Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.30. 12:29:25

A 'Sport' lehozta, hogy Mathieun kívül még 3 embert akarunk leigazolni, Cuadradot, Marquinhost, és Suárezt. A szokásos dolgokat írják csak, hogy Cuadrado Alves helyettese lenne, Marquinhost akkor tudjuk megvenni, ha a PSG vesz új védőt, Suárez árát meg Alexissel csökkentenénk. A végén még leírják, hogy a biztos távozók mellett a Song-Alves-Alexis-Pedro négyesnek kérdéses a sorsa. De LE szeretné minél hamarabb elintézni a dolgot, mert 2 hét múlva kezdődik az előszezon! 8)

A 'Mundo' ír Marquinhosról hosszabban, eszerint nem érzi ott túl jól magát a PSG-ben pár dolog miatt, és szívesen jönne, de nem fogja követelni a távozását, mint Mathieu - pedig anélkül nehezen fog menni. És mivel kevés a védő, azért nem nagyon akaródzik a PSG-nek eladni őt.

Alexisről pedig írt egy cikket a 'Mundo', aminek az a lényege igazából, hogy a VB miatt felment az ára.. :lol: Van egy hasonlóan komoly cikk Mathieuről is, azt be s linkelem inkább.. :D

szerk.:

Bojan egyelőre nem fogadja el a Malaga ajánlatát, mert ő a PL-ben szeretne játszani, úgyhogy még kivár.. Remélem nem fog két szék közé esni, és a nyakunkon maradni.. :roll:

A PSG Auriert tervezi leigazolni Dani helyett úgy tűnik - megértem őket..

Cuencát meg lehetőleg ingyér akarja leigazolni a Depor..
nagyiibarca írta:A Sport minden este felteszi fb-re a következő napi címlapot. Na most az újság alján annyi volt,hogy Mathieu por Adriano. Reggel nyílván többet tudunk meg, de megeszem a kalapom ha Adrianot cseréljük el a franciára....
Csak az utóbbi idők legnagyobb ökörségét hozták le.. :roll: Azt írják, hogy Adrianot elengednénk, ha jönne Mathieu. A Francia jönne max 12-ért - nem 20! -, és ezért adnánk el a Brazilt, hogy nullára jöjjünk ki. A legjobb, hogy a Roma is benne van a kérők közt, akik már le akarták igazolni Adrianot, de LE megmondta, hogy NEM ELADÓ..
Ennek a cikknek kb annyi értelme van, mintha azt írták volna, hogy eladjuk Neymart, mert Suarez jönni fog.
ferninho írta:és igen, ő 10 meccset kapott, de az volt neki az első, Suareznek meg ez a harmadik ilyenje, azért volt ennyire súlyos a büntetés, ezt kéne már megérteni.
Nektek meg azt kéne akkor már megérteni, hogy nem az zavar, hogy egyre súlyosbodott a büntetése.. Hanem akkor maradjunk a Pepe példánál. Megvolt a 10 meccs eltiltás, jogosan.. Ez után 1-2 évvel lehozta ezt a meccset, mit kapott? 1 db sárgát összesen. Semmi utólagos eltiltást.. Busi mit kapott az éveken át tartó fetrengésért? Semmit. Ez zavar engem. Hogy amíg Suárez egyre súlyosbodó büntetéseket kap - alapból jogosan -, addig a többi dologért nem súlyosbodó büntetés jár, hanem csak néhanapján, amikor úgy gondolják, hogy most ez már nagyon átlépett egy határt, akkor tiltják el az illetőket - és ennek tükrében jogtalan az egyre súlyosbodó Suárez büntetés.

És az hülye érv, hogy a színészkedés, meg a brutális belépők a focihoz tartoznak, mert nem kéne, egyedül azért tartozik ma már hozzá a focihoz, mert hagyták így elburjánzani ezeket a dolgokat..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.06.30. 13:18:55-kor.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.30. 12:28:45

Ez most komoly, hogy ugyan azon az áron mi megvesszük Rakiticet a Madrid pedig Kroost??????

Tavaly eltoltuk, és odaadtuk nekik apróért Thiagot, és most vissza lehetne kapni a kölcsönt, erre nem repülünk rá Kroosra? Nem tudom mi lesz még itt szeptemberig, de azért egy ilyen játékost, ennyiért, ráadásul hiányposztra? A mai elszabadult árak mellett???? Ilyet kihagyni?????
Avatar
Neymar7
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.05.29. 17:23:24
Tartózkodási hely: Pécs

2014.06.30. 12:23:50

http://www.fourfourtwo.hu/hirek/spanyol ... -madriddal" target="_blank

Nem jó hír :(

Tudom, hogy nem volt sok esély, hogy elhozzuk (pedig nagyon kellene), de akkor már maradjon inkább a Bayernban...

Tudom, hogy a MARCA elég jól informált (főleg a Reallal kapcsolatban) de remélem csak kacsa :^o

Szép idénynek nézünk elébe, ha Rafinha esetleg nem válna be Ini meg mondjuk megsérülne nem tudom mi lenne itt #-o

Azért még szorítok a vezetőségnek, hogy igazoljanak egy olyan játékost aki Barca színvonal... [-o<

Forca BARCA :!:
„Gratulálok a játékosnak, amiért arra a projektre szavazott, ami szakmailag számára a leginkább előnyös lehet, és nem a pénz motiválta."


Tito Vilanova Neymar leigazolásánál
Avatar
k!nG
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.06.25. 09:06:30

2014.06.30. 12:18:50

Szerintem hozzuk vissza Giovani Dos Santos-t. Ugyis megy a duma, hogy sajatneveles kell stb. Nekem mostanaban elegge szimpatikus a jateka, olcsobb, mint Suarez es meg vedore is marad penz. Plusz nem lesznek beilleszkedesi problemak, mert ismer sok embert. :lol:
Amugy viccen kivul, en sajnaltam a gyereket amikor elment, attol fuggetlenul, hogy 19-20 evesen mennyire volt bekepzelt. Ugy tunik mostanra mar beforrott.
"A poszméh szárnyai a potrohához képest oly parányiak, hogy jelenlegi aerodinamika-ismereteink szerint a poszméh nem repülhet. A poszméh azonban ezt nem tudja, és repül."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.30. 12:09:58

Tobias88 írta:Song-ot még ma el kell adni amíg lehet:

"A nemzetközi bundamaffia egyik börtönben lévő vezetője előre megmondta a Kamerun-Horvátország meccs eredményét és a meccsen történt kiállítást is. Állítása szerint a kameruni csapat meg volt bundázva.

Wilson Raj Perumal, egy ismert fogadási csaló előre megjósolta a Kamerun-Horvátország meccs 0-4-es eredményét, valamint azt is, hogy valakit az első félidőben ki fognak állítani - írja a Spiegel. "
Ingyen is megválnék tőle azután a könyökös után. Ha ráadásul a bunda miatt tette, az csak desszert. Amúgy se olyan hű de nagy játékos, itt konkrétan használhatatlan volt, még ha sok lehetőséget nem is kapott.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.30. 11:22:26

Song-ot még ma el kell adni amíg lehet:

"A nemzetközi bundamaffia egyik börtönben lévő vezetője előre megmondta a Kamerun-Horvátország meccs eredményét és a meccsen történt kiállítást is. Állítása szerint a kameruni csapat meg volt bundázva.

Wilson Raj Perumal, egy ismert fogadási csaló előre megjósolta a Kamerun-Horvátország meccs 0-4-es eredményét, valamint azt is, hogy valakit az első félidőben ki fognak állítani - írja a Spiegel. "
94:39 6 - 1
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.30. 11:15:39

messideco írta:Valdés és Pinto szerződése a mai nap lejár a csapattal.
Valdés örök kedvenc , számomra mindig is a világ legjobb kapusa volt és lesz. nagyon sajnálom , hogy elmegy :cry: :cry:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.30. 11:07:38

ferninho írta:
palesz77 írta:
Egy szó mint száz, ami nekem igazán nem tetszik az ügyben, az az, hogy ennyire "különleges bánásmódban" részesítik Suárezt, amikor sok hasonló undormány dolgot látni a pályákon manapság.. De azok ellen nem fognak tenni semmit továbbra sem..
3szor harapott már...3szor... nem egyszer, háromszor... LG szavaival élve 3szor mutogatta már a péniszét... :lol:
Pepére visszatérve ő is folyamat büntetve van amiatt a tette miatt nyugi... örökre meg lett bélyegezve, ezért kapott részben a németek ellen is pirosat, hiába volt hülye, ha ott nem ő van az nem piros és még hány ilyen példát lehetne felhozni, amikor az is bőven benne volt a pirosban és sárgában, hogy ő Pepe... szóval büntetve van ő azóta is... szóval ő azóta is bűnhődik azért a tettéért... mondjuk kisebb apróságokkal azóta is előrukkol néha napján, nehogy elfeledjük mikre képes... nem kell sajnálni, bár tényleg idegesítő, hogy amikor tisztán játszik is jönnek a lapok, de megdolgozott ezért rendesen el kell ismerni.
és igen, ő 10 meccset kapott, de az volt neki az első, Suareznek meg ez a harmadik ilyenje, azért volt ennyire súlyos a büntetés, ezt kéne már megérteni.
kénytelen vagyok lemenni "alfába", hogy meg próbáljam megérteni a Suarez eltiltásán agonizálókat...
találtam is egy vita alapot: talán a büntetése minőségét!? lehetne vitatni. talán nem is büntetni kellene?! hanem meggyógyítani. (ezt ugyan már jeleztem korábban is) a foci művelésével kétségtelenül összefüggő durvaságoknak van egy jól elkülönülő jellemzőjük: nem szándékos a károkozás. a szándék: foci. tény: a harapáson kívül is van a mai fociban szándékos durvaság(károkozásra irányuló cselekmény) azt (is) büntetik, elítélik, stb...
a harapás nem része a játéknak(foci) de még a kissé "keményebb" ketrec-harcnak sem (?!) tehát szándékos károkozás....de: Suareznél talán nem is az?! talán kényszeres - tehát nyilvánvalóan beteges - beidegződés ? hiszen ismétlődő, már már tudhatóan újra bekövetkező: nem látok más jól fedő szót: betegség.
talán indítani kellene egy mozgalmat, hogy gyógyítsák meg.....
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.06.30. 10:05:04

Idén nem tehetjük meg azt hogy nem igazolunk védőt. Hogy van 3 kiszemelt és ha nem sikerül egyik sem, akkor nem hozunk senkit. Mert létszámban is kevés a védelem nem csak minőségben.
Fel kéne állítani egy sorrendet és szépen végig menni. Rengeteg védő van jelenleg aki a mostani szinthez képest előrelépés lenne.
Jelenleg még az elüldözött Cáceres is erősítést jelenthetne. De Nagyon kíváncsi vagyok kiket találnak.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.06.30. 08:51:18

Valdés és Pinto szerződése a mai nap lejár a csapattal.
"And my heart will leave you never."
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.06.30. 02:46:43

palesz77 írta:
Egy szó mint száz, ami nekem igazán nem tetszik az ügyben, az az, hogy ennyire "különleges bánásmódban" részesítik Suárezt, amikor sok hasonló undormány dolgot látni a pályákon manapság.. De azok ellen nem fognak tenni semmit továbbra sem..
3szor harapott már...3szor... nem egyszer, háromszor... LG szavaival élve 3szor mutogatta már a péniszét... :lol:
Pepére visszatérve ő is folyamat büntetve van amiatt a tette miatt nyugi... örökre meg lett bélyegezve, ezért kapott részben a németek ellen is pirosat, hiába volt hülye, ha ott nem ő van az nem piros és még hány ilyen példát lehetne felhozni, amikor az is bőven benne volt a pirosban és sárgában, hogy ő Pepe... szóval büntetve van ő azóta is... szóval ő azóta is bűnhődik azért a tettéért... mondjuk kisebb apróságokkal azóta is előrukkol néha napján, nehogy elfeledjük mikre képes... nem kell sajnálni, bár tényleg idegesítő, hogy amikor tisztán játszik is jönnek a lapok, de megdolgozott ezért rendesen el kell ismerni.
és igen, ő 10 meccset kapott, de az volt neki az első, Suareznek meg ez a harmadik ilyenje, azért volt ennyire súlyos a büntetés, ezt kéne már megérteni.
madridista
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.06.30. 02:21:13

A Sport minden este felteszi fb-re a következő napi címlapot. Na most az újság alján annyi volt,hogy Mathieu por Adriano. Reggel nyílván többet tudunk meg, de megeszem a kalapom ha Adrianot cseréljük el a franciára....
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.30. 01:32:40

LG írta: Van abban vmi, amit mondasz, de pl. ha vki a péniszét mutogatná, azzal sem okozna senkinek sérülést, de attól még elfogadhatatlan. A harapásról is ezt gondolom.
A durva belépőknek én sem örülök, de annyira hozzátartoznak már a focihoz, hogy nem igazán látom, hogy lehetne fellépni ellenük. Lábat törni is lehet nem szándékosan, balszerencsés módon, ahogy nagyon sok igazán csúnya belépőből a szerencsének köszönhetően nem lesz sérülés. De akkor melyiket kéne jobban szankcionálni?
Szakadok.. :lol:

Na de igazad van, ezeket is büntetni kell - bár ilyet még hál istennek nem láttam.. :D De épp ez az, hogy ezeket IS kéne. De csak az ilyeneket büntetik igazából szinte.. Engem ez zavar a mai fociban. Igenis nézzék meg utólag a felvételeket, és a színészkedést, meg a brutális hentelőket tiltsák el ugyanígy a felvételek alapján, mint Suárezt! Lenne 1 év, amíg kb a focivilág fele a kanapéjáról nézné a meccseket, de utána sokkal jobban odafigyelne mindenki, hogy mit csinál szerintem..

Persze tudom, hogy ez túl drasztikus, és megoldhatatlan dolog lenne.. Csak nekem rossz azt látni, hogy azokat a dolgokat büntetik a legkevésbé a fociban, amik a legnagyobb veszélyt jelentenek a játékosokra. Mert - hogy a te példáddal éljek - ha valaki előkapja meccs közben, akkor a többiek csak röhögnek egy jót, és utána megy a játék tovább. De ha valaki úgy lekaszál valakit hátulról, hogy szétmegy a térde, az fél év kihagyás is lehet. És jelenleg a kettő eset közül sajnos nagy eséllyel csak az elsőt büntetnék olyan súlyosan, mint Suárez harapását..

De hogy csak a VB-nél maradjunk, Song beleütött hátulról Mandzukicba, Giroud eltörte valaki arccsontját - bár az szerintem nem szándékos falt volt -, a Kameruniak egymással balhéztak a pályán, volt számtalan durva könyökös már, Pogba a földön rugdosódott.. Mégse kapott egyik játékos se ezek közül komolyabb eltiltást - Songot kiállították mondjuk, de hát nagy dolog.. :roll:

Egy szó mint száz, ami nekem igazán nem tetszik az ügyben, az az, hogy ennyire "különleges bánásmódban" részesítik Suárezt, amikor sok hasonló undormány dolgot látni a pályákon manapság.. De azok ellen nem fognak tenni semmit továbbra sem..
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.06.30. 01:31:38

Suárezes téma kapcsán írom,hogy szerintem semmi értelme nincs ennek a hosszú eltiltásnak. Jó,beleharapott,értem én,de ez szerintem semmivel sem súlyosabb,mint ahogy pl. Pogba lekönyökölte az egyik ellenfelét az egyik szögletnél. A visszajátszást követően látni lehet,hogy szándékos volt,szóval azt az esetet miért nem vizsgálták ki? Jó,értem én,hogy az nem az olaszok ellen történt,de akkor is...
A másik dolog ennek kapcsán pedig az,hogy milyen jogon itéli el a FIFA,hogy nem játszhat a klubcsapatában? Ha valaki pirosat kap a BL-ben,akkor ott tölti le az eltiltást. Ha a spanyol kupában,akkor ott. Semmi értelme szerintem az egésznek.

Reus gyerekről:
Hát nemtudom. Nem láttam minden meccsét,de mondjuk eléggé követtem a Dortmund játékát,és engem személy szerint nem győzött meg. Vagyis az ottani fociba beleillik,de szerintem itt nálunk nem müködne ez a fuss,fuss lőjj játékstílus. Nem azt mondom,hogy nem technikás,de szerintem messze áll tőle a tili-toli,amit mi játszunk.

Védőkről:
Szerintem ezt a témát már előttem mindenki kivesézte itt, szóval rövidre fogom. Valahogy a világ labdarúgásában most nincs egy olyan meghatározó középhátvéd sem,mint mondjuk anno Maldini,stb.,s ezért nem is okolom annyira a vezetőséget,hogy nem hoz 50 millióért csak egy tehetséget. Az én véleményem szerint ezt meg lehetne oldani kicsiben,egy spanyol csapatból elhozni egy közepestől kicsit jobb védőt,aztán hajrá(nem Matyő :D ). Egyrészt az ilyenek ismerik a ligát, szóval nem lenne úgymond nehéz dolguk,másrészt meg pénztárca-barát ügylet is lenne egyben. Mégegyszer mondom,hogy szerintem most a világ labdarúgásban nincs egyetlen olyan védő sem,akire rámondanám,hogy világklasszis. Mondjuk Chiellini,de ő ugye a 3védős rendszerben érzi jól magát, meg esetleg T.Silva,de ő pedig egyrészt mozdithatatlan,másrészt pedig engem nem győzött meg a Chelsea elleni két meccsén(halovány volt vele együtt az egész védelem).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.30. 01:13:26

palesz77 írta:
LG írta: :shock: Milyen gusztustalanabb dolgot? A színészkedés, és a durva belépők persze nem szépek, de hozzátartoznak a labdarúgáshoz. A harapás viszont nem, sőt, nem is emberi viselkedés. :roll:
Na hát itt különbözik a véleményünk, mert szerintem a brutális belépők, és a hatalmas színészkedések nem kéne, hogy hozzátartozzanak a labdarúgáshoz.. :D Számomra nem elfogadható, hogy egy harapásért 4 hónapra mindentől eltiltanak valakit, de azért, ha valaki eltöri valaki lábát, általában csak akkor jár 1 meccs eltiltás, ha kiállították a belépő után.. Az én álláspontom az, hogy jobban kéne büntetni azt, aki hónapokra pályán kívülre küld egy embert, mint aki beleharap valakibe, lefejel valakit stb..

És félre ne érts, nem azt mondom, hogy ne büntessék meg.. Megérdemli a büntetést, mert gusztustalan dolog volt amit művelt. Csak ne ennyire.. Az én szememben például De Jong mellbetalpalásánál ez semmivel nem volt rosszabb. És az a hentes meg még pirosat se kapott érte, nemhogy 4 hónapot.. :roll: Pedig ő több durva dolgot hajtott már végre a pályafutása alatt, csak ő "szimplán" agyonrúgja az ellenfeleit általában, amiktől akár komolyan le is sérülhetnek. De ez nem ér komoly eltiltást, mert ez elfogadottabb dolog.. :roll:
Van abban vmi, amit mondasz, de pl. ha vki a péniszét mutogatná, azzal sem okozna senkinek sérülést, de attól még elfogadhatatlan. A harapásról is ezt gondolom.
A durva belépőknek én sem örülök, de annyira hozzátartoznak már a focihoz, hogy nem igazán látom, hogy lehetne fellépni ellenük. Lábat törni is lehet nem szándékosan, balszerencsés módon, ahogy nagyon sok igazán csúnya belépőből a szerencsének köszönhetően nem lesz sérülés. De akkor melyiket kéne jobban szankcionálni?
Amikor Pepe megrugdosta a Getafe védőt, azért mennyit kapott? Nem emlékszem azért kérdezem, de szerintem nem volt ilyen súlyos az eltiltás és a kettőt össze sem lehet hasonlítani
10 meccset kapott, egyébként igazad, azért is mehetett volna súlyosabb szankció. Ha egy VB-n történik, valószínűleg ez meg is történt volna.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.06.30. 01:09:20

palesz77 írta:Most leírtad a válogatottban játszó Alexis tulajdonságait..
Ez egy berögzülés, ő már el van könyvelve csetlő-botló szerencsétlen balféknek. Ez ellen nem lehet mit tenni, van aki nem lát tovább az orránál.
Sosem fogom megérteni, hogy sokan miért Reus-t szeretnék ittlátni Alexis helyett. A német nem jobbszélső, ezen felül teljesen más futballkultúrából érkezne, ezenfelül pedig ha Alexis játékát megnézzük a válogatottban (vagy a 2013/2014-es Barcában jobb meccsein) akkor látjuk, hogy a chilei sem egy elveszett gyerek, sőt. Ha lennének taktikai változtatások nem csak Alexis játéka, de Neymar játéka is sokkal célratörőbb lenne. (Gondolom ha valaki szeretné a németet az úgy gondolja, hogy nem kell középcsatár, ergo az eddigi szerkezet fogaskerekeit cserélné ki.)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.06.30. 01:08:24

LG írta:
Tök mindegy ki a játékos, de ilyen dologért ekkora büntetést adni, amikor 100 gusztustalanabb dolgot látni a pályán nap mint nap, azok ellen meg mégse tesznek semmit..
:shock: Milyen gusztustalanabb dolgot? A színészkedés, és a durva belépők persze nem szépek, de hozzátartoznak a labdarúgáshoz. A harapás viszont nem, sőt, nem is emberi viselkedés. :roll:
Amikor Pepe megrugdosta a Getafe védőt, azért mennyit kapott? Nem emlékszem azért kérdezem, de szerintem nem volt ilyen súlyos az eltiltás és a kettőt össze sem lehet hasonlítani.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.30. 01:03:06

LG írta: :shock: Milyen gusztustalanabb dolgot? A színészkedés, és a durva belépők persze nem szépek, de hozzátartoznak a labdarúgáshoz. A harapás viszont nem, sőt, nem is emberi viselkedés. :roll:
Na hát itt különbözik a véleményünk, mert szerintem a brutális belépők, és a hatalmas színészkedések nem kéne, hogy hozzátartozzanak a labdarúgáshoz.. :D Számomra nem elfogadható, hogy egy harapásért 4 hónapra mindentől eltiltanak valakit, de azért, ha valaki eltöri valaki lábát, általában csak akkor jár 1 meccs eltiltás, ha kiállították a belépő után.. Az én álláspontom az, hogy jobban kéne büntetni azt, aki hónapokra pályán kívülre küld egy embert, mint aki beleharap valakibe, lefejel valakit stb..

És félre ne érts, nem azt mondom, hogy ne büntessék meg.. Megérdemli a büntetést, mert gusztustalan dolog volt amit művelt. Csak ne ennyire.. Az én szememben például De Jong mellbetalpalásánál ez semmivel nem volt rosszabb. És az a hentes meg még pirosat se kapott érte, nemhogy 4 hónapot.. :roll: Pedig ő több durva dolgot hajtott már végre a pályafutása alatt, csak ő "szimplán" agyonrúgja az ellenfeleit általában, amiktől akár komolyan le is sérülhetnek. De ez nem ér komoly eltiltást, mert ez elfogadottabb dolog.. :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.30. 00:41:23

Tök mindegy ki a játékos, de ilyen dologért ekkora büntetést adni, amikor 100 gusztustalanabb dolgot látni a pályán nap mint nap, azok ellen meg mégse tesznek semmit..
:shock: Milyen gusztustalanabb dolgot? A színészkedés, és a durva belépők persze nem szépek, de hozzátartoznak a labdarúgáshoz. A harapás viszont nem, sőt, nem is emberi viselkedés. :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.30. 00:32:35

Gali írta:A 4 hónapos eltiltás minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységre vonatkozik, tehát sem edzés, sem edzőmeccs.
A CAS milyen döntést fog hozni, az egy más tészta.
'blaugrana99' ezt írta még pár napja (forrása nem tudom honnan van):
"A FIFA eltiltotta Suárezt a Liverpoolban való barátságos meccsektől,viszont átigazolás esetén barátságos meccset más csapattal játszhat.Hivatalos meccsen október 26.ig nem léphet pályára.Valamint ez által csökken majd az ára."

De a labdarúgással kapcsolatos tevékenység amúgy az átigazolás is, szóval akkor a FIFA bünti alapján nem válthatna klubot elméletileg, de azt mégis megengedik neki. Nem tiszta nekem most, hogy mit lehet meg mit nem - szerintem senkinek sem.. :D

Mindenesetre bízom benne, hogy a CAS-nál kicsit értelmesebben gondolkodó emberek vannak, és csökkentik Suárez büntetését, mert ez nagyon gáz lett.. És ezt akkor is így gondolnám, ha maradna következő szezonban is a Poolban, vagy esetleg a Realba igazolna. Tök mindegy ki a játékos, de ilyen dologért ekkora büntetést adni, amikor 100 gusztustalanabb dolgot látni a pályán nap mint nap, azok ellen meg mégse tesznek semmit.. :roll: Fel nem bírom fogni komolyan.
Gali írta:... ugyanis jól cselez, az egy-egyeket simán felvállalja és többnyire remekül meg is csinálja. A passzjátéka és a rúgótechnikája is kiváló...
Most leírtad a válogatottban játszó Alexis tulajdonságait.. :mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.30. 00:20:32

Gali írta: Reus technikásabb és sokkal kombinatívabb játékos, mint Alexis. Betömörülő védelem ellen lenne hasznos a játéka, ugyanis jól cselez, az egy-egyeket simán felvállalja és többnyire remekül meg is csinálja. A passzjátéka és a rúgótechnikája is kiváló. Szerintem nem okozna csalódást.
Reus Neymar helyén lenne igazán jó, én kétlem, hogy a jobb oldalon ugyanolyan jól tolná.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.06.30. 00:06:34

palesz77 írta: Egyik nap írta valaki egy hsz-be, hogy ha új csapatba igazol, akkor barátságos meccseket is játszhatna. Szóval gondolom az edzéstől sem lenne eltiltva..

Meg amúgy mennek az ügyvédjével a CAS-hoz, őszintén ledöbbennék, ha nem enyhítenének az ítéleten..
A 4 hónapos eltiltás minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységre vonatkozik, tehát sem edzés, sem edzőmeccs.
A CAS milyen döntést fog hozni, az egy más tészta.

palesz77 írta:Szerintetek Reus komolyan jó lenne itt, és hozna valami változást? ... Szóval, ő amellett, hogy be lenne korlátozva - amihez eddig nem volt hozzászokva - még nem is a posztján játszana, mert azok Ininek vagy Neymarnak vannak kiadva - ha jól tudom balszélsőt vagy támadó középpályást szokott játszani. Elhiszem, hogy rendkívül tehetséges a Német, de csak azért, mert olcsó, és klasszis, még nem kéne leigazolni.. És szakmailag semmi sem indokolja az idehozatalát, mert ilyen körülmények közt Alexisnél nem hiszem, hogy jobb teljesítményt hozna le, ha meg szabadságot adnánk neki valami oknál fogva - amire a fentiek miatt semmi esélyt nem látok -, akkor meg már azt Sáncheznek kéne megadni, és ő is kivirágozhatna..
Reus technikásabb és sokkal kombinatívabb játékos, mint Alexis. Betömörülő védelem ellen lenne hasznos a játéka, ugyanis jól cselez, az egy-egyeket simán felvállalja és többnyire remekül meg is csinálja. A passzjátéka és a rúgótechnikája is kiváló. Szerintem nem okozna csalódást.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.29. 23:55:47

Az unalmasabb Vb meccs közben utána néztem kicsit a sokat szidott vezetőség eddigi munkásságának. Wikipédiából indultam ki, a háttérinfókat nyilván én sem tudhatom.

2010-ben átvettek egy pokolian jó csapatot. Kezdésként eltávolították a háttérből remek tanácsokat adó Cruyff-ot.
A távozó Touré-t Mascherano-val pótolták, aki mindössze 19 millióért érkezett. Mellé 9,5 millióért megvették Adriano-t, aki mindkét szélen bevethető, szélső védő, mindössze 9,5 millióért (Villa-t még a Laporta-féle csapat hozta össze a szezon vége előtt). A távozó Márquez és Csiga miatt a KÖZÉPSŐ VÉDŐ poszt vált kicsit szűkössé, Puyol, Piqué mellett már akkor is csak a sokat kihagyott Milito állt rendelkezésre. Ez csupán 3 belső védő... és csodálkoztunk, hogy elfogytunk hamar és Masch-ból is középhátvéd lett. :roll:
Télen érkezett Afellay, csak azért ,mert olcsó volt, 3 millió. Rögtön villantott a BL-elődöntőben a Real ellen, azt mondom ez önmagában megért 3 milliót. :lol:

2011 nyarán adott volt a feladat: középhátvédet igazolni, mert Milito távozott és megint csak három középhátvéd állt a rendelkezésünkre (Puyol, Piqué, Fontás), plusz Mascherano, aki kényszermegoldás volt már akkor is, bár kezdetben jobban ment neki is hátul (ahogy Piqué-nek is). Ennek ellenére nem kellett Cáceres, aki 3. számú hátvédnek tökéletes lett volna, elküldtük bagó 3 millióért. Megérte. =D>
Egyébként rendben volt a keret, Sánchez 26-30 millió közötti (változókkal együtt) összegért nem volt drága. Fabregás is jó igazolásnak tűnt, bár sokan felvetették, hogy felesleges Thiago miatt, elviekben Pep is számított rá, 34 millió körüli összegért belefért. A középpályánk és a csatársorunk rendben volt.

2012 nyarán sürgető volt ÚJFENT a középhátvéd-igazolás, az egyetlen poszt volt, ahol kevesek voltunk. Bár Bartra felkerült, de Puyol rengeteget volt sérült, a formája sem volt már a régi, Mascherano, mint kényszermegoldás, már a 3. :!: idényét kezdte meg a csapatnál. A műtéten átesett Abidal helyett érkezett Alba, 14 millióért, jó igazolás. Az egyetlen igazi távozó Keita volt, akit Mascherano-val és esetleg Dos Santossal házon belül pótolni lehetett volna. Tehát adott volt, hogy egy posztra kell igazolás és kész a csapat. Mi történt?
Pep közölte a vezetőséggel, hogy nem tudja tovább motiválni a keretet, csak akkor marad, ha elküldik a Villa-Piqué-Cesc-Alves négyest. A vezetőség ennek nem AKART eleget tenni, Pep távozott. Edzőnek kinevezték Tito-t, aki akkor már túl volt egy műtéten, és amúgy sem számított vezéralkatnak.
Az egyetlen további igazolás Keita helyett Song lett 19 millióért, ami önmagában nem is lenn rossz. úgy viszont, hogy a középhátvéd poszt továbbra is kényszermegoldásokra szorult, úgy viszont kidobott pénz volt - fentebb leírtak tükrében. Song egy abszolút felesleges igazolás lett, Afellay után az első, akit csak azért hoztak el, mert "akciós volt". Tito nem ismerte fel - nem erőltette a eléggé a vezetőségnél - a középhátvéd-problémát és a középpályán "belenyúlt" Pep azon elképzelésébe, hogy Xavi utódja Thiago lesz, a fiatal spanyol-brazilt keveset küldte pályára, lehetőséget adva arra, hogy bagóért távozzon, okkal. Valdes konfliktusba keveredett Zubizarreta-val és nem kizárólag ezért, de eldöntötte, hogy távozik, amit önfejűen előre be is jelentett.

2013 nyara. Tito nem tudta folytatni. Eljött az ideje a változásnak - gondolta mindenki.
Ideális esetben Valdes-t ki kellett volna b*ni, mint a macskát..., amiért nem tudta olyan módon előkészíteni a távozását, hogy ne sértse ezzel a klub érdekeit (gondolok itt arra, hogy aki előre bejelenti, hogy menni akar és 1 év múlva ingyen is igazolható lesz, azért nem fognak átigazolási pénzt, legfeljebb csak jelképeset fizetni). Ehelyett még marasztalták, próbálták meggyőzni stb. Azért azt ne felejtse senki sem, hogy a futballban mi a fontosabb: a klub és nem a játékos. A középhátvéd kérdés még mindig probléma volt, mivel Puyol egyre kevésbé tudta hozni a korábbi klasszisát, a Piqué-Mascherano kettős helyett pedig két fejetlen csirke is eredményesebb lett volna. Feladat volt még a távozó Villa pótlása. Mi történt?
Thiago a Cesc miatt kilátástalannak tűnő helyzete miatt azt a korábbi edzőt választotta, aki őt képzelte volna el nálunk is a kezdőcsapat irányítójának: Pep Guardiola-t - vele így a Bayern München-t. Bár az érte kapott 25 millió önmagában nem rossz, de egy ekkora tehetség legalább a dupláját érte volna, ha pedig marad, az megfizethetetlen lett volna -ismerve a mai helyzetet. Az ezzel keletkező űrt a vezetőség úgy gondolta, hogy az ifi-ből pótolja. Az egyetlen probléma az az, hogy ebben a gesztusban megfigyelhető volt az a fene nagy egoizmus, hogy "mi vagyunk a Barcelona, mi bármikor elő tudunk húzni egy Thiago-szintű irányítót". Ez lett Sergi Roberto, aki nyilvánvaló, hogy csak és kizárólag Thiago távozása miatt "kényszerből" került a nagyokhoz és abszolút nem egy kávéház ha Thiago-hoz hasonlítjuk. Egy biztos ügyes, de egyébként teljesen középkategóriás játékos. Ekkor erősödött fel a "Cesc a mi Xavi-utódunk" ötlet is, ami - szerintem - eleve rossz ötlet volt, tekintve Cesc támadóbb felfogását, kevésbé labdabiztos, védekezésben kevés részt vállaló játékát. A középpályánk így esett egy "keveset" színvonalat tekintve, mivel Xavi sem volt képes már a 2-3 évvel ez előtti önmagát hozni (ami érthető is).
Középhátvédet még mindig b*tunk igazolni, mert minek az... :roll:
Előre Neymar jó igazolás volt, árban kicsit sok, de tény, hogy klasszis a srác.
Ami viszont megint nagyon el lett rontva: az edző. Egy ismeretlen, de ami még nagyobb baj: európai futballt hírből, játékosként sem ismerő Dél-Amerikai bábot ültettek a csapat élére, aki a szezon végére teljesen elveszítette az irányítását a csapat felett, rossz ítélőképessége (Puyol) miatt nem került elő komolyabban a fent említett középhátvéd probléma sem.
Alapvetően jó támadósorral és középpályával, de lyukas védelemmel kezdtünk neki a szezonnak, egy motivációra alkalmatlan, taktikailag kevésbé felkészült, kevéssé tisztelt - inkább szeretett(persze hogy szerették, ha nem kellett nála dolgozni edzésen...) - edzővel.
A blama várható volt, bár a szezont jól kezdtük. Kupa nélkül, felsülten, elnökbuktatással ért véget a szezon.

Jelen pillanatban ott tartunk, hogy távozott Fabregás, Xavi (90% minimum) a középpályáról, akiket egy egy szezonos Rakitic-csel pótoltunk, aki valószínűleg irányítani fogja (megpróbálja) a csapatot. Így a középpályánk borzasztó gyenge lábakon áll. Ha már Thiago-t elsz*tuk, akkor hol az utánpótlás? Nem egy nulla Roberto, hanem egy minőségi pótlás... Kroos? Nem, majd Rakitic megoldja... :lol: Ütközőnk természetesen nem lesz, így továbbra is az egyszem Busquets próbálja majd meg ellátni ezt a feladatot is... jól mutatja a spanyol válogatott középpályája, hogy a jövő szezonban a Barca középpályás védekezés milyen is lesz. Biztató. :roll:
A védősorba egy középszerű játékos (Mathieu) mellett egy olyan játékos érkezése valószínű, aki alig rendelkezik tapasztalattal. Az irányító pálca annak a Piqué-nek a kezébe kerül, aki saját bevallása szerint sem mindig tud saját magára sem odafigyelni. Majd egy 20 éves "kisgyerek" rendbe rakja... biztos. Mathieu pedig csak annyival lesz jobb a 2013-as Puyol-nál, hogy nem lesz annyit sérült. Másban mindenben verné még 40 évesen is a Kapitány. Hol van a megnyugvást jelentő "oszlop"? Majd Piqué összeszedi magát... :lol:
A csatársorunk az egyetlen, ami jól nézne ki Suárezzel. Csakhogy kérdés, hogy a taktikailag jól elképzelt középcsatáros játék a valóságban mennyire is fog működni. Elvileg Messi és Neymar a szélekről, hátrébbról indulva törhetne a kapu felé, nagyobb területtel, amit lehetőséget adna Suárez-nek a kiugrásokra. Bármennyire is hangzik jól, egy stabil középpálya nélkül ez nem fog jól működni, mert Messi-ék nem fognak labdavesztéseknél visszatámadni, presszingelni. Kérdés az is, hogy a kiskoboldkirályunk mennyire jön majd ki az új "alattvalójával", ugyanis korántsem biztos, hogy Messi elfogadja majd, hogy nem egy haver az, aki miatt a szélen kell játszani és ha nem fogadja el, az hogyan hat majd az öltözőre. Viszont ha nem jön középcsatár és marad ez a szerkezet elöl, akkor továbbra is baj lesz, hogy ha a Koboldunk a középpályások nyakán akar majd játszani, még összébb préselve az ellenfél "buszát", amin már szinte átlőni sem lehet. Sajnos úgy tűnik, hogy jó megoldás nincs.
A kapuskérdés is vicc, bár itt az igazolások minősége jó, bár Bravo-ért kár volt 12 milliót kiadni, ha Ochoa jöhetett volna ingyen is... maradt volna védőre.
Az egyetlen pozitívum, hogy végre egy tökös edzőnk lesz. :roll: A csapat viszont szépen lassan szét lett barmolva. Én őszintén szólva lóf*-t sem várok jövőre sem kupákban sem játékban. Ahhoz előbb egy olyan vezetőség kellene, akik nem csak üzletemberként, hanem szakértőkre hallgatva szurkolóként is hozzá tudnak állni a klubhoz (Laporta).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.29. 23:04:28

Gali írta: Egyébként Suarez leigazolása ellen több érv is felmerül (függetlenül attól, hogy piszok jó játékosnak tartom):
- 4 hónapig nem játszhat, nem edzhet a csapattal, sőt még a Camp Nouba sem teheti be a lábát, jobb esetben december lesz mire felveszi a ritmust
Egyik nap írta valaki egy hsz-be, hogy ha új csapatba igazol, akkor barátságos meccseket is játszhatna. Szóval gondolom az edzéstől sem lenne eltiltva..

Meg amúgy mennek az ügyvédjével a CAS-hoz, őszintén ledöbbennék, ha nem enyhítenének az ítéleten..
Rivaldo11 írta:Igazából -ha már megvan a két kapus-Mangala, Marquinhos, Kroos, és Reus-akár 2015-től csatlakozva-megszerzésével le is lehetett volna már zárni a dolgainkat-igaz, kóstált volna ez így vagy 140 millát, ám Fabre ára, meg esetleg mér egy-két emberke csökkentette volna ezt az összeget amolyan 90 körülire, és hátra is dőlhetnénk.
De nem.
Szerintetek Reus komolyan jó lenne itt, és hozna valami változást? Láthattuk, hogy Alexis milyen teljesítményre képes a válogatottjában - és mire volt képes az Udinében is -, nálunk mégse játszik olyan jól.. Szimplán azért, mert Messi mellett nem kapja meg a játékához szükséges szabadságot. És jövőre az is nagy feladat lesz, hogy Neymar valamivel kötetlenebb legyen és jobban ki tudjuk használni a képességeit úgy, hogy Leo is a pályán van, e mellé nem férne meg még egy ilyen támadó - ezért nem értem Suárezt se. (Ha amúgy Sáncho marad, akkor szerintem ezen okok miatt nem fog sokat javulni játéka jövőre sem.. De vissza Reushoz.) Szóval, ő amellett, hogy be lenne korlátozva - amihez eddig nem volt hozzászokva - még nem is a posztján játszana, mert azok Ininek vagy Neymarnak vannak kiadva - ha jól tudom balszélsőt vagy támadó középpályást szokott játszani. Elhiszem, hogy rendkívül tehetséges a Német, de csak azért, mert olcsó, és klasszis, még nem kéne leigazolni.. És szakmailag semmi sem indokolja az idehozatalát, mert ilyen körülmények közt Alexisnél nem hiszem, hogy jobb teljesítményt hozna le, ha meg szabadságot adnánk neki valami oknál fogva - amire a fentiek miatt semmi esélyt nem látok -, akkor meg már azt Sáncheznek kéne megadni, és ő is kivirágozhatna.. Suárez egyedül ezért lenne "indokoltabb" valamivel szerintem, mert ő legalább 9-est játszik, és hozna valami újítást - LE elvileg középcsatárral akar játszani -, nem csak az egyik alkatrészt cserélnénk le egy másik hasonlóra. Az más kérdés, hogy mennyire férne meg Leoval és Neymarral együtt a pályán..
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.29. 22:48:06

Igaz. De ha most megvennénk, akkor egy évig kölcsönbe lehtett volna hagyni -és mindenki jól jár. A BVB megtartja még egy évre a kulcsemberét, mi meg bebiztosítjuk magunkat, és mai árak mellett bagóért klasszist vszerzünk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése