Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.18. 15:03:12

Ha leveszem,hogy a gollovok mindig hendikeppel indulnak,nálam egyértelműen a legjobb játékos jelenleg a világon. Labdaszerzesek, iszonyat pontosan passzol, a jelenléte az egész csapatot felhuzza az hogy vele nem tud veszíteni a City,hihetetlen. Nélküle meg botlanak. Akkora érték,hogy soha nem fogják elengedni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.18. 10:55:08

Rewolution5 írta:
2024.04.18. 10:50:48
Esett már szó itt Rodri-ról?

Csak komolyabb tétmeccseken követem a Cityt, de benne még nem csalódtam.
Fizikálisan erős, nem csak hátrafele, de előrefele is megtudja a labdát tartani. ill megindulni. Ez mellé még technikás, és kapura is veszélyesen tud érkezni. Ráadásul spanyol, és jó korban van. Vélemények? Persze un-real kategória, de simán megnézném mit tudna nálunk.
Egy álom kategória lenne, de kb 150 millió az ára.
Előbb tartom valószínűbbnek onnan Bernardo Silva-t.
Mondjuk a kispadjukról is tudnék válogatni. Bobb, Lewis, Ake pakkot simán elfogadnám.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2024.04.18. 10:50:48

Esett már szó itt Rodri-ról?

Csak komolyabb tétmeccseken követem a Cityt, de benne még nem csalódtam.
Fizikálisan erős, nem csak hátrafele, de előrefele is megtudja a labdát tartani. ill megindulni. Ez mellé még technikás, és kapura is veszélyesen tud érkezni. Ráadásul spanyol, és jó korban van. Vélemények? Persze un-real kategória, de simán megnézném mit tudna nálunk.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.04.17. 18:19:35

Rdinho10 írta:
2024.04.17. 13:47:22
De Jong,ha mashol szaladgalna,minden penzt megadnank erte..akarkit igazolunk,nalunk egyszeruen elfelejtenek focizni.Ezzel kene valamit kezdeni,mert szvsz De Jong a legjobb kps unk meg igy is. A 40kg kpt kene inkabb kukazni,mert soha az eletben nem fogunk szintet lepni veluk.Pedri a kapuig nem tud elloni egy labdat,meg a kozepszeru Vitinha is kepes volt tegnap(is).Nalam Pedri,Romeu fixen menne.De Jong,Gundogan es melle egy baszo vkp kene.Fermin,Gavi cserenek jok.
Így van, azért csak megverték a PSG-t idegenben, ami szerintem bárhogy nézzük eredménynek számít. Nyáron erősíteni kell és menni tovább. Pedri meg lehet nem tökéletes 90 percre, de 60 ra igen. Sokkal jobb a helyzet mint a 8:2 után volt
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.17. 13:47:22

De Jong,ha mashol szaladgalna,minden penzt megadnank erte..akarkit igazolunk,nalunk egyszeruen elfelejtenek focizni.Ezzel kene valamit kezdeni,mert szvsz De Jong a legjobb kps unk meg igy is. A 40kg kpt kene inkabb kukazni,mert soha az eletben nem fogunk szintet lepni veluk.Pedri a kapuig nem tud elloni egy labdat,meg a kozepszeru Vitinha is kepes volt tegnap(is).Nalam Pedri,Romeu fixen menne.De Jong,Gundogan es melle egy baszo vkp kene.Fermin,Gavi cserenek jok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.17. 12:43:59

Messa írta:
2024.04.17. 11:20:35
Ez kvázi talán a legpiacképesebb játékosunk elkótyavetyélése lenne.
Matematikailag lehet, hogy így van és az is lehet, hogy a legpiacképesebb (de Jong), de talán az sem elhanyagolható, hogy amennyire piacképes, annyival nem képes hozzátenni a középpályánkhoz.
Hogy ez mennyire csak rajta múlik, azt nem tudom eldönteni, de ezzel a középpályával valamit tenni kell, ha szintet szeretnénk lépni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 12:16:35

Faramuci69 írta:
2024.04.17. 12:01:38
Tegnap egyértelműen kiderült, hogy nincs nélkülözhetetlen játékosunk. Araujo??? Csődöt mondott. Vinnék 100 milláért?
Araujo becsődölt, de kb ez volt az első ilyen eset, hátán vitte a csapatot 2-3 évig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.17. 12:09:37

Messa írta:
2024.04.17. 11:20:35
Valóban, csak amennyiben mondjuk eladjuk 80-ért, kb 20 milliót forgathatunk vissza, hasonlóan a béréből is, jelenállás szerint. Ez kvázi talán a legpiacképesebb játékosunk elkótyavetyélése lenne.
Nem linkelem, mert fölöslegesnek tartom, hiszen a La Liga is folyamatosan mást követel az 1az1-hez, de a MD szerint 100 millió kellene hozzá. Ezt De Jong eladásával és egyéb játékosok értékesítésével el lehetne érni. Nekem a jelenlegi keretben az egyik kedvenc játékosom, de kicsit Dembele érzetem van vele is. Nagyon jó játékos, de egyszerűen valamiért nem illik ide. Itt van évek óta, de sem védekezésben, sem támadásban nem kiemelkedő. Emellett túl sokat keres, írom úgy, hogy ezért én nem ítélem el, túl magas alapbért kapott, lemondott a fizetéséről, amikor mások nem, most törlesztjük, ahogy másokét is, akik már itt sincsenek. Éppen ezért biztosan nem fog távozni, de ha mégis, elvileg 40 milliós bér szabadul fel, aminek 20+ (a fizetése több, mint a bértömeg 5%-a) millió beilleszthető. Ez 2 minőségi játékos bére (Pedri, Christensen, Araujo stb.), a maradékból pedig ha jók leszünk az FFP-ben, egy minőségi támadó bére, ha Lewy távozik.
Ha kapunk érte 60-80 milliót (elvileg amortizálták az árát, lejárt az eredeti szerződése) és a feléért igazolhatunk, és ingyen jön Guido/Rabiot/Ndidi, Aleix Garcia 20-ért, a maradékot beletesszük mondjuk Cancelo árába, már előrébb lennénk, úgy, hogy megspóroljuk az a sok milliót, amit neki plusszban kifizetnénk. Persze a távozására semmi esélyt nem látok, így belőle kell kihozni a maximumot az új edzőnek.
Ha Laportáék nem húznak ki ismét egy nyulat a kalapból, amit írtam, akkor megint trükközni kell majd, minimális pénzért igazolni, regisztrálni.
Valahogy a kp-t erősíteni kell, ha máshogy nem, legalább mennyiségben, mert szerintem ott vagyunk a leggyengébbek.
Pedrinél hasonló az érzésem, csak nála a sérülések miatt.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2024.04.17. 12:01:38

Tegnap egyértelműen kiderült, hogy nincs nélkülözhetetlen játékosunk. Araujo??? Csődöt mondott. Vinnék 100 milláért? Menjen. Még adjunk neki sztár bért? De Jong? Vigyék. Akit el lehet adni dágán, adjuk el. Hozzuk fiatalokat, játékosokat lejáró szerződéssel .és építsünk be saját neveléseket. Tegnap beáraztuk magunkat. Ez szánalmas és szégyenletes volt egyszerre. Mindes szempontból bukás. Lewat is elküldeném. Minél messzebb. Sajnos tegnap nem tudott hozzátenni a játékunkhoz.
Muszáj lenne egy az egyben igazolni. Ettől még évekig nem lesz változás. Cubarsi simán hozza a sztárok szintjét.
Szörnyű volt látni, hogy semmilyen szempontból nem voltunk pariban. Se letámadás, se labdatartás, se egy-egyezés, se védekezés, se semmi. Ezt nem lehet csak a 10 emberre fogni. Egyértelmű, hogy a mostani keret alkalmatlan komolyabb eredmény elérésére. Akkor meg mire várunk. Addig adjunk el valakit, amíg megveszik drágán. Ebbe a csapatba nem kellenek játékosok sztár gázsival.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.04.17. 11:20:35

Mascherano14 írta:
2024.04.17. 10:37:33
A legnagyobb igazolás de Jong értékesítése lenne, sajnos nem illik a képbe. Hiába fut rengeteget, nem jó védekezésben, es támadásepitesben sem erre, hosszu labdacipelesek van szükségünk.
Plusz az irgalmatlan magas bére.
Valóban, csak amennyiben mondjuk eladjuk 80-ért, kb 20 milliót forgathatunk vissza, hasonlóan a béréből is, jelenállás szerint. Ez kvázi talán a legpiacképesebb játékosunk elkótyavetyélése lenne.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.17. 11:12:57

bence0330 írta:
2024.04.17. 01:36:37
Így látom én is.
Egy VKP-s mindenképpen kell, szeretnék tkp-t is, de szerintem nem fog beleférni, Gündogan, Pedri valahogy megoldja a jövő évben a kulcspasszokat, akár egymás cseréjeként. Lewy max nagy pénzért távozzon, támadóra nem lesz pénz. Valószínűleg minőségi bal szélsőre sem, de azt valahogy megoldjuk.
Cancelo és Felix jó üzletben maradna nálam, 30-40 milliókért nem biztos. Felix ha marad, lehet kipróbálnám középső támadóként, sokkal mozgékonyabb, mint Lewy, technikásabb, és fejjel sem rossz. Én Ferrant vagy Fatit ajánlanám fel cserébe, de lehet Inigot is, ha megy, jöhet Riad/Faye/Minguaza/Marmol 5. védőnek.
Guido Rodriguezt ingyen mindenféleképpen hoznám, mert 1-2 éve a liga egyik legjobb vkp-sa volt (idén visszaesett, nem hosszabbított), Busquets szerelési, labdaszerzési számaival. Ha másnak nem is, cserének tökéletes. Azt látjuk, hogy De Jong, Gündogan, Roberto, Romeu nem megoldás. Átrohannak a kp-n. Christensen inkább egy 3. számú kh, mikor vkp-t játszik, Gavi pedig túl forrófejű oda. Szerintem a védelem adott, tovább kellene építkezni előrefelé. Minőségi vkp-t, ha lesz pénz, nem tudok mondani, mert szerintem sem Kimmich, sem Zubimendi, sem Onana nem az. Nekünk ilyen Ugarte, Palhinha féle vkp-s kellene, aki rengeteget szerel, rengeteg labdát szerez.
De Jong szerintem jobb védekezésben mint az említettek, de láthatjuk, hogy ő is kevés ide, igaz Kimmich vagy Zubimendi lehet jobban illene a csapatba. Abban egyetértünk, hogy előrefelé sem elég jó, ezért ha távozna, szerintem pótolható, Aleix Garcia minimális pénzért nem rossz, legalább kulcspasszokban jobb is.
Nehéz ügy. Elsősorban kell egy edző, komoly fizikai felkészítőkkel, mert a rövid keret mellett nem fér bele ennyi izomsérülés.
Jó lenne elérni az 1az1-et, akár valami extra bevételből (Nike új szerződés, Barca Studios újraértékesítése), azután lehet kalkulálni kik távozzanak (legyen értelme, helyükre jobbat igazolni) és kik érkezzenek (minimális pénzből, vagy hiányposzokra erősíteni minőségi játékosokkal).
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.17. 10:40:38

ocsike83 írta:
2024.04.17. 10:06:43
Én a jövőbeni vázat a TS - Kounde/Fort, Araujo, Cubarsi, Balde/Cancelo - Christensen, Gavi, Gündogan - Raphinha, Roque / Guiu, Yamal tengelyre építeném fel.

Mehetne Pedri, FDJ, Lewa, Romeu, Felix vissza. Illetve mehetne az összes kölcsönjátékos is. Egyben sem látom azt, hogy itt húzóember lenne. (Talán egy 50 millió összejönne belőlük).

Minden lehetőséget és anyagi forrást egy minőségi edzőre, egy minőségi védekező középpályásra és egy minőségi, megfelelően rotált középcsatárra költenék. Szerintem az alapvető váz megvan, csak megfelelően kell rajta finomítani.
Kb ugyanezt tenném, annyival, hogy szerintem nem kell Cancelo 30-40 milliós áron, ha ugyanolyan óvodás megoldásokat csinál 30 évesen a nagy meccseken, mint Balde 19 évesen ingyen.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.17. 10:37:33

A legnagyobb igazolás de Jong értékesítése lenne, sajnos nem illik a képbe. Hiába fut rengeteget, nem jó védekezésben, es támadásepitesben sem erre, hosszu labdacipelesek van szükségünk.
Plusz az irgalmatlan magas bére.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.17. 10:06:43

Én a jövőbeni vázat a TS - Kounde/Fort, Araujo, Cubarsi, Balde/Cancelo - Christensen, Gavi, Gündogan - Raphinha, Roque / Guiu, Yamal tengelyre építeném fel.

Mehetne Pedri, FDJ, Lewa, Romeu, Felix vissza. Illetve mehetne az összes kölcsönjátékos is. Egyben sem látom azt, hogy itt húzóember lenne. (Talán egy 50 millió összejönne belőlük).

Minden lehetőséget és anyagi forrást egy minőségi edzőre, egy minőségi védekező középpályásra és egy minőségi, megfelelően rotált középcsatárra költenék. Szerintem az alapvető váz megvan, csak megfelelően kell rajta finomítani.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 01:36:37

Mivel gyakorlatilag a szezonunk érdemi részének vége, bennem kialakult, személy szerint mit tennék a játékosainkkal nyáron:

Érinthetetlenek: TS, Gündogan, Araujo, Yamal, Cubarsí, Christensen, Raphinha. Az első három überklassszis, a következő kettő a jövő, félig a jelen is, az utolsó kettő meg ilyen Jolly Joker, akik jók is, és több helyen is. Christensen romboló kp-sként igazán erős, Raphinha tizesben meg gyakorlatilag ostromolja a klasszis szintet, de mindkettő remek a másik posztján, Raphinha meg nagy meccseken vezér is. Szűk keretben ez a többposztosság aranyat ér, márpedig tuti, hogy szűk keretünk lesz, még ha a 19-ről emelünk is valahogy.

Akiket minden áron megpróbálnék eladni, még akár olcsón is, mert gátnak érzem őket a csapat játékában, fejlődés szempontjából, akkor is, ha egyénileg jók: Romeu, DJ, Lewy. Romeut nem kell magyarázni, Lewy cserének maradhatna, vagy 50-60 perces játékosnak, de ezt nem sokan mernék meghúzni. Én inkább szenvednék a gyerekekkel és Ferránnal, de szebb lenne a támadójátékunk. Lewyvel nem nagyon genyóznék, DJ-al szemben viszont ha csak a felét keresi a hírek szerintinek, akkor már kb bármit megtennék, a klub mindig nagyobb lesz, mint a játékos.
Pena idetartozik még, róla semmit nem tudok szerződésügyben, de apróért valaki biztos vinné, egy próbát megért, de idén kiderült, hogy nem elég ide. Alonso szerződése asszem lejár, de ha rosszul tudom ő is ebben a kategóriában van, ingyen is mehet.

Akiket megtartanék jó deal esetén, az a két portugál. Cancelo esetében a jó deal magasabb ár, mint Felixnél. Ha Baldé visszatér, Canceloval ugyanannyira számolnék jobb-balszélső rotációként, sőt, akár középpályásként is, mint bal-jobb bekként. Klasszis játékos, de azért főleg előrefelé.

Akiket megtartanék, de jó pénzért eladnék, ha lenne rá tényleg jó ajánlat, az Koundé, Pedri, és amúgy soha, de az előzmények tudatában a karrierje miatti félelemből Gavi és Baldé, de náluk tényleg giga ajánlatért. Ferrán is, mondjuk úgy 35-40-től, amíg nem volt sérült, megért ennyit háromposztosként rotációban. Fermín is, kedvelem, apróért nem adnám el, de ha valaki látna benne mittudomén 30 misit, mehet. Inigo hasonló, 5. számúnak nekem jó, de ha kétjegyűt kínálnak érte, mehet.
SR-el valami gagyi fizetésért hosszabbítanék, többért nem, nem a szintje miatt, kp-n az tök okés, hanem mert nem bízom abban, hogy 1-2 hónapnál többet lenne bevethető.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.15. 10:35:48

FcBarcelona1 írta:
2024.04.15. 10:12:53
Nyáron is lehetettt volna pl. Alonso helyére Grimaldot hozni ingyen, Romeut biztosan nem hoztam volna Kessie helyett. Nyáron is lesz lehetőség ha mást nem, lejáró szerződésű játékosokat szerződtetni, akik akár minőségileg vagy posztjukból kifolyólag erősítést jelenthetnek a megnevezett úriemberek helyett.
Áthozom.

Nem lehetett volna Grimaldot hozni, még Inigot is csak 1 évre tudtuk regisztrálni, Gavit csak bíróság engedte. (elnöki letéttel, szeptember elején is szórkoztunk a regisztrálásokkal)
Itt győzködtek sokan, hogy "illett" Alonsoval szerződést hosszabbítani egy évvel, mert anno 2 évet ígértünk neki, de elsőre csak egy éves szerződést tudtunk kötni, ezért lett neki még egy éves szerződés felkínálva, gondolom fel sem merült Alonsoban, hogy nyáron lelépjen.
Gündoganon kívül kb. egyik érkezőnket sem hoztam volna, de ha Kessie marad, Gündo se lenne már itt.

Nyáron szerintem akkor tudunk erősíteni, ha eladunk valakit 50+ millióért, de nem látom kit kéne a maradék hajszálvékony keretből eladni, aki rá is vehető, hogy távozzon, mert valahogy sikerül olyan játkosokat megszerezni, hogy mindenki kivétel nélkül innen menne nyugdíjba.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.04.14. 17:21:04

gránit írta:
2024.04.14. 14:05:21
MichaaBee írta:
2024.04.14. 11:20:21
Védőt miért?

Koundé, Araújo, Cubarsí, Christensen, Riad, Faye, Iñigo, Baldé, Fort, Cancelo
Cancelo, Balde nem védők, sokkal előrébb játszanak. Christensen vkp, és sokszor sérült, sokszor kellene majd másnak fellépnie a helyére. Riad jelenleg nem a csapat tagja, ha vele töltjük fel a csapatrészt, azért is fizetnünk kell. Ő lehet egy kézenfekvő megoldás, mert opciónk van rá, és olcsó. Rendszeresen játszik a Betis-ben, de hibázgat sajnos, nem biztos, hogy őt választanám, ha egy megbízható veterán ingyen elhozható. Ha Fort hátul marad, akkor nem ártana egy kétlábas támadószélső. Destet meg lehetett volna tartani, de annak már annyi, a PSV-nek opciója van, ez Xavi egyik öröksége. Pedig ő egy kétlábas jolly joker volt.
Cancelo és Baldé balhátvédek a rendszerünkben, szóval ha nem akarjuk őket hátvédnek tekinteni, akkor tulajdonképpen 3 védős rendszerben játszunk. :) Arra a 3 posztra van akkor 8 játékos Riaddal együtt, ez sok. Ha veteránt akarunk, akkor az Iñigo lesz, mivel a jelen helyzetben kizárt dolog, hogy elengedjünk egy veterán védőt azért, hogy egy másik veterán védőt hozzunk, még akkor is, ha olcsó. Ha nem jön Riad, akkor is megvagyunk, ha jön, akkor pedig sokan vagyunk. Ezen felül másik védő felesleges és kizártnak tartom. A jobboldal szerintem Koundéval lesz megoldva továbbra is. Christensen pedig attól, hogy fog középpályán játszani, mindenképp érkeznie kell egy vkp-nak elé, és így maradhat a dánnak elég játékperc hátvédként is. Ha tippelnem kéne egyébként, akkor Faye és Riad közül fog valaki távozni (vagy nem érkezni), és Iñigo marad még egy évet. Mindenesetre létszámban tökéletesen megvagyunk szerintem hátul, az összes többi poszton (cserekapust beleértve) sokkal nagyobb szükség van a költekezésre.

gránit írta:
2024.04.14. 14:05:21
MichaaBee írta:
2024.04.14. 11:20:21

Ezen kívül támadók középpályás is elférne a keretben, Gündogan embertelenül sokat játszott idén, Pedriben mindig benne van egy sérülés, Gavi pedig még kérdőjel lesz. Fermín tökéletes csere, és ott van még Frenkie is. Papíron megvagyunk létszámban, mégis idén rendszeresen gondot okozott összeállítani egy kreatív középpályát. Bernardo Silva nyilván fel se merül már, de ugyanaz a gondom, mint a vkp-nál, nem tudom ki lenne érdemi erősítés, akit el is tudunk hozni.
Ezt adom, mivel Pedri sokszor sérült. Torrét talán vissza lehetne hozni Gironából, a Gironának nincs opciója rá. Ingyenes és kézenfekvő megoldás lenne. Bernardo Silváról írtak, 50 millió lenne a kivásárlási ára. Nem valószínű, hogy ez beleférne a keretünkbe, Cancelo-ért is le kell majd szurkolnunk 40 millió eurót. Nekem Lewis Ferguson játéka tetszik még a Bolognából, de ez az én meglátásom, a klubnál nem merült fel a neve, és nyilván ő is elég drága lenne, még ha nem is kerülne 50 millióba. Ha lenne edzőváltás, amit egyre erősebben kétlek, Mottán elgondolkodnék, nagyon nagy szezont fut a Bolognával. Gündogant és Raphinhát valóban rotálni kell majd, Pedri, Torre, Fermin, Roberto (akivel hosszabbítanék, ez is olcsó és kézenfekvő megoldás) ott lennének tartalékban.

Csatár kéne, Lewandowski kipukkadásától nagyon tartok. Meg egy kétlábas tartalék szélső. Meg egy cserekapus. Ez így már öt ember, amire szűkösen lenne keret. Egy ingyenes védő, ingyen ember a támadó középpályára, és akkor vételre maradna három ember, de hát Cancelo-ért is csengetnünk kell a nagy lóvét, így mindenre aligha lesz lehetőség. A vkp a top prioritás nálam. A többi meg vagy belefér, vagy nem. Dybala 12 millióért gazdaságos igazolás lenne, csatárként és tkp-ként is bevethető.
Itt szerintem egyetértünk mindenben. Roberto-val hosszabbítani kell 1 évre, ennél jobb és olcsóbb beugrósunk nem lesz se középpályára, se jobbhátvédben. Sajnos mennyiségre szűkös a keret, ilyenkor nem engedhetjük meg magunknak, hogy stabil tartalékemberektől megváljunk. A sérüléseiért kár, de ha lehet tovább csökkenteni a fizetését, akkor mindenképp marasztalnám.

Torre-nál attól tartok, hogy a Gironában sem stabil kezdő, Xavinak sem kellett, esetleg a potenciális új edzőnk tud majd vele kezdeni valamit. Ha elmegy minden erőforrás egy vkp-ra, akkor Torre-val fog kelleni megoldani a posztot. Dybala érdekes felvetés, bár félek egyelőre, hogy 12 millió eurónk se nagyon lesz igazolásokra. Cancelo is necces, úgyhogy számolni kell azzal is, hogy jó eséllyel ingyen igazolható játékosok jöhetnek csak szóba a legtöbb poszton. Igazából Cubarsí módra kellene még 1-2 játékosnak berobbannia az utánpótlásból... :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.14. 14:05:21

MichaaBee írta:
2024.04.14. 11:20:21
Védőt miért?

Koundé, Araújo, Cubarsí, Christensen, Riad, Faye, Iñigo, Baldé, Fort, Cancelo
Cancelo, Balde nem védők, sokkal előrébb játszanak. Christensen vkp, és sokszor sérült, sokszor kellene majd másnak fellépnie a helyére. Riad jelenleg nem a csapat tagja, ha vele töltjük fel a csapatrészt, azért is fizetnünk kell. Ő lehet egy kézenfekvő megoldás, mert opciónk van rá, és olcsó. Rendszeresen játszik a Betis-ben, de hibázgat sajnos, nem biztos, hogy őt választanám, ha egy megbízható veterán ingyen elhozható. Ha Fort hátul marad, akkor nem ártana egy kétlábas támadószélső. Destet meg lehetett volna tartani, de annak már annyi, a PSV-nek opciója van, ez Xavi egyik öröksége. Pedig ő egy kétlábas jolly joker volt.
MichaaBee írta:
2024.04.14. 11:20:21

Ezen kívül támadók középpályás is elférne a keretben, Gündogan embertelenül sokat játszott idén, Pedriben mindig benne van egy sérülés, Gavi pedig még kérdőjel lesz. Fermín tökéletes csere, és ott van még Frenkie is. Papíron megvagyunk létszámban, mégis idén rendszeresen gondot okozott összeállítani egy kreatív középpályát. Bernardo Silva nyilván fel se merül már, de ugyanaz a gondom, mint a vkp-nál, nem tudom ki lenne érdemi erősítés, akit el is tudunk hozni.
Ezt adom, mivel Pedri sokszor sérült. Torrét talán vissza lehetne hozni Gironából, a Gironának nincs opciója rá. Ingyenes és kézenfekvő megoldás lenne. Bernardo Silváról írtak, 50 millió lenne a kivásárlási ára. Nem valószínű, hogy ez beleférne a keretünkbe, Cancelo-ért is le kell majd szurkolnunk 40 millió eurót. Nekem Lewis Ferguson játéka tetszik még a Bolognából, de ez az én meglátásom, a klubnál nem merült fel a neve, és nyilván ő is elég drága lenne, még ha nem is kerülne 50 millióba. Ha lenne edzőváltás, amit egyre erősebben kétlek, Mottán elgondolkodnék, nagyon nagy szezont fut a Bolognával. Gündogant és Raphinhát valóban rotálni kell majd, Pedri, Torre, Fermin, Roberto (akivel hosszabbítanék, ez is olcsó és kézenfekvő megoldás) ott lennének tartalékban.

Csatár kéne, Lewandowski kipukkadásától nagyon tartok. Meg egy kétlábas tartalék szélső. Meg egy cserekapus. Ez így már öt ember, amire szűkösen lenne keret. Egy ingyenes védő, ingyen ember a támadó középpályára, és akkor vételre maradna három ember, de hát Cancelo-ért is csengetnünk kell a nagy lóvét, így mindenre aligha lesz lehetőség. A vkp a top prioritás nálam. A többi meg vagy belefér, vagy nem. Dybala 12 millióért gazdaságos igazolás lenne, csatárként és tkp-ként is bevethető.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.04.14. 13:45:42

MichaaBee írta:
2024.04.14. 11:20:21
gránit írta:
2024.04.14. 02:12:15
Vkp-t mindenképpen igazolnék, egy hátvédet (ezen a poszton lesznek szabadon igazolható veteránok), ha Felix nem marad, akkor egy csatárt is. A vkp a top prioritás, a Madrid ellen is ezen a poszton vesztettük el az őszi bajnokit. A stabilitásra óriási szükség van ellenük, meg általában a sikeres nemzetközi szerepléshez is elengedhetetlen.
Védőt miért?

Koundé, Araújo, Cubarsí, Christensen, Riad, Faye, Iñigo, Baldé, Fort, Cancelo

Ez 10 védő, akivel jelenállás szerint jövőre számolni kell, ebből 6-7 középhátvéd. Ha van poszt, ahol inkább eladni kell és nem igazolni, akkor az ez. :) Iñigo jó eséllyel létszám feletti lesz, Christensen várhatóan fog perceket kapni a középpályán is, de így is marad 8 játékos hátra, ami teljesen rendben van szerintem.

Vkp kellene, mint egy falat kenyér, de nem tudom, hogy ki lenne oda egyértelmű erősítés olcsón. Jorginho-nak jár le elvileg a szerződése, de úgy tudom vele hosszabbítani akar az Arsenal és tippre ott is fog maradni. Van más játékos, aki jelenleg megfizethető számunkra és érdemi erősítést is jelentene?

Ezen kívül támadók középpályás is elférne a keretben, Gündogan embertelenül sokat játszott idén, Pedriben mindig benne van egy sérülés, Gavi pedig még kérdőjel lesz. Fermín tökéletes csere, és ott van még Frenkie is. Papíron megvagyunk létszámban, mégis idén rendszeresen gondot okozott összeállítani egy kreatív középpályát. Bernardo Silva nyilván fel se merül már, de ugyanaz a gondom, mint a vkp-nál, nem tudom ki lenne érdemi erősítés, akit el is tudunk hozni.

A támadósorban Fati és Félix a két fő kérdőjel, Lewandowski, Raphinha, Yamal fixek, Ferran nem hiszem, hogy menne, és Roque talán kérdéses még, mert Xavi láthatóan nem elégedett vele. Ha nem szorítana az FFP, ideális esetben elöl is elférne vérfrissítés, de így maradnak az eddigi játékosok szerintem.
Nekem 4 szabadon igazolható opcióm van a középpályára: Guido Rodríguez és Wilfried Ndidi védekező pozícióra, Iker Muniain és Marco Reus a kreatív részlegre. Ha a 4-ből 2 jönne, az már jó, távozó pedig csak az legyen, aki nem elégedetlen és menni akar. Jó lenne egy 23-25 fős keret a 19 helyett
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.04.14. 11:20:21

gránit írta:
2024.04.14. 02:12:15
Vkp-t mindenképpen igazolnék, egy hátvédet (ezen a poszton lesznek szabadon igazolható veteránok), ha Felix nem marad, akkor egy csatárt is. A vkp a top prioritás, a Madrid ellen is ezen a poszton vesztettük el az őszi bajnokit. A stabilitásra óriási szükség van ellenük, meg általában a sikeres nemzetközi szerepléshez is elengedhetetlen.
Védőt miért?

Koundé, Araújo, Cubarsí, Christensen, Riad, Faye, Iñigo, Baldé, Fort, Cancelo

Ez 10 védő, akivel jelenállás szerint jövőre számolni kell, ebből 6-7 középhátvéd. Ha van poszt, ahol inkább eladni kell és nem igazolni, akkor az ez. :) Iñigo jó eséllyel létszám feletti lesz, Christensen várhatóan fog perceket kapni a középpályán is, de így is marad 8 játékos hátra, ami teljesen rendben van szerintem.

Vkp kellene, mint egy falat kenyér, de nem tudom, hogy ki lenne oda egyértelmű erősítés olcsón. Jorginho-nak jár le elvileg a szerződése, de úgy tudom vele hosszabbítani akar az Arsenal és tippre ott is fog maradni. Van más játékos, aki jelenleg megfizethető számunkra és érdemi erősítést is jelentene?

Ezen kívül támadók középpályás is elférne a keretben, Gündogan embertelenül sokat játszott idén, Pedriben mindig benne van egy sérülés, Gavi pedig még kérdőjel lesz. Fermín tökéletes csere, és ott van még Frenkie is. Papíron megvagyunk létszámban, mégis idén rendszeresen gondot okozott összeállítani egy kreatív középpályát. Bernardo Silva nyilván fel se merül már, de ugyanaz a gondom, mint a vkp-nál, nem tudom ki lenne érdemi erősítés, akit el is tudunk hozni.

A támadósorban Fati és Félix a két fő kérdőjel, Lewandowski, Raphinha, Yamal fixek, Ferran nem hiszem, hogy menne, és Roque talán kérdéses még, mert Xavi láthatóan nem elégedett vele. Ha nem szorítana az FFP, ideális esetben elöl is elférne vérfrissítés, de így maradnak az eddigi játékosok szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.14. 02:12:15

Troym írta:
2024.04.13. 19:00:47
Nem ingyen focizna a következő csapatában, egy pl klub simán ad ilyen fizetést és ingyenes igazolások jellemzően elég izmos aláírás pénzt kapnak. Szerintem anyagilag nem járna rosszabbul. Kölcsön játékosként túl nagy teher, mert ha beválik nem maradhat, ha nem akkor meg sok a fizetése. Szerintem ingyen több PL klub is akarná.
Melyik PL-csapatban keresne ő 13,5 millió eurót, ami kb 11,5 font? Ez a magasság már van Dijk, Rodri, Odegaard, Foden szintje. Persze tudjuk, hogy a PL-ben szép számmal akadnak csaló csapatok is, amelyek kijátsszák a nevetségesen gyengén körvonalazott FFP-t, de éppen most kezdenek a tyúkszemükre lépni, hőbörögnek is emiatt.

https://www.capology.com/uk/premier-league/salaries/

Amit de Zerbi nyilatkozott róla, az nagyon nem bizalomgerjesztő, még akkor is, ha nem meglepő, mert már az utolsó barcelonai szezonjában is nagyon gyengén muzsikált. Nem tudom, kell-e majd komoly csapatnak. Ha egy Brightonnak nem fog kelleni, ami egy teljesen középszerű csapat, úszik a középmezőnyben, és még egy ilyen csapatban sem kezdő, meg lennék lepve, ha kellene egy erősebb csapatnak, a kisebbek meg kétlem, hogy 11,5 millió fontot fizetnének neki.

Amúgy nyilván meg kell próbálni, amit írsz, vesztenivaló nincs. Ha nagyon öntelt a gyerek, lehet, hogy elhiszi magáról, hogy kapkodnak majd érte, és belemegy a szerződésbontásba, utána már legyen az ő baja, ha nem kell senkinek. Csak kétlem, hogy ennyire vakon lenne. Azzal azért nyilván tisztában van, hogy az edzőjének mennyire lesújtó véleménye van róla. De nyilván meg kell próbálnunk, hátha.

Vkp-t mindenképpen igazolnék, egy hátvédet (ezen a poszton lesznek szabadon igazolható veteránok), ha Felix nem marad, akkor egy csatárt is. A vkp a top prioritás, a Madrid ellen is ezen a poszton vesztettük el az őszi bajnokit. A stabilitásra óriási szükség van ellenük, meg általában a sikeres nemzetközi szerepléshez is elengedhetetlen.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.04.13. 21:00:55

Nagyon fontos lenne megnyerni a BL-t, hogy tudjunk igazolni, a Real most is a legjobb csapatok között van és Mbappével se lesz gyengébb. Nem is tudom kit kellene megvenni, hogy felvegyük velük a versenyt. Nico Williams-t mindenképpen hoznám. Erősebb játékos, mint Félix szerintem hasznosabb lenne.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.13. 19:00:47

gránit írta:
2024.04.12. 23:01:22

Hogyan spórolnánk meg? Úgy gondolod, hogy azt majd csak úgy elengedi? Legyen igyazad. A negyedik legtöbbet kereső "játékosunk" jelenleg, ami egy vicc, nagyon megterheli a keretet. Nem tartom valószínűnek, hogy ekkora eszement pénzről lemondjon, de jó lenne. Ha választhat, hogy sok pénzt keresve játsszon egy Brightonban vagy sokkal kevesebb pénzért tegye ugyanezt, akkor az első opció a valószínűbb. Sajnos a teljesítménye sem olyan ebben a szezonban, hogy kapkodjanak érte, ami nem meglepő, mert az előző szezonban is nagyon gyengén játszott.
Nem ingyen focizna a következő csapatában, egy pl klub simán ad ilyen fizetést és ingyenes igazolások jellemzően elég izmos aláírás pénzt kapnak. Szerintem anyagilag nem járna rosszabbul. Kölcsön játékosként túl nagy teher, mert ha beválik nem maradhat, ha nem akkor meg sok a fizetése. Szerintem ingyen több PL klub is akarná.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.12. 23:01:22

Troym írta:
2024.04.12. 22:50:52
ha simán szerződést bontanánk, mi megspórolnánk 3 évnyi fizetést, ő meg ingyen viszonylag sok helyen szóba jönne.
Hogyan spórolnánk meg? Úgy gondolod, hogy azt majd csak úgy elengedi? Legyen igyazad. A negyedik legtöbbet kereső "játékosunk" jelenleg, ami egy vicc, nagyon megterheli a keretet. Nem tartom valószínűnek, hogy ekkora eszement pénzről lemondjon, de jó lenne. Ha választhat, hogy sok pénzt keresve játsszon egy Brightonban vagy sokkal kevesebb pénzért tegye ugyanezt, akkor az első opció a valószínűbb. Sajnos a teljesítménye sem olyan ebben a szezonban, hogy kapkodjanak érte, ami nem meglepő, mert az előző szezonban is nagyon gyengén játszott.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 22:50:52

gránit írta:
2024.04.12. 21:35:00
Ez nagyon jó lenne, de meg lennék lepve, ha megtörténne. Több mint 40 millió oka van rá, hogy 2027-ig a klub kötelékében maradjon.
Szerintem ne keverjük Umtitivel még ha a Laporta vezette sajtó épp belőle csinál belső ellenséget. A srác egy szezont volt itt a sérülése után és el is ment kölcsönbe, ahogy látta Xavinál nincs esélye csapatba kerülni. (amúgy meg a klub egészségügyi szakembereinek hibája a karrierjének tönkretétele) Nekem az a tippem, hogy simán menne ingyen, csak mi még sok pénzt is akarunk keresni rajta, meg ilyen-olyan visszavásárlási lehetőséget szerezni, mert "mi van ha". Na az nem fog sikerülni. De ha simán szerződést bontanánk, mi megspórolnánk 3 évnyi fizetést, ő meg ingyen viszonylag sok helyen szóba jönne.
Válasz küldése