Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.23. 23:45:54

Remélem, hogy Alex Song minél előbb lelép Barcelonából.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.07.23. 23:41:57

S.Agüero írta:Jelenlegi keretből valami ilyesmi felállás lesz, remélem.
Kép
És Masc még mindig csak csere? (ráadásul a hátvédsorban? :lol: ) Ha a tiki takától a Barca el akar szakadni első lépés Busi csapatból való kitétele Masc javára. Ha még mindig ez az über tikitaka kell akkor persze benn lehet hagyni az ütközni képtelen Busit...de akkor ne is várjon senki kupákat jövőre, ugyanis nem az idősödő Ini fogja majd a piszkos munkát elvégezni. Rakitic még talán ha valóban kezdőbe jött... De komolyan a Rakitic-Busi-Iniesta trió lesz a legerősebb KP sor 2014-2015-ben??? [-X

Egy Kroos-Masc-Iniesta kicsit jobban hangzott volna... aki szerint meg nem... #-o
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.07.23. 22:29:10

Itt is csak azt tudom mondani mint a Barca-Madrid topikban. Ha nem is értünk egyet a másikkal,tartsuk tiszteletben a véleményét. És mellőzzük a káromkodást.
Kép
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.07.23. 22:26:46

P.G.D. írta:Egyébként a jhv posztjára szerintetek nem lenne jó Zabaleta? A City kezdő embere és a vb-n is elég jól muzsikált(ráadásul Messi haverja,ezért már megéri).
Zabaleta jelenleg a legjobb jobb bek a világon, aki téyleg védő és nem olyan mint Coudrado aki középpályás.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.23. 22:13:23

sanyi9007 írta:Egyesek menyire túlzásba esnek itt..Eddig szegény Mathieu lett elhordva mindennek,most már Rakitic sem elég jó játékos.Azért meg lehetne várni legalább az első pár meccset,és aztán kezdeni a csapat temetését,mert ez egy hatalmas öngól lesz,egy esetleg sikeres szezon után.De már előre látom,hogy Mathieu minden pontatlan labda után mekkora oltásokat fog kapni,vagy ha Rakitic nem hozza az assistokat meccsenként,akkor már felhozódik hogy "de hát Fabregas mikor itt volt és jól játszott"..nem,ők jöttek,el kell fogadni,és bízni abban hogy Lucho összerakja őket.Nem tudom ki hogy van vele,de semmivel nem lennék elégedettebb ha minden posztra igazoltunk volna egy nagy nevet..végre van egy melós játékosunk,Rakitic,aki nem sétálgat a pályán,és Mathieu is kor ide vagy oda küzdeni fog...Azért egy esélyt lehetne nekik adni.Amiben pedig még nagyon reménykedem hogy Rafinha és Deu szép lassan elkezdenek beépülni,Bartra pedig alapember lesz.
Elfogadni el kell és aki Barca szurkoló az az is fog maradni, jöhet ide Pepe, akkor is. Tapsolni és örülni viszont nem kötelező és én nem is fogok az ilyen igazolások láttán. Igaz, egyikük sem NBI színvonalú játékos, de a kezdőhöz akkor is KEVESEK, igen Matyi is és Rakitic is. Ezt kellene elfogadni, meglátni.
Az egy dolog, hogy mivel a csapat játékosai szurkolunk nekik, viszont sokan itt borzasztóan elfogultak pozitív irányban. Attól senki sem lesz jó játékos, hogy ide igazol.
A büdös nagy igazság pedig az, hogy középhátvédet évek óta, klasszis középpályást pedig Thiago elengedése miatt és Cesc távozása miatt (utóbbi indokolt volt) most kellett volna.
Ehelyett tömködünk csereszintű játékosokkal.

Lassan viszont abbahagyom a száj(ujj)tépést, mert nincs értelme. Akik nem látják most, majd látják akkor, ha ezekkel nem nyerünk újfent semmit. Mert nem valószínű, hogy fogunk. :roll:

(Persze csak ha nem érkeznek meglepetés igazolások és nem állunk el az olyan vételektől, mint Cuadrado, Blind)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.23. 22:11:27

Erxy a Mathieu topikban írta:egyébként, abból kiindulva hogy milyen nevek pörögtek nálunk simán elképzelhetőnek tartom, hogy Lucho tervez 3 védős felállást.
Marquinhos, Blind, Vertoghen, Mathieu. az ő nevük forgott a legtöbbet a sajtóban, ők voltak a célpontok. közös bennük, hogy több poszton bevethetőek, ezáltal alkalmasak 3 védős rendszerre.
ezt a tavalyi védelemmel nem tudtuk megtenni, mert egyik szélsővédőnk sem tud középsőt is játszani.
Érdekes felvetés.

Felvázolnád a felállást, hogy gondolnád?
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.23. 22:07:20

P.G.D. írta:...
Rafinha elég sok poszton játszott tavaly, de szerintem Ini mellett menne neki a leginkább, bár Enrique biztos megtalálja a helyét, hiszen őt ismeri talán a legjobban:
http://www.whoscored.com/Players/106590" target="_blank

Éppen emiatt fogja tisztelni Messi Suarezt, rettegésben tartja majd az argentint :mrgreen: A jobb hátvéd poszt is kérdéses valóban, az aláírásomban azért is van Danilo neve, mert ő talán már pótolhatná Dani Alvest. Viszont utóbbi úgy tűnik, marad... Zabaleta jó spíler, nem lenne rossz megoldás szerintem, Cuadradonál mindenképp jobb döntés lenne a posztra, de nem hiszem, hogy el akarna jönni a Cityből.
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.07.23. 22:01:22

sanyi9007 írta:Egyesek menyire túlzásba esnek itt..Eddig szegény Mathieu lett elhordva mindennek,most már Rakitic sem elég jó játékos.ha Rakitic nem hozza az assistokat meccsenként,akkor már felhozódik hogy "de hát Fabregas mikor itt volt és jól játszott"..nem,ők jöttek,el kell fogadni,és bízni abban hogy Lucho összerakja őket.
ha nekem szólt akkor reagálnék. Én nem írtam, hogy Rakitic rossz játékos, csak azt,hogy papíron Fabregas jobb. na persze egy játékos megítélése általában a csapattársaktól, a rendszertől és sok más egyéb körülménytől függ(valszeg Sanchezt isteníteni fogják az Ágyusoknál,itt meg szinte csak a szapulása ment,teszem hozzá gyakran jogosan). Egyébként érdekes a Realt és a Bayernt is sztárjátékosok alkotják, mégsem tűnnek motiválatlannak. Elfogadom, hogy ők jöttek de a véleményemet hadd írjam már le lécci :) . Azt meg pláne remélem,hogy Lucho összerakja őket.
Visca El Barca!
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.07.23. 21:54:33

Egyébként a jhv posztjára szerintetek nem lenne jó Zabaleta? A City kezdő embere és a vb-n is elég jól muzsikált(ráadásul Messi haverja,ezért már megéri).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára P.G.D. 2014.07.23. 22:01:33-kor.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
sanyi9007
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.07.11. 15:35:00

2014.07.23. 21:52:29

Egyesek menyire túlzásba esnek itt..Eddig szegény Mathieu lett elhordva mindennek,most már Rakitic sem elég jó játékos.Azért meg lehetne várni legalább az első pár meccset,és aztán kezdeni a csapat temetését,mert ez egy hatalmas öngól lesz,egy esetleg sikeres szezon után.De már előre látom,hogy Mathieu minden pontatlan labda után mekkora oltásokat fog kapni,vagy ha Rakitic nem hozza az assistokat meccsenként,akkor már felhozódik hogy "de hát Fabregas mikor itt volt és jól játszott"..nem,ők jöttek,el kell fogadni,és bízni abban hogy Lucho összerakja őket.Nem tudom ki hogy van vele,de semmivel nem lennék elégedettebb ha minden posztra igazoltunk volna egy nagy nevet..végre van egy melós játékosunk,Rakitic,aki nem sétálgat a pályán,és Mathieu is kor ide vagy oda küzdeni fog...Azért egy esélyt lehetne nekik adni.Amiben pedig még nagyon reménykedem hogy Rafinha és Deu szép lassan elkezdenek beépülni,Bartra pedig alapember lesz.
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.07.23. 21:51:57

danianevem: Tudom, hogy ott van még Rafinha, de ő inkább szélső féle játékos nem? Csak azért kérdem, mert sokan Ini posztjára írták be, én meg nem nagyon néztem Celta meccseket tavaly, így nem tudok igazán nyilatkozni(Robertotól csak jobb lehet) Rakitic nekem teljesen szimpatikus játékos, csak az a gond, hogy papíron Cesc a jobb. Fabregas meg kicsit olyan mint Özil(meg ahogy írta egy madridi kolléga, mint Guti) hogy elvileg remek, csak aztán vagy mentálisan vagy valami más okból kifolyólag nem tudja hozni(folyamatosan) az elvárt szintet. Azt,hogy Messi mennyire tiszteli Suárezt majd kiderül, de ha egyszer odaszól neki valamiért(mint tette a chileivel) akkor Luis leharapja a fejét(vagy egyébtestrészét :D ). Emlékezhetünk, hogy Villa-val is volt összeszólalkozása, és az urugayi azért nem olyan nyugis természetű, mint Villa.
Egyébként történt valami, hogy sokan már Montoyát várjátok a kezdőbe(lehet,hogy csak vicceltek akkor bocsi),mert annyira nem jó a gyerek. Alves pedig nem tökéletes, de azért annyira csak nem rossz(mondjuk én tavasszal nem figyeltem a játékát,mert a meccseinken általában azzal voltam elfoglalva,hogy a falba verjem a fejem :) :? ). Am tényleg Cuadradoval mivan, ő lesz a második nagy védő igazolás? Egy szélső? Zubi,menj haza,részeg vagy!
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.23. 21:50:07

palesz77 írta:
Feast4 írta:Csak az baj, hogy már a közepes védekezéssel is gondok vannak. Nagyon kíváncsi leszek a felállásra.
Persze, ezt én is tudom. Ehhez kell LE, hogy javítson a csapatvédekezésen.. Ha nem javul a védekezésünk, akkor meg édes mindegy igazából, hogy Alexis futkározik-e elől, vagy Suárez, ugyanúgy kapni fogjuk a butábbnál butább gólokat.

Eleve a felállástól fog függeni, hogy mit csinálunk. Az a baj, hogy a csapat nagy része nem mozog csak áll. ezért mindenképp frissíteni kell több ponton is. Épp ezért nem hiszem, hogy megengedhető az sem hogy egy Pique vagy egy Alves a keretben maradjon azon a részen ahol a legnagyobb baj van. de Pique marad Alves meg a jó ég tudja.
Igazából sosem volt jó a védelmünk. Csak olyan szintű labdatartásunk és középpályás dominanciánk volt, hogy ez nem jött ki. A támadósorba pedig akkor benne volt az a potenciál ami bármikor hozhatta a gólt. Csak most már a gólok száma megfogyott a középpályát mivel nem mozog átfutják és egyből ott van a támadó a hihetetlen csoda védelmünk előtt. Onnan már csak be kell ütni!
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.07.23. 21:22:43

Amúgy ezt a "Cuadrado még a héten miénk lehet" dolgot már sokszor láttam a fórumon, és más focis fórumokon is, de semmi hírt vagy akár csak arról is egy cikket az utóbbi hetekből, hogy érdeklődünk utána nem találtam ! Akkor most mi a helyzet vele ? Remélem Dani elhúz a francba ..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.23. 21:11:09

Feast4 írta:Csak az baj, hogy már a közepes védekezéssel is gondok vannak. Nagyon kíváncsi leszek a felállásra.
Persze, ezt én is tudom. Ehhez kell LE, hogy javítson a csapatvédekezésen.. Ha nem javul a védekezésünk, akkor meg édes mindegy igazából, hogy Alexis futkározik-e elől, vagy Suárez, ugyanúgy kapni fogjuk a butábbnál butább gólokat..
S.Agüero írta:Jelenlegi keretből valami ilyesmi felállás lesz, remélem.
Én is ezt tudnám elképzelni leginkább. Csak jó lenne, ha Song menne, és Masc lenne a vkp, középre meg még érkezne valaki Matyin - rajtad :mrgreen: - kívül. Dani meg akkor maradjon csak, ha tényleg Montoya lesz az első számú jobbhátvéd, ő meg epizodista csak.. Afellay pedig szerintem távozni fog, de simán elképzelem, hogy akár Halilovic is képes lenne beugrani ha nagyon kell. szóval az nem lenne gáz.
Na meg Masipot kihagytad.. :mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.07.23. 21:10:12

Hogy mennyivel is gyengültünk?
JELEN PILLANATBAN egy
Bravo-Cuadrado,Piqué,Matyi,Alba-Busquets,Rakitic,Iniesta,Messi-Neymar,Suárez alapcsapat tűnik sanszosnak. Ezzel a csapattal szinte bármelyik top-klub úgy fog játszadozni ahogy csak akar.
A védelmünkben egyrészt ott lesz egy lajhár, akinek a meccsek többségén kapitális "blackout"-jai vannak, illetve két "kényszermegoldás" Cuadrado és Mathieu személyében, akik közül Matyi egyénileg sem elég jó a kezdőhöz. Cuadrado legalább technikás... A középpályánkon továbbra sem lesz igaz ütköző, úgy fognak rajtunk átrohanni az ellenfelek, ahogy akarnak. Kreativitásban pedig Rakitic igenis visszalépés, mert köszönőviszonyban sincsenek a képességei az elődeiével.
Elöl pedig szinte biztos vagyok benne, hogy sok lesz a Messi-Neymar-Suárez, méghozzá nagyrészt Messi miatt. Ha az ő hozzáállása,fizikai állapota (ami a hozzáállása miatt nem a régi) hasonlítana a korábbihoz, akkor nyugodtan játszhatna újra a jobbszélen és húzhatna befelé, hogy ballal lőjön vagy passzoljon.

Sajnos a jelenlegi vezetésnek köszönhetően tartunk itt, máshogy is alakulhatott volna ez a nyár.
Mondjuk egy Valdes-Alves,Silva,Bartra,Alba-Busquets,Thiago,Iniesta-Messi-Neymar,?
És a két fő kérdés Alves pótlása és ha középcsatárra akarnánk váltani, akkor középcsatár kérdése, vagy akár egy Neymar-Suárez-Sánchez csatársor.... :roll:
Mindössze annyi kellett volna az utóbbi két évben, hogy 1. a Song-ra áldozott 20 milliót is Silva-ra szánjuk ezzel 2012 nyarán le tudjuk igazolni a Milan-tól. 2. Idejében felismerjük Cesc alkalmatlanságát és kitesszük, ezzel helyet biztosítunk Thiago-nak Xavi posztján, ahogy eredetileg Pep is tervezte volna. :roll: + Ha Zubit idejében eltávolítjuk, akkor lehet Valdes is maradt volna...(Bravo sem rossz kapus és Ter Stegen sem, minőségileg ez egyelőre nem tűnik romlásnak, akár jobbak is lehetnek, mint Victor, de ez csak esetleges...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára crixus 2014.07.23. 21:12:20-kor.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.23. 21:05:43

palesz77 írta:
Feast4 írta:Na de a többi... Alexis iszonyatos védőmunkát is végzett támadó létére, ütközött visszajárt segített. Most ki fogja ezt csinálni? Aztán Neymart és Messit se tudtuk összeegyeztetni, most Suarezzel nyilván könnyebb lesz, a harmadik arcot is odatenni.
Alexis védőmunkája nem hiányzott a Messi-Eto'o-Henry triónál sem, mégis az egyik, ha nem legjobb támadóhármas volt az. De a Dinho-Eto'o-Messi hármas is megélt komoly ütközőemberek nélkül. Nem akarom elvenni a chili érdemeit, de sokkal többre megyünk azzal, ha a mezőnyből 10-ből 10 ember kicsit/közepesen védekezik, mintha lenne 3 ember, aki totál odateszi magát, a többiek meg nem.. És ha a csapatvédekezésen LE javít, e mellé meg '9'-essel akar majd játszani, akkor sokkal többre megyünk Suárezzel, mint Alexissel. Csak ehhez kéne Messi is, meg hogy ne Alves és Xavi játsszon jövőre stbstb, de alapból nem volt ez a "csere" egy hülye ötlet szerintem..
Csak az baj, hogy már a közepes védekezéssel is gondok vannak. Nagyon kíváncsi leszek a felállásra.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.23. 21:01:49

Jelenlegi keretből valami ilyesmi felállás lesz, remélem.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.23. 20:59:18

Feast4 írta:Na de a többi... Alexis iszonyatos védőmunkát is végzett támadó létére, ütközött visszajárt segített. Most ki fogja ezt csinálni? Aztán Neymart és Messit se tudtuk összeegyeztetni, most Suarezzel nyilván könnyebb lesz, a harmadik arcot is odatenni.
Alexis védőmunkája nem hiányzott a Messi-Eto'o-Henry triónál sem, mégis az egyik, ha nem legjobb támadóhármas volt az. De a Dinho-Eto'o-Messi hármas is megélt komoly ütközőemberek nélkül. Nem akarom elvenni a chili érdemeit, de sokkal többre megyünk azzal, ha a mezőnyből 10-ből 10 ember kicsit/közepesen védekezik, mintha lenne 3 ember, aki totál odateszi magát, a többiek meg nem.. És ha a csapatvédekezésen LE javít, e mellé meg '9'-essel akar majd játszani, akkor sokkal többre megyünk Suárezzel, mint Alexissel. Csak ehhez kéne Messi is, meg hogy ne Alves és Xavi játsszon jövőre stbstb, de alapból nem volt ez a "csere" egy hülye ötlet szerintem..

Attól én is tartok, hogy mennyire fognak megférni a pályán, de ez 95%-ban az edzőn fog múlni szerintem. A Dinho-Eto'o-Messi hármas volt, hogy csodásan játszott, aztán amikor kezdtünk fásulni, és lassulni, akkor volt, hogy szörnyen, a Messi-Eto'o-Henry pedig már 07/08-ben is biztos tolt pár meccset így együtt, de a 08/09-es idényben mégis totál máshogy játszottak.. Úgyhogy szerintem ez elsősorban LE-n fog múlni, hogy mennyire tudja összehangolni ezt a három játékost. Bízzunk benne, hogy menni fog neki..
defender3 írta:Lehet reménykedni, mert a Monaco most elég nagy pénzhoz jutott és ha elég elvetemültek akkor esetleg el lehetne nekik adni Daniel "íveljükbe az 1,70 magas támadóknak a labdát" Alvest, talán így fedezni lehetne Mathieu árának a felét.
Na ez tényleg jó lenne, csak sajna kétlem, hogy lenne realitása.. Van 2 jobbhátvédjük is, ráadásul az egyikük egy 20 éves brazil srác, akit most vettek, nem tudom mennyire kéne nekik még egy. Pedig tényleg jó lenne, ha esetleg bepróbálkoznának, ők talán még állnák is Dani fizetését.. :? Na de FM off..
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.07.23. 21:08:37-kor.
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.07.23. 20:57:03

defender3 írta:Lehet reménykedni, mert a Monaco most elég nagy pénzhoz jutott és ha elég elvetemültek akkor esetleg el lehetne nekik adni Daniel "íveljükbe az 1,70 magas támadóknak a labdát" Alvest, talán így fedezni lehetne Mathieu árának a felét.

nem kell a kutyának se. tavaly még el lehetett volna adni lett volna vevő is rá de idén...
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.07.23. 20:49:35

Lehet reménykedni, mert a Monaco most elég nagy pénzhoz jutott és ha elég elvetemültek akkor esetleg el lehetne nekik adni Daniel "íveljükbe az 1,70 magas támadóknak a labdát" Alvest, talán így fedezni lehetne Mathieu árának a felét.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.23. 20:42:05

Alapvetően egyetértek az érveiddel, viszont reagálnék pár gondolatra (nem idézem az egész posztot, így is elég hosszú lesz).
P.G.D. írta:Én csak annyit tennék hozzá,hogy Fabregas világklasszis, Rakitic egyszerűen "csak" egy jó játékos. Cescnek meg kellett volna találni a helyét, és egy kicsit "megnevelni", akkor jó lett volna,és eltudott volna komoly meccseket is dönteni.
3 szezonja volt rá, valóban nem abban a szerepkörben jutott szóhoz, ahol igazán érvényesülhet, de semmi jel nem mutatott arra, hogy sikeresen beépülne...
A középpályás részre: Xavi nagy űrt hagy maga után, de ez természetes egy ekkora ikon után. Robertótól én sem láttam semmi meggyőzőt, de valami biztos lehet benne, ha még nem "zavarták" el vagy a B-be. Valamint jött Rafinha és Rakitic, ami új szelek előfutára, a tiki-takát már sajnos kiismerték, szóval jól is elsülhet.
P.G.D. írta:Érdekes egyébként, hogy Rakiticnél megemlíted, hogy milyen dolgos, Sancheznél meg egyszerűen tény, hogy Suárez jobb(persze tényleg az,csak érdekes,hogy itt már nincs annyira kiemelve,hogy mennyit dolgozik).Messi pedig nem fogja annyira tisztelni.
Sancheznél az elismerésre méltó munkamorálján kívül sok mindent nem lehetett pozitívumként emlegetni első két szezonjában (természetesen a Barca szintjéhez viszonyítva). A tiszteletnél nem olyanra gondoltam, mint Pep esetében, szimplán, hogy Suarez már letett az asztalra egyet s mást. Jóval nagyobb név a chileinél, remélhetőleg be is válik.
P.G.D. írta:Ja és elveszítettük a kapitányunkat, ami magában is nagy érvágás.
Puyolt egyhamar nem fogjuk pótolni, ezért is kellene egy vezér a védelembe, személyiség alapján Macherano lenne ideális, de ő kp-n lenne hasznos, ott viszont aligha fog stabilan játszani... :(
Feast4 írta:Tehát igen azt kell mondjam ameddig meg nem győz arról, hogy valami épkézláb ötlete van azt kell mondjam gyengültünk!
Ha megbocsátod, csak erre reagálnék, ugyanis némi átfedés van a másik poszt között, amire fentebb reagáltam... Szóval: ez a kulcsmondat. Még nem tudjuk, nem is tudhatjuk, hogyan alakul a szezon, de még csak az átigazolásiét sem. Én bizakodóbb vagyok, valószínűleg naivabb is, vélhetően ezért nem érzem gyengébbnek a mostani keretet, hanem másabbnak. A védelemmel én sem vagyok elégedett, nem is Mathieure vártam, de így alakult...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.07.23. 20:52:27-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.23. 20:41:14

Boixos1981 írta:
Feast4 írta:Valószínüleg tényleg rajtunk röhög a fél világ: http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ta-2352079" target="_blank

Érdemes megnézni kik voltak azok a játékosok akikért pénzt adtak, ennyi idősen és mi kiért adtunk pénzt! Anyám! ](*,) ](*,) ](*,)

Erre inkább nem írok semmit...
csak nézd meg a naptárt! 2014-et írunk ! ez a bombasztikus összeállítás sz...t sem ér! a piac törvényeit azért nem lehet hülye ábrándokkal és fantáziálással lesöpörni. a Barca pozíciója ebben az idényben (az eltiltási fenyegetés és a vásárlási kényszer miatt!) a béka segge alatt van ezt illene belátni és ami ebből adódik: bármit, bárkit veszünk az drágább lesz!
és még egy: vannak a transzfereknek olyan apró kis "mellékes járulékai" mint a játékos fizetése! nem tudom ugyan a különbséget Piqué, Alves, és Alba valamint majd a Francia között, de lehet , hogy egy év alatt megtérül az ártöbblet ami miatt itt sokan agonizálnak...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.23. 20:36:13

danianevem írta:
Feast4 írta:Sajnos én is ezt érzem. Nem erősödünk annyival int amennyivel gyengülünk.
Mennyivel gyengültünk? Ment Fabregas, aki noha sokkal jobb képességű, mint az érkező Rakitic, de a horvát minden bizonnyal a szívével megy majd ki a pályára, ezzel kompenzálva a hiányait. Ment Alexis, jött Suarez, a chilei remekelt tavaly, de csak tavaly, ráadásul nem hiszem, hogy akkora tekintélye lett volna Neymar és Messi mellett. Az uruguayiból már inkább kinézem, hogy kivívja a tiszteletet.
A védelem egyedül az ami kérdéses, de az nagyon. Tavaly volt egy letargikus szezon, a szereplők még mindig itt vannak, egyenlőre csak Mathieu jött, viszont Bartra remélhetőleg már több szerepet kap, így kiderülhet mire is hivatott. Továbbá még érkezhetnek ide is...
Ami pedig a legfontosabb: Martino helyett Enrique. A "bácsikával" semmi bajom nem volt, rendes alázatos figura, de egyszerűen nem bírt el a Barca padját övező teherrel. Ezzel szemben Luis "tökös" legény, bár ő is kakukktojás a tapasztalatlansága miatt, viszont ismeri és szereti a közeg, ahova érkezett. Utóbbi pedig remélhetőleg megdobja majd a csapatot is.
A Rakitich Fabregas résszel egyet értek! Hiába a tehetség, ha nincs akarat az önmagába egy kupakot ér. Csak kérdés mi lesz Rakitic posztja? Hova teszik? Mert még nem tudjuk.

Na de a többi... Alexis iszonyatos védőmunkát is végzett támadó létére, ütközött visszajárt segített. Most ki fogja ezt csinálni? Aztán Neymart és Messit se tudtuk összeegyeztetni, most Suarezzel nyilván könnyebb lesz, a harmadik arcot is odatenni.
Xavi marad és akármit mondtok tuti hogy kezdeni fog! Amíg ő itt van nem fogják kihagyni. Aztán Iniseta. Akárhogy nézem az új keretet az ő szerepe meghatározó lenne. És ha megsérül beesett az eső? Vékony a pad!
És akkor a védelem. Az a csapatrész ahova ezer éve egy igaz klasszis kéne4 egy olyan ember aki bevethető, erős gyors, tapasztalt és vezér. És mi? Idehoztunk Matyit 20 milláért.
Aztán ugye a kapuskérdés. A legfixebb poszton ahol sosem jön be a rivalizálás most összeengedünk két kapust aki fix kezdő volt a saját csapatában. Nagy ötlet. Nyilván jó hangulat lesz ettől!

És LE. tökössége. Úgy emlékszem tavaly is meg akartuk venni Matyit, csak aztán úgy döntöttünk nem kell védő, mert van egy félrokkant Puyol. Nyilván ő akarta mert már tavaly is tudta, hogy ide jön. Ne már! Egy edzőnk mondott ellen Zubinak az Pep volt. Hol van Pep Hol van Zubi?

Összességében igen gyengülést érzek. Elvesztettünk végleg egy Puyolt 8 iagzából már több mint két éve) és ahelyett, hogy kiettük volna a pénzt egy minőségi védőért egy félmegoldást választottunk ismét. mascherano sanszosan ismét csere védő lesz, holott a világ egyik legjobb vkp-ja de Busquets helyén ugye nem lehet senki, akármennyire is nem megy neki. Elől a két karaktert megtoldottuk még eggyel akik nem tudom, hogy fognak összeférni, de szerintem senki se. És elküldtük azt az a embert aki egyedül segített és alájuk dolgozott. arról meg ne is beszéljünk, hogy "a háromból kettő arról híres mekkora munkabírású és sokat futú segítőkész ember". Suarez is pont ilyen! Ha pedig valaki megsérül középen akkor egy 20-21 éves embernek aki ilyen nagy csapatban még sose játszott vagy Sergi oldalpasz alibi Robertónak kell majd pótolni. Tehát igen azt kell mondjam ameddig meg nem győz arról, hogy valami épkézláb ötlete van azt kell mondjam gyengültünk!
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.23. 20:27:14

Kovbal88 írta:Zubizzareta remélem olvasod... a következő sorokat! Neked szólnak, igazoló gyorstalpaló kisokos!
Igazolni úgy kell, fogsz egy nagy borítékot, beleteszel már száz ezer eurót, aztán felhívod egy meghitt beszélgetésre egy szállodai szobába, a kiszemelt klub egyik nagykutyáját, rendelsz neki két nőt, hagyd hancurozza ki magát, odadod neki a pénzt, megígéred, hogy elővásárlási joga lesz pár ifistádra a következő években, majd kiállítasz egy csekket a kért összeg 60-70%áról. Ha kevesli, befizeted nyaralni valami egzotikus szigetre, vagy egy afrikai vadászatra! Ennyi
A 20 milliós Mathieu megvan 12-ből max!
A 80 millió Suarez pedig 65 ből! Ha már ennyire hülye vagy, hogy ilyen játékosokat igazolj! =D> =D>
Te most trollkodsz, vagy ezt komolyan is gondolod..? :lol: Szerinted egy kiszemelt klub nagykutyája pár prostitól meg egy nyaralástól elájul? :lol: Biztos egy Pool elnöke nem tud örömlányokat, meg szafariutat szervezni magának, és 100.000 euró miatt egy borítékban enged 15 milliót egy játékos vételárából.. :lol:

Egyre jobb ez a topic.. :D
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.07.23. 20:10:44

Én csak annyit tennék hozzá,hogy Fabregas világklasszis, Rakitic egyszerűen "csak" egy jó játékos. Cescnek meg kellett volna találni a helyét, és egy kicsit "megnevelni", akkor jó lett volna,és eltudott volna komoly meccseket is dönteni. Rakiticben ez annyira nincs benne, mert ugyan ő is képes meccseket eldönteni, de véleményem szerint kevésbé meghatározó, mint amilyen Cesc(lehetett volna). Egyébként a legnagyobb gond, hogy nálunk az öregedő Xavi meg egy Rakitic van(ja meg a hatalmas tehetségű Roberto,akit eddig még edzésen sem láttunk előre passzolni)a Realnál meg kis túlzással annyi a sztár, hogy már megszámolni sem bírják őket. Mathiuvel pedig nem sokat erősödtünk, a kisebb meccseket lehozza hiba nélkül, de a nagyokon majd betlizik(valószínűleg ez lesz belőle) ennyi erővel Mascheranoval is játszhatnánk.Ez persze nem azt jelenti, hogy ezen a poszton nem jobb, mint Masch, csak egy Real ellen például egyik sem életbiztosítás. Érdekes egyébként, hogy Rakiticnél megemlíted, hogy milyen dolgos, Sancheznél meg egyszerűen tény, hogy Suárez jobb(persze tényleg az,csak érdekes,hogy itt már nincs annyira kiemelve,hogy mennyit dolgozik).Messi pedig nem fogja annyira tisztelni. Mert Pepet tisztelheti például, vagy Titot is tisztelhette, de attól, hogy Suárez f.ossa a gólokat, attól miért kéne neki azt tisztelni. A 4 aranylabda azért itt sokan nyom a latba, meg azért Suárez viselkedése sem illik annyira Messihez, hogy az neki példaértékű és tiszteletreméltó legyen.Pláne, ha őt sem hagyja a posztján játszani.Ja és elveszítettük a kapitányunkat, ami magában is nagy érvágás.
Minden szavaddal egyetértek. =D>
Kép
Válasz küldése