Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.15. 12:20:32

FC Barcelona have made their first official offer to Djurgarden for Lucas Bergvall! Negotiations ongoing. @MatteMoretto
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 11:17:14

Nagybarcelona írta:
2023.12.15. 09:19:33
https://barcauniversal.com/barcelona-re ... e-whizkid/
Állítólag akár 30 milliót is fizetnènk az U17-es VB-n a braziloknak 3 gólt rúgó Echeverrièrt, akinek 2024 dec 31-ig van a Riverrel szerződèse, ès jövő nyáron èrkezhetne, januárban tölti be a 18. Èletèvèt.
Elvileg a Dèl-Amerikai piacot kutatjuk.
Echeverri 10-es számban játszik az argentín U válogatottakban, kedvenc játèkosa Messi miatt. Nemrèg nyilatkozta, hogy az álma az FC Barcelona.

Szerintem nagyon jó, hogy kutatjuk a Dèl Amerikai piacot, Enzot, Alvarezt nagyon sajnálom, látszott rajtuk, hogy nagy játèkosok lehetnek. A braziloktól kicsit tartok, az áruk is az egekben.
Roque 30+30, Echeverri 25+5, Enzo 17, Alvarez 20-èrt távozott Argentinából.

Az biztos, hogy egy Messihez hasonló klasszis 10-re lenne most a legnagyobb szüksègünk, aki gólokat tud rúgni, ès helyzeteket tud teremteni, valamint a cseleivelv meg tudja bontanak a vèdelmeket.

Echeverri nagyon jónak tűnik
30 millió egy srácért. akinek egy évig van csak szerződése? Várni kéne egy évet, nyáron megkeresni és ingyen hozni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.15. 09:19:33

https://barcauniversal.com/barcelona-re ... e-whizkid/
Állítólag akár 30 milliót is fizetnènk az U17-es VB-n a braziloknak 3 gólt rúgó Echeverrièrt, akinek 2024 dec 31-ig van a Riverrel szerződèse, ès jövő nyáron èrkezhetne, januárban tölti be a 18. Èletèvèt.
Elvileg a Dèl-Amerikai piacot kutatjuk.
Echeverri 10-es számban játszik az argentín U válogatottakban, kedvenc játèkosa Messi miatt. Nemrèg nyilatkozta, hogy az álma az FC Barcelona.

Szerintem nagyon jó, hogy kutatjuk a Dèl Amerikai piacot, Enzot, Alvarezt nagyon sajnálom, látszott rajtuk, hogy nagy játèkosok lehetnek. A braziloktól kicsit tartok, az áruk is az egekben.
Roque 30+30, Echeverri 25+5, Enzo 17, Alvarez 20-èrt távozott Argentinából.

Az biztos, hogy egy Messihez hasonló klasszis 10-re lenne most a legnagyobb szüksègünk, aki gólokat tud rúgni, ès helyzeteket tud teremteni, valamint a cseleivelv meg tudja bontanak a vèdelmeket.

Echeverri nagyon jónak tűnik
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.11. 22:12:36

Vihetik is,Sanchoba 100x tobb foci szorult,csak az a kokler kiolte belole.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.11. 14:08:03

Grundel írta:
2023.12.11. 13:59:30
A MU Sancho-Raphinha cserét akar. Érdekes.😉😃
https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... rts-sport/
Hát benne valahol mélyen azért van potenciál.

Ha azokat a dortmundi éveit és teljesítményét elő lehetne varázsolni, tuti jól járnánk vele. De egyenlőre lutri....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.12.11. 13:59:30

A MU Sancho-Raphinha cserét akar. Érdekes.😉😃
https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... rts-sport/
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.06. 16:24:48

Nagybarcelona írta:
2023.12.06. 15:28:48

A srác nagyon jó. Idèn különösen jól játszik, 3 gól 4 gólpassz. A válogatottba is meghívták. Vkp-s ès kp-s poszton játszik. Tavaly óta figyelgetem, amikor a Spíler TV La Liga magazinban kiemeltèk, ès a Girona játèkát dícsèrtèk.
Írtam is, hogy rossz kp-st hoztunk el :)
Nem tudom mennyi a kivásárlási ára, a City fedezte fel, onnan került vissza Spanyolországba. Persze 40-50 milliót nem adnèk èrte, de olcsón jó lenne a rotációba. Nem gondolom, hogy reális jelenleg a Gironatól elhozni, de örülnèk neki már a tèlen, akár Romeu helyett.

Ezzel kapcsolatos hír, hogy felvettük a kapcsolatot a City Grouppal a Girona 19 èves Brazil balszélsője kapcsán, aki szerintem megint nehèz eset, gondolom Williams hosszabbítása miatt.

Az általunk is figyelt Granadai (2 gólt lőtt nekünk) Bryan Zaragozar 15+2 millióèrt viszi a Bayern.

Pletyka szinten:
Xavinak Baena játèka tetszik, 20-30 millióról indul, Villarreal balszèlsője, kp-st is játszik
Zubimendit is viheti a Bayern "előlünk", akiknèl lesèrült Kim ès De Ligt, ezèrt Lenglet figyelik 🤣🤣🤣

De Beek után Rashford is felajánlotta magát a Barcának, a MU benne lenne egy Rashford-Raphinha cserèben :)

Várom, Bruno Fernandes mikor ajánlja fel magát, ő mondjuk jó lenne irányítónak.
Nem nagyon ismerem a srácot, de tavaly Romeu is jó szezont ment a Gironával, szóval nem tudom. Persze lehet, hogy klasszisokkal jobb a gyerek, csak merész komolyabb összeget kiadni érte. Persze ha olcsón hozható lenne az más.
Ha már Girona, akkor már magával Savióval is felvettük a kapcsolatot, aki elvileg szívesen jönne, viszont Troyes-val kell tárgyalni és már csak a szerződése hossza miatt sem egyszerű. Aztán lehet, hogy jövőre mi tudjuk kölcsönvenni. Hétvégén mindenesetre nagyító alá lehet venni.

Ezen kívül több fiatal is van a radaron. Bergvall az egyik akivel már megvolt az előzetes kapcsolatfelvétel. 17 éves svéd U 21-es válogatott, akiért az Interrel kell megküzdeni (a hírek szerint még a MU van képben), a másik a szintén 17 éves dortmundi balhátvéd Almugera Kabar. Mindkettőnek nyáron már lejáró szerződése lesz.
Előbbi egy támadó szellemű középpályás, ugyan csak videokat láttam róla, de az alapján nagyon penge a srác. Jó lenne, ha őt is olcsón el lehetne hozni, sokat biztosan nem veszthetnénk vele.

A Sport lehozott még néhány nevet, akiket elvileg még figyelünk, ezeknek nem tudom mennyi a valóságalapja. Vermeeren (Antwerp), Tiago Djaló (Lille), Wieffer (Feyenoord), meg a Valladolidból a 14 éves Gui Ruckért állunk sorba több nagycsapattal együtt.
Vewrmeerent ismerem, ő tényleg nagyon ügyes 18 éves kora ellenére, bár nem 2 millió lenne.


Zaragozát sajnáltam, hogy elvitte a Bayern, szerintem ennyiért nagyon jó üzletet csináltak vele
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.06. 15:28:48

davi10 írta:
2023.12.06. 15:10:54
“I would like to play for Barcelona. It is the club that I have followed since I was little and the one that I have always liked.”

Aleix Garcia, Girona kp. Annyira nem ismerem a srácot, de youtube alapján nem néz ki rossznak, mondjuk az még nem jelent semmit.
De hátha visszaveszik cserébe Romeu-t, nála talán egy fokkal jobb :D
A srác nagyon jó. Idèn különösen jól játszik, 3 gól 4 gólpassz. A válogatottba is meghívták. Vkp-s ès kp-s poszton játszik. Tavaly óta figyelgetem, amikor a Spíler TV La Liga magazinban kiemeltèk, ès a Girona játèkát dícsèrtèk.
Írtam is, hogy rossz kp-st hoztunk el :)
Nem tudom mennyi a kivásárlási ára, a City fedezte fel, onnan került vissza Spanyolországba. Persze 40-50 milliót nem adnèk èrte, de olcsón jó lenne a rotációba. Nem gondolom, hogy reális jelenleg a Gironatól elhozni, de örülnèk neki már a tèlen, akár Romeu helyett.

Ezzel kapcsolatos hír, hogy felvettük a kapcsolatot a City Grouppal a Girona 19 èves Brazil balszélsője kapcsán, aki szerintem megint nehèz eset, gondolom Williams hosszabbítása miatt.

Az általunk is figyelt Granadai (2 gólt lőtt nekünk) Bryan Zaragozar 15+2 millióèrt viszi a Bayern.

Pletyka szinten:
Xavinak Baena játèka tetszik, 20-30 millióról indul, Villarreal balszèlsője, kp-st is játszik
Zubimendit is viheti a Bayern "előlünk", akiknèl lesèrült Kim ès De Ligt, ezèrt Lenglet figyelik 🤣🤣🤣

De Beek után Rashford is felajánlotta magát a Barcának, a MU benne lenne egy Rashford-Raphinha cserèben :)

Várom, Bruno Fernandes mikor ajánlja fel magát, ő mondjuk jó lenne irányítónak.

Szerk: Ha a Lenglet hír igaz, kössünk bónusz szerződèst, mint ők Lewa góljaira. Error leading to goal 1=1 millió :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.06. 15:10:54

“I would like to play for Barcelona. It is the club that I have followed since I was little and the one that I have always liked.”

Aleix Garcia, Girona kp. Annyira nem ismerem a srácot, de youtube alapján nem néz ki rossznak, mondjuk az még nem jelent semmit.
De hátha visszaveszik cserébe Romeu-t, nála talán egy fokkal jobb :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.06. 13:17:34

gránit írta:
2023.12.06. 03:10:21
Troym írta:
2023.12.05. 19:44:36
Nem akarok az örök szkeptikus lenni, de a rengeteg név, amit Nagybarcelona és te is emlitesz, kb elképzelhetetlen számomra, mégis miből jönne ki. Van egy 19 fős keret és néhány kölcsön játékos. Miből lesz bevétel? Fati 15 milliós vételára (szerintem sokszorosát éri, de legendásan bénán adunk el bárkit) és SR plusz esetleg Alonso távozása nyitja meg a pénzcsapokat?
Roque kapcsán meg akkor tituláljuk gólvágónak, ha már legalább pár meccset játszott Európában és pár gólja van már. Mindenki nagyon bízik benne, de nekem még mindig egy zsákbamacska a srác.

Egyébként ha van még valami a malacperselyben, abból kell egy kapus. Én De Geának adnék valami alacsony összegű szerződést nyárig, úgyis csapat nélkül van és leültetném a padra. Ha meg Pena visszaesik, nem 16-17 éves kapusokhoz kell nyúlni.
Teljesen igaz, amit írsz, és ez is azt erősíti, hogy kellene még egy csatár. Mi garantálja, hogy Roque olyan szinten beválik, mint ahogy szeretnénk? Egyelőre semmi. Most képzeljük el, hogy Felix nem lesz, Lewandowski leereszt, és lesz még egy Roque-nk, egy Ferranunk meg egy Guiunk. Elég lesz ez?

Fati több mint 10 millió eurós bérétől megszabadulhatunk. Alonso 6 milliós bérétől is (Alex Valle is lehozná, amit ő, és Cancelo is bevethető a baloldalon). Azért ez nem kis megtakarítás. A bértömeget pedig évről évre csökkenti az, hogy minden játékosunk szerződéséből egy évvel kevesebb lesz hátra. Egy év eltelte csak de Jong és Lewandowski bérét figyelembe véve -57 millió euró a teljes bértömegből. A nyáron még több mint 200 milliós tartozásunk is csökken jövő nyárra, amit volt játékosainknak fizetünk.

Hogy mire költenék? Egy csatárra, egy vkp-ra és egy tkp-ra. Így vagy úgy, de ezen a nyáron is csak megszereztünk négy embert. Középhátvéd poszton is rezeg a léc, 2-3 helyre van 4 emberünk, és valaki mindig sérült (és ebben a szezonban mindannyian voltak már sérültek).

Kapusposztra nyáron Livakovic-ot hoztam volna (a Fener 6 milliót fizetett érte, 1,8 millió az éves bére), ha elfogadta volna a cserepadot. De Gea jó ötlet. Mindig túlértékeltnek tartottam, de átmenetileg valószínűleg a legjobb megoldás lenne.
Semmi sem garantálja, hogy Roque beválik, ez egyértelmű, de olyan szintű csatár, akiben szinte biztosan benne van 25-30 gól alsó hangon 70-80 millió, plusz a bére. És lehet nevekkel dobálózni, de őket még el is kell hozni a klubjuktól, ha egyáltaláán el akarnak jönni. Egy épülő projekten kívül mást nem nagyon tudunk ajánlani, max. a klub nevét. Bl-győzelemre jó esélyt, magas bért és hasonló vonzó dolgokat nem. Cancelo, Felix az előző klubjukban átadólistás volt, Gündogan pont megnyert mindent, lejárt a szerződése és utoljára még kihívást keresett (talán utoljára kezdhetett még valamibe) és abban sem vagyok biztos, hogy a a City igyekezett volna hosszabbítani vele. Egy Gimenez is lesz min. 50-60 millió, holott nem kevésbé zsákbamacska. Az idei egy beteg év, de előtte sosem tudott igazán komoly szezonokat hozni.
Szóval minőségi játékosokat olcsón találni baromi nehéz, az, hogy idén sikerült többet is kölcsönbe/ingyen nagyon kirívó eset.
Roque egy fiatal baromi tehetséges srác, és az ilyen brazil fiataloknak csak kis része tud Európában bármit is felmutatni, viszont ő pont nem ezt a vonalat képviseli. Nem ez a szanaszét szambázom a pályát és mindenkit lecselezek stílus, hanem egy gólvágó. Ha dél-amerikai nemzetiséget kellene mondani látatlanban, nem Brazíliát mondaná senki. Nem véletlenül hasonlítják stílusa alapján inkább Suarezhez. Én személy szerint ezért is bízom benne jobban, ezzel a játékkal talán könnyebb akklimatizálódni az európai focihoz.
Aztán majd kiderül, de a bizalom talán azért akkora mert jelenleg ő az egyetlen, aki megoldás lehet.
Talán pont ez lesz a baj, hogy nagy teher lesz rajta, neki kell majd egy korábbi Lewandowskit pótolni és elsőszámú gólvágóvá előlépni, holott normális esetben egy fokozatos beépülés lenne az egészséges. És ha nem jönnek úgy a gólok, ahogy azt várják tőle mentálisan nagyon leépülhet, görcsössé válhat.
De legalább a bére alacsony, netto 3 millió nem lesz akkora gáz.


Egy cserecsatárról persze valóban nem ártana gondoskodni, de szerintem Lewa egy évig még marad, a rotációba befér, ott rendben lehetne, bár ilyen bérrel elég luxus és akkor ott a kérdés hogy nem egy csere kell majd mert teljesítmény alapján az inkább Roque lesz.

Szerintem a legfontosabb a kp-ra igazolni. Idén is láttuk mi a különbség ha rendelkezésre áll egy Gündogan-De Jong-Pedri trió vagy ha van csak egy Gündogan-Gavi. Sajnos a top4-ből, megint csak 3 egészséges, legjobb esetben is csak ők hárman azok, akikkel nem esik hatalmasat a minőség.
Egy Darvichal, Bernallal még nem lehet számolni, hogy majd ők lesznek a megoldás, de nagyon taktikázni kell, ha a jelenlegiekhez hasonló minőségű játékost akarunk. Nálam Fati lenne az, aki minden szempontból leginkább beáldozható. A bérével és az érte kapott összeggel vele járnánk talán a legjobban, viszont ha elmegy Félix, és őt is elvesztjük akkor már nagy lesz a gond.

Középhátvéd poszttal most a legkevésbé van gond. Ott minőségben és mennyiségben megvagyunk, legalábbis minden más pozícióban sokkal sürgetőbb a dolog. Kp-ra legalább 1 kezdő szintű és 1 rotációba tehető játékos kellene.
Nehéz lesz úgy alakítani, hogy egy megfelelően bő keretünk legyen, de ne híguljon nagyon fel, Laportának és Deconak egy hasonló nyarat megint le kell hozni, de ha megkapjuk a németektől a pénzt és a Bl-ben is szerencsénk lesz és megyünk még egy-két kört lehet esély rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.06. 03:10:21

Troym írta:
2023.12.05. 19:44:36
Nem akarok az örök szkeptikus lenni, de a rengeteg név, amit Nagybarcelona és te is emlitesz, kb elképzelhetetlen számomra, mégis miből jönne ki. Van egy 19 fős keret és néhány kölcsön játékos. Miből lesz bevétel? Fati 15 milliós vételára (szerintem sokszorosát éri, de legendásan bénán adunk el bárkit) és SR plusz esetleg Alonso távozása nyitja meg a pénzcsapokat?
Roque kapcsán meg akkor tituláljuk gólvágónak, ha már legalább pár meccset játszott Európában és pár gólja van már. Mindenki nagyon bízik benne, de nekem még mindig egy zsákbamacska a srác.

Egyébként ha van még valami a malacperselyben, abból kell egy kapus. Én De Geának adnék valami alacsony összegű szerződést nyárig, úgyis csapat nélkül van és leültetném a padra. Ha meg Pena visszaesik, nem 16-17 éves kapusokhoz kell nyúlni.
Teljesen igaz, amit írsz, és ez is azt erősíti, hogy kellene még egy csatár. Mi garantálja, hogy Roque olyan szinten beválik, mint ahogy szeretnénk? Egyelőre semmi. Most képzeljük el, hogy Felix nem lesz, Lewandowski leereszt, és lesz még egy Roque-nk, egy Ferranunk meg egy Guiunk. Elég lesz ez?

Fati több mint 10 millió eurós bérétől megszabadulhatunk. Alonso 6 milliós bérétől is (Alex Valle is lehozná, amit ő, és Cancelo is bevethető a baloldalon). Azért ez nem kis megtakarítás. A bértömeget pedig évről évre csökkenti az, hogy minden játékosunk szerződéséből egy évvel kevesebb lesz hátra. Egy év eltelte csak de Jong és Lewandowski bérét figyelembe véve -57 millió euró a teljes bértömegből. A nyáron még több mint 200 milliós tartozásunk is csökken jövő nyárra, amit volt játékosainknak fizetünk.

Hogy mire költenék? Egy csatárra, egy vkp-ra és egy tkp-ra. Így vagy úgy, de ezen a nyáron is csak megszereztünk négy embert. Középhátvéd poszton is rezeg a léc, 2-3 helyre van 4 emberünk, és valaki mindig sérült (és ebben a szezonban mindannyian voltak már sérültek).

Kapusposztra nyáron Livakovic-ot hoztam volna (a Fener 6 milliót fizetett érte, 1,8 millió az éves bére), ha elfogadta volna a cserepadot. De Gea jó ötlet. Mindig túlértékeltnek tartottam, de átmenetileg valószínűleg a legjobb megoldás lenne.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.05. 19:44:36

gránit írta:
2023.12.05. 19:04:31
Persze, mert a "miért nem lehet lecserélni" a jelenről szól, a pótlása meg a jövőről. Jelenleg én is őt raknám a kezdőbe, de azt szerintem látja mindenki, hogy kiöregedőben van. Ami nem csoda, hiszen 35 múlt. A világbajnokságon eltört nála valami, ott nagyon formán kívül játszott, azóta meg megy lefelé a tavalyi őszhöz képest. De ebben nincs semmi meglepetés, ennyi idősen. Ha jövőre marad is, lehet, hogy már csak epizódszereplő lesz, így kell még gólvágó Roque mellé.

Vegyük azt is számításba, hogy Felix aligha marad, akkora pénzt fog kérni érte az Atleti. Csatár tehát mindenképp kell. Santiago Gimenez lehetne egy nagy igazolás (ebben a szezonban 14 bajnokin 17 gól a Feyenoordban), de rá sajnos aligha lesz pénzünk. Azért meg fogjuk próbálni, hátha minket választ.

https://www.goal.com/en-us/news/barcelo ... b3cf4d9aca
Nem akarok az örök szkeptikus lenni, de a rengeteg név, amit Nagybarcelona és te is emlitesz, kb elképzelhetetlen számomra, mégis miből jönne ki. Van egy 19 fős keret és néhány kölcsön játékos. Miből lesz bevétel? Fati 15 milliós vételára (szerintem sokszorosát éri, de legendásan bénán adunk el bárkit) és SR plusz esetleg Alonso távozása nyitja meg a pénzcsapokat?
Roque kapcsán meg akkor tituláljuk gólvágónak, ha már legalább pár meccset játszott Európában és pár gólja van már. Mindenki nagyon bízik benne, de nekem még mindig egy zsákbamacska a srác.

Egyébként ha van még valami a malacperselyben, abból kell egy kapus. Én De Geának adnék valami alacsony összegű szerződést nyárig, úgyis csapat nélkül van és leültetném a padra. Ha meg Pena visszaesik, nem 16-17 éves kapusokhoz kell nyúlni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.05. 19:04:31

Troym írta:
2023.12.05. 17:45:59
gránit írta:
2023.12.05. 16:49:35
Mert ha Lewandowski távozik, Roque-nak is kell majd egy csere.
Egyik percben azon megy a vita, hogy miért nem lehet lecserélni, most meg ott tartunk, hogy 2db középcsatár kell rögtön, ha távozna? Elég szélsőséges álláspontok.
Persze, mert a "miért nem lehet lecserélni" a jelenről szól, a pótlása meg a jövőről. Jelenleg én is őt raknám a kezdőbe, de azt szerintem látja mindenki, hogy kiöregedőben van. Ami nem csoda, hiszen 35 múlt. A világbajnokságon eltört nála valami, ott nagyon formán kívül játszott, azóta meg megy lefelé a tavalyi őszhöz képest. De ebben nincs semmi meglepetés, ennyi idősen. Ha jövőre marad is, lehet, hogy már csak epizódszereplő lesz, így kell még gólvágó Roque mellé.

Vegyük azt is számításba, hogy Felix aligha marad, akkora pénzt fog kérni érte az Atleti. Csatár tehát mindenképp kell. Santiago Gimenez lehetne egy nagy igazolás (ebben a szezonban 14 bajnokin 17 gól a Feyenoordban), de rá sajnos aligha lesz pénzünk. Azért meg fogjuk próbálni, hátha minket választ.

https://www.goal.com/en-us/news/barcelo ... b3cf4d9aca
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.05. 17:45:59

gránit írta:
2023.12.05. 16:49:35
Mert ha Lewandowski távozik, Roque-nak is kell majd egy csere.
Egyik percben azon megy a vita, hogy miért nem lehet lecserélni, most meg ott tartunk, hogy 2db középcsatár kell rögtön, ha távozna? Elég szélsőséges álláspontok.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.05. 16:49:35

Troym írta:
2023.11.03. 10:52:04
bunga írta:
2023.11.03. 09:59:11
Viszont igenis kellene egy jó középcsatár, mert Lewa már kifelé tart a top európai fociból.
Nem ezért jön Roque? Minek még egy 9-es?
Mert ha Lewandowski távozik, Roque-nak is kell majd egy csere.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.05. 13:13:27

Nagybarcelona írta:
2023.12.05. 11:10:11
Felix sokkal hasznosabb, mint Fati, aki megint sèrült. Nem akartam èn sem elengedni, de elvileg 12-14 a fizetèse, ès állandóan sèrült. Dembele (volt)ès Roberto dettó. Felix számainál azt is vedd figyelembe, hogy az utóbbi időben gyenge volt az egèsz csapat, ő mègis többször kiemelkedően játszott. Lehetne Felix helyèn Fati vagy Dembele, de fèl szezonokat sèrültek, a maradèkon pedig a formájukat keresik.
Èn is jobban örülnèpk egy jó Fatinak, vagy Leaonak, de most úgy nèz ki, nem reális.
Bármilyen közèpszerűnèl jobb kp-s jobb, mint a fèl szezont sèrült Roberto a 10 milliós bruttó fizetèsèvel. Szerinted Guido keres ennyit? Kötve hiszem. Így a nem játszó Alonso ès Roberto helyett többre mennènk egy közepesnèl jobb játèkossal. Olvasom De Beeket. Szerettem volna itt látni az Ajaxból, de nem tudom mièrt nem játszik. Ló Celso is jó lenne, de mièrt adná a Tottenham kölcsön, vagy fillèrekèrt? Rabiot konkrètan a Juve legjobbja 1,5 ève. Persze neki elvileg 7 nettó a bère, de most komolyan Robertoval hasonlítgatjuk?

Ben Yedder pèlda volt, csere csatárnak írtam, Lewa jövője függvènyèben, Ferran helyère írtam, hoznèk valakit. Ha elmegy pl. 30 millióèrt, szerintem lenne ennyièrt jobb játèkos a helyère. Kiegèszítenèm akár Nico Williams-èrt (elvileg 50 az új kivásárlásija)

Majd meglátjuk mi lesz Felixxel, hogy fog teljesíteni. Sajnos Fatival szerintem nem lennènk beljebb, jobb támadóra nem lesz pènz.
Nálam Fati, Garcia, Roberto, Alonso, Ferran eladható kategória, jó pènzèrt Lewa, Raphinha ès Kounde. Nagyon sok pènzèrt bárki Araujon kívül.
Persze FFP függő.
Ilyen alapon adjuk el Pedrit mert sérült? Frenkie előző szezonban is volt sérült, meg most is.
SR fizetése capology szerint br 5 millió, Alonsoé br 6 (TUDOM, senki nem hisz annak a portálnak, kár századszor leírni), de ugyanitt Rabiot fizetése 11,5 millió, tehát a nagyságrendek alapján a két spanyol bérkeretének összege nem elég Rabiot megszerzésére.

Guido kapcsán meg nem jó a következtetésed. Lejár a szerződése. Nem az a lényeg, hogy ha SR bérét odaadjuk neki, az több-e, mint a Betis fizuja, talán igen, de gondold végig , hogy heteken belül megnézi az ajánlatait az asztalán: 3-4 PL csapat, Inter, Juve, Roma (tippre) 4 szaudi csapat és mi. Ezt a versenyt hogyan nyered meg SR bérkeretével?

Ferran meg mégis miért menne el? Már 2133 alkalommal kinyilvánította, hogy marad. Ha abban bízik, hogy Lewa előbb-utóbb lelép, akkor nem is fog menni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.12.05. 12:08:46

Amikor "sok pénzért" meg "jó pénzért" adunk el itt fejben játékosokat akkor mi a gondolat honnan veszünk hasonló/jobb játékosokat? Főleg 4-5 dbot.
Kezdjük azzal, hogy a barcelona soha az életben nem adott el jó pénzért senkit Neymaron kívül. (Láttuk annak is mi lett a következménye.) Ellenben ott húznak le minket ahol tudnak pláne ha tudják, hogy jött be pénz nagy eladásokból.
Még kiegészítő embert is necces találni lásd pont Romeu, Alonso szint. Jelenleg a piacon alig van olyan játékos akire azt tudnám mondani hogy racionális keretek között tudnánk megszerezni és top szint lenne. Hihetetlen teljesítmény Cancelo/Felix a klubb részéről ebben az aspektusban de persze "szerencse" is kellett hogy mindkettő kegyvesztett lett a csapatában. Így is úgy gondolom hogy Félix 30-35 millionál nem érne többet. Ahogy Ferrán sem érte meg a sok pénzt.
Kik azok a nevek akik 30 alatt vannak legalább 3-4 szezont tudnak még top szinten és nem kell eladni érte a fél kataloniát hogy megszerezzük. Arabok & angolok tönkrevágták a piacot. Irreális átigazolási összegek és fizetések repkednek.
Az igazolásaink tekintetében szerintem nagyon alacsonyan kell tartani az elvárásokat.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.05. 11:10:11

Troym írta:
2023.12.05. 09:13:13

Ezek közül kb egyikkel sem értek egyet.

Fati nálam nem eladó!
Felix meg nem jön és akkor 0 euró pénzmozgás, bal oldali támadó meg ugyanúgy van. Felix 11 meccsen 2 bajnoki gólt termelt, ez kivetítve 38 meccsre mondjuk lesz 6-7. Tavaly 7 bajnoki gólja Fatinak is volt.

Ben Yedder? 33 éves támadóra cseréljük a 24 éves Ferrant? Ebben mi előremutató van?

Alonso havi béréből meg nem jön ki Rabiot heti bére.

Guido ugyan logikus lenne, de szintén nem értem hogy jön ki SR 5 milliós fizujából. Ennyire filléreket keres a Betisben? És 30 évesen nem a sivatagban akar meggazdagodni?
Felix sokkal hasznosabb, mint Fati, aki megint sèrült. Nem akartam èn sem elengedni, de elvileg 12-14 a fizetèse, ès állandóan sèrült. Dembele (volt)ès Roberto dettó. Felix számainál azt is vedd figyelembe, hogy az utóbbi időben gyenge volt az egèsz csapat, ő mègis többször kiemelkedően játszott. Lehetne Felix helyèn Fati vagy Dembele, de fèl szezonokat sèrültek, a maradèkon pedig a formájukat keresik.
Èn is jobban örülnèpk egy jó Fatinak, vagy Leaonak, de most úgy nèz ki, nem reális.
Bármilyen közèpszerűnèl jobb kp-s jobb, mint a fèl szezont sèrült Roberto a 10 milliós bruttó fizetèsèvel. Szerinted Guido keres ennyit? Kötve hiszem. Így a nem játszó Alonso ès Roberto helyett többre mennènk egy közepesnèl jobb játèkossal. Olvasom De Beeket. Szerettem volna itt látni az Ajaxból, de nem tudom mièrt nem játszik. Ló Celso is jó lenne, de mièrt adná a Tottenham kölcsön, vagy fillèrekèrt? Rabiot konkrètan a Juve legjobbja 1,5 ève. Persze neki elvileg 7 nettó a bère, de most komolyan Robertoval hasonlítgatjuk?

Ben Yedder pèlda volt, csere csatárnak írtam, Lewa jövője függvènyèben, Ferran helyère írtam, hoznèk valakit. Ha elmegy pl. 30 millióèrt, szerintem lenne ennyièrt jobb játèkos a helyère. Kiegèszítenèm akár Nico Williams-èrt (elvileg 50 az új kivásárlásija)

Majd meglátjuk mi lesz Felixxel, hogy fog teljesíteni. Sajnos Fatival szerintem nem lennènk beljebb, jobb támadóra nem lesz pènz.
Nálam Fati, Garcia, Roberto, Alonso, Ferran eladható kategória, jó pènzèrt Lewa, Raphinha ès Kounde. Nagyon sok pènzèrt bárki Araujon kívül.
Persze FFP függő.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.05. 10:24:36

Donny Van de Beek has offered himself to FC Barcelona. He wants to leave Manchester United. @sport
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.12.05. 09:34:33

Troym írta:
2023.12.05. 09:13:13
Nagybarcelona írta:
2023.12.05. 08:21:06
Az eredeti kommentedböl indulj ki. 1/1. Minden èvben nem vághatják meg a fizetèseket, mert lassan, pár èven belül lenne 100 a limit Most 400 körül járunk Eduard Romeu szerint. Szerintem ez már fenntartható (bevètel 70%-a lehet). Így számolj. Cancelo ès Fèlixeől írsz. 80-100 milliós bevètelünk volt a nyáron, (előző a gazdasági karokból)Roqueèrt fizetünk majd 30-40-et, + Romeu 3,4. Gondolom Garcia, Fati stb. eladó apróèrt. Innen indulj ki. Ehhez vedd Ferran ès Lewa helyzetèt. Ingyen nem lenne erősítès Ferran helyett egy Ben Yedder cserènek, árából egy jobb játèkos? Roberto ès Alonso helyère egy játèkhoz jutó Rabiot vagy Guido?
Egy kp-s fizetèse most befèrne Alonso ès Robertoè 50%-ba.
Ezek csak feltèteles latolgatások, Alonso è Roberto gondolom nyárig marad, csak a tisztánlátás vègett írtam.
Èn remènykedem egy kp-s èrkezèsèben, Roque fix.
Ezek közül kb egyikkel sem értek egyet.

Fati nálam nem eladó!
Felix meg nem jön és akkor 0 euró pénzmozgás, bal oldali támadó meg ugyanúgy van. Felix 11 meccsen 2 bajnoki gólt termelt, ez kivetítve 38 meccsre mondjuk lesz 6-7. Tavaly 7 bajnoki gólja Fatinak is volt.

Ben Yedder? 33 éves támadóra cseréljük a 24 éves Ferrant? Ebben mi előremutató van?

Alonso havi béréből meg nem jön ki Rabiot heti bére.

Guido ugyan logikus lenne, de szintén nem értem hogy jön ki SR 5 milliós fizujából. Ennyire filléreket keres a Betisben? És 30 évesen nem a sivatagban akar meggazdagodni?
Én egy bal oldali csatárról sem tudok, Felixen kívül. Kik azok?
Fati megint lesérült, bármennyire fájó, rá már nem lehet építeni.
Felix szerintem igenis tesz a játékhoz, benne pont megvan az a plusz faktor, amiért a Barcát szeretjük. Váratlan, csel, technikai tudás, és még lelkes is.
Én biztos megtartanám reális áron.(max 50)
És abban sem vagyok biztos, hogy mindenáron vkp kell, mert a Gündogan/DeJong/Gav/Pedri négyesből 2 ha játszik a kp belső részén, szerintem megoldják,
sokkal inkább kellene egy irányító, árnyékék. (Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Bellingham kaliber)
Lewa, Torres, Alonso, SR, esetleg Rafinha, Koundé (jó pénzért) nálam a nyári lehetséges távozó.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.05. 09:13:13

Nagybarcelona írta:
2023.12.05. 08:21:06
Az eredeti kommentedböl indulj ki. 1/1. Minden èvben nem vághatják meg a fizetèseket, mert lassan, pár èven belül lenne 100 a limit Most 400 körül járunk Eduard Romeu szerint. Szerintem ez már fenntartható (bevètel 70%-a lehet). Így számolj. Cancelo ès Fèlixeől írsz. 80-100 milliós bevètelünk volt a nyáron, (előző a gazdasági karokból)Roqueèrt fizetünk majd 30-40-et, + Romeu 3,4. Gondolom Garcia, Fati stb. eladó apróèrt. Innen indulj ki. Ehhez vedd Ferran ès Lewa helyzetèt. Ingyen nem lenne erősítès Ferran helyett egy Ben Yedder cserènek, árából egy jobb játèkos? Roberto ès Alonso helyère egy játèkhoz jutó Rabiot vagy Guido?
Egy kp-s fizetèse most befèrne Alonso ès Robertoè 50%-ba.
Ezek csak feltèteles latolgatások, Alonso è Roberto gondolom nyárig marad, csak a tisztánlátás vègett írtam.
Èn remènykedem egy kp-s èrkezèsèben, Roque fix.
Ezek közül kb egyikkel sem értek egyet.

Fati nálam nem eladó!
Felix meg nem jön és akkor 0 euró pénzmozgás, bal oldali támadó meg ugyanúgy van. Felix 11 meccsen 2 bajnoki gólt termelt, ez kivetítve 38 meccsre mondjuk lesz 6-7. Tavaly 7 bajnoki gólja Fatinak is volt.

Ben Yedder? 33 éves támadóra cseréljük a 24 éves Ferrant? Ebben mi előremutató van?

Alonso havi béréből meg nem jön ki Rabiot heti bére.

Guido ugyan logikus lenne, de szintén nem értem hogy jön ki SR 5 milliós fizujából. Ennyire filléreket keres a Betisben? És 30 évesen nem a sivatagban akar meggazdagodni?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.05. 08:21:06

Troym írta:
2023.12.04. 20:36:56

3 db gól nem ér 45 milliót.
Sorry. Az, hogy épp ő lőtt gólt azon a BL meccsen kb nem releváns, ha előtte 10 meccsen semmi.

De lépjünk tovább.
Iszonyúan nem jön ki a matek, amit vázolsz. Elmegy 2db! kiegészítő ember, abból jelenleg a bérük 40%-a felhasználható, átigazolási díj meg nincs. Legyen 20 millió az a bér bár szerintem a kettő együtt kereshet max 14-et.

De legyen 20 millió, 40% felhasználható, az 8 millió bérkeret és slussz!
Nincs több. Ennyiből gazdálkodva meséld el, hogy jön ki Cancelo, Felix átigazolási díja és bére plusz Guido meg a halom másik játékos bére és ha van az átigazolási összege?

Amúgy Isco féle mindenhonnan kidobott játékosokkal mit szeretnénk mégis? (Mondjuk a többiek nagy részét sem tartanám erősítésnek a felsorolásból.)
Az eredeti kommentedböl indulj ki. 1/1. Minden èvben nem vághatják meg a fizetèseket, mert lassan, pár èven belül lenne 100 a limit Most 400 körül járunk Eduard Romeu szerint. Szerintem ez már fenntartható (bevètel 70%-a lehet). Így számolj. Cancelo ès Fèlixeől írsz. 80-100 milliós bevètelünk volt a nyáron, (előző a gazdasági karokból)Roqueèrt fizetünk majd 30-40-et, + Romeu 3,4. Gondolom Garcia, Fati stb. eladó apróèrt. Innen indulj ki. Ehhez vedd Ferran ès Lewa helyzetèt. Ingyen nem lenne erősítès Ferran helyett egy Ben Yedder cserènek, árából egy jobb játèkos? Roberto ès Alonso helyère egy játèkhoz jutó Rabiot vagy Guido?
Egy kp-s fizetèse most befèrne Alonso ès Robertoè 50%-ba.
Ezek csak feltèteles latolgatások, Alonso è Roberto gondolom nyárig marad, csak a tisztánlátás vègett írtam.
Èn remènykedem egy kp-s èrkezèsèben, Roque fix.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.04. 20:36:56

Nagybarcelona írta:
2023.12.04. 17:31:02
Áthozom.
Mondjuk legyen 45 millió 4 rèszletben, èvi 6 nettó fizetèssel. 24 èves. Lewa 35 12 milliós fizetèssel, Ferran 6 milliós fizetèssel (duplázd meg a bruttóhoz) Messze mèg a szezon vège, meglátjuk hogy teljesít, de egyenlőre nálam hamarabb maradna, mint a 2 említett. Ez èves 400 ezres (4-millióra emeltèk? A liga ennyiben számolja az FFP-ben) szerintem már most ledolgozta, a BL-ben továbbjutást èrt a gólja. Persze valószínűleg úgy is meglett volna.
Alonso ès Roberto akár most távozhatna, 20 millió a bruttó bèrük. Alonso helyère bal oldalt hamarabb számítanèk Cancelora, közèpen meg Faye, Mbacke duó egyikère, magas a fizetèse, pedig szerintem èn el is ismerem a tudását. Roberto sem lenne rossz csere cserèjènek, de kèthavonta sèrült. Ezt is lehozza egy B-s. Amúgy egy kp-s kellene Gavi sèrülèse miatt, Alons ès Roberto fizetèsènek felèből kiadná valamilyen lejáró szerződèsű játèkosè. Most Rabiot vagy Guido jut hirtelen eszembe. Komoly minősègi javulás szerintem.
https://www.transfermarkt.com/transfers ... 0&yt0=Show
Innen lehet csemegèzni, 2024-ben lejáró szerződèsek. Ha 1-2-t behúzunk Alonso ès Roberto helyère, már előrèbb leszünk.
Szerk: Ndidi, Soucek, Zielinski, Morata, Ben Yedder, Isco, Klaassen
3 db gól nem ér 45 milliót.
Sorry. Az, hogy épp ő lőtt gólt azon a BL meccsen kb nem releváns, ha előtte 10 meccsen semmi.

De lépjünk tovább.
Iszonyúan nem jön ki a matek, amit vázolsz. Elmegy 2db! kiegészítő ember, abból jelenleg a bérük 40%-a felhasználható, átigazolási díj meg nincs. Legyen 20 millió az a bér bár szerintem a kettő együtt kereshet max 14-et.

De legyen 20 millió, 40% felhasználható, az 8 millió bérkeret és slussz!
Nincs több. Ennyiből gazdálkodva meséld el, hogy jön ki Cancelo, Felix átigazolási díja és bére plusz Guido meg a halom másik játékos bére és ha van az átigazolási összege?

Amúgy Isco féle mindenhonnan kidobott játékosokkal mit szeretnénk mégis? (Mondjuk a többiek nagy részét sem tartanám erősítésnek a felsorolásból.)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.04. 17:31:02

Troym írta:
2023.12.04. 17:00:20
Én se értem mit számolgatunk. 1-1 FFP szabály is azt jelentené, hogy elmegy valaki 8-10-20 milliós bérrel és mi az egészet rá költjük. Komolyan venni nem tudom, kb Haaland, Messi szindróma lesz, mert bármennyire beleszerelmesedhetett a városba, csapatba, szökőkutakba, a Kolumbusz szoborba, stb, de egész karrierje során nem akar 3-4 millió eurós bért, itt meg nincs keret semmire.
Azt is hiába hozza fel bárki, hogy majd elmegy Alonso és SR, mert őket is pótolni kell, vagy lassan 15 fős lesz a felnőtt keret. Ez 1 év, abból is sok van hátra és utána mindenki kezd tiszta lappal.
Áthozom.
Mondjuk legyen 45 millió 4 rèszletben, èvi 6 nettó fizetèssel. 24 èves. Lewa 35 12 milliós fizetèssel, Ferran 6 milliós fizetèssel (duplázd meg a bruttóhoz) Messze mèg a szezon vège, meglátjuk hogy teljesít, de egyenlőre nálam hamarabb maradna, mint a 2 említett. Ez èves 400 ezres (4-millióra emeltèk? A liga ennyiben számolja az FFP-ben) szerintem már most ledolgozta, a BL-ben továbbjutást èrt a gólja. Persze valószínűleg úgy is meglett volna.
Alonso ès Roberto akár most távozhatna, 20 millió a bruttó bèrük. Alonso helyère bal oldalt hamarabb számítanèk Cancelora, közèpen meg Faye, Mbacke duó egyikère, magas a fizetèse, pedig szerintem èn el is ismerem a tudását. Roberto sem lenne rossz csere cserèjènek, de kèthavonta sèrült. Ezt is lehozza egy B-s. Amúgy egy kp-s kellene Gavi sèrülèse miatt, Alons ès Roberto fizetèsènek felèből kiadná valamilyen lejáró szerződèsű játèkosè. Most Rabiot vagy Guido jut hirtelen eszembe. Komoly minősègi javulás szerintem.
https://www.transfermarkt.com/transfers ... 0&yt0=Show
Innen lehet csemegèzni, 2024-ben lejáró szerződèsek. Ha 1-2-t behúzunk Alonso ès Roberto helyère, már előrèbb leszünk.
Szerk: Ndidi, Soucek, Zielinski, Morata, Ben Yedder, Isco, Klaassen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.04. 15:05:58

Lo Celsoról cikkeznek egyre többet, akit Xavi nagyon szeretne, legalább kölcsönbe, lehetőleg télen, bár a Spursnek nem tudom mi lenne az üzlet ebben, főleg hogy most kezd visszatérni és még a szerződése sincs annyira lejáróban.
Én örülnék neki, de ez szerintem csak vágyálom.

Viszont Todibo elképzelhető, hogy már most télen megy a MU-ba, akkor pedig 10-12 millió fog állni a házhoz, illetve Mirandát is jó eséllyel viszi a Milan amiből szintén jön kb. 3 millió.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése