Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.08.01. 02:04:20

A legszebb az lesz,ha alair a sehol semmi Joao Felix:D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.01. 01:24:17

Jah, jogos. Adjuk el bagóèrt, bezzeg a legkeresettebb, pl top klubok által körberajongott (jah nem) Raphinha elkóklerkedhet itt, majd hátha ereszt egy dugót, mert két éve a leedsben egyszer-kétszer elsült a lába.

Tőlem elmehet, de akkor minimum egy Gnabry jöjjön, mert egy lepkefing Raphinhaval, meg egy Ft-velm nem vagyunk kisegítve.

Persze ha a csőd elkerülése a cél (ami ezzel a “bomba” üzlettel egyértelmű), akkor jól van ez így.

Tapsoljunk Laportának, meg fejtsük meg, hogy igazából Dembelé szerződés, ami tartalmazza hogy a vételár fele a klubbé (legyen bármekkora üzlet), az jó.
Vicc.


De itt már ez a módi, ha kapunk 5 gólt egy meccsen, az is azért volt mert Laporta meg Xavi így akarta.
Álomvilág.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.01. 00:17:08

bence0330 írta:
2023.08.01. 00:09:05

egy lejáró szerződésű, brutál fizetésű játékost tartottak itt a szerződése lejárta után, még mindig nagy, de azért kevesebb fizetéssel, és még keresünk is rajta valamennyit. Ha 25-öt, akkor 25-öt nyertünk rajta plusz fél évet Dembélével, amíg nem volt sérült.

akit pénzért adunk el.
Nyilván a 25 is több mint a semmi (bár a fizetését tényleg ne felejtsük levonni ebből), de miért elégednénk mert 25-tel?
bence0330 írta:
2023.08.01. 00:09:05

És ha minden igaz, nem 25 lesz belőle, hanem több.
A próféta szóljon belőled. Sajnos történtek már furcsább dolgok is a klub háza táján.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.01. 00:09:05

gránit írta:
2023.07.31. 23:59:20
Ha kevesebbért adjuk el, mint amennyiért lehetne, az sosem zseniális. 25 mlliót pedig semmi esetre nem neveznék bulinak. Ebből még vonjuk le azt is, hogy egy gólszegény szezonért fizettünk neki 12 millió eurót az előző szezonra. Ebben a záradékban buli nekünk nem volt, főleg úgy, hogy a hosszabbításakor nem nagyon kapkodtak érte, egyáltalán nem szorultunk ilyen záradékra. Buli akkor lesz belőle, ha jó sok pénzt leakasztunk a PSG-ről. Meg lennék lepve, ha így történne, de reménykedjünk.
Bárkit el lehetne adni bármennyiért ennek erővel, mégis klasszis Gündoganok érkeznek akár ingyen. Ez nem így megy. Nagyon sok múlik a körülményeken, itt meg ha figyelembe vesszük a hozott anyagot (amiért Alemanyék nem felelősek), akkor egy lejáró szerződésű, brutál fizetésű játékost tartottak itt a szerződése lejárta után, még mindig nagy, de azért kevesebb fizetéssel, és még keresünk is rajta valamennyit. Ha 25-öt, akkor 25-öt nyertünk rajta plusz fél évet Dembélével, amíg nem volt sérült. Felteszem, nem ez volt az alapterv, de ha a játékos nem akar 2030-ig aláírni, akkor ő diktál. Vedd úgy, hogy mivel lejrát a szerződése, kvázi vettünk ingyen egy magas szintű játékost, akit pénzért adunk el. És ha minden igaz, nem 25 lesz belőle, hanem több.

100 misi meg kb Gnabry és Salah piaci ára egy hosszú szerződés elején. Dembélé hozzájuk képest ér mondjuk 30-at jóindulattal, de mivel nincs érte verseny, és egy év múlva jár le a szerződése, igazából még annyit sem. Ha a PSG letesz érte 50 misit, már óriási palimadarak szerintem. 1 évnyi szerződéssel kb Salah-t lehetne elvinni ennyiért, ha menni akarna. Soha senki nem perkálna ki feleennyit sem Dembéléért rajtuk kívül, de ők is csak azért, mert hirtelen nagy üresedésük lett, és nem nagyon tudnak válogatni.

Ha most nem vinnék el, akkor itt lenne megint fél évet egészségesen, nem segítene megint semmi lényeges meccsen, és elmenne ingyen jövő nyáron. Kb ez az alternatíva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.31. 23:59:20

MichaaBee írta:
2023.07.31. 23:36:59
Ez a szerződés az egyik legzseniálisabb az Alemany érából. Akkor kötöttük Dembélével, amikor már lejárt a szerződése és ingyen igazolható volt, ergo ha nem írunk alá vele semmit, akkor ingyen elment volna és egy eurocentet nem láttunk volna belőle. Ehelyett kapott egy kétéves szerződést nagyon jelentős fizetéscsökkentéssel és egy közepes kivásárlási árral, amiben neki az volt a buli, hogy ha jól játszik a következő idényben, akkor valaki neki is kicsenget 25 milliót, nekünk pedig az, hogy nem megy el ingyen.
Ha kevesebbért adjuk el, mint amennyiért lehetne, az sosem zseniális. 25 mlliót pedig semmi esetre nem neveznék bulinak. Ebből még vonjuk le azt is, hogy egy gólszegény szezonért fizettünk neki 12 millió eurót az előző szezonra. Ebben a záradékban buli nekünk nem volt, főleg úgy, hogy a hosszabbításakor nem nagyon kapkodtak érte, egyáltalán nem szorultunk ilyen záradékra. Buli akkor lesz belőle, ha jó sok pénzt leakasztunk a PSG-ről. Meg lennék lepve, ha így történne, de reménykedjünk.

Chino írta:
2023.07.31. 23:47:17
80-100 millió körül szerintem több mint jó üzlet, főleg abban az esetben, ha a játékos is lépni akar, ha valamiért röhögnének rajtunk, az nem az eladási ár, hanem a vételi.
100 millióért én is adnám. A vételi ár nehéz ügy volt, mert Neymar eladásával akkora pénzhez jutottunk, hogy bárkit veszünk, mindenkit drágábban adtak volna nekünk, mert tudták, hogy plusz 222 millió euróhoz jutottunk. Más kérdés, hogy nem őt vettem volna meg sok pénzért.

Egy 100-as üzlet szerintem is jó lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 23:51:45

MichaaBee írta:
2023.07.31. 23:36:59
Aki ilyet ír Forbes-on, az meglehetősen el van tévedve, már bocsánat. :) Ez a szerződés az egyik legzseniálisabb az Alemany érából. Akkor kötöttük Dembélével, amikor már lejárt a szerződése és ingyen igazolható volt, ergo ha nem írunk alá vele semmit, akkor ingyen elment volna és egy eurocentet nem láttunk volna belőle. Ehelyett kapott egy kétéves szerződést nagyon jelentős fizetéscsökkentéssel és egy közepes kivásárlási árral, amiben neki az volt a buli, hogy ha jól játszik a következő idényben, akkor valaki neki is kicsenget 25 milliót, nekünk pedig az, hogy nem megy el ingyen.

Az egyetlen "veréb" ebben a helyzetben legfeljebb a PSG, aki nem vitte el tavaly, amikor ingyen lehetett volna (illetve nem verebek, csak nem akarták futni a kockázatot a sérüléseivel vagy épp nem kellett nekik akkor), de ez a szerződés óriási win-win volt abban a helyzetben mind a Barcának, mind Dembélének. Aki mást ír, az nincs tisztában a körülményekkel. (Zárójelben teszem hozzá, hogy amikor ez a szerződés anno megköttetett, már akkor is többen mondtuk, hogy egy év múlva irány a PSG neki, nem volt nehéz megjósolni...)

Ami inkább rejtély számomra, hogy miért nem akarja Dembélé, hogy csak letegye az 50-et a PSG. A spanyol sajtóban mindenhol azt írják, hogy jó viszonyban akar elválni és ezért arra kérte a klubokat, hogy egyezzenek meg. Ez mindkét klubnak jó papíron, nekünk azért, mert így 25-nél többet kapunk majd érte, a PSG-nek meg azért, mert potenciálisan 50-nél olcsóbban jutnak hozzá. Amit nem tudok összerakni, hogy Dembélének ez miért jó üzlet. De feltételezem, hogy valami adózási kérdés van mögötte, anno ezért vitte a Bayern is kivásárlási árnál drágábban Thiago-t. De ha valaki jobban képben van a részletekkel, ne tartsa magában. :)
Igen, a körülményeket belevéve szerintem is nagyon jó üzlet volt - persze kellett hozzá az is, hogy senki nem akarta Dembélét asszem a Newcastle-n kívül, és így neki is szüksége volt ránk valamennyire. Szóval nem csak rajtuk múlt. Az igazi nagy húzásuk szerintem a körülményekhez képest az Umtiti-ügy volt, na ahhoz kellett furfang. Nem is tudom hány milliót spóroltunk meg azzal a "hosszabbítással", plusz emiatt hozhattuk az új embereket, az zseniális volt.

Én hiszek még annyira az emberekben, hogy el tudjam hinni, hogy Dembélé tényleg valamennyire belátta, hogy drága volt, rengeteget keresett, és ezért nem sokat adott. És ha már úgyis dúsgazdag lesz, ennyit megtehet. Vagy az a 25 misi nagy részben az ügynöknek ment volna, és akkor már nem is akkora buli, ki tudja. Xavit tuti, hogy nagyon szereti, nagyon jól eshetett neki, hogy ennyire akarja egy edző. Ha más nem az iránta való tiszteletből is cselekedhet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.31. 23:47:17

gránit írta:
2023.07.31. 21:20:37
Troym írta:
2023.07.31. 21:03:23
A Dembele ügyet meg azért zárnám gyorsan, hogy legyen idő kitalálni mire /kire van szükség. Ne bénázzunk augusztus végéig, aztán megint hozunk valami gyenge játékost kapkodva. Szerintem szélső nem kéne, tkp, jhv és Roque kéne fordított sorrendben.
Ha kell jhv (szerintem nem feltétlenül szükséges, ahogy szélső sem, ezzel egyetértek) és tkp, azt plusz 50 milliós bevételből aligha engedi a Liga. Ha még be akarunk vásárolni, akkor Dembeléből ki kell hozni a legtöbbet. Persze ha leteszik érte még ma az 50 milliót, akkor oly mindegy. Akkor megint bohócot csináltunk magunkból, bár így is, a Forbes-on megint rajtunk röhögnek, hogy hogy lehet ilyen nevetségesen öngyilkos szerződéseket kötni. Már tényleg úgy néz minden klub a Barcára, mint a világ verebére. Ha nem teszik le még ma az 50 milliót, akkor ameddig csak tuduk, alkudni kell felfelé. Egy marék szotyiért tényleg mindegy, abból erősíteni nem fog engedni minket a Liga. Egy nagyobb összegből talán (bár itt megint nem vagyunk elég információ birtokában, de annyit tudunk, hogy minél több a bevétel, annál több igazolásra nyílhat lehetőség).

Egy cikk a bevételekről és az igazolási lehetőségekről. Ha Dembelét jó pénzért adjuk el, lehet még esély a keret megerősítésére.

https://www.football-espana.net/2023/06 ... -transfers
Korábban is arról volt szó, hogy Dembélék megegyeztek Laportával, hogy ha megy azt csak július 31 után teszi.
Úgy tűnik ezt tartani is fogják.
80-100 millió körül szerintem több mint jó üzlet, főleg abban az esetben, ha a játékos is lépni akar, ha valamiért röhögnének rajtunk, az nem az eladási ár, hanem a vételi.
Így pedig nem csak egy olyan összeghez jutnánk, amiből lehetne a keretet erősíteni lehetni, hanem az 1:1-es szabály alá esnénk.

Felix amúgy nem tűnhet egy olyan rossz igazolásnak, főleg, ha egyelőre kölcsönbe hoznánk. Abban a rendszerben, amikor balszélső nélkül játszottunk és Gavi volt egy kicsit ott feltolva kifejezetten feküdhetne a portugálnak. Bár ez még nagyon messze van.
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.07.31. 23:36:59

gránit írta:
2023.07.31. 21:20:37
Troym írta:
2023.07.31. 21:03:23
A Dembele ügyet meg azért zárnám gyorsan, hogy legyen idő kitalálni mire /kire van szükség. Ne bénázzunk augusztus végéig, aztán megint hozunk valami gyenge játékost kapkodva. Szerintem szélső nem kéne, tkp, jhv és Roque kéne fordított sorrendben.
Ha kell jhv (szerintem nem feltétlenül szükséges, ahogy szélső sem, ezzel egyetértek) és tkp, azt plusz 50 milliós bevételből aligha engedi a Liga. Ha még be akarunk vásárolni, akkor Dembeléből ki kell hozni a legtöbbet. Persze ha leteszik érte még ma az 50 milliót, akkor oly mindegy. Akkor megint bohócot csináltunk magunkból, bár így is, a Forbes-on megint rajtunk röhögnek, hogy hogy lehet ilyen nevetségesen öngyilkos szerződéseket kötni. Már tényleg úgy néz minden klub a Barcára, mint a világ verebére. Ha nem teszik le még ma az 50 milliót, akkor ameddig csak tuduk, alkudni kell felfelé. Egy marék szotyiért tényleg mindegy, abból erősíteni nem fog engedni minket a Liga. Egy nagyobb összegből talán (bár itt megint nem vagyunk elég információ birtokában, de annyit tudunk, hogy minél több a bevétel, annál több igazolásra nyílhat lehetőség).

Egy cikk a bevételekről és az igazolási lehetőségekről. Ha Dembelét jó pénzért adjuk el, lehet még esély a keret megerősítésére.

https://www.football-espana.net/2023/06 ... -transfers
Aki ilyet ír Forbes-on, az meglehetősen el van tévedve, már bocsánat. :) Ez a szerződés az egyik legzseniálisabb az Alemany érából. Akkor kötöttük Dembélével, amikor már lejárt a szerződése és ingyen igazolható volt, ergo ha nem írunk alá vele semmit, akkor ingyen elment volna és egy eurocentet nem láttunk volna belőle. Ehelyett kapott egy kétéves szerződést nagyon jelentős fizetéscsökkentéssel és egy közepes kivásárlási árral, amiben neki az volt a buli, hogy ha jól játszik a következő idényben, akkor valaki neki is kicsenget 25 milliót, nekünk pedig az, hogy nem megy el ingyen.

Az egyetlen "veréb" ebben a helyzetben legfeljebb a PSG, aki nem vitte el tavaly, amikor ingyen lehetett volna (illetve nem verebek, csak nem akarták futni a kockázatot a sérüléseivel vagy épp nem kellett nekik akkor), de ez a szerződés óriási win-win volt abban a helyzetben mind a Barcának, mind Dembélének. Aki mást ír, az nincs tisztában a körülményekkel. (Zárójelben teszem hozzá, hogy amikor ez a szerződés anno megköttetett, már akkor is többen mondtuk, hogy egy év múlva irány a PSG neki, nem volt nehéz megjósolni...)

Ami inkább rejtély számomra, hogy miért nem akarja Dembélé, hogy csak letegye az 50-et a PSG. A spanyol sajtóban mindenhol azt írják, hogy jó viszonyban akar elválni és ezért arra kérte a klubokat, hogy egyezzenek meg. Ez mindkét klubnak jó papíron, nekünk azért, mert így 25-nél többet kapunk majd érte, a PSG-nek meg azért, mert potenciálisan 50-nél olcsóbban jutnak hozzá. Amit nem tudok összerakni, hogy Dembélének ez miért jó üzlet. De feltételezem, hogy valami adózási kérdés van mögötte, anno ezért vitte a Bayern is kivásárlási árnál drágábban Thiago-t. De ha valaki jobban képben van a részletekkel, ne tartsa magában. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.31. 22:53:29

Dembélé távozása esetén újra éledhet a Joao Felix ügy, az Atlético hajlandó kölcsön adni a Barcelonának a játékost, de azzal a feltétellel, hogy a teljes fizetését a Barca állja, ami jelent pillanatban 16 millió. Barca erre jelen pillanatban nem képes, de ha Felix csökkenti a fizetését akkor még össze is jöhetne az üzlet. De Xavinak elsősorban egy jobb hátvéd kell és neki Joao Cancelora van szüksége, ha esetlen nem tudnak megegyezni akkor jöhet szóba Iván Fresneda, akiért a Barcelona első körben 8 millió fix és 10 millió bónuszt ajánlott, da a Dembélé ügy miatt mos kivárnak vele, mivel így esély van Cancelora.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.31. 21:20:37

Troym írta:
2023.07.31. 21:03:23
A Dembele ügyet meg azért zárnám gyorsan, hogy legyen idő kitalálni mire /kire van szükség. Ne bénázzunk augusztus végéig, aztán megint hozunk valami gyenge játékost kapkodva. Szerintem szélső nem kéne, tkp, jhv és Roque kéne fordított sorrendben.
Ha kell jhv (szerintem nem feltétlenül szükséges, ahogy szélső sem, ezzel egyetértek) és tkp, azt plusz 50 milliós bevételből aligha engedi a Liga. Ha még be akarunk vásárolni, akkor Dembeléből ki kell hozni a legtöbbet. Persze ha leteszik érte még ma az 50 milliót, akkor oly mindegy. Akkor megint bohócot csináltunk magunkból, bár így is, a Forbes-on megint rajtunk röhögnek, hogy hogy lehet ilyen nevetségesen öngyilkos szerződéseket kötni. Már tényleg úgy néz minden klub a Barcára, mint a világ verebére. Ha nem teszik le még ma az 50 milliót, akkor ameddig csak tuduk, alkudni kell felfelé. Egy marék szotyiért tényleg mindegy, abból erősíteni nem fog engedni minket a Liga. Egy nagyobb összegből talán (bár itt megint nem vagyunk elég információ birtokában, de annyit tudunk, hogy minél több a bevétel, annál több igazolásra nyílhat lehetőség).

Egy cikk a bevételekről és az igazolási lehetőségekről. Ha Dembelét jó pénzért adjuk el, lehet még esély a keret megerősítésére.

https://www.football-espana.net/2023/06 ... -transfers
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.31. 21:03:23

gránit írta:
2023.07.31. 20:54:09
A klubvezetésnek a klub érdekeit kell szem előtt tartania, nem Dembelé vágyait.

Sok információnak nyilván nem vagyunk a birtokában. Például mekkora bevétel kell még, hogy regisztrálhassuk a játékosainkat. Lehet olyan helyzet, hogy nagyon kell a bevétel, és kénytelenek vagyunk eladni alacsonyabb áron, ha többért nem viszik. Bár, ahogy lentebb írtam, ne csodálkozzunk, ha betelik az FFP-keret, ha egy Martinez 9 milliót keres. Továbbra is nagy a pénzszórás a klubnál.

70 millión elgondolkodnék, viszont nem kell az első ajánlatra igent mondani. Esetleg augusztus végén félrerántani a kormányt, ha tényleg kell a pénz, és a PSG-nek nem ér meg 100-at. De nem kell az első ajánlatnak bedőlni. Ahol egy Dembelére van 50 millió euró, ott van több is.
Én pont a klub érdekeit nézném.
Amíg itt van Dembele, Xavi hülye helyzetbe kerül, ha játszatja, akkor is ha nem. Építsen csapatot szép nyugiban, ilyen drámák nem kellenek.

Inigon én már mérgelődtem eleget, a legfeleslegesebb vásárlás volt egy 32 éves sérült középhátvéd ilyen fizetésért, de legtöbben bizonygatják mennyire jó lesz. (Mondjuk ahhoz nem ártana felépülnie, részt venni edzéseken, edzőtáborban, meccseken stb)

A Dembele ügyet meg azért zárnám gyorsan, hogy legyen idő kitalálni mire /kire van szükség. Ne bénázzunk augusztus végéig, aztán megint hozunk valami gyenge játékost kapkodva. Szerintem szélső nem kéne, tkp, jhv és Roque kéne fordított sorrendben.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.31. 20:54:09

Troym írta:
2023.07.31. 20:45:15
Egy srác, aki menni akar, fél lábbal otthon látja magát és még csak nem is az 50 milliós záradékra játszik, szerintem már 60-70 körül el kell engedni.
Értem, hogy sokaknak dühből a véleményük, hogy szívjon Dembele, Sissoko, PSG, de ha nem adjuk el mi fogunk szívni.
Igen anno 105 millió volt, 3 évet volt sérült, de azt le kellett zárni azzal, mikor tavaly lejárt a szerződése.

A mostani érában Dembele ingyen jött tavaly, voltak jó meccsei viszont továbbra is sokat volt sérült, nem alacsony a fizetése és adnának érte minimum 50 milliót.
Megint egy szezon nem mehet el arra, hogy hónapokig az ő sorsa uralja a csapat körüli híreket és hangulatot, játszon, vagy ne játszon, mi legyen vele, stb.
Csendesen, békében adjuk el, 70 millió, tudjuk hozni Roquet akár ezen a nyáron, jöhet a fiatal jhv vagy egy középpályás és talán regisztrálhatjuk a játékosainkat.
A klubvezetésnek a klub érdekeit kell szem előtt tartania, nem Dembelé vágyait.

Sok információnak nyilván nem vagyunk a birtokában. Például mekkora bevétel kell még, hogy regisztrálhassuk a játékosainkat. Lehet olyan helyzet, hogy nagyon kell a bevétel, és kénytelenek vagyunk eladni alacsonyabb áron, ha többért nem viszik. Bár, ahogy lentebb írtam, ne csodálkozzunk, ha betelik az FFP-keret, ha egy Martinez 9 milliót keres. Továbbra is nagy a pénzszórás a klubnál.

70 millión elgondolkodnék, viszont nem kell az első ajánlatra igent mondani. Esetleg augusztus végén félrerántani a kormányt, ha tényleg kell a pénz, és a PSG-nek nem ér meg 100-at. De nem kell az első ajánlatnak bedőlni. Ahol egy Dembelére van 50 millió euró, ott van több is.

De ezt megint csak egy általános logika szerint írom, a valóságban esélyesnek tartom a marék szotyis verziót.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.31. 20:45:15

gránit írta:
2023.07.31. 20:35:46
Ma már szinte senkinek az ára nem reális, úgy elszabadultak az árak. Minket is lehúznak keményen, mi sem ingyen kapjuk a játékosokat. Ha 100 millió a kivásárlási ára, akkor annyi, tessék fizetni, reális vagy sem.

Más kérdés, hogy amikor arról írunk, kit hoznánk abból a pénzből, a saját, virtuális döntéseink szerint írunk. Ha a klubvezetés őt is odaadja egy marék szotyiért vagy ingyen, azzal nyilván nem tudunk mit kezdeni. Az mindenesetre elváható, hogy tűzzel-vassal küzdjenek a klub érdekeiért.
Egy srác, aki menni akar, fél lábbal otthon látja magát és még csak nem is az 50 milliós záradékra játszik, szerintem már 60-70 körül el kell engedni.
Értem, hogy sokaknak dühből a véleményük, hogy szívjon Dembele, Sissoko, PSG, de ha nem adjuk el mi fogunk szívni.
Igen anno 105 millió volt, 3 évet volt sérült, de azt le kellett zárni azzal, mikor tavaly lejárt a szerződése.

A mostani érában Dembele ingyen jött tavaly, voltak jó meccsei viszont továbbra is sokat volt sérült, nem alacsony a fizetése és adnának érte minimum 50 milliót.
Megint egy szezon nem mehet el arra, hogy hónapokig az ő sorsa uralja a csapat körüli híreket és hangulatot, játszon, vagy ne játszon, mi legyen vele, stb.
Csendesen, békében adjuk el, 70 millió, tudjuk hozni Roquet akár ezen a nyáron, jöhet a fiatal jhv vagy egy középpályás és talán regisztrálhatjuk a játékosainkat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.31. 20:42:40

Troym írta:
2023.07.31. 20:07:01
Szerintem nem reális a 100m körüli ár, amit mondtok. Az 50 azért nem tetszik senkinek, mert a fele az övé lenne. Reálisan olyan 50 - 60 az ára. Ha azt az összeget kb mi kapnánk, az egy reális piaci ár. Szerintem kb 50 lesz az a vételár, amit mi kapunk és kap 20 millió körüli aláírási pénzt.
Szerintem mindent (sérülését, munkabírását, játékintelligenciáját) figyelembevéve az 50 millió (most mindegy, mennyit kapunk belőle, a vevő részéről mondom) egy ajándék érte, és ez is csak azért lehetséges, mert van egyetlen egy klub európában, amelyiknek kell, és amelyiknek végtelen pénze van ahhoz, hogy egy ilyen rizikót bevállaljon. Ráadásul mivel semmi más pénzesebb (PL) csapat nem akarja, még versenyhelyzet sincs, ami felnyomná az árát.

Colladora nem is tudok mit mondani, nem néztem utána, de lehet, hogy még a kölcsönvételi díj is busás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.31. 20:35:46

Troym írta:
2023.07.31. 20:07:01
Szerintem nem reális a 100m körüli ár, amit mondtok.
Ma már szinte senkinek az ára nem reális, úgy elszabadultak az árak. Minket is lehúznak keményen, mi sem ingyen kapjuk a játékosokat. Ha 100 millió a kivásárlási ára, akkor annyi, tessék fizetni, reális vagy sem.

Más kérdés, hogy amikor arról írunk, kit hoznánk abból a pénzből, a saját, virtuális döntéseink szerint írunk. Ha a klubvezetés őt is odaadja egy marék szotyiért, ingyen, vagy a klubra nézve egyéb, hajmeresztően rossz paktumokat kötnek, azzal nyilván nem tudunk mit kezdeni. Az mindenesetre elváható, hogy tűzzel-vassal küzdjenek az egyesület érdekeiért.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.07.31. 20:35:00

Talán még ide tartozik: a Betis kölcsönadta Colladot a szaúdi Al-Okhdood-nak. :shock:
més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.07.31. 20:14:10

Chino írta:
2023.07.31. 13:47:01
drobika írta:
2023.07.31. 11:51:01
Dembelével kapcsolatosan: Mennyiért is vettük őt? Mit kapunk érte? Nincs itt egy kis hiány, deficit, probléma, hívjuk akárhogy is?
50 M kivásárlási ár? Holnap 100 ? Ki határozta ezt meg? Nem kellene elbeszélgetni kicsit vele?
Ami pedig a jobbszélsőket illeti, kinek a pap, kinek a papné. Raphinha és Dembele két teljesen különböző karakter, és a csapatnak is másképp tudnak ,, adni ,,.
Nálam Dembi sokkal többet nyom a latban játékban, de ez szubjektív.
Ha elmenne 100-ért még akár jó üzletnek is fel lehetne fogni. Ez most Alemanyékon múlik, hogy milyen ügyesen tudják ezt összehozni. Ha a mai napot sikerül "átvészelni", az már egy jó alap lehet az erősítésekhez. Elmenne a harmadik legmagasabb bérű játékos, beleesnénk az 1:1 szabályba és nem kellene lemondani ilyen Fresnedákról sem és télen is hozhatnánk pl. Roquét.. Persze sokat gyengülne a csapat, ha távozna, egy az egyben nem tudnánk pótolni, ha nem tudunk senkit hozni a helyére (legalábbis akivel nem esik komolyan vissza a támadójátékunk) én valamilyen szinten bízok még Raphinhában és Fatiban. A brazilnak ahhoz képest, hogy első éve volt elég korrekt teljesítményt hozott le, ha tud fejlődni bizonyos aspektusokban talán többet is tud adni a csapatnak. És lehet, hogy a legkomolyabb konkurenciája nélkül a görcsössége is elmúlik. Fati sem felejtett el focizni, a sérülése óta ez lesz az első igazi éve, ha igaz már az alapozásnál is naagyon odatette magát. Legelsőnek érkezett edzésre, Xavi szerint nagyon alázatosan dolgozik, szóval talán van remény vele kapcsolatban is.
Persze ez mind, ha, de ugyanúgy nem lehetünk biztosak abban sem, hogy nem lesz előre lépés.

Arra viszont kíváncsi leszek, hogy abban az esetben ha komoly összeg folyik be, hol és milyen erősítések lesznek.
Attól, hogy 50 et adnak érte, nem biztos, hogy százat is. És az ötven se rossz pénz. Hiába a PSG.
Volt olyan meccs, hogy Raphinha képtelen volt megverni a védőit, talán pont a Real ellen. És akkor még ott van, hogy minden évben sérült, valamint nincs rá garancia, hogy sikerül okosan elkölteni az érte kapott pénzt. Ebben a pillanatban, azt mondom 50 ért bárcsak megvennék....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.31. 20:07:01

Szerintem nem reális a 100m körüli ár, amit mondtok. Az 50 azért nem tetszik senkinek, mert a fele az övé lenne. Reálisan olyan 50 - 60 az ára. Ha azt az összeget kb mi kapnánk, az egy reális piaci ár. Szerintem kb 50 lesz az a vételár, amit mi kapunk és kap 20 millió körüli aláírási pénzt.
gránit írta:
2023.07.31. 15:36:17
Carrasco opcióját aktiválnám, 18-20 millióba kerülne.
Az már lejárt június végén. Szerintem olyan 30 lenne az ára.

Más: Valaki magyarázza már el mi történik Colladoval? Aláírt a Betishez 1 hete, ma meg már Szaud Arábiába kerül kölcsönbe. 24 évesen. Úgy, hogy európai fociban még nem mutatott semmit. Ennek pontosan mi értelme a 3 fél részéről?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.31. 20:14:24-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.31. 19:55:13

Egyelőre a már megvásárolt legényeink sincsenek regisztrálva. Lövésem sincs, miért és főleg hogyan tudnánk akár csak egy Iniestát is venni még.. akkor se, ha bejönne mondjuk 80 millió Dembiért.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.31. 17:55:54

Peter írta:
2023.07.31. 17:15:11
gránit írta:
2023.07.31. 15:36:17
100 millió euró alatt szóba sem szabad állni a PSG-vel. Annyiból viszont bőven tudnánk pótolni, sőt.
Egyetértek. Valamilyen formában vagy ilyen-olyan kisebb átgondolással, variálással egészen biztosan könnyebben pótolható lenne, mint abból a 25-ből.
Egyértelmű. 100 millióból jól be tudnánk még vásárolni, messze még az átigazolási szezon vége.

Sokan a jhv posztja miatt aggódnak, de a másik oldalon még vékonyabbak vagyunk. Ott van egy Balde, egy Alonso, meg végszükség esetén Dest. Carrasco opcióját aktiválnám, 18-20 millióba kerülne.

A 100 millióból meg még Pavard és egy csatár Lewandowki mellé.

További problémákat vet fel Christensen és Gündogan sérülése. Egy belső védő mindenképpen kellett, ám azt a Martinezt szereztük meg, aki tavaly állandóan sérült volt, és most is lábadozik. Ha Christensen továbbra sem bírja, és folyamatosan lesérül, ott is lyukasak vagyunk. A fennmaradó összegből kérdés, milyen playmakert tudnánk szerezni. Fermín Lopezt meg lehet próbálni beépíteni. Középpályásként 12 gólt szórt a harmadosztályban. Talán fel tud nőni a feladathoz.

https://en.as.com/soccer/gundogan-ko-us ... -german-n/


Martinezről még annyit, hogy a fizetése évi bruttó 9 millió euró, amit nagyon soknak tartok. Túl soknak. Gündogan meg nettóban fog ennyit kapni.

https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... a-89485659
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.31. 17:04:39

Dembele topicból áthozom ide. Ha sikerül megegyezni, ahogy írtam a másik topicban 50 millió körül holnap, TM szerint 35 milliónk van eladásból. Kapunk 15 Kessieèrt, Lenglet 5, + sok aprót, összeszedünk 100-120 milliót, szerintem simán tudnánk pótolni a sèrülèkeny Dembelèt. Legújabb Marcas hír szerint szerettük volna Verratti az ügyletben, de 30-at várnak èrte arábiából.
Ennyi pènzből (100+ millió egy az egyben)mondjuk elhoznánk
Pavard/Foyth/Mazraoui (30)
Verratti/Veiga (30)
50-60 Felix/Sane/Gnabry
Attól függően kire van szüksège Xavinak.
Vagy Bernardo 60+ (közèpen ès jobb szèlen is játszhat) millió ès egy jhv.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.07.31. 15:23:48

Fresneda amúgy jó játékos? Valaki tud róla többet? Róla csak azóta hallok mióta nálunk felmerült. Nyilván YouTube on meg tudom nézni de ott mindenki jó Maguire-t kivéve.
Elég jó e ő ide végre jobbhatvednek? Jó lenne már bevállna valaki ott.
Amúgy ha Dembele megy remélem nem Félix re szórják el a pénzt, abszolút nem kell ő ide. Nincs posztja itt nálunk egyszerűen
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.07.31. 15:21:09

FCBsteve írta:
2023.07.31. 15:10:43
Troym írta:
2023.07.31. 12:29:03
A Dembele dráma mellett Romano szerint JAraujo kölcsön megy a Las Palmasba. Ennél tökelütöttebb üzlet nem tudom lehetséges -e. 4 millió euró, kicsúszott határidő, fel év lelátón, egyetlen meccs a Vissel Kobe ellen, most meg mehet egy Dest-SR duó miatt.
Azt gondolom, egész egyszerűen nem győzte meg a stábot, hogy be kéne tenni már most a csapatba, és nem SR, pláne Dest miatt megy... Xavi többször nyilatkozta, hogy európai szinten kevés a tapasztalata.
Főleg úgy, hogy valószínűleg érkezik Fresneda a jobbosra.
Jó helyen lesz a Las Palmas-nál: Pimienta lesz az edzője.
més que un club
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.07.31. 15:10:43

Troym írta:
2023.07.31. 12:29:03
A Dembele dráma mellett Romano szerint JAraujo kölcsön megy a Las Palmasba. Ennél tökelütöttebb üzlet nem tudom lehetséges -e. 4 millió euró, kicsúszott határidő, fel év lelátón, egyetlen meccs a Vissel Kobe ellen, most meg mehet egy Dest-SR duó miatt.
Azt gondolom, egész egyszerűen nem győzte meg a stábot, hogy be kéne tenni már most a csapatba, és nem SR, pláne Dest miatt megy... Xavi többször nyilatkozta, hogy európai szinten kevés a tapasztalata.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.31. 14:19:43

Troym írta:
2023.07.31. 13:54:27
Én a PSG helyében 50 fölé tuti nem mennék, szerintem már az az összeg is kérdőjeles, hogy ér-e annyit. 100 irreálisan magas, azért már majdnem bármelyik szélső megvehető.
Egyébként egyik oldali drámát se értem, a meccsek 40%át kihagyta, tehát nem rá épül a csapat, másrészt tényleg voltak jobb meccsei, időszakai. Ha elmegy kapunk érte pénzt, véget ér a szappanopera, Yamal meg kaphat több lehetőséget. Ki kell bulizni esetleg, hogy Roque jöhessen most.
Hát igen, ha állandóan bevethető lenne, tényleg nagy érvágás lenne a távozása, de így azért kevésbé az.
Ha nagyon akarják, akkor még egy köztes összegben is meg lehet velük állapodni, mondjuk 75 milla.
Meg aztán ki tudja, mi zajlik a színfalak mögött. El tudom képzelni, hogy se Laporta se Xavi nem sírná teli a párnát, ha normális összegért távozna, amennyiben így tudjuk erősíteni is a keretet.
Válasz küldése