Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.07.18. 17:02:41

Biztosan igazolunk védőt...DE a kérdés az milyet. Puyollal hosszútávon már nem érdemes számolni szerintem véleményem szerint a következő szezonja lesz az utolsó. A védelmünk nagyon gyenge és a keret meg szerintem szűk. Xavi tavalyi szezonja se volt már klasszis, nincs is normális helyetese.Neymar kérdőjel.Alexis,Pedro pedig hol ilyen hol olyan.Szerintem benézzük ezt a szezont...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.18. 16:49:42

Majd megint hozunk egy VKP játékost hátra aztán ráaggatjuk, hogy jó KH pozícióban is ezt nagyon tudjuk, de az fontos kritérium, hogy olyan lassú legyen legalább mint Busi és Song.
Kedvelem Mast de számomra ö addig volt jó megoldás a védelemben közepében amíg egy Puyol játszott mellette. Piquével és a többiekkel nem egy életbiztosítás ő sem.
Valaki biztos érkezik és engem nem is annyira érdekel a személye csak az, hogy normálisan legyen összerakva az a védelem! Nem kellenek ahhoz top 5 védők, hogy jól muzsikáljon egy védelem, persze kutyaütőket sem akarok itt látni. Minden esetre valahogy nincsen jó előérzetem ezzel a csapatrésszel kapcsolatban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.18. 16:39:10

Zozzy 5 írta: nem hinném, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, inkább a lehetőségekhez mérem az igényeimet. az is elég kényelmes, hogy TS kell vagy vele azonos szintű klasszis "Puyol-utód", és nem ilyen "Aggerek", miközben 60szor lenyilatkozták, hogy nem eladók az ilyen emberek, aztán a 61. alkalommal sikerült is megértenünk.
Az a helyzet, hogy akár eladók ezek az emberek, akár nem, nem fogunk jól járni egy eleve cserének igazolt játékossal, amikor Puyol utódját keressük.
Igazad van, amikor azt mondod, hogy kell egy védő, és valakit muszáj hozni, de én meg úgy vagyok, hogy ez még magát a problémát nem fogja megoldani. Maximum annyi eredménye lesz, hogy amikor találunk rendelkezésre álló embert, akkor 30 millióval szűkebben vagyunk. (Szóval nem rosszul közelíted meg, hanem mást látsz problémának.)
Zozzy 5 írta:nem azért hoztam fel azokat a neveket, akik beváltak, mert úgy gondolnám, hogy néhány névből lehet teljes általánosítást levonni, vagy mert ne lennék vele tisztában, hogy nem az a gyakoribb, hogy beválnak, hanem csak azért, hogy lássuk, erre is van példa és a jelenlegi piaci kínálat mellett rá vagyunk szorulva a kockázatvállalásra ebben a kérdésben. Te is írtad, hogy nem tudsz jobbat mondani Marquinhosnál. akkor meg miről beszélünk?
Kockázatot már épp eleget vállaltunk idén az 57 milliós Neymarral, meg hogy ezzel a középpályával vágunk neki a szezonnak.
De ahogy fentebb írtam, egy olyan ember kéne, aki megoldja a problémáinkat ezen poszton. Lehet, hogy ilyen jelenleg nincs elérhető, de ettől még muszáj ilyet keresni. Ha más nem, be kell jelentkezni David Luizért, Koscielnyért, Kompanyért stb.
De engem egyébként is csak az zavar, hogy az összes pénzünket elköltjük egy bizonytalan játékosra, felőlem aztán lehet kockázatot vállalni Bartrával is, egyedül attól tartok, hogy a poszt hosszútávú megoldását vágjuk el most egy felelőtlen igazolással.
Zozzy 5 írta:szval nem hinném, hogy rosszul értelmezem a helyzetet, amikor azt mondom, ha a csapatszintű védekezés rendben van, akkor igenis elég lehetett volna pl. Marquinhos, ha nem megy el arabékhoz.

Ez most olyan, mintha azt mondanám, hogy ha Messi lő száz gólt egy szezonban, akkor elég mellé Tello meg Pedro is.
Lehet, hogy elég lett volna Marquinhos is, de most már lassan 3 éve nincs egy épkézláb védőnk (értsd: középhátvéd, nem vkp meg balhátvéd) Puyolon és Piquén kívül. Én személy szerint meguntam a félmegoldásokat.
Zozzy 5 írta:ő már mondjuk tárgytalan, de azt is leírom akkor megint, hogy aki nekünk zsákbamacska, az a vezetőségnek még nem feltétlen az, mivel ők végig figyelnek valakit. teszem azt mondjuk minden Roma meccsét megnézték ebben az idényben, akkor az már egy olyan meccsszám, amire lehet építeni. a "csak volt egy jó szezonja" dolgot mondhatjuk úgy is, hogy kb 30 meccs alapján érdemesnek találták a barcánál. szerintem az annyira nem kevés, ha valakiben van vmi akkor az már látszódik ennél kevesebb meccs alapján is.
Ez meg egy kellemes jolly joker, hogy "a vezetőség biztosan jobban tudja", csak a valóság sok esetben azt mutatja, hogy azért ők sem mindentudóak. (Most a Laporta-éra zseniális szerzeményeit nem citálom ide újra, de mondjuk Rosselléktől is említhetném Fabregas lassan két éve húzódó szenvedését, Sanchez tavalyi formáját.) Szóval én azért fenntartom a jogot magamnak, hogy kritikusan szemléljem a tehetségkutató munkát a klubnál.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.18. 16:13:37

visca el barca írta:nem én vergődök, hanem ez a szerencsétlen vezetőség akik 2 éve nem képesek egy védőért meg egy kapusért a pénztárcába nyúlni és inkább mindenféle kényszermegoldással próbálnak toldozni-foldozni!

ez itt nem az mtk meg a pápa, hanem a világ jelenlegi egyik legsikeresebb klubja
Nem tudom hogy meg akarják-e kockáztatni ezt zubiék, egy biztos hogy most a kh poszt az egész csapat érdeke volna szerintem. :roll: Nem hiszem el hogy nincsen olyan szakmailag és árban is elfogadható player a piacon. :) Ez hihetetlen, ha Hummels nem mozditható akkor ott van pl.szintén a német bajnokságból Subo vagy Höwedes.Ha Silva nem elhozható akkor ott van a francia bajnokságból pl.Sakho,Lovren,Nkoulou,B.Manga.Ezzel csak azt akarom mondani hogy mindenre lenne megoldás, csak az a baj hogy Titóék ezt eddig valamiért nem érzékelik.Vagyis eddig úgy tűnik, mert olyanok után szaladnak akik vagy nem eladóak, vagy az áruk miatt nem lehet velük mit kezdeni. :roll: Ebben Laportáék jobbak voltak az biztos. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.18. 15:52:14

csababarca írta:Persze lehet mondani,hogy a csapatszintű védekezest kell megoldani,ami igaz is, de nem elég, ha karcsú a hátsó vonal.
Na mindegy,majd lesz megint pislogás tavasszal,meg értetlenkedés.
Sztem fogunk mi még itt igazolni. Bár jó lett volna a Thiago Silva-David Luiz-Marquinhos trióból hozni vkit, de még bőven vannak a piacon. Én pl. Inigo Martinezre is előrelépésként tekintenék. De, ha megnézzük, akkor a Chelseanek is van 4 TOP belső védője (Luiz, Terry, Ivanovics, Cahill), meglepő lenne, ha egyikőjük se lehetne hozható (jó Terry nem és Cahill sem valószínű). Vannak itt még lehetőségek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.18. 15:44:53

hady írta:Azért valami csak van a háttérben....idáig mindenki a barcában akart focizni, akár kevesebb fizetésért is...most meg......lasszóval kell embert fogni. ( Remelém menekülni nem fognak a csapattól.....)
Egy ilyen fiatal játékos akinek nem 3-4 éve van hátra a pályafutásából érthető hogy inkább megy egy, az európai elitbe törő csapathoz, horribilis fizetésért kezdőtagsággal, mint egy komolyabb csapathoz, nagyobb elvárással, ki tudja mennyi játékperccel és minimum fele annyi gázsiért. Tudja hogy később is lesz komoly kérője, nem kell ezen csodálkozni.
Az a baj hogy sokan itt és a Realnál is azt hiszik mindenkinek az az álma, hogy itt vagy az "úriembereknél" játszon, de ez közel sincs így.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.07.18. 15:42:23

visca el barca írta:immáron egyértelművé vált h idén sem veszünk védőt.

reménykedhetünk h puyol felépül, ha nem akkor majd adriano, mascherano, bartra hármas marad piqué mellé... hosszu egy szezon lesz... :?

azért az durva lesz ha egy igazolással zárjuk a szezont. lehet még messi mögé jön valami b kategorias, többnyire padozó játékos és ennyi..
Szóval van 3 középhátvédünk,amiből egyik öreg,és sérült folAmatosan, egyik fiatal még,plusz van egy kérdőjel Piqué személyében. Derék, veretes védelem. Jah meg van két csinált hátvéd is, idén meg majd jön egy harmadik is.

Persze lehet mondani,hogy a csapatszintű védekezest kell megoldani,ami igaz is, de nem elég, ha karcsú a hátsó vonal.
Na mindegy,majd lesz megint pislogás tavasszal,meg értetlenkedés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2013.07.18. 14:57:25

Azért valami csak van a háttérben....idáig mindenki a barcában akart focizni, akár kevesebb fizetésért is...most meg......lasszóval kell embert fogni. ( Remelém menekülni nem fognak a csapattól.....)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.18. 14:55:44

barca99 írta:Ezt a vergődést komolyan csinálod? ...
...Nem személyes
:lol:

és ha már itt tartok nem én vergődök, hanem ez a szerencsétlen vezetőség akik 2 éve nem képesek egy védőért meg egy kapusért a pénztárcába nyúlni és inkább mindenféle kényszermegoldással próbálnak toldozni-foldozni!

ez itt nem az mtk meg a pápa, hanem a világ jelenlegi egyik legsikeresebb klubja, ahol agygörcsöt kapok az amatőrizmustól. jönnek itt azzal h jaj villának is ennyi volt az értéke.. azért röhög rajtunk a fél világ.

ha meg zavar h rinyálok itt unalmamban, ugord át amit írok, ne kell velem foglalkozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.18. 14:46:38

sjd írta:
Zozzy 5 írta: nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van, nem mellesleg sorban állnak érte rajtunk kívül. az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi.
Rosszul közelíted meg a problémát: nem az a kérdés, hogy minek kell ide hozni egy védőt Bartra nyakára. Mert az egyértelmű, hogy valaki kell, és nem ilyen Aggerek, hanem olyan valaki, aki Puyol utódja és Mascherano helyettese lehet.
A kérdés sokkal inkább az, hogy miért pont Marquinhos ez az ember?
Nagyon szép, hogy volt egy jó szezonja, de jó pár ilyen egyszezonos játékost láttunk már bukni, főleg, amikor gyorsan le is igazolja valaki ilyenkor. Ráadásul 19 évesen attól tartok, inkább még ígéret, mint kész játékos. Viszont itt jön be az, hogy ígéretnek már itt van nekünk Bartra, mi most a kezdőbe keresünk embert.
(De az a szomorú, hogy még így sem tudok jobb opciót mondani Marquinhosnál.)
Zozzy 5 írta:én azt mondom, hogy hozzuk el és nem feltétlen azért, mert én annyi meccsét láttam, csak már nagyon unom, hogy ennyire óvatoskodunk. a bayern elhozta apróért Dantét egy kis csapatból, a zsákbamacska tanár volt ellenünk. anno TS is zsákbamacska volt, amikor brazilból elhozták, klasszis. tavaly Javi Martinezért sokalltuk a 40et, elvitte a München, szintén oktatott ellenünk és rég visszahozta az árát, senkit nem érdekel mennyibe került. SAF kikukázta Vidicet, szintén topvédő. Pique se úgy jött, mint egy klasszis, aztán mégis az lett, a hülyeségeivel együtt is. vagy mondhatnám Varane-t is és folytathatnám. jöjjön Marquinhos!
Meg Csigrinszkij is zsákbamacska volt, meg Keirrison is zsákbamacska volt, meg Caceres is zsákbamacska volt....
Kényelmes, hogy kiemeled azt a 10 játékost, aki bejött bizonyos csapatoknak, csak akkor tedd melléjük a másik 90-et, aki meg nem.
Ne csak Dantét hozd fel, hanem Breno-t is, aki annyira bejött a Bayernnek, hogy most talán börtönben ül éppen. Varane mellé írjuk oda Albiolt, Thiago Silva mellé Onyewu-t és így tovább.
nem hinném, hogy rosszul közelítem meg a dolgot, inkább a lehetőségekhez mérem az igényeimet. az is elég kényelmes, hogy TS kell vagy vele azonos szintű klasszis "Puyol-utód", és nem ilyen "Aggerek", miközben 60szor lenyilatkozták, hogy nem eladók az ilyen emberek, aztán a 61. alkalommal sikerült is megértenünk. nem azért hoztam fel azokat a neveket, akik beváltak, mert úgy gondolnám, hogy néhány névből lehet teljes általánosítást levonni, vagy mert ne lennék vele tisztában, hogy nem az a gyakoribb, hogy beválnak, hanem csak azért, hogy lássuk, erre is van példa és a jelenlegi piaci kínálat mellett rá vagyunk szorulva a kockázatvállalásra ebben a kérdésben. Te is írtad, hogy nem tudsz jobbat mondani Marquinhosnál. akkor meg miről beszélünk?

szval nem hinném, hogy rosszul értelmezem a helyzetet, amikor azt mondom, ha a csapatszintű védekezés rendben van, akkor igenis elég lehetett volna pl. Marquinhos, ha nem megy el arabékhoz. ő már mondjuk tárgytalan, de azt is leírom akkor megint, hogy aki nekünk zsákbamacska, az a vezetőségnek még nem feltétlen az, mivel ők végig figyelnek valakit. teszem azt mondjuk minden Roma meccsét megnézték ebben az idényben, akkor az már egy olyan meccsszám, amire lehet építeni. a "csak volt egy jó szezonja" dolgot mondhatjuk úgy is, hogy kb 30 meccs alapján érdemesnek találták a barcánál. szerintem az annyira nem kevés, ha valakiben van vmi akkor az már látszódik ennél kevesebb meccs alapján is.

csigáról, cáceresről, henriqueről meg keirrisonról már lentebb leírtam a véleményem.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.18. 14:36:58

Ezt a vergődést komolyan csinálod? Nincs két napja, hogy Vilanováék elmondták, hogy egy védőt mindenképpen akarnak, a támadósorba meg nem jön senki.

Most megszellőztetik Marquinhos PSG-be igazolását, és jön a szokásos jajjj, nem veszünk senkit, jajjjj, kiket veszünk, jajjj, nem játszanak a fiatalok, jajjj, mi lesz velünk jövőre. Mintha egy orvosi rendelőben ülnék öregasszonyok között. Nem személyes, jókat szoktál írkálni, de mostanában egy kicsit sok ebből.

Mindamellett nem túl rózsás a piac védők tekintetében, igazából Agger az, aki régóta napirenden van, és mozdíthatónak tűnik. Igazából nem rossz megoldás, tavaly volt 35 PL meccse, szóval bírta a terhelést, de nem klasszis, mint TS, és nem is potenciális klasszis, mint Marcos.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.07.18. 14:33:15

Hagyjuk már ezt hogy nem veszünk védőt,ez így kevés lesz...Veszünk,megmondta Tito is pár napja,Zubi is lenyilatkozta...

Azért Luiz,TS,Marquinhos-on kívül is van élet...Pl képben van még Titonál Agger,Inigo Martínez,Rami,Matthieu a hírek szerint...Plusz a valóságban meg ki tudja...És európa szerte van még vagy 100klassis védő...Fene tudja kit hoznak végül...De vki tuti lesz...Elmondták vagy 20szor hogy hoznak vmit,nem hinném hogy nem lenne tervben...Pláne pénz is van rá mostmár ez is tuti, Thiago eladása után...Nem mintha eddig nem lett volna...Amúgy Luiz mellett álíltólag kiállt Mou,hát a fene tudja,én úgy érzem azért még mozdítható egy jelentős összegért...

Amúgy TS-t nem engedik...
Marquinhosért meg 35öt adott a PSG,no nagy hiba lett volna azért ezzel versenyezni...Annyiért nem kell...Kb bárkit meg lehet venni annyiért...
Szal eddig nincs ezzel baj,hogy nem hoztuk el őt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.07.18. 14:37:05-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.18. 14:06:19

immáron egyértelművé vált h idén sem veszünk védőt.

reménykedhetünk h puyol felépül, ha nem akkor majd adriano, mascherano, bartra hármas marad piqué mellé... hosszu egy szezon lesz... :?

azért az durva lesz ha egy igazolással zárjuk a szezont. lehet még messi mögé jön valami b kategorias, többnyire padozó játékos és ennyi..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.07.18. 13:51:05

http://barcanoticias.blog.hu/2013/07/18 ... os_a_psg-e

Már Ő sem jön..Nem kell félni..
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.18. 13:38:26

albicelesteX írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/07/18 ... a_nap_kepe

Ez a "nap képe"...Nem tudom sírjak e vagy nevessek....
ezzel csak az a gond, hogy papíron van 4 védőnk, de gyakorlatilag van 1 alap védőnk, 1 kp-ból védővé varázsolt játékosunk, egy alig játszott fiatal és egy többet kórházban, mint pályán lévő játékosunk.
ezzel nekivágni a szezonnak??? elég bátor! vagy inkább felelőtlen!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.18. 13:35:04

kristop írta:
sjd írta:A kérdés sokkal inkább az, hogy miért pont Marquinhos ez az ember?
neki megvannak azok a képességei amiket keresünk (amiért thiago silva az elsőszámú célpontunk) és az egyetlen probléma vele kapcsolatban, hogy túl fiatal. én már előző idény közben és utána is azt mondtam ez a gyerek kell, ha thiago silva nem jön össze, mert hiába első idénye, hiába fiatal, ha úgy tolja mintha öt éve lenne ott ahol. magabiztos, mégis tisztán játszik és a mostani hátvédjeinkhez képest japán gyorsvonat.

a nyomástól nem féltem, nem hiszem, hogy a roma - barca nagyobb ugrás lenne, mint a corinthians ifi - roma (hat felnőtt meccset tolt a braziloknál), a seria a iramát meg egyből átvette. zdenek zemannál, akinél a kezdőbe került még azt is megszokhatta milyen, ha csak a két kh van hátul, amikor rohamoz rá három támadó :D

inkább attól félek amúgy, hogy a psg elviszi előlünk, de nem thiago silva helyettesének, hanem alex helyére, thiago silva mellé. elvileg többet ajánlanak nálunk és ez a "marquinhos prefers barcelona" se túl meggyőző számomra.

azt kell szerintem eldönteni, hogy egy tapasztaltabb, biztosabb megoldást választunk (agger, rami, ilyenek), akik viszont nem olyan képességekkel rendelkeznek, inkább csak harmadik, negyedik számú játékosok lesznek. vagy bevállalunk egy potenciális kezdőjátékost, aki viszont a kora miatt nem biztos opció (amúgy szerintem az, de én elfogult vagyok vele kapcsolatban).
ha padra igazolunk a Piqué-Puyol-Masch hármas "mögé", akkor Rami, ha viszont azt vesszük figyelembe, hogy bármennyire jók, DE Masch nem védő, Puyol meg állandóan sérült (és mivel Silva nem jön) akkor Marquinhos lehet a megoldás. Agger felejtős... Luis sem fog jönni, nem fogja a Chelsea elengedni... Más???
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.18. 12:33:57

albicelesteX írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/07/18 ... a_nap_kepe

Ez a "nap képe"...Nem tudom sírjak e vagy nevessek....
Azt a nuevo central részt be lehetne tölteni és akkor nem Piqué cseréjének betenni, hanem Puyol helyett. Persze amennyiben Puyí egészséges, még mindig lehet keresnivalója kezdőként.
Kép
Kép
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.07.18. 12:29:59

http://barcanoticias.blog.hu/2013/07/18 ... a_nap_kepe

Ez a "nap képe"...Nem tudom sírjak e vagy nevessek....
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.18. 12:18:00

sjd írta:A kérdés sokkal inkább az, hogy miért pont Marquinhos ez az ember?
neki megvannak azok a képességei amiket keresünk (amiért thiago silva az elsőszámú célpontunk) és az egyetlen probléma vele kapcsolatban, hogy túl fiatal. én már előző idény közben és utána is azt mondtam ez a gyerek kell, ha thiago silva nem jön össze, mert hiába első idénye, hiába fiatal, ha úgy tolja mintha öt éve lenne ott ahol. magabiztos, mégis tisztán játszik és a mostani hátvédjeinkhez képest japán gyorsvonat.

a nyomástól nem féltem, nem hiszem, hogy a roma - barca nagyobb ugrás lenne, mint a corinthians ifi - roma (hat felnőtt meccset tolt a braziloknál), a seria a iramát meg egyből átvette. zdenek zemannál, akinél a kezdőbe került még azt is megszokhatta milyen, ha csak a két kh van hátul, amikor rohamoz rá három támadó :D

inkább attól félek amúgy, hogy a psg elviszi előlünk, de nem thiago silva helyettesének, hanem alex helyére, thiago silva mellé. elvileg többet ajánlanak nálunk és ez a "marquinhos prefers barcelona" se túl meggyőző számomra.

azt kell szerintem eldönteni, hogy egy tapasztaltabb, biztosabb megoldást választunk (agger, rami, ilyenek), akik viszont nem olyan képességekkel rendelkeznek, inkább csak harmadik, negyedik számú játékosok lesznek. vagy bevállalunk egy potenciális kezdőjátékost, aki viszont a kora miatt nem biztos opció (amúgy szerintem az, de én elfogult vagyok vele kapcsolatban).
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.17. 12:51:23

Zozzy 5 írta: nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van, nem mellesleg sorban állnak érte rajtunk kívül. az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi.
Rosszul közelíted meg a problémát: nem az a kérdés, hogy minek kell ide hozni egy védőt Bartra nyakára. Mert az egyértelmű, hogy valaki kell, és nem ilyen Aggerek, hanem olyan valaki, aki Puyol utódja és Mascherano helyettese lehet.
A kérdés sokkal inkább az, hogy miért pont Marquinhos ez az ember?
Nagyon szép, hogy volt egy jó szezonja, de jó pár ilyen egyszezonos játékost láttunk már bukni, főleg, amikor gyorsan le is igazolja valaki ilyenkor. Ráadásul 19 évesen attól tartok, inkább még ígéret, mint kész játékos. Viszont itt jön be az, hogy ígéretnek már itt van nekünk Bartra, mi most a kezdőbe keresünk embert.
(De az a szomorú, hogy még így sem tudok jobb opciót mondani Marquinhosnál.)
Zozzy 5 írta:én azt mondom, hogy hozzuk el és nem feltétlen azért, mert én annyi meccsét láttam, csak már nagyon unom, hogy ennyire óvatoskodunk. a bayern elhozta apróért Dantét egy kis csapatból, a zsákbamacska tanár volt ellenünk. anno TS is zsákbamacska volt, amikor brazilból elhozták, klasszis. tavaly Javi Martinezért sokalltuk a 40et, elvitte a München, szintén oktatott ellenünk és rég visszahozta az árát, senkit nem érdekel mennyibe került. SAF kikukázta Vidicet, szintén topvédő. Pique se úgy jött, mint egy klasszis, aztán mégis az lett, a hülyeségeivel együtt is. vagy mondhatnám Varane-t is és folytathatnám. jöjjön Marquinhos!
Meg Csigrinszkij is zsákbamacska volt, meg Keirrison is zsákbamacska volt, meg Caceres is zsákbamacska volt....
Kényelmes, hogy kiemeled azt a 10 játékost, aki bejött bizonyos csapatoknak, csak akkor tedd melléjük a másik 90-et, aki meg nem.
Ne csak Dantét hozd fel, hanem Breno-t is, aki annyira bejött a Bayernnek, hogy most talán börtönben ül éppen. Varane mellé írjuk oda Albiolt, Thiago Silva mellé Onyewu-t és így tovább.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.17. 09:47:06

Lionel85 írta:
Zozzy 5 írta:nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van és az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi. attól még, hogy mi alig láttuk játszani a brazilt és ezért nekünk úgymond zsákbamacskának számít, a vezetők szemében nem feltétlen az, mivel jó ideje követik és minden aspektusból megvizsgálják.
A tapasztalat az, ha van egy valahol jól teljesítő játékos, akkor az még nem jelenti azt, hogy képes egyáltalán Barcelonában labdába rúgni. Lásd Henrique, Csigrinszkij vagy Cáceres. Marquinhos biztos marha jó játékos, de ő egy AS Romában kezdő. Nem lenézve az olaszokat, de a Barça másik dimenzió. Nagyobb a nyomás, nagyobb a tét, amit egy kívülről jövő fiatal nem biztos, hogy elviselne. Ahogy az említett 3 védő sem viselt el és ők még csak nem is 18 éves tehetségek, hanem már előtte mind bizonyított játékosok voltak. Bartrával annyival könnyebb a helyzet, hogy nem elsőszámú középhátvéd lenne, hanem folyamatosan, csereként tudna rutint szerezni, kisebb csapatok ellen akár kezdő is lehetne. Van egy srác, aki egy éve van csak a médiában, volt egy jó szezonja, nem tudhatjuk mire lenne képes Barcelonában. Nem mondom azt, hogy egyáltalán ne vegyük meg, de biztos, hogy nem kezdő lenne itt eleinte. Puyol, Mascherano még mindig alapemberek, a helyükön léphetne csak pályára akár Marquinhos, akár Bartra. Ha TS jönne, az más lenne, a kvalitásai alapján azonnal alapember lehetne.

Egyébként meg az is benne van a pakliban, ha nem találnak senkit, akkor marad Adriano a beugró, ahogy az elmúlt szezonban is volt. Nem egy életbiztosítás, de Titót elnézve képes meglépni ezt.
az, hogy a Barca milyen dimenzió és mik az elvárások nyilván Titoék is tudják. az általad említett felsült játékosok más helyzetben érkeztek, Henrique eleve a B csapatba ment, Cáceres Alves cseréjének jött, Csiga is inkább cserének. most viszont a kezdőbe keresnek embert szerintem, Puyolt én már nem mondanám alapembernek (legnagyobb sajnálatomra), Mascheranoval kapcsolatban meg érződik Titon, hogy ha lesz klasszikus középhátvéd, aki megfelel, akkor le fogja ültetni, annyira nem favorizálja hátul mint Pep. ha ez a két játékos tényleg alapember lenne, akkor nem is lenne miről beszélni, hisz van 4 középső védőnk, létszámban teljesen oké. mégis vért ízzadnak egy KH-ért, ami azt jelenti, hogy inkább a kezdőbe keresnek embert szerintem.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.07.17. 09:38:27

Zozzy 5 írta:nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van és az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi. attól még, hogy mi alig láttuk játszani a brazilt és ezért nekünk úgymond zsákbamacskának számít, a vezetők szemében nem feltétlen az, mivel jó ideje követik és minden aspektusból megvizsgálják.
A tapasztalat az, ha van egy valahol jól teljesítő játékos, akkor az még nem jelenti azt, hogy képes egyáltalán Barcelonában labdába rúgni. Lásd Henrique, Csigrinszkij vagy Cáceres. Marquinhos biztos marha jó játékos, de ő egy AS Romában kezdő. Nem lenézve az olaszokat, de a Barça másik dimenzió. Nagyobb a nyomás, nagyobb a tét, amit egy kívülről jövő fiatal nem biztos, hogy elviselne. Ahogy az említett 3 védő sem viselt el és ők még csak nem is 18 éves tehetségek, hanem már előtte mind bizonyított játékosok voltak. Bartrával annyival könnyebb a helyzet, hogy nem elsőszámú középhátvéd lenne, hanem folyamatosan, csereként tudna rutint szerezni, kisebb csapatok ellen akár kezdő is lehetne. Van egy srác, aki egy éve van csak a médiában, volt egy jó szezonja, nem tudhatjuk mire lenne képes Barcelonában. Nem mondom azt, hogy egyáltalán ne vegyük meg, de biztos, hogy nem kezdő lenne itt eleinte. Puyol, Mascherano még mindig alapemberek, a helyükön léphetne csak pályára akár Marquinhos, akár Bartra. Ha TS jönne, az más lenne, a kvalitásai alapján azonnal alapember lehetne.

Egyébként meg az is benne van a pakliban, ha nem találnak senkit, akkor marad Adriano a beugró, ahogy az elmúlt szezonban is volt. Nem egy életbiztosítás, de Titót elnézve képes meglépni ezt.
Kép
Kép
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.17. 09:21:13

Lionel85 írta:Nem értem, hogy ez a Marquinhos téma miért él. Hiszen tehetséges, fiatal védőnk már van Bartra személyében. Mire beépítenék Marquinhost a nagycsapatba, addig Bartra is simán beépülhetne, ráadásul neki előnye van a brazillal szemben, hogy ismeri a barcelonai közeget, nem kéne nagy ráhangolódás a Barcelona játékára, hiszen ebben a közegben nevelkedett. Ha tényleg nem lesz Silva helyett igazolva senki, akkor Bartrtát kéne beépíteni, mert nagy remények vannak vele kapcsolatban. Inkább maradjon a saját nevelés, mint egy zsákbamacska.
nyilván azért él, mert a vezetők jobbnak látják Bartránál. ne egyszerűsítsük már le ennyire még mindig ezt a szitut, hogy minek ide még egy fiatal, amikor már van egy. tökmind1, hogy mennyi idős, ha képes klasszis teljesítményt nyújtani. Marquinhos-ban látják ezt úgy tűnik, mivel már jó ideje képben van, nem mellesleg sorban állnak érte rajtunk kívül. az is egy dolog, hogy mi pár tévés meccs alapján nagyon meg akarunk bízni Bartrában, de ha már századjára is kijelentik a vezetők, hogy KELL egy középhátvéd akkor is, ha nem TS az, akkor az valszeg azt jelenti, hogy a szakemberek úgy ítélik meg: Bartra egyelőre kevés egyedül betölteni az űrt. ennyi. attól még, hogy mi alig láttuk játszani a brazilt és ezért nekünk úgymond zsákbamacskának számít, a vezetők szemében nem feltétlen az, mivel jó ideje követik és minden aspektusból megvizsgálják.
árulkodó kép az is, amit barca99 berakott. én azt mondom, hogy hozzuk el és nem feltétlen azért, mert én annyi meccsét láttam, csak már nagyon unom, hogy ennyire óvatoskodunk. a bayern elhozta apróért Dantét egy kis csapatból, a zsákbamacska tanár volt ellenünk. anno TS is zsákbamacska volt, amikor brazilból elhozták, klasszis. tavaly Javi Martinezért sokalltuk a 40et, elvitte a München, szintén oktatott ellenünk és rég visszahozta az árát, senkit nem érdekel mennyibe került. SAF kikukázta Vidicet, szintén topvédő. Pique se úgy jött, mint egy klasszis, aztán mégis az lett, a hülyeségeivel együtt is. vagy mondhatnám Varane-t is és folytathatnám. jöjjön Marquinhos!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2013.07.17. 09:39:17-kor.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.16. 12:39:02

Ilyenkor jöhet a képbe Marquinhos, David Luiz (Ivanovic), illetve Agger. Bár az utóbbi még a pletykákban sem szerepelt, ha jól informálódtam.

Dos Santos is eager to join Real Sociedad, who want a loan (possibly with buy option), while Barcelona prefer a sale (with buy-back) -mundo.

Nagyon úgy néz ki, hogy a klub nem akarja, hogy a nyakán maradjon JDS, inkább eladná, aztán visszavenné esetleg.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése