Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.18. 21:50:29

Egyébként már ha ennyire mondjátok itt páran, hogy nem lenne rossz egy korosabb, gólveszélyes támadó, aki nyugodtan tud padozni, kire gondoltok?
Most így hirtelen nem sok ember jut eszembe, aki elég ügyes, és van realitása, hogy jöhet.
:-k
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.18. 21:43:52

én úgy tudom, 22 fős kerettel számoltak erre az évre, a 23 nálam lehet, hogy azért van, mert oier nem lesz első keret tag, csak két kapus lesz.

én is megtartanám afellayt, jól jönne ilyen getafe vagy almeria elleni meccseken, de ha ez a keret marad, én akkor sem fogok félni.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.07.18. 21:39:03

shutterisland írta:összességében ha jön még egy védő, és lesz egy ilyen keretünk, hogy :

vv,pinto,oier
adriano,alba,alves,montoya,pique,puyol,bartra,masch,új védő igazolás
song,busq,xavi,iniesta,fabregas,roberto
pedro,messi,neymar,tello,sanchez

akkor nem leszek elégedetlen.
Én Afellayt megtartanám, mert egyszerűen ez létszámra is kevés. Egy 1 hónapos vb-re vagy eb-re elég a 20 mezőnyjátékos, de egy egész szezonra nem. Bár Tito megint kölcsön akarja adni (akkor már miért nem végleg? ez is érthetetlen), szóval ebből úgysem lesz semmi...
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.18. 21:30:05

én egyelőre még pozitívnak látom a helyzetet.

neymarban nagyon bízom, a mai csodagyerekek közül kiben, ha benne nem.
az ára sok volt, sportszakmailag főleg, de tudjuk, hogy a marketing dobta meg az árat.

a középhátvéd téma még kérdéses, az biztos, hogy oda hozni fognak valakit.
én egy agger kaliberű, az elit mögött a másodvonalat képviselő játékosnak is örülnék.
puyol sérülései és kora miatt óriási kérdőjel, bartra bíztató, de nem egy varane, és nem is tűnik úgy, hogy klasszis védő lesz, szimplán egy jó védő.
marad pique,mascherano + a vészmegoldások, ez így kevés.
viszont tartom, hogy jöhet ide thiago silva vagy hummels is, ha a csapatszintű védekezés nem javul fel, ugyanúgy kapkodni fogja a fejét bármelyikük, mikor 3 villámgyors támadó vezeti rájuk a kontrát.
ha viszont csapatszinten csak egy kicsit is sikerül megközelíteni azt, ami korábban jellemző volt, akkor egy ilyen, már korábban említett másodvonalas védő is bőven erősítés.

a távozóknál csak az árakkal nem vagyok elégedett.

thiago keveselte a játékperceket, és okos szerződést kötöttek a klubbal, így áron alul (vagyis inkább reális áron, mondjuk úgy, hogy a mai piachoz képest olcsón) lécelt, ha váltani szeretett volna a játékpercek miatt, és apuci is feszt brummogott, akkor bármennyire is szeretem, jobb ha megy.
nála az ár bántó, egy 30 körüli összeg azért jobban esett volna, ha már mindenképp a váltás mellett döntött.

villa úgyszintén, neymar érkezésével nagyjából feleslegessé vált, az ára pedig annak tükrében, hogy emelkedett volna a fizetése, és 32 évesen, súlyos sérülés után lassan kiégő játékos benyomását keltette, bár még mindig kevés, érthetőbb.
ilyen korban sokszor már ingyen lécelnek a játékosok, még a nagyobb nevek közül is előfordul.

az abi téma egyértelmű, ha valakit érdekel róla a véleményem, ha visszakeres a fórumban, vagy odaát azt hiszem, a real vs barca topicban, megtalálja.
deulofeu, rafinha, és jds(?) kölcsönadása pedig jónak tűnik.

összességében ha jön még egy védő, és lesz egy ilyen keretünk, hogy :

vv,pinto,oier
adriano,alba,alves,montoya,pique,puyol,bartra,masch,új védő igazolás
song,busq,xavi,iniesta,fabregas,roberto
pedro,messi,neymar,tello,sanchez

akkor nem leszek elégedetlen.
annak viszont örülök, hogy le van sajnálva a barca.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.18. 21:17:20

Messa írta:Azt nem értem csak, hogy Sakho miért nem merült fel nálunk soha. Láttam jópár meccsét, a tavalyi védelmünkbe bőven befért volna. Vagy neki is az agyával van valami baj?
Leendő klubja AS Monaco!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.18. 20:54:37

Nem vagyok boldog Thiago távozása miatt és Roberto-t a B-ben látottak alapján közel sem tartom olyan jónak, mint a brazil-spanyolt. Sőt. Mindenesetre Fabregás-nak itt a nagy lehetőség, hogy ott is alkosson, ahová igazán igazolták: a kp-ra.
Rátérve az igazolásokra: a Thiago-ért kapott pénzből illenék egy védőt igazolni. Thiago Silva lehetetlen, hagyni kellene mostmár a francba. David Luiz-t nem tudom, róla kevesebbet hallani, de akár megérne 40 milliót is. Azt viszont sajnos kétlem, hogy kifizetnénk érte ennyit. Luiz és TS esetében is baj, hogy a klubjuk nem akar megválni tőlük, a szerződésük sincs lejáróban és ők maguk sem állnak teljes mellszélességgel a váltás mellett, így nyilván sem a Chelsea, sem a PSG nem fog leülni tárgyalni.
Agger-nek én örülnék. Favágó? Mascherano-ra is sokan ezt mondták... Piqué tudja segíteni a támadásokat, az "elegáns" védőnk megvan, nem feltétlen baj, ha valakinek nem kell a szomszédba menni egy kis keménységért. Lehet, hogy a Pool nincs a top-on, de Agger nem rossz játékos.
Jó lenne lassan a Dos Santos, Afellay és Cuenca ügyét is lezárni. Utóbbi kölcsönbe, első kettő végleg mehet.
Középcsatár nem feltétlenül kellene, bár Rooney-nak kifejezetten örülnék. Nem csodálom, h a MU nem adja el odahaza. Ha már mindenképp megy, jobban járnának ők is egy külföldi csapattal, mondjuk velünk...
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2013.07.18. 20:33:31

albicelesteX írta:Biztosan igazolunk védőt...DE a kérdés az milyet. Puyollal hosszútávon már nem érdemes számolni szerintem véleményem szerint a következő szezonja lesz az utolsó. A védelmünk nagyon gyenge és a keret meg szerintem szűk. Xavi tavalyi szezonja se volt már klasszis, nincs is normális helyetese.Neymar kérdőjel.Alexis,Pedro pedig hol ilyen hol olyan.Szerintem benézzük ezt a szezont...
Emellett engem sokkal jobban aggaszt az az irànyvonal, amit a klub felvenni làtszik. :(
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.18. 19:58:31

Luizt elengednénk 40-ért.
Ezt honnan veszed?
Amúgy én örülnék neki, még 40-ért is.
Sakho is jó lenne, 20 körül szerintem már el lehet hozni, és végre lenne egy új Abidalunk. 8)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.07.18. 18:56:51

Messa írta:Azt nem értem csak, hogy Sakho miért nem merült fel nálunk soha. Láttam jópár meccsét, a tavalyi védelmünkbe bőven befért volna. Vagy neki is az agyával van valami baj?
Én is örülnék neki. Meg kell rohamozni valakot minél gyorsabban, mert a végén minden kiszemeltünket levadásszák. Luizt elengednénk 40-ért. Sok, de muszáj.
més que un club
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2013.07.18. 18:42:39

Messa írta:Azt nem értem csak, hogy Sakho miért nem merült fel nálunk soha. Láttam jópár meccsét, a tavalyi védelmünkbe bőven befért volna. Vagy neki is az agyával van valami baj?
Végre látom már másnál is Sakho nevét! :)
Sajnos még csak fel sem merült a neve, mint lehetséges megoldás...
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.18. 18:41:09

Hozzuk Juhászt, volt ő már külföldön, megállja a helyét!!

Nem értem milyen védő jöhetne egyáltalán szóba Thiago Silva után, én Marquinhost is kételkedve olvasgattam, de ugye ő már a PSG-é.
Most ilyen zsákbamacska embereket meg nem értem mi értelme lenne hozni csak azért, hogy "jönni fog egy védő".

Ilyenkor kéne kicsit vérnek lennie a .... aztán nyúlni a fiatalokhoz. De hát Muniesát is eladták ;)
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.07.18. 18:37:45

Hát ez az Agger téma szerintem vicc kategóriás....Nálam amolyan Pepe stílusú védő,darabos,lassú,favágó dán...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.18. 18:33:49

Messa írta:Azt nem értem csak, hogy Sakho miért nem merült fel nálunk soha. Láttam jópár meccsét, a tavalyi védelmünkbe bőven befért volna. Vagy neki is az agyával van valami baj?
A passzpontossága a bajnokságban nem haladta meg a 92%-ot, úgyhogy szóba sem jön.
(Amúgy 91,6%, ami jobb Marquinhos és Thiago Silva mutatójánál is.)
Én nem láttam sokat játszani, úgyhogy nem nyilvánítanék véleményt róla. Mindenesetre valakit muszáj lesz igazolni, a Sky szerint Agger lehet a befutó.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.18. 18:28:01

Azt nem értem csak, hogy Sakho miért nem merült fel nálunk soha. Láttam jópár meccsét, a tavalyi védelmünkbe bőven befért volna. Vagy neki is az agyával van valami baj?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.07.18. 17:45:09

Hát ez érdekes lesz, a PSG elvitte ezt a Marqinhost is 35-ért. Plusz kijelentette az elnökük, hogy ha mi kifizetjük Thiago kivásárlási árát, akkor ő pedig Messiét. Nem mintha reális veszély fenyegetne, hogy Leo el akarna menni. Mindenesetre szűkül a keret a lehetségős védők terén.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.07.18. 17:02:41

Biztosan igazolunk védőt...DE a kérdés az milyet. Puyollal hosszútávon már nem érdemes számolni szerintem véleményem szerint a következő szezonja lesz az utolsó. A védelmünk nagyon gyenge és a keret meg szerintem szűk. Xavi tavalyi szezonja se volt már klasszis, nincs is normális helyetese.Neymar kérdőjel.Alexis,Pedro pedig hol ilyen hol olyan.Szerintem benézzük ezt a szezont...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.18. 16:49:42

Majd megint hozunk egy VKP játékost hátra aztán ráaggatjuk, hogy jó KH pozícióban is ezt nagyon tudjuk, de az fontos kritérium, hogy olyan lassú legyen legalább mint Busi és Song.
Kedvelem Mast de számomra ö addig volt jó megoldás a védelemben közepében amíg egy Puyol játszott mellette. Piquével és a többiekkel nem egy életbiztosítás ő sem.
Valaki biztos érkezik és engem nem is annyira érdekel a személye csak az, hogy normálisan legyen összerakva az a védelem! Nem kellenek ahhoz top 5 védők, hogy jól muzsikáljon egy védelem, persze kutyaütőket sem akarok itt látni. Minden esetre valahogy nincsen jó előérzetem ezzel a csapatrésszel kapcsolatban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.18. 16:39:10

Zozzy 5 írta: nem hinném, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, inkább a lehetőségekhez mérem az igényeimet. az is elég kényelmes, hogy TS kell vagy vele azonos szintű klasszis "Puyol-utód", és nem ilyen "Aggerek", miközben 60szor lenyilatkozták, hogy nem eladók az ilyen emberek, aztán a 61. alkalommal sikerült is megértenünk.
Az a helyzet, hogy akár eladók ezek az emberek, akár nem, nem fogunk jól járni egy eleve cserének igazolt játékossal, amikor Puyol utódját keressük.
Igazad van, amikor azt mondod, hogy kell egy védő, és valakit muszáj hozni, de én meg úgy vagyok, hogy ez még magát a problémát nem fogja megoldani. Maximum annyi eredménye lesz, hogy amikor találunk rendelkezésre álló embert, akkor 30 millióval szűkebben vagyunk. (Szóval nem rosszul közelíted meg, hanem mást látsz problémának.)
Zozzy 5 írta:nem azért hoztam fel azokat a neveket, akik beváltak, mert úgy gondolnám, hogy néhány névből lehet teljes általánosítást levonni, vagy mert ne lennék vele tisztában, hogy nem az a gyakoribb, hogy beválnak, hanem csak azért, hogy lássuk, erre is van példa és a jelenlegi piaci kínálat mellett rá vagyunk szorulva a kockázatvállalásra ebben a kérdésben. Te is írtad, hogy nem tudsz jobbat mondani Marquinhosnál. akkor meg miről beszélünk?
Kockázatot már épp eleget vállaltunk idén az 57 milliós Neymarral, meg hogy ezzel a középpályával vágunk neki a szezonnak.
De ahogy fentebb írtam, egy olyan ember kéne, aki megoldja a problémáinkat ezen poszton. Lehet, hogy ilyen jelenleg nincs elérhető, de ettől még muszáj ilyet keresni. Ha más nem, be kell jelentkezni David Luizért, Koscielnyért, Kompanyért stb.
De engem egyébként is csak az zavar, hogy az összes pénzünket elköltjük egy bizonytalan játékosra, felőlem aztán lehet kockázatot vállalni Bartrával is, egyedül attól tartok, hogy a poszt hosszútávú megoldását vágjuk el most egy felelőtlen igazolással.
Zozzy 5 írta:szval nem hinném, hogy rosszul értelmezem a helyzetet, amikor azt mondom, ha a csapatszintű védekezés rendben van, akkor igenis elég lehetett volna pl. Marquinhos, ha nem megy el arabékhoz.

Ez most olyan, mintha azt mondanám, hogy ha Messi lő száz gólt egy szezonban, akkor elég mellé Tello meg Pedro is.
Lehet, hogy elég lett volna Marquinhos is, de most már lassan 3 éve nincs egy épkézláb védőnk (értsd: középhátvéd, nem vkp meg balhátvéd) Puyolon és Piquén kívül. Én személy szerint meguntam a félmegoldásokat.
Zozzy 5 írta:ő már mondjuk tárgytalan, de azt is leírom akkor megint, hogy aki nekünk zsákbamacska, az a vezetőségnek még nem feltétlen az, mivel ők végig figyelnek valakit. teszem azt mondjuk minden Roma meccsét megnézték ebben az idényben, akkor az már egy olyan meccsszám, amire lehet építeni. a "csak volt egy jó szezonja" dolgot mondhatjuk úgy is, hogy kb 30 meccs alapján érdemesnek találták a barcánál. szerintem az annyira nem kevés, ha valakiben van vmi akkor az már látszódik ennél kevesebb meccs alapján is.
Ez meg egy kellemes jolly joker, hogy "a vezetőség biztosan jobban tudja", csak a valóság sok esetben azt mutatja, hogy azért ők sem mindentudóak. (Most a Laporta-éra zseniális szerzeményeit nem citálom ide újra, de mondjuk Rosselléktől is említhetném Fabregas lassan két éve húzódó szenvedését, Sanchez tavalyi formáját.) Szóval én azért fenntartom a jogot magamnak, hogy kritikusan szemléljem a tehetségkutató munkát a klubnál.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.18. 16:13:37

visca el barca írta:nem én vergődök, hanem ez a szerencsétlen vezetőség akik 2 éve nem képesek egy védőért meg egy kapusért a pénztárcába nyúlni és inkább mindenféle kényszermegoldással próbálnak toldozni-foldozni!

ez itt nem az mtk meg a pápa, hanem a világ jelenlegi egyik legsikeresebb klubja
Nem tudom hogy meg akarják-e kockáztatni ezt zubiék, egy biztos hogy most a kh poszt az egész csapat érdeke volna szerintem. :roll: Nem hiszem el hogy nincsen olyan szakmailag és árban is elfogadható player a piacon. :) Ez hihetetlen, ha Hummels nem mozditható akkor ott van pl.szintén a német bajnokságból Subo vagy Höwedes.Ha Silva nem elhozható akkor ott van a francia bajnokságból pl.Sakho,Lovren,Nkoulou,B.Manga.Ezzel csak azt akarom mondani hogy mindenre lenne megoldás, csak az a baj hogy Titóék ezt eddig valamiért nem érzékelik.Vagyis eddig úgy tűnik, mert olyanok után szaladnak akik vagy nem eladóak, vagy az áruk miatt nem lehet velük mit kezdeni. :roll: Ebben Laportáék jobbak voltak az biztos. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.18. 15:52:14

csababarca írta:Persze lehet mondani,hogy a csapatszintű védekezest kell megoldani,ami igaz is, de nem elég, ha karcsú a hátsó vonal.
Na mindegy,majd lesz megint pislogás tavasszal,meg értetlenkedés.
Sztem fogunk mi még itt igazolni. Bár jó lett volna a Thiago Silva-David Luiz-Marquinhos trióból hozni vkit, de még bőven vannak a piacon. Én pl. Inigo Martinezre is előrelépésként tekintenék. De, ha megnézzük, akkor a Chelseanek is van 4 TOP belső védője (Luiz, Terry, Ivanovics, Cahill), meglepő lenne, ha egyikőjük se lehetne hozható (jó Terry nem és Cahill sem valószínű). Vannak itt még lehetőségek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.18. 15:44:53

hady írta:Azért valami csak van a háttérben....idáig mindenki a barcában akart focizni, akár kevesebb fizetésért is...most meg......lasszóval kell embert fogni. ( Remelém menekülni nem fognak a csapattól.....)
Egy ilyen fiatal játékos akinek nem 3-4 éve van hátra a pályafutásából érthető hogy inkább megy egy, az európai elitbe törő csapathoz, horribilis fizetésért kezdőtagsággal, mint egy komolyabb csapathoz, nagyobb elvárással, ki tudja mennyi játékperccel és minimum fele annyi gázsiért. Tudja hogy később is lesz komoly kérője, nem kell ezen csodálkozni.
Az a baj hogy sokan itt és a Realnál is azt hiszik mindenkinek az az álma, hogy itt vagy az "úriembereknél" játszon, de ez közel sincs így.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.07.18. 15:42:23

visca el barca írta:immáron egyértelművé vált h idén sem veszünk védőt.

reménykedhetünk h puyol felépül, ha nem akkor majd adriano, mascherano, bartra hármas marad piqué mellé... hosszu egy szezon lesz... :?

azért az durva lesz ha egy igazolással zárjuk a szezont. lehet még messi mögé jön valami b kategorias, többnyire padozó játékos és ennyi..
Szóval van 3 középhátvédünk,amiből egyik öreg,és sérült folAmatosan, egyik fiatal még,plusz van egy kérdőjel Piqué személyében. Derék, veretes védelem. Jah meg van két csinált hátvéd is, idén meg majd jön egy harmadik is.

Persze lehet mondani,hogy a csapatszintű védekezest kell megoldani,ami igaz is, de nem elég, ha karcsú a hátsó vonal.
Na mindegy,majd lesz megint pislogás tavasszal,meg értetlenkedés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2013.07.18. 14:57:25

Azért valami csak van a háttérben....idáig mindenki a barcában akart focizni, akár kevesebb fizetésért is...most meg......lasszóval kell embert fogni. ( Remelém menekülni nem fognak a csapattól.....)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.18. 14:55:44

barca99 írta:Ezt a vergődést komolyan csinálod? ...
...Nem személyes
:lol:

és ha már itt tartok nem én vergődök, hanem ez a szerencsétlen vezetőség akik 2 éve nem képesek egy védőért meg egy kapusért a pénztárcába nyúlni és inkább mindenféle kényszermegoldással próbálnak toldozni-foldozni!

ez itt nem az mtk meg a pápa, hanem a világ jelenlegi egyik legsikeresebb klubja, ahol agygörcsöt kapok az amatőrizmustól. jönnek itt azzal h jaj villának is ennyi volt az értéke.. azért röhög rajtunk a fél világ.

ha meg zavar h rinyálok itt unalmamban, ugord át amit írok, ne kell velem foglalkozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.18. 14:46:38

sjd írta:
Zozzy 5 írta: nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van, nem mellesleg sorban állnak érte rajtunk kívül. az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi.
Rosszul közelíted meg a problémát: nem az a kérdés, hogy minek kell ide hozni egy védőt Bartra nyakára. Mert az egyértelmű, hogy valaki kell, és nem ilyen Aggerek, hanem olyan valaki, aki Puyol utódja és Mascherano helyettese lehet.
A kérdés sokkal inkább az, hogy miért pont Marquinhos ez az ember?
Nagyon szép, hogy volt egy jó szezonja, de jó pár ilyen egyszezonos játékost láttunk már bukni, főleg, amikor gyorsan le is igazolja valaki ilyenkor. Ráadásul 19 évesen attól tartok, inkább még ígéret, mint kész játékos. Viszont itt jön be az, hogy ígéretnek már itt van nekünk Bartra, mi most a kezdőbe keresünk embert.
(De az a szomorú, hogy még így sem tudok jobb opciót mondani Marquinhosnál.)
Zozzy 5 írta:én azt mondom, hogy hozzuk el és nem feltétlen azért, mert én annyi meccsét láttam, csak már nagyon unom, hogy ennyire óvatoskodunk. a bayern elhozta apróért Dantét egy kis csapatból, a zsákbamacska tanár volt ellenünk. anno TS is zsákbamacska volt, amikor brazilból elhozták, klasszis. tavaly Javi Martinezért sokalltuk a 40et, elvitte a München, szintén oktatott ellenünk és rég visszahozta az árát, senkit nem érdekel mennyibe került. SAF kikukázta Vidicet, szintén topvédő. Pique se úgy jött, mint egy klasszis, aztán mégis az lett, a hülyeségeivel együtt is. vagy mondhatnám Varane-t is és folytathatnám. jöjjön Marquinhos!
Meg Csigrinszkij is zsákbamacska volt, meg Keirrison is zsákbamacska volt, meg Caceres is zsákbamacska volt....
Kényelmes, hogy kiemeled azt a 10 játékost, aki bejött bizonyos csapatoknak, csak akkor tedd melléjük a másik 90-et, aki meg nem.
Ne csak Dantét hozd fel, hanem Breno-t is, aki annyira bejött a Bayernnek, hogy most talán börtönben ül éppen. Varane mellé írjuk oda Albiolt, Thiago Silva mellé Onyewu-t és így tovább.
nem hinném, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, inkább a lehetőségekhez mérem az igényeimet. az is elég kényelmes, hogy TS kell vagy vele azonos szintű klasszis "Puyol-utód", és nem ilyen "Aggerek", miközben 60szor lenyilatkozták, hogy nem eladók az ilyen emberek, aztán a 61. alkalommal sikerült is megértenünk. nem azért hoztam fel azokat a neveket, akik beváltak, mert úgy gondolnám, hogy néhány névből lehet teljes általánosítást levonni, vagy mert ne lennék vele tisztában, hogy nem az a gyakoribb, hogy beválnak, hanem csak azért, hogy lássuk, erre is van példa és a jelenlegi piaci kínálat mellett rá vagyunk szorulva a kockázatvállalásra ebben a kérdésben. Te is írtad, hogy nem tudsz jobbat mondani Marquinhosnál. akkor meg miről beszélünk?

szval nem hinném, hogy rosszul értelmezem a helyzetet, amikor azt mondom, ha a csapatszintű védekezés rendben van, akkor igenis elég lehetett volna pl. Marquinhos, ha nem megy el arabékhoz. ő már mondjuk tárgytalan, de azt is leírom akkor megint, hogy aki nekünk zsákbamacska, az a vezetőségnek még nem feltétlen az, mivel ők végig figyelnek valakit. teszem azt mondjuk minden Roma meccsét megnézték ebben az idényben, akkor az már egy olyan meccsszám, amire lehet építeni. a "csak volt egy jó szezonja" dolgot mondhatjuk úgy is, hogy kb 30 meccs alapján érdemesnek találták a barcánál. szerintem az annyira nem kevés, ha valakiben van vmi akkor az már látszódik ennél kevesebb meccs alapján is.

csigáról, cáceresről, henriqueről meg keirrisonról már lentebb leírtam a véleményem.
Válasz küldése