Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.30. 19:38:27

Fifába óriási gólt ragasztott. :D

Viccet félretéve néztem már a lilák meccsét idén, szimpatikus csapat, Cuadrado meg bitang gyors, megállná a helyét eggyel hátrébb is, ha meg nem.... Majd jön Montoya. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.30. 19:35:35

Cesc, Xavi who. :mrgreen: Lassan be lehet zárni újra ezt a topikot.

Kíváncsi lennék hányszor láttátok ezt a Cuadrado gyereket. Gondolom nagy Fiorentina-fan lehettek. :) :lol:
:roll:
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.30. 19:31:38

Na hamár így FM-ezünk én is leírom. :D zárójelbe cseréjük

Ter Stegen (Pinto)

Cuadrado (Montoya) - Thiago Silva (Bartra) - Piqué (Mascherano) - Alba (Adriano)
Busquets (Mascherano)
Fabregas (Xavi) - Iniesta (Rafinha)
Neymar (Deulofeu) - Messi - Reus (Pedro)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 19:08:25

Alves cseréje problémás lesz. A poszt nem kínál nagy lehetőségeket, és igen, Alves még így is jobb, mint a megszerezhető játékosok zöme...Már többször írtam, hogy esetleg Cuadrado, de hát nem egyszerű az ő megszerzése sem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 18:48:52

Az a nagy helyzet, hogy olyan szélső védő kell, aki végig robotolja szélen az egész pályát és tud beadni. Alves az utóbbi időben sajnos eléggé gyenge lett... Ha belegondolunk az alábbi játékosokat kéne pótolni nyáron, azaz hamarosan:

Valdes - elmegy, nem hiszem, h Ter Stegen a megoldás...
Puyol - visszavonul, helyette kell egy stabil, kezdő khv.
Alves - megérett a cserére
Song - lassú, körülményes
Mascherano - univerzális cserének jó (khv., vkp.)
Xavi - maradjon, kevesebbet kéne játszania, helyette Cesc
S.Roberto - semmi hasznunkra, kéne helyette valaki, aki nem időhúzó csere
Tello - alig játszik, bár ha bírja a sokadik támadót, maradjon, de jobb lenne neki máshol
Pedro (vagy Alexis) - kettőjük közül valaki menni fog sztem

No akkor összesítve: 1 kapus, 2 khv, 1 jszv, 1 kp, 1 támadó

Na de kik??? Kapusnak én Courtoist hoznám, csak kölcsönben van az Atletiben és ismeri a spanyol ligát, középhátvédnek egy fiatal és egy tapasztalt játékos kéne, fiatal: Inigo Martinez, tapasztalt: Tiago Silva, esetleg Javi Martinez? Jobb hátvédnek jelenleg ötletem sincs, középpályára elfogadnám Ramirest, vagy Diegot, támadónak meg attól függ hova? Középre Falcao, Aguero, de Messi úgysem megy ki szélre, így taktikából kiindulva, sokkal inkább férne be a csapatba David Silva, vagy Juan Mata, mint előbbi 2 támadó...

Ez sajnos nagyon sok pénz... Ennyi meg úgysem lesz...
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.04.30. 16:15:39

visca el barca írta:Daniel Alveshez kapcsolódó hír, hogy a brazil védő állítólag közölte a Paris Saint-Germainben légióskodó honfitársaival, Alexszel, Marquinhossal, Thiago Silvával és Lucas Mourával, hogy jövőre csapattársak lesznek.

Ha pedig Alves távozik, akkor a katalánoknak új jobbhátvéd után kell nézniük. A legfrissebb hírek szerint a Napoli szélsője, Juan Camilo Zúniga érkezhet, akinek a nápolyi szerződésében két kivásárlási záradék is szerepel. Az egyik szerint a Barcelona 15 millió euróért kivásárolhatja a játékost, míg a másik opció azt tartalmazza, hogy minden más klubnak 30 milliót kellene fizetnie a kolumbiai válogatott futballista játékjogáért.


zuniga nagy fogás lenne. bal oldali védő/középpályás és a napoliba sem fér be. :lol:
Na persze akkor mar inkabb vegyuk meg Reust es Alexist huzzuk vissza vedonek. :D Termeszetesen viccelek de Zuniganal meg ennek is tobb letjogosultsaga lenne. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.30. 16:06:17

Daniel Alveshez kapcsolódó hír, hogy a brazil védő állítólag közölte a Paris Saint-Germainben légióskodó honfitársaival, Alexszel, Marquinhossal, Thiago Silvával és Lucas Mourával, hogy jövőre csapattársak lesznek.

Ha pedig Alves távozik, akkor a katalánoknak új jobbhátvéd után kell nézniük. A legfrissebb hírek szerint a Napoli szélsője, Juan Camilo Zúniga érkezhet, akinek a nápolyi szerződésében két kivásárlási záradék is szerepel. Az egyik szerint a Barcelona 15 millió euróért kivásárolhatja a játékost, míg a másik opció azt tartalmazza, hogy minden más klubnak 30 milliót kellene fizetnie a kolumbiai válogatott futballista játékjogáért.


zuniga nagy fogás lenne. bal oldali védő/középpályás és a napoliba sem fér be. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.30. 00:00:09

S.Agüero írta:Cuadrado-t sokat olvasom, mint Alves-helyettes. Ő nem támadó? :)
Cuadrado-n nekem is megakadt a szemem annó még a Lecce-ben amikor jobb hátvédet játszott, nem régen láttam egy Fiorentina meccset, ott bal csatárt. :mrgreen: Nálunk annó ifibe volt az, hogy ha nem volt kedve eljönni a kapusnak, kő-papír-ollóval döntöttük el, hogy ki fog sz.pni :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 23:47:06

Univerzális játékos, tán Adrianohoz tudnám hasonlítani, több helyen is bevethető a jobb oldalon. Villámgyors, dinamikus, és technikás. Nem igazán védő, de mint írtam is, olyan alapadottságokkal rendelkezik, amik alapján kiválóan megállhatná a helyét Alves utódként.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.29. 23:36:59

Cuadrado-t sokat olvasom, mint Alves-helyettes. Ő nem támadó? :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.29. 23:05:19

Rivaldo11 írta:Nálam Cuadrado lenne a jelölt, ha nem megszerezhető, inkább maradjon Alves. Bár a kolumbiainak is vannak hiányosságai védekezésben...viszont kiváló alapképességekkel rendelkezik, "be lehetne tanítani" a posztra :)
Ha már 2 százalékkal jobban ad be mint Alves akkor felőlem jöhet! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 22:37:43

Nálam Cuadrado lenne a jelölt, ha nem megszerezhető, inkább maradjon Alves. Bár a kolumbiainak is vannak hiányosságai védekezésben...viszont kiváló alapképességekkel rendelkezik, "be lehetne tanítani" a posztra :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.29. 21:17:38

Jó lenne Alvesért egy húszast kapni és nem a szokásos 2 zacskó tökmagot elkérni érte... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.04.29. 21:13:52

Alvesért most ha kapnánk 25-28 millát akkor már nagyon is jó beszélőkéje van annak aki tőlünk vesz részt a tárgyaláson :D
Szerintem a téli igazolási szezont büntinek megkapjuk a kövi évit meg felfüggesztve és még most kéne pénzt csinálni azokból akiknek jövő nyáron lejár a szerződése. Alves meg úgyse hinném, h épp most gondolná meg magát és döntene a maradás mellett.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.29. 19:56:04

Én elengedném Alvest a PSG-be és valahogy bevonnám az ügybe Pastoré-t. Kedvelem a srácot, nagyon tehetséges, szerintem a hasznunkra válna. A PSG meg amúgy is szabadulna tőle... 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.29. 19:38:24

a sport.es is lehozta ezt a laporte dolgot, hülyék leszünk ha kifizetünk egy 19 éves gyerekért majd 40 milliót.

a régi nevek mellet feltűnt egy új is, fazio a sevillából, gondolom 4. védőnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.29. 19:05:10

S.Agüero írta:Állítólag a PSG a nyáron megint megpróbálja megvenni Alvés-t. Marquinhos/Van der Wiel - Alvés csere nem lenne rossz. :mrgreen:

Én is pont most olvastam, hogy a L'Equipe lehozta. Cserében én semmiképp nem gondolkodnék és ők sem akarják a brazil-portugált eladni az biztos (inkább Silvat), van der Wiel-el pedig előrébb lennénk, de én még mindig Danilot tartom a legjobb megoldásnak. Hosszútávon szerintem a legjobb befektetés, és az ára is csak nőni fog. Ha Alvest el akarjuk adni, még mindenképp most kell, mert jövőre egy vasat se kapunk érte, ezért is lenne sokkal égetőbb ezt a posztot megoldani mint hozni Reust.
Ha Daniért kapnánk egy húszast (ami a PSG-től talán várható) már lenne valami alap.

Így rendbe tudnánk tenni az egész hátsó alakzatunkat, Neymar pedig még csak most épül be komolyabban a csapatba, hozni még egy Reust is... Nem hiszem, hogy olyan égető, még akkor se ha nagyon jó játékos.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 18:55:32

Txefe Guerrero (ex-Athletic -Real Sociedad): "Begiristain told me City can't sign Laporte because he already has a deal with Barça." [tb]

Igencsak hápog, de nem lenne rossz, bár az a 36 milliós kivásárlási ár kicsit talán túlzás.
Mr. Cesc írta:Amúgy Pjanic-hoz mitszóltok?
Én nagyon szeretem a játékát, és pár éve, még Cesc hazatérése előtt azonnal hoztam is volna Barcelonába, Xavi mögé, később elé. Sajnos nem jött össze akkor az üzlet, most pedig már szerintem nem lenne értelme, az Iniesta-Fabregas-Xavi-Rafinha négyes jó lesz, nem kell melléjük még egy ember.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.29. 18:48:30

Állítólag a PSG a nyáron megint megpróbálja megvenni Alvés-t. Marquinhos/Van der Wiel - Alvés csere nem lenne rossz. :mrgreen:
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 17:00:41

A Borussia Dortmund más taktikai fegyverhez akar folyamodni Marco Reus esetében, mint eddig a tárgyalásai során. Bár volt már rá példa, hogy valami hasonlót tettek Robert Lewandowski esetében, de a lengyel válogatott támadó mégis a Bayern Münchent választotta. Nevezetesen arról van szó, hogy a 24 éves német válogatott játékosnak 8,5 millió Eurós éves keresetet ajánlottak fel – Lewandowskinál is akkor emeltek bért, amikor égett már a ház – a szerződéshosszabbításért cserébe viszont kikerülne az új megállapodásból a kivásárlási záradék. Ez praktikusan annyit jelentene, hogy a Dortmund ennek a szerződésnek a birtokában olyan összeget kérhetne Reus esetleges eligazolása esetén, amelyet csak akar vagy következmény nélkül bárkit kikosarazhat. A jelenlegi információk szerint Reus 35 millió Euróért kivásárolható a szerződéséből – kísértetiesen hasonlít Götze összegére, akire így csapott le a Bayern – és nem valószínű, hogy belemegy egy ilyen megállapodásba, mert álmai csapatába a Barcelonába kerülhet a hírek szerint a nyáron.
- Foci-live.hu
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.29. 16:41:05

Sokan írjátok Deulofeut mint szélső játékost. Ha ezen a vonalon tovább menve, akkor már esetleg mint középcsatárnak Icardi visszatéréséhez mit szólnátok :?: Valaki látta mostanában játszani :?: Csak azért mert ő is nagy tehetségnek volt kikiáltva még annak idején. :mrgreen:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.04.29. 16:32:46

Mr. Cesc írta:Amúgy Pjanic-hoz mitszóltok?

Az AS Róma úgy tűnik kezd belenyugodni abba a ténybe, hogy a nyáron elveszíti Miralem Pjanic-csot.Most inkább megpróbálnak előnyt kovácsolni az értékesítéséből és megkeresték a Barcelonát, hogy a részükről nyitottak egy olyan megállapodásra, amelyben Pjanic-ot átengedik a katalán gárdának és cserébe Alex Song érkezne az olasz fővárosba. Az ötlet Rudi Garcia vezetőedzőtől származik, aki a kitűnő adottságokkal rendelkező kameruni válogatott középpályást szívesen beépíteni a Bajnokok Ligájában induló csapatába.
- Foci-live.hu

Én erre gondolkodás nélkül igent mondanék, Masch meg mehet Song helyére.


Na ilyenkor sirom el magam, hogy ilyen neveket dobnak be mikor meg itt lehetne Thiago. :( OFF VEGE
Abszolut butasagnak tartanam foleg ugy hogy nem is egy poszt. Jovore eleg Ini Cesc Xavi Rafinha minek meg Pjanic? Aztan akk meg lenne egy lyuk Busquets mogott. Mert majd Mascherano jatszik ott... Na meg a macinagyszoros.... Nem tud o ott jatszani a mi rendszerunkben. Mascheranot en vagy megtartanam 4. szamu vedonek 1 vedo erkezese eseten vagy eladnam ha 2 jonne bar szerintem felesleges lenne hiszen a B-bol 1-2 even belul be lehetne epiteni Edgar Iet vagy akar Bagnackot ( szerintem bennuk lehet potencial+ Bartrat mar nem szabad fiatalkent kezelni, o egy kesz vedo)
Avatar
Mr. Cesc
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.04.28. 20:57:55
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 16:10:28

Amúgy Pjanic-hoz mitszóltok?

Az AS Róma úgy tűnik kezd belenyugodni abba a ténybe, hogy a nyáron elveszíti Miralem Pjanic-csot.Most inkább megpróbálnak előnyt kovácsolni az értékesítéséből és megkeresték a Barcelonát, hogy a részükről nyitottak egy olyan megállapodásra, amelyben Pjanic-ot átengedik a katalán gárdának és cserébe Alex Song érkezne az olasz fővárosba. Az ötlet Rudi Garcia vezetőedzőtől származik, aki a kitűnő adottságokkal rendelkező kameruni válogatott középpályást szívesen beépíteni a Bajnokok Ligájában induló csapatába.
- Foci-live.hu

Én erre gondolkodás nélkül igent mondanék, Masch meg mehet Song helyére.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 16:08:05

Egyébként Graham azt írja a barca könyvben, hogy MEssi már az utánpótlás csapatokban sem szeretett a széleken játszani, inkább övé a hamis kilences. Tehát nem is értem, hogy miért gondolják sokan akkora ördögtől való ötletnek az ő középen szerepeltetését. Egyébként csak annyi lenne a megoldás, hogy 'elé' be lehehessen tenni még valakit, akire ívelhetnek, rá lehet passzolni a labdát, mint anno Etoo. De nem hinném, hogy Manzukic vagy bárkit elhoznának e célból. Ilyen esetekben pedig Messi, mint irányító játszhatna. (egyébként is szinte azt játszik, mikor fut és jl játszik.)
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 15:37:03

Ha igazolunk két klasszis középső védőt, és azt hisszük, hogy ezzel meg is van oldva minden probléma, akkor el is vágtuk magunkat,-még ha azt el is érjük esetleg ezzel, hogy ne jelentsen minden kapunk elé beívelt labda potenciális gólveszélyt.... Sajnos-bár én az ellenkezőjét gondoltam-be kell látni, hogy előrefelé is bele kell nyúlni a csapatba. Új impulzus kell, gyorsítani kell a játékot. A jelenlegi mezőnyben Reuson kívül nem tudok most olyan játékost, akinek a megszerzése ennyire adná magát.
Akik pedig klasszikus középcsatár megszerzésében reménykednek, szerintem mondjanak le róla. Messi nem fog kijönni középről, úgyhogy ennek szellemében kell a támadójátékunkat vízionálni a kövi szezonra is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése