Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.25. 21:57:45

Troym írta:
2024.04.25. 21:04:32
It is not ruled out for Vitor Roque to be loaned out. -sport

Újabb gyöngyszem játékospolitika.
Nagy dirrel-durral idehozzuk az egyik legtehetségesebbnek tartott brazil válogatott kölyköt az utolsó elkölthető pénzből, majd irány a pad, mert nem érti a "pozíciós játékot" (mondjuk én sem, meg a csapat sem) majd fél év után dobjuk el a süllyesztőbe, akárcsak J Araujot.

Ha ezt meglépik, akkor pedagógia 1-es, játékosmenedzsment szintén és teljes erővel szurkolni fogok ha lesz másik elnökjelölt, hogy ezt a csapatot leváltsa.
Kevésbé látványosan, de tucatjával fog ugyanilyen probléma előjönni a tinik között is. Minden tehetséget próbálnak hozzánk leigazolni, de a mohóság nyilván túltermeléshez fog vezetni fiatal tehetségekben. A bőség zavara megoldhatatlan feladat elé fogja állítani az illetékeseket. Egyrészt a biztos kezű kiválasztás aligha lehetséges (marad - mehet), másrészt a túl sok frusztrált,türelmetlen fiatal akadályává válhat a céltudatos nevelőmunkának.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.25. 21:53:57

Na, ezért keresünk csatárt. Eszük ágában nem volt Roque-t előléptetni, ebből is lehetett következtetni arra, hogy Xavi maradni fog. Én megtartanám, mert kell a tartalék, és egy szerényebb szerződéssel is beérte. Ezeknek a kölcsönadásoknak semmi értelme, mindig süllyesztő lesz belőle.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.25. 21:04:32

It is not ruled out for Vitor Roque to be loaned out. -sport

Újabb gyöngyszem játékospolitika.
Nagy dirrel-durral idehozzuk az egyik legtehetségesebbnek tartott brazil válogatott kölyköt az utolsó elkölthető pénzből, majd irány a pad, mert nem érti a "pozíciós játékot" (mondjuk én sem, meg a csapat sem) majd fél év után dobjuk el a süllyesztőbe, akárcsak J Araujot.

Ha ezt meglépik, akkor pedagógia 1-es, játékosmenedzsment szintén és teljes erővel szurkolni fogok ha lesz másik elnökjelölt, hogy ezt a csapatot leváltsa.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.25. 19:54:16

Sinya22 írta:
2024.04.25. 19:36:45
Pénz meg mindig van, az hogy nem tudunk elkölteni 500 milliót mint a Chelsea, az egy dolog, de ne adjuk elő, hogy micsoda mélyszegénység van, mert tudtommal az FFP akadályozott meg minket eddig is, hogy ne hozzuk el a következő nagy tehetségeket. Egyet így is elhoztunk Brazíliából, aztán vagy padozik még egy fél évet, vagy kölcsönadjuk a nyáron. Edzőre 15 éve nincs pénz, és mivel Laporta továbbra is inkább szurkoló, mintsem jó vezető, ez így is marad egy darabig. Sok sikert Xavinak a következő szezonra.
Áthozom ide.

Egy ideig én is megjegyezgettem, hogy nem pénzünk nincs, hanem a Liga szívat minket, de már feladtam. Nekünk sosincs pénzünk, egy 150 milliós nyár után sincs, ez már egy örök beidegződés marad.

Minden azon múlik, hogy a Liga mennyit enged. Egy csatár és egy vkp biztosan érkezne. Ha még az is belefér, Bernardo Silvát is hoznák, de ne feledjük, hogy Cancelo-ért is perkálnunk kell 40 milliót, egy 200 milliós nyár nem valószínű, valamelyik cél nem fog teljesülni. Én egy cserekapust is hoznék, meg belső védőkkel is feltöltik a keretet.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.25. 15:20:53

Hát nem tudom mit gondoljak. Ha nem engednek igazolni egy az egyben, nem erősödik a keret, így nem valószínű, hogy közelebb kerülünk a riválisokhoz, "underdog" csapatként pedig nem vagyunk képesek jól teljesíteni.
Ha jók leszünk az FFP-ben, a hírek szerint egy 30 éves Bernardoért fizetnénk 58 milliót, és 60+ milliót Zubimendiért, aki a statjai alapján még De Jong szintén sem tud védekezni.
Velük ha előrébb is leszünk, ár/érték arányban nem tudom, hogy meg fogja e érni, ha az amortizációs költségük 4-5 évre 20+ milliót fog foglalni a bértömegben.
Valószínűleg ismét De Jong értékesítése kerül napirendre, ami max úgy oldható meg, hogy kifizetünk neki 10-20 milliót az árából, kiegyenlítve az elmaradt fizetését.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.04.25. 12:17:13

Troym írta:
2024.04.25. 11:36:58
Ha már lúd, legyen kövér, akkor holnap jöhet a bejelentés SR, Alonso, Lewa szerződéshosszabbításról is.

Barcelona will discuss Sergi Roberto's contract renewal again soon, as Xavi considers him an important player on the pitch and in the dressing room.
@FabrizioRomano

Na ahogy írtam, kezdődik.
Szerintem az alaphírrel nincs különösebb gond, nem tudja a csapat szélnek ereszteni a keretét és hiányoznak a veteránok. A kérdés az, hogy mennyiért marad és milyen szerepkörben - a pad leghátuljára továbbra is elfér, csak sok meccset ne lásson, nevelgetheti az újoncokat, hasonló. Lewandowski esetében ugyanez, csak másként: ha nem számít majd a jövőben kirobbanthatatlannak a kezdőből, hanem lassan szorítják vissza a szerepért, bagóért ne menjen el, ha már egyszer itt van (nekem eleve nem tetszett a leigazolása). Alonso is teljesen jó, ha marad, biztos van néha üresedés a takarítók vagy a jegyszedők között.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.25. 12:15:47

Pedri mitől érinthetetlen ez a szezon után (is)? Itt ha megújulást szeretnénk, akkor Lewát kukázni kell, mert a lengyel egója nem fogja elfogadni az epizód szerepet, talán bejelentkezik egy arab csapat és mehet Isten hírével, Pedri detto elkéne engedni egy jobb árért, érthetetlen mit látunk benne a rengeteg sérülés és csapnivaló forma mellett. Tiszta Fati effektus, nem adtuk el időben, majd még mi fogunk fizetni valaki vigye már el..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.25. 11:51:26

Troym írta:
2024.04.25. 11:36:58
Xavi considers him an important player on the pitch and in the dressing room.
Ezt amúgy sosem értettem, mi a fenét jelenthet. Lewyről és róla mantrázzák jelenleg, mit tudtak hozzátenni az öltözőben? Miben nyilvánul ez meg a valóságban? Én erről mindig azt képzeltem, hogy azt jelenti, hogy ha baj van, fel tudják tüzelni a játékosokat, kvázi másodedzőként, ésatöbbi. A nagyobb meccseken ennek nyomát sem láttam. Átadja a tapasztalatot? Melyiket? A PSG utolsó gólt szemben a nyolcvanmillió legégéssel? MErt ha egy Modricnál hozzák ezt fel, hogy ott tartjuk még egy évet öregen, azt rögtön megértem. On the pitch, azt megértem Robertoval kapcsolatban, tényleg jó a középpályán kiegészőtőnek, csak hát hiszi a piszi, hogy nem lesz megint sérült fél évig, és akkor megint panaszkodhatunk, hogy rövid a keret, szemben azzal, hogy szerződtetnénk egy olcsóbb játékost (Nico?), aki bevethető lenne. Persze ő is lesérülhet és Roberto is egészséges maradhat, de a rizikófaktor így jóval nagyobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.25. 11:36:58

Troym írta:
2024.04.24. 22:58:01
Ha már lúd, legyen kövér, akkor holnap jöhet a bejelentés SR, Alonso, Lewa szerződéshosszabbításról is.
Barcelona will discuss Sergi Roberto's contract renewal again soon, as Xavi considers him an important player on the pitch and in the dressing room.
@FabrizioRomano

Na ahogy írtam, kezdődik.

Nálam Laporta mellett Deco is felejtős innentől, ha ebbe belemegy. A kinézett fiatalokat nem tudta idecsábítani, egyetlen komolyabb kaliberű edzőt sem tudott felmutatni, az edzői stáb sem változik és még SR is marad, holott én őt kb pályaedzőként tudnám elképzelni, mert annyit sérült. Gyakorlatilag a szerepe le van redukálva, hogy izmozzon a néhány kölcsönjátékossal, hogy eladja. Minden más Laporta és Mendes kezében van, vagy Xavi dönti el.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.24. 22:09:29

bence0330 írta:
2024.04.24. 22:03:38
Egyre több cikk (most már itteni főoldali is) szól arról, hogy nagyon nagy eséllyel 1:1-be érünk nyáron, akkor azért a 70 misi már nem egy álom kategória, nyilván ha valakit el tudunk adni nagy pénzért.
Oké.
Nem hiszem el :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 22:03:38

davi10 írta:
2024.04.24. 21:58:06
Fú Isak piszok jó, már a Soci-ban is látni lehetett és sajnáltam is, hogy onnan nem mi hoztuk el. Viszont 70 misiért vitte a Newcastle, ennél olcsóbban biztos nem válnának meg tőle, szóval esélytelen.
Plusz idén többször volt sérült, kiváncsi leszek jövőre mennyit fog bírni.
Egyre több cikk (most már itteni főoldali is) szól arról, hogy nagyon nagy eséllyel 1:1-be érünk nyáron, akkor azért a 70 misi már nem egy álom kategória, nyilván ha valakit el tudunk adni nagy pénzért. (Más kérdés, hogy miért pont centert vennénk drágán, és nem vkp-t, hacsak nem adunk el legalább két játékost, köztük Lewyt.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.24. 21:58:06

Fú Isak piszok jó, már a Soci-ban is látni lehetett és sajnáltam is, hogy onnan nem mi hoztuk el. Viszont 70 misiért vitte a Newcastle, ennél olcsóbban biztos nem válnának meg tőle, szóval esélytelen.
Plusz idén többször volt sérült, kiváncsi leszek jövőre mennyit fog bírni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.24. 20:51:29

Barcelona asked Xavi for two staff changes:

▪️Physical trainer
▪️His assistant coach, Oscar Hernández
@rac1

Nem tudom igaz-e, de egyetértek és mivel Xavi marad (szerintem kinevettetjük magunkat) ezért ezt muszáj lesz megtenni.

Laporta meg szerintem betojt a felelősségtől, hogy jó edzőt találjon, hátha így újraválasztják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 19:28:26

gránit írta:
2024.04.24. 19:03:41
Alexander Isak egy másik jelölt. Ebben a szezonban eddig 17 gól az angol bajnokságban, minden sorozatot egybe véve 34 meccsen 21 találat. A helyzetet nehezíti, hogy az Arsenal is szeretné megszerezni. A lehetőségeink nyilván attól függenek, mennyit enged nekünk a Liga, Pavlidis például sokkal olcsóbb lenne. Keressük Lewandowski utódját, az pedig egyértelmű, hogy Xavi nem bízik sem Roque-ban, sem Guiuban. Azt viszont mutatni kell a jelöltek felé, hogy ők jelentik a jövőt, és nem a cserepadra igazolnánk őket. Éppen ezért jó lenne, ha Lewandowski minél kevesebbet játszana a hátralevő meccseken, hogy a jelöltek lássák, Lewandowski ideje lejárt, nem tartalékot akarunk igazolni, mert abból már van.

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... ation.html
Isak nagyon jó. De elég drága is.
Viszont két dolognak is tisztázódnia kell, amíg valós célokról lehet beszélni a transzferpiacon. Az edző kiléte, illetve nyilván az ffp. Mert ha a Nike berepít minket a határ fölé, akkor tényleg lehet ilyen játékosokról beszélni, mint Isak, anélkül, hogy felröhögnénk közben a lehetőség abszurditásától, és akkor már max csak azon lehet töprengeni, hogy épp ez a név kacsa volt-e, avagy sem. Kellemes lenne végre.
Persze továbbra is 1% esélyt adok rá, hogy Lewy távozik, ha meg marad, akkor nem jön senki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.24. 19:03:41

Alexander Isak egy másik jelölt. Ebben a szezonban eddig 17 gól az angol bajnokságban, minden sorozatot egybe véve 34 meccsen 21 találat. A helyzetet nehezíti, hogy az Arsenal is szeretné megszerezni. A lehetőségeink nyilván attól függenek, mennyit enged nekünk a Liga, Pavlidis például sokkal olcsóbb lenne. Keressük Lewandowski utódját, az pedig egyértelmű, hogy Xavi nem bízik sem Roque-ban, sem Guiuban. Azt viszont mutatni kell a jelöltek felé, hogy ők jelentik a jövőt, és nem a cserepadra igazolnánk őket. Éppen ezért jó lenne, ha Lewandowski minél kevesebbet játszana a hátralevő meccseken, hogy a jelöltek lássák, Lewandowski ideje lejárt, nem tartalékot akarunk igazolni, mert abból már van.

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... ation.html
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2024.04.24. 15:22:08

Nehéz ez. Úgy leirni ki mit változtatna, igazolna, hogy a realitás talaján maradjunk.
Én a függőben lévő játékoskra írnám először:
Destet jó lenne értékesiteni, nagyon rosszkor jött a sérülése, de ha kicsit engedünk az árból, a Psv remélem megveszi.
Julian Araujo remélem megkapja az esélyt. Ezzel összefüggésben Cancelot megtartanám, ha értelmes összegben tudunk megegyezni a Cityvvel. De a mexikói megérdemelne egy esélyt, ha 2. Számú jobbhatvédként, akkor úgy.
Lenglet szintén remélem távozik valami kis összegért.
Félix aki nagyon jó kérdés. Én nem biztos hogy megtartanám, bár jó játékos, de nem tud kiegyensúlyozottan jó teljesítményt nyújtani hosszú távon. Lehet Fatit nézném meg mint csere balszélső. Ő ingyen van legalább. Kivéve ha kapnánk érte valami jó ajánlatot, de ez most nem valószínű.
Nagy erősítés lesz jövőre Balde és Gavi.
Frenkiet én szeretem, de most először érzem úgy vele kapcsolatban hogy nem biztos hogy bánnám ha menne. Persze csak akkor ha jönne helyette egy jó vkp. Kérdés ki van/lesz a piacon aki tényleg megüti a szintet ami itt kellene. Kimmich? Zubimendi? Nem tudom.
Guido inkább Romeu helyett, cserének lenne jó.
Elöl meg Lewát mivel menni nem fog, a padra tenném, most már úgy lenne a leghasznosabb, ezt jó lenne ha ő is belátná. A nyáron meg fel kell építeni Roque t arra a posztra, mert igazolni nem fogunk tudni klasszist most. Töltelék meg nem kell.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 14:32:44

Fayé, aki még be sem mutatkozott? Most már tényleg megnézném végre a nagyoknál.
Persze ha ez tényleges infó/szellőztetés, akkor is jó esély van arra, hogy csak kamu, nehogy azt higgyék, hogy mondjuk egy folyamat sérült Pedritől szabadulni akarunk.

Kérdés, mit jelent az érinthetetlen. Araujonál irgalmatlan magas összeget, szerintem 100 felettit, Stégennél is. Raphinha is hasonló, és Christensen is szerintem, irgalmatlan magas összegek kellenének, hogy megérje az, amit vesztünk velük. Szerintem megfelelő poszton játszatva őket Gündogan és Stégen mellett ők hárman a legfontosabb játékosaink jelenleg komoly ellenfelek ellen, komoly párharcokban. No Christensen a vkp poszton, no party volt idén, Raphinha meg 3 posztos már, és nem is kicsivel jobb statokat hoz még ide-oda pakolva is, mint Bellingham, aki az aranylabda legfőbb várományosa a bukik szerint, és ő is nagy meccsek embere. Szerintem kettejüket csak akkor lehet eladni, ha Wirz és Guimaraes szintű játékosok jönnek helyettük. Akkor persze oké.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2024.04.24. 13:12:55

A nyári átigazolási időszakban 5 érinthetetlen játékos a klub szerint: Cubarsí, Lamine Yamal, Gavi, Pedri és Mika Faye (!)

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... -101487818
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.24. 09:45:37

Bernardo Silva 30 éves, ára 60 millió
Cancelo 30 éves ára 40 millió
Szóval akkor költsünk 100 milliót olyanokra, akik 3 évvel később majd ingyen mennek el, hátha 1 / 2 szezon erejéig a segítségünkre lesznek?
Nem mondom a tervek alapján jól kitömjük a Cityt pénzzel, hogy megvehessék mondjuk Wirtzet, aki mondjuk 100 millió és 21 éves.

Szerintem az a jó irány, ha ilyen összegeket max 25 éves játékosokra költünk, akiket 2-3 évvel később is lehet használni, vagy el lehet adni valami szemmel látható összegért. Ld Kounde, Raphinha. Mindegy mit gondolunk egyikről, másikról, vagy szerintünk jó-e vagy nem, de mind a kettőnek van piaci értéke, ami cca annyi, vagy több, mint amennyiért vásároltuk. Nekem ez a felelős gazdálkodás.

Amúgy ha van 60 millió Silvára, akkor másik topikra hivatkozva nekem ne adja el senki, hogy csak Marquezre van pénz edzőként.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.24. 09:04:03

Bernardo Silváról egyre többen írnak (Mundo, Sport, stb.), hogy 58 misi kivásárlási ára van a Barcára vonatkozóan. Nem tudom igaz-e, mindig szkeptikus vagyok az ilyen hírekkel szemben, de ha igen, akkor őt jó lenne hozni. De Jong meg mehetne az ellenkező irányba, megnézni, Pep mit hoz ki belőle a PL-ben (szerintem jobban feküdne neki Anglia).

Pedrit eldobnám kölcsönbe, Fermínt megtartanám. Védekező középpályásnak hoznám ingyen Guido Rodríguezt cserének, róla is szoktak írni (pénz nem hiszem hogy lesz többre). Christensen meg legyen itt kezdő.

Roberto plusz egy év, Fayé-t meg Fortot meg felhoznám cseréknek. Én ezeken kívül nem is változtatnék semmit, pénz híján nem is hiszem, hogy nagyon lehetne. Ha lenne még pénz, hoznék egy épkézláb középcsatárt még. Araújo-t megtartanám mindenképp.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.23. 21:29:00

Úgy néz ki, az válik kulcskérdéssé nyáron, hogy kit engedünk el azok közül, aki iránt van komoly kereslet. Előszöris azt kell eldönteni, hogy kit semmi képpen se. Szerintem olyanokat, akik már most "címerállatai" a csapatnak, vagy nagy valószínűséggel azzá válhatnak, aki miatt érdemes jegyet váltani. Ilyen szerintem csak Yamal és Cubarsi, akik ráadásul saját nevelésűnek is számítanak. Rajtuk kívül is van értékes játékos, de egyikük se 'a Barca". Számításba kell még azt is venni, hogy új igazolások nélkül ki pótolható a posztján- ez első sorban a védelemre vonatkozhat. Középpályást és csatárt akkor is szükséges lenne igazolni, ha bármely poszton szóba jöhet, hogy az utánpótlásból további játékosok is érkezhetnek az első csapathoz. Mindez akkor is igaz, ha Xavi marad, ha Marquez lép előre, vagy ha kívülről érkezik edző.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 21:15:40

Persze, azzal egyetértek, de a kétcsatáros rendszert hívják inkább "gyávább" felfogásnak, a 3-5-2 és a 4-4-2, jellemzően a kis vagy kontracsapatok fegyvere, mint ahogy a nagyok közül is a defenzívebb ATMA alkalmazza, és a kontrás-jellegű Inter, a Reál meg néha, épp akkor, ha nincs centerük, vagy ha a világ legjobb centerei közül kettő is náluk van. Na utóbbira nálunk jó sokáig nem lesz esély. Van cserében sok szélsőnk, ők mehetnének a kukába akkor.

Ha jó a játék, szerintem nem lenne tragédia, ha nem lennének 20+-os támadóink, rúgnánk szélről, másodszándékból, pontrúgásból védőkkel stb. Jó lenne, csak jelenleg szerintem elképzelhetetlen az ötlet, hogy egy igazi komoly gólerős centert szerezzünk. Aki tud focizni és gólt is tud rúgni és nem kerül sokba... hirtelen nem is jut ilyen eszembe. Lukaku, asszem most jár le a szerződése, de ő meg egy nagyon bomlasztó figura. De ő itt 20+-os lenne stabil kezdőként, van sebessége, és passzjátéka is.
Roquéból vagy Guiuból kell 20+-ost csinálni, szerintem legalább az egyikben benne van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.23. 21:02:39

bence0330 írta:
2024.04.23. 20:07:33
A Reál necces, kényszerből ideiglenesen egy fura kétcsatáros rendszerük
Miért necces? Vegytiszta kétcsatáros taktikájuk van. Miért kényszerből? Gyakran játszottak így korábban is. A 2017-es meg 2018-as BL-döntőben is Ronaldo és Benzema voltak elől, 2022-ben Vinicius és Benzema. Miért ideglenesen? Jövőre is ezt fogják tolni. Van egy nagyon borús jóslatom azzal kapcsolatban, hogy Mbappé-val tartanak egy bemutatót abból, hogy a kettő több, mint az egy, nekünk pedig nagyon be kell gyújtanunk a rakétákat, hogy ezzel tartani tudjuk a lépést. A Madrid egyébként jelenleg is helyesen látja a helyzetét, hogy egy csatárral kevés lenne a csapat, egyik csatáruk sem elég gólerős ahhoz, hogy azt a góltermést egyedül hozza. Én sem ragaszkodnék a bővítéshez, ha lenne egy olyan csatárunk, aki egyedül bebombáz 30+ gólt, csak nincs ilyen.
bence0330 írta:
2024.04.23. 20:07:33
nagyjából az összes topcsapat 1 centerrel játszik
Valóban sokan tolják ezt, a mezőnyben akarnak erősebbek lenni. Aki enélkül is sokat birtokolja a labdát, annak szerintem komoly fék, például a Real Madrid, Internazionale, Atleti (pedig ők még nem is feltétlenül ragaszkodnak a labdához és a meccs dominálásához), Stuttgart, Lipcse is két csatárral szokott kiállni. Amúgy én támogatnám a 3-2-4-1-et vagy a 4-2-3-1-et is, ha az a csatár egymaga hozná a várt gólmennyiséget. Nem is hadrendekről szól ez, hanem arról, hogy jelenleg nem lövünk elég gólt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.23. 20:31:35

Én Fatit megtartanám még egy szezonra, mostanra már tökmindegy, hogy kapunk érte 8 milliót (valójában csak ingyen lennénk képesek eladni) vagy megnézzük mondjuk bal oldali támadó, esetleg centerposzton egy utolsó szezonra.
Veszteni valónk nincs már, de én még valamiért hiszek abban, hogy a spanyol ligában egy Pedro szintre így is képes.

Engem Ferran sem győzött meg arról, hogy a nyári cápás mutatvány nem egy 1 hónapos magára találás volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.23. 20:07:33

Ja, én nem mondom, hogy nem örülnék egy igazi top centernek, aki gólt is tud rúgni és focizni is lehet vele, csak szerintem ha alig lesz valamire keret, sokadrangú a kérdés.

A Reál necces, kényszerből ideiglenesen egy fura kétcsatáros rendszerük van két szélsővel (bár Bellingham majdhogynem hamis kilences) de ez kb csak idén van így, a BL győzelmeik is rendre klasszikus 3 támadós, egy centeres rendszerben születtek. A lényeg az, hogy nagyjából az összes topcsapat 1 centerrel játszik, ennek nem szabadna gondot okoznia. BL-t nem is tudom, mikor nyerhetett utoljára csapat, akik két centerrel álltak fel.

Nem a 13 gól csak a gond, hanem azon túl a játék hiánya. Lehetne valaki 13 gólos, és mellette elképesztő kényszerítőkkel járulna hozzá a támadásainkhoz, és akkor az nem lenne rossz. De én továbbra is állítom, hogy ezt a 13 gólt feleennyi perc alatt is meglőtte volna.

Meg az is gáz, hogy Fermín nincs sokkal lemaradva gól/perccel középpályásként, és hogy a kapu előtt csetlő-botló Raphinha is csak hajszállal van elmaradva még góllövésben is, Torres meg kb azonos. És az is gáz, hogy amikor igazán kell, elég ritkán talál be, nagyobb meccsen vagy 6-7 játékost előrébb tippelnék gólszerzésre, mint őt. Neki mennie kéne, mert csere sosem lesz, de ha jól rémlik, házat épít épp Barcelonában, ez teljesen esélytelen. Ezért gondolom, hogy soha nem fogunk centert hozni úgy, hogy 4 van a keretben. A két kicsi közül az egyik megy vagy visszavásárlási opcióval, vagy kölcsönben, ez a tippem. Ferrán azért marad, mert mindhárom poszton elfogadható csere.

A két kicsit fel kell építeni, vagy legalább az egyiket. Mindkettőben óriási a potenciál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése
cron