Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.03. 17:07:25

Guiu-ra nagyon kiváncsi lennék. Szerintem mostanság kicsit sok 9-est kótyavetyéltünk el, akik egy Lewy szintű klasszis mögött simán jók lennének 2. számú csatárnak (Jutglá, Barbera, előbbi már bizonyított is rendesen az új klubjában, meg szerintem valamennyire nálunk is)

Persze alighanem pont ezért nem akarnának maradni, mert nem sok lehetőséget kapnának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.03. 16:33:16

davi10 írta:
2023.06.03. 15:37:28
Unai, Marc Guiu, Pau Prim, Dani R.
Ha ez mond valakinek valamit. Az már első ránézésre megállapítható, hogy mindegyiknek viszonylag rövid neve van.
guiu es yamal 4-4 golt szerzett az eb-n
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.03. 15:37:28

bunga írta:
2023.06.02. 22:28:24
Holnap közlik, hogy a mai edzésen részt vett 4 U-19-es játékos valamelyike bekerül-e a meccs keretébe. De ha netán igen és még valamelyikük pályára is lép, nagy csoda lenne, ha ezzel egy komoly Barca karrier indulna el. Pedig sajnos az ilyen csodák adják igazán a klubfoci fűszerét.
Unai, Marc Guiu, Pau Prim, Dani R.
Ha ez mond valakinek valamit. Az már első ránézésre megállapítható, hogy mindegyiknek viszonylag rövid neve van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.03. 00:31:20

Az utolsó fordulóban, bajnoki címmel a zsebben, lehet, hogy Xavi pályára küld majd néhányat, de felesleges állandóan újoncokat várni tőle. Pablo Torrét hétszer küldte pályára ebben a bajnokságban, 3-0-nál sem állítja be, a 85. percben sem. Arra mindenképpen jó, hogy létszámban úgy ahogy meglegyünk a padon, de Busquets távozásával mindenképpen igazolni kell nyáron a középpályára.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.06.02. 22:28:24

Holnap közlik, hogy a mai edzésen részt vett 4 U-19-es játékos valamelyike bekerül-e a meccs keretébe. De ha netán igen és még valamelyikük pályára is lép, nagy csoda lenne, ha ezzel egy komoly Barca karrier indulna el. Pedig sajnos az ilyen csodák adják igazán a klubfoci fűszerét.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.02. 13:28:22

https://sportal.blikk.hu/labdarugas/nem ... 9094415356
https://www.mundodeportivo.com/
Xavi nyilatkozata a Mundo Deportivonak (főoldalon, több rèszre bontva)
Kimmich, Zubimendi
Carrasco,
Gündogan
Messi.
Állítása szerint Messi jövő hèten dönt a jövőjèről. Ha Messi nem èrkezne, szeretne egy hasonló profilú játèkost, aki szèlen ès irányítókènt is tud játszni. Bernardo Silva èrkezèse fantasztikus lenne, de bonyolult.

Xavi elmondása szerint Busquets vèlemènye ellenère Nicot nem látja a Vkp-s pozícióban, hiszen jól cselező, támadásban erősebb játèkos, mint De Jong
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ernatives/
(angolul, hiszen használhatatlan a Mundo Deportivo angolul)
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.01. 10:52:07

Gyakorlatilag én is ilyesmit mondtam, B csapat 1-2 évig feljatszasokkal.

Szerintem se Raphinha se Dembele nem letszamfeletti ha az első csapatban lenne Yamal. Hosszú a szezon. Dembele sérülékeny, ráadás a baloson is extra, ha nem bohockodni van épp kedve.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.01. 10:39:34

Ez nehéz kérdés... nyilván nem szerencsés egy tinit feltolni az első csapatba, de közben meg olyan szinten emelkedik ki onnan, hogy az pazarlás. Főleg, hogy ezt ő is érzi. Talán még egy évig valami olyasmi lenne az ideális, hogy menjen fel a B-be, főleg ha sikerül feljutniuk, akkor azért az elég erős bajnokság, hogy ne legyen méltóságon aluli. Azt meg közben meg lehetne beszélni vele, hogy sokszor játszhat fel. Talán ez lenne egy arany középút...

Akárhogy is, ha nem sérül meg és marad, és mondjuk nem is törik meg valahol a fejlődése, akkor vagy Dembélé, vagy Raphinha létszám felettivé válik, ha nem is jövőre, azután biztos. És akkor lehet mérlegelni, hogy azt adjuk el, amelyikben több tehetség van, és magasabb a plafonja, de rapszodikusabb és sokat is sérült, vagy azt, amelyik egész évben összességében többet tud adni. Bár amekkora balszélsőproblémánk van, én lazán kinevezném Dembélét konstansan annak, szinte mindig eredményesebben tolta ott, és sok gondunkat megoldaná számszerűleg és minőségileg is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.01. 10:22:59

ocsike83 írta:
2023.06.01. 08:31:59
Fernando írta:
2023.05.31. 16:11:44
bunga írta:
2023.05.31. 15:01:05
Yamalt kéne "leigazolni" az A keretbe, mielőtt megelőznének bennünket mások.
Korai. Okosan kellene felépíteni őt, 1-2 évet "érlelném" még a B-ben esetleges feljatszasokkal, főleg ha sikerülne a feljutas.
Az érleléssel az a baj, hogy majd jön valami olajos / milliárdos csapat, és az ügynökén / szülein keresztül lassan megmérgezik és szépen aprópénzért elviszik.
Igen is, ha van ilyen tehetségünk, kössünk vele olyan szerződést, amivel mindkét fél jól jár.
Sőt adjuk rá a 10-es mezt is és hívjuk Ansu Fatinak vagy Bojannak. Semmi értelme hogy 15-16 évesen agyonrugassunk megegy tehetséget. Az olajos csapat pedig Xavi Simonsnak is bejott vagy Moribának vagy anno Assulinnak. Kullogott vissza Hollandiába. Igaz nem volt rossz szezonja, de ha türelmes most itt játszana Gavival és Pedrivel a középpályán.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.06.01. 08:31:59

Fernando írta:
2023.05.31. 16:11:44
bunga írta:
2023.05.31. 15:01:05
Yamalt kéne "leigazolni" az A keretbe, mielőtt megelőznének bennünket mások.
Korai. Okosan kellene felépíteni őt, 1-2 évet "érlelném" még a B-ben esetleges feljatszasokkal, főleg ha sikerülne a feljutas.
Az érleléssel az a baj, hogy majd jön valami olajos / milliárdos csapat, és az ügynökén / szülein keresztül lassan megmérgezik és szépen aprópénzért elviszik.
Igen is, ha van ilyen tehetségünk, kössünk vele olyan szerződést, amivel mindkét fél jól jár.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.31. 16:11:44

bunga írta:
2023.05.31. 15:01:05
Yamalt kéne "leigazolni" az A keretbe, mielőtt megelőznének bennünket mások.
Korai. Okosan kellene felépíteni őt, 1-2 évet "érlelném" még a B-ben esetleges feljatszasokkal, főleg ha sikerülne a feljutas.

A Messi-Miami pletyka margójára egy félmondat:
Szánalmas is lenne számunkra. Mint akik a 200 ezres fizujukkal elsők a sorban az új Iphone megjelenését követő napon. Kéne, bármit beigerunk 10 évre is akár, nem baj, hogy max 2 évet használja, KELL. Messiben is maximum annyi van ilyen szinten. A Miamis hirtol függetlenül az a véleményem, hogy rendezzünk egy szep bucsuztatot, sírjon mindenki aztán engedjük ezt el.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.31. 15:01:05

Yamalt kéne "leigazolni" az A keretbe, mielőtt megelőznének bennünket mások.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.31. 13:42:31

Fernando írta:
2023.05.31. 11:49:36
La Pulga írta:
2023.05.31. 10:04:12
Legujabb pletyka tobb forras szerint az, hogy Inter Miami venne meg Messit majd adna nekunk kolcsonbe.
Lejar a szerződése, senkinek sem kell megvennie. A fizetése lehet alku tárgya, de ennek a koncepciónak Beckham részéről sok értelmét nem látnám.
Igen, itt a trükk inkább a fizetésével lehetne szerintem: a Miami állná a felét mondjuk, cserébe mi meg megyünk majd oda turnézni vagy ilyesmi.
Mondjuk még ezzel a felállással sem látok sok értelmet a Miami részéről, ahogyan Te is írtad.

Ráadásul úgy tudom az MLS-ben még szigorúbb és alacsonyabb a fizetési sapka, szóval ott a szponzorációs szerződésekkel szoktak nagyot szakítani a játékosok, ami így értelemszerűen nem élne, ha közben meg a Barcánál játszik. :D
Egy kicsit mintha hápogna ez a hír valóban... :D
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.31. 11:49:36

La Pulga írta:
2023.05.31. 10:04:12
Legujabb pletyka tobb forras szerint az, hogy Inter Miami venne meg Messit majd adna nekunk kolcsonbe.
Lejar a szerződése, senkinek sem kell megvennie. A fizetése lehet alku tárgya, de ennek a koncepciónak Beckham részéről sok értelmét nem látnám.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.05.31. 10:28:48

Úgy tűnik Messit tényleg nagyon akarják, bár ez a 40 milliós lyuk nem kicsi, de tény, hogy a kezdeti 200-hoz képest előrelépés. Zubimendi valszeg felejtős, inkább olyan híreket hallani, hogy maradni. Kimmich esetében a Bayern nagyon elkötelezettnek tűnik, ráadásul ha elmenne, akkor sem biztos, hogy hozzánk jönne. Busi posztja üresen tátong.

Az igazság az, hogy tőlünk a kutya sem akar elmenni. Az egy Kounde kivetelevel mindenki lapít, mint .. a fűben, de ő is hamar leszögezte, hogy maradna, csak egy kicsit kevesebbet szeretne a szélen lenni. Talán Torre váltana a több játéklehetőség végett, de onnan sincs hír.

Ansu maradna. Ferranról nincs hír, hogy menne. Kessie maradna. Raphinha maradna. EG-ról nincs hír. Magyarul, akiket mi szeretnénk másik csapatban látni, azok mind maradnának. Kérdés, hogy kiket akarnak mások elvinni. Lesz-e újab FDJ sztori? Dembelet valaki 50-ért? Gavit, Baldet és Araujot sikerül-e végül regisztrálnunk? Beáldozzuk-e Christensent?

Ha nem lesz eladás a kölcsönben lévőkön kívül, akkor pótolni kellene Depayt, Piquet, Albat és Busit, talán Torret. Magyarul négy-öt embert kellene hoznunk. Jelenleg ezek Inigo, Gündogan, Messi, Nico és talán Carrasco lehetnének. Ezzel perszre nem lennénk beljebb jobbhátvéd poszton, nem lenne Lewanak cseréje.

Szerintem ezért szeretnénk Carrascot. Ő gyakorlatilag a teljes baloldalt be tudná játszani, ideális lenne Baldé mellé, ha Alba nem jön vissza egy röpke szezonra. Torre helyére jönne Gündogan. Piquet Inigo pótolná, míg Depayt leginkább létszámban Messi. Nico lenne a kow-budget Busi pótló. Ha Lewanak szeretnénk váltótársat, a brazil srác szemályében, akkor Torresnek menni kellene. Hasonló a helyzet a középpályán. Itt Kessie szabadíthana fel még egy posztot, esetleg ha még sem Nicot hoznánk vissza. Erre a posztra szeretné Laporta Nevest, de ha nincs Ansu biznisz, akkor nincs miből kifizetni idén.

Ansu, Rahinha és Kounde lenne még könnyen beáldozható részünkről (Dembele már véleményesebb), ekkor jöhete Foyth vagy Pavard. Foyth túlárazott, Pavardért nagy lesz a tülekedés. Cancelo szerintem nem igazán van tervben, drága, nem is fiatal, ráadásul eléggé problémásnak hallani.

A naokban felröppent kacsa, hogy a New Castleből igazolnánk, még viccnek is rossz. Nem szeretnék még egy olajos maffiát magunk ellen hangolni. Inkább legyünk barátok és vigyék tőlünk FT-t és Kessiet :)
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.05.31. 10:04:12

Legujabb pletyka tobb forras szerint az, hogy Inter Miami venne meg Messit majd adna nekunk kolcsonbe.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.26. 12:31:12

bence0330 írta:
2023.05.26. 09:50:01
Nagybarcelona írta:
2023.05.26. 06:21:52
Bence: mèg vèletlenül sem akarok összehasonlítani különböző posztokat. 6,5-ről indul az èrtèkelès, Zubimendi kőkemèny 6,72.pl. A 35 èves Busquets 6,99. De gyengèbb csapatban játszót is felhozhatnèk. Èrdemes összehasonlítani vèdekezèsben, támadásban. A passz engem nem nagyon èrdekel, pl. Zubimendi jobban passzol, mint csapattársa Merino, aki nem csak kèt mèterre teszi, van is 9 gólpassza. (Tudom nem egy poszt)Garcia úgy jött a kèpbe, hogy ő is a "közèpszer" statot hozza a maga 6,67-vel.
Abban persze igazad van, hogy gól, gólpassz felèrtèkeli a játèkost. Kounde jobb èrtèkelèst kapott, mint Araujo, ès ez igzságtalan. Ha jobban belemèsz a Statokba, Araujot 0,1* cselezik ki meccsenkènt, ami brutális adat. Nem is kell hinni feltètlenül a statoknak, de egy jó alap.
Ja, de ezeket a pontszámokat szerintem tényleg hagyni lehet még így is, egy ember kreálta algoritmus az alapja, és szerintem a középpálya pont az, ahol minden csapatban minden játékosnak más a dolga, plusz eleve más a stílusa. Ls kicsit jobb ebben mint abban, de attól még nem jobb vagy épp nem rosszabb a másiknál, aki abban jobb, mint ebben. Viszont az egyik súlyozottabban jelenik meg a pontrendszerben, és nagy különbség lehet még így is, pedig csak mást csinálnak.

Passzjátéknál én sem a passzhatékonyságot nézem, rohadtul idegesít, ha valaki 99%-okat hoz, az mindent elmond róla. KDB, Fernandes, stb-nek mindig elég gyenge lesz a %-a, és ez így van jól, a mi legjobb kulcspasszosunk Pedrivel együtt Raphinha, szerencsére a csapatban kb a leggyengébb a passzhatékonysága.
Ott inkább kulcspasszokat, througballokat nézem, stb.

Igen, a statoknak pont akkor van értelme, ha lemegyünk legalább eddig a szintig, hogy Araujot 0,1-szer cselezik ki. Százszor többet elmond róla, mint a pontszáma. (Amúgy az előrestatjai is jobbak meccsarányosan, mint Garciáé, az a poén, hosszú labdák, helyzethez vezető megmozdulások. :D )

Na de a témára visszatérve: Zubimendinél átnéztem viszonylag részletesen, és nagyjából mindenben gyengébb, mint a kiöregedő Busi. Ez komoly probléma. Ettől még biztos nem rossz játékos, csak nem látom vele az előrelépést. Fogalmam sincsm ilyen, ha pl. nagyon gyors, az jelenthet egy javulást.
Nem lehet persze összehasonlítani különböző csapatok játèkosait sem, de ahogy te is írod, Busquets statjainál is gyengèbb mindenben. Persze itt valószínűleg jobb lenne, egy jobb csapatban. Neves pl. ahogy már írta valaki, egy kis csapatban többet vèdekezik, de előrefelè kiemelkedő mèg ott is. Eddig is az volt a problèmám, hogy Iniesta, Alves, Busquets 2.0-kat keresünk. Rakitic is milyen jól bevált aprópènzèrt, pedig közelèben nincs Xavi kèpessègeihez mèrten. Más, ami nem biztos, hogy rossz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.26. 09:50:01

Nagybarcelona írta:
2023.05.26. 06:21:52
Bence: mèg vèletlenül sem akarok összehasonlítani különböző posztokat. 6,5-ről indul az èrtèkelès, Zubimendi kőkemèny 6,72.pl. A 35 èves Busquets 6,99. De gyengèbb csapatban játszót is felhozhatnèk. Èrdemes összehasonlítani vèdekezèsben, támadásban. A passz engem nem nagyon èrdekel, pl. Zubimendi jobban passzol, mint csapattársa Merino, aki nem csak kèt mèterre teszi, van is 9 gólpassza. (Tudom nem egy poszt)Garcia úgy jött a kèpbe, hogy ő is a "közèpszer" statot hozza a maga 6,67-vel.
Abban persze igazad van, hogy gól, gólpassz felèrtèkeli a játèkost. Kounde jobb èrtèkelèst kapott, mint Araujo, ès ez igzságtalan. Ha jobban belemèsz a Statokba, Araujot 0,1* cselezik ki meccsenkènt, ami brutális adat. Nem is kell hinni feltètlenül a statoknak, de egy jó alap.
Ja, de ezeket a pontszámokat szerintem tényleg hagyni lehet még így is, egy ember kreálta algoritmus az alapja, és szerintem a középpálya pont az, ahol minden csapatban minden játékosnak más a dolga, plusz eleve más a stílusa. Ls kicsit jobb ebben mint abban, de attól még nem jobb vagy épp nem rosszabb a másiknál, aki abban jobb, mint ebben. Viszont az egyik súlyozottabban jelenik meg a pontrendszerben, és nagy különbség lehet még így is, pedig csak mást csinálnak.

Passzjátéknál én sem a passzhatékonyságot nézem, rohadtul idegesít, ha valaki 99%-okat hoz, az mindent elmond róla. KDB, Fernandes, stb-nek mindig elég gyenge lesz a %-a, és ez így van jól, a mi legjobb kulcspasszosunk Pedrivel együtt Raphinha, szerencsére a csapatban kb a leggyengébb a passzhatékonysága.
Ott inkább kulcspasszokat, througballokat nézem, stb.

Igen, a statoknak pont akkor van értelme, ha lemegyünk legalább eddig a szintig, hogy Araujot 0,1-szer cselezik ki. Százszor többet elmond róla, mint a pontszáma. (Amúgy az előrestatjai is jobbak meccsarányosan, mint Garciáé, az a poén, hosszú labdák, helyzethez vezető megmozdulások. :D )

Na de a témára visszatérve: Zubimendinél átnéztem viszonylag részletesen, és nagyjából mindenben gyengébb, mint a kiöregedő Busi. Ez komoly probléma. Ettől még biztos nem rossz játékos, csak nem látom vele az előrelépést. Fogalmam sincsm ilyen, ha pl. nagyon gyors, az jelenthet egy javulást.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.26. 06:21:52

Bence: mèg vèletlenül sem akarok összehasonlítani különböző posztokat. 6,5-ről indul az èrtèkelès, Zubimendi kőkemèny 6,72.pl. A 35 èves Busquets 6,99. De gyengèbb csapatban játszót is felhozhatnèk. Èrdemes összehasonlítani vèdekezèsben, támadásban. A passz engem nem nagyon èrdekel, pl. Zubimendi jobban passzol, mint csapattársa Merino, aki nem csak kèt mèterre teszi, van is 9 gólpassza. (Tudom nem egy poszt)Garcia úgy jött a kèpbe, hogy ő is a "közèpszer" statot hozza a maga 6,67-vel.
Abban persze igazad van, hogy gól, gólpassz felèrtèkeli a játèkost. Kounde jobb èrtèkelèst kapott, mint Araujo, ès ez igzságtalan. Ha jobban belemèsz a Statokba, Araujot 0,1* cselezik ki meccsenkènt, ami brutális adat. Nem is kell hinni feltètlenül a statoknak, de egy jó alap.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.25. 21:48:07

gránit írta:
2023.05.25. 20:09:36
Érkezők elsősorban azért kellenek, mert kevesen vagyunk. Már idén is sokat panaszkodtunk a sérülésekre, és ebből még vonjuk ki a két biztos távozót. Egyetlen, 35 éves középcsatárral nem vághatunk neki a következő idénynek. Így is mázli, hogy Lewandowski nem dőlt ki hosszabb időre. Ebben a szezonban megúsztuk, nem biztos, hogy a következőben megúsznánk. Lesznek érkezők, kérdés, hogy kik.
Nem az érkezőkkel van gondom, egyetértek kellene 2-3 fővel nagyobb keret, a gondom ha bárki azt hiszi, hogy mondjuk lecserélve Fatit, Ferrant mondjuk pl Thuram, Roque duóra hirtelen megoldódnak a gondjaink. Szerkezetváltás nélkül ők centire ugyanezt a szintet fogják hozni.

A középpálya tényleg vékony, a fiatal srácok néha igenis halványul játszanak, ami természetes, remélem visszatér Nico, mostanság elég jól nyomja, de kéne szerintem is 2 ember, nálam Gündogan és valami fiatal "noname" lenne.
Ezt a "top védelem mellett is 2 szűrőre van szükség, hogy stabil legyen a csapat" felállást meg elfelejteném.
Kapjunk több gólt, csak legyen már támadójátékunk, meg pár olyan meccsünk, ahol nem tömény kínszenvedés nézni az ötlettelenséget.
Nekem elég lenne Frenkie, Pedri, Gavi, Nico, Kessie, Gündogan és pl. Diaz a középpályára, ez 7 ember.

Gond, hogy nincs írástudó felfutó jobbhátvéd, továbbá a jobb oldali támadó gyenge 1v1-ben, így csak vergődünk azon az oldalon. Vagy egyik, vagy másik problémát orvosolni kell. Raphinha szerintem marad, így csak kéne valaki őt támogatni egy sorral hátrébbról.

Hozhatunk még középcsatárt, de előtte Lewy és Xavi fejében kéne tudatosítani, hogy minden meccsen nem lehet a pályán minden percben Lewy. Minek másik csatár, ha sose játszhat? Amúgy nem gondolom, hogy ha Thuram ingyen van, akkor van jelenleg jobb alternatíva, ha a brazil gyerek 30-40m, Carrasco meg 20.
Messivel meg nem számolok, szerintem nincs realitása. (lehet nagyot tévedek)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.25. 20:09:36

Érkezők elsősorban azért kellenek, mert kevesen vagyunk. Már idén is sokat panaszkodtunk a sérülésekre, és ebből még vonjuk ki a két biztos távozót. Egyetlen, 35 éves középcsatárral nem vághatunk neki a következő idénynek. Így is mázli, hogy Lewandowski nem dőlt ki hosszabb időre. Ebben a szezonban megúsztuk, nem biztos, hogy a következőben megúsznánk. Lesznek érkezők, kérdés, hogy kik.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.25. 20:02:59

Kounde twitteren tagadja hogy problemazott volna es kijelenti, hogy ennek megfeleloen nem is megy sehova. Forraskent most az eurobarca legujabb facebook posztjat jelolnem meg, mert csak ott lattam a screenshotot, twittert nem igazan hasznalok.

Ez egyebkent jo peldaja az egyetlen szitunak, amikor a twitter hiteles forrás: amikor az embered sajat magarol ir barmit.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.25. 18:58:15

Nagybarcelona írta:
2023.05.25. 18:35:40
La Pulga írta:
2023.05.25. 18:21:13
Miert ekkora slager ez a Zubimendi gyerek? Figyelte valaki innen ot komolyabban? Nekem megint egy 60 millios Eric Garcia igazolas erzesem van vele kapcsolatban..
Nekem is. Xavi nagyon kedveli a játèkát, nyilatkozta is a Sociedad meccs előtt.
https://www.whoscored.com/Players/37242 ... -Zubimendi
A whoscored èrtèkelèsei alapján is Garcia szintjèt hozza, ha hiszünk a statoknak.
Soha nem figyeltem a srácot, szóval nem nyilatkoznék, de ennek a statnak így semmi értelme, gyakorlatilag nem is stat. A pontok a támadóknál nagyok, a védőknél-kp-soknál alacsonyak. Két támadót még talán össze lehet hasonlítani, vagy két teljesen ugyanolyan feladatkörű középpályást, de egy középsú védőt meg egy vkp-st semmiképp sem.

Pontszám alapján Araujo a 9., TS a 11. legjobb játékosunk idén, pedig kb mindenki szerint bőven top3 volt mindkettő idén. Elég rosszul van kitalálva a rendszerük szerintem ilyen értelemben.

Akkor már rendes statokat nézz: https://fbref.com/en/stathead/player_co ... =2022-2023

Balra a show criteriánál összehasonlíthatod bárkivel, mert Garciával szerintem felesleges, más poszt, stb. Az eredménynél kattints a toggle per90/re, mert az akkor játékpercarányos mutatókat ad, ami nyilván igazságosabb. És akkor 100féle dolgot meg lehet nézni, előrepasszok, asszisztok, várható asszisztok, szerelések, ésatöbbi.

https://fbref.com/en/stathead/player_co ... =2022-2023

Ez Busival összehasonlítva, mindkettejük idei szezonja. Ahogy nézegetem, nagyon hasonló, csak sajna mindenben Busi volt egy adaggal jobb még kiöregedve is. Ez elég rosszul néz ki. 90 percre vetítve pl 2-szer akkora volt a kapuralövéshez vezető akció megteremtése, és 2-szer akkor a progresszív passzok száma, ami azért nagyon durva. Védekezésben meg hasonlóak a statok, de kicsikét tán abban is jobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.25. 18:35:40

La Pulga írta:
2023.05.25. 18:21:13
Miert ekkora slager ez a Zubimendi gyerek? Figyelte valaki innen ot komolyabban? Nekem megint egy 60 millios Eric Garcia igazolas erzesem van vele kapcsolatban..
Nekem is. Xavi nagyon kedveli a játèkát, nyilatkozta is a Sociedad meccs előtt.
https://www.whoscored.com/Players/37242 ... -Zubimendi
A whoscored èrtèkelèsei alapján is Garcia szintjèt hozza, ha hiszünk a statoknak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.25. 18:32:12

Nagybarcelona írta:
2023.05.25. 18:12:10
...Mindenképpen több helyzetet kell teremteni.
Szerintem is minimum 2 középpályás kell, de ha Kessié megy, akkor 3. És nem a védekezőn van a prioritás, mert oda amúgy van egy klasszisunk (tudom, Xavinak nem jó :( ), hanem valaki, aki legalaább Pedri szintje előre, mert ott dől el sokminden.

A szezon első felébel a helyzetkialakítással nem volt sok gond, csak hát a két fiatal nem bírta a tempót Gavi pár hónap után érthető módon eltűnt, Pedri lesérült... és szép lassan teljesen elfogytak a helyzetek. Közben csak egy értelmes szélsőnk maradt, mert Dembélé lesérült, Fati és Torres teljesen leamortizálódtak, nem csoda, hogy nem volt helyzet, kb három ember maradt a pályán, aki bármi értelmeset tudott előrefelé nyújtani, Raphinha, Baldé és időnként DJ is. Lewy is elfogyott, amikor eleve kevesebb helyzetből kellett volna gólt lőnie, de már arányaiban sem ment neki egyáltalán. Támadóközéppályás kell főleg, én kettőt is el tudnék viselni, simán beáldoznám érte a jobb bekk pozíciót, J. Araujo és Koundé azt megoldja, Koundé a végén már egész jól támogatta a támadásokat is, de rosszabb esetben hátul marad és féloldalasak leszünk, Araujo meg akár még be is jöhet, ki tudja.

Carrasco vagy valaki más balszélre előre mindenképp kell, mert a két spanyol szélsőnk teljes nullázódásával az a leglyukasabb posztunk talán, annyira lyukas, hogy konkrétan 4 középpályással játszottunk emiatt. 2-3 kp-s, legalább egy ebből magas szinten támadó, egy lehet valami ingyenes, jó közepes szint, 1 9-es csere (9+balszélen játszani tudó előny lenne, mint Depay) + Inigo és kb meg is lehetnénk. Bár SR, Garcia, Alonso alighanem még mindig itt lesz, de rajuk kívül egészen korrekt kezdőnk lenne, több poszton is minőségi cserével, és nem kéne meghalni, ha kidől Pedri, nem kéne Gavit 18 évesen végigtolni, meg Lewy sem 16 percet ülne a padon fél év alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése