Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.01.02. 14:43:44

Amit nyáron leművelt a Barca irányában, meg még ki is jelentette, hogy több kosarat ad nekünk, mint a csajának, felőlem ott meg is zavarodhat, ahol van. Be ne merje tenni ide a lábát, egy ilyen gyökérre nincs szüksége a csapatnak.
Football, bloody hell. /SAF/
socio66

2014.01.02. 13:22:33

Kevés Chelsea meccset nézek, így Luizt is ritkán látom, de ha Mourinho valakivel nem számol, annak szerintem oka van, én nem szívesen hoznám el így.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.01.02. 11:17:15

De még a VB előtt le kell rendezni az üzletet,mert ha előrukkol egy jó játékkal,akkor az felsrófolja az árát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.02. 11:02:45

luizt tényleg meg lehetne szerezni, mert ahogy nézegetem a cselzi kezdőit, nem nagyon játszik. bár én sohasem tartottam akkora spílernek, de talán erősítés lenne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.01.02. 10:57:31

S.Agüero írta:Borussia Mönchengladbach's goalkeeper ter Stegen (21) has a price tag of 12m euros while Pepe Reina (on loan in Napoli from Liverpool) will cost around 5-6m euros. The club can get both for 18m euros. [md]

Nem lenne rossz. 8) :)
Nem volna rossz, egy kicsit sajnálnám Pintót mert remek fickó de sajnos ez van. :) Ha már hírek akkor ez a legújabb:
Barcelona have made a renewed enquiry as to the availability of Chelsea defender David Luiz. Goal.com
Állitólag lehet esélyünk a megszerzésére, mert Mou ezt a Zoumát nézte ki a Chelsea védelmében. :wink: Ha most januárban nem is, de remélem azért a nyáron már meglesz a brazil :wink: .
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.01.02. 01:26:55

Borussia Mönchengladbach's goalkeeper ter Stegen (21) has a price tag of 12m euros while Pepe Reina (on loan in Napoli from Liverpool) will cost around 5-6m euros. The club can get both for 18m euros. [md]

Nem lenne rossz. 8) :)
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.12.31. 19:22:32

Én úgy érzem, hogy télen nem fogunk igazolni senkit. Max be lesz jelentve, hogy ezt meg azt megszereztük nyártól... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.31. 12:58:57

djtrack írta:Kameni is jó lenne cserének és asszem ingyen igazolható lesz.
Bírom a tagot, de nem hiszem, h a vezetőség is gondolkodna benne.
De most, h mondtad lehet "reménykedni". :lol:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.12.31. 12:57:35

visca el barca írta:olvasom ha nem marad pinto mester akkor reina lehet a csere. nem hinném h bevállalja, ő annál jobb h padon ücsörögjön...

Sosem tudhatod...azért már messze nincsen abban a kitörő formájában :D Plussz ő is itt nőtt fel,itt vannak azért barátai ,ami nem mellékes szempont :D Valamint már nem is fiatal...
Abi & Tito
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2013.12.31. 12:18:10

Kameni is jó lenne cserének és asszem ingyen igazolható lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.31. 11:46:05

olvasom ha nem marad pinto mester akkor reina lehet a csere. nem hinném h bevállalja, ő annál jobb h padon ücsörögjön...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.31. 10:07:56

noname írta:A sport.es szerint Ter Stegennel és a csapatával is megvan az egyezség. Amennyiben jól értlemezem(a katalán leírást próbáltam értelmezni, mert aq google translate nem a legjobb-ilyenkor azért hasznos a román-tudás :P ) 10 millió körüli összegért jöhet. Remélem mihamarabb jön egy hivatalos bejelentés. :wink:
http://barcanoticias.blog.hu/2013/12/31 ... lonae_lesz" target="_blank

Remélem összejön 8)

Kíváncsi vagyok a januári hónapra, de nagyon!
KépKép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.12.31. 09:13:41

A sport.es szerint Ter Stegennel és a csapatával is megvan az egyezség. Amennyiben jól értlemezem(a katalán leírást próbáltam értelmezni, mert aq google translate nem a legjobb-ilyenkor azért hasznos a román-tudás :P ) 10 millió körüli összegért jöhet. Remélem mihamarabb jön egy hivatalos bejelentés. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.28. 14:22:56

Gareth Tello írta:
noname írta:Nem 10-be kerül. :roll:

Évi 2,5 milliós fizetést kap. Ez 4 év alatt 10.
A csapatávalé még nincs egyezség.
Valóban, kicsit benéztem, sorry. :oops: Mondjuk amúgy is 14-15 millió körüli összegekről volt szó, ha jól emlékszem, szóval az árával nem lenne gond, ez mindenképpen mellette szól, míg Courtois-ért azért jóval többet kellene letennünk az asztalra.

Én valami olyasmire emlékszem, hogy 2 milliót letettünk és emellé kéne még 10. (bár könnyeen lehet, hogy csak kacsa volt) Azt sem hiszem, hogy 15 millióba kerülne. Ter Stegen még egyelőre egy ígéret, nyáron már csak egy év lesz a szerződéséből és ha ő is jönni akar, kis nyomást helyez a vezetőségre nem hiszem hogy 10 misiért többet kellene kipengetni. Arról nem is beszélve, hogy a kapusok ára amúgy sincsenek az egekben, nem mellesleg attól sem kell "tartani", hogy a VB-n alkot egy hatalmasat ami felverné az árát.
Szóval szerintem 10 millió korrekt ár lenne, ha mindezt figyelembe vesszük, Tello akár finanszírozhatná ezt egy az egyben, persze csak abban az esetben, ha tényleg távozik.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.28. 12:30:33

noname írta:Nem 10-be kerül. :roll:

Évi 2,5 milliós fizetést kap. Ez 4 év alatt 10.
A csapatávalé még nincs egyezség.
Valóban, kicsit benéztem, sorry. :oops: Mondjuk amúgy is 14-15 millió körüli összegekről volt szó, ha jól emlékszem, szóval az árával nem lenne gond, ez mindenképpen mellette szól, míg Courtois-ért azért jóval többet kellene letennünk az asztalra.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.12.28. 09:39:21

Nem 10-be kerül. :roll:

Évi 2,5 milliós fizetést kap. Ez 4 év alatt 10.
A csapatávalé még nincs egyezség.
A Fifa egy szégyen
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.27. 21:43:21

Barcelona have personal deal with Ter Stegen, which will be made public once they have deal with Gladbach. 10M fee, 4-year contract. [sport]

Na, akkor most hajtsunk rá Courtois-ra, aki halálgyenge lábbal, aztán ha nem jön össze, jöhet a német, tízért ajándék lenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.27. 19:01:34

kurtoá sajnos tényleg nem egy labdazsonglőr (ugynolyan "higany"mozgású mint az alkatilag hasolnó cech), viszont egy olyan kapust, aki kézzel is nagyon jó (oh várj, ilyenkor kell elsütni h barca-szintű) meg lábbal is, az életben nem fognak találni (én ilyet nem nagyon tudok mondani)

de ha már választani kellene, hogy

kézzel jó-lábbal gyenge
vagy
kézzel közepes-lábbal közepes (vagy jó)

én bizony az előbbit választanám. legyen magabiztos a beíveléseknél, jól egyvéeggyezzen, meg legyenek jó reflexei és kész. ha jó a lába az csak egy plusz. kicsit ugy érzem h tul van ez a "lábbal jó" dolog lihegve. kapust keresünk nem söprögetőt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.27. 18:15:13

Erxy írta:Courtioisnak egyáltalán nem okoz gondot ha lábbal kell a labdához érnie. A legfontosabb hogy "hajlandó" legyen egyáltalán használni a lábát, nagyon sok kapusnál keletkezik ilyenkor egy mentális blokk, beparálnak és csak ugrálnak a labda fölött.. De ez a fiatalabb kapusoknál nincs jelen, őket már ifistaként hozzászoktatják ehhez a nyomáshoz.
Ha nem jön össze a belga leigazolása, az nem emiatt lesz.
Ott a pont. Egyébként, ha egy kapus rossz lábbal, akkor nem kell neki hazatenni. Vagy ha azt akarják, hogy fejlődjön benne, akkor edzés után a kapusedzővel lehet gyakorolni a hazaadásokat, ilyen egyszerű. Mintha ez a mai labdarúgásban akkora probléma lenne...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.12.27. 18:06:36

Courtioisnak egyáltalán nem okoz gondot ha lábbal kell a labdához érnie. A legfontosabb hogy "hajlandó" legyen egyáltalán használni a lábát, nagyon sok kapusnál keletkezik ilyenkor egy mentális blokk, beparálnak és csak ugrálnak a labda fölött.. De ez a fiatalabb kapusoknál nincs jelen, őket már ifistaként hozzászoktatják ehhez a nyomáshoz.
Ha nem jön össze a belga leigazolása, az nem emiatt lesz.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.27. 18:02:48

sörvirsli írta:A sport.es szerint a Barca NEM tervezi Courtois leigazolását ugyanis:
Pinto és Valdés sokszor a 13. mezőnyjátékosa a Barcelonának, ami megköveteli, hogy lábbal is ki tudja hozni a labdát, ha hátrapasszolnak nekik, akkor tudjanak hátvéd módjára indítani. Ez egy komoly taktikai elem a Barcánál, ebben viszont nem elég jó a belga.
Ez eléggé meredek. A 13. játékost egyáltalán nem értem, a 12-őt se érteném. A 11-et igen, de ha jól tudom, olyan minden csapatban van. Pinto ki tudja hozni lábbal a labdát? #-o Azon szurkolok minden meccsen, hogy nehogy hozzá kerüljön a labda, mert eltököli az egészet, majd ad egy hajmeresztő labdát, amiből a védőink azt hoznak ki belőle, amit tudnak... Továbbá nevetségesnek tartom, hogy emiatt ne hoznánk Courtois-t. Mintha Ter Stegen nem kapott volna egy rakás potyát a hazapasszolt labdákból... Nevetséges az egész. Ha azt akarjuk, hogy jól passzoljon a kapus, akkor játszunk vészkapussal, mint a futsalban és kész. Ha rendes kapust akarunk, akkor tenni kell magasról, hogy milyen az ipse lábbal, max. akkor felrugdossa a labdát és kész... Nem akkora tragédia...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.12.27. 17:21:46

sörvirsli írta:A sport.es szerint a Barca NEM tervezi Courtois leigazolását ugyanis:
Pinto és Valdés sokszor a 13. mezőnyjátékosa a Barcelonának, ami megköveteli, hogy lábbal is ki tudja hozni a labdát, ha hátrapasszolnak nekik, akkor tudjanak hátvéd módjára indítani. Ez egy komoly taktikai elem a Barcánál, ebben viszont nem elég jó a belga.
Látom te már a bírót alapból hozzánk számolod! :lol:
Kép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.12.27. 16:48:53

A sport.es szerint a Barca NEM tervezi Courtois leigazolását ugyanis:
Pinto és Valdés sokszor a 13. mezőnyjátékosa a Barcelonának, ami megköveteli, hogy lábbal is ki tudja hozni a labdát, ha hátrapasszolnak nekik, akkor tudjanak hátvéd módjára indítani. Ez egy komoly taktikai elem a Barcánál, ebben viszont nem elég jó a belga.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2013.12.27. 15:30:59

Én úgy vagyok vele, ha egy komolyabb csapat ellen kezd Alves meg Masch akkor én biztosra veszem, hogy kapni fogunk azon a meccsen egy gólt, és több mint valószínú, hogy az Alves oldaláról lesz több támadása az ellenfélnek. A Montoyával meg Bartrával felálló védelemet és stabilabbnak érzem (lehet, hogy csak én vagyok vele így), ezért kéne venni egy normális középső védőt, mert most csak 2 olyan van, aki tényleg kv és több van benne mint 1,5 szezon. Mascht el kéne adni, ha a Napoli meg akarja venni, és az érte kapott pénzből meg ha mellé teszünk, még vmennyit, akkor már lehetne venni egy olyan védőt, aki megfelel az igényeinknek. Alves még max 2 szezont maradjon, addig Montoya fejlődik annyit, hogy lehet rá alapozni az azt követő jónéhány évet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.27. 15:22:46

mess2009 írta:én is a védelem erősítésében látom a legtöbb gondot, mert:
- a jelenlegi felállásban Mascherano stabilan a legerősebb sorba való,( de nem világ szinvonal) helyette jöhetne egy klasszis új ember.(én megtartanám Song helyett az eredeti posztjára)
- Montolya csere, vagy eladó (a Barcába egy gyorsabb, és erősebb ember kellene nem világ és nem Barca szinvonal))
- Pulyol csere de nem valószínű, hogy elmegy( szerintem Tata tévedett, illetve az élet nem igazolta az elvárásait vele szemben, még akkor is ezt mondom, ha van benne egy két jó meccs is)
- Adriano csere vagy eladó de nálam ő erősebb mint Montolya és valószínűbb, hogy akar maradni.(Barca szintű csere ember)
- Bartra csere de beépülhet Piqué helyére.kissé azért vagyok bizonytalan mert Tata ennek ellenére kevesebbet szerepelteti mint amennyit lehetne!( jelenleg csak a lelkesedése egyértelmű a gyorsasága és a stabilitása -fizikálisan-,igencsak fejlődésre szorul, nem beszélve a rutinról)
- Alba stabil az első sorban( mondjuk a majdnem névrokon Alabánál gyengébb ugyan, de ne legyünk telhetetlenek a gyorsasága tökéletes, a támadásokban ok. hátul az egy az egyekben sajna sebezhető, ennek ellenére világ és Barca szinvonal)
- Pique stabil az első sorban( világ és Barca szinvonal, az ismert megingásokkal)
- Alves stabil az első sorban, de nem kizárt, hogy része lehet egy tranzakciónak(elég nyögvenyelős volt az utolsó kontraktusa is de világ és Barca szinvonal ha jól irányítják taktikailag)) akkor viszont ide(is) kellene igazolni
a felsorolt bizonytalanságok miatt tehát nálam az optimum: két új klasszis védő, egy középső és egy aki szélen is jó.
-Lehet, hogy Masch eredeti posztja vkp, de mióta itt van kh-t játszik és jobban teljesít ott, mint amikor néhányszor az "eredeti" helyén. Sok ideig ő volt a legstabilabb védőnk, ő is az utóbbi másfél évben indult el lefelé a lejtőn. Bírja a padozást, elfogadja a helyét, ezt többször le is nyilatkozta, egy ilyen játékos minden csapatban erősítést jelent.
ha "pitbullszerű" vkp kell, akkor ott van Song, aki techinilag is sokkal előrébb van az argentínnál. Mondjuk egy Davids-ot is el tudnék képzelni néhány csapat ellen. :)

-Montoya még nem tudjuk mire képes. Amennyit játszott messzemenő következtetéseket nem lehet levonni (főleg, hogy sokszor nem is az eredeti helyén játszott)
Puyol tényleg nem úgy tért vissza, ahogy Tata és a legtöbben számítottak rá. Sajnos tényleg a visszavonulás lehet a legjobb megoldás, így kell emlékezni rá, nem úgy hogy hibát-hibára halmoz amikor játszik. Bartra meggyőződésem, akár tavaszra kezdővé válhat, folyamatosan megbízható teljesítményt nyújt, a blokkolásai labdaszerzései élményszámba mennek és nem ijed meg a felelősségtől, nagyon bátor és ez ritka.

-Adrianot eladni? Az egyik legjobb igazolásunk volt a Pep éra alatt. Jobb és bal oldalon egyformán minőségi játékos, de szinte a pálya egész részén bevethető. Egy kincs az az ember. Legnagyobb baromság lenne eladni.

-Alba no comment. A szűk elitet képviseli a posztján és még fiatal is. A többiekkel érzik egymást, ha van olyan hogy Barca szint, akkor ő az.

-Alvest nem érné meg eladni. Montoya még nem érett annyira, hogy egy szezont rá építsünk, az egyetlen helyettese Adriano lehetne. Ha megszabadulunk Alvestől (max. 15-20 milliót kaphatunk, de ez már jónak számít) lehet, hogy kereshetünk oda is valakit, és nem bővelkedik a piac minőségi jobb bekkekből.

-Deulofeut szerintem egyértelmű, hogy vissza kell hozni méghozzás Tello "kárára". A kis spanyolért egy Pool 10-12 milliót kipengetne.
Ha kp-ra igazolunk, akkor Rafinhat hagyni kéne még a Celtaban. Hadd játszon, mert itt nem sok percet kapna és még Rob helyzetén is el kellene gondolkozni. Luis Enrique alatt folyamatosan játszik (nem is akárhogy), szokja a ligát, rutint szerez. Lelátó -vagy padmelegítőnek pedig kár lenne visszahozni és elpazarolni. Nem egy Dos Santos a srác, a papa pedig biztos újra elkezdene balhézni és távozna a csapattól.

A támadósort nem kell piszkálni egy Tello-Deulofeu cserével tökéletes, A kp-ra ha igazolunk, akkor szerintem csak Gündogan jöhet szóba, mint erősítés. Más nem nagyon van aki megszerezhető és erősítés lenne. A védelmet kell összeszedni. A legnagyobb erősítés az lenne, ha Piquét fejben rendbetenné Tata, ahogy Alexisnél sikerült. Képességeit tekintve top-védő, de valahogy nem tudja kihozni magából. Ha ez sikerülne lenne egy Piqué-Bartra-Masch hármas, aki mellé egy klasszis védőt hoznánk és tökéletes lehetne a dolog.

Kapusposzt pedig úgy néz ki rendben lesz. Ha Courtois tényleg jönne 20-ért lehet, hogy megérné, de ha nem akkor 10 millióért Ter Stegen is jó megoldás hosszútávra. Tulajdonképpen 2 posztra (+talán a kp-ra) kellene igazolni, ami szerintem megoldható. Kapus már amúgy is úgy néz ki rendben lesz, gyorsan el lehet intézni.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése