Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.06. 06:38:17

Előre ne itélkezzünk. Pepnek még ennyi tapasztaata sem volt, mégis jó huzás lett. Persze minden eset más-majd meglátjuk. Csakk hozzák az uj játékososkat.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.06. 03:20:18

Bob_Marley írta:LE az egyik legésszerűbb döntés lenne, én nagyon örülnék ha ő jönne edzőnek ha megy Matritno.
az én szememben két lehetőség van.

hozunk egy házinyulat, egy bábot, akivel nem változik gyakorlatilag semmi taktikailag.
ragaszkodunk az aranykorszakhoz továbbra is, erőltetjük tovább, bízva abban, hogy ha újra motivált lesz a csapat az új edző által, akkor még mindig lehetnek sikereink.
1-2 új igazolás, elhisszük, hogy ez a keret még mindig elég jó.

a másik lehetőség az, hogy észreveszik, hogy a tili-toli mellett elhaladt a mai foci, és muszáj nekünk is szélesíteni a reportárt.
hoznak egy külsős, de tatánál erősebb kezű edzőt, és engedik dolgozni.
meg kell szervezni a védekezést, ki kell találni valamit a pontrúgásokra, meg kell tanulni kontrázni is és kell egy direktebb vonal is a játékunkba.
ebben az esetben azért picit mélyebben frissítik a keretet, hozunk pár új arcot a csapathoz.

előbbi a tutista, időhúzó megoldás, amivel még talán lehet 1-2 érdemi évünk, mire teljesen kiég ez a keret és teljesen erejét veszti a tiki-taka.
utóbbi a kockázatos, de hosszú távon kifizetődő megoldás, amivel lehet, hogy 1-2 évig, mire sikerül finomítani a taktikát és összeér a csapat, döcögni fog a szekér.
viszont azt követően nagy eséllyel újra a világ egyik legjobb csapata leszünk, mert nem leszünk egysíkúak, mert frissebb, motiváltabb keretünk lesz...úgy, hogy a korábbi sikerek alapjául szolgáló játékstílus és keret nem vész el, csak átalakul, upgradelve lesz.

nálam a kettes számú lenne a jobb döntés.
régóta ez a leggyengébb szezonunk, szerintem most jött el az ideje, hogy gatyába legyen rázva a társaság, és felfogják végre barcelonában is, hogy ez ÍGY nem mehet tovább, ha újra a legszűkebb világelitben akarjuk tudni a csapatot.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.06. 03:17:12

én nagyon bírtam luis enriquet, de nem vagyok biztos benne, hogy előrébb lennénk vele. egy év után váltunk edzőt, nem hagyjuk dolgozni a mostanit, csak mert nem nyert egyből. ha tényleg valaki olyan kalibert hoznánk, akiért megéri váltani, akkor oké. de luis enrique csak jó volt a másodosztályban, volt egy rossz olasz első osztályos éve, és egy gyenge csapattal elérte a középmezőnyt a spanyol osztályban. ilyen mutatókkal hoznánk el, magyarul semmi, de semmi nem indokolja, hogy tatát lecseréljük rá.

kivéve az, hogy valószínűleg már nyáron őt akartuk, csak féltek még a tapasztalatlanságától, szóval előre le volt beszélve ez az egész egy év tanulóév dolog szóban. ha meg tényleg ennyire akarják, akkor nagyon meggyőzhette őket, szóval hajrá neki. ha viszont ez nem így van, akkor inkább hagyjuk, semmivel nem vagyunk előrébb vele.

(ezt a nem felfutó jobbhátvédet viszont ugyanolyan gyorsan felejtsük el, mint a középcsatárt.)
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.06. 02:13:42

BarcafanTomee írta: Yaya lenne a mi emberünk ismét, csak hát ő a kezdőbe való a képességei alapján, szóval ugyanott lennénk vele mint mikor elment. Pedig azóta is visszasírom, hogy elment. Max akkor férne be egy ilyen kaliber a kezdőbe, ha átváltunk 2 csatáros játékra (Messi-Neymar) mögöttük meg Ini-Cesc- Busi és teszem azt Yaya. Én elfogadnám :P de mire belegondolok beleér a bilibe a kezem :D

Ezen én is sokat gondolkodtam. Szerintem nagyon ütne. Egy ilyenbe benne lennék:

Yaya----Busi
Cesc--------Iniesta
Messi--Neymar

Csak hát ebből nem lesz semmi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.05.06. 00:11:14

LE az egyik legésszerűbb döntés lenne, én nagyon örülnék ha ő jönne edzőnek ha megy Matritno.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.05. 22:45:21

Capon írta:
Chino írta: Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Éreztem én, hogy valaki kimaradt a szórásból, Song (nálam) ELADVA! :)
Kp-ra pedig nem védekező játékosra gondoltam, hanem egy sokat mozgó emberkére aki kiegészíti Busi, Ini, Xavi, Fabregas látható hiányosságait. Esetleg egy viszonylag magas, netalán tán még jobb fizikumú játékosra. Konkrét név nincs a fejembe, lehet még meg se született ez a játékos...
Yaya lenne a mi emberünk ismét, csak hát ő a kezdőbe való a képességei alapján, szóval ugyanott lennénk vele mint mikor elment. Pedig azóta is visszasírom, hogy elment. Max akkor férne be egy ilyen kaliber a kezdőbe, ha átváltunk 2 csatáros játékra (Messi-Neymar) mögöttük meg Ini-Cesc- Busi és teszem azt Yaya. Én elfogadnám :P de mire belegondolok beleér a bilibe a kezem :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.05. 22:44:43

felesleges bojanhoz, cuencához vagy tellohoz hasonlítgatni deulot.
3-4 évvel fiatalabb náluk, tehát utóbbiak már kész futballisták, ő pedig még fejlődni fog.

remélem megkapja a lehetőséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2014.05.05. 22:47:12-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 22:33:26

Chino írta: Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Éreztem én, hogy valaki kimaradt a szórásból, Song (nálam) ELADVA! :)
Kp-ra pedig nem védekező játékosra gondoltam, hanem egy sokat mozgó emberkére aki kiegészíti Busi, Ini, Xavi, Fabregas látható hiányosságait. Esetleg egy viszonylag magas, netalán tán még jobb fizikumú játékosra. Konkrét név nincs a fejembe, lehet még meg se született ez a játékos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.05.05. 22:46:40-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.05. 22:20:07

Capon írta:El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
Huhh, azért Deulofeut képességekben nem lehet összehasonlítani Telloval, Cuencával és Bojannal.. Nem akarok Shutter lenni, de egészen más szintet képvisel Deulofeu, mint a három másik játékos, ez vitán felül áll. Persze a viselkedése nem a legjobb, ezt kár lenne tagadni, bár ezen is sokat "javított" az angliai kiruccanás és Roberto Martinez személye.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.05. 22:12:55

Capon írta:Akkor szinte már kész tényként kezelhetjük Ter Stegen érkezését... remélem beválik és hamar beleszokik az itteni viszonyokba.
Én Bonano és társai alatt beleőszültem a kapusposztba, VV korai éveibe (ami jó sokáig tartott) meg a hajam kitéptem... :) Szóval jó lenne ha a változatosság kedviért a német jól is kezdene és nem kéne miatta új frizura után néznem megint.
Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.
Detto. Az ilyen Dutruelektől, Bonanoktól már a szívbaj környékezett. Baia óta nem volt egy normális kapusa a Barca-nak, talán Hesp-re lehet még mondani hogy szódával elmegy, de ő sem igazi szint. Reina jó döntés lenne, de szigorúan második számúnak. Segíthetne Ter Stegennek is beilleszkedni, a múltja miatt pedig lehet hogy bevállalná a csere szerepét.
Capon írta:A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...
Fabregast nem kedvelem, mégse adnám el mindenáron, bár ha a MU vagy ki tényleg 50-60 körül fizetne érte, akkor nem gondolkoznék, másodpercig nem sajnálnám.
Alves nálam a körülmények áldozata, már többször leírtam miért, eladnám.
Mas-t nem adnám el mindenáron, de KI KELL rakni a védelem közepéből, tarthatatlan már ami ott folyik. Ha kp-n nem számítanak rá, akkor neki is mennie kell.
Valamint elől a Pedro-Alexis kettősből az egyiket ugyancsak kitenném a csapatból. Mert ugye nekik nem a góllövés az erősségük, ők mezőnyben jók... de már annyira jók vagyunk mezőnyben nekik is köszönhetően, hogy csak na =D> Az ellenfél 16osa körül meg 90 percig járatjuk a labdát kőrbe kőrbe, mert egyik sem tud sem betörni, sem lerázni a védőjét, se saját magának helyzetet kialakítani, se semmit. 1 ilyen játékos bőven elég meccseljék le..
A ballasztot én sem érzem indokoltnak megtartani. Bojannak is mindjárt lejár a szerződése, visszahozni nem akarjuk, de inkább nézzük, hogy kölcsönben játszik és jövőre ingyen mehet, mint hogy megpróbálnánk valami kis pénzt csinálni belőle amíg lehet.
Fabregast mindenképpen meg kell tartani. Ez az 55 millió meg szerintem hatalmas kacsa. Lehozta a Mirror vagy valamelyik másik "hiteles" lap, de ennyi. Másrészt nem tudom mennyire lenne neki vonzó, hogy még az EL-ben sem indulhat, itt pedig minden esély megvan hogy kezdőként játsszon egy minden sorozatban esélyesnek számító csapatban, ami ráadásul nevelőklubja. Folyamatosan látszott, hogy amikor beállt sokkal aktívabb lett az egész játékunk, dinamikát hozott. Ezért kell jövőre neki adni a karmesteri pálcát. És ha akkor nem teljesít tényleg nem ide való, de nem erre mutatnak a jelek.
Masch helyére negyedik számú védőnek szerintem jobbat nem találnánk, nem tartom indokoltnak az eladását, főleg ha Song is lépni akar.
Azt nem mondanám, hogy Alexisnek meg Pedronak nem erőssége a góllövés, mert eddig is összehoztak vagy 35 gólt, továbbá ha újra egy védekezésben hasonlóan jeles hátvédünk lesz, muszáj hogy valaki megpróbálja lassítani az ellenfelet azon az oldalon. Neymar sem jeleskedik a védekezésben, Messit meg hagyjuk. Ha jön valaki a helyére hasonló feladatokat be kell vállalnia. Ott szerintem nem kell variálni, de ha muszáj, jól át kellene gondolni, hogy ki legyen a kiszemelt.
Capon írta: Kp-n igen is szükség lehet valami újításra, oda is érkezhetne valaki, mert fizikálisan messze a mi középpályánk a leggyengébb a top csapatok közül. Ini, Xavi, Busi, Fabregas egyik sem egy robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos, nagyon egy kaptafára készültek, kéne valami variációs lehetőség.
Ott van Song. Ő ilyen, de egyrészt nem sokat játszatják, másrészt amikor pályán sem villog, hiába "robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos". Itt inkább a mozgékonyság, labdabiztosság, játékintelligencia a mérvadó. Ezt lehet a fizikai adottságokkal kompenzálni (bár előbbi inkább csak Iniben van meg), és ezzel nincs is gond, csak sokkal direktebben kellene játszani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.05. 22:12:38

Klopp és Pep után a legjobb/legésszerűbb választás L.E. Én azért megnéztem volna Tatát még egy évet egy használható kerettel mert szerintem főleg nem rajta ment el a szezon.
(Elég nehéz kapusok meg védők nélkül döntő meccseket lehozni... ](*,) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leon 2014.05.05. 22:13:01-kor.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.05. 22:06:26

Remélhetőleg az lesz. Annak kell lennie, ha idehozzák, támogatniuk kell, mert anélkül eleve kudarcra van itélve a dolog.
Bizakodjunk :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.05.05. 22:01:28

Rivaldo11 írta:Nem írnám le előre Luchot-ha esetleg rá esne a választás. Hogy miért? Az az érzésem, hogy a Barca öltözőjébe a jövő húzóembereihez-Piqué, Busi, Ini, Cesc, Messi-és ide veszem Neymart is-elsősorban egy erős egyéniség kell. Erre a szerepre pedig kiválóan alkalmas lehet Lucho. Persze a taktika és a repertoár is fontos, ezt az oldalát nem ismerhetjük eddig, de miért ne lehetne sikeres? Nem gondolnám, hogy amolyan bratyizós típus lenne, aki nem követeli meg a teljes odaadást minden edzésen illetve akinek a fejére nőhetnek, és azt sem hiszem, hogy ne tudná maga mellé állítani a csapatot. Az pedig egy ilyen kvalitású keret esetén már minimum félsiker.
Egyedül Kloppot tudnám elképzelni, mint jobb választást, de ő elérhetetlen jelenleg.
ezzel én is így vagyok, bár nem tudom, h a jelenlegi vezérkar mennyire lesz tökös, h enrique mögé álljon a kényes kérdésekben...
pont emiatt gondolnám, h pl klopp kb kettő percet maradna azután, h először rászóltak azért, mert az esetleg a magát vonszolgató messit kihagyta a köv. kezdőből.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 21:39:04

Háát én el tudnám képzelni Reinát, mert (ördögien érvelek) augusztusban lesz 32 :) így már nem is olyan fiatal :)
Hogy mennyire lehet valós az ő szerződtetése az valóban kétséges, de elképzelni el tudnám.

Töltelék ahogy mondod mindig is lesz, kell is, de EZ a töltelék lejárt, megpimpósodott és újat kéne helyezze hozni, mert már büdös is kezd lenni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 21:29:06

Capon írta:Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.

A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...


El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
reina 31 éves, van még benne top szinten 4-5 év, gondolod jön majd hozzánk hogy játsszon évi 3 kupameccset? nem hülye ő sem

töltelékek mindig lesznek, nem lehet egy 25ös keretet 25 topjátékossal feltölteni

ezt viszont adom, ritka egy unszimpatikus a tag... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.05. 20:41:53

Akkor szinte már kész tényként kezelhetjük Ter Stegen érkezését... remélem beválik és hamar beleszokik az itteni viszonyokba.
Én Bonano és társai alatt beleőszültem a kapusposztba, VV korai éveibe (ami jó sokáig tartott) meg a hajam kitéptem... :) Szóval jó lenne ha a változatosság kedviért a német jól is kezdene és nem kéne miatta új frizura után néznem megint.
Gondolom a cserekapus ügye is megoldódik előbb utóbb, kíváncsi vagyok Reina lesz-e az vagy sem. Cserének el tudnám viselni, és az öltözői hangulatnak is jót tenne.

A tölteléktől most már sok év után tényleg illene megszabadulni. A dos Santos, Tello, Cuenca, Affelai, S.Roberto ötös alap, velük csak annyira ülnék le tárgyalni, hogy hova akarnak igazolni...
Fabregast nem kedvelem, mégse adnám el mindenáron, bár ha a MU vagy ki tényleg 50-60 körül fizetne érte, akkor nem gondolkoznék, másodpercig nem sajnálnám.
Alves nálam a körülmények áldozata, már többször leírtam miért, eladnám.
Mas-t nem adnám el mindenáron, de KI KELL rakni a védelem közepéből, tarthatatlan már ami ott folyik. Ha kp-n nem számítanak rá, akkor neki is mennie kell.
Valamint elől a Pedro-Alexis kettősből az egyiket ugyancsak kitenném a csapatból. Mert ugye nekik nem a góllövés az erősségük, ők mezőnyben jók... de már annyira jók vagyunk mezőnyben nekik is köszönhetően, hogy csak na =D> Az ellenfél 16osa körül meg 90 percig járatjuk a labdát kőrbe kőrbe, mert egyik sem tud sem betörni, sem lerázni a védőjét, se saját magának helyzetet kialakítani, se semmit. 1 ilyen játékos bőven elég meccseljék le.

Én a kezdő 11-be szeretnék 1 új kapust(megvan), 1 belső védőt + még egyet aki Piquét szorongatja a kezdőbekerüléshez, valamint egy nem felfutó jobbszélsőt.
Kp-n igen is szükség lehet valami újításra, oda is érkezhetne valaki, mert fizikálisan messze a mi középpályánk a leggyengébb a top csapatok közül. Ini, Xavi, Busi, Fabregas egyik sem egy robotolós, ütközős, jó fizikai adottságú játékos, nagyon egy kaptafára készültek, kéne valami variációs lehetőség.
El tudnék képzelne egy új támadót is (persze messze nem ez a legfontosabb) aki nem Deulofeu! Sajnálom de nálam ő a Bojan, Cuenca, Tello szinten mozog. Egyikben sem láttam soha semmit ahogy benne sem. Viszont arca az már megvan a profi futballhoz. Úgy jön megy a pályán mintha VB-t nyertek volna az ő góljával, rettenetesen unszimpatikus, nem örülnék ha az öltöző légkörét mérgezné a kiskirály.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 20:27:42

Chino írta: Mindent összevetve, ha igazán akarná a vezetőség közel sem lenne reménytelen vállalkozás, főleg, hogy a Dortmund már nagyon szétesőben van, egy ideig nem hiszem, hogy lesz esélyük komolyabb trófeára. Az pedig minden edző számára vonzó lehet, hogy egy olyan csapathoz kerüljön, ahol minden fronton az esélyesek között vannak.
7-8 sérültjük volt folyamatosan a szezonban. És mint írtam teljesen szabad keze van. Minden sportszakmai döntést meghozhat, csak a pénz szab határt neki. Ezt komoly mozgástér. És ilyet nálunk nem fog kapni.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.05.05. 19:08:49

Végső elkeseredésemben, hogy egy noname edző jön hoznánk, már úgy vagyok vele, hogy jöjjön csak vissza Guardiola. Most úgyis ki fogják rúgni (vagy ő megy el) és LE sem lenne jobb megoldás.
Amik a számomra mellette szólnak: a bajorokkal NEM lehet tiki-takázni! [-X Tartom olyan intelligensnek, hogy - a Madrid elleni párharcot kivéve - ki tudjon találni valamilyen nyerő taktikát + tudja úgy motiválni a csapatot, ahogy Tata nem.
Ellene szól, hogy a tiki-takát már mindenki ismeri, ez a felfogás eddig a "Bundásligában" ( :mrgreen: ) ismeretlen volt.
Összességében jobb lenne, minthogy egy LE szintű edző jöjjön és legyen egy ugyanolyan szezonunk, mint az idei volt.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.05. 18:14:55

visca el barca írta:milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.

Ebben most egyet kell értenem, azzal együtt, hogy nálam LE is tiszta lappal fog kezdeni és bizakodva fogom várni a munkásságát. Viszont a legtöbb edzőnél nem igazán van olyan hogy mozdíthatatlan. Persze vannak kivételek, és talán Klopp is ide tartozik, akik ezer szállal kötődnek a klubjukhoz. Viszont, nem tartanám esélytelennek, hogy ha egy szép szerződést letennének elé, ráadásul megpróbálnánk hozni vele két játékosát ne gondolkozna el a váltáson. A német a jelenlegi "sztáredzők" közé tartozik, így biztos megkövetelne bizonyos szintű szabadságot, amit a vezetőség nem vonna meg annyira tőle, mint pl. Tata-tól, vagy esetlegesen Lucho-tól. Mindent összevetve, ha igazán akarná a vezetőség közel sem lenne reménytelen vállalkozás, főleg, hogy a Dortmund már nagyon szétesőben van, egy ideig nem hiszem, hogy lesz esélyük komolyabb trófeára. Az pedig minden edző számára vonzó lehet, hogy egy olyan csapathoz kerüljön, ahol minden fronton az esélyesek között vannak. Mert lehet itt szidni a csapatot, meg kétségbe esni, de ezzel a játékosállománnyal még mindig a szűk elitbe tartozik. Ha sikerül ezt a társaságot ráncba szedni és új impulzust adni, lyukakat befoltozni elsősorban az igazolásokkal bárkivel felveszik a versenyt. És ehhez szinte kizárólag egy megfelelő edző kell.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.05. 18:01:21

visca el barca írta:milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.
Pontosan, annó Ancelotti is egy sikeres Psg-t hagyott ott a real kedvéért. :D Mondjuk a jelenlegi dortmundot nézve természetesen nagy sikerekről most nem beszélhetünk, de biztosan van az az ajánlat és opció amivel sikerülhetne megszerezni Kloppot. :lol: Csak hát ez a vezetőség, ahogy áll most a helyzet erre nem igen lesz hajlandó szerintem.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.05. 17:54:37

milyen az az elérhetetlen kategória? hagyjátok már... le kell tenni a nagy lóvét meg a nagy terveket és annyi. biztos vagyok benne h meg lehetne győzni akár kloppot akár bárki mást, csak LE sokkal könnyebben megszerezhető, meg lehet etetni a nagy katalánságával a népet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.05. 17:42:58

Nem írnám le előre Luchot-ha esetleg rá esne a választás. Hogy miért? Az az érzésem, hogy a Barca öltözőjébe a jövő húzóembereihez-Piqué, Busi, Ini, Cesc, Messi-és ide veszem Neymart is-elsősorban egy erős egyéniség kell. Erre a szerepre pedig kiválóan alkalmas lehet Lucho. Persze a taktika és a repertoár is fontos, ezt az oldalát nem ismerhetjük eddig, de miért ne lehetne sikeres? Nem gondolnám, hogy amolyan bratyizós típus lenne, aki nem követeli meg a teljes odaadást minden edzésen illetve akinek a fejére nőhetnek, és azt sem hiszem, hogy ne tudná maga mellé állítani a csapatot. Az pedig egy ilyen kvalitású keret esetén már minimum félsiker.
Egyedül Kloppot tudnám elképzelni, mint jobb választást, de ő elérhetetlen jelenleg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.05. 17:20:06

Leon írta:Sokan írjátok,hogy nem lesz ide jó edzőnek L.E,de akkor még is kit lehetne hozni?Komolyan kérdezem! :-s
Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
L.E legalább ismeri a játékosokat meg a csapatot is,ha megint ide jönne egy "külső" tréner mint Tata akkor megint menne itt a hőbörgés,hogy mit keres itt egy totál kívülálló,stb.
Én jelenleg Kloppot látnám itt a legszívesebben vagy azt se bánnám ha Pep visszajönne.De ez most totál sci-fi kategória. :(
Én nekem kétes érzéseim vannak az esetleges új edző miatt, nem is igazán találgattam korábban itt a fórumon. Én azt tudom, hogy vagy egy olyan edző kell, aki visszatér az eredeti rendszerre, de még jobb lenne, ha vki már végre hajlandó lenne változtatni a "bevett" elképzeléseken. Én sztem a vezetőség inkább az előbbiben gondolkodik, ezért számolnak L.E-vel. Mondjuk nekem Frank de Boer jobban hangzana, de ez van. A másik fajta edzőből, aki hozható is, olyat nem tudok.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.05. 17:18:09

Leon írta: Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
Meg süllyedő hajóra nehezebb is kapitányt találni. Nagyon komoly feltételeket szabna bárki aki ide jönne. Én nekem eleve az lenne az első, hogy Zubi *uss! Bartolumeu *us! És én mondom meg ki kell. Különben nem vállalom.

Klopp sose fog eljönni a Dortmundból ha nem biztosítják neki azokat a feltételeket legalább ami ott megvan. Még a B csapatba is ő választ játékost nálunk ez nem lesz. Biesla szóba se kerül. Valverde eleve meredek váltás lenne ha baszk földről katalán vizekre hajózna, főleg, hogy a BL. hely megvan. És megmondom Laudrup is mozgatná a fantáziám a helyükben.

LE. szerintem erre vár ezer éve. Nemhogy feltételeket nem fog szabni, de szerintem még azt is vállalja, hogy a vezetőséget minden szinten kielégíti ha ez kell a székéhez.

Persze nem biztos, hogy rossz lesz. De túl sok jót nem várok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.05.05. 17:23:57-kor.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.05. 17:10:53

Sokan írjátok,hogy nem lesz ide jó edzőnek L.E,de akkor még is kit lehetne hozni?Komolyan kérdezem! :-s
Én pl jelenleg egy mozdítható top edzőt sem tudok! :?
L.E legalább ismeri a játékosokat meg a csapatot is,ha megint ide jönne egy "külső" tréner mint Tata akkor megint menne itt a hőbörgés,hogy mit keres itt egy totál kívülálló,stb.
Én jelenleg Kloppot látnám itt a legszívesebben vagy azt se bánnám ha Pep visszajönne.De ez most totál sci-fi kategória. :(
3 hét és igazolási időszak, a Bundesligának lassan vége,jó lenne ha a vezetőség ráfeküdne a Hummels+Reus ügyre. Reus-szal kapcsolatban amúgy elég biztató,hogy egyelőre nem hosszabbít a BVB-vel és nem is akar az igazolási szezonról beszélni,kb mint tavaly Neymar meg idén Ter Stegen. 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése