Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.06.25. 11:52:52

igen, de akkor robertónak meg alonzonak minek kellett a hosszabbítás milliókért? nem hiszem el, hogy a B-ben nincs két ember akik tehetségesebbek és már most jobbak tőlük, a léc nincs túl magasan. ezzel csak azt érte el xavi hogy az átlag szurkoló defibrillátor után nyúl akármikor a pálya közelében vannak.
ezek a döntések is mutatják a teljes inkompetenciát xavi részéről.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.25. 09:28:34

Peter írta:
2023.06.25. 03:25:19
Tehát - nevezzük úgy a gyereket, ahogy írtad - nekem az egyelőre szembemegy a versenyképes jövőképpel, ha az aktuális kirakatra fókuszálunk (Lewa, Gündogan), miközben az üzletben több holmi sajnos lehúzza ezt a versenyképességet. Előbb rendbe tenném az üzletet és jöhet a kirakat.
(Ha ez a folyamat nyitásig, tehát a szezon kezdetéig végbemegy fordított sorrendben, mea culpa)
Így már valamennyire értem, de így se értek egyet vele. Szinte minden csapatnál vannak koloncok, viszont az általad felsorolt neveken kívül szinte minden játékosunk abszolút használható.
És én úgy látom, hogy ha mindenki egészséges, akkor EG, Alonso, SR alig játszik,

Szerintem egyik öreg se "kirakat", évek óta nem volt normális 9-esünk, a kp-ra pedig nagyon kell a rutin.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.25. 03:25:19

davi10 írta:
2023.06.23. 14:24:04
Ezt a kritikát most nem teljesen értem.
Azzal a jövőképpel, hogy építsünk versenyképes csapatot, és legyen gazdaságilag stabil a klub mi az ami most szembemegy?
Nem kritikának indult, hanem olyan véleménynek, hogy nem igazából értem a jövőképet. Ezalatt nem feltétlen a most induló szezonra gondolok, hanem annál picit tovább. Aztán a poszt a végére lehet, hogy kritikusra sikerült.
Írtam, hogy voltak pozitív dolgok, ez főleg a Balde-Chris-Araujo-Koundé vonal. Védekezést tekintve a letámadásaink sokat javultak. Az építkezés ezen része kipipálva.
Vettünk Torrest, Raphit, Lewát, volt Dembelé és Fati, de a gólok - szerintem - lássuk be, hiányoznak. Miközben a Ligán kívül Lewa sem tudta sehol továbbtolni a csapatot. Oké, ebben a lassú labdakihozatal és a kreatív középpálya hiánya is benne volt. Most hoztunk egy Gündogant, kicsit talán "deja vu" reménnyel, jövőre ő tűnik megváltónak, ahogy tavaly Lewa.
Szóval keresgélünk évente a saját zenitjén már túli megváltót, miközben komoly sallangot is görgetünk magunkkal, ami ráadásul jelenleg úgy tűnik, hogy tovább fog nőni, miközben ezekre a játékosokra egy versenyképes csapatnak már csereként sem szabadna számítani (Alonso, Robi, Eric, Torres).
Legyünk továbbá pozitívak, hogy Kessié még változhat, Fati megújul, Raphi a lehetőségei egy részét értékesíti.
Tehát - nevezzük úgy a gyereket, ahogy írtad - nekem az egyelőre szembemegy a versenyképes jövőképpel, ha az aktuális kirakatra fókuszálunk (Lewa, Gündogan), miközben az üzletben több holmi sajnos lehúzza ezt a versenyképességet. Előbb rendbe tenném az üzletet és jöhet a kirakat.
(Ha ez a folyamat nyitásig, tehát a szezon kezdetéig végbemegy fordított sorrendben, mea culpa)
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2023.06.25. 00:24:47

Troym írta:
2023.06.24. 23:36:50
Ha Brozovic nem jön, el kéne engedni ezen poszt további erősítését. Ott van Frenkie, Kessie és Gündogan is vkp poszton bevethetőek, sőt akár Nico is, ez 4 ember 1-2 posztra, abban az esetben igenis meg kell tanulni másképp is játszani, ne üldözzünk se vágyálmokat (Kimmich), se ne költsünk olyanokra, akiknek a szintjét most is elérik az ittlévő fiatalok (Amrabat). Gündogan és Nico inkább előrébb játszik, de mindkettő játszott már a védelem előtt is. Ha minden kötél szakad és még ez a 4 játékos sem elég, akkor bőven elég lenne hozni az U20 uru srácot 5. szűrőnek.

Plusz továbbra sem értem azt sem, hogy egy Európában 0 kilométeres 1 szem jobbhátvéd viszont miért elég, ha 4 vkp poszton játszó játékos nem az? J. Araujo még iszonyú nagy talány, de ha ő a következő Dani Alves, akkor is ki fog fulladni ekkora terheléstől, mert Kounde szerintem pazarlás oda, SR meg maximum ásványvizet kéne osszon a többieknek. Abból a 20-30 millióból, amennyibe a Busi utódok számai röpködnek egy egész vállalható jhv hozható lenne.
A szűrő poszton én is inkább Nicot próbálnám meg játszatni, mint hogy ilyen Amrabatokat hozzunk. A JH posztal is részben egyetértek, bár azért azt úgymond lefedetnek érzem a J. Araujo-Koundé kettőssel (a francia ne siránkozzon hogy nem szeret ott játszani mert idén szerintem jobb volt ott mint KH-ben :D ), viszont hogy a Baldé mögé nem néznek valami értelmes embert hanem az Alonsot akarják a cseréjének attól futkos a hátamon a hideg, iszonyúan lassú az ember, simán lefutja bárki.... Én se kedvelem a Cancelot mert egy nagyarcú gyökér, de ha őt el tudnánk hozni kölcsönbe az megoldaná mindkét oldal gondját.
mvik
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.24. 23:36:50

Ha Brozovic nem jön, el kéne engedni ezen poszt további erősítését. Ott van Frenkie, Kessie és Gündogan is vkp poszton bevethetőek, sőt akár Nico is, ez 4 ember 1-2 posztra, abban az esetben igenis meg kell tanulni másképp is játszani, ne üldözzünk se vágyálmokat (Kimmich), se ne költsünk olyanokra, akiknek a szintjét most is elérik az ittlévő fiatalok (Amrabat). Gündogan és Nico inkább előrébb játszik, de mindkettő játszott már a védelem előtt is. Ha minden kötél szakad és még ez a 4 játékos sem elég, akkor bőven elég lenne hozni az U20 uru srácot 5. szűrőnek.

Plusz továbbra sem értem azt sem, hogy egy Európában 0 kilométeres 1 szem jobbhátvéd viszont miért elég, ha 4 vkp poszton játszó játékos nem az? J. Araujo még iszonyú nagy talány, de ha ő a következő Dani Alves, akkor is ki fog fulladni ekkora terheléstől, mert Kounde szerintem pazarlás oda, SR meg maximum ásványvizet kéne osszon a többieknek. Abból a 20-30 millióból, amennyibe a Busi utódok számai röpködnek egy egész vállalható jhv hozható lenne.

BL szinten mit fogunk csinálni, mindig kivezényeljük majd Ronald Araujot szélre, ha szembejön Vinicius, Kvaratskhelia, Leao, Foden, Martinelli, Gakpo, Sterling, vagy Rashford? Mert azt még elhiszem, hogy Julian Araujo első szezonjában valahogy lehozza a LaLiga meccseket, de nemzetközi meccseken kevés lehet, Kounde meg kevés is volt jobb oldalon pl a MU ellen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.06.24. 16:18:56

Nicot nálunk ügyetlenkének láttam. Azóta se hallottam olyan hírét, hogy klasszist ígérne. Hátha Casado vagy Pau Prim többre fogja vinni.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.06.24. 12:13:24

Rodri-Nico dologhoz csak annyit, hogy kivancsisagbol megneztem Rodri statisztikait, mikor kezdett komolyabb szerephez jutni. Ha minden igaz 20 évesen került fel a Villareal felnőtt csapatába, ahol az első szezonjaban kapott összesen 880 percet a bajnokságban. A 2. szezonjában kezdett csak meghatározóbb lenni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mára már igen irreális elvarasok lettek a tizenéves gyerekkel szemben, Rodri példája is jól mutatja, aki 20 évesen került az A csapatba és 24-25 éves korára lett vilagklasszis. Niconak még a sérülése ellenére is egészen sok meccse van már a felnőttek között, és szerintem igen jó alapanyag, én megprobalnam mindenképp.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.24. 10:58:28

davi10 írta:
2023.06.24. 10:56:19
bence0330 írta:
2023.06.24. 10:33:13
Annak most kifejezetten örülnék, ha nem tudnánk Xavi által kért vkp-t hozni. Van két magas szintű játékosunk ott, DJ-ot legalább kényszerből ott tolhatná.
Én még Nico-t is elnézegetném ott, de tartok tőle, hogy EG lesz az, akiben Xavi a megváltót látja majd.
Abszolút, hiába nem feltétlenül tökéletesen az a profilja. Tud is focizni, plusz nem is tudom, mikor volt ennyire brutális testfelépítésű játékosunk, akiről lepattannak az emberek. Alkatra szerintem kiköpött Rodri. Ha nem tudunk Zubimendiket szerezni, lehet, hogy megint nekiáll próbálgatni majd nyáron.
Az EG téma azért remélem inkább arról szólt, hogy ha már védőként nem lehetett rá számítani, megpróbálta máshol. Túl sok percet ott sem kapott, reménykedjünk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.24. 10:56:19

bence0330 írta:
2023.06.24. 10:33:13
Annak most kifejezetten örülnék, ha nem tudnánk Xavi által kért vkp-t hozni. Van két magas szintű játékosunk ott, DJ-ot legalább kényszerből ott tolhatná.
Én még Nico-t is elnézegetném ott, de tartok tőle, hogy EG lesz az, akiben Xavi a megváltót látja majd.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.24. 10:33:13

davi10 írta:
2023.06.24. 10:14:39
A SPORT szerint a klub "meggondolta magát" és már mégsem akarják eladni Kessie-t :D

Gondolom nincs esély olyan vkp-t hozni, amilyet Xavi szeretne.
Milyen jó lett volna, ha akár csak egyetlen egyszer a posztján játszhatott volna tétmeccsen, mert így 1 év alatt nem derült ki, milyen lenne ott, ahol tud focizni. :D
Amúgy szerintem ez két dologról szól, Kessié sokszor lenyilatkozta, hogy a Barca álmai klubja, és Yaya volt a példaképe, kizárt dolog, hogy el akarjon menni (az Interhez meg azért ennyi piros-fekete év után pl. lehet, hogy még kevésbé akar). A másik meg hogy nem akarják lenyomni az árát talán, ha véletlen el tudnák adni, ne az legyen, hogy 5 misi lesz, mert szabadulni akarunk.

Vagy a vezetőség úgy döntött, hogy ideje megnézni néhány meccset a játékosról az előző klubjából, hogy mik is a skilljei, és miért is hullagyenge nyolcasként, ahol a Milanban is hullagyenge volt.

Annak most kifejezetten örülnék, ha nem tudnánk Xavi által kért vkp-t hozni. Van két magas szintű játékosunk ott, DJ-ot legalább kényszerből ott tolhatná.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.24. 10:14:39

A SPORT szerint a klub "meggondolta magát" és már mégsem akarják eladni Kessie-t :D

Gondolom nincs esély olyan vkp-t hozni, amilyet Xavi szeretne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.24. 07:39:46

bunga írta:
2023.06.23. 19:07:46
Az nem baj, hogy az átig. szezon és az előszezon előtt a szurkoló nem lát tisztán. Az lenne baj, hogy ha Xaviék utána se.. Probléma az is, hogy a hírek szerint Deco más elképzeléseket próbál érvényesíteni, mint a többiek.
Szerintem pont nem problèma Deco. Alemanynak is teljesen mások a hírek szerint az elkèpzelèsei, szerintem nem hiába akart távozni. Remèlem ők ketten meg tudják győzni Xavit, hogy tegyen le fölösleges 80 milliós álmairól.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.06.23. 19:07:46

Az nem baj, hogy az átig. szezon és az előszezon előtt a szurkoló nem lát tisztán. Az lenne baj, hogy ha Xaviék utána se.. Probléma az is, hogy a hírek szerint Deco más elképzeléseket próbál érvényesíteni, mint a többiek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.23. 18:16:31

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Én egyetértek veled, sokszor nem láttam azt a tiszta hadrendet, amire építenénk, hanem poszt nélkül fel voltak hányva a középpályásaink a pályára. Lewandowski majd úgyis berúgja. Vagy nem, ha hárman lógnak a nyakán.

Egy Gündogan-Brozovic mélységi középpálya tetszene. Előttük a támadó középpályások összetétele érdekes kérdés. De ez csak egy következtetés, hogy ha ilyen játékosokat igazolunk, akkor végre valahára lesz rendes szűrőalakulat a csapatban, aminek már kb 2017 óta lennie kéne, amióta nem uraljuk olyan mértékben a játékot, mint korábban. Ezen a poszton is hiányzott az a tudatosság, amit hiányolunk. Az igazolásainkból arra következtetek, hogy ez megváltozhat, de az is lehet, hogy nem lesz itt semmiféle szűrőrendszer, hanem ezek után is csak úgy fel lesznek rakosgatva a középpályások, aztán majd csak lesz valami. Aztán 60-70%-os labdabirtoklásból majd csak kisül valami. Vagy nem.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.23. 16:37:17

bence0330 írta:
2023.06.23. 16:16:11
Én meg pont azért furcsállottam a török gyere hírét, mert bár nagyon szimpi, de így is annyi fiatal van a csapatban, és azok közt, akiket még be lehetne/kéne építeni (J. Araujo, Torre, Yamal, esetleg Fayé, Riad), hogy szerintem nekünk most nem annyira fiatal srácok kellenek.
Szerintem az általad felsorolt nevek nagy részét Xavi nem fogja bedobni, max kupameccseken.
A srác eggyel magasabb polcon van, csak idén 35 meccs, ebből 10 nemzetközi + válogatott. Nagyon tetszett Yamal játéka, de még épp hogy 16 éves, neki fog jutni 10-15 meccsen átlag 8-15 perc, a többiek meg nem is azon posztokon nyomják, ahol a török srác. Torre egy kakukktojás, szerintem van a srácban spiritusz, de a fizikai felépítése, helyzete nekem Puig-t juttatja eszembe. Neki kéne egy elsőosztályú spanyol csapatnál felmutatni 30-40 meccset, mert Xavi eddig eléggé mellőzte, mint Koeman Puig-t.

Nálam Güler, vagy Veiga pont kéne a keretbe, hasonló profilú tkp játékos nincs nagyon. Veiga jobb lenne, csak dupla annyiba kerül.
És akkor Xavi előtt is lenne lehetőség 2-3-4 különböző felálláshoz, ami szerintem ma már alap kéne legyen. (Onnantól csak rajta múlna)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.23. 16:16:11

Chino írta:
2023.06.23. 15:56:39
Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Véletlenül sem bántásból, de nálad mi lenne a következetes építkezés? Sikerült összehozni egy nemzetközi viszonylatban is top belső védelmet, ami évek óta a leggyengébb csapatrészünk volt.
A lehetőségekhez viszonyítva igyekszünk hiányposztokra igazolni. Egy Kimmich akit szeretnénk nyilván tökéletes lenne, de nem a Bartomeu-érában vagyunk. Sok fiatal van a csapatban akik folyamatosan fejlődhetnek és nem olyanok, akiknek max. 1-2 évük van hátra.
A kp-ra jött egy elit, rutinos játékos, Lewy mellé/mögé egy fiatal, tehetséges csatár. Jó ütemben sikerül cserélni a csapatot, mivel ez nem kezdődött el idejében, folyamatosan.
Próbálunk megszabadulni a sallangtól úgy hogy a lehető legjobban jöhessünk ki belőle.

Nem tudom mi lenne a következetes építkezés.
Ja, én sem nagyon értem. Közben szereztünk egy "Szörnyet" 1,5 misiért, vagy bejön, vagy nem, télen ugyan sajna elcsesztük, de attól még hoztunk olcsón egy jó felépítésű jobb bekket, ezek is remek igazolások. Bartóéknál nyilván számon lehet kérni mindent, csak szerintem kár összemosni a két korszakot. Most elég jó építkezés megy, kb minden csapatrészben. Kb már csak SR és Alonso az, akit nem értünk, mit keresnek a csapat közelében hosszabbítással (mert Garcia más eset), de ez valami edzői fétis. Viszont ők is bőven cserék csak.
Végre modernebb nevek kezdtek el repkedni a vkp-ra is, Gündögan, Roque, mind-mind olyanok, akik vagy top szintek, vagy erősen bennük van a potenciál, hogy azok legyenek. Lewy kaliber meg kellett a bajnokság megnyeréséhez, ebből amúgy már önmagában is sok lóvé jött vissza. Ő volt az egyetlen olyan játékos, aki nyilván nem komoly jövőképpel jött, és komolyabb pénzért, de ő meg top2 center. Ezen kívül ingyenesen jöttek akár klasszis szintet hozó játékosok, mint Chris, gyengébbek/ide nem annyira valók, mint Kessié, pénzért olyanok, akik kellettek, és sokáig jók lehetnek (Raphinha, fogjuk rá Koundé). Idén is jól halászunk a zavarosban.

Én meg pont azért furcsállottam a török gyere hírét, mert bár nagyon szimpi, de így is annyi fiatal van a csapatban, és azok közt, akiket még be lehetne/kéne építeni (J. Araujo, Torre, Yamal, esetleg Fayé, Riad), hogy szerintem nekünk most nem annyira fiatal srácok kellenek.

És szerintem az eredményekben és a versenyképességben is meglátszott a felfelé lépegetés és tudatos építkezés. A pokol bugyraiból Xavi először bohozott minket a 2. helyre, ami többek közt ugye szuperkupát is ért idén. Idén sok év után behúztuk a bajnokságot, és még egy Madrid elleni kupagyőzelem is van. A BL-ben meg ugyanúgy ykiestünk, de nem azért, mert hülyére gázolt minket egy Benfica, hanem versenyképesek voltunk mindegyik top ellenféllel szemben, ami billenhetett volna ide és oda is. A következő lépés nyilván ez lesz.

Ja, és hogy átigazolásra visszakanyarodjak: a bajnokihoz minden igazolásunk kellett kb., mi ez, ha nem tudatos építkezés? Főleg, hogy a legtöbben jópár évig itt lesznek. Lewy, Raphinha a szezon első és második felében egyedül hozták a támadójátékot, Koundé főleg a jh hiányban kellett nagyon, Christensent nem is kell említeni, de még Kessié is fontos gólokat szerzett pl. Mindenki kellett kb, ezért elég jó igazolások voltak. Szerintem Torre is az volt, csak Xavit minden fiatalnak fél-1 évig tart meggyőzni, sajna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.23. 15:56:39

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Véletlenül sem bántásból, de nálad mi lenne a következetes építkezés? Sikerült összehozni egy nemzetközi viszonylatban is top belső védelmet, ami évek óta a leggyengébb csapatrészünk volt.
A lehetőségekhez viszonyítva igyekszünk hiányposztokra igazolni. Egy Kimmich akit szeretnénk nyilván tökéletes lenne, de nem a Bartomeu-érában vagyunk. Sok fiatal van a csapatban akik folyamatosan fejlődhetnek és nem olyanok, akiknek max. 1-2 évük van hátra.
A kp-ra jött egy elit, rutinos játékos, Lewy mellé/mögé egy fiatal, tehetséges csatár. Jó ütemben sikerül cserélni a csapatot, mivel ez nem kezdődött el idejében, folyamatosan.
Próbálunk megszabadulni a sallangtól úgy hogy a lehető legjobban jöhessünk ki belőle.

Nem tudom mi lenne a következetes építkezés.
Forca Barca!!!!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.06.23. 15:30:03

davi10 írta:
2023.06.23. 14:24:04
Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.


Azzal a jövőképpel, hogy építsünk versenyképes csapatot, és legyen gazdaságilag stabil a klub mi az ami most szembemegy?
Köszönöm, pont ilyesmit akartam írni, hogy mondj már egy klubot ahol te tisztán látod az utat... mindenhol vannak játékosok akik bejönnek és olyan is akik nem válnak be.

Plusz ne felejtsük már el mit művelt az előző vezetés. Érthetetlen számomra, hogy egy ennyire kókler, inkompetens, rosszindulatú vezetés minden tagja hogy nincs minden nap agyonverve Barcelona utcáin. Majdnem csődbevittek minket.

Most meg az új vezetés szemére van vetve, hogy csak a zavarosban halásznak... Az ok-okozati összefüggéseket fel kéne ismerni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.23. 14:24:04

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Ezt a kritikát most nem teljesen értem.
Milyen tudatosságot hiányolsz? Csökkentjük a bértömeget, a kiadásokat (BarcaTV), többnyire fiatalokat, vagy ingyen játékosokat hozunk, és idén egyelőre semmilyen gazdasági "lever"-ről nincs szó.

Azzal a jövőképpel, hogy építsünk versenyképes csapatot, és legyen gazdaságilag stabil a klub mi az ami most szembemegy?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.23. 14:20:29

Kessiet bevonni a Brozovic üzletbe? Ha adják Brozovicot és 20 misit. De inkább maradjon Kessie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.06.23. 14:54:04-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.23. 14:13:25

Deluigi írta:
2023.06.23. 13:13:03
penz nelkul nem is lehet, ez inkabb ilyen eljuk tul szakasz a barca eleteben
Ez így van, de sok a sallang, amit már illett volna levágni és ehhez még jöttek is sajnos hozzá. Ezeket megvédjük, miközben szakmailag nem igazán válnak be.
Tavaly látszott, hogy pénzből juthat is erre arra, mégis azt érezni, hogy a rövidtávú népszerűség előnyt élvez.
Olyasmit érzek, hogy a gazdasági helyzetre hivatkozás nem is jön olyan feltétlen rosszul.... :mrgreen:
A jó kifogás sosem rossz.
A zavarosban halászunk, mi baromi jók akarunk lenni, de ennek "rajtunk kívüli" akadályai vannak.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.23. 13:13:03

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
penz nelkul nem is lehet, ez inkabb ilyen eljuk tul szakasz a barca eleteben
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.23. 11:35:39

Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.23. 11:32:00

Novembertől Raphinha hozta a legtöbb meccsünket támadásban, de még a sok kapott gól nélküli meccsünkben is vastagon benne volt jobbszélsőként is. De ha Dembélé nem eladható, Raphinha meg 80-ért minimum, ráadásul Xavi Dembélé-fanatikus, akkor sajna reálisnak tűnne a dolog vezéráldozatnak. Főleg, hogy azon a poszton emelkedik fel talán közben egy igazi csillag Yamal személyében.

A felmerülő nevek nekem nagyon tetszenek, Brozovic nem is tudom mióta elit a posztján. És tényleg illene is ide. Annyira azért nem is öreg, Kessié cserével nagyon komoly lenne, hiába nagyon jó az elefánt, ha itt nincs posztja, ő is jól járna az olasz ligával. Szerintem legalább akkora igazolás lenne, mint Gündogan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.06.23. 11:28:51

fanbarca írta:
2023.06.23. 09:44:31
A Mundo meg néhány független újságíró szerint rárepültünk Brozovic-ra.

Az is opció, hogy Kessié-t is belevonjuk az üzletbe. Ez egy match made in heaven lenne számomra. Hasonló skill-jei vannak, mint Busquetsnek, de kicsit mobilisabb. Mögötte lehetne Nico vagy SR a váltóember s meg is vagyunk.
Igen ezt több helyen is lehet olvasni. Meg azt is hogy bevonnák Kessie-t is az üzletbe, máshol meg azt írják hogy Kessie csak pénzért mehet a csere nem játszik. De hamar lépnünk kell az ügyben mert a horvátnak van egy ajánlata az araboktól is, gondolom jobb fizetési ajánlattal.
Válasz küldése