Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.14. 18:06:16

Csak akkor így minek van itt Dembele? A fiatal francia Messin kívül az egyetlen a csapatban aki mer vállalkozni, lendületes, ha pedig elkattan-amire volt már példa idén-akkor megállíthatatlan,ilyenre nemzetközi szinten Hazard vagy Mbappe képes, a csigazabáló egy átlagos, semmiben sem kiemelkedő futballista, vele is max eggyel többen leszünk.

Át lehetne nevezni a csapatot Messi és baráti körére, sokat adott a csapatnak, egyértelműen Ő a Császár Barcelonaban, de a hatása már mérgező és minél tovább marad annál nagyobbat fogunk szívni utána.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
BuckB
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.05.13. 16:08:31

2019.05.14. 17:52:31

MQuCsabi írta:https://youtu.be/REatv_6QQ5g
Igazoljuk le őt Sui utódjának...
:D :D és még 40 éves sincs(39)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.14. 17:51:51

Nahátakkor mégis Griezmann...mit mondjak? Baromira ellene voltam/vagyok ennek a ripacsnak, de a legújabb égés után azt mondom (pfejj) jöjjön. Kell Leonak a társ, hátha mezőnyben segítséget jelenthet a francia. Fontos szempont lehet, hogy klubszinten még éhes, hisz semmit sem nyert. Nagyjából ennyi, amit fel tudnék hozni mellette, a negatív dolgokat le sem írom.
De Ligtet viszont nagyon várom, hatalmas fogás lehet...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.14. 17:45:57

https://youtu.be/REatv_6QQ5g" target="_blank

Igazoljuk le őt Sui utódjának...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.05.14. 17:44:27

MesQueUnClub írta:hatalmas üzlet lenne még úgy is ha a brazil Londonban újra megtanulna focizni
Az, akkor a másik "Neymar-pótló" mehet újfent a padra, mert Suárez-t nem lehet kitenni, mivel Messi spanja, Griez meg jobban védekezik nála...egy Coutinho-Griezmann csere minden problémát meg fog oldani, bizonyára.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.05.14. 17:19:19

hatalmas üzlet lenne még úgy is ha a brazil Londonban újra megtanulna focizni
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.14. 17:13:47

Cadena SER szerint ha a Chelsea eltiltását felfüggeszti a CAS 100-ért viszik Coutinhot mi pedig továbbküldjük ezt a pénzt grízzmanért.

Csöbörből vödörbe, gg.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.14. 16:47:31

Egyre több a Griezmanos hír. Engem személy szerint mindig is irritált a hülye gólörömeivel, a tavalyi mutatványa sem segített. Viszont a csapat eredményessége jobban érdekel, szóval ha jön, akkor bár szeretni nem fogom, de a góljait örömmel fogadom :-)
Elől e tekintetben én is kiegyeznék egy Griezman/Dembele - Suarez/A. Ruis - Messi/Malcom pakkal jövőre. Azért ez elég jól forgatható, hiszen Dembi mindkét szélen jó, Malcom sincs elveszve a baloson, Messi és Griezman meg Suarez helyén is tud teljesíteni. Kérdés hogy mesteredzőnk mennyire forgatná őket...
Én Coutinhot biztos távozónak érzem. Remélem azért a Chelsea (ha kap halasztást) vagy a MU zsebbe nyúl érte.

A kérdés a középpályán annyi, hogy megy-e Rakitic és hozunk-e valami kreatívabb embert oda? Nem bánnám...Rakétát sajnálnám, de úgyis ő lesz az áldozat az idősebb trióból, ha megy valaki. A kreatív embernek örülnék, de vélhetően nem igazolunk oda senkit (Busi, De Jong, Vidal, Alena, Arthur + Puig + SR)

Hátul meg ha jön De Ligt, akkor Umtiti pozíciója kérdéses, valamint hogy ki lesz a csere balhátvéd.

Ha Cil megy, akkor meg annyiban bízom, hogy olcsóbban hozunk cserekapust, mint amennyiért őt eladjuk.

Verma ingyen lép, a kölcsönjátékosok is mehetnek vissza, Gomes, Denis, Rafinha is out lesz
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2019.05.14. 15:21:29

davi10 írta:Aki jobban követi a B-t, és látta a hétvégi meccset:

Van arra esély, hogy Abel Ruiz-zal vágunk neki a következő szezonnak, mint Suarez beugrója?

Én se hiszem amúgy hogy ma olyan nagy bejelentések lennének. De Ligt-et talán, rá nem hiszem, hogy haragudnának a szurkolók.
Az Atleti viszont hiába idegenben játssza az utolsó meccsét, Griezmann-t úgy is rommá fütyülnék, ha nem otthon van.

Szerintem van. De abel ruiznak mindegy hol játszik a támadósorban mindenhol bevethető. Idén hátráltatták sérülések is ezért kevés gólt lőtt de valverde néhány hete már többször is felhívta edzésekre. De persze mellett biztos hogy jön még egy támadó. Ami egyre valószínűbb hogy griezmann lesz aki szerintem kezdő lesz Messi és suarez mellett coutinho meg távozik.

Griezmann/dembele
Suarez/ruiz
Messi/malcom

Nyilván egy fontosabb meccsen nem ruiz játszana suarez helyett hanem griezmann és dembele baloldalt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.05.14. 13:48:44

Tomix354 írta:Ezek a Grízes hírek nem túl jók, akkor már inkább Lacazette legyen. Jobban illene ő ide.

Szerintem is. Lacazette jobb lenne, arra amire nekünk ember kell, Suarez utódjának. Apránként átvehetné a helyét.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.14. 12:31:50

Aki jobban követi a B-t, és látta a hétvégi meccset:

Van arra esély, hogy Abel Ruiz-zal vágunk neki a következő szezonnak, mint Suarez beugrója?

Én se hiszem amúgy hogy ma olyan nagy bejelentések lennének. De Ligt-et talán, rá nem hiszem, hogy haragudnának a szurkolók.
Az Atleti viszont hiába idegenben játssza az utolsó meccsét, Griezmann-t úgy is rommá fütyülnék, ha nem otthon van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.14. 12:24:34

Suárez mögé már nem fogunk senkit hozni, ha jön Grízes.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.14. 12:05:54

lics írta:http://www.fociclub.hu/2019/05/14/breki ... ann-sorsa/ bejelentjük Griezmannt meg De Ligtet, aztán már csak egy ember kell Alba, Suarez, Stegen mögé, remélem az eladások is hasonlóan gyorsan fognak menni.
De Light legkorábban az utolsó bajnoki után nyilatkozik ez ügyben, ugyanakkor elméletileg Raiolával is megegyeztünk. (Mundo Deportivo)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.14. 11:55:19

http://www.fociclub.hu/2019/05/14/breki ... ann-sorsa/" target="_blank bejelentjük Griezmannt meg De Ligtet, aztán már csak egy ember kell Alba, Suarez, Stegen mögé, remélem az eladások is hasonlóan gyorsan fognak menni.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.14. 11:33:05

Ezek a Grízes hírek nem túl jók, akkor már inkább Lacazette legyen. Jobban illene ő ide.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.14. 10:09:50

Szerintem meg de Jongot kellene kipróbálni ilyen szerepkörben, Arthur mellett. Védekező középpályásnak meg betenni egy tök új embert.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.14. 10:07:10

Irányító középpályás jó lenne, mondjuk De Bruyne, de úgysem jön. Az Ajaxos srác hát nem tudom. (Van de Beek vagy ilyesmi). Én lehet Messit vonnám vissza, és R Puig lehetne, akit beépítünk idővel. A középpályán pedig 3 helyett csak 2 ember védekezne, mondjuk De Jong (Busquets) és Arthur (Vidal, Alena).
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.14. 09:43:18

Érdemes figyelni, hogy a Real mennyit ad Hazardért a Chelseanek, mert könnyen lehet, hogy azt a pénzt kapjuk meg mi is majd Coutinhoért, ha végül nem tiltják el őket.

Közben de Ligttel kapcsolatban elvileg minden el van rendezve a Cat Radio szerint, és hamarosan bejelenthetik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.05.14. 08:50:52

Cseri írta:Vajon előre játékra képes,kreatív középpályást tervezünk igazolni,aki képes kulcs passzokat adni és a kaput is eltalálja?
Igen. Ez lenne a lényeg. Most gyarkolatilag Messi irányít. Meg kellene egy klasszis középcsatár is, de nem Sauerez mellé, hanem Suarez helyett...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 20:33:34

Cestus írta:
Manapság minden Bosszúállókból, Star Warsból van 500 folytatás, nehogy már pont a La Décisionról ne húzzanak le mégegy rókabőrt. :D
Sőt, már a spinoffot is bejelentették, a Netflix-re jön "The Making of a Legends címmel", és az előző film eseményei után játszódik majd :D
Varatrix írta:
davi10 írta:Én úgy is megutáltam, hogy nem is a mi játékosunk, és ez remélem igy is marad :D
Én nem annyira hiszek ezekben... Nem mondom hogy Te, de azért az átlag szurkoló szemüvegen keresztül nézi a játékosokat. Én néha tudatosan próbálom földön tartani magamat, amikor arról vitatkozom, hogy egy néhány játékosunk milyen a pályán, vagy azon kívül. Sajnos azért nálunk is megfordul néhány hasonló figura... Mondjuk Neymart is mindenki imádta amíg itt volt, pedig hát ő meg Grízes, krumpli, meg burgonya.
Mondjuk nekem Neymar se volt soha a szívem csücske, de értem amit mondasz. Bennem is megvan, hogy a klubom játékosainak több mindent "elnézek", de mondjuk egy Griezmann-Pogba féle bohócot nem hiszem, hogy nagyon megkedvelnék, hiába teljesítenének jól.

Egy Costa-Ramos féle vadállatot talán még bírnék is, bár érezném, hogy sokszor már gáz amit csinálnak, de az ilyen nyikhaj instagram-showmaneket nagyon nem bírom.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.13. 18:33:21

Varatrix írta:Én picit bízom benne hogy lesz... :mrgreen:
Manapság minden Bosszúállókból, Star Warsból van 500 folytatás, nehogy már pont a La Décisionról ne húzzanak le mégegy rókabőrt. :D

Nekem sem túl rokonszenves figura amúgy, ellenben biztos vagyok benne, hogy megkedvelem, ha rúg pár gólt. A szurkolói agy sajnos így működik, ahogy írtad is, és én meg sem próbálom áltatni magam azzal, hogy ez velem nem fog megtörténni.

Viszont félek attól is, hogy ugyanúgy besül Messi mellett, mint Coutinho. Q-nál is azok voltak a főbb pro-érvek, hogy majd leveszi a terhet Messi válláról, ami a szervezést illeti, meg felváltva támadják a kaput, stb... aztán láttuk, mi lett (bár ennek okairól csak találgathatunk).

Emellett a BL-ben nem hiszem, hogy előrébb leszünk vele, mert szerintem most sem minőségbeli gondjaink vannak (amikor egy Spurs döntőzik, akit a csoportkör elején vertünk idegenben, szerintem kijelenthető, hogy nem ez hiányzik).

Ja és ha Ernő marad, borítékolható a Messi-Suárez-Griezmann támadóhármas fixen padozó Dembélével (bár pár sérülés neki úgyis kinéz). :D

Lényeg a lényeg, én jobban örülnék annak, ha egy valódi csatárt hoznánk Suárez örökösének, viszont egyértelműen klasszis játékos most nem érhető el ebben a zsánerben, míg Griezmann klasszis, viszont nem valódi csatár. Nagy dilemma ez.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.13. 18:26:35

Vajon előre játékra képes,kreatív középpályást tervezünk igazolni,aki képes kulcs passzokat adni és a kaput is eltalálja?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.13. 18:25:28

Véleményem szerint az első és legfontosabb lenne az edző eltávolítása és egy olyan új edző idehozatala, aki valóban a Barca filozofiájának megfelelő játékot preferálja és aki egy ilyen szintű kerettel igyekszik irányítani a meccseket, legyen szó BLről, bajnoki, idegenbeli, vagy hazai meccsekről. Emellett bátor és teljesítmény alapon állítja össze a kezdőt és képes a kulcsembereket is leültetni a padra, ha éppen gyengébben teljesítenek. Én amellett vagyok, hogy a Barcelona essen ki inkább a BLből a saját játékát jatszva támadva, úgy ahogy régen Guardiolával, mint így, hogy a meccsek 70%-a unalmas, mert stabilnak kell maradni, majd a szezon egyik legfontosabb meccsén feltörlik velük a padlót. ( már másodszor)
Szerintem most jött el az ideje, hogy kicsit felkavarják az állóvizet az igazolások terén és 2-3 érinthetetlen kulcsember helyett újak jöjjenek. Én Suareztől megválnék, mert egészen hihetetlen, hogy ő játszhat hónapokig úgy, mintha a Huesca csatára lenne és megkérdőjelezhetetlen a helye. Igen még mindig képes hihetetlen megoldásokra, amit csak ő tud, de szerintem már a meccsek 80%-ban hátráltatja a csapatot. Sokkal nagyobb a bizalom irányába, mint amit a játéka alapján megérdemelne. Ez a Suarez már közel sem az, aki volt évekkel ezelőtt , a támadások jelentős része rajta akad meg és szerintem sokkal de sokkal több tiszta helyzetet ront el, de ami a legrosszabb, hogy akárhogy is játszik egyszerűen nem lehet lehozni. Amíg ennyire nem számít a teljesítmény és ennyire érinthetetlen valaki akárhogy játszik én nem sokat várok. Szerintem a támadósort át kellene alakítani és akár Messit hamis 9esben játszatni, úgy hogy a jobb szélen egy ügyes és gyors támadó játszik, aki képes gólt lőni és akár védekezni is. (Akár lehet Griezmann is)
A másik a középpálya. Én szeretem Busquets és Rakitic játékát is, de egyre inkább az a véleményem, egyiküknek menni kellene, vagy legalábbis meg kellene szünetetni az érinthetetlen státuszukat azért, hogy új, lendületes és motivált játékosok szerephez juthassanak. Szerintem De Jongnak mindenképp helyet kellene csinálni jövőre és , ha Valverde marad, akkor ők egymást cserélgetnék Arthurral, amíg Busquets és Rakitic lejátszik 4500 percet fejenkènt.
Coutinho esetében, ha jönne egy új edző, aki a stabilitás helyett egy támadóbb felfogású focit játszatna, akkor én megtartanám, mert szerintem ő a középpályán játszva klasszis tudna lenni , ahogy volt a Poolban vagy a válogatottban, viszont , ha marad Valverde és marad neki ez a baloldali támadó poszt, ahova egész egyszerűen lassú, akkor szerintem értelmetlen megtartani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2019.05.13. 19:12:48-kor.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.13. 16:46:13

Nem szidnám Griezmant, és örülnék, ha jönne. Egy spanyol dobogos csapat-elég régóta- legjobb
játékosa. Mezönyben is él, gólerős. Hasonló a stilusa Messivel, csak alacsonyabb a szint. Hasonló stilusu Messivel, Ő is hátra jár, és odaér a kapu elé. Felváltva mozoghatnának-persze meccsen belül. Tőle el lehetne várni a gólokat, nem huszat, többet. Állitólag Messi is rábólintott.
Nagy erősités lenne, Suareznél jóval mozgékonyabb, jobb játékos. Nem kel lefikázni, mert tavaly nem jött. Egyébként még nincsen meg. Suareztől kellene megválni, de Busi és Rakéta is mehetne. De ez csak 1 vélemény. Plusz egy fiatal középpályás, és még 1 támadó, vagy Malcolm maradjon, de játszon is.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 15:05:18

davi10 írta:Én úgy is megutáltam, hogy nem is a mi játékosunk, és ez remélem igy is marad :D
Én nem annyira hiszek ezekben... Nem mondom hogy Te, de azért az átlag szurkoló szemüvegen keresztül nézi a játékosokat. Én néha tudatosan próbálom földön tartani magamat, amikor arról vitatkozom, hogy egy néhány játékosunk milyen a pályán, vagy azon kívül. Sajnos azért nálunk is megfordul néhány hasonló figura... Mondjuk Neymart is mindenki imádta amíg itt volt, pedig hát ő meg Grízes, krumpli, meg burgonya.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése