő Lewáéval. Ennél többet nem is tudnánk kiköhögni, ez viszont bruttó, és amúgy tartható.
Tök jogos, ebből 3 ingyen igazolható is jöhetne, de olyan csoda deal-ek nincsenek a szabadügynök piacon, hogy Messit becseréljem rájuk. A srác tegnap megint gólpasszt adott, de olyat, ami még nála is top10 talán. Még nagyon sok gólpont van benne, szerintem hatalmasat tudna lökni rajtunk még pár évig, különösen így, hogy szerintem egyértelműen a támadó szekció gyenge minősége a legnagyobb gond.

Bevételeket meg igenis generálhat Messi pluszban. Szponzorok, közvetítési jogdíj, jegybevételek: ezek hatalmas pénzek, talán a három legnagyobb bevételforrásunk. Éves szinten kitesznek akár 5-800 milliót a klub bevételéből, szerintem. Ha ezeken Messi megdob csak 5-10%ot, már pénzünknél vagyunk. Ez persze csak a követett részek matekja.
Ha még többet dobna rajtuk, akkor már valóban a százmilliós nagyságrendnél járunk.

Igazából szerintem nincs se anyagi, se szakmai kérdés, mindkettőnél színtisztán pozitívan jönnénk ki, csak az lehet esetleg a vita tárgya, hogy pontosan mennyire.
Az igazi kérdés csak szándékbeli: Messi elfogadja-e ezt a fizut, vagy sem.

Illetve persze bennem felmerül az, amit már átéltünk egyszer: mikor Laporta volt az elnökjelölt, a kampányban már volt megegyezése Haalanddal, mikor pedig eljött az első nyár, Messi hosszabbítása volt 3 hónapon keresztül minden nap done deal-ként hirdetve. Nem kizárt, hogy Messiben fel se merül ilyen alamizsna mérettékű pénz elfogadása, vagy egyáltalán hogy visszajöjjön, mi viszont megkaptuk a gumicsontot az adósságok, a gyenge tavaszi teljesítmény, és a Negriera ügy miatt. Még véletlen se jusson a culék eszébe, hogy esetleg a klub vezetése nem olyan marha jó.


Ja, és a Daily Mail egy szennylap, ilyenekből heti szinten 10et megírnak. Szerintem van egy bullshit generátoruk. Mármint viccen kívül, egy kis scramble applikáció, ami pár paraméterből legyárt nekik minden másnapra egy véletlenszerű játékos-klub rövidhírt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 16:00:58

LG írta:
2023.04.22. 11:04:21
Zsoma írta:
2023.04.22. 10:18:24
Firmino jön jövőre (?), ezt nem láttam jönni…

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... s-end.html
Nem hiszem, hogy túl sok valóságalapja lenne, de a véleményem amúgy is az, hogy nem kell. 30 feletti hanyatló pályafutású játékos.
Romano szerint nincs semmiféle megegyezés, neki jobban hiszek.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.22. 13:30:08

Messa írta:
2023.04.22. 11:36:04
Az AS szerint Messi évi 25 milliós fizetés és 2 éves szerződés keretein belül térhet vissza, a részéről az első év végén egyoldalú szerződésbontási opcióval.

Hát nem tudom. Nyilván ingyen nem fog aláírni, illetve azt nem lehet tőle várni amit anno Dani Alvestől, de ez a 25 millió a mi jelenlegi helyzetünkben még akkor is sok, ha az illetőt éppen Messinek hívják. Ebből a bérből 3 másik posztra lehetne ingyen igazolható játékost hozni.
Ez bruttó. Ennyit keres Lewa 10+ bónuszok. Ez az új limit Laportánál. A Mundo Deportivo szerint Messi 150-200 milliót generálna, amit kötve hiszek, de ettől a fizetèstől szerintem jóval többet. Állítólag már megvan a megegyezès, a La Liga rábólintott ès a gyerekei is be vannak íratva a règi iskolájukba. Ezek a pletykák. Mondjuk azt se felejtsük el, hogy stadionèpítèsbe fogunk, ès a sociok felhatalmazták a BLM 49%-ának eladására, amit tavaly 250+ millióra èrtèkeltek (Tusquets 200+ millióèrt kèszítette elő az eladást, mikor megtudták, hogy súlyos mínuszban zárjuk az èvet Bartó távoztával). Gondolom várják a legjobb lehetősèget, ami Messi visszatèrèse után következhetne be. Azèrt valószínűleg sportszakmailag is tudna Messi hozzátenni a csapat játèkához.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.22. 11:36:04

Az AS szerint Messi évi 25 milliós fizetés és 2 éves szerződés keretein belül térhet vissza, a részéről az első év végén egyoldalú szerződésbontási opcióval.

Hát nem tudom. Nyilván ingyen nem fog aláírni, illetve azt nem lehet tőle várni amit anno Dani Alvestől, de ez a 25 millió a mi jelenlegi helyzetünkben még akkor is sok, ha az illetőt éppen Messinek hívják. Ebből a bérből 3 másik posztra lehetne ingyen igazolható játékost hozni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.22. 11:04:21

Zsoma írta:
2023.04.22. 10:18:24
Firmino jön jövőre (?), ezt nem láttam jönni…

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... s-end.html
Nem hiszem, hogy túl sok valóságalapja lenne, de a véleményem amúgy is az, hogy nem kell. 30 feletti hanyatló pályafutású játékos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.22. 11:00:52

davi10 írta:
2023.04.22. 10:56:36
Közben a SPORT szerint Julian Araujo annyira meggyőzte a stábot, hogy jövőre mehet is kölcsönbe. Most ezt a rácot hasraütésszerűen néztük ki? Vagy csak tetszett a neve?
Mondjuk azok után, amit leműveltünk vele, remélem kap legalább pár barátságos meccset valami levezető vagy szezon eleji túrán, mielőtt elsózzuk, egyrészt igazán úgyis akkor derül ki, mit tud, másrészt meg szerintem erkölcsi kötelességünk kb hogy felhúzhassa párszor a mezt, ha már elcsesztük fél évét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 10:56:36

Zsoma írta:
2023.04.22. 10:18:24
Firmino jön jövőre (?), ezt nem láttam jönni…

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... s-end.html
A Daily Mail kb. blikk szint, de pár napja a Sport-on is írták, hogyha Victor Roque-t nem sikerül olcsón elhozni, akkor Firmino lehet a befutó. Valaki kell előre, mert Lewy rommá van hajtva, valami pletykalap azt is írta, hogy a vb-óta van egy apróbb sérülése. Plusz a kp-ra is kell valaki, Pedri, Gavi szét vannak hajtva, utóbbi kicsit aggasztóan sokat sérült. Nagyon remélem, hogy Gündogan-al tényleg megegyeztünk, Ő tényleg erősítés lehet, nem csak ilyen SR-Kessie-féle beugró.
Firmino + Gündögan fizuja kb. meg is lehetne abból, amit Messi-nek ajánlanánk...

Közben a SPORT szerint Julian Araujo annyira meggyőzte a stábot, hogy jövőre mehet is kölcsönbe. Most ezt a rácot hasraütésszerűen néztük ki? Vagy csak tetszett a neve?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2023.04.22. 10:18:24

Firmino jön jövőre (?), ezt nem láttam jönni…

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... s-end.html
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 08:52:10

Ha kiesik a Valencia Gaya, Almeida v. Kluivert nem hozható el aprópénzért, esetleg ingyen? Tudja valaki?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.21. 14:29:22

Chino, pár hozzáfűznivalóm:

1. Nem a hosszabbítások nyélbeütéséről van szó, hanem a regisztrációjukról, ha jól értem. Mivel új fizetésösszegek, ezért ezeket be kell illeszteni szintén különböző szabályok által határolt rendszerbe, és bejelenteni. Hogy pontosan mik a különbségek új szerződés, és módosított szerződés regisztrációi közt, azt nem tudom, de a fizetési sapkás dolgokat ez nagyon érinti például. A lényeg, hogy a hosszabbítók regisztrációja és az új igazolások is bizonyos szempontból egy kalap alá esnek, olyan kalap alá, ahol nem evidens, hogy sikerül mindenkit megoldani, hiába van meg klub és játékos közt a megegyezés.

2. A Messi topikban leírtam hosszasan, hogy szerintem miért nem töri meg Messi érkezése az eddig felépített és funkcionális dolgokat. Illetve hogy mennyire nem is felel meg már eleve a tavalyi igazolási szezontól kezdve a hosszútávú építkezésnek az, amilyen úton járunk... különösképp igaz ez a támadó keretünkre. Szó sincs hosszútávú stratégiáról meg nyugis építkezésről, Laportáék meg a szurkolók is eredményeket akarnak, és jó játékot is akarnak, és versenyképességet a legmagasabb szinten, és mindet tegnapra akarják.
Jó lenne persze Messi helyett a jövőbe fektetni, de akkor szerintem jövőre nem lennénk túl sikeresek, annyira se mint idén. Ezt egyszerűen se a szurkolók se Laportáék nem engedik, mindent meg egyszerre nem lehet. Leírtam odaát alaposan.

3. Dembiről sajnos azt is hallani, hogy megint jobb fizetést akarna, bár remélhetőleg most már nem fog elfajulni a helyzet. Amúgy az ő helyében kivárnám Laportáék nyári tevékenységét a hosszabbítással.
Alba persze dönthet úgy, hogy a klub és Xavi akarata ellenére marad, hisz szerződése van. Remélem, hogy nem menne velük szembe, és igazából szerintem nem kéne maradnia (amennyiben nyílik lehetőségünk igazolni, többek közt az ő felszabaduló bérének köszönhetően).
A legmagasabb fizuja szerintem toronymagasan Lewának és Frenkienek van, ha pontos számokat nem is tudunk, ez szerintem így van. Busi és Alba fizuja visszább lett vágva. Persze ettől még mindig lehet magas a kereten belül, valszeg így is van. Sajnos hiteles információink sehonnan nincsenek az egyéni fizetések méretéről, szerződések tartalmáról, ezek egyszerűen nem nyilvánosak.

PS: normál esetben én se küldeném el Raphit, de ha érte adnak sok pénzt (plusz Lewa után ő a legjobban fizetett támadónk), és ez a feltétele Messi érkezésének, akkor szerintem az egy komoly minőségi lépcső a támadószekcióban. Raphi nekem teljesen oké idénre, és teljesen oké a jövőben is padra, de amúgy nem gondolom, hogy bármilyen szinten is a középtávú jövő embere lenne a kezdőcsapatot illetően.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.21. 13:12:04

Andris írta:
2023.04.21. 10:50:55
Friss cikk a Mundo címlapon, bár részleteiben már az elmúlt 1-2 hétbene megjelent ugyanez itt-ott:

Messi leigazolására hajtunk, azon felül, hogy regisztráljuk a megújított szerződéseket (Araujo, Gavi, SR, Alonso, később Balde, Inaki Pena).

Tebas szerint ez lehetséges, de ehhez komoly eladásokat kell végrehajtani a Barcának.

Akik nem érinthetetlenek, cserébe van rá esély, hogy pénzt kapunk értük, ezért a klub meghallgatja az ajánlatokat: Eric Garcia, Kessié, Raphi, Ferran, Fati.
Araujo, SR már gyakorlatilag megvan, Baldeval már jó ideje tárgyalnak, a pénz pedig Gavira megvan. Én Baldé miatt aggódom kicsit. Személy szerint inkább őt tartanám meg, mint akár Gavit.
EG szerintem menni fog, főleg, ha sikerül Meuniert vagy valaki hasonlót bezsákolni, még ha csak ideiglenes megoldásként. Raphinha szerintem biztos maradó. Egy szezon után nem nagyon szoktak játékosokat elküldeni és nem is futott azért olyan gyenge szezont, amellett a fizuja sem túl magas.
.
Andris írta:
2023.04.21. 10:50:55
A véleményem:

1. Messit én is hoznám, ezt nagyon részletesen megindokoltam a topikjában, nem nyitom újra. Előbb hoznám, mint bárkit, ha van rá esély. Leszámítva persze Gavi, Baldé és Araujo hosszabbítását.
Szerintem sportszakmailag teljesen felesleges, sőt kifejezetten káros lehet. Legenda, saját nevelés ide vagy oda, két zasckó szotyiért ő se jönni ide játszani. Szeinte mindent dobhatnánk a kukába, ami eddig elkezdődött. Lehet, hogy sokat számítana, hogy egy-egy meccsen villan és eldönti, de ez nem érne meg ennyit.
A szentimentalizmus más kérdés.
Andris írta:
2023.04.21. 10:50:55

Érdekes, hogy a cikk mélyen hallgat két dologról: Dembi hosszabbítása is több, mint aktuális, bár egy évünk még van garantáltan, és az is számít valamit, na meg Busi és Alba helyzete. Az ő fizetésük már rég nem olyan magas elvileg, de még mindig jelentős spórolást jelentenének. Ha necces Messi, én Albát biztos próbálnám elpasszolni, Businál meg saját magára bíznám (neki úgyis új szerződés lesz írva, mert a régi lejár nyáron, szóval a fizuja teljesen újra lesz tárgyalva).
Dembiről csak halk pletykákat hallani, ami egybehangzó, hogy Xavi szeretné megtartani.
Alba tuti kitölti meg azt az egy évet, ebben biztos vagyok és a fizetése Busi után a legmagasabb, akié, ha marad is feleződik. Szóval egy évig még biztosan nyögni fogjuk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.21. 10:50:55

Friss cikk a Mundo címlapon, bár részleteiben már az elmúlt 1-2 hétbene megjelent ugyanez itt-ott:

Messi leigazolására hajtunk, azon felül, hogy regisztráljuk a megújított szerződéseket (Araujo, Gavi, SR, Alonso, később Balde, Inaki Pena).

Tebas szerint ez lehetséges, de ehhez komoly eladásokat kell végrehajtani a Barcának.

Akik nem érinthetetlenek, cserébe van rá esély, hogy pénzt kapunk értük, ezért a klub meghallgatja az ajánlatokat: Eric Garcia, Kessié, Raphi, Ferran, Fati.

Persze a Mundo a szokásos stílusban írja, mintha kvázi ők a klub részei lennének, és nem is törődnek olyan csekélységekkel, mint hogy legalább névtelenül megjelöljenek forrásokat, vagy hogy mégis nagy vonalakban honnan érkeznek, mire vannak alapozva ezek az infok. Szóval így tessék kezelni.

A véleményem:

1. Messit én is hoznám, ezt nagyon részletesen megindokoltam a topikjában, nem nyitom újra. Előbb hoznám, mint bárkit, ha van rá esély. Leszámítva persze Gavi, Baldé és Araujo hosszabbítását.

2. Az eladó játékosok: Kessiét és EGt tuti pénzzé tenném én is, jöjjön Nico, meg jöjjenek az ifisták, támaszkodjunk rájuk a cserepadon.
A Fati-Raphi-FT hármasból is eladnám azt a kettőt, akiért a legtöbbet kapnánk. Annak örülnék, ha az jönne ki, hogy ez a kettő Raphi és Fati.
Azért, mert Raphiért kapnánk a legtöbbet (és neki a legmagasabb a fizuja) amellett, hogy nálam ő csak második vonal Dembelé mögött. Fatinál pedig abszolút elégedetlen vagyok a hozzáállásával, és az se biztos, hogy valaha lehet még belőle robbanékony játékos.. sőt. :(
FT-ért se vagyok oda, de ő a legkevésbé értékes a piacon, neki van alacsonyabb fizuja, és ha véletlen sikerülne kimásznia a gödörből, akkor ő egy sokoldalúbb játékos a másik kettőhöz képest. Kezdeni úgyis Lewa, Messi és Dembi kezd majd nagy meccseken (remélem).

3. Érdekes, hogy a cikk mélyen hallgat két dologról: Dembi hosszabbítása is több, mint aktuális, bár egy évünk még van garantáltan, és az is számít valamit, na meg Busi és Alba helyzete. Az ő fizetésük már rég nem olyan magas elvileg, de még mindig jelentős spórolást jelentenének. Ha necces Messi, én Albát biztos próbálnám elpasszolni, Businál meg saját magára bíznám (neki úgyis új szerződés lesz írva, mert a régi lejár nyáron, szóval a fizuja teljesen újra lesz tárgyalva).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.04.20. 18:42:10

ocsike83 írta:
2023.04.20. 09:01:57
Fati, Torres eladásával, Alba, Busquets elengedésével kb a 60 %-a meg is lenne....
Raphinha-ért ha jönne egy zsírosabb ajánlat, azon is el kellene gondolkodni. 1 éve van itt, kérdés, hogy merre van neki a tovább. Jövőre esetleg szintet tud lépni és Xavi belőle is előhozza a valódi énjét (lásd: FDJ, vagy az egészséges :D :D :D :D :D Dembelé), vagy lesüllyed a Ferran és Fati szintrjére. És jövőre már a kutyának sem kell majd.....
Azért a matekozásnál nem csak azt kell nézni, hogy ki mekkora összegért cserébe távozik, hanem hogy a távozása mekkora profitot generál (nem csak bruttó bevételt kell nézni, hanem nyereséget). Raphinha és Torres is tavaly jöttek, az átigazolási díjukból feltehetőleg nem sokat amortizáltunk eddig, úgyhogy hiába adnánk el Raphinhát 70-ért az Arsenalnak, az FFP matekban nem segítene 70-nel. Torres ugyanez, sőt megkockáztatom, hogy őt csak jelenlegi könyv szerinti érték alatt tudnánk eladni, magyarán nettó veszteséggel. Nem értek a sportszámvitelhez, de nem lepődnék meg, ha még hátrányt is generálna az eladása. A Sport is írt erről nemrég, hogy a legjobban azokkal az eladásokkal járnánk, akikért vagy nem fizettünk vagy 0-ra leírtunk már a könyvekben, ergo a Fati-Ferran-Raphinha hármasból FFP szempontból messze Fati eladása a legkedvezőbb.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.20. 13:50:07

Peter írta:
2023.04.20. 13:05:08
Troym írta:
2023.04.20. 10:49:48
Busi még lehet is hogy megy, de az önmagában nagyon kevés.
Ez valójában Xavin múlik majd. Nem igazán tudjuk eldönteni, hogy a személye vagy a játéka a fontos Xavinak.
Gyanítom, hogy mindkettő és komoly változás emiatt nem lesz. Egy támadó, labdatartóbb középpályás így is várható, Busit mélységben hagyja. Ha mindenki egészséges akkor ez egy lépésnyi javulást hozhat az összjátékban, jó egyéni formák esetén akár látványos fejlődés sem lehetne kizárt.
Elöl nagy változásra jelenleg nem számítok.
Biztonsági játék és óvatosság a fő irány kevés kockázattal. Nekem legalábbis ez jön le az eddig történtekből.
De még augusztus vége nagyon messze van....
Én inkább pénzügyileg gondoltam, nem szakmailag.
(Szerintem 6. számú kp még 1 szezont Busi, csak erre meg Xavi lenne képtelen.)
Viszont ha nem kap új szerződést, az az 1 dolog mindenképp csak szépségtapasz a 200m szempontból.
Válasz küldése