Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.04. 13:30:38

Titinho írta:
2021.06.04. 13:20:11

Joan Laporta: "No, of course I didn't ask Koeman to use the 4-3-3. It is not in my place to do so. He is the manager, and I respect his tactical decisions."
Hú, hát ez megnyugtató. Azért hiszem ha látom.. de ez megnyugtató.

3-4-3 for life. Az működött, és Aguero-val meg Depay-yal még jobb lehet :D Ha jön Wijnaldum akkor De Jong maradhatna belső védő stabilan és megmaradna a KP-n is az erő. Ezt az egyetlen kiutat látom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.04. 13:29:19

Akkor sorry

Mindenesetre erdekes lesz, fati, griez, dembele, messi, depay, aguero, ez 6 ember 2-3 posztra. Griezmanntol szabadulni kell es az arabol johetne egy klasszis vedo.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.06.04. 13:20:11

Ez honnan jött ez a kötelezően fix 4-3-3? :D

Tegnap ezt pont megcáfolta Laporta is:
Joan Laporta: "No, of course I didn't ask Koeman to use the 4-3-3. It is not in my place to do so. He is the manager, and I respect his tactical decisions."

Ezt a sajtó találta ki meg tette hozzá, hogy kötelezően 4-3-3 kell legyen.

Joan Laporta: I hope to see a more offensive Barça for next season. I want a winning mindset that takes care of the details. We have to press better and be more intense.”

Ennyit mondott. Erről egyeztettek Koemannal is. Nem is csoda látva az utolsó 7-8 meccsünket.

Sok múlik azon mi lesz a sorsa Grizesnek meg Dembelének is taktika szempontjából, de én lennék a legboldogabb ha hátrahagynánk ezt a csoda 3-5-2-t.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.04. 13:13:05

Laporta: "Természetesen nem kértem Koemantól, hogy alkalmazza a 4-3-3 felállást, ez az én pozíciómban nem feladatom. Ő az edző, tiszteletben tartom a taktikai döntéseit."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.04. 12:37:03

visca el barca írta:
2021.06.04. 12:14:36
Egy ts dest de ligt garcia alba de jong busi wijnaldum messi aguero fati sor jo lehet.
Szerintem is röhejes ez a 4-3-3 kikötés. ez a 3-5-2/3-4-3 eredményesebb, legalábbis stabilabb volt. Az is tény, hogy van egy rakat sztártámadónk két helyre tök feleslegesen akkor, de mégiscsak az edzőnek kéne eldöntenie, mi legyen.
Ahogy ezt a sort így leírtad (amúgy jobboson sztem Emerson lesz az 1. ember), bevillant, hogy tényleg, mi lesz a középpályán. A két holland gondolom alapkezdő, de ki lenne a 3.? Pedri ugye végignyomta az egész évet, és Busi is. Moriba is kedvence, de nem venném ide, talán nem is marad, de amúgy is gondolom csereember lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.04. 12:14:36

Az is vicc amugy h az elnok megint belepofazik a szakmaba es megmondja h mi legyen a felallas... ennel mar csak az lesz jobb ha a nagy mes que un clubra hivatkozva azt is megmondja kinek kell jatszani

A 4 ingyen gyerek jo lesz, még vhogy griezmannt kellene elboltolni de ligtre es jok is leszunk

Egy ts dest de ligt garcia alba de jong busi wijnaldum messi aguero fati sor jo lehet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.04. 11:54:22

bence0330 írta:
2021.06.04. 09:47:42
MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.04. 08:46:34
Amúgy kövezzetek meg, de ez a Depay egyáltalán nem tűnik kutyaütőnek szóval még be is válhat(bár a válogatottban Griezmann is nagy gangsta, nálunk meg 1 évig sokszor labdát sem tudott eltalálni a kapu előtt, lehet hogy a játékrendszert kellene a játékoskerethez igazítani és nem pedig rájuk eröltetni a berögződöttet?)
Egy hátulütőjét látom: Ha Agüero beválna 9-esként (és így Messi kb csak jobbszélső lehet), akkor balra Fati vagy ő lesz a kérdés. RK egyik legnagyobb hibája a rotálás (hiánya), és ott valaki ezt nagyon megszívná. Sajnálnám, ha Fati lenne az. Ha Fati és Kun egészséges, akkor Depay felesleges igazolás lehet akár a csapatba, Csatárposztra ott van Kun, Messi, Griez, sőt, akár Fati is. Balra mondjuk csak Fati + esetleg Dembi, ha marad. Jobbon meg Leo, Trincao (?), esetleg Griez, Dembélé, Collado
Másik oldalról nézve viszont két klasszisunk lenne baloldalra, úgy, hogy idén gyakorlatilag nem volt baloldali támadónk. Ez ott kb City szint lenne keretben. :)
Szóval amíg Fati nem látja komoly kárát, én örülök az érkezésének, de ellennék nélküle is, mert hátra, de főleg középre sokkal fontosabb lenne a plusz ember.
Kalapos írta:
2021.06.03. 12:35:29

Kis taktikai elmélkedés...

Ha csak úgy maradhatott az edző hogy 4-3-3at játszunk akkor viszont tuti vége a világnak. Borzasztóak voltunk tavaly is 4-3-3-ban. A 3 védős dologgal voltak jó meccsek.

A 4-3-3 nem megy szélső támadók nélkül :DD Nekünk meg egyszerre nem lehet centerünk és jobbszélsőnk

8) Bal oldal oké lehet Fatival meg Depay.

:oops: Jobb Messi? Nem fog futni. Dembele? Akkor nincs center mert Messi az aki a felezőnél sétálgat.

=D> Center lehet Grizi :roll: , vagy Messi aki nem fog center munkát végezni, vagy Aguero de akkor Messi jobb szél ami nem megy, vagy Depay is lehet középen de akkor megint Messi jobb szél? Vagy hogy lesz?

:idea: Messi lehet középen, mint árnyékék, de akkor hirtelen 10 évet fiatalodnia kell hogy Casemiro ne egye meg és a két szélső támadónknak is össze kell kapnia magát. Akkor Grizinek esélye sincs pályára lépni és Agueronak se mert túl lassúak. Fati és Depay lehet, de Depay mennyire tud jobboldalról indulni? Dembelé lesz a jobb csatárunk aki a legjobb vonalszélső a keretben? :DD

:twisted: KP-n meg majd Wijnaldum-De Jong és Pedri <3 Jöhet majd a sírás hogy miért nincsenek mélységi indítások és kreatív megoldások :D
Koeman legalább azt meglátta, az egyetlen jó ötlete volt, hogy 3-5-2 / 3-4-3 kell, mert a 4-3-3 nem megy Messi szabad pozijával. De ezt az ötletet is elveszik tőle. Grat Laporta, tényleg van még mélyebb.

Lesz egy keretünk, egy edzőnk és egy filozófiánk. És egyik se illik a másikhoz =P~
Ezt a problémát én is megláttam, át is hoztam korábbi meglátásom a Koeman topicból.

A legfontosabb hogy 4-3-3-ban Grizi lehetetlen, el kell adni bármi áron (ha Leo marad).
Coutinhora sincs semmi szükség mert támadónak kevés a sebessége, kp-nek meg a munkája, főleg Koemannál ahol Wijdaldum és Moriba az etalon, őt is bármi áron el kell adni.
Viszont Agueronak se látom semmi hasznát. Ha marad az egy oldalas asszimetrikus csapat ahol Leo jobb szélső de belső kp-t játszik, Aguero/Depay középen és Fati/Depay balszélen az szerintem ugyanolyan hatástalan lesz mint a korábbi évek próbálkozásai ebben a formációban Suarezzel, Griezmannal, Fatival és Dembelével. Főleg kp-s kreatívitás nélkül. Aguero ha nem kap két oldalról és a kp-ról is labdákat nem lesz veszélyes csatár. Szélre kitenni meg hülyeség, bár a hülyeség nem áll távol a Barcától.

Ezekkel az igazolásokkal és a kötelező 4-3-3-mal csak visszatértünk ugyanahhoz a problémához amibe Lucho, Setien, Valverde és Koeman is beledöglött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.04. 09:47:42

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.04. 08:46:34
Ezt én is olvastam, más hírek szerint a környezete meg van lepve az állítólagos hírekről mert állítólag még nem is ültek össze tárgyalni, szóval könnyen lehet hogy csak a sajtó kavar.

Ha viszont nem, akkor tényleg mehet Isten hírével és az új ügynöksége is mehet a klub feketelistájára, aki 18 évesen épphogy becsorogva a felnőttcsapatba rögtön irreális anyagiakat vár különösen a mostani helyzetben az a későbbiekben sem lesz kevésbé kapzsi, cserébe ha nem válik be az új megaszerződéssel akkor Umtiti 2.0

Amúgy kövezzetek meg, de ez a Depay egyáltalán nem tűnik kutyaütőnek szóval még be is válhat(bár a válogatottban Griezmann is nagy gangsta, nálunk meg 1 évig sokszor labdát sem tudott eltalálni a kapu előtt, lehet hogy a játékrendszert kellene a játékoskerethez igazítani és nem pedig rájuk eröltetni a berögződöttet?)
Hát ha kacsa akkor kacsa. De ha nem, akkor engem sem zavarna a távozása, én nem láttam túl sokat benne, összeszedetlennek tűnik a figura. Nagyon Pogbás a mozgása - aki ugyan előre tud géniusz is lenni, de még ezzel együtt sem akarnám a csapatba, mert tök komolytalan az ember, én személy szerint nem annyira bírom, és azért Motibának még odáig is hosszú út vezetne, hogy hasonlóan jó legyen, szóval engem nem érdekel, ha megy.

Depay szerintem be fog válni. Rengeteg haszna lesz: két dudás lesz egy csárdában, ami nekünk baromi jó - Messi remélem jól viseli majd. Lesz majd, aki balról is bevarrja a szabadokat, Emerson mellett egy újabb igazolás, aki duzzad az önbizalomtól, és ilyen emberek nagyon kellenek nekünk szerintem.

Egy hátulütőjét látom: Ha Agüero beválna 9-esként (és így Messi kb csak jobbszélső lehet), akkor balra Fati vagy ő lesz a kérdés. RK egyik legnagyobb hibája a rotálás (hiánya), és ott valaki ezt nagyon megszívná. Sajnálnám, ha Fati lenne az. Ha Fati és Kun egészséges, akkor Depay felesleges igazolás lehet akár a csapatba, Csatárposztra ott van Kun, Messi, Griez, sőt, akár Fati is. Balra mondjuk csak Fati + esetleg Dembi, ha marad. Jobbon meg Leo, Trincao (?), esetleg Griez, Dembélé, Collado
Másik oldalról nézve viszont két klasszisunk lenne baloldalra, úgy, hogy idén gyakorlatilag nem volt baloldali támadónk. Ez ott kb City szint lenne keretben. :)
Szóval amíg Fati nem látja komoly kárát, én örülök az érkezésének, de ellennék nélküle is, mert hátra, de főleg középre sokkal fontosabb lenne a plusz ember.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.04. 08:46:34

bence0330 írta:
2021.06.04. 01:47:45
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... ummer.html

Eszerint Moriba ügynököt váltott, és jóval több fizut akar, a Barca meg nem akarja megadni neki. Elvileg 1 év van vissza a szerződéséből, úgyhogy ha nem enged a követeléseiből, akkor most nyáron távozhat, fő kérője a United, Chelsea, Lipcse. Nem tudom, mennyire hiteles a hír, több helyen is olvastam. Szerencsére magas a kivásárlási ára, úgyhogy van alkualap.
Ezt én is olvastam, más hírek szerint a környezete meg van lepve az állítólagos hírekről mert állítólag még nem is ültek össze tárgyalni, szóval könnyen lehet hogy csak a sajtó kavar.

Ha viszont nem, akkor tényleg mehet Isten hírével és az új ügynöksége is mehet a klub feketelistájára, aki 18 évesen épphogy becsorogva a felnőttcsapatba rögtön irreális anyagiakat vár különösen a mostani helyzetben az a későbbiekben sem lesz kevésbé kapzsi, cserébe ha nem válik be az új megaszerződéssel akkor Umtiti 2.0

Amúgy kövezzetek meg, de ez a Depay egyáltalán nem tűnik kutyaütőnek szóval még be is válhat(bár a válogatottban Griezmann is nagy gangsta, nálunk meg 1 évig sokszor labdát sem tudott eltalálni a kapu előtt, lehet hogy a játékrendszert kellene a játékoskerethez igazítani és nem pedig rájuk eröltetni a berögződöttet?)
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2021.06.04. 06:21:46

bence0330 írta:
2021.06.04. 01:47:45
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... ummer.html

Eszerint Moriba ügynököt váltott, és jóval több fizut akar, a Barca meg nem akarja megadni neki. Elvileg 1 év van vissza a szerződéséből, úgyhogy ha nem enged a követeléseiből, akkor most nyáron távozhat, fő kérője a United, Chelsea, Lipcse. Nem tudom, mennyire hiteles a hír, több helyen is olvastam. Szerencsére magas a kivásárlási ára, úgyhogy van alkualap.
Na ő pl. Engem egyáltalán nem érdekelne ha elmegy. Az a poszt, ahol sok ügyes játékos van, akár a B-ben is. Engem annyira nem is győzött meg, statikus, nem láttam benne annyi fantáziát se.. főleg hogy idegesítő, bootolatlan az arckifejezése is..
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.06.04. 06:02:07

bence0330 írta:
2021.06.04. 01:47:45
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... ummer.html

Eszerint Moriba ügynököt váltott, és jóval több fizut akar, a Barca meg nem akarja megadni neki. Elvileg 1 év van vissza a szerződéséből, úgyhogy ha nem enged a követeléseiből, akkor most nyáron távozhat, fő kérője a United, Chelsea, Lipcse. Nem tudom, mennyire hiteles a hír, több helyen is olvastam. Szerencsére magas a kivásárlási ára, úgyhogy van alkualap.
Daily-Mail.. Nem éppen a leghitelesebb forrás, de a Mundo is lehozta már.
Kicsit vicces, hogy van egy idénye, ami elég vegyes. Voltak jó meccsei, ügyesen játszott, de bakiparádéi és hibái is bőven. Összességében jó játékos lehet, de a ló elszállt vele ezek szerint az első szezonja után. Miközben van egy 6 aranylabdás akinek felezik a fizuját, ez itt egy bemelegítő szezonra emelést kér. Tuti, hogy Laporta egy vasat nem ad neki pluszba.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.04. 01:47:45

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... ummer.html

Eszerint Moriba ügynököt váltott, és jóval több fizut akar, a Barca meg nem akarja megadni neki. Elvileg 1 év van vissza a szerződéséből, úgyhogy ha nem enged a követeléseiből, akkor most nyáron távozhat, fő kérője a United, Chelsea, Lipcse. Nem tudom, mennyire hiteles a hír, több helyen is olvastam. Szerencsére magas a kivásárlási ára, úgyhogy van alkualap.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.06.03. 14:14:45

MatyiG írta:
2021.06.03. 13:41:25
De ha jön De Ligt, és csak Umtiti megy, hat kozephatvedunk lesz, ami baromi sok, főleg ha 433 lesz, és ugye De Jong is tud ott játszani.
Lehet Mingueza visszamegy a B-be,nem?Elvileg ő amúgy is akkor került fel,mikor Piqué kidőlt,Umtiti pedig nem volt egyáltalán bevethető a szezon elején.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.03. 13:41:25

De ha jön De Ligt, és csak Umtiti megy, hat kozephatvedunk lesz, ami baromi sok, főleg ha 433 lesz, és ugye De Jong is tud ott játszani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.03. 13:39:02

MatyiG írta:
2021.06.03. 12:29:11
Gyorsan lezárják Depay és Wijnaldum leigazolását, aztán már csak a tavozokra kell koncentrálni. Maximum még De Ligtre látok egy kis esélyt, de ahhoz Umtiti mellett Lenglet-nak is távoznia kéne, amit ketlek.
Umtitit talán el tudjuk sózni, vagy legalább kölcsönbe dobni, erre hajtanak most Laportáék. A Sport szerint Alemany már közölte vele, hogy vagy lelátó vagy tipli. Inkább az lehet a kulcs, hogy Allegrinek kell Pjanic, illetve muszáj egy támadó, mert senkijük sincs. Cr out, Morata vissza az Atma-ba. Dembélé komolyabban érdekli őket (korábban Griezmannról is szó volt, logikusabbnak is tűnne), ha nem hosszabbítunk vele bele lehetne vonni egy bizniszbe. Főleg, hogy De Ligt nem érzi magát jól Torinoban, itt meg lennének haverjai, főleg De Jong.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.03. 12:29:11

Gyorsan lezárják Depay és Wijnaldum leigazolását, aztán már csak a tavozokra kell koncentrálni. Maximum még De Ligtre látok egy kis esélyt, de ahhoz Umtiti mellett Lenglet-nak is távoznia kéne, amit ketlek.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.03. 12:16:42

Titinho írta:
2021.06.03. 11:28:12
Köszi az friss híreketért, és hogy emészthetően és igényesen írod meg őket :)

Jordi Cruyff szerintem csak kirakat ember de ok, jöjjön.
Depay akár be is jöhet. Remélem megfogják a magatartását, de megtartja a tökösségét a pályán. Kb mint annó Neymar esetén.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.06.03. 11:28:12

Az utóbbi két napban jönnek a hírek, miszerint Depay elfogadta a Barca szerződését így ő is hamarosan hivatalos lehet. A Tv3 szerint a klub már (Erichez hasonlóan) el is készítette a bejelentéséről szóló kis videót.

3 éves szerződést fog ő is aláírni 2024-ig, egy alacsonyabb fizetéssel de plusz bónuszokkal amennyiben a csapatnak sikerül trófeákat nyernie. Valamint kerül a szeződésébe egy kivásárlási ár is, ami alacsonyabb a megszokottnál. Értsd: nem 300-400 milla. Ez az ő kikötése volt.

Érkezik még egy holland egyébként, de ő a technikai stáb tagja lesz: Jordi Cruyff. Sikerült vele is megállapodni, ma lehet délután hivatalosan is bejelentve.

A Barca átigazolásokért felelős, technikai stábja tehát így fog kinézni:
Ramos Planes :arrow: Mateu Alemany :arrow: Jordi Cruyff
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.02. 18:35:44

Chino írta:
2021.06.02. 14:35:11
Ezt amúgy magyarázd már meg. Miért bizonyult kevésnek? Mert nem tudta 19-20 évesen kiszorítani Stonest, Rúben Diast meg Laporte-ot. Kb. azt képviselte ott, mint a 26 éves, 45 millió eurós holland válogatott Aké, úgy, hogy tudták, hogy nem fog hosszabbítani. Araujo ennyi évesen még a B-ben bohóckodott, sőt tavaly, amikor már idősebb volt mint a mostani EG, csak néhány percet kapott a felnőtteknél a bajnokság végén, többnyire amikor elfogytak az emberek. Pedig itt egy Piquét meg Lenglet-t kellett volna kipenderíteni. Mellesleg 19 évesen már többszörös válogatott játékos és akkora bukta volt a Cityben, hogy szerződést akartak vele hosszabbítani.
Nem biztos, hogy beválik, ez természetes, de kit kellene megcélozni? Én is jobban örültem volna egy Haalandnak vagy Mbappénak Aguero helyett, vagy ha inkább TAA jött volna mint Emerson.
Szerintem legtöbben nem néznek City meccseket, vagy csak megnézték a Leicester elleni égés összefoglalóját, ahol egy 0km-es Garciát tényleg kicsit megforgatott az akkor amúgy elég komoly formában játszó Vardy, és ennyi. Aki nem követi őket, annak elismerem, hogy rossz lehet az a látvány, hogy egy 5. számú védőt hozunk el onnan, de ahogy Te is többször birkatürelemmel leírtad már több topikban is, előtte bődületes nevek vannak, Laporte sem azért 3. számú, mert nem világelit, hanem mert van két még nála is jobb playa. És Aké is hihetetlenül jó védő a 4. helyen, VVD-ot követően alighanem a legjobb holland védő, erős, gyors, stb. Ez a négy védő előtte lehet, hogy top15 a világon. Guardiola nem bízta a véletlenre, bevásárolt csúcsvédőkből, hogy biztos legyen kettő, akik csúcsvédelmet alkotnak.
TAA-hoz írtakhoz annyit tennék hozzá, hogy míg tavaly a világ legjobbja volt a posztján, sőt, az egész ligában megnyerhette volna a legjobb játékos címet is (asszem Klopp azt nyilatkozta, hogy ő neki adná, nem Hendersonnak, és erről hazudnia nem sok oka lehetett, mivel mindkettő az ő játékosa :D ) addig idén azért nem volt valami jó. Lehet, hogy összességében a Pool gyengélkedése tette, de elég pontatlan, és elég önbizalomhiányos is volt - gondolom a sérülése is közrejátszott. TAA erőssége továbbá a pontrúgások, amire nálunk megvan a felelős, és a beadások, amire itt azért nem érkeznek Manék meg Hendersonok. Bár egy Weijnaldum - DJ páros pont olyan, ami második hullámban érkezhet, ki tudja. Védekezésben meg nem olyan elit, mint előrefelé, sőt, 1 az 1-ben sem igazán jó.
Na de amit írni akarok, szerintem ő tipikusan a Poolba illik, vagy egy United-be esetleg, nem tudom, itt mennyire tudna kibontakozni. Én nem is 100%, hogy őt választanám kettejük között, de ha igen, akkor sem túl sokkal tendálnék felé. Emersont sokkal ideillőbnek érzem, már csak az erőteljes, kaparós, önbizalomtól duzzadó karaktere miatt is - minél több ilyet akarok látni a Barcában azok helyett, akik - mentalitásban értendő - mélán nézelődnek egész meccsen (SR, Busi), vagy remegnek (Dest, Trincao).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.02. 17:35:40

A híresztelések közül Kounde leigazolásának örülnék a legjobban. Viszont az emlegetett centerek közül senkinél nem ideális az ár/érték arány.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.02. 14:35:11

mess2009 írta:
2021.06.02. 13:54:34
Emersonnak örülök, az első igazolás ami nálam reménykeltő. sajnos ezt nem mondhatom el Garciáról. Európa elitjét célozgatjuk és olyan játékost veszünk aki ott egyértelműen kevésnek mutatkozott. az, hogy fiatal és Katalán?! ennyi elég? és 5 évre? nem tanultak Umtiti esetén?!
Ezt amúgy magyarázd már meg. Miért bizonyult kevésnek? Mert nem tudta 19-20 évesen kiszorítani Stonest, Rúben Diast meg Laporte-ot. Kb. azt képviselte ott, mint a 26 éves, 45 millió eurós holland válogatott Aké, úgy, hogy tudták, hogy nem fog hosszabbítani. Araujo ennyi évesen még a B-ben bohóckodott, sőt tavaly, amikor már idősebb volt mint a mostani EG, csak néhány percet kapott a felnőtteknél a bajnokság végén, többnyire amikor elfogytak az emberek. Pedig itt egy Piquét meg Lenglet-t kellett volna kipenderíteni. Mellesleg 19 évesen már többszörös válogatott játékos és akkora bukta volt a Cityben, hogy szerződést akartak vele hosszabbítani.
Nem biztos, hogy beválik, ez természetes, de kit kellene megcélozni? Én is jobban örültem volna egy Haalandnak vagy Mbappénak Aguero helyett, vagy ha inkább TAA jött volna mint Emerson.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.06.02. 13:54:34

Emersonnak örülök, az első igazolás ami nálam reménykeltő. sajnos ezt nem mondhatom el Garciáról. Európa elitjét célozgatjuk és olyan játékost veszünk aki ott egyértelműen kevésnek mutatkozott. az, hogy fiatal és Katalán?! ennyi elég? és 5 évre? nem tanultak Umtiti esetén?!
Agüeró ? most mindenki Suarez esetére gondol, ebben én nem vagyok olyan derülátó - bár nem zárom ki. nála legalább a két év egy reális kockázat.
az eladásokra viszont nagyon kíváncsi vagyok, tavaly elég jól besültek ami azt illeti és a csontok u.azok.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.06.02. 13:46:02

Sok helyen olvastam, hogy nem prioritás Donnarumma megszerzése a Barca számára. Szerintem ez csak újságírói találgatás volt.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.02. 13:22:29

Camp Nou99 írta:
2021.06.02. 13:14:27
bunga írta:
2021.06.02. 12:53:24
Ha Koeman, Messi, Aguero fele fizetést kap, SR-nek is ennyit igérnek, akkor Busi, Alba, Piqué, Umtiti stb. se ússzák meg felezés nélkül, ha maradni akarnak. Akik a hosszabbításért emelést is kaphatnak, az Pedri és Moriba. A legpikánsabb ügy a kapuskérdés. Ha megveszik Donnát, akkor TS-ért komoly pénzt remélnek. És pénzt remélnek Grizért,Couért,Dembiért, Firpoért, Pjanicért SR-ért.
Most csak a pénz miatt akarjuk TS-t elengedni vagy vannak szakmai okai is?
Szerintem inkább anyagi okai lehetnek.
Az egész abból fakad, hogy összeboronálták több csapattal is Donnát és a Barca-hírhez tett egy like-ot az instán. (lehet, hogy máshoz is, csak az nem akkora hír).
Innen jött az, hogy komolyan tervezzük a leigazolását.
Forca Barca!!!!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.06.02. 13:14:27

bunga írta:
2021.06.02. 12:53:24
Ha Koeman, Messi, Aguero fele fizetést kap, SR-nek is ennyit igérnek, akkor Busi, Alba, Piqué, Umtiti stb. se ússzák meg felezés nélkül, ha maradni akarnak. Akik a hosszabbításért emelést is kaphatnak, az Pedri és Moriba. A legpikánsabb ügy a kapuskérdés. Ha megveszik Donnát, akkor TS-ért komoly pénzt remélnek. És pénzt remélnek Grizért,Couért,Dembiért, Firpoért, Pjanicért SR-ért.
Most csak a pénz miatt akarjuk TS-t elengedni vagy vannak szakmai okai is?
Szerintem inkább anyagi okai lehetnek.
Válasz küldése