Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2013.05.23. 15:00:51

franklin írta:Érdekes cikket hozott le sport.es.
Az én értelmezésem szerint a védelem megerősítésére az egyedüli priorítás
Thiago Silva lenne. Amennyiben őt nem tudnánk leigazolni, úgy ezt a szerepkört Adranó töltené be, aki most hosszabbított 2017-ig.
Tito ezt azzal indokolja, hogy Adriano megállná a helyét középen is mert jól
helyezkedik és elég gyors.
Érdekes...

http://www.sport.es/es/noticias/barca/t ... va-2397834
Meg jó magas, és kiköpött belsővédőként tökéletesen helyezkedik a lesre állításoknál......faasza ! Így jöhet még Rooney is az is kevés lesz..... biztos h Villanova a jó megoldás ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.05.23. 14:48:25

Érdekes cikket hozott le sport.es.
Az én értelmezésem szerint a védelem megerősítésére az egyedüli priorítás
Thiago Silva lenne. Amennyiben őt nem tudnánk leigazolni, úgy ezt a szerepkört Adranó töltené be, aki most hosszabbított 2017-ig.
Tito ezt azzal indokolja, hogy Adriano megállná a helyét középen is mert jól
helyezkedik és elég gyors.
Érdekes...

http://www.sport.es/es/noticias/barca/t ... va-2397834
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.23. 14:44:51

tranfermarkton valdes a monaco játékosa lehet thiago meg a Bayerné

:lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.23. 14:04:01

baas11 írta:ok....de miért kell tárgyeset ??! :)
Igazad van, elrontottam, birtokos eset lesz az, ahogy Gareth Tello kolléga is írja. Tényleg nem könnyű ez a német :?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2013.05.23. 13:57:58

ok....de miért kell tárgyeset ??! :)
-
A Pedro-Alexis-Villa hármastól legszívesebben megválnék úgy ahogy van.....de Pedrot szerintem nem adjuk el mert csak, Villa valszeg menni fog.....a chileivel kicsit bajban vagyok, a hozzáállása munkája példaértékű főleg az utóbbi időben igyekezet nagyon, ezért talán megérdemelne még egy esélyt de ha azt nézem h mindezt 9 es( Eto'o) mezben teljesítette akkor ez nagyon sovány.
Mondjuk ez alapján kb. Alvest is ki lehetne dobni.....bár nem akarom és nem is lenne fair csupán 1 (2) játékoson elverni a port, hisz nyilván a csapat jelenlegi erőssége azért nem csak rajtuk múlik,múlt !
-
Reus -nak viszont nagyon örülnék szerintem kiváló erősítés lenne(nem részletezem) és úgy olvastam Titonak nagy kedvence....kb. csak miatta fogom megnézni a döntőt !:)
(más kérdés h Neymar +Messi+Reus egyéni játékát elbírja e a csapat ?de hát ha az R10-EtO-Messi működött.....)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.23. 13:41:52

sjd írta:Csak mondom, h tárgyesetben Den Stegen, szóval erre figyelj oda
:wink:
Sőt...
Genitivben Des Stegens...
Nem könnyű ez a német nyelv. :?
socio66

2013.05.23. 13:38:59

hát igen, igazi szakemberek élnek közöttünk. :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.23. 13:29:23

baas11 írta:Der Stegen
Csak mondom, h tárgyesetben Den Stegen, szóval erre figyelj oda
:wink:
Avatar
Alexis9Sánchez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:10:29
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.05.23. 13:19:57

visca el barca írta:dehogynem.

az első pár hónapban vitte a lendület a csapatot, szépen elevickélt pep farvizén és ennyi. látszodott egy pár változtatás (pl több keresztlabda), de ezek a változtatások a tavaszra totál eltuntek. a védelemben sulyos szerkezeti problémák léptek fel (nem egyéni hibákbol kaptuk a golokat, hanem csapatszinten nem ment a védekezés), elfogyott a motiváció, minden. persze ez a spanyol bajnokságban bőven elég volt, mert ezt a kétcsapatos ligát kispaddal is végig lehet verni.

és ez mind-mind a vezetőedző felelősége, akár itt volt akár nem. ha nem tudja ellátni a munkáját, nem kell alkalmazni. 1000x leirtam már h ez itt az fc barcelona és nem fc messi, fc montoya meg fc vilanova.

mindent és mindenkor a csapatnak kell alárendelni. ezt a mes que un club marketing szöveget pedig szép lassan le kell építeni egy egészséges határig, mert egy idő után ebbe a görcsös ragaszkodásban fog megbukni a egész... (lásd pedro. egy egészséges versenyhelyzetű csapatnál azért már már ajánlgatnk, de itt ha jövöre is gyenge lesz akkor is maradhat.) persze szép szép ez a nagy család feeling, de tudni kell hol a határ...

Minden szavaddal egyetértek! Végével leginkább! :roll: :roll:
baas11 írta:Ha megnézzük az idei BL teljesítményünket és a komolyabb rangadókat két dolgot tudok leszűrni.....

1. Eljött az ideje h az un "gála" csapatot kell megváltoztatni,frissíteni nem a padot.....(már ha egyáltalán volt idén olyan hogy a legerősebb 11 ?!?!..)
2. Tito-val bajnokságot nyertünk, viszont egy komolyabb rangadót sem....(Szuperkupa,Psg,Bayern, Real, Milan....)....azért ez elgondolkodtató !!!

Én a hírek,pletykák alapján a következő 11-el és kerettel lennék elégedett:
manager: ????

----------------Der Stegen----------------------____//---------Pinto
Alves------Pique--------Silva(Hum)--------Alba-__//Puyol,Masch,Bartra,Adri

----------------Busquets-----------------------___//---Song

------Fabregas--------------Iniesta------------___//Xavi,Thiago,Rafinha

-Reus------------Messi-------------Neymar-//Pedro,Tello,Delefu(Alex?)
egy ilyen kezdőben én is benne lennék szívesen! :D csak cserepadról kidobnám Pedro-t(nálam odase férne már be) és helyére Alexis. Plusz védőknél én inkább Hummels párti vagyok, meg Fabregas helyén is inkább elnézegetném Thiago-t... :)
Katalán szív, kék lélek, Barcelona drukker maradok, amíg csak élek !!!
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.05.23. 13:09:45

baas11 írta:Ha megnézzük az idei BL teljesítményünket és a komolyabb rangadókat két dolgot tudok leszűrni.....

1. Eljött az ideje h az un "gála" csapatot kell megváltoztatni,frissíteni nem a padot.....(már ha egyáltalán volt idén olyan hogy a legerősebb 11 ?!?!..)
2. Tito-val bajnokságot nyertünk, viszont egy komolyabb rangadót sem....(Szuperkupa,Psg,Bayern, Real, Milan....)....azért ez elgondolkodtató !!!

Én a hírek,pletykák alapján a következő 11-el és kerettel lennék elégedett:
manager: ????

----------------Der Stegen----------------------____//---------Pinto
Alves------Pique--------Silva(Hum)--------Alba-__//Puyol,Masch,Bartra,Adri

----------------Busquets-----------------------___//---Song

------Fabregas--------------Iniesta------------___//Xavi,Thiago,Rafinha

-Reus------------Messi-------------Neymar-//Pedro,Tello,Delefu(Alex?)
szerintem is így lenne a legjobb+egy edző váltás,sajnos Tito nem alkalmas a feladatra!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2013.05.23. 12:28:24

Ha megnézzük az idei BL teljesítményünket és a komolyabb rangadókat két dolgot tudok leszűrni.....

1. Eljött az ideje h az un "gála" csapatot kell megváltoztatni,frissíteni nem a padot.....(már ha egyáltalán volt idén olyan hogy a legerősebb 11 ?!?!..)
2. Tito-val bajnokságot nyertünk, viszont egy komolyabb rangadót sem....(Szuperkupa,Psg,Bayern, Real, Milan....)....azért ez elgondolkodtató !!!

Én a hírek,pletykák alapján a következő 11-el és kerettel lennék elégedett:
manager: ????

----------------Der Stegen----------------------____//---------Pinto
Alves------Pique--------Silva(Hum)--------Alba-__//Puyol,Masch,Bartra,Adri

----------------Busquets-----------------------___//---Song

------Fabregas--------------Iniesta------------___//Xavi,Thiago,Rafinha

-Reus------------Messi-------------Neymar-//Pedro,Tello,Delefu(Alex?)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.23. 11:52:10

sjd írta:
visca el barca írta: ezt a mes que un club marketing szöveget pedig szép lassan le kell építeni egy egészséges határig
Azért azt nem mondhatod, h Rossell nem igyekszik a mes que un club leépítésén (mezszponzor, Abidal, beszólogatás köztéri reklámban a Madridnak, hülyeségeket nyilatkozás)
engem sem a mezreklám, sem a madridnak való beszologatások nem érdekelnek. soha nem idegeskedtem azon h most van e mezszponzor, meg h milyen felirat lesz a mezen... kit érdekel? csak a teljesitmeny számit.

de az h titohoz ennyire ragaszkodnak, meg pedrot a joisten sem teszi ki innen, mert "ikon" ezek érthetetlenek...(jo mondjuk tito egy évet még megérdemel, de senkinek ne legyenek illuzio vele kapcsolatban)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.23. 11:40:51

visca el barca írta: ezt a mes que un club marketing szöveget pedig szép lassan le kell építeni egy egészséges határig
Azért azt nem mondhatod, h Rossell nem igyekszik a mes que un club leépítésén (mezszponzor, Abidal, beszólogatás köztéri reklámban a Madridnak, hülyeségeket nyilatkozás)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.23. 11:38:47

(amúgy) Dedé neve miért tűnt el a védelemmel kapcsolatban? régebben felvetődött, aztán most meg semmi, pedig játszogat a brazil válogatottban is, ráadásul jól, magas, erős, gyors, van játékintelligenciája is és egy az egybe is kimagaslik. tranfermarkt szerint (még ha torzít is) 7,5 millió euró az ára...nem mintha mindenki beválna, akiben van egy kis zsákbamacska faktor, de meg lehet nézni thiago silvát is, anno nem hoztuk el apró pénzért, klasszis lett, vagy ott van dante is, elhozták kisebb csapattól és bl finalista csapat alapembere, de david luiz is kinőtte magát, annak ellenére, hogy nekem ő nem szimpi. meg egyébként piquevel is ugyan ez volt a helyzet...nem tudom miért óvatoskodik a vezetőség ennyire és miért csak azok az emberek vetődnek fel nálunk szinte, akikre kb minden laikus is elsőként keres rá, ha elkezd football managerrel játszani...mit csinálnak ezek a figyelők egész évbe, de komolyan? nem azt mondom, hogy rossz nevek vannak most a képbe, de ezeket a játékosokat én is észreveszem tv-n keresztül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2013.05.23. 11:42:01-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.23. 11:32:07

#David Villa# írta:A hírek alapján eddig úgy tűnik, hogy a klub fut Neymar után, minden erőt és időt az ő leigazolására szentelnek, miközben a csapat darabokra hullhat szét.

Védelem? Hummels kell, nem futni ott is Silva után.
Kapus? Valdesnek adnék akkorát egy döglött hallal. Mi az hogy ingyen akar távozni...
Úristen már csak 4 hónapunk van megoldani. És nyakunkon az igazolási szezon... KEZDETE!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.23. 10:59:14

miközben a csapat darabokra hullhat szét.
:lol: atyaég
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.05.23. 10:38:46

A hírek alapján eddig úgy tűnik, hogy a klub fut Neymar után, minden erőt és időt az ő leigazolására szentelnek, miközben a csapat darabokra hullhat szét.

Védelem? Hummels kell, nem futni ott is Silva után.
Kapus? Valdesnek adnék akkorát egy döglött hallal. Mi az hogy ingyen akar távozni...
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.23. 10:18:34

Hummels: Olcsó, magas, fiatal és jó. Kell ennél több?
David Luiz: Zseniális és elvileg megy a chelseatől

Én személy szerint csípem David Luizt. Csak sajnos nem áll mögötte valami jó szezon. Úgy hallom, hogy az idén különösen sok hibával játszott.
Sajna én csak a tavalyi BL döntő alapján tudom megítélni, mert akkor láttam utoljára játszani őt élőben (nincs Digim :( ) Aznap rohadt jól nyomta.
A középpályán is tud játszani vkp-t.
De nálam ő csak ilyen z-terv.
mate3553
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2008.06.26. 11:23:04

2013.05.23. 10:09:54

Én se egészen értem a dolgot. A felmerült nevek közt szerintem még thiago silva a legrosszabb választás.

Hummels: Olcsó, magas, fiatal és jó. Kell ennél több?
David Luiz: Zseniális és elvileg megy a chelseatől
Kompany: Tökéletes, egy állat a pályán jó értelemben. Kérdéses, hogy mozdítható-e
Marquinhos: Biztos jó védő, de nem hiszem, hogy egy 18 éves középső védő kellene nekünk. Arra ott vannak a saját nevelések.

Bár én sanchez lehetséges távozásával se értek egyet. Képtelen volt idén belőni a kapuba a labdát, de mezőnymunkában jól teljesített. Helyette inkább Pedrot küldeném el, akin nem látom, hogy fejlődne, egyre kiismerhetőbb és hiába kezdett sokkal többször, mint pl. sanchez azon kívül, hogy szaladgált össze-vissza nem volt egy nagy durranás.

Thiago-Fabregas elküldése... Ezt meg pláne nem értem. Van két zseniális játékosunk akik tudnánk pótolni xavit (még ha nem is ugyan azon a szinten, mert az lehetetlen), erre elküldeni őket és hozni egy törököt?....
Song ugyan ez. Alig kapott lehetőséget, mégse rinyált. Csöndben ült a kispadon és amikor játszott zseniális volt. Legnagyobb baromság lenne elküldeni.

Ha már mindenáron el akarnak küldeni valakit, akkor legyen az daniel alves. Messze szinten alul teljesített, pláne a posztján bevethető adriano és montoyahoz képest. Most még kapnánk érte pénzt és vagy az előbb említett két játékos játszana a helyén, vagy 3 védővel 2 védekező középpályással játszani. Mert ez a 2 szélső védő támad, védekezik nem igazán vált be, pláne alves-nél, aki mire visszafut már kaptuk is a gólt. Alba legalább visszaér, mert lefut bárkit még a 93. percben is.

Mindenesetre kíváncsian várom a fejleményeket. Jó lenne, ha végre ter stegen és neymar meglenne már, hogy ne kelljen valami lepattanót leigazolni.

Ami Tito-t illeti szerintem nem kell helyette más. Tökéletes választás volt kinevezni. Ne felejtsük el az idény első felét. Rotált és hoztuk a meccseket. Aztán kezdődött a második fele az idényben. Ezdő nélkül maradtunk és mindig ugyan azok játszottak. Igaz, eddigre már rengeteg sérültünk volt. Erőltette Pedro-t és sanchezt és hanyagolta tello-t. Ezt nem értettem, mert hármójuk közül messze tellonak ment a legjobban. Montoya év elején zseniálisan játszott, aztán vissza jött alves és hiába volt kutyaütő és 6-ból 1 jó meccse volt, nem hagyta montoyát játszani.
De egy betegséggel küzdő ember első éve volt, aki szinte tökéletes szezont futott a barcával a bajnokságban és elődöntőig vitte a csapatot bl-ben és kupában. Összeségében ez egy jó év volt, még a 7-0 ellenére is. Sőt, szerintem kellet az a 7-0. Nem tett jót a csapatnak, hogy 5 éve mindig arról szólt minden, hogy barca úgy is nyer. Nem, nem fog mindig nyerni a csapat, erre egyetlen egy csapat se lesz képest, soha. A kérdés az lesz, hogy sikerül-e változást vinni a játékba és elfelejteni néha a tiki-takát. Mert mikor van 2 helyzete a csapatnak egy meccsen 0 lövéssel, az már-már szánalmas. Nem képesek kontrázni, változtatni. Mindig ugyan az és jó pár meccsen volt ez probléma.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.05.23. 10:02:43

Tényleg nehéz kérdés ez az edző ügy. Bajnok lett lett Vilanova egy ilyen nehéz idényben is, első évében. Ez rendben is van. De ami hiányosságai vannak, az nem a nehéz idényből fakad. pl. a fiatalok hanyagolása, Fabregas csatárposzton, Adriano középhátvédként stb. Meg most az igazolásokkal kapcsolatos döntései... Emellett szerintem nem is képes motiválni eléggé a fiúkat. Valahogy úgy érzem, hogy erős lenne vele a csapat, de Európa trónjára nem kerülnénk vissza vele.

Én egy agilisabb, fiatalosabb és főleg lendületesebb Barcát várnék jövőre Stegen-el, Thiagoval, Iniestával, Messivel Neymarral Albával.. és Luis Enrique-vel a kispadon. A jelenlegi Barca nem harap. Ha jön Neymar, de elmegy Thiago akkor potenciálban nem fejlődik a csapat, a kp-ről teljesen eltűnik a lendület a dinamizmus, hiába lesz elöl két zseni, "megölnek" minket az egyre erősödő ellenfelek.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.23. 09:26:59

Bestbarca írta:Én nem mondom hogy ő a legjobb,de akár még lehet is az...Hogy miért...Mert nem derült ki semmi...
dehogynem.

az első pár hónapban vitte a lendület a csapatot, szépen elevickélt pep farvizén és ennyi. látszodott egy pár változtatás (pl több keresztlabda), de ezek a változtatások a tavaszra totál eltuntek. a védelemben sulyos szerkezeti problémák léptek fel (nem egyéni hibákbol kaptuk a golokat, hanem csapatszinten nem ment a védekezés), elfogyott a motiváció, minden. persze ez a spanyol bajnokságban bőven elég volt, mert ezt a kétcsapatos ligát kispaddal is végig lehet verni.

és ez mind-mind a vezetőedző felelősége, akár itt volt akár nem. ha nem tudja ellátni a munkáját, nem kell alkalmazni. 1000x leirtam már h ez itt az fc barcelona és nem fc messi, fc montoya meg fc vilanova.

mindent és mindenkor a csapatnak kell alárendelni. ezt a mes que un club marketing szöveget pedig szép lassan le kell építeni egy egészséges határig, mert egy idő után ebbe a görcsös ragaszkodásban fog megbukni a egész... (lásd pedro. egy egészséges versenyhelyzetű csapatnál azért már már ajánlgatnk, de itt ha jövöre is gyenge lesz akkor is maradhat.) persze szép szép ez a nagy család feeling, de tudni kell hol a határ...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.23. 08:34:02

lehet,hogy előítélet de nem alap nélküli: a Barca egyik leggyengébb szakmai tevékenysége a játékos állomány kezelése. gondoljunk csak egy olyan dicsőséges korszakra mint a Pep -éra! súlyos millióket eltékozló igazolásokkal volt terhes. sajnos most sem ígér mást az előttünk lévő szezon. van ugyan egy határozott különbség: a korlátok közé szorított óvatoskodás. ez azonban éppen ebben az"iparágban" nem előny, hanem hátrány. néhány sarkalat: Tito Villanova.egy olyan ember határozza meg a prioritásokat akinek a személy eleve bizonytalan(enyhén szólva) néhányan nem értik Abidal elküldését? egyszerű: egy súlyos szervátültetés után nincs abban az állapotban, hogy ilyen(stabil?!) terhelésnek tegye ki magát.ez egyébként egybe vág azzal a törekvéssel, hogy a klub más elfoglaltságot ajánlott neki. nos sajnos az analógia Titó esetében sem elhanyagolható, ezidőszerint ő egy súlyos betegséggel küzdő ember!! ez önmagában is ok lenne a változtatásra, a másik az a kényszerű korszak váltás amit a 7:0 után meg kellene tenni!! ez pedig nálam (és szerintem szerte a világban sok más csapatnál is) edző váltással lenne valóban alapos. Tito a mentális állapotán túl sem egy meggyőző egyéniség, ő egy tipikus másodedzővolt és sajnos (az én szememben)az is maradt.nem tudom, mert titkolják, hogy a Barca felső vezetése mennyire elkötelezett mellette, de én azt érzékelem, hogy csak az "emberség"a fő motívum és talán a félelem hogy mással (is ) befürödnének.
ha most ezek után nézem pl. a Thiago Silva vagy Hummels ügyet, ahol nálam a német lenne a befutó akkor hiába tény, hogy én nem értek hozzá! nem tudok bízni abban , hogy Tito igazán jó döntésre képes - akár ebben az ügyben is. dilemmák. gondolom nem vagyok egyedül.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.23. 03:14:31

Bestbarca írta: ...
Érdekes, hogy Villa töltötte el Tello mellett a legkevesebb időt a pályán mégis ő van Messi mögött a 2. helyen a házi góllövő listán és assistokban sincs túlzottan lemaradva. Egy dolog az, ha valakit rendre csak csereként küldenek a pályára, illetve nem a saját posztján, de még csak nem is a saját szerepkörében játszatják. Ehhez képest elég jó formában volt már az ősszel is, mivel csereként sorra rúgta gólokat. Más kérdés, hogy Tito a "remek" formában lévő Sánchez-t és Pedro-t favorizálta inkább.

Magasabb a labdarúgás színvonala, mint 20 évvel ez előtt? Lehet, de ennek nem sok köze van a témához, mert a focit akkor is emberek játszották és emiatt az általad emlegetett motivációs tényezőkre a fejlődésnek nincs hatása. Az emberi gondolkodás, a profizmus akkor is ugyanilyen volt. Nem a futball "hőskoráról" van szó.
Nem arról van szó, hogy Tito nem nyert BL-t. Azt hiszem ez nem lehet elvárás. Az viszont, hogy egy mostanihoz hasonló, minőségi kerettel jó és versenyképes focit játszasson, az viszont lehet elvárás. Ennek pedig legutoljára(idén szinte kizárólag- most a Mallorca,Zaragoza és hasonló erősségű csapatokat hagyjuk) a Milan ellen volt nyoma. A 7-0 pedig történelmi vereség.

Az sem igaz, hogy akkor játszottunk csak rosszul, amikor Tito nem volt. Mert a mondandódból ez következik... Akkor ezek szerint Tito-t is lesz.rják? :roll:

A taktikai hibák pedig azért nem tűntek fel ősszel, mert nem játszottunk a Madridon kívül igazán erős csapatokkal. A Real-t pedig nem tudtuk megverni már ősszel sem, csak egy részsikerünk volt ellenük. Az pedig röhej, hogy a fizikai felkészültséget, a fáradtságot annak a számlájára kellene írni, hogy Tito nem volt. Az bizony az edzésmódszerek és az előszezonban lefektetett alapozás hibája. És gyanítom, hogy a megszokottnál több sérülés is hasonló okokra vezethető vissza.

Több esély van Vilanova bukására, mint az ellenkezőjére, szerintem nem is kevéssel és sajnálnám (sajnálom), hogy ennek a csapat issza meg a levét (vagy fogja). De ne legyen igazam. :roll:
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.23. 00:47:44

connor írta:
Én teljesen egyetértek a Tito-t támadókkal.
Az, hogy egy csapat fizikálisan milyen állapotban van, az edzőt minősíti, ugyanis ezek szerint egy rossz alapozásról, rossz edzéstervről stb. van szó. Az edzéstervet pedig nem ott helyben találják ki.
Tito hiánya meg... érdekes módon amikor régen Cruyff esett ki a szívműtétje miatt akkor az akkori csapaton alig látszódott. Régen ennyivel profibban voltak? Nem.
Egyszerűen arról van szó, hogy Tito rosszul rakta össze a csapatot, főleg a védekezést, rossz irányba változtatott, ami igazán a nagy csapatok ellen jött ki tavasszal. Én Tito-t egyáltalán nem tartom jó edzőnek, de ez szubjektív, mert a színfalak mögé nem látunk be. Amit én látok az az, hogy a csapatjáték és a hatékonyság egyre jobban csökken, a "mester" pedig asszisztál ehhez az új játékrendszerével és fogalma sincs róla, hogy mit kellene csinálni. Érdekes év elején nem ment a Real ellen (sem) a Sánchez Pedro duóval elöl, után kitalálta, hogy Iniesta lépjen előre, ahelyett, hogy az egészséges és jó formában lévő Villa-nak adott volna lehetőséget. Aztán a kp-ás csatársor persze megint bukott amint 1-2 keményebb meccs jött, aztán kényszerből betette Villa-t is, de mindig ügyelve rá, hogy a lehető legkevesebb játékpercet kapja a spanyol. Persze, hogy nem ment neki igazán, főleg, hogy vonalszélsőt kellett volna játszania.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz jövőre, de nem leszek meglepve, ha Vilanova-val hulladék lesz a játék. :roll:
"az egészséges és jó formában lévő Villa"

No ilyen mikor volt...2011ben utoljára...


Amúgy az hogy Cruyff ideje alatt a csapatnak ment nélküle is,ne hasonlítsuk össze,kicsit magasabb a mai labdarúgás szinvonala,mint anno...Akár 10év is ha megnézzük hol voltak ilyen csapatok,hol voltak ilyen minőségi keretek...Sokkal több pénz összpontosul a nagycsatoknál,jóval egyenlőtlenebbek az anyagi feltételek,a nagy csapatok megvesznek mindekit,mert megtehetik...Sokkal erősebbek most a top klubbok mint anno...Így ha egy kicsit nem úgy jön ki a lépés,azonnal bűntetnek mert gyakorlatilag csak sztárokkal játszanak...Amúgy bajnokságot hoztuk nélküle is...Cruyff se akkor nyert Blt mikor nem volt ott...

Azért meg vádoljuk már Titot hogy mikor nem volt ott nem megfelelően edzette,motiválta a csapatot...Igen ki van találva előre az edzés terv, csakha egy segédedző ül ott akit leszarnak a játékosok akkor lehet nem egészen úgy végzik a dolgukat,nincs hatalma felettük pl...Azért itt sztárokról van szó,tudni kell kezelni őket...Ugyan ez a taktika...Tito üzeni New Yorkból...Okés...Hogy végre is hajtják e olyan szinten az megint más kérdés...

Én nem mondom hogy ő a legjobb,de akár még lehet is az...Hogy miért...Mert nem derült ki semmi...Azért miért vádoljuk amikor nem volt itt...Amíg itt volt rekord pontos rajt,x úgy a Reallal,hogy a komlett védelmünk a korházban volt...A játék képevel semmi baj nem volt,a motivációval szintén...Ez az ő bizonyítványa...Amint elment 3hét múlva már gondok a motiváltsággal,és láthatóan fizkálisan is...Érdekes...Az hogy visszatért félig kómásan egy széteset csapathoz és nem nyert BLt,hát szörnyű...Én nem azt mondom hogy ő a legjobb,de adjunk már neki esélyt...És ne szidjuk azért amiről nem tehet...Ettől még lehet leszerepel következő szezonban az is benne van,de ne ítéljünk már félinformációkból...

Amúgy nem meglepő,Guardiolát is el akarták hajtani sokan egy első pár hónapban,hogy szidta mindenki...Idézem "Mourinho kellett volna,vagy Benitez"...Aham...

Egy első éves edző rekord vagy közel rekord ponttal nyer bajnokságot,úgy hogy nincs itt fél évet,és szidjuk...Persze mert az a természetes hogy 6ot nyer rögtön...


Azért ha ott az edző vagy nincs nagy különbség,pláne mindent megnyert sztároknál...Elkényelmesedtek fejben,fizikálisan,nem volt ki motiválja őket...Ennyi történt,nomeg a legrosszabbkor sérült le Messi ami szétvágta a csapatot önbizalmilag...Láttuk mit ér ha bejön a PSG ellen,hirtelen mindenki jobb lett 2vel,pedig csak sétált a pályán...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.23. 00:07:35

Bestbarca írta:
A sok bekapott gól,annak az erdeménye,hogy fejben nem volt együtt a csapat,illetve fizikális gondok is látszódtak...Ez pedig az edző hiányára vezethető vissza...közel nem baromság ez...A szerencsét meg azért írtam,mert a szezon első felében olyan gólokat kaptunk hogy megpattant 3szor szerencsétlenül,úgy kerül az ellenfél szempontjából jó helyre...Nem azt mondtam hogy amaitt van a sok bekapott gól az egséz szezonban,hanem hogy akkor többször pechünk is volt,a második felét énis szidtam...

És igen nem cserélt az Allianz arénában...Kérdem én mégis ki tudott volna a csapat akkori formájában hozzátenni...Senki...Ne ezért nem cserélt,mert ott volt a szétesett csapat,amin csak ronthatott volna ha behoz egy még rosszabb formában lévő játékost...Ennyi...

És én sem istenítem Titot,de jogtalan úgy támadni hogy itt sem volt...Ha vki kicsit is ért a focihoz tudja hogy ahhoz hogy egy csapat ki tudja hozni magából a maximumot,biztos háttér és nyugalom harmónia kell,nem egy segédedző,meg egy New Yorkban "haldokló" edző...Fejben voltunk kevesek azért volt a sok eladott labda,butaság...Azért amikor egy Iniesta,vagy Xavi,vagy akár Messi simán odapasszolja az ellenfélnek a labdát,az jelez vmit...És nem azt hogy ők kevesek úgy érzem...Pláne ha az egész csapat ezt művelei egy barca szinten,akkor fejben vannak problémák,nem taktikailag,nem hinném hogy az lenne a taktika hogy Alves rúgja oda 4 méterről Riberynek...
Én teljesen egyetértek a Tito-t támadókkal.
Az, hogy egy csapat fizikálisan milyen állapotban van, az edzőt minősíti, ugyanis ezek szerint egy rossz alapozásról, rossz edzéstervről stb. van szó. Az edzéstervet pedig nem ott helyben találják ki.
Tito hiánya meg... érdekes módon amikor régen Cruyff esett ki a szívműtétje miatt akkor az akkori csapaton alig látszódott. Régen ennyivel profibban voltak? Nem.
Egyszerűen arról van szó, hogy Tito rosszul rakta össze a csapatot, főleg a védekezést, rossz irányba változtatott, ami igazán a nagy csapatok ellen jött ki tavasszal. Én Tito-t egyáltalán nem tartom jó edzőnek, de ez szubjektív, mert a színfalak mögé nem látunk be. Amit én látok az az, hogy a csapatjáték és a hatékonyság egyre jobban csökken, a "mester" pedig asszisztál ehhez az új játékrendszerével és fogalma sincs róla, hogy mit kellene csinálni. Érdekes év elején nem ment a Real ellen (sem) a Sánchez Pedro duóval elöl, után kitalálta, hogy Iniesta lépjen előre, ahelyett, hogy az egészséges és jó formában lévő Villa-nak adott volna lehetőséget. Aztán a kp-ás csatársor persze megint bukott amint 1-2 keményebb meccs jött, aztán kényszerből betette Villa-t is, de mindig ügyelve rá, hogy a lehető legkevesebb játékpercet kapja a spanyol. Persze, hogy nem ment neki igazán, főleg, hogy vonalszélsőt kellett volna játszania.
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz jövőre, de nem leszek meglepve, ha Vilanova-val hulladék lesz a játék. :roll:
Válasz küldése