Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.08. 12:30:25

Tobias88 írta: - Középpályáról megy Xavi, akit tavaly én már elküldettem volna, most meg sajnálom hogy elmegy #-o A hármas páros itt kirobbanthatatlan, de sajnos Iniesta sem lesz már fiatalabb. Rafinha nem rossz, de nem egy Thiago sajnos, így rá nem lehet bízni Iniesta pótlását, Sergi Roberto meg említést sem érdemel. Szóval nincs mese, kell egy igazolás, lehetőleg egy fiatal világklasszis. Lehet dobálni a neveket:
  • - Pogba, láttuk mit (nem) csinált a döntőn, menjen máshova
    - Vidal, döntő legrosszabb játékosa rossz szezonnal, ugyan már
    - Güngdogan, 2 éve sérült nagyjából
    - Reus, szélső ő, nekünk nem kell
    - Akikből szerintem kellene válogatni: Coutinho (40m), Kevin De Bruyne (40m), Oscar (50m)
- Csatársor Pedro hosszabbításával rendben van. Deulofeu-t nem tudom hova fogjuk most idén eldobni, mert a Sevillában tavasszal 5 percet nem játszott, annyira rossz és beképzelt. Mehet megint kölcsönben, 5. embernek ott van Munir adott esetben, de Adama Traoré is megteszi kupameccseken, ő is tehetséges
Rafinha-ról igazán még nem lehet tudni mire is képes. Neki fejben vannak inkább gondjai, kicsit önbizalomhiányos, de egy-egy meccsen már megmutatta, hogy lehet rá számítani. Plusz ő az a Suarez-Halilovic-Rafinha trióból, aki védekezésben is hozzá tud tenni a játékhoz. Kb. úgy ahogy Ininek kellett az idény nagy részében játszani. Voltak kulcspasszai, olyan betörései, amiket Messin kívűl talán csak Initől láthattunk. De Bruyne-t megvenni 40+ millióért... Nem tudom ki mennyit látta játszani, de a Chelsae-nek nem kellett, most egy Wolfsburgban virít. Nem akarom lebecsülni, de azon kevés meccsen ahol láttam pl. Halilovicot tehetségesebbnek és jobbnak tartom. Ugyanez Rafinha-val. A tavalyi Celta kb. egy szinten van a Wolfsburgbbal és ott a brazil is kiemelkedett.
Coutinho egy vérbeli tkp. Nyilván fel van most kapna, de olyan játékos kellene, aki beleillik egy stabil középpályába, mert idén is ez volt a sikerünk egyik kulcsa. Nem azért sikerült csak 2 gólt és 8 gólpasszt (annak is jó részét a kupában) mert elfelejtett focizni, hanem változott a feladatköre.

Gündogan inkább a másik végleg. Ő mélységben igazán jó. Még a tizenhatosig sem szokott feltörni, nemhogy ott kényszerítőzzön. Rakitic-el a középpálya így nagyon passzív lenne. Amit idén játszott Xavi, abba tökéletes lehetne, de nem hiszem, hogy ide jönne csereembernek, főleg úgy, hogy fél évig nem is játszhat.

Mondjuk Reus szerintem simán elboldogulna Ini helyén, mármint, ha kp-ként használnánk. A Dortmundban is sokat visszalépett oda és mélységből indult. Kicsit hasonlóan, mint Messi szokott, szóval nem az lenne a gond, hogy alapból szélső, hanem hogy ő is nagyon támadó szellemű.
Ezzel a poszttal amit keresünk is az a gond, mint a jobb hátvéddel. Nagyon kevés van a piacon, aki meg is üti a szintet.
Lehet, hogy hülyeség, de ha már hasonlókban gondolkozunk és bepróbálkoznék Eriksen-nel. Ő simán alkalmas lehet erre. Nem nagy sztár, van benne kockázat, de be is válhat.

A legjobb viszont számomra Isco lenne. Csak az a gond, hogy a Real csapott le rá. Habár idén is leginkább Modric/James/Bale sérülése miatt tudott többet játszani, mégis panaszkodott, ha jövőre odavisznek egy Pogba-t max. egy stabil csereember lehet. Úgy néz ki Bale-nek bérelt helye lesz, ahogy Cr-nek és Benzemanak is. A kp-ra pedig lesz James-Modric-Kroos-Pogba(?)-Isco (bár lehet kihagytam valakit), három posztra. Ebből Modric alap kezdő, az érkező játékos (Pogba) szintén és valószínű James és Kroos is többet játszana. Rotálás ide vagy oda a spanyol az európai nagycsapatok kb. 90 %-ban kezdő lenne, itt pedig egyértelműen (második számú) csere.
Ha megint balhézni fog akár el is lehetne hozni. Az a pechje, hogy csak 20 misiért érkezett.

Vidalra rátérve, szerintem nem rossz vétel. Szeretném ha Alves maradna, egy jó év mindenképp benne van, de ha megy januárig egy Adriano -Montoya/Douglas duóval is le lehet hozni a szezont. Ami pozitívum lehet vele kapcsolatban, hogy szélvészgyors és vissza is ér, háromvédős rendszerbe tökéletes lenne.
Az számomra fekete pont Lucho-nál, hogy nem próbálta többször, mikor szemlátomást nagyon működött. Talán Vidallal inkább fog. Remélem, hogy beváltja a reményeket, ellenünk és a Real ellen is kulcsjátékos volt, illetve a Sevillaval rendre jó üzleteket kötünk. Anyagilag mondjuk akkorát nem is bukhatunk. Viszont Alves egy 50-50%-ban nem tudom mennyire lenne rendben, tavasszal pedig inkább már Vidalt kellene nyomatni, ha azt akarjuk, hogy beilleszkedjen.
Ez a saját nevelés meg hülyeség. Lehet, hogy papíron az, de valójában szerintem közel sem. Alba-t vagy Fabregast sem tartom annak. Ha egy játékos nem itt teljesedik ki és 16-17 évesen elmegy, majd 24-25 évesen visszajön szerintem nem saját kutyánk kölyke. Olykor tényleg igaza van a Realosoknak, hogy túlzásba esünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 12:15:37

https://www.youtube.com/watch?v=lxBuug04S4Q" target="_blank

45 perc múlva , 13:00-tól indul a közvetítés Vidal bemutatásáról 8)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.08. 12:10:21

LG írta: Azért tavaly nyáron itt is ment a Danilozás a fórumon, csakhát megvette a Real, ezért most már bizonygatni kell róla, hogy mennyire fos. #-o
A portugál bajnokság valóban gyenge, de azért jöttek onnan az elmúlt években olyanok is, akik azért beválltak nagyobb csapatnál is.
Megkérnélek h ne általánosíts. Én tuti sose akartam eddig se Danilot. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.08. 12:07:29

BFC írta:Még benne van a pakliba Reus is nem ? Nélküle nem lenne teljes a keret, ilyen Pogbá-kal meg Verratti-kal, mire menne a csapatuk Reus nélkül ?
igen igen, és bélt is eladják 240 millioért, abból meg telik még agüerora, hazardra meg götzére is és akkor ott lesz a megállíthatatlan isco-james-verratti-kroos-hazard-reus-modric-götze-zselé-benzema 10es és már télen több mint 40 pont előnyük lesz a bajnokságban és megint őket fogja csodálni az egész világ, és az mint az elmult 10 évben mindig, most is triplázni fognak
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2015.06.08. 12:15:40-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.06.08. 12:04:00

Nekem ez a Vidal nem tűnt fel amikor Sevilla meccseket néztem, majd meglátjuk milyen.
Mondjuk engem marhára nem érdekel ez most, tripláztunk, ez a legfontosabb, ha nem is igazolunk semmit,akkor sem bánom.
Jó,egy Verrattinak tudnék örülni bármilyen körülmények között, de egyéb kívánságom nincs is.
Inkább azon "aggódjunk", hogy nagyjából őrizzék meg a játékosaink a formájukat, pl Piqué-Masch duó működjön így a továbbiakban is, akkor a védelemmel nagy bajok nem lehetnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.06.08. 12:02:27

visca el barca írta:szégyen h ilyen csóri embereket igazolunk... nem hiszem el, hogy egy ekkora klubnál nincs 150 milla egy pogbára aki már most simán a világ legjobb játékosa. ilyen vidal-féle hurkatöltőkkel jövőre megint nem nyerünk semmi és megyünk a lecsóba...bezzeg a real. már megvették de geat, pogbát, verrattit, nah meg danilot - akiről bár egy meccset sem láttam - messze a világ legjobb hátvédje. és honnan tudom, hogy jó? hát a madrid csak sztárokat vesz, akikkel jövőre megint tripláznak. jaj istenem vége a világnak

megint kezditek?
Még benne van a pakliba Reus is nem ? Nélküle nem lenne teljes a keret, ilyen Pogbá-kal meg Verratti-kal, mire menne a csapatuk Reus nélkül ?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.08. 11:54:32

szégyen h ilyen csóri embereket igazolunk... nem hiszem el, hogy egy ekkora klubnál nincs 150 milla egy pogbára aki már most simán a világ legjobb játékosa. ilyen vidal-féle hurkatöltőkkel jövőre megint nem nyerünk semmi és megyünk a lecsóba...bezzeg a real. már megvették de geat, pogbát, verrattit, nah meg danilot - akiről bár egy meccset sem láttam - messze a világ legjobb hátvédje. és honnan tudom, hogy jó? hát a madrid csak sztárokat vesz, akikkel jövőre megint tripláznak. jaj istenem vége a világnak

megint kezditek?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 11:40:34

Én azért remélem hogy Alves marad :) Tökéletesen meglennénk az Alves-Vidal párossal ha beválik esetleg, és ugye rotálni is kell mert amilyen futásokat képes Vidal nem hiszem hogy szezononkénti 60 meccset simán bírná, szegény úgy járna mint Kroos. Egy esetleges sérülésről nem is beszélve, nem lenne jó ha pl Bl-ben úgy esnénk ki az elődöntőben-negyeddöntőben hogy nincs lényegében JHV-ünk.
Szerintem ahogy mondtam, kb 50-50%-os szerep teljesen jólenne, ha komolyan gondoljuk jövőre is a trófeákat akkor kell a pad amit Lucho elég jól tud forgatni, így hogy már kiismerte a csapatot meg pláne mégjobban.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.08. 11:23:08

noname írta:
Capon írta:
MessiNeymarSuarez írta: Mivel 2001-03 között nálunk volt(lehet így hivatalosan Barcelona nevelésnek tekinteni?) így talán maradt még benne valamennyi Barca-vér, és könyebb lesz beilleszteni.
Szerintem messze nem lehet Barca nevelésnek tekinteni ahhoz túl sok csapatnál fordult meg és kevés időt töltött nálunk. Egyébként többek között a Real és az Espanyol utánpótlásban is megfordult (már csak ezért sem :mrgreen: )
Ezek után örüljön neki ha nem fütyülik ki :lol: jó csak vicceltem.
A törvény szerint akkor tekinthető valaki saját nevelésűnek, ha 21 éves kora alatt minimum 3 évet játszott 36 hónapot a csapat ifjúsági rendszerében. Ez azt jelenti, hogy egy játékos 3-4 csapatban is minősülhet saját nevelésnek egyszerre. Vidal elvileg 3 évet töltött a csapatnál, tehát ha kijön a 36 hónap, akkor a törvény szerint Barca nevelés.

PS: ez az angol törvény, a spanyolt nem találtam, de emlékeim szerint azonosak a törvények.
Nem tudom mit pörgünk ezen a mi kutyánk kölyke dolgon? :shock: Jobbhátvédet akartunk vettünk. A Sevilla általában nem veszünk zsákba macskát. Valószínüleg mind a 3 jobbhátvéd lapátra kerül a küv fél évben így feltöltjük a posztot saját nevelés nem volt vettünk egyet kész! 8)
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 11:19:33

Tobias88 írta:Amúgy ha Danilo 32 millióért megy a Reálba, akkor hogy a fenébe vehetjük meg Vidal-t 23 millióért, egyszerűen nem értem. Az egyik egy 3 éve folyamatosan bizonyító játékos aki jelenleg a világ legjobb jobbhátvédje, a másiknak meg volt egy jó fél szezonja...

Újabb gratula a vezetőségnek. Majd Vermaelen-nel biztos aktív kezdő lesz ő is... :evil: (na jó, ez azért túlzás)Amúgy meg:

- Kapus poszton duplán megvagyunk

- Alves remélem marad. Douglas és Montoya mehet amerre akar, a kettejükért talán kapunk 8 milliót. Védelem többi pontja szerintem rendben van jelenleg, főleg, hogy Mathieu sokkal jobb mint a szezon elején vártuk

- Középpályáról megy Xavi, akit tavaly én már elküldettem volna, most meg sajnálom hogy elmegy #-o A hármas páros itt kirobbanthatatlan, de sajnos Iniesta sem lesz már fiatalabb. Rafinha nem rossz, de nem egy Thiago sajnos, így rá nem lehet bízni Iniesta pótlását, Sergi Roberto meg említést sem érdemel. Szóval nincs mese, kell egy igazolás, lehetőleg egy fiatal világklasszis. Lehet dobálni a neveket:
  • - Pogba, láttuk mit (nem) csinált a döntőn, menjen máshova
    - Vidal, döntő legrosszabb játékosa rossz szezonnal, ugyan már
    - Güngdogan, 2 éve sérült nagyjából
    - Reus, szélső ő, nekünk nem kell
    - Akikből szerintem kellene válogatni: Coutinho (40m), Kevin De Bruyne (40m), Oscar (50m)
- Csatársor Pedro hosszabbításával rendben van. Deulofeu-t nem tudom hova fogjuk most idén eldobni, mert a Sevillában tavasszal 5 percet nem játszott, annyira rossz és beképzelt. Mehet megint kölcsönben, 5. embernek ott van Munir adott esetben, de Adama Traoré is megteszi kupameccseken, ő is tehetséges
Daniolo összesen 39.valahány millióért ment, különböző juttatásokkal meg díjakkal, szóval elég durva :D

és Vidalt sem 23-ért vesszük, legmagasabb ár amit említettek az 17 millió ha jól tudom, de azt is úgy hogy Denisék ára is benne van hogy visszavisszahozzuk őket.

Ha nagy teherbírású és fegyelmezett, akkor még "dupla igazolás" is lehet, mivel így sokkal stabilabb lesz a jobb szél, és Rakiticnak nem azzal kell folyton foglalkoznia hogy 2 játékosnyi területet védjen :)

Coutinho mennyire jó? Amúgy még Ronaldinho is őt ajánlotta.
Kíváncsi vagyok rá, Oscar abban lenne nagyon jó, hogy Neymarral kiválóan megérti egymást(Nem mintha Iniesta és Neymar nem tolna olyan durva passzolgatásokat hogy leesik az állam... :lol: )


Amúgy Vidal barátságos mérkőzéseken játszhat, ugye? :lol:
Nagyon kíváncsi vagyok már rá őszíntén, pedig nem tartottam nagy cuccnak.
Lehet hogy jövőre már érte is 40 milliókat akartak dobálni, és Sevillából mostanában nem igazoltunk rosszul, reméljük nem most fogjuk elkezdeni :)

Amúgy Alvest mindenképp megtartanám, vészesetre is, meg ha esetleg nem jönne be Vidal, plusz rotáció. 50-50%-ban szerintem mindkettőjüknek jó lenne és ha egyikük lesérül vagy eltiltott akkor sem kell aggódnunk. Minnél jobb a pad, annál jobbak az esélyeink, mivel lehet rendesen rotálni, és sérülés esetén sincs teljes KO.

Már csak annak szurkolok nagyon hogy Pedro jövőre megtalálja ismét önmagát. Talán mostanság már egyre jobb, igaz gólt nem lő, viszont hihetetlenül önzetlen és láttuk BL döntőn is bejött és gólpasszt is adott, pedig elönzőzhette volna simán :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.06.08. 11:01:18

crixus írta:Az egyik az, hogy mit csináljunk vele. A kölcsönadást nem tartom jó megoldásnak. Ha fél évre odaadjuk egy másik spanyol csapatnak, vagy hagyjuk a Sevilla-nál, akkor nem valószínű, hogy az edző számolni fog vele, ami érthető is, hiszen csak januárig lenne bevethető náluk. Akkor inkább olyan fog játszani, akit a pótlására vesznek.
Hát egy a Sevillanál rosszabb csapathoz kell kölcsönadni ahol többet játszatják.
Szerintem egyébként ennek is le lehet fektetni az alapjait szerződésben.
Teszem azt kap az a csapat 100ezer eurót ha játszatja januárig, nem egy megoldhatatlan probléma.
Szerintem többre megy ha elkerül egy gyengébb csapathoz és ott játszik rendesen mint itt üljön a padon és csak edzéseken vegyen részt.
crixus írta:A másik kérdés az, hogy kik mennek el erről a posztról. Ugyebár van egy Alves-Montoya-Douglas triónk. Közülük kettőnek le kell lépnie, de kiknek? Én szívesen mondanám azt, hogy menjen Douglas és Alves, legyen Montoya kezdő, téltől pedig küzdjenek meg Vidal-lal, de erre nagyon kicsi sanszot látok. Ami inkább esélyesebb, az az, hogy Douglas és Montoya mennek, Alves marad és Vidal egyértelműen a padra érkezik. Ez annyiban nem baj, hogy egy fél éves kihagyás után nem kell egyből a mély vízbe dobni, hanem szépen fokozatosan be fog tudni épülni és ha következő nyáron Alves esetleg lelépne, akkor el lehetne újra gondolkodni ezen a poszton. Esetleg célszerű lenne Montoya-t csak kölcsönbe adni és ha jól teljesít visszajöhetne.
A BL döntőn nagyon mondogatta a riporter, hogy azt kommunikálta a klubb, hogy Alves elé olyan szerződést raktunk még meccs előtt, amit biztos nem fog visszautasítani...
Persze kérdés mi igaz ebből...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.08. 11:00:12

The agent of Barcelona right back Martin Montoya (24) will this week meet with the club to discuss the player's future. [md]

Remélem eladjuk, így is túl sok évet vesztegetett már el a karrierjéből nálunk. Egyértelmű lett idén, hogy nem fog itt befutni, szóval nincs értelme maradnia.

Because Pogba seems difficult, Dortmund's Ilkay Gundogan (24) is now main midfield option. Met twice with Barcelona representatives. [ara]

Kíváncsi leszek, ha lesz vele valami, még a héten bejelentik szerintem.
noname írta:A törvény szerint az. :lol:
Az a 3 év azért lehet fontos, mert biztos megtanították neki a gyors rövid passzos játékot. Azt máshol nem lehet így megtanulni.
12 éves volt kb a képek alapján, amikor itt tolta, hagyjuk már ezt a saját nevelés szöveget.. :lol: Köze nincs a saját neveléshez, aki saját nevelés az Messi, Xavi, Puyi, Ini, most Samper, aki az összes korosztályos csapatot végigjárta.. Ők saját nevelések, nálam már Pique meg Alba sem teljes mértékben azok, elvégre nem itt lépték át azt a bizonyos lépcsőfokot, nem rajtunk múlt, hogy komoly karriert fognak befutni. De jól hangzani jól hangzik mondjuk, hogy mindenki saját nevelés, de tényleg csak önámítás. :D

A passzjátékot meg nem csak itt lehet megtanulni, nézd meg Alba és Alves esetét. Szerintem nem is kérdés, hogy Alves mennyivel jobban érzi a rövid passzos kicsi területen való kényszerítőket, mégsem saját nevelés.. Vidaltól sem várok jobb szintet ilyen téren, mint Albatól, 1-1 kényszerítő néha belefér, de semmi komolyabb. Max kellemesen csalódok.
Tobias88 írta:Amúgy ha Danilo 32 millióért megy a Reálba, akkor hogy a fenébe vehetjük meg Vidal-t 23 millióért, egyszerűen nem értem. Az egyik egy 3 éve folyamatosan bizonyító játékos aki jelenleg a világ legjobb jobbhátvédje, a másiknak meg volt egy jó fél szezonja...
Danilo emlékeim szerint amúgy drágább is volt, de 1 év volt hátra a szerződéséből ráadásul. Eléggé áron felül adták el a Realnak szerintem, és még kérdéses nála is, hogy mennyire fog beválni.
Tobias88 írta:- Középpályáról megy Xavi, akit tavaly én már elküldettem volna, most meg sajnálom hogy elmegy #-o A hármas páros itt kirobbanthatatlan, de sajnos Iniesta sem lesz már fiatalabb. Szóval nincs mese, kell egy igazolás, lehetőleg egy fiatal világklasszis. Lehet dobálni a neveket:
- Güngdogan, 2 éve sérült nagyjából
- Akikből szerintem kellene válogatni: Coutinho (40m), Kevin De Bruyne (40m), Oscar (50m)[/list]
Attól még, hogy Iniesta nem lesz fiatalabb, most nem őt kéne pótolnunk, mivel ő még itt marad, hanem Xavi szerepkörére kéne valakit venni.. Gündi 1 évet volt sérült, szép lassan javulgat, szerintem erre a posztra ő lenne tökéletes, ha marad ezen a szinten, akkor beugrósnak tökéletes lesz, ha meg visszatér a régi énje, akkor csak nyerhet vele a csapat.

Iniesta mögé felesleges milliókért hozni valakit januárra, úgyse játszana annyit. De a Coutinho, De Bruyne duó valóban jó lehet majd szerintem is a pótlására, ha ennek eljön az ideje, de Oscar.. Hát.. Nem Barca szint szerintem, maradjunk annyiban, de hogy Init még csak meg sem közelíti az holtbiztos.
crixus írta:A másik kérdés az, hogy kik mennek el erről a posztról.
Ha Alves megy, akkor Cédric Sorarest akarjuk megvenni elméletileg a Sportingból, szóval a Montoya-Douglas duóval egyáltalán nem számol Lucho. Csodálkoznék, ha január után bármelyikük még velünk lenne, de számomra az sem elképzelhetetlen, hogy már most elmennek, és az Adriano-Pedro-Bartra trióval próbáljuk meg kihúzni Vidal és Sorares érkezéséig. Ha meg Alves marad, akkor gáz se lenne, ha mindkettő menne..
noname írta:Falcaonak volt pár jó szezonja utána,de már ő is eltűnt a süllyesztőben.
Falcao beszedett egy baromi rossz sérülést, utána a MU-ban nem volt az igazi, de tényleg, azért tűnt el a süllyesztőben, mert nem szint.. Európa egyik legjobb csatára volt előtte, több évig folyamatosan fosta a gólokat, nem kéne azért mindenkit lenézni, csak azért, mert Portugáliából jött.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.06.08. 10:53:09

noname írta:Igen. Danilo bizonyított a bombaerős portugál :lol: bajnokságban. Világ legjobbja, ne röhögtess már. Én sem tartom nagy számnak Vidalt, de azért összehasonlításképp:
Vidal hasonló mennyiségű gól+gólpasszal rendelkezik idén, mint Danilo, a különbség, hogy a portugál bajnokságban max 3 csapat számít, míg a spanyolban a Sevilla csak az ötödik legerősebb. Tehát vettünk egy játékost olcsóbban, aki ismeri a bajnokságot, katalán és még a Barca ifiket is megjárta. A Real ezzel szemben megvette az épp aktuális sztárt a Portotól. Nézzük csak, kik is kerültek ki onnan mostanában: Hulk, Mangala...Mi is a közös bennük? Egyik se vált be. Évek óta nem volt olyan Porto játékos, aki bevált volna, miután eligazolt. Falcaonak volt pár jó szezonja utána,de már ő is eltűnt a süllyesztőben. Hulk láttuk a VB-n mire képes. #-o Egyszerűen nem szint a portugál bajnokság. Akkor már inkább igazoljunk olyan játékost, aki nagy valószínűséggel képes lehozni egy közepes teljesítményt, mint egy új Coentraot, hogy aztán azt se tudjuk hogy szabaduljunk tőle.
Azért tavaly nyáron itt is ment a Danilozás a fórumon, csakhát megvette a Real, ezért most már bizonygatni kell róla, hogy mennyire fos. #-o
A portugál bajnokság valóban gyenge, de azért jöttek onnan az elmúlt években olyanok is, akik azért beválltak nagyobb csapatnál is.
Nem gondolnám, hogy Falcao eltűnt volna süllyesztőben, komoly sérülése volt, és még nem nyerte vissza a formáját, de én még semmikép nem temetném, ahogy Mangalát sem. Coentrao sem olyan rossz játékos. Elég sok példát láttunk az elmúlt évekből arra, ha vki a Realból eligazolt meg tudta mutatni, mire is képes igazából, elég ha pl. Moratára gondolunk. A Madrid az egyik legnagyobb játékostemető, ezért nem biztos, hogy Danilo jól tette, hogy oda megy, én ha fiatal tehetség lennék messziről kerülném a Perez bagászt. :roll:

Abban mindenképpen igazad van, hogy Vidal a kisebb zsákbamacska, kisebbet bukhatunk rajta, de kisebbet is nyerhetünk vele. Azért ő sem volt olcsó, régebben egy jobbhátvéd az első igazán jó szezonja után nem került ennyibe. De bízzunk benne, hogy beválik, LE mostanában az új Midas király, amihez hozzá nyúl, aranyhoz változik. Bár nem hinném, hogy ez az állapot sokáig fog tartani...
Látom magam előtt az idei aggódókat ,akik temetői hangulatot teremtettek, mert Rakitic jött és nem valami bombaigazolás. Aztán most kb Rakiticnek köszönhetjük, hogy ennyire brutálisan stabil volt a védekezésünk a középpályán. Iszonyat amit a horvát pergetett egész évben.
Vidal is lehet egy hasonló igazolás. Amúgy a srác brutálisan jó szezont hozott , nagyon nagy teherbírású és okosan tolja a focit. Szerintem nagyon jó vétel volt.
Én pl. nagyon is örültem a horvátnak, de ő Vidallal elentétben már elég sokmindent letett asztalra, mielőtt ide jött volna. Vidalt inkább olyan Keitás igazolásnak érzem, egy stabil szintet lehozhat, de klasszis teljesítmény nem várnék tőle. De cáfoljom rá.

Meg aztán nem kell minden posztra klasszis, de azokban a szezonokban, mikor igazán jók voltunk kellett Alves klasszis teljesítménye is. Bár anno pl. Belletti sem volt klasszis, és vele is elég jól elvoltunk, meg sejteni lehetett, hogy olyan jobbhátvédünk, mint Alves fénykorában volt, egy darabig nem lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2015.06.08. 11:04:10-kor.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.08. 10:48:04

Nem hiszem, hogy saját nevelésű játékosnak számítana, 2001-03 között volt Barcelonában, ha jól tudom, szóval a 3 év is csak kicentizve jönne ki.

Ez persze nem változtat a tényen, hogy alapvetően jó igazolásnak tűnik és remélhetőleg be is fog válni, mint az elmúlt pár Sevillából érkező játékos. Az ára így 17-tel nem a legkorrektebb, de ha évekre megoldja a szerepkört, akkor bőven hoz a konyhára.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.06.08. 10:43:23

Tobias88 írta: Amúgy nem kell szerintem Vidal-nak sem kihagynia fél évet, kölcsön kell adni egy maximum uefa kupás csapatnak Spanyolországban.
Nálam leginkább két nagy kérdés merül fel Vidal-lal kapcsolatban.

Az egyik az, hogy mit csináljunk vele. A kölcsönadást nem tartom jó megoldásnak. Ha fél évre odaadjuk egy másik spanyol csapatnak, vagy hagyjuk a Sevilla-nál, akkor nem valószínű, hogy az edző számolni fog vele, ami érthető is, hiszen csak januárig lenne bevethető náluk. Akkor inkább olyan fog játszani, akit a pótlására vesznek. Ebből adódóan a két rossz közül a kevésbé rossz az lesz, ha nálunk nem játszik, mert legalább edzéseken a csapattal lesz. Jót persze nem fog tenni neki, de nem tehetünk mást.

A másik kérdés az, hogy kik mennek el erről a posztról. Ugyebár van egy Alves-Montoya-Douglas triónk. Közülük kettőnek le kell lépnie, de kiknek? Én szívesen mondanám azt, hogy menjen Douglas és Alves, legyen Montoya kezdő, téltől pedig küzdjenek meg Vidal-lal, de erre nagyon kicsi sanszot látok. Ami inkább esélyesebb, az az, hogy Douglas és Montoya mennek, Alves marad és Vidal egyértelműen a padra érkezik. Ez annyiban nem baj, hogy egy fél éves kihagyás után nem kell egyből a mély vízbe dobni, hanem szépen fokozatosan be fog tudni épülni és ha következő nyáron Alves esetleg lelépne, akkor el lehetne újra gondolkodni ezen a poszton. Esetleg célszerű lenne Montoya-t csak kölcsönbe adni és ha jól teljesít visszajöhetne.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.08. 10:40:01

Tobias88 írta:Szóval nincs mese, kell egy igazolás, lehetőleg egy fiatal világklasszis. Lehet dobálni a neveket:
  • - Pogba, láttuk mit (nem) csinált a döntőn, menjen máshova
    - Vidal, döntő legrosszabb játékosa rossz szezonnal, ugyan már
    - Güngdogan, 2 éve sérült nagyjából
    - Reus, szélső ő, nekünk nem kell
    - Akikből szerintem kellene válogatni: Coutinho (40m), Kevin De Bruyne (40m), Oscar (50m)
Továbbra is tartom, hogy Pogba lenne a legjobb, már ha sokat akarunk költeni persze, mert amúgy nyilván nem :) . Remélem Ramsey-ért nem igaz a 70 millió amit olvasni itt-ott, mármint hogy ennyit képesek lennénk fizetni érte.
Vidal, mármint a Juvés, háát, nem is az a baj vele, hogy milyen szezonja volt hanem a személyisége, na meg a szerepköre. Vidal Busi helyett lehetne megoldás max, de most nem ilyen típusú játékost keresünk. Amúgy nagyon hasznos játékos, végigrobotolja a 90 percet, iszonyat munkabírás stb., de e mellé egy öntörvényű, extrém figura akiben kb. minden meccsen benne van a kiállítás. Nagyon nem illene a Barcába.
Gündogan: nem tudom, nem láttam elégszer játszani, hogy megítéljem, de elvileg nem rossz.
Reus: nagyon jó lett volna anno mikor még nem volt Ney, nem volt Suárez, most már fölösleges. Majd elviszi a Bayern.
A másik háromból akiket írtál nekem De Bruyne a legszimpibb, kérdés, megüti -e a szintet, hogy stabil kezdő legyen a Barcában ( ez sajnos olyan kérdés amit elég gyakran fel kell tenni a Barca esetében ).
A tuti persze az lenne ha Halilovic elkezdené félisten módban tolni fél-egy éven belül és szóba sem kerülne, hogy esetleg igazolni kell :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.08. 10:33:16

Bob_Marley írta:Azért ne áltassuk magunkat, hogy Barca nevelés Vidal
A törvény szerint az. :lol:
Az a 3 év azért lehet fontos, mert biztos megtanították neki a gyors rövid passzos játékot. Azt máshol nem lehet így megtanulni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.08. 10:29:14

Azért ne áltassuk magunkat, hogy Barca nevelés Vidal, mert volt már 1-2 helyen. Az hogy katalán az vitathatatlan, miután ott született, de ez nem egy nagy "homecoming" sztori. Én is örülök az érkezésének félre értés ne essék, csak ezeket azért szerintem jó előre tisztázni, mert önbecsapás, hogy saját nevelés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.08. 10:15:43

noname írta:Mivel látszólag minden modi még másnapos :twisted: , ezért berakom ide.
Az új igazolásunkról a legjobb youtube video.

https://www.youtube.com/watch?v=VWghHZKzpok" target="_blank

17 millióba kerül a hírek szerint. Ez szerintem elég korrekt ár, végül is igen sikeres szezonja volt. Ha LE kérésére érkezett, akkor tőlem megkapja a bizalmat. :wink:
Két dolog nagyon feltűnő: rendkívül gyors és rendkívül jól ad be. Utóbbi aranyat érhet néha majd mikor Suárez vagy Neymar lábára/fejére kell tenni a labdát pontosan a gólhoz.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.08. 09:48:34

Igen. Danilo bizonyított a bombaerős portugál :lol: bajnokságban. Világ legjobbja, ne röhögtess már. Én sem tartom nagy számnak Vidalt, de azért összehasonlításképp:
Vidal hasonló mennyiségű gól+gólpasszal rendelkezik idén, mint Danilo, a különbség, hogy a portugál bajnokságban max 3 csapat számít, míg a spanyolban a Sevilla csak az ötödik legerősebb. Tehát vettünk egy játékost olcsóbban, aki ismeri a bajnokságot, katalán és még a Barca ifiket is megjárta. A Real ezzel szemben megvette az épp aktuális sztárt a Portotól. Nézzük csak, kik is kerültek ki onnan mostanában: Hulk, Mangala...Mi is a közös bennük? Egyik se vált be. Évek óta nem volt olyan Porto játékos, aki bevált volna, miután eligazolt. Falcaonak volt pár jó szezonja utána,de már ő is eltűnt a süllyesztőben. Hulk láttuk a VB-n mire képes. #-o Egyszerűen nem szint a portugál bajnokság. Akkor már inkább igazoljunk olyan játékost, aki nagy valószínűséggel képes lehozni egy közepes teljesítményt, mint egy új Coentraot, hogy aztán azt se tudjuk hogy szabaduljunk tőle.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.06.08. 09:35:38

Rixmond írta:Látom magam előtt az idei aggódókat ,akik temetői hangulatot teremtettek, mert Rakitic jött és nem valami bombaigazolás.
Hát, nálam visszanézheted. Én örültem Rakiticnak nagyon, Mathieu-val úgy voltam hogy akár még jó is lehet. Bravo-t nem értettem Ter Stegen után, de szerintem ez még megbocsátható, mivel mindig is egy fő kapus volt meg egy aki véd a kupában. Ezen kívül Vermaelen-t és Douglas-t viccnek tartottam, be is jött :D

Amúgy nem kell szerintem Vidal-nak sem kihagynia fél évet, kölcsön kell adni egy maximum uefa kupás csapatnak Spanyolországban.
94:39 6 - 1
Rixmond
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.08.24. 20:25:50

2015.06.08. 09:29:25

Tobias88 írta:Amúgy ha Danilo 32 millióért megy a Reálba, akkor hogy a fenébe vehetjük meg Vidal-t 23 millióért, egyszerűen nem értem. Az egyik egy 3 éve folyamatosan bizonyító játékos aki jelenleg a világ legjobb jobbhátvédje, a másiknak meg volt egy jó fél szezonja...

Újabb gratula a vezetőségnek. Majd Vermaelen-nel biztos aktív kezdő lesz ő is... :evil:
Látom magam előtt az idei aggódókat ,akik temetői hangulatot teremtettek, mert Rakitic jött és nem valami bombaigazolás. Aztán most kb Rakiticnek köszönhetjük, hogy ennyire brutálisan stabil volt a védekezésünk a középpályán. Iszonyat amit a horvát pergetett egész évben.
Vidal is lehet egy hasonló igazolás. Amúgy a srác brutálisan jó szezont hozott , nagyon nagy teherbírású és okosan tolja a focit. Szerintem nagyon jó vétel volt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.08. 09:08:40

Tobias88 írta:Amúgy ha Danilo 32 millióért megy a Reálba, akkor hogy a fenébe vehetjük meg Vidal-t 23 millióért, egyszerűen nem értem. Az egyik egy 3 éve folyamatosan bizonyító játékos aki jelenleg a világ legjobb jobbhátvédje, a másiknak meg volt egy jó fél szezonja...

Újabb gratula a vezetőségnek. Majd Vermaelen-nel biztos aktív kezdő lesz ő is... :evil:
Te már elintézted vele, hogy ő is vállal fél év kihagyást?
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.06.08. 09:04:47

Amúgy ha Danilo 32 millióért megy a Reálba, akkor hogy a fenébe vehetjük meg Vidal-t 23 millióért, egyszerűen nem értem. Az egyik egy 3 éve folyamatosan bizonyító játékos aki jelenleg a világ legjobb jobbhátvédje, a másiknak meg volt egy jó fél szezonja...

Újabb gratula a vezetőségnek. Majd Vermaelen-nel biztos aktív kezdő lesz ő is... :evil: (na jó, ez azért túlzás)Amúgy meg:

- Kapus poszton duplán megvagyunk

- Alves remélem marad. Douglas és Montoya mehet amerre akar, a kettejükért talán kapunk 8 milliót. Védelem többi pontja szerintem rendben van jelenleg, főleg, hogy Mathieu sokkal jobb mint a szezon elején vártuk

- Középpályáról megy Xavi, akit tavaly én már elküldettem volna, most meg sajnálom hogy elmegy #-o A hármas páros itt kirobbanthatatlan, de sajnos Iniesta sem lesz már fiatalabb. Rafinha nem rossz, de nem egy Thiago sajnos, így rá nem lehet bízni Iniesta pótlását, Sergi Roberto meg említést sem érdemel. Szóval nincs mese, kell egy igazolás, lehetőleg egy fiatal világklasszis. Lehet dobálni a neveket:
  • - Pogba, láttuk mit (nem) csinált a döntőn, menjen máshova
    - Vidal, döntő legrosszabb játékosa rossz szezonnal, ugyan már
    - Güngdogan, 2 éve sérült nagyjából
    - Reus, szélső ő, nekünk nem kell
    - Akikből szerintem kellene válogatni: Coutinho (40m), Kevin De Bruyne (40m), Oscar (50m)
- Csatársor Pedro hosszabbításával rendben van. Deulofeu-t nem tudom hova fogjuk most idén eldobni, mert a Sevillában tavasszal 5 percet nem játszott, annyira rossz és beképzelt. Mehet megint kölcsönben, 5. embernek ott van Munir adott esetben, de Adama Traoré is megteszi kupameccseken, ő is tehetséges
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2015.06.08. 09:28:03-kor.
94:39 6 - 1
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2015.06.08. 08:36:10

culinho írta:20 millió körüli összeg nem vészes, a kora rendben van. Ő lesz ezzel Dani helyettese, Montoya-Douglas duóból egy tuti idén elmegy.

Tényleg egyedül Ini mögé kell majd ember, de nem bánnám, ha idén Denis S. és Halilovic vissza/felkerülne, lássuk meg tudjuk-e oldani házon belül a kretív középpályát. Ha nem, akkor érdemes nagyobb nevekben gondolkodni.
Érdekes, én most a sporton 10 millió eurót olvasok és megint máshol azt, hogy az egyezség része, hogy a Barca kifizeti Deulofeu és Denis járandóságát, amivel a Sevilla tartozik nekik, valamint Denis Suarez "visszavásárlását" és Halilovic kölcsönadását a következő szezonra, így jön ki a 20 millió euró körüli összeg. Kíváncsi leszek a részletekre, mert ez így túl jól hangzik!

http://www.sport.es/es/noticias/barca/a ... os-4251352
Válasz küldése