Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.05. 16:01:13

szerintem a mathieu-rami pakk nem lenne rossz, ketten együtt max. 20ból kijönnének és lenne egy jó kis bő, sok alternatívát kínáló névsor a védelembe.

figyelembe véve, hogy a vezetőség láthatóan nem kíván már védőkre sokat költeni, ez így korrekt lenne szerintem. klasszis név, hiába várjuk, úgy tűnik, hogy nem fog érkezni, akkor meg jobban járnánk szerintem ezzel a két emberrel, akik bár nem topvédők, de tudható, hogy mit lehet tőlük várni, mint vmi felkapott emberrel, aki lutri, de cserébe kerül egyedül 20-25 millióba.

a valenciaiak teljesítményei elegek is lehetnek, ha tito normálisan megszervezi a védelmet mind hátul mind pedig a középpályán, mert azt azért jó tisztázni, hogy jöhet ide akárki, maldini vagy nesta is visszatérhetne, ha tito nem lesz képes vmit kezdeni. nem bohóc nevek szaladgáltak idén sem a védelmünkben, attól függetlenül, hogy elfogytunk hátul, mégis kabaré volt a teljesítmény, ez nem véletlen. összetett probléma, amit magában az igazolás nem fog megoldani. a bayern belső védőpárosát se két klasszis alkotja, de ha a védekezés, ami az egész csapatot érinti rendben van (ami egyébként pepnél nálunk is rendben volt), akkor nincs is rá szükség.

szóval az a lényeg, hogy 20ért kettejük jöhetnek nyugodtan, s még maradna egy kis apró, ha valóban akarunk egy larsson-féle embert előre.

ja, még ivanovicról is volt szó, ő ugyan ez a kategória kb., bár szívesebben látnám itt mint ramit, de mint említettem, nem ez fog dönteni a jövőbeli teljesítményünkről. lehet persze szájat húzni, hogy mi a barca vagyunk és miféle nevek merülnek fel, csak a tény az, hogy neymarért kiadtunk egy zsák pénzt, ami után nyilvánvalónak tűnik, hogy nem fogunk védőért is kiadni 30-40 között. szóval nem biztos, hogy nagyobb hülyeség belegondolni abba, hogy kisebb nevekkel működhetne-e a dolog, mint az, hogy sírunk, ha nem vmelyik top5 védő merül fel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2013.06.05. 16:11:54-kor.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.06.05. 15:55:02

Rinku írta:Jó ég itt is mi megy... Rami meg Mathieu meg ez a sok akárki, akinek volt két jó meccse, már a Barca megmentője lesz egyből. Meghülyült ma az egész fórum?!
Már megszokhatnád, hogy minden évben ilyen dolgokat szednek össze. Nem kell komolyan venni őket.
KépKép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.06.05. 15:47:26

Jó ég itt is mi megy... Rami meg Mathieu meg ez a sok akárki, akinek volt két jó meccse, már a Barca megmentője lesz egyből. Meghülyült ma az egész fórum?!
Football, bloody hell. /SAF/
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.05. 15:20:16

Mathieunak kifejezettem örülnék. nagyon jó játékos, akármikor játszottak ellenünk a valencia egyik legveszélyesebb embere volt. stabil védőmunka, kiváló az összjátékban, gyors, és alázatos(nem úgy mint a kis pukkancs).

egyre inkább az az érzésem, hogy Adriano lesz a mi jövőbeni középső védőnk. érdekes ez a Ramis szál is, nem tudom mennyire jó, viszont a valenciában játszik ami nem rossz ajánlólevél, még ha úgy hírlik kitennék a szűrét...
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.06.05. 15:08:26

Ezt a Mangala gyereket látta valaki a Portóban focizni? Mit lehet tudni róla?

Ő az újabb lehetséges jelölt a középső védő posztra, 20 milliós árral.

Forrás:
http://www.sport.es/es/noticias/barca/b ... la-2410038
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2013.06.05. 14:43:49

Adil Rami ?___láttam egy két meccsüket nálam detto Luiz kategória ! Nagyjából ugyanazokkal az előnyökkel és hátránnyal......alapvetően jó védő és ahogy a brazil ő is baromi jól tud fejelni(kapura is) nem úgy mint a tökfejü Pique viszont láttam tőle nem egy bakit is....utolsó emberként eladott labda(passz) hátul neki áll cselezni oszt nem sikerül :-) ..... akárcsak David Luiz.....viszont 10 ért akkor már egyértelműen inkább ő mint a b-kategóriás Puyol hasonmás !
-
Matyiű :_na ő viszont franko , baromi nagy darab de gyors és technikás is....viszont nem nagyon láttam középső védőként !?!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.05. 14:12:51

Barcaman1993 írta:
csababarca írta:
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
Mathieu az utóbbi időben középhátvédet is szokott játszani a Valenciában. :wink: De eredetileg tényleg balhátvéd.
Én is balhátvédre emlékszem, Albaval együtt szo...ttak minket nem egyszer, viszont az utóbbi meccseken tényleg középen játszott Costa-val, de nem volt túl meggyőző. Ha Bartra kapna egy kis játékidőt, azt a teljesítményt simán lehozná mint a francia. Nem kellene még egy vészmegoldás, a szélen pedig bőven jól vagyunk.

Azt jó lenne tudni hogy hozzávetőlegesen milyen összeg áll még rendelkezésére a klubnak. Ha Neymarért tényleg csak 10 milliót kellett fizetni, akkor maradhatott még.
Habár én most inkább az eladásokkal foglalkoznék, főleg a kölcsönjátékosokkal.
Forca Barca!!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.05. 13:54:40

Rami-val kapcsolatban az a hír, hogy az újonnan kinevezett edző, Djukic nem tart rá igényt, így távozhat!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 13:39:58

csabi1216 írta:A sport pont es megemlítette Ramit a Valenciából. Ő jelenleg 27 éves, és 190 cm magas. Kínálat, pletyka van bőven. Remélem megtaláljuk a legjobb megoldást a védelem közepére. Továbbá Tito és az edzői stáb egyik fontos feladatának annak kellene lennie, hogy a csapatvédekezésen javítson.
nekem Ramival nincs gondom, sőt, sztem jöhetne! olcsóbb lenne, mint Silva, vagy Luis és így Piqué-Masch duó mögött ő lenne a 3. khv. tavaly is mondtam, hogy el kéne hozni.
ha meg a Silva-Luis duóból jönne valaki, akkor biza Masch valószínű padozna... mondjuk Silva miatt elviselném, de Luis miatt... akkor inkább Rami, mint 3. khv és reméljük Puyol is néha hadrafogható lesz!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.05. 13:36:36

Barcaman1993 írta:
csababarca írta:
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
Mathieu az utóbbi időben középhátvédet is szokott játszani a Valenciában. :wink: De eredetileg tényleg balhátvéd.
kényszerből lehet. de ilyenből tele a padlás nálunk is, nem ilyen játékosra van szükségünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.05. 13:36:19

Balinho írta:
Barcaman1993 írta:Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné.
He? Nagy meccseken Isten óvjon minket, hogy ő játsszon! Amúgy ezek elég balfék elgondolások, mert ha a jelenlegi védőinknél egy fokkal gyengébbet akarunk teszem azt 4. számú khv-nek, akkor az legyen már Bartra!

Ha nem jön tényleg világklasszis szint, akkor fölösleges bárkit hozni!
na ez ékes példa arra, hogy mennyire nem egyformán látunk bizonyos dolgokat!! szerintem pl. Mathieu jobb mint Alba. gyorsaságban talán egyformák, a francia erősebb és a védő munkája stabilabb, a támadások segítésében sem marad el (meg is szívtuk anno!!) de amúgy kár ábrándozni a dologról, mert Alba nyilván marad(a helyén)
arra talán még érdemes néhány szót vesztegetni, hogy (velem együtt) elég sokan látják Alves és Alba hiányosságait, hogy a kapott góljaink zömét a szélekről "eresztik" el. különösen bántó ez Alba esetében aki elég sokszor kap egy az egyes zakót a saját területén az alapvonal és az ötös magasságában ami gyakorta fel sem tűnik, mert olyan laza természetességgel szemléli cca 3-4 m-ről...?!(lásd legfrissebben az utolsó kapott gólunkat) ebben a szituban tehát az a baj, hogy van egy általánosságban elismert játékosunk akinek nyilvánvalóan húsbavágó fogyatékosságai vannak, de a cseréje szóba sem kerülhet.
sok jó elemzést olvastam itt is a 7:0 védőket érintő balfogásairól de azért azt hozzá kellene tenni, hogy attól még lőhettünk volna mi is néhány gólt és egész más lenne a "leányzó fekvése" !ezzel arra útalnék, hogy a Barca védelem és középpálya és csatársor jövő évi összgyúrásához még egy valami kerestetik: egy jó edző.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2013.06.05. 13:38:33-kor.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.05. 13:33:10

Balinho írta: He? Nagy meccseken Isten óvjon minket, hogy ő játsszon! Amúgy ezek elég balfék elgondolások, mert ha a jelenlegi védőinknél egy fokkal gyengébbet akarunk teszem azt 4. számú khv-nek, akkor az legyen már Bartra!

Ha nem jön tényleg világklasszis szint, akkor fölösleges bárkit hozni!
Végülis a szélsőhátvédeink gyönyörűen bizonyítottak idén. Inkább maradjon mindenki a helyén, jó lesz ez így. A Realt nem fogjuk megverni, meg a többi nagycsapatot sem, de legalább ilyen balfékekkel nem lesz tele a csapat. Nem sok Valencia meccset láthattál az utóbbi időben...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.05. 13:28:43

csababarca írta:
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
Mathieu az utóbbi időben középhátvédet is szokott játszani a Valenciában. :wink: De eredetileg tényleg balhátvéd.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.05. 13:13:10

Barcaman1993 írta:Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné.
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.05. 11:56:00

Gareth Tello írta:A SPORT szerint a Chelsea 30 millió eurót kér David Luizért, a Barça viszont 25 milliónál nem hajlandó többet fizetni a brazilért. :roll:
Itt jön be a képbe a már említett Rami, mint vészmegoldás. Remek lenne. :lol:
vagy a vezetőség igazán kiszúrhatná már william gallast is, ingyen van, plusz az a jó benne hogy fiatal, nem balhés és végre el lehetne venni messitől a 10est.

nekem annyira nem szimpi david luiz, csak mégis vicces, hogy 5milliókon baszakszunk, miközben "elvileg" thiago silvákat akarunk leginkább megszerezni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.06.05. 11:41:13

Barcaman1993 írta:Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné.
He? Nagy meccseken Isten óvjon minket, hogy ő játsszon! Amúgy ezek elég balfék elgondolások, mert ha a jelenlegi védőinknél egy fokkal gyengébbet akarunk teszem azt 4. számú khv-nek, akkor az legyen már Bartra!

Ha nem jön tényleg világklasszis szint, akkor fölösleges bárkit hozni!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 11:36:12

A SPORT szerint a Chelsea 30 millió eurót kér David Luizért, a Barça viszont 25 milliónál nem hajlandó többet fizetni a brazilért. :roll:
Itt jön be a képbe a már említett Rami, mint vészmegoldás. Remek lenne. :lol:
Barcaman1993 írta:Mindjárt jönnek a nem Barca szint hsz-ek. :D
Nem Barça-szint a gyerek sajnos. =;

Mekkorát néznék amúgy, ha eladnánk Piquét a Monacónak 50 millióért, a pénzből pedig megvennénk az Inigo Martínez gyerek mellett Carlos Martínezt is a Sociedadból, plusz a Rami-Mathieu párost, és összeállna a csodás Carlos Martínez-Rami-Inigo Martínez-Mathieu védelem. :lol:
Masi sajnos nem férne be. :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.05. 10:54:22

atyaég egyre jobb nevek :? :lol:

meglássátok tesvíreim' még a végén tényleg masi lesz ebből :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
csabi1216
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.05.07. 12:47:31

2013.06.05. 09:55:14

A sport pont es megemlítette Ramit a Valenciából. Ő jelenleg 27 éves, és 190 cm magas. Kínálat, pletyka van bőven. Remélem megtaláljuk a legjobb megoldást a védelem közepére. Továbbá Tito és az edzői stáb egyik fontos feladatának annak kellene lennie, hogy a csapatvédekezésen javítson.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.05. 09:47:17

Hogy tovább borzoljam a kedélyeket a spanyol sajtó újabb neveket dobott be. A Valencia 2 játékosát: Mathieu és Rami. Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné. Ramitól viszont kiráz a hideg. Nem rossz védő, de akkora baromságokra képes, hogy az vmi hihetetlen. Kicsit olyan érzésem van vele, mintha ő lenne a védők Reinája. Vele kapcsolatban 10 millió eurót említenek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.04. 22:14:32

Lionel85 írta:Inigo Martínezről ki mit tud? Hallottam, hogy sokadik lehetőségként ő is benne volt a pakliban. Ő annyiban lenne könnyebb helyzetben, hogy a spanyol bajnokságon belül váltana csapatot, ismeri a bajnokságot, ismeri a légkört, "csak" egy nagyobb csapatban kéne játszania. Szerintetek?
Elég jól nyomja a pali. A 4. Sociedad húzóembere volt. Megpróbálni meglehetne, de mondjuk nálam továbbra is David Luiz lenne a favorit. Mindjárt jönnek a nem Barca szint hsz-ek. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.04. 21:26:24

Inigo Martínezről ki mit tud? Hallottam, hogy sokadik lehetőségként ő is benne volt a pakliban. Ő annyiban lenne könnyebb helyzetben, hogy a spanyol bajnokságon belül váltana csapatot, ismeri a bajnokságot, ismeri a légkört, "csak" egy nagyobb csapatban kéne játszania. Szerintetek?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2013.06.04. 17:35:05

Relax, most kezdődött csak az átigazolási szezon. még van idő
Jelenleg még átigazolási időszak sincs, Július 1...[/code]
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.04. 17:19:25

lui1698 írta:Szerintem tuti, hogy lesz védő igazolás még. El is mondta valamelyik górénk, hogy tervek között van. Nem lesz szerintem akkora hírverése, mint a Neymar dolognak, szépen fű alatt hoznak valakit oszt' csókolom.
Ha így lessz, akkor nem hinném hogy Hummels-TS kaliberü védő fog érkezni, hiszen ilyen neveket nehéz hírverés nélkül igazolni... Igazából mindegy is hogy ki érkezik a védelem közepére, lényeg hogy olyan teljesítményt nyújtson, aminek következménye az, hogy sokáig kirobbanthatatlan lesz a kezdőből. :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.06.04. 17:11:12

messideco írta:Pihennek a tárgyalóink jelenleg? Semmit sem lehet olvasni a további célpontokról. (vagy Neymar megszerzését elégségesnek tekintik a nyárra? -- Valdés marad, Adriano kh?)
Relax, most kezdődött csak az átigazolási szezon. még van idő :wink:
Válasz küldése