Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.16. 16:27:52

Úgy néz ki, Jordi Cruyff is lemond. Azért ez így Alemany mellett elég nagy pofon.
A klub fejlődését elsők között, ha nem elsősorban, a sportigazgató határozza meg. Ez most így bármi lehet...
més que un club
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 15:56:16

Ezek a nevek csak fantáziálgatások, akiket leigazolnánk, ha megtehetnénk. Más kérdés, hogy ha rajtam múlna, eleve nem lennénk ilyen anyagi helyzetben, és le is igazolhatnánk ezeket a neveket. De az itt felmerülő nevek többsége egyáltalán szóba sem kerül a klubnál.

A klub elsősorban az ingyenesekre fog rámenni. Középhátvéd meg kell, mert sérülés mindig jöhet, és sajnos Araújónak és Christensennek is jutott belőle bőven. Ingyen kell tehát tapasztalt védő, viszonylag alacsony fizetési igénnyel. Így jutott a választás Inigo Martinezre.

A bevételek növelését meg nem csak játékosok eladásával tudjuk megteremteni. A klub eleve nagy bevételnövekedéssel számolt erre a szezonra. Az majd a nyár elején kiderül, hogy a Liga hogy fogadja a klub költségvetési tervét.

https://www.espn.com/soccer/barcelona-e ... his-season
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.05.16. 16:29:14-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.16. 15:33:54

Miből futná ezekre a nevekre? De Paul? Wahi? stb. stb.

XY (mindegy kit írok ide) eladásából? És ha XY nem megy el? A mindenki által feleslegesnek érzett játékosok közül mindenki lenyilatkozza kivétel nélkül, hogy nem akar elmenni, maximum a kölcsönjátékosok esetén van néhány olyan, aki talán elsózható. (Umtiti, Lenglet, Dest is kérdés, Collado)

200 millió kéne, egy része tegyük fel, már meg is van, akkor is túloldalon 6! játékosnak nincs érvényes kontraktusa következő szezonra.
Araujo, Alonso, SR, Penaé, Gavié és Baldénak meg talán a B kerethez van kötve, de 2024-ben az is lejár. Araujo előző szerződése 2023.06.30 lejár.
Dembele szerződése szintén lejár 2024-ben.
Messi idehozása prioritás, ha még az elnök is azt mondja.
Inigo szerződését is regisztrálni kell, ha már valamiért ide akarjuk hozni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.16. 13:48:12

Chino írta:
2023.05.16. 12:47:56
Alonso pedig a három védős rendszer egyik kulcseleme.
Ott van erre Christensen.
Alonso. kulcselem? Ezt inkább hagyjuk.... :mrgreen:
gránit írta:
2023.05.16. 13:06:19
hogy Balde átkerülget jobbra, szerintem próbálgatja Xavi, mit tud ott,
Ezekből a próbálgatásokból nem szokásunk jól kijönni, Baldét öröm nézni a baloson, ráadásul ott van támasznak Cristensen, szóval remélhetőleg nem kutyuljuk össze azt, amit nem kéne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 13:06:19

fanbarca írta:
2023.05.16. 12:19:51
Az első két ponttal egyet is értek.

Xavi mindenesetre nem használta egy oldalon Baldét és Albát, így nem vagyok biztos benne, hogy Carrascóval nem tenne ugyanígy. Hogy átkerült jobbra, pont azért nem volt feltétlenül szükséges, amit írtál, hogy ott Koundé gyakran fellép. Ennek ellenére inkább áttette Baldét jobbra, és Koundé behúzódott középre. Raphinha meg szerintem menni fog, mert belőle tudunk nagy pénzt csinálni, és bevételt kell csinálnunk ahhoz, hogy a szerzeményeinket a Liga jóváhagyja. Így nem csak szükségszerűségnek tartom, hogy Balde átkerülget jobbra, szerintem próbálgatja Xavi, mit tud ott, mert Raphinha nélkül (és egy sérülékeny Dembelével) lehet, hogy kap majd ott szerepet. Szerintem ezért nem jön jobbhátvéd, és ezért akarjuk balra Carrascót.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.16. 12:47:56

bence0330 írta:
2023.05.16. 11:45:28

Carrascoért való bejelentkezés (most hagyjuk, hogy ő elég ide, vagy nem, nézzük csak a posztját) a legüresebb posztunkra történik. Konkrétan nincs balszélsőnk, mivel Fati és Ferrán (aki eleve nem is az) teljes nulla. Akkora lyuk az a poszt, hogy emiatt álltunk át 4 középpályásra, és hamarabb játszik ott Gavi, mint a másik kettő. Alighanem minimum az egyik távozik, de akár még mindkettő is, így bőven a legnagyobb hiányposztunk a balszélső, ezért megyünk Carrascoért (vagy valaki másért, most mindegy, ezért megyünk egy balszélsőért).
A Raphinha-Dembélé két szélk folyamatosan játszott, mikor lehetőség volt rá, másrészt azt, hogy Fati és Ferran egyszerre távozzon nem sok esélyt látok.
Plusz rengetegszer játszunk 4 kp-val amikor Gavi lép fel arra a területre, szóval hiányposztnak legkevésbé sem tartanám.
Alonso pedig a három védős rendszer egyik kulcseleme, amit Xavi többször alkalmazott. A Chelsea-ben is ezt a pozíciót fedte le, teret adva ezzel a balhátvédnek.
Jh-ba pedig szerintem korai leírni Araujot. Még egy percet sem töltött a pályán, de már temetve van.
Ráadásul ott van most a Mazraoui, aki könnyen lehet, hogy itt köt ki.
Ugyanakkor én még mindig tartom, hogy ha jövőre nem is, de utána Héctor Fort lehet egy megoldás. Ha ílyen ütemben fejlődik, akár hosszú időre megoldhatja a posztot.

Yamalt viszont annyira még nem erőltetném. Neki folyamatos játéklehetőségre van szüksége, amit itt nem kapna meg. Főleg, ha Raphinha, Dembélé és esetleg Torres is marad. Messiről pedig nem is beszéltem. Azzal nem használjuk az érdekét, ha végig üli a meccseket a padon, aztán néha kap 6-8 percet, ahelyett, hogy az Atleticben rendszeresen játszana. Néhány meccsre fel lehetne hozni, de egyelőre még hagyni kellene hogy tapasztalatot szerezzen. Pont abban a korban van, minél több percre van szüksége a fejlődésre.

A kp az ami igazán foghíjas, főleg Busi távozásával, ráadásul a City meggondolta magát és mégis hosszabbítana vele, leginkább az utóbbi időben mutatott teljesítménye miatt. Nagyon sajnálom, hogy Tielemansról elhallgattak a hírek, ő nagy fogás lehetne, főleg ingyen. Nagyon kevesen vagyunk oda és láttuk mi történik, ha egy-két ember kiesik és akkor Kessié esetleges távozását még nem is említettük.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.16. 12:19:51

gránit írta:
2023.05.16. 12:00:01
...
Vagány dolgokat írsz, de ez nem ennyire fekete-fehér.

1. Carrasco eredetileg balszélső, Simeone csinált belőle baloldali szárnyvédőt, tehát kb. egy 3-5-2-es rendszerben játszik úgy, hogy mögötti van 3 védő. Így azért kevesebb a védekező feladata. Hozzánk balszélsőnek hoznák Lewandowski baloldalára. Nem is igazán lenne értelme Baldé helyére, mert ugyanaz a stílus, amit játszanak, talán Baldé kicsit jobb védekezésben, de legalább ballábas. De nálunk nincsenek szárnyvédők, hiszen 4 védővel játszunk hátul. Az, hogy jobb oldalra átkerüljön s baloldalra Carrasco, az azért nem működne, mert akkor két brutál támadó felfogású szélsővédőnk lenne s megennének minket reggelire a széleken.
2. Hibrid védekezésünk van, mert Koundé azért fel-fellép támadásokhoz, és nincs is jobboldalán szárnyvédő. Védekezésben gyakran háromvédőzünk, támadásban viszont 2 védő marad s Baldé- és Koundé fellép. Szerintem ez amúgy elég stabil rendszer, mostanában nem ritka, hogy védekezésben s támadásban más egy csapat felállása.
3. Baldé azért került jobboldalra néha, mert nem volt ki játsszon ott, ha forgatni kellett. SR gyakran sérült. Baloldalt fog ő maradni stabilan.
més que un club
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 12:00:01

bence0330 írta:
2023.05.16. 11:45:28

Mert mindkettő balbekk egyrészt, másrészt akkor ki lenne a jobboson? :)

Balde abszolút tud támadót játszani, igazából most is az, simán elférnének Albával egy oldalon. Így is csak elméletben "hátvéd", valójában inkább három hátvédes rendszerben játszunk, három középhátvéddel. Ezért sem keresnek jobbhátvédet, mert Xavi inkább a három középhátvédes rendszerben gondolkodik. Így a jobbosra ebben a felfogásban nem is kell hátul senki, Dembelé meg ott volt elől.

bence0330 írta:
2023.05.16. 11:45:28

Baldé alig játszott a jobb bekket, és mindig csak akkor, amikor szükség volt rá
Lehet, hogy szükség lesz rá, és ott több szerepet kap, ha balra jön Carrasco. Vagy Carrasco és Balde lenne baloldalon, és Dembelé a jobboldalon (aminek nem nagyon örülök), de Xavi inkább Dembelé oldalára rakta át Baldét (plusz egy indok, amiért nem jön jobb-bekk). Raphinhát meg szerintem eladjuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.16. 11:45:28

gránit írta:
2023.05.16. 11:39:36
Alba és Balde miért ne játszhatott volna egyszerre a baloson? Szerintem nem csak kényszerűségből rakta át jobbra Baldét Xavi, ott Dembelével voltak ketten. Ennyi erővel a baloson is lehettek volna ketten Albával. Csak ha már a balszélre keresünk valakit, én inkább Acunát hoznám, mint Carrascót.

Más magyarázata meg nincs annak, hogy Carrascóért bejelentkeztünk. Alba még egy évig marad, akkor már hárman lennének. Valószínűleg a jobbszélen is el tudja képzelni Baldét Xavi, főleg, ha Raphinhát eladják. Így kell valaki balra, mert Alba egyedül már kevés lesz.
Mert mindkettő balbekk egyrészt, másrészt akkor ki lenne a jobboson? :) Valakinek lennie kell ott is, és Alba/Baldé közül az utóbbbi a kisebb homály ott. És ha Koudét épp egy csere miatt be lehet tenni középre, akkor tegyük, ha már az a posztja szegénynek.

Carrascoért való bejelentkezés (most hagyjuk, hogy ő elég ide, vagy nem, nézzük csak a posztját) a legüresebb posztunkra történik. Konkrétan nincs balszélsőnk, mivel Fati és Ferrán (aki eleve nem is az) teljes nulla. Akkora lyuk az a poszt, hogy emiatt álltunk át 4 középpályásra, és hamarabb játszik ott Gavi, mint a másik kettő. Alighanem minimum az egyik távozik, de akár még mindkettő is, így bőven a legnagyobb hiányposztunk a balszélső, ezért megyünk Carrascoért (vagy valaki másért, most mindegy, ezért megyünk egy balszélsőért).

Baldé alig játszott jobb bekket, és mindig csak akkor, amikor szükség volt rá, mert nincs jobb bekkünk, és még az eleve kényzer Koundé is vagy sérült volt, vagy középen kellett, hogy játsszon. (Julian Araujo igazolását meg elrontottuk.) Így egyszeren nem lehetett mást odatenni, és ilyenkor odatette. Jobbszélsőt meg emlékeim szerint soha nem játszott Xavi alatt, ráadásul ha valami, akkor a jobbszélünk kifejezetten erős minőségben és számszerűleg is. Dembél, Raphinha (Torres is az), és ne felejtsük el, hogy Yamal is jobbszélső, aki lehet, hogy jövőre már stabil csere lesz itt fent. Miért kéne akkor egy balbekket átteni jobbszélsőnek, ha amúgy is erős játékosok vannak ott, és soha nem volt jele sem ennek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.16. 12:00:09-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 11:39:36

bence0330 írta:
2023.05.16. 11:30:31
gránit írta:
2023.05.16. 11:22:33
Baldét vasárnap is átrakta Xavi jobbra, ezért is jelentkeztek be Carrascóért, akit baloldalra hoznának. Az Atleti sajnos nem fogadta el a cserét Ferrannal, így ha meg akarjuk szerezni, fizetnünk kell, igaz, max 20 milliót.

Ha balszélsőt keresünk, én Acunát hoznám. A csatársorba a 20 éves Wahi gyereket néztem ki magamnak. De Pault hoznám még a középpályára. Azt problémásnak tartom, hogy Lewandowski mellé nem keresünk csatárpárost. Korosodik, és ha lesérül, jelenleg nincs alternatíva.
De Pault imádnám itt.
A Baldéval kapcsolatos téma szerintem abszolút nincs így.
Mac Allister-Pedri-de Paul-Gündogan brutális lenne.

Ez persze csak fantáziálgatás, sem Mac Allister, sem de Paul nem szerepel a klub tervei között. Amúgy tényleg jó lenne de Paul.

Alba és Balde miért ne játszhatott volna egyszerre a baloson? Szerintem nem csak kényszerűségből rakta át jobbra Baldét Xavi, ott Dembelével voltak ketten. Ennyi erővel a baloson is lehettek volna ketten Albával. Csak ha már a balszélre keresünk valakit, én inkább Acunát hoznám, mint Carrascót.

Más magyarázata meg nincs annak, hogy Carrascóért bejelentkeztünk. Alba még egy évig marad, akkor már hárman lennének azon a poszton. Valószínűleg a jobbszélen is el tudja képzelni Baldét Xavi (valószínűleg ezért sem keresnek jobbhátvédet), főleg, ha Raphinhát eladják. Így kell valaki balra, mert Alba egyedül már kevés lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.16. 11:30:31

gránit írta:
2023.05.16. 11:22:33
Baldét vasárnap is átrakta Xavi jobbra, ezért is jelentkeztek be Carrascóért, akit baloldalra hoznának. Az Atleti sajnos nem fogadta el a cserét Ferrannal, így ha meg akarjuk szerezni, fizetnünk kell, igaz, max 20 milliót.

Ha balszélsőt keresünk, én Acunát hoznám. A csatársorba a 20 éves Wahi gyereket néztem ki magamnak. De Pault hoznám még a középpályára. Azt problémásnak tartom, hogy Lewandowski mellé nem keresünk csatárpárost. Korosodik, és ha lesérül, jelenleg nincs alternatíva.
De Pault imádnám itt.
A Baldéval kapcsolatos téma szerintem abszolút nincs így. Carrasco eleve balszélső, ráadásul tükörszélső, jobblábas, soha az életben nem tudna konkrét balbekket játszani. Ráadásul a jobbszélső poszt mellett a balbekk az, ami tényleg túl van töltve, Baldé, Alba, Alonso.
Amikor nagy ritkán átrakta Baldét, abban mindig logika volt, mégpedig az, hogy Alba játszhasson, és ezt máshogy nem lehetett megoldani. Vagy az, hogy mivel Koundé is szerencsétlen jobb bekket játszik, azért, hogy behúzódhasson néha középre 1-1 cserénél - amit azért Xavi bizotsítani akar neki. És ezekre az egyetlen józan megoldás, hogy Alba balon, Baldé jobbon, mert utóbbi elvan épp ott is.
De szerintem semmiféle szándék nincs arra, hogy Baldé valaha is más posztot kapjon, nyilván néhány kényszer eseten kívül.
Acuna meg nem balszélső, hanem balbekk, már ha a Sevillásról beszélünk, mást nem ismerek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 11:22:33

Baldét vasárnap is átrakta Xavi jobbra, ezért is jelentkeztek be Carrascóért, akit baloldalra hoznának. Az Atleti sajnos nem fogadta el a cserét Ferrannal, így ha meg akarjuk szerezni, fizetnünk kell, igaz, max 20 milliót.

Ha balszélsőt keresünk, én Acunát hoznám. A csatársorba a 20 éves Wahi gyereket néztem ki magamnak. De Pault hoznám még a középpályára. Azt problémásnak tartom, hogy Lewandowski mellé nem keresünk csatárpárost. Korosodik, és ha lesérül, jelenleg nincs alternatíva.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.16. 10:49:01

Minden évben szoktam egyet Football Manager-ezni itt a fórumon, most is megteszem. :mrgreen:
Úgy fogok kalkulálni, hogy mi lesz akkor, ha Messi NEM jön. Mert ha jön, úgy egy kicsit nehezebb, de majd arra is tolok egy FM-et.

Akit eladnék: Dest, Lenglet, Eric Garcia, Marcos Alonso, Umtiti, Alba, Kessié, Fati, Ferrán, Collado, Trincao
Akit mindenképpen megvennék: Inigo Martinez, Tagliafico, Ruben Neves / Exequiel Palacios, Mitoma, Vitor Roque / Auba
Opcionális vásár: Gündogan

Kapus: Ter Stegen, Pena
Védelem: Julian Araujo, Koundé, Araujo, Chadi Riad, Christensen, Inigo Martinez, Baldé, Tagliafico
Középpálya: Ruben Neves, Nico Gonzalez, Pedri, Gavi, De Jong, Gündogan, Torre
Támadósor: Dembélé, Raphinha, Lewandowsi, Roque, Mitoma, Ez Abde


Mitoma nagy ász lenne ide, nyilván most amúgy is nagy a hype körülötte. Hihetetlen jó cselezésben és labdacipelésben, nagyon feldobná a támadójátékunk. Mit szóltok? Kíváncsi vagyok.
més que un club
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.16. 10:35:27

davi10 írta:
2023.05.16. 08:09:42
Inigo Martinez - Here we go!
Fabrizio szerint minden le van zsírozva, 2 éves szerződés lesz, szezon végén jelentik csak be.
Teljesen korrekt és okos igazolás, ingyen, valszeg nem túl nagy fizetésért, 3. számú középhátvédnek. Őszintén tudok neki örülni, így valószínűleg nem fordul majd elő az a csúfság hogy egy BL meccsen Garciával és/vagy Alonsoval kell izgulni hátul eltiltás vagy sérülés esetén. Náluk azért egy kategóriával ő simán jobb védő.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.16. 10:28:45

Troym írta:
2023.05.16. 10:15:41
Fernando írta:
2023.05.16. 10:01:05
Troym! Padra ne akarjunk már világklasszis játékosokat. Ingyen jön. Kounde jövőre is jobbon lesz, így marad egy Araujo, Chris, Garcia, Inigo 4es aki KH. Alonso talány, függ Albatol ez igaz. Alonso meg kapott megegy évet, ez igaz, így legalább pénzért mehetne nyáron amerre lát. Nem lesz a gálakezdő tagja, ez tény, de hasznos kiegészítő, tehermentesito ember igen.
5kh Araujo, Chris, Kounde, EG, Alonso és már Inigo a hatodik.
Kounde egy kh, aki kényszermiatt játszik jobb oldalon, de a kényszer innen jön, szerezzünk végre egy jobbhátvédet és Kounde játszhat eredeti helyén.
De ha mindenképp 6. kh kéne ott volt Ndicka, aki legalább fiatal. (ő se világklasszis, de 10 évvel fiatalabb és szerintem jó)

Alonsora már reagáltam.
Ha Kounde nálad KH akkor ilyen elven Alonso BH, egyik sem az eredeti posztján játszik. Az a 6 már csak 5. Garcia szerintem jövőre többet lesz a középpályán mint hátul. Én azért nem értek egyet, mert nem bontanam meg az Araujo-Chris kettost. Mogejuk kell ember, és egy rutinos, padot turo veterán szerintem most többet tudna adni, mint egy pénzért vett, perceket, meccseket igénylő fiatal. Azért hogy leepitsunk valakit nem sok értelme van. Támogatom a versenyhelyzetet, de nem hátul. Hátul a stabilitas mindenekfelett áll nálam.

Abban az esetben hoznek inkább fiatal játékost Inigo helyett, ha az a B-bol jönne fel. Riad jó lenne, de valamiért elengedtuk a probalgatasat.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.16. 10:19:03

Sokat kritizáltam Xavit, de csak behúzta a bajnoki címet. Így simán megèrdemli a következő szezont is. (Nem is tudnánk a jelenlegi körülmènyek között nevesebb edzőt hozni) Abban Andrissal egyetértek, nemrèg írt róla, hogy azt nèzzètek, neki mire van szüksège. Ebből induljunk ki, illetve a főoldalon is megjelent nyilatkozatából, miszerint a futballt a kp-ok uralják. Szóval jövőre is ezzel a kicsit fèloldalas 343, 352-vel fogunk felállni a nehezebb meccseken. Sok dolog nem tetszik a munkásságában, sok hibát fel tudnèk sorolni, ahogy tettem is, de vannak pozitívumok is. Ezzel a rendszerrel a legnagyobb negatívum, hogy teljesen leèpült a támadó játèk, Dembele ès Pedri kiesèsèvel teljesen megszűnt a kreativitás. Ezen kellene javítani. Messi az egyértelmű megoldás, de az ő èrkezèsèvel a jobb szèlsőt váltanánk ki (Raphinha, Dembele), ès garancia sincs a visszatèrèsère. Nagy pozitívum a csapat stabilitása, a kevès bekapott gól, a csapatvèdekezès. (A magas presszing, folyamatos letámadás miatt viszont jöttek a sèrülèsek, elfáradt tavaszra a csapat, nagyon kellene a bővebb keret). A Jhv hiányát sikerült kompenzálni, Baldebol sikerült kihozni a maximumot, akinek eleve a támadás az erènye. A kèt mèlysègi irányító, ami kezdetekben nagyon nem működött, De Jong ès Busquets előnyère vált. Ebből a rendszerből kiindulva, nem jhv-re, bal szèlsőre, vagy támadókra van a legnagyobb szüksèg, hanem akik ebbe a rendszerbe legjobban beillenek. Szerintem kp-okra. Kessie èrkezèsèt nagyon vártam, de teljesen test idegenkènt mozog a rendszerben, valószínűleg távozik, ahogy Torre is. Busquetsè már hivatalos. Szerintem minimum 2 kp-ra szüksèg lenne. Egy vkp-s, vagy mèlysègi irányító Busquets helyère, vagy De Jong mellè (szerepètől függően). A piac, a lehetősègek határozzák meg az èrkezőket, nem feltétlenül Xavi kívánsága alapján èrkeznek. Egy olyan kp-s, aki Pedrit ès Gavit is tudja pótolni, aki jól vèdekezik, de támadásban is tudja segíteni a csapatot. Gündogan ingyen minősègi erősítèst nyújtana. Règebben írtam, nekem Xavi Simons játèka nagyon tetszik. A kp-a mellett elől bárhol bevethető, (mint pl. Foden)ès szerelèsekben ès kulcspasszokban is nagyon jó. Elvileg rajta veszett össze Xavi Jordi Cruyffal, mert az utóbbinak nagyon tetszik a játèka, a mai hírek szerint a City is figyelemmel kísèri. Busquets pótlása jelenleg számomra a legnagyobb talány.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 10:16:27

ocsike83 írta:
2023.05.16. 10:04:16
gránit írta:
2023.05.16. 09:45:59
....Mac Allister hoztam volna tavaly nyáron. 10 gólnál tart az idei bajnokságban. Pedri mellett el tudnám képzelni, meg még Gündogannal....
80-100 millió körül árazták be. Hagyjuk már..... #-o
Most, a világbajnokság után... Ami Lenglet-t illeti, kérjük csak meg az árát. Minket is mindig legombolnak minden vételnél, mi se legyünk palimadarak. Kell az ember? Fizessenek.

Jobbhátvédet meg valószínűleg azért sem keresünk, mert azon az oldalon ott van Raphinha meg Dembelé. Dembelének vasárnap is volt két helyzete, mindkettőt elszórakozta, pedig remek indításokat kapott. Én nem hosszabbítottam volna vele, de a klub vele képzelte el a jövőt, így nem keresnek embert arra az oldalra.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.16. 10:15:41

Fernando írta:
2023.05.16. 10:01:05
Troym! Padra ne akarjunk már világklasszis játékosokat. Ingyen jön. Kounde jövőre is jobbon lesz, így marad egy Araujo, Chris, Garcia, Inigo 4es aki KH. Alonso talány, függ Albatol ez igaz. Alonso meg kapott megegy évet, ez igaz, így legalább pénzért mehetne nyáron amerre lát. Nem lesz a gálakezdő tagja, ez tény, de hasznos kiegészítő, tehermentesito ember igen.
5kh Araujo, Chris, Kounde, EG, Alonso és már Inigo a hatodik.
Kounde egy kh, aki kényszermiatt játszik jobb oldalon, de a kényszer innen jön, szerezzünk végre egy jobbhátvédet és Kounde játszhat eredeti helyén.
De ha mindenképp 6. kh kéne ott volt Ndicka, aki legalább fiatal. (ő se világklasszis, de 10 évvel fiatalabb és szerintem jó)

Alonsora már reagáltam.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.16. 10:09:29

gránit írta:
2023.05.16. 09:45:59
Szerintem Alonso sem rossz. Nyilván jól jönne egy Gvardiol, de ő fel sem merült.
Kettejük közt azért van vagy 30-40 szint. Mindig ezt hallom, hogy nem rossz,de bármelyik meccsen bármikor pályára lép jönnek az ellenfél góljai. Szerintem centire EG szintjén mozog. A statkirályoknak is ajánlom összehasonlítani őket, EG mindenben veri Alonsot.
Deluigi írta:
2023.05.16. 09:50:49
valojaban van 2 Araujonk is jobbhatved szerepre
Ronald csak Classicokon nyomja ott, Julian 0 percet játszott A és B csapatban egyaránt, mégis többen benne látják a jhv megoldást. Lehet tényleg így van, de szerintem erős 1db 0km srácban hinni. Mindenki a középpályát erősítené, mert kevés a játékos és nem bírják a fiatalok 50-60 meccsen a terhet. Na ehhez képest jhv-nek legjobb indulattal ott van Kounde, aki nem az, SR, aki teljesen hasznavehetetlen és J. Araujo, aki még sose játszott, bár a megjelent cikkek alapján az se biztos, hogy valaha fog.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.16. 10:04:16

gránit írta:
2023.05.16. 09:45:59
....Mac Allister hoztam volna tavaly nyáron. 10 gólnál tart az idei bajnokságban. Pedri mellett el tudnám képzelni, meg még Gündogannal....
80-100 millió körül árazták be. Hagyjuk már..... #-o
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.16. 10:01:05

Troym! Padra ne akarjunk már világklasszis játékosokat. Ingyen jön. Kounde jövőre is jobbon lesz, így marad egy Araujo, Chris, Garcia, Inigo 4es aki KH. Alonso talány, függ Albatol ez igaz. Alonso meg kapott megegy évet, ez igaz, így legalább pénzért mehetne nyáron amerre lát. Nem lesz a gálakezdő tagja, ez tény, de hasznos kiegészítő, tehermentesito ember igen.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.16. 09:50:49

Troym írta:
2023.05.16. 09:15:16
Szóval ez a teljes talány, lesz 3 balhátvéd, 5 középhátvéd, 0 jobbhátvéd.
valojaban van 2 Araujonk is jobbhatved szerepre
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.16. 09:45:59

Ne feledjük, hogy sokan Cristensent is letucatozták. Szerintem Alonso sem rossz. Nyilván jól jönne egy Gvardiol, de ő fel sem merült.

Mac Allister hoztam volna tavaly nyáron. 10 gólnál tart az idei bajnokságban. Pedri mellett el tudnám képzelni, meg még Gündogannal. A középpályára még Gündogannal együtt is kéne még ember, mert a padra jelenleg van egy Kessié meg egy Roberto.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.16. 09:15:16

Fernando írta:
2023.05.16. 08:38:41
davi10 írta:
2023.05.16. 08:09:42
Inigo Martinez - Here we go!
Fabrizio szerint minden le van zsírozva, 2 éves szerződés lesz, szezon végén jelentik csak be.
Szerintem nem le(nne)sz rossz. Ha Alba valóban megy, Alonso mehet vissza balra. Garcia kérdőjel. Marad az alap Araujo-Chris közepén, kiegészülve a két spanyollal. Kounde pedig szerintem botrány középen, esetleg 3 belsovedos felállásban kapna nálam ott esélyt, jobban viszont hoz egy erős közepes szintet. Elfér Inigo, főleg ingyér. Azt bánom vele kapcsolatban, hogy nem 5 éve hoztuk. Top 5 volt Ligán belül a posztján stabilan évekig.
Csak nem jönnek be a fohászaim, minden évben jön egy ugyanolyan tucatspanyol, tavaly nyáron Alonso, most ő.

És mi van, ha nem megy Alba? EG meg többször nyilatkozta, hogy nem megy sehova. Alonso is kapott még egy évet, gondolom majd ott előbújik belőle a világklasszis, mert az eddigiek alapján nem értem miért nem eresztettük szélnek.
Szóval ez a teljes talány, lesz 3 balhátvéd, 5 középhátvéd, 0 jobbhátvéd. (Nálam Kounde kh, SR meg nem a csapat szintjéhez bármiben is mérhető holtteher) Frankó csapatépítés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.16. 08:38:41

davi10 írta:
2023.05.16. 08:09:42
Inigo Martinez - Here we go!
Fabrizio szerint minden le van zsírozva, 2 éves szerződés lesz, szezon végén jelentik csak be.
Szerintem nem le(nne)sz rossz. Ha Alba valóban megy, Alonso mehet vissza balra. Garcia kérdőjel. Marad az alap Araujo-Chris közepén, kiegészülve a két spanyollal. Kounde pedig szerintem botrány középen, esetleg 3 belsovedos felállásban kapna nálam ott esélyt, jobban viszont hoz egy erős közepes szintet. Elfér Inigo, főleg ingyér. Azt bánom vele kapcsolatban, hogy nem 5 éve hoztuk. Top 5 volt Ligán belül a posztján stabilan évekig.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése