Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.05.10. 22:43:10

Capon írta:
zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Hát én úgy vélem Abidal helyére kell valaki 1x
Aztán KH-ekben sem dúskálunk. Oké Mas bevethető, de Keita is megy (valószínű) így a VKP és a KH is lesz? Ha lesérül akkor meg se VKP csere se KH nincsen. ill a jobb oldalon már évek óta nincsen Alves alternatíva.
Nem azt mondom hogy 3 védő kell, de hogy ne lennének védő gondok? Szerintem vannak és elég komolyak.
A támadót azt adom, 1 ember kell oda, de ne B csapatos tinifiú legyen!
Fontás el lett felejtődve? Páran írták régebben, hogy nagyon jó játékos lesz, aztán játszott vagy 3 meccsen mikor nem volt sérült.
Ha Keita elmegy, jöhet Yaya :D Persze csak vicc, mert bolond lenne vissza jönni. Ha tényleg megy a Mali-i :D, akkor tényleg kell egy védekező szellemű kp.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.10. 22:37:53

zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Hát én úgy vélem Abidal helyére kell valaki 1x
Aztán KH-ekben sem dúskálunk. Oké Mas bevethető, de Keita is megy (valószínű) így a VKP és a KH is lesz? Ha lesérül akkor meg se VKP csere se KH nincsen. ill a jobb oldalon már évek óta nincsen Alves alternatíva.
Nem azt mondom hogy 3 védő kell, de hogy ne lennének védő gondok? Szerintem vannak és elég komolyak.
A támadót azt adom, 1 ember kell oda, de ne B csapatos tinifiú legyen!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 22:35:49

zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Amúgy azért mert az idei szezon azon ment el,hogy hátul nem voltunk meg...Játékunk volt,az megvolt,igaz nem rúgtuk be,de nem ezen múlt,hanem hogy benyaltuk a kontrákat rendre...Meghát egy fix kezdőnk minuszos,plusz Puyol is nagy kérdőjel,ha minden okés lesz akkor is max fél szezont bír már csak sztem...
Hát per pillanat nincs fix balbekkünk,Adriano hát megoldja,de ha védekezésről van szó,nem elsőcsapatos...Középen Puyolt nemsokára műtik plusz öreg,fene tudja mikor lesz újra,és milyen minőségben,de az fix hatalmas játékos, karakter,szal ha vki akkor ő felépül,és ott lesz,de nem fog gyorsulni már...Mascherano vészmegoldásként védő csak,bár tény,jó ott is nagyon...De ha belegondolunk:
-Alves okés...Helyett Montoya okés
-Középen Pique Mascherano(vegyük most ide)
Puyol már kérdőjel,és ennyi...2 posztra van 2 fix játékosunk,meg egy bizonytalan mikor hogy lesz...Azért ez elég kevés...
-Adriano balon,és ennyi...Oda is kell vki,mint írtad...
A klubb politikája amúgy is az évek óta,hogy legyen minden posztra 2 ember...És kell is,mivel 3 poszton kell helytállni...
Csatároknál azért nem annyira vészes a helyzet mint hátul...Bár nem szeretem,ha így van,de tény Cesc,Ini is jászhat elől,kisebb meccseken elmegy...
-Messi,Alexis fix...Villa ha marad akkor szintén,nem fogják lelátóra ületetni az is fix...Megvan a kezdő...
-Cuenca jól mutatakozott be,nem fogják eladni ez is fix...
-Pedro Affelayal ha marad,akkor meg is vagyunk...
Ha vmelyik megy akkro kell vki,és sztem így is lesz...Ha netán mind2 távozna,olvastam már ilyet is akkor tény 2 ember kell,de kiegészítő ember,mert Alexis-Messi-Villa tuti kezdő...Padra meg nem kell és nem is fogunk hatalmas nevet venni 7. támadónak...Azért nem manager ez... :wink:
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2012.05.10. 22:31:27

messideco írta:Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
Nem vagy normalis :lol:

Amugy semmi szukseg nincs csatarra ha Villa teljesen felepul es visszakapjuk a regi Pedrot. Ha ezek nem teljesulnek akkor kell egy csatar. En Falcaonak orulnek a legjobban(Na jo Van Persinek de o elerhetetlen).
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.05.10. 22:21:11

Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 22:14:05

Igen a védő kérdés itt a legégetőbb,lehet félreértettek egyesek,én nem azt mondtam,hogy nem,csak én úgy érzem van létjogosultság a csatárkérdésről is beszélni,mivel...Leírtam...Én nem annyira bízok Villa-ban,ennyi idősen egy ilyen sérülés után,hát nem szoktak parádézni...Pedro is hát nem tudom,Afellay ha marad is szintén kérdőjeles...Sok nekem itt a kérdőjele...De lehet pesszimista vagyok... :) Persze egy új játékos is lutri,akárkiről is legyen szó...Ezért írtam,hogy kell egy kiegészítő,ha megy Pedro,amire azért van esély,elég sok is,a spanyol lapok szerint...Ha maradna Pedro, Affelay,tény nem kell senki,ha itt vannak meg kell nekik adni a lehetőséget...De vki menni fog,nem véletlenül keresünk csatárt is...Falcao meg Van Persie...meg csak ha netán Villa menne,azt hiszem ez nyílvánvaló...Bár nyílván senki sem sírna,ha pluszban még ott lenne egy ilyen kvalitás...No persze ha nem menne a többi igazolás kárára,alias ha van pénz rá,és marad védőkre is...De ezt kötve hiszem...

És hamár védő kérdés,körvonalazodik a kép...Most olvastam,hogy Nesta bejelentette,hogy amerikába megy levezetni...Innentől nem hinném hogy a Milan elengedne mégegy,ráadásul a legjobb középső védőjét...Legalábbis ha akarnak vmire menni nem tehetik meg sztem...Vertonghen meg Angilába tart úgy néz ki...Bár persze megvehető,simán felül lehet licitálni az Arsenalt,vagy a Tottenhamet,ezekről pletykálnak...
De nála jobban tetszik Titonak álítólag az utsó jelölt, Javi Martinez...Belőle ugye Bielsa csinált középső védőt...Amúgy vkp...Hát szívesebben néznék egy vérbeli center igazolást...Pláne hogy Javi Martinezt rohadt drágán adnák,30-35 körülről beszélnek...Lehet Vertonghen lenne így a legjobb a 3 közül...Még így is olcsóbb lenne mint bármelyik,és ténylegesen center bekk...De persze ez csak 3 esélyes közül a posztra,sok védő van még... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2012.05.10. 22:21:20-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 21:53:22

Hát Bale-t láttam én már gyorsan futni labdával,jól passzolni,cselezni...Ez mind szép és jó,csak nekünk masszív védő kell inkább...Tud védekezni nem is rosszul,de mégse ez az igazi erénye...Tény vinne a baloldalba plusz lendületet,nem lennénk ennyire féloldalasak,meg viszonylag magas,jól fejel,szal szögleteknél jól jöhet,mind támadásnál mind védekezésnél...És rohadt gyors is,de maradjunk annyiban hogy inkább középpályás kvalitásokkal van megáldva mint védő vénával...Védőként lutri...

Pont ma olvastam:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 79zv5saSKQ

Kiveri majd elvileg a hisztit,mint anno Fabregas,Masche...Nagyon akarna ide jönni,és Titonál is elsőszámú...Szal lehet a végén még itt köt ki...Sztem 35ért elhozható,ha hisztizik egy sort,és sztem annyit adnának is érte Tiitoék...Azt hogy hogyan válna be,pfff jó kérdés...Nálunk kis túlzással,elvileg egész meccsen kb 10szer kell egy védőnek védekezi,mert mindíg nálunk a labda,és mi támadunk,de akkor nagyon jól kell,vagy be is kapjuk,lásd idei szezon...Gyors mint a villám a gyerek,szal elvileg visszaérne,elvileg,de hogy mennyire tudna szerelni,vagy csak hátráltatni a támadást míg visszaérnek többen...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.10. 21:51:53

messideco írta:Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
Én itt olvastam.

Én abban egyetértek veled, Tocy, hogy meg kell erősíteni a védelmet akár tetszik akár nem, de nem lehet biztosra tudni sajnos, hogy Falcao vagy akár más zsákbamacska lenne. Ezért sem kell a feltörekvő fiatalok és a jelenlévő csatárszerűségeink (:D) mellé csillagászati összegeket megmozgatva venni egy kakukktojást.
Szóval én a csatárigazolással mindenképp várnék a felkészülési meccsekig, bár ugye abból semmit sem lehet levonni, de inkább háruljon minden Messire, minthogy rúgjuk fel az egész brigádot és dobáljuk ki a pénzt az ablakon.

Hátvédet akarunk! :mrgreen:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.10. 21:47:09

Zibra16 írta:Kit mit szólna ahhoz a nyár folyamán esetleg a sárkányfi Bale jönne a csapatba ?
Szerintetek jó ötlet volna ha ő itt játszana ?
A SPORT olvasói neki örülnének a legjobban, és utóbbi időben elég sokat cikkeznek róla. Én nem látom helyét a csapatban jelenleg.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.05.10. 21:40:38

Kit mit szólna ahhoz a nyár folyamán esetleg a sárkányfi Bale jönne a csapatba ?
Szerintetek jó ötlet volna ha ő itt játszana ?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.10. 20:34:59

Pedro összesen több, mint 3 hónapot volt sérült, azóta kb az utolsó 1-2 meccsen nyújtott elfogadhatót, de ha jövőre elkerülik a sérülések, roppant fontos és hasznos tagja lesz a csapatnak, pont mint a sérülése előtt. Tavaly a csapat egyik legjobbja volt, magabiztosan, gólerősen játszott, embertelen munkával, védekezéssel, minimális hibaszázalékkal. Idén ez nem jött össze, de ha jövőre igen, akkor szerintem mind az 5 csatárunk minőségi. Akik szerint számunkra hasznosabb egy Neymar, mint Cuenca és Pedro, azok vmi mást néznek. Szóval én teljesen nyugodt lennék, ha a csatáraink ugyanezek lennének ( Tello nem kell, ő tűnjön el... ), csak nem lennének felváltva legalább ketten sérültek a teljes szezonban. Villa-Messi-Alexis kezdő, egyikőjük gyenge v. elfáradt, akkor jöhet Pedro, ha a másik is, akkor Cuenca, Messi úgysem jön le. Ha egy megsérül, még mindig ott lehet Afellay, vagy Tello, ha nem távozik, illetve Cesc. A VÉDELMET KELL ERŐSÍTENI, nem pedig felesleges sztárcsatárokért licitálni 40 millió eurókat...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.10. 20:16:14

Alexis Sanchez7 írta:Nemtudom mi baja van itt mindenkinek Neymarral...
szerintem már most jobb mint a Cuenca\Tello\Pedro\Affelay négyestől..:)
Hát legtöbbeknek a ripacs szó jut az eszébe ha rágondolnak szerintem.

Egyébként meg támogatom azt a vonalat akik egy Eto'o féle középcsatárt szeretnének sok elmozgással. Ez akár Villa is lehet csak ne a vonal mellett játsszon [-o<
Az szerintem tarthatatlan, hogy majd Messi mindent megold valahogy. Ha kell 100 gólt rúg szezononként csak hogy partiba legyünk a kupákban? Ennyire nem lehet 1 emberre építeni, vagyis lehet csak annak meg is lesz az ára.
Messi, Villa, Alexis trió jól hangzik és jól is néz ki papíron, csak a cserék nem hogy meg sem közelítik őket hanem inkább nevetségesek szerintem.
Nem lehet még 1 szezonnak úgy nekiindulni, hogy Cuenca, Pedro és Tello-tól várjuk hogy majd rendbe teszik az ellenfeleket mondjuk egy BL egyenes kieséses szakaszban.
Nem akarom hogy megint olyan helyzet álljon elő, hogy csak e közül a 3 ember közül lehessen választani a kisebbik rosszat.
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.05.10. 19:58:21

Nemtudom mi baja van itt mindenkinek Neymarral...
szerintem már most jobb mint a Cuenca\Tello\Pedro\Affelay négyestől..:)
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.05.10. 19:29:41

Látom pörög a topic 1000-el,egy két dolgot énis leírnék ha szabad.:

Neymar:CR sokszor ennél gyérebb cselekkel etette meg a védőket az ANGOL bajnokságban,akkor ez itt spanyolban miért ne mehetne?Elképesztő a figura,minden helyzetből kihozza a labdát.Hatalmas ígéret,és bőven megérné bekockáztatni...

A center kérdés:Egy olyan center,mint Lorente,tényleg nem igazán kell.De egy olyan mint Falcao,esetleg Persie,simán elférne.Nézzük csak meg hol játszott többet Fabre? Hát nem a középpályán,hanem valahol ő is ott elől,ő is amolyan árnyékéket játszott mint Messi,teljesen kötetlen szerepkörben.Ez meg is látszott azon hogy hánszor került helyzetbe,és hogy hány gólt vert.Szerintem erre a posztra példáúl Falcao,vagy esetleg Persie még nála is alkalmasabb lenne,szóval szerintem őket is bőven el lehetne hozni,lenne helyük,legalábbis jobban mint Lorentének...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.10. 19:24:55

Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.10. 18:41:08

Bestbarca írta:
Ha jól megnézzük úgy nézhet ki a támadó alakultunk,a várható elmenetelekkel,hogy:
Messi,Alexis,Villa - Cuenca pad...Ennyi...
Azért ez nagyon extrém eset, ha ez történne meg. De ha tényleg az történik, amit mondasz, akkor egy Pedro-Tello-Afellay 3-asért kapott összegből (nálam ez olyan 40-50 millió) már egy világklasszis csatárt lehet venni... HA ők mennének valószínű, hogy nem azon vitatkoznánk, hogy Falcao drága, Van Persie drága, Bale drága...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.10. 18:18:52

nyugi emberek, neymart nem is mostanra mondják, hát a santos elnökének felrobban a feje, ha meghallja hogy neymarért valaki érdeklődik. jövőre lehet terítéken villa helyett (akkor már csak egy év lesz hátra a szerződéséből), vagy utána, mert akkor még a szerződése is lejár. bármelyik eset is lesz bűn lenne kihagyni, hogy nem mi visszük. vagy olcsón magához képest, vagy teljesen ingyen.

falcao egy vérbeli center. egy tökéletes center. pont az a játékának a lényege, hogy mindent rá játszanak ki, de ha nem ziccerben kapja a labdát, akkor is képes valamit kezdeni vele. nálunk ez messi. tényleg nem az a típusú játékos, akkor megveri az emberét, aztán leadja, vagy védekezik az egyik szélen. ő egy chelseabe majd drogba helyett, vagy egy bayernbe gomez helyett az ideális.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 18:15:16

Pedronak el fog menni sztem,erről a sport,meg az elmundo is cikkezett,hogy kifelé ál a szűre...Tény hogy idén nagyon nem tudta hozni formáját,még a csapatjátékban is gyatra volt...Nem tudni jövő mit hoz...Ő Pep kedveltje volt,Tito nem tudom mennyire akarja megtartani...A cikkek szerint nem annyira,szal ha van normális ajánlat megy...Tellot is mindenfelé passzolgatni akarják...Affelayról is volt szó,hogy könnyen lehet eligazol...Innentől ki marad a 3mas kezdő mögött,Cuenca,és ennyi...Az hogy Ini meg Cesc támadót játszik,hagyjuk nagyon dúrván hagyjuk,mert Ini valahányszor szélen játszik,annyiszor nincs játékunk...Kell a 2 irányító középpályán,hogy en lehessen olyan könnyen levédekezni a támadásainkat...Mindíg fogtam a fejem mikor Ini balon volt,Pep legnagyobb hibája ez volt,hogy sokszor ezt erőletette,bár tény volt hogy nem nagyon volt más választás...Cesc mint támadó,okés elmegy ha hátulról érkezve megy be center posztra,de nem csatár ő se,arról nem is beszélve,hogy komoly csapatok ellen ez nem jön be,levédekezhető...A legnagyobb különbség egy csatár,és egy középpályás között a mentalitás...A középpályás passzolni akar esődelgesen,míg egy csatár a kapura tör,az van a vérében,neveltetésében...Pep szerint az ideális játékos s középpályás,van benne vmi,hányszor fogtu ka fejünket,mikor 7 méterről a középpályások mág psszolgattak,sé azon ment el a ziccer...Sokszor rá kell lőni,és abban a vérbeli csatárok a nyerők! Most hogy szélen vagy középen játszanak édes mind1,pláne nálunk ahogy egy meccsen belül 8szor megcserélik a posztokat,nincsenek elől kötött posztok...Sokan mondták itt az elmúlt években,hogy Villa,Henry nem szélső hanem center...Nagyon jó lehozták a szélső pozíciót...Általában berúgták a helyzeteiket...Okés nem olyan arányban mint Leo,de ahhoz ne mérjünk senkit...Hajlamosak voltunk szindi Eto'ot,Henryt,Villát,mert nem mindíg rúgták be,és voltak olyan hullámvölgyeik mikor hónapokig nem találtak be...No kérem,őket húvják csatároknak...Egy csatár nem mindíg rúgja be a ziccert,és vannak hullámvölgyei...Leo nem ember...Belőle egy van,ezt el kell fogadni,mellette mindenki halovány tehetségtelen amatőrnek tűnik...Ha egy csatár rúg 20at egy szezonban nagy karakter...Mi szidtuk Henryt 28 góllal,Villát meg Eto'ot 30 fölött...Igen haloványak voltak Leohoz képest,de amúgy botrányosan jók...Nem is beszélve arról hogy milyen szinten magukra vonták a figyelmet,elvitték a védőket,és ezért tudott Leo ennyire jó lenni,megnyitották neki a területet...No meg persze zseniálisan ki is használta ezeket a lehetőségeket,pont ezért zseni...Amikor meg egy középpályás megy fel szélre nálunk,akkor ezeket az emberelvivéseket nem látni,hanem Ini is mindíg befelé cselez,passzolni akar,ami a betömörült védelem ellen nagyon nehéz...Középen beállnak a védők,kis területen sokan,és se a passz se Leo nem működik úgy,ennyi...Szal nem olyan rossz ha egy vérbeli csatár játszik szélsőt,eleve nálnuk nincsenek kötött posztok,szal innetől...

Ha jól megnézzük úgy nézhet ki a támadó alakultunk,a várható elmenetelekkel,hogy:
Messi,Alexis,Villa - Cuenca pad...Ennyi...
Alexis láthattuk hogy sérülékeny azért...Villa ki tudja helyre jön e teljesen,azért a sípcsontja kettétört,nem olyan egyszerű az,legjobb esetbe is hónapok míg jó formát fog mutatni...NO EZÉRT FONTOS A CSATÁR KÉRDÉS...Ha fel akarjuk venni a versenyt a madriddal,nem lehet hibázni,soha egyszer se egész szezonban,mert következménye lesz...Persze fogunk ők is fognak,nem azt mondom,de 100%os teljesítményt kell nyújtani...Ha Villa mégsem lendül formába,ami sztem kb 50-50,akkor kell még vki akinek "súlya van" elől...
-Pedro ha marad is,szintén lutri milyen formában lesz
-A középályások majd játszanak elől hagyjuk...
-B keretesek kevesek ehhez...
NO EZÉRT KERESÜNK CSATÁRT IS...Nem mondom nem kell adnunk 50 millákat senkiért,de egy jól teljesítő tehetség bőven elkél...
-Neymar tény vicc,nem ő kell ide...
-Ha megy Villa,és biztos vagyok benne hogy a vezetés fejében is megfordult,hogy lutri ha marad,évi 9,5 milláért pláne...Akkor Falcao tényleg jó megoldás lenne...KÜLÖNBEN TERMÉSZETESEN NEM...És 50 küröl lazán ér ő,nem értek egyet,nem ér senki 30nál többet sztem,de a piac ilyen,köszönjük Madrid meg pénzklubbok...Amúgy botrányosan sok pénz van már a futballban,ami nem tesz jót neki,de attól még ez van...Viszont általában emiatt az ilyen nagy igazolások behozzák az árukat,mezek jogdíjak...Szal okés botrányosan sok az 50,de a bevételek egy játékosból is rengetegek... Szal ez ilyen
-ÉS IGEN A VÉDELEM A LEGFŐBB BAJ,de ettől még előlre is kell ember,ha 3 kupát akarunk,márpedig mindeki azt vár...ÉS védők vannak a képben,ez mindenkinek egyértelmű hogy az a lényeg,de ettől még lehet írni csatárkérdésről is,sztem teljesen jogos...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.10. 17:59:16

Mihu írta:
Tocy írta:
Falcao sem szélső, ugyanúgy csak villanásai lennének, mint Villának, vagy Henrynak. 1 évig nem volt ilyen gondunk, már megint el van felejtve, hogy nekünk nem középcsatár kell?

Jézusom...közben visszaolvasgattam ezt az oldalt kb a feléig, de ide én többet nem nézek be...komolyan, mennyire kell gyökérnek lenni, hogy valaki Neymart, Suárezt, Bastost tartsa jó igazolásnak, meg 55-60-at adna Falcaoért...? Neymar-ban mit láttok, azt én sosem tudom megérteni, egy fogalmatlan kis takony, aki bohóckodik a világ végén, a megye2es védők között sem halad előre semmit, akkor majd itt egy Terry, Pepe, Marcelo stb ellen biztos sikerülni fog...igen persze unalmas az a játék, amivel sikert sikerre halmozunk...komolyan, kellene valami IQ-szint mérő ide a fórumra, vagy FM-tilalom, vagy valami...
Számomra meg az hihetetlen, és attól dobom el az agyamat, hogy mennyien elfelejtik a 2009-es szezont mikor mindent megnyertünk...Henry-nak csak felvillanásai voltak? Henry 19 gólt rúgott 29 meccsen, plusz BL-ben 6ot 12 meccsen, és akkor azt még nem is számoltam, hogy hány gólpasszt adott... Eto'o 30-at rúgott 36 meccsen, plusz BL-ben szintén 6-ot 12-meccsen. Messi 23 gól 31 meccsen, plusz 9 gól 12 meccsen. Ezek a számok úgy jöttek össze, hogy volt egy igazi középcsatárunk, aki sokszor kiment a szélre. Hárman rengeteget váltogatták a helyüket, úgy mint a Dinho-Eto'o-Giuly időkben. Nem véletlen, hogy ez a hármas tartja a gólcsúcsot a Barca-ban, nem pedig a Messi-Pedro-Villa...és akkor is Pep volt az edző és akkor is hasonló szisztémában játszottunk.

Nem jó ez így hogy ennyire Messi központú a csapat. Ő rúg 70+ gólt egy szezonban, 50-et a bajnokságban, és pár fordulóval ezelőttig a második legeredményebb játékosunk Xavi volt 8 azaz NYOLC góllal...azért ez borzasztó és elgondolkodtató...labdarúgókról van szó, akik néhanapján megsérülnek. Ráadásul Messi nagyobb veszélynek van kitéve, mivel rengeteg meccset játszik, rengeteg rúgást kap, és elég ha csak egy belépő sül el szerencsétlenül, vagy valamelyik izma úgy gondolja hogy elmegy szabadságra....akkor mivan? -50 gól kapásból...úgyhogy nem lenne rossz ha lenne két ember a csapatban, aki tudna 15-25 gól között a szezonban...
Nem pontosan fogalmaztam Henryval kapcsolatban. Ő 3 évig volt itt, ebből a triplázós év második fele volt értékelhető, tehát egy félévnyi felvillanása volt. Következő szezonban meg totál homály.

A Messis résszel egyetértek, remélem ez Tito alatt picit változni fog. De azt is látni kell, hogy idén minden csatárunk Messin kívül sérült volt elég sokat, ezért sem tudtak elég gólt lőni. Alexis és Villa is lövögette őket, amikor éppen egészségesek voltak, még ha nem is Messis mennyiségben. De semmi nem garantálja, hogy Falcao egy fikarcnyit is eredményesebb lesz, idegen poszton kellene játszania, Messi elé raknia a labdát mindig, és fegyelmezetten védekezni. Képes ő erre? Nem tartom ilyen játékosnak, ettől persze még rám cáfolhat. Amúgy meg ha Messi kidől, tökmind1 ki van itt helyette, mindenképp óriásit gyengülünk. De a kidőlésével egy Pedro-Villa-Alexis csatársor továbbra sem tűnik gyengébbnek, mint mondjuk egy Villa-Falcao-Alexis 3-as. Talán egy kicsivel, de ez csak azt feltételezi, hogy Messi nem játszik, de ha játszik, akkor meg baromi felesleges ennyi sztárcsatárt fizetni, főleg ha a padon ülnek. A gólcsúcs meg felesleges, akkor még negyedennyire sem zártak ellenünk vissza, csak a Chelsea, egy kinyíló Lyont és Bayernt kaptunk szét lendületből, nem egy 10 emberrel védekező csapatot.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.10. 17:41:44

Bob_Marley írta:szerk: az meg a másik, hogy egy védő igazolása ezerszer fontosabb, s prioritást élvező kérdés, mint Neymar vagy hogy vegyünk bármilyen csatárt miközben kapásból Alexis-Villa-Messi-Pedro-Tello-Cuenca-Afellay és Iniesta-Fabregas is tud ilyet játszani, ráadásul ha nagyon konkrétan nézem, nincs is nálunk csatárposzt, de ez meg megint egy másik kérdés, hova az anyámba kell még ide támadó?????
No igen, én itt könyörgök (képletesen) már több hónapja, hogy az isten szerelmére, kell a halál háta közepére még egy kakukktojás, miközben miénk a világ legjobb középpályája, és lehet egy ilyen támadósor: Villa-Messi-Sánchez vagy Pedro-Messi-Cuenca, és még lehet variálni ezerféleképpen.
Viszont a védelmünk már más tészta.
Puyol, Abidal kettőssel kitudja mi lesz, valószínűleg visszatérnek, de nem életbiztosítás. Piqué, Mascherano, Fontás + Muniesa, széleken Alves és Adriano.
Én úgy gondolom a belső védelemmel oly nagy probléma nem feltétlen lesz, viszont a szélső védőink inkább nem is védők, csak papíron :D
Ezért is gondolom úgy, hogy kell igazolni egy Abidalhoz hasonló balbekket, akit be lehet vonni a tiki-takába, de a védekezésére legyen nagyobb szükség.

Mihu, maximálisan egyetértek veled. Nem lehet tudni mi lenne velünk Messi nélkül ha mondjuk lesérülne. Órákig kéne ülnie a csapatnak egy szobában, hogy most mi azt istent csináljanak.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.05.10. 17:40:56

Tocy írta:
Falcao sem szélső, ugyanúgy csak villanásai lennének, mint Villának, vagy Henrynak. 1 évig nem volt ilyen gondunk, már megint el van felejtve, hogy nekünk nem középcsatár kell?

Jézusom...közben visszaolvasgattam ezt az oldalt kb a feléig, de ide én többet nem nézek be...komolyan, mennyire kell gyökérnek lenni, hogy valaki Neymart, Suárezt, Bastost tartsa jó igazolásnak, meg 55-60-at adna Falcaoért...? Neymar-ban mit láttok, azt én sosem tudom megérteni, egy fogalmatlan kis takony, aki bohóckodik a világ végén, a megye2es védők között sem halad előre semmit, akkor majd itt egy Terry, Pepe, Marcelo stb ellen biztos sikerülni fog...igen persze unalmas az a játék, amivel sikert sikerre halmozunk...komolyan, kellene valami IQ-szint mérő ide a fórumra, vagy FM-tilalom, vagy valami...
Számomra meg az hihetetlen, és attól dobom el az agyamat, hogy mennyien elfelejtik a 2009-es szezont mikor mindent megnyertünk...Henry-nak csak felvillanásai voltak? Henry 19 gólt rúgott 29 meccsen, plusz BL-ben 6ot 12 meccsen, és akkor azt még nem is számoltam, hogy hány gólpasszt adott... Eto'o 30-at rúgott 36 meccsen, plusz BL-ben szintén 6-ot 12-meccsen. Messi 23 gól 31 meccsen, plusz 9 gól 12 meccsen. Ezek a számok úgy jöttek össze, hogy volt egy igazi középcsatárunk, aki sokszor kiment a szélre. Hárman rengeteget váltogatták a helyüket, úgy mint a Dinho-Eto'o-Giuly időkben. Nem véletlen, hogy ez a hármas tartja a gólcsúcsot a Barca-ban, nem pedig a Messi-Pedro-Villa...és akkor is Pep volt az edző és akkor is hasonló szisztémában játszottunk.

Nem jó ez így hogy ennyire Messi központú a csapat. Ő rúg 70+ gólt egy szezonban, 50-et a bajnokságban, és pár fordulóval ezelőttig a második legeredményebb játékosunk Xavi volt 8 azaz NYOLC góllal...azért ez borzasztó és elgondolkodtató...labdarúgókról van szó, akik néhanapján megsérülnek. Ráadásul Messi nagyobb veszélynek van kitéve, mivel rengeteg meccset játszik, rengeteg rúgást kap, és elég ha csak egy belépő sül el szerencsétlenül, vagy valamelyik izma úgy gondolja hogy elmegy szabadságra....akkor mivan? -50 gól kapásból...úgyhogy nem lenne rossz ha lenne két ember a csapatban, aki tudna 15-25 gól között a szezonban...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2012.05.10. 17:51:30-kor.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.10. 17:39:22

zsoltfree írta: Egyértelműen KELL! Ilyen stílus nincs a csapatban. Nagyon könnyedén csinálja a cseleket. Azt pedig miért kell szidni ha valaki ilyeneket csinál? CR mennyit cselez, ráadásul sokszor ő egyenes futás helyett is inkább indokolatlanul "biciklizik". Jót tenne ő a támadójátékunknak.
Mert CR annyit cselez.... Az egy helyben biciklik és odapasszolom a tőlem 3 méterre állónak... Nem véletlen, hogy tavaly Messinek 3x több sikeres csele volt... Ez a Neymar gyerek se lenne semmivel jobb a többinél. A cseleivel valószínűleg nem érne semmit, érdekes amikor "rendes" csapatok ellen játszott, ilyen nagy flikk-flakkokat egyet sem láttunk tőle. Gáz ez az ember és vkiknek ilyen okok miatt, hogy legyen egy új Ronaldinhonk hozzuk el ezt a bohócot...

Hmmm Falcao. Korábban is szívesen láttam, egyértelműen jó megoldás lenne. A probléma, hogy ő is inkább center, ami meg a másik, ami miatt nem is említettem az az ára. 40 milláért vette az Atletico, most mennyiért válnának meg tőle? A gatyánkat is ráfizetnénk, nem valószínű, hogy ennyi pénzért megérné a srácot bekockáztatni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.10. 17:27:14

Sanama írta:Bob,
én nem értem még hogy bírod :D Már rég feladtam ezt a Neymar harcot...
Aki nem akarja, az úgy sem fogja észrevenni, én meg nem tépem a számat feleslegesen.
8)
Itt szerintem nem arról van szó hogy valaki nem akarja észre venni vagy akarja.

Tocy ironikusan de jól megfogalmazta meg sjd is.Alapvetően van egy játékunk iszonyat régóta, amibe én is szerelmes lettem anno.S ez a tudatosságra hajaz, ebbe nem fér bele Neymar.
Lehet mondani, hogy Ronaldinho stb, az is jó csapat volt, de közelében sincs a mostani felépített játéknak, arról nem is beszélek Ronaldinhoval mi lett....

Igazából az a gond, hogy mindenki legyen ez is meg azért maradjon a mostani is, meg legyen 2 méteres kigyúrt gyors ember, meg jól fejelő, meg kékszemű, meg minden játékos.Na ez azért már baj :D Hozzunk újat, de a régi ne változzon, de azért mindenki tűrje a padozást, meg sorolhatnám dolog, nem működik, ennyi.Van egy játékunk ebbe kell keresni puzzle darabokat, Neymart akárhogy veszem ide nem fér be.
De ott van a lehetőség ha alkalmazkodik valóban hasznos lehet, de akkor sem azzal, hogy elcseszi a csapatjátékot a rohadtul nem haladok hanem trükközök játékával.A védekezését meg továbbra sem említem meg, emlékezzünk ellenünk mit művelt, elvesztette megállt...
Nyom egy átemelést nagyszerű megtapsoljuk majd elveszti, s lehet pont abból kapunk gólt, aztán mondhatjuk, hogy Puyol már lassú nem érte utol a védőt, de az egész lehet nincs, ha azt a plusz MUNKÁT elvégzik elől.Na ennyi Neymarról, Pedro lehet kifele megy (ez egyáltalán nincs így, de valaki így fogalmazott, amit nem is értek, de ez más tészta.), meg nem is tud annyit a labdával, de ezerszer inkább az ő munkája, mint Neymar éppen hogyan adok egy kötényt a csajokat nézem védőknek stílus.Hatékonyságra is ég és föld a kettő.

A kérdőjel mindig ott van, hogy ha beépül sokat érhet, de komolyan erre akarunk mi kidobni 30-40 milliót vagy még többet, hogy megnézzük feltudja-e venni a ritmust, meg alázatos lesz-e?

szerk: az meg a másik, hogy egy védő igazolása ezerszer fontosabb, s prioritást élvező kérdés, mint Neymar vagy hogy vegyünk bármilyen csatárt miközben kapásból Alexis-Villa-Messi-Pedro-Tello-Cuenca-Afellay és Iniesta-Fabregas is tud ilyet játszani, ráadásul ha nagyon konkrétan nézem, nincs is nálunk csatárposzt, de ez meg megint egy másik kérdés, hova az anyámba kell még ide támadó?????
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.10. 17:26:46

Neymar: Gyors, technikás és még lehetne sorolni, de ezek semmit sem számítanának ha ideigazolna, hanem az első évben keresnék a helyét, és csak aztán lehetne többet engedni neki. Amiért Brazíliában megdicsérik, azért Európában simán lecseszhetik. Én személy szerint nem feltétlen örülnék ha megvennénk.

Falcao: Kegyetlen jó futballista. Olyan fizikuma van, hogy bármelyik csapatban megállná a helyét vele, és emellett nagyon jól helyezkedik és nagyon magasan képzett a rúgótechnikája. Emiatt én is örülnék ha megvennénk, de akkor Villanak távoznia kellene. Az utóbbi 137 meccsén 107 és 59 kontinentális kupasorozatban 49et vágott. Ezek csak tovább növelik érdemeit.
De ezek sem számítanának ha esetleg megvennénk. Neki is meg kéne találni a helyét a csapat játékában.

Szóval ha a 2 játékos közül választani kéne hogy melyik éri meg az árát, akkor szerintem mindenkinél egyértelmű. De úgy érzem egyik játékosra sincs szükségünk ahhoz, hogy jövőre is ugyan olyan esélyekkel induljunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiFan 2012.05.10. 17:30:12-kor.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.10. 17:13:44

De komolyan, az agyam eldobom, és csak 1 oldalt olvastam el...szoktak itt lenni értelmes emberek, akik leírják a logikusan felépített mondanivalójukat, erre megint nincs más, mint pár retardált, akik beböfögnek pár értelmetlen nevet, akikről mindenki tudja, hogy nem fognak ideigazolni, és teljesen feleslegesek is lennének. Bezzeg a Barca-fiatalok senkit sem érdekelnek, ott nem mennek a fejtegetések, hogy kiből ki lehet, vagy mit mutatott eddig, Neymar kell Bastossal kézen fogva.
Válasz küldése