Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.10. 13:12:26

A mundon korábban volt egy szavazás hogy ki lehetne a legalkalmasabb ember Alvés pótlására.Mondanom sem kell hogy nem a kolumbiai volt a befutó ezen a téren. Az emberek többsége is Pliszcek és Danilo mellett tették le a voksukat, csak az a baj hogy a hírek alapján LE-ék nem így gondolkoznak mint ahogy ők. :? Új fordulat annyi történt az ügyben hogy a fio vezetése mindent meg akar tenni hogy marasztalják Cuadradót.Reméljük a vezetők is hamar észhez kapnak. :)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.10. 12:55:24

Chino, jól összefoglaltad,ezek az én aggályaim is.
Eddig egy sorban sem erősödtünk, Stegen kérdőjel, de szerintem jó lesz.
Védelem ugyan úgy gyenge, egy Marquinhost űzünk, akit én bírok,meg örülnék neki,de önmagában nem oldódik meg a probléma. Főleg,ha hozunk Alves helyére egy csak támadni tudó védőt.
Kp sor se lesz erősebb,ha létrejönnek ezek a transferek (Cesc-Rakitic), max frissülünk. De Xavi helyett kellett volna frissíteni,nem Cesc kárára.
Elől meg eddig minden ugyanaz, egy Deu nem tényező, bajnokságban jó lesz 15-20 percekre tehermentesíteni,meg kupában,de ennyi, egyelőre.

Szóval én sem látom annyira jónak a helyzetet, rengeteg a pletyka, kevés a konkrétum, főleg a kényes posztokon. Mert a kp-csatársor kérdés az nem létszükség, a védelem rendbetétele viszont igen, és egy fiatal 20 éves gyerek,meg egy támadó jobbvédő nem fog jobb védelmet eredményezni. Főleg,mert látom magam előtt,hogy a kis brazilunk hibázik majd a szezon elején 1-2t, aztán megy a nagytudású MAsch a helyére, egész szezonra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.06.10. 12:44:40

Chino írta:
Az speciel engem szinte hidegen hagy, hogy légiós érkezik-e vagy sem, a lényeg, hogy a csapat erősödjön vele. Nekem mindegy, felőlem jöhet Bravo Dél-Kambodzsából is, nincs igazán szükség rá. Lehet itt mondani, hogy Mats-nak kell a verseny, de ez nem igaz. Nem hinném, hogy elkényelmesedne, pont olyan helyzetben van, hogy mindent bele kell/fog adni. Ha itt lenne három éve és be lenne betonozva a kezdőbe még csak-csak érthető, de neki most főleg ez kell. Inkább önbizalomromboló Bravo érkezése. Ráadásul ilyen áron (még ha klasszis kapus lenne) nem beszélve arról, hogy kb. ilyen szintű kapusok jönnének fillérekért. Lehet mondani, hogy nem a mi pénzünk, de más igazolásnál lehet, hogy pont ez a pénz fog hiányozni.

Rakiticban sem az zavar, hogy horvát, hanem, hogy az egyik legfontosabb posztra érkezik és ahhoz kevésnek érzem, legalábbis ebbe a csapatba. És lehet, hogy pont emiatt marad a 35 éves Xavi a kezdőben. Jó játékos, de hogy a Barca karmestere legyen...

Marquinhos-al nekem nem is lenne bajom, de pont a védelem az amit leginkább meg kellene erősíteni, a leggyengébb pontunk már két éve.Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ezt egy 20 éves tehetséggel orvosolni nem tartom jó iránynak. Az a 37 millió euro elég komoly összeg, 40-45-ért már el lehetne indulni olyan irányba, ami egy rutinos, jó képességű kh-t jelentene. Benatia például ilyen volt. Végül nem jött össze sajnos, de akkor örültem, hogy hasonlókban gondolkodunk, de úgy látszik hiú ábránd volt.
Cuadrado-t már sokan kivesézték, Reus nagy kérdőjel, mert én személy szerint csak akkor látnám értelmét ha LE posztra hozná és nem erőltetnénk egy játékost olyan pozícióban, ahol nem tudja igazán kiaknázni a képességeit.
Akiket említettél korábbi légiósok, szerintem nem jó példák. Deco, Gio(jó, ő másik oldal de a lényegen nem változtat), Marquez azért nem Rakitic, Marquinhos, Cuadrado voltak. És akkor a többi húzóemberről ne beszéljünk.

Mindent összevetve, nekem idáig annyi a gondom, hogy eddig igazán Ter Stegen-nel, Rafinha-val, Deu-val erősödtünk, akik azért "nem igazi"igazolások, a többi (jó esélyes) transzferrel pedig mindent csinálunk csak nem erősítjük a csapatot(sőt). Legalábbis úgy ahogy az tervben, illetve ígéretben volt.
FM-ezni nem akarok, de sok posztra nem egy alkalmasabb embert meg lehetne környékezni. Persze sok minden folyhat a színfalak mögött, de a jelenlegi hangok alapján szerintem nem jó irányba haladunk. Arról nem beszélve, hogy úgy néz ki nem lesz lehetőség korrigálni, mert el leszünk meszelve jövőre és valahogy nem vagyok nyugodt, ha két évig egy Rakitic-Ini-Xavi kp-t kell nézegetni, amikor Xavi 36 éves lesz, Ini sem fogja bírni úgy a terhelést 31-32 évesen és a horvátra bízzuk a kp-t., Csak abban reménykedek, hogy Rafinha robbani fog, mert különben ínséges idők jöhetnek.
noname írta:Mi bajotok Cuadradoval?
Kell egy támadó felfogású jobb-szélső/hátvéd, aki jó korban is van.

Alves gyenge!!! Vak, aki nem látja. Van pár remek meccse, de kb minden 5. az, azonkívül mást se csinál, csak ívelget össze-vissza. Nézzétek meg azokat a meccseket, ahol nehezen megy a játék. Alvesre rá se áll egy védő se, mert tudják, hogy veszélytelen.
Le kell cserélni. Cuadrado se a védekezésben csillog, de abban Alves is pocsék.

Mi a gond?
Miért kell egy ennyire támadó felfogású jobbhátvéd. Pont ebbe buktunk bele sokszor. Főleg a kolumbiai, aki inkább szélsőként kamatoztatja tudását, mint hátvédként. Hány gólt kaptunk pont abból, hogy üres volt az az oldal, ha pedig a kh kiváltott középen maradt szabad hely. Mindez úgy, hogy volt egy Alexis aki többet védekezett és akadályozott meg támadást, mint Alves. Ez a gond. Alvessel nem az a gond, hogy elől veszélytelen, hanem, hogy sorra kapjuk róla a gólokat.
Ha ez Cuadradoval nem változik, akkor minek kiadni ca. +20 milliót.

Most Danilot vagy van der Wiel-t tudnám felhozni példának. Mindketten tudják támogatni a támadásokat, de mindezt ésszel és intelligensen. Főleg előbbi, hiába fiatal még. A holland meg akár olcsón meg is szerezhető, főleg ha Marquinhos marad Párizsban. Nem top 3-as, de azért az elitbe tartozik.
De ott van Piszszek is, akiről legalább már pletykák keringenek. Először egy stabil védelmet kellene összerakni, aztán jöhetne Aguero, Mandzukic meg a többi fantasztikum. De úgy látszik nem ezzel akarnak foglalkozni. Jön Marquinhos meg Cuadrado erősíteni a védősort. Hát ehhez csak gratulálni tudok.
Persze ezeket még nem kell szentírásnak venni, de nagyon ezek felé tendálunk.
Ez a Danilo vagy van der Wiel nemtudom mivel lennének biztosabb megoldások. Mindkettő neve jól cseng a Fifában, de azért élőben még nem sokat tettek az asztalra le.
A légiósokat meg azért emeltem ki, hogy kicsit visszább vehetünk ebből a nagy spanyol-saját nevelésű hegemóniából egy kicsit, mert szerintem Guardiola utolsó évére már kicsit túlzás is volt. Nehéz ilyenkor még véleményt formálni 0 meccsel valakiről, én pl tökéletes igazolásnak gondoltam anno Zambrottát,Thuramot,Henryt, és Villát is(csak pár példa), aztán közel sem úgy teljesítettek ahogy kellett volna. Ezért nem szoktam soha senkit ellenezni, itt bőven bizonyíthatnak, ha valaki jól játszik, akkor nem érdekel,m hogy mennyiért vettük meg mennyi a fizuja.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.10. 12:32:34

LM10 írta:Nekem eddig nagyon tetszik a ter Stegen,Rafinha,Deulofeu,Rakitic,Bravo,Cuadrado,Marquinhos,Reus vonal. Nekem a Rijkaard éra féle csapa jut eszembe, akkoriban volt azért jóval több légiós( Belletti,Gio,Márquez,Deco,Giuly) most ezzel lenne német,horvát játékosunk is. Azt meg hülyeségnek tartom,hogy Zubi játsza a Football Managert, mert LE eddig napi 10 órát tölt el a Barca edzőközpontjában. Én ezekkel a nevekkel elégedett lennék, mivel Mascherano marad, szerintem nem veszünk 2 középső védőt.
Az speciel engem szinte hidegen hagy, hogy légiós érkezik-e vagy sem, a lényeg, hogy a csapat erősödjön vele. Nekem mindegy, felőlem jöhet Bravo Dél-Kambodzsából is, nincs igazán szükség rá. Lehet itt mondani, hogy Mats-nak kell a verseny, de ez nem igaz. Nem hinném, hogy elkényelmesedne, pont olyan helyzetben van, hogy mindent bele kell/fog adni. Ha itt lenne három éve és be lenne betonozva a kezdőbe még csak-csak érthető, de neki most főleg ez kell. Inkább önbizalomromboló Bravo érkezése. Ráadásul ilyen áron (még ha klasszis kapus lenne) nem beszélve arról, hogy kb. ilyen szintű kapusok jönnének fillérekért. Lehet mondani, hogy nem a mi pénzünk, de más igazolásnál lehet, hogy pont ez a pénz fog hiányozni.

Rakiticban sem az zavar, hogy horvát, hanem, hogy az egyik legfontosabb posztra érkezik és ahhoz kevésnek érzem, legalábbis ebbe a csapatba. És lehet, hogy pont emiatt marad a 35 éves Xavi a kezdőben. Jó játékos, de hogy a Barca karmestere legyen...

Marquinhos-al nekem nem is lenne bajom, de pont a védelem az amit leginkább meg kellene erősíteni, a leggyengébb pontunk már két éve.Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ezt egy 20 éves tehetséggel orvosolni nem tartom jó iránynak. Az a 37 millió euro elég komoly összeg, 40-45-ért már el lehetne indulni olyan irányba, ami egy rutinos, jó képességű kh-t jelentene. Benatia például ilyen volt. Végül nem jött össze sajnos, de akkor örültem, hogy hasonlókban gondolkodunk, de úgy látszik hiú ábránd volt.
Cuadrado-t már sokan kivesézték, Reus nagy kérdőjel, mert én személy szerint csak akkor látnám értelmét ha LE posztra hozná és nem erőltetnénk egy játékost olyan pozícióban, ahol nem tudja igazán kiaknázni a képességeit.
Akiket említettél korábbi légiósok, szerintem nem jó példák. Deco, Gio(jó, ő másik oldal de a lényegen nem változtat), Marquez azért nem Rakitic, Marquinhos, Cuadrado voltak. És akkor a többi húzóemberről ne beszéljünk.

Mindent összevetve, nekem idáig annyi a gondom, hogy eddig igazán Ter Stegen-nel, Rafinha-val, Deu-val erősödtünk, akik azért "nem igazi"igazolások, a többi (jó esélyes) transzferrel pedig mindent csinálunk csak nem erősítjük a csapatot(sőt). Legalábbis úgy ahogy az tervben, illetve ígéretben volt.
FM-ezni nem akarok, de sok posztra nem egy alkalmasabb embert meg lehetne környékezni. Persze sok minden folyhat a színfalak mögött, de a jelenlegi hangok alapján szerintem nem jó irányba haladunk. Arról nem beszélve, hogy úgy néz ki nem lesz lehetőség korrigálni, mert el leszünk meszelve jövőre és valahogy nem vagyok nyugodt, ha két évig egy Rakitic-Ini-Xavi kp-t kell nézegetni, amikor Xavi 36 éves lesz, Ini sem fogja bírni úgy a terhelést 31-32 évesen és a horvátra bízzuk a kp-t., Csak abban reménykedek, hogy Rafinha robbani fog, mert különben ínséges idők jöhetnek.
noname írta:Mi bajotok Cuadradoval?
Kell egy támadó felfogású jobb-szélső/hátvéd, aki jó korban is van.

Alves gyenge!!! Vak, aki nem látja. Van pár remek meccse, de kb minden 5. az, azonkívül mást se csinál, csak ívelget össze-vissza. Nézzétek meg azokat a meccseket, ahol nehezen megy a játék. Alvesre rá se áll egy védő se, mert tudják, hogy veszélytelen.
Le kell cserélni. Cuadrado se a védekezésben csillog, de abban Alves is pocsék.

Mi a gond?
Miért kell egy ennyire támadó felfogású jobbhátvéd. Pont ebbe buktunk bele sokszor. Főleg a kolumbiai, aki inkább szélsőként kamatoztatja tudását, mint hátvédként. Hány gólt kaptunk pont abból, hogy üres volt az az oldal, ha pedig a kh kiváltott középen maradt szabad hely. Mindez úgy, hogy volt egy Alexis aki többet védekezett és akadályozott meg támadást, mint Alves. Ez a gond. Alvessel nem az a gond, hogy elől veszélytelen, hanem, hogy sorra kapjuk róla a gólokat.
Ha ez Cuadradoval nem változik, akkor minek kiadni ca. +20 milliót.

Most Danilot vagy van der Wiel-t tudnám felhozni példának. Mindketten tudják támogatni a támadásokat, de mindezt ésszel és intelligensen. Főleg előbbi, hiába fiatal még. A holland meg akár olcsón meg is szerezhető, főleg ha Marquinhos marad Párizsban. Nem top 3-as, de azért az elitbe tartozik.
De ott van Piszszek is, akiről legalább már pletykák keringenek. Először egy stabil védelmet kellene összerakni, aztán jöhetne Aguero, Mandzukic meg a többi fantasztikum. De úgy látszik nem ezzel akarnak foglalkozni. Jön Marquinhos meg Cuadrado erősíteni a védősort. Hát ehhez csak gratulálni tudok.
Persze ezeket még nem kell szentírásnak venni, de nagyon ezek felé tendálunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2014.06.10. 12:24:30

Sport.es-en olvastam, hogy a Monaco nem igazolja le Valdest. Alakul a bonyodalom...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.06.10. 12:19:21

Egy kérdés: Alvest mitől tartjátok olyan jó játékosnak?
Montoya ügyes, de hiányzik belőle az a plusz, ami ide kéne. Lehet h pár év múlva Montoya kész lesz arra, hogy a kezdő jobbszélső legyen, de jelenleg még sok esetben tűnik megszeppent kölyöknek. Akkor is, amikor rendszeresebben játszott.
Alvest és csak azért toleráltam, mert jól játszott. Már nem játszik jól, már nem tolerálom.
Védekezni meg Alves se tud egy cseppet se, rendszeresen az ő oldaláról kapjuk a gólokat, miközben Alba támadásban és védekezésben is hasznosabb ksiebb fizu mellet. Cuadrado egy Alves 2. Valamelyest ért a védekezéshez és remekel támadásban. Miért ne cseréljük el Alvest fiatalabbra, miközben kisebb fizetése lenne(jóval és kb 4 év alatt vissza is jönne a fizuból eredő különbözetből az árakban levő különbözet), ráadásul motivált és képes lehet alkalmazkodni.

Luis Enriqu bármit változtat, Xavi, Alves, stb képtelenek lesznek alkalmazkodni. Kell a vérfrissítés, kellenek a sikeréhes játékosok!
A Fifa egy szégyen
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.06.10. 12:03:19

Szerintem meg amúgy az a vicc, hogy Cesc-ért nem kapunk kb. 50 milliót, mikor no name, semmit nem bizonyított, sokkal gyengébb játékosokat adnak el áron felül.
Amúgy szerintem azért kell mennie Cesc-nek, mert egy harcosabb középpályát akar L.E.. Amivel eddig sem volt nagy bajunk az a labdatartás. Viszont nem voltunk gyorsak, nem voltunk hatékonyak középen. Többnyire csak a lassú passzok mentek oldalra, kevés ment előre. Támadásnál meg átrohantak rajtunk mert Busi ügyes labdával, de nem az a klasszikus védekező középpályás. Az ő helyettesét nehéz megtalálni, mivel elég egyedien játszik. Én amúgy Xavit játszatnám a helyén, mert egyfelől régen az öreg játszott vkp-t, másrészt ő is jól fedezi a labdát, jól forog vele, jól tartja, és jól passzol. Védekezni semmivel sem tud gyengébben, mint Busi. A nagy labdákból meg kifogyott, csak az oldalpasszok mennek. Melléjük kellene egy harcosabb játékos aki akár Masc, akár Rakitic lehetne. Utóbbi ugyan nem klasszikus vkp, de jól el lehetne osztani a feladatokat közöttük. És kreatívan maradhatna még az Ini - Rafinha kettős. Szerintem ez nem lenne rossz, mert védekezésben erősödnénk, és lehet nem lennénk annyira labdabiztosak, de a Xavi - Busi - Ini hármasnak leáldozott, és egy az egyben nem lehet pótolni Xavit. Sem Cesccel, sem mással. Viszont szerintem ez nem lenne egy rossz irány!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.06.10. 11:09:30

Tanulmányoztam amúgy a jelenlegi lehetséges neveket, a lehetséges távozókkal. Egyedül Song pótlására nem látok nevet. Lehetséges, hogy Mascherano fog megint feljebb lépni? Mert arra az évi pár meccsre szerintem ő is megállná a helyét, de ha Busquets lesérül, akkor mi lesz?

http://barcanoticias.blog.hu/2014/06/10 ... n=blhshare" target="_blank

Ez esetben Xavit el kell engedni Katárba, Rakitic meg jön és kész 8)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.10. 11:01:22

Nervo írta: Igen, jó túlzás volt hogy minden oldalon, [ :mrgreen: ] mert ma valóban nem volt vele kapcsolatos hírfolyam a katalán médiában. De más oldalakon igenis foglalkoztak vele. Illetve vasárnap azt hiszem keményen pedzegették őt azért a katalán médiumok.
Vele kapcsolatos hír:
http://www.focimagazin.hu/2014/06/cuadr ... n%C3%A1hoz

The player's agent, Alessandro Lucci, will meet with the directors of Barcelona to study the feasibility of signing the Colombian from Fiorentina. goal.com - Sky Sport Italia

Egy biztos hogy én is csatlakozom Chinóhoz, miszerint Danilónak vagy Van der Wielnek kellene jönnie. :wink:
A napokban a 'Sport' tényleg írt egy cikket róla, de abba annyi volt, hogy a Fio megszerezte a teljes játékjogát, úgyhogy könnyebb lenne eladni. A Barca érdeklődéséről nem volt szó komolyabban - hál istennek.

Most meg átkutattam a 'Sky Sport Italia'-t, de én egy Cuadrados hírt nem találtam ami friss lenne, a legutóbbi még májusi volt.. :D Lehet én vagyok vak, de semmi naprakész irományt nem láttam. Nem tudom a 'goal.com' hol találta ezt, de kíváncsi lennék rá.. :D

Amúgy nem azért nézek ennyire utána, mert kötekedni akarok, hanem nagyon nem szeretném ha jönne, úgyhogy kikutatok minden cikket ami vele kapcsolatos, mert a sok átfordítás után már komoly tartalmi eltérések vannak - lásd 'Barcanoticias' Cuadrados cikkje.. :roll: De ismét mondom, az Olasz lapon se találtam semmi ilyen hírt róla..
noname írta:...
Not sure if trolling or.. :D

Az a bajom vele, hogy nem védő. Eddig is sok gólt kaptunk a jobb oldalról, most jönne egy játékos, aki még kevésbé hátvéd.. Plusz ha idehozzuk huszon-harminc akárhány millióért, akkor Montoya még ennyit se fog játszani..
blaugrana99 írta:Cikk
Na erre csak írtak egyet gyorsan.. :lol: Mondjuk olyan hülyén fordít a google, hogy sok mindent nem értek belőle, de pont az jön le, hogy nem akarnák nagyon eladni..
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.06.10. 10:53:59

http://www.sport.es/es/noticias/barca/f" target="_blank ... ca-3295251 Húzzák csak az időt.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.06.10. 10:42:29

Nekem eddig nagyon tetszik a ter Stegen,Rafinha,Deulofeu,Rakitic,Bravo,Cuadrado,Marquinhos,Reus vonal. Nekem a Rijkaard éra féle csapa jut eszembe, akkoriban volt azért jóval több légiós( Belletti,Gio,Márquez,Deco,Giuly) most ezzel lenne német,horvát játékosunk is. Azt meg hülyeségnek tartom,hogy Zubi játsza a Football Managert, mert LE eddig napi 10 órát tölt el a Barca edzőközpontjában. Én ezekkel a nevekkel elégedett lennék, mivel Mascherano marad, szerintem nem veszünk 2 középső védőt.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.06.10. 10:29:02

Mi bajotok Cuadradoval?
Kell egy támadó felfogású jobb-szélső/hátvéd, aki jó korban is van.

Alves gyenge!!! Vak, aki nem látja. Van pár remek meccse, de kb minden 5. az, azonkívül mást se csinál, csak ívelget össze-vissza. Nézzétek meg azokat a meccseket, ahol nehezen megy a játék. Alvesre rá se áll egy védő se, mert tudják, hogy veszélytelen.
Le kell cserélni. Cuadrado se a védekezésben csillog, de abban Alves is pocsék.

Mi a gond?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.10. 10:25:35

palesz77 írta:
Nervo írta:Ami bosszantó az Cuadradó esete, miszerint LE mostmár nagyon úgynézki hogy tényleg vele akarja pótolni majd Alvést. :cry: Titkon remélte az ember hogy pletyka az egész, de szinte minden oldalon Cuadradóval és a barcával foglalkoznak.
Most lehet bennem van a hiba, de felmentem a 'Sport'-ra és a 'Mundo'-ra is, és egyiken se láttam 1db cikket se Cuadradoval..
Igen, jó túlzás volt hogy minden oldalon, [ :mrgreen: ] mert ma valóban nem volt vele kapcsolatos hírfolyam a katalán médiában. De más oldalakon igenis foglalkoztak vele. Illetve vasárnap azt hiszem keményen pedzegették őt azért a katalán médiumok.
Vele kapcsolatos hír:
http://www.focimagazin.hu/2014/06/cuadr ... n%C3%A1hoz" target="_blank

The player's agent, Alessandro Lucci, will meet with the directors of Barcelona to study the feasibility of signing the Colombian from Fiorentina. goal.com - Sky Sport Italia

Egy biztos hogy én is csatlakozom Chinóhoz, miszerint Danilónak vagy Van der Wielnek kellene jönnie. :wink:
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.06.10. 10:44:04-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.10. 09:57:39

Marquinhos akkor jön, ha Mexest megvette a PSG.
Úgy tűnik tényleg eszükbe jutott, hogy kell nekik is védő, remélem hamar leigazolják a Franciát, és nem fog befuccsolni az ügy..
Nervo írta:Ami bosszantó az Cuadradó esete, miszerint LE mostmár nagyon úgynézki hogy tényleg vele akarja pótolni majd Alvést. :cry: Titkon remélte az ember hogy pletyka az egész, de szinte minden oldalon Cuadradóval és a barcával foglalkoznak.
Most lehet bennem van a hiba, de felmentem a 'Sport'-ra és a 'Mundo'-ra is, és egyiken se láttam 1db cikket se Cuadradoval..
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.10. 09:08:28

A sport.es [és a mundon is fent van] szerint Rakitic már aláírt a csapathoz. A hírek szerint a mai napon lesz a hivatalos bejelentése a horvát érkezésének és egyben Fabregas távozásának is a chelseahez. :| :) Ami bosszantó az Cuadradó esete, miszerint LE mostmár nagyon úgynézki hogy tényleg vele akarja pótolni majd Alvést. :cry: Titkon remélte az ember hogy pletyka az egész, de szinte minden oldalon Cuadradóval és a barcával foglalkoznak.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.06.10. 08:36:20

A csatár játék is nagyon érdekes, mert nem tudjuk mit akar L.E. Marad-e a 3 csatáros játék, ha igen akkor a 2 tuti kezdőnek (Messinek és Neymarnak) milyen szerep jut, és ehhez hova igazítjuk a harmadik játékost.
Én azt az esetet valószínűsítem, hogy marad a 3 csatáros játék. A kérdés, hogy hamis vagy klasszikus 9-essel?

Ha igazolunk magas klasszikus centert, akkor az a kérdés, hogy alapfelállásnak akarjuk, vagy amolyan B-tervnek? Mert ettől függ sok minden! Ha alapnak, akkor Messivel meg kell értetni, hogy ki kell húzódnia jobbra, onnan kell indulnia. De ebben az esetben a védekezésünk nagyon romlana a jobb szélen, pláne ha marad Alves, vagy Cuadrado jönne. Ha csak B-terv lenne, akkor csak néha kéne Messinek kihúzódnia szélre. Én utóbbit favorizálnám. Egyrészt a már említett védekezés miatt, másrészt mert láttuk, hogy a klasszikus erőcsatár nálunk nem nagyon illik a gépezetbe, és annyit nem fog változni a játékunk, hogy ez változzon. Viszont! B-tervnek örülnék valami hasonló játékosnak, aki rutinosabb, és képes meccset eldönteni, ha beáll. Itt sokan Larssonnal példálóznak, aki ugyan mikor itt volt fontos gólokat szerzett, de valahogy nekem már akkor sem illett bele a gépezetbe. Életidegen volt neki az akkor még nem is ennyire sok passzra épülő játék. Viszont volt kihez nyúlni. És utólagosan a góljai őt igazolják.
Szóval nálam a rendelkezésre álló játékosokból egy Messi, Sanchez, Neymar hármast állítanék ki, ami azt jelenti, hogy Messi marad hamis 9-ben. És itt jöhetne szóba valaki középre, akire fel lehet ívelgetni a labdát, képes gólt fejelni, ott van a kapu előtt, becsorog róla a labda...Llorrente nem volt rossz anno, de ahogy már írták cserének sok, kezdőhöz kevés. De hogy ki lenne ilyen, azt nem tudom...
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.10. 07:16:46

Aaron3991 írta:
Tobias88 írta:Barca ellen betömörülnek az ellenfelek, nálunk még Ronaldo is fele ennyi gólt lőne, de sajnos ez van
Pont ezert lenne jo opcio egy magas jol fejelo center.nalam a favorit Mandzukic de tolem johet a padra egy veszmegoldas vagy mas a kezdobe csak legyen vegre valaki akivel ha ugy van hogy betomorulnek es nem tudjuk feltorni akkor lehet valtani a jatekon.

Nincs szerencsénk, hogy Mandzu jön el a Bayernből és nem Pizzarro. Mert ő lenne ideális nekünk a kispadra, időnként a kezdőbe és még sokba sem kerül. Ráadásul nem balhés gyerek.
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.06.10. 01:05:21

Tobias88 írta:Barca ellen betömörülnek az ellenfelek, nálunk még Ronaldo is fele ennyi gólt lőne, de sajnos ez van
Pont ezert lenne jo opcio egy magas jol fejelo center.nalam a favorit Mandzukic de tolem johet a padra egy veszmegoldas vagy mas a kezdobe csak legyen vegre valaki akivel ha ugy van hogy betomorulnek es nem tudjuk feltorni akkor lehet valtani a jatekon.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.10. 00:48:44

Barca ellen betömörülnek az ellenfelek, nálunk még Ronaldo is fele ennyi gólt lőne, de sajnos ez van
94:39 6 - 1
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.06.09. 23:37:51

palesz77 írta:
Aaron3991 írta:
Ezzel egyetertek. Eto'o jobban illett a jatekunkba mint Ibra vagy mint illene Mandzukic, de jelenleg mondj olyan jatekost aki Eto'o kvalitasaival bir? En nem igazan tudok, es igen nem Mandzukicnak van szuksege a Barcara, hanem forditva, nekunk van szuksegunk egy olyan centerre mint o. (Legalabbis szerintem mindenkeppen kellene egy magas center)
Hát az én nagy álmom az Falcao lenne, de ő csak Fifában megszerezhető.. :D De így hirtelen beugrik Suárez, Agüero, Cavani, Higuaín azok közül, akik jobban passzolnának ide, és megütik Mandzukic szintjét - vagy jobbak nála. Az már más kérdés, hogy ki mennyire megszerezhető, ilyen téren valóban a Horvát lenne az egyik legkézenfekvőbb megoldás. De igazából felesleges is ilyenen agyalni szerintem, úgy tűnik nem akarunk a kezdőbe igazolni középcsatárt - vagy ha mégis, akkor az csak Agüero..
Agueroval az a bajom hogy alacsony :/ annyibol jo lenne h Messivel erzik egymast, haverok is meg azert ha forogni kell es kikerul szelre neha ott se szeppen meg de azert megis nekem azok a franya centik nagyon hianyoznak elorol. Falcaot amugy en nem csipem valamiert. Jo jatekos meg minden de a mozgaskulturaja idegesit.(gondolom csak en vagyok igy de olyan az erzesem h esetlen az ember, kozben tudom h nem meg klasszis de megis.)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.09. 23:33:37

Aaron3991 írta:
Ezzel egyetertek. Eto'o jobban illett a jatekunkba mint Ibra vagy mint illene Mandzukic, de jelenleg mondj olyan jatekost aki Eto'o kvalitasaival bir? En nem igazan tudok, es igen nem Mandzukicnak van szuksege a Barcara, hanem forditva, nekunk van szuksegunk egy olyan centerre mint o. (Legalabbis szerintem mindenkeppen kellene egy magas center)
Hát az én nagy álmom az Falcao lenne, de ő csak Fifában megszerezhető.. :D De így hirtelen beugrik Suárez, Cavani, Higuaín, (Agüero) azok közül, akik jobban passzolnának ide szerintem, és megütik Mandzukic szintjét - vagy jobbak nála. Az már más kérdés, hogy ki mennyire megszerezhető, ilyen téren valóban a Horvát lenne az egyik legkézenfekvőbb megoldás. De igazából felesleges is ilyenen agyalni szerintem, úgy tűnik nem akarunk a kezdőbe igazolni középcsatárt - vagy ha mégis, akkor az csak Agüero..
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.06.09. 23:09:42

palesz77 írta:
Ibra se passzolt hozzánk olyan jól mint Eto'o, mégis rúgott majdnem 20 gólt a szezonban. Bár amikor középcsatárt játszott nem volt gond vele - sőt -, de a többi csapatában lényegesen jobban feküdt neki a játék. Ha össze kéne hasonlítani a kamerunival, szerintem gólok számától függetlenül 100-ból 99 ember azt mondaná, hogy Eto'o jobban passzolt ide, sokkal mozgékonyabb volt. Én elhiszem, hogy - ekkora testtel - inkább olyan csapatban akar játszani, ahol kevesebbet kell védekeznie, több a beívelés stbstb. Ez nem azt jelenti, hogy teljesen nem passzol a mostani Münchenbe, csak máshol jobban ki tudná használni a képességeit.
.
Ezzel egyetertek. Eto'o jobban illett a jatekunkba mint Ibra vagy mint illene Mandzukic, de jelenleg mondj olyan jatekost aki Eto'o kvalitasaival bir? En nem igazan tudok, es igen nem Mandzukicnak van szuksege a Barcara, hanem forditva, nekunk van szuksegunk egy olyan centerre mint o. (Legalabbis szerintem mindenkeppen kellene egy magas center)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.06.09. 22:39:27

Pont írni akartam, hogy Rakitic ilyen Hleb-féle igazolás.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.09. 22:00:12

palesz77 írta:Ivan Rakitić • All Goals & Assists 2013/2014
Érdekes, hogy a gólpasszai 90%-a vagy szögletből, vagy beívelt szabadrúgásból van. Hogy őszinte legyek, nekem ez nem túl biztató, nálunk nem sok ilyet fog elvégezni szerintem.. Viszont az pozitívum, hogy a 3 nagy hálóját bevette - a Realét 2-szer is :twisted: -, és gólpasszt egyedül csak az Atletico ellen nem adott. Legalább azt nem lehet elmondani róla, hogy eltűnik a fontos meccseken..
Nagyon jó játékos, de továbbra sem vagyok meggyőzve. Amiket a videóban láttunk, abból szinte alig tudna vmit ebben a csapatban megcsinálni, mert egyszerűen nincs hely, vagy nem engedik oda a pontrúgásokhoz. Ha nem változtatunk a csapat identitásán, akkor az ő személye még nagy bukta lehet. Tipikus Hleb, vagy Csiga érzésem van vele kapcsolatban. Fabregas sokkal inkább illik ebbe a csapatba, mint a horvát... Aztán ki tudja, lehet hogy hamar fog a kezdőbe röpülni Rafinha.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.09. 21:55:27

http://www.insidespanishfootball.com/11 ... o-sevilla/

Denis Suarez most megmutathatja, h mit is tud.
Ha majd lesz egy Rafinha-Busquets-Rakitics középpálya vmelyik meccsen akkor lesz esély arra, h magasabb legyen mint az ellenfélé :D
Válasz küldése