Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2012.05.11. 08:56:29

messideco írta:MessiFan: pöpec az avád :) Ilythia forever.

Vertonghent már én is hangoztatom egy ideje a topicban, van der Wiel esetleges érkezése Dani távozása után? Érdekes az is.
Javi Martinezzel kapcsolatosan nincs véleményem, nem vagyok tisztában a játékos képességeivel.
Az álmom Robben :oops:
Robben, óriási lenne csak az a baj, hogy ez sajnos mindkettőnknek álom marad.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 23:28:08

Laza írta:
öhm...
alves/montoya
piqué/mascherano
Puyol/muniesa vagy fontas,sergi(akár)
Adriano/puyol,montoya,muniesa is eljátssza adott esetben.

csatárok:
Alexis,Villa,Afellay,Pedro,Messi,Tello,Cuenca...
"vegyunk csatárt!!! sőt ketőtt!!"
srácok kapjatok már a fejekhez...minek???

védőt vegyünk??van egy csomo fiatal minek vegyunk akárkit is padra??
ilyet irtok hogy azért nem nyertünk bl-t meg bajnokságot mert hátul nem voltunk meg????

ne haragudj hogy bele kötök de láttál ebbe az idényben barca meccset?
3 védővel álltak fel...
valószínű jövőre is 3 védő lessz...és akkor minek vegyunk védőt??
a véleményem az

-Hogy biztosan igazol a barca...lehet védőt is...vagy csatárt...nem tudni!
de ne írjunk már ide olyan "okosságokat" hogy "nem voltunk meg hátul....kell védő...nincs csatár"stb...

ebbe az idényben semmi baj nem volt mindenkit lefociztunk,többnyire a gólokat ugyan kontrábol kaptunk mert:
-nem felyeztük be a támadásokat vagyis nem lőttünk kapura,nem volt szabálytalanság ha elvesztettük a labdát és látszólag nem szerezzük vissza..

-statikus volt a támadó játék.. vagyis 4-5 támadó játékos paszolgatott 10-11 embert körbe a 16oson..nem volt üres terület ahova beinduljanak...

-nem volt beadás csak nagy csekély szinten,aminek a töbségét Alves "adta" be ami tény hogy nem az erősége,illetve nem ez az erőssége...

nem hiszem hogy igazolással kellene taktikai problémákat megoldalni,és hogy a vérfrissítést külföldről igazolt sajtósztárt meg venni...
Alap esetben elég,a keret jó ahogy van,max egy bal szélső kel...Alapesetben...No ha így gondolkodunk úszik el minden...Kell a pad,kell a minél több minőségi csere...Kell a sérülések rotálások miatt...Nem véletlen akar a vezetőség is igazolni...
alves/montoya - ok
piqué/mascherano - ok
Puyol/muniesa vagy fontas,sergi(akár) - no itt sok baj van...Puyolal eleve kb úgy számoljunk,hogy nem fog bírni 40 meccsnél többet,tehát kb 20ra kell helyére más...Ezt még Pep mondta,hogy lassan fokozatosna lehet háttérbe vonul Puyol...Nem bírj,bármennyire is szeretne,nem bír 60-70 meccset már...
Már elnézést,de taknyos kölkökkel akarjuk megoldani a center bekk posztot...no az szép lesz...Ez nem csatár poszt,hogy jóvan na megnézzük max kihagyja elbassza a passzt, megoldják...Ha itt elbassza [auto_cenzúra] egy gólt...És láthattuk hogy nem oylan egyszerű rúgni egyet...Ide kell a rutin...Tehát akkor legyen egy félig ép Puyol,meg amikor ő nincs akkor tapasztalatlan B...Aham...Center bekk pozícióban...Hát istennek av ezetőség meg Tito sem így látja...Jah meg a megbízhatóság mintaképe Sergi,aki parádés játékra is képes tény,és én birom...De meccsenként elszór vagy 3-4 labdát idiótán,no az 1-2gól ha center...Nem megoldás ez sem...
Balbebb...Felfutó védőről beszélünk, ugye,de majd Puyol 34évesen befutja...aham...Montoya(aki jobb bekk alapból),muniesa szintén a hatalmas rutinjukkal majd megoldják...

EGY VÉDŐNEK RUTIN KELL,NEM LEHET CSAKÚGY BERAKNI A B KERETESEKET SOK MECCSRE!!!

Elől:
A középpályások elől vészmegoldás,pont ezért nem rúgtuk be idén sokszor,mert ők passzolnak ha kell ha nem,csatárok kellenek...
-Villa-végülis csak a lábszára tört ketté,nem nagy sérülés...Meg sem fog látszódni rajta,pláne,hogy ilyen fiatal...
-Afellay,Pedro - lehet mindkettő megy,Pedrot a spanyol lapok kb fix távozónak írják,de no para...
-Tello - a létező össze vételünkhöz beakarjuk vonni,nyílván számítanak rá...Amúgy meg azon az egy cselén kívül hogy ballal megtolja majd befutja,nem láttam tóle mást,ennyi...Láthattuk hogy mire képes,Arbeolát is megverte,sokszor,Fifában gépen max...
-Alexis,Messi okés,
-pad: Cuenca okés...
mellé "fene tudja milyen lesz" Villa,Affelay...
+valszeg elmegy Pedro...
Aham,elég nyílván...Amúgy 1 ember kell majd Pedro helyett több nem kel sztem se...De azért ne misztifikáljuk túl a dolgokat...
3 védős rendszer...Láthattuk,emaitt ment el a szezon elején jópát meccs,illetve lett x,de az kb ugyan az...Nem működik nagy meccseken láthattuk...Túl kockázatos...Nem fogjuk csak ha muszáj játszani,akkor is úgy mint a szezon második felében,hogy Alves ott lesz,mint 4. védő,de előrébb lép...Azért ha baj van ő skerázott vissza mindíg 3 védős rendszerben is...
Jah és kedves kommented,hogy láttam e idén Barca meccset... :) Csak az összeset...Barátságos,felkészülési meccsel együtt...Amúgy az utóbbi 10 évben a meccsek 98% láttam kb...5 éve kb mióta netről utólag könnyeben le lehet szedni,meg ténylegesen az összeset...

És igen nem volt baj ebben az évben,ez tény,egyetértek...és az indokokkal is hogy miért lett mégis így...De kivesézve...
-nem fejeztük be a támadásokat vagyis nem lőttünk kapura
-statikus volt a támadó játék
No ezekért kell támadónak támadó poszton játszani mert az kapura lő és nem oxival passzol 5 méterről...És ezért hagyjuk a középpáyásokat középpályán,és ezért kell igazolni egy csatárt,ha megy Pedro...Mert 3 tényleges támadó kell előre...3 cserével...Mert 3 poszton kell helytálni...
Hiányzott Villa,a jó formában lévő Pedro,és ennyi...Ez ilyen egyszerű...Villa lesz,okés,de ha megy Pedro kell vki,és okésak vagyunk elől...De szintén a vezetőség is így gondolja...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.10. 23:24:42

MessiFan: pöpec az avád :) Ilythia forever.

Vertonghent már én is hangoztatom egy ideje a topicban, van der Wiel esetleges érkezése Dani távozása után? Érdekes az is.
Javi Martinezzel kapcsolatosan nincs véleményem, nem vagyok tisztában a játékos képességeivel.
Az álmom Robben :oops:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.10. 23:10:56

Bestbarca írta:De nála jobban tetszik Titonak álítólag az utsó jelölt, Javi Martinez...Belőle ugye Bielsa csinált középső védőt...Amúgy vkp...Hát szívesebben néznék egy vérbeli center igazolást...Pláne hogy Javi Martinezt rohadt drágán adnák,30-35 körülről beszélnek...Lehet Vertonghen lenne így a legjobb a 3 közül...Még így is olcsóbb lenne mint bármelyik,és ténylegesen center bekk...De persze ez csak 3 esélyes közül a posztra,sok védő van még... :)
Bizony, Javi Martinez alsó hangon 25-30 millió. Vertonghen árát passzolom, de elsősorban én még mindig azt mondom, hogy balbekkre van szüksége a csapatnak, és teljesen tanácstalan vagyok, hiszen én úgy érzem, hogy Jordi Alba nem a legmegfelelőbb, hiszen olyasmi mint Adriano, nem a legtökéletesebb balszélső VÉDŐ.
ab1daL írta:Verthongen neve itt talán annyira fel sem merült, pedig Frank De Boer már második nyilatkozatát teszi azzal kapcsolatban, hogy neki a helye a Barcában lenne, mármint Verthongennek. :) Először azt nyilatkozta, hogy Verthongennek a Barcába kéne mennie, most meg, hogy a klubnak kéne ajánlatot tennie rá. Valamint mostani nyilatkozatában megemlíti van der Wielt is, akit Alveshez hasonlít, és hogy nagyon jól illene a csapatba.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/f ... en-1769162
Erre igazán léphetne Zubi valamit :)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.10. 23:10:21

Verthongen neve itt talán annyira fel sem merült, pedig Frank De Boer már második nyilatkozatát teszi azzal kapcsolatban, hogy neki a helye a Barcában lenne, mármint Verthongennek. :) Először azt nyilatkozta, hogy Verthongennek a Barcába kéne mennie, most meg, hogy a klubnak kéne ajánlatot tennie rá. Valamint mostani nyilatkozatában megemlíti van der Wielt is, akit Alveshez hasonlít, és hogy nagyon jól illene a csapatba.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/f ... en-1769162
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ab1daL 2012.05.10. 23:10:57-kor.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.10. 23:06:37

Laza írta:
-nem volt beadás csak nagy csekély szinten,aminek a töbségét Alves "adta" be ami tény hogy nem az erősége,illetve nem ez az erőssége...

nem hiszem hogy igazolással kellene taktikai problémákat megoldalni,és hogy a vérfrissítést külföldről igazolt sajtósztárt meg venni...
Én meg emlékszem olyan meccsekre ahol szinte alig tudtunk 11 épkézláb embert kiállítani. Mind támadó mind védő hiány volt többször is.
Azt hogy nem volt elég beadás meg viccnek tartom. Emlékszem olyan meccsre ahol Cuenca 90 percen keresztül csak azzal volt elfoglalva hogy felfusson jobb oldalt és a 160 magas Messi fejére tekerje a labdát akár 28adjára is. Még jó hogy rövid a hajam különben kitéptem volna akkor mindet.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.10. 22:54:26

Bestbarca írta:
zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Amúgy azért mert az idei szezon azon ment el,hogy hátul nem voltunk meg...Játékunk volt,az megvolt,igaz nem rúgtuk be,de nem ezen múlt,hanem hogy benyaltuk a kontrákat rendre...Meghát egy fix kezdőnk minuszos,plusz Puyol is nagy kérdőjel,ha minden okés lesz akkor is max fél szezont bír már csak sztem...
Hát per pillanat nincs fix balbekkünk,Adriano hát megoldja,de ha védekezésről van szó,nem elsőcsapatos...Középen Puyolt nemsokára műtik plusz öreg,fene tudja mikor lesz újra,és milyen minőségben,de az fix hatalmas játékos, karakter,szal ha vki akkor ő felépül,és ott lesz,de nem fog gyorsulni már...Mascherano vészmegoldásként védő csak,bár tény,jó ott is nagyon...De ha belegondolunk:
-Alves okés...Helyett Montoya okés
-Középen Pique Mascherano(vegyük most ide)
Puyol már kérdőjel,és ennyi...2 posztra van 2 fix játékosunk,meg egy bizonytalan mikor hogy lesz...Azért ez elég kevés...
-Adriano balon,és ennyi...Oda is kell vki,mint írtad...
A klubb politikája amúgy is az évek óta,hogy legyen minden posztra 2 ember...És kell is,mivel 3 poszton kell helytállni...
Csatároknál azért nem annyira vészes a helyzet mint hátul...Bár nem szeretem,ha így van,de tény Cesc,Ini is jászhat elől,kisebb meccseken elmegy...
-Messi,Alexis fix...Villa ha marad akkor szintén,nem fogják lelátóra ületetni az is fix...Megvan a kezdő...
-Cuenca jól mutatakozott be,nem fogják eladni ez is fix...
-Pedro Affelayal ha marad,akkor meg is vagyunk...
Ha vmelyik megy akkro kell vki,és sztem így is lesz...Ha netán mind2 távozna,olvastam már ilyet is akkor tény 2 ember kell,de kiegészítő ember,mert Alexis-Messi-Villa tuti kezdő...Padra meg nem kell és nem is fogunk hatalmas nevet venni 7. támadónak...Azért nem manager ez... :wink:
öhm...
alves/montoya
piqué/mascherano
Puyol/muniesa vagy fontas,sergi(akár)
Adriano/puyol,montoya,muniesa is eljátssza adott esetben.

csatárok:
Alexis,Villa,Afellay,Pedro,Messi,Tello,Cuenca...
"vegyunk csatárt!!! sőt ketőtt!!"
srácok kapjatok már a fejekhez...minek???

védőt vegyünk??van egy csomo fiatal minek vegyunk akárkit is padra??
ilyet irtok hogy azért nem nyertünk bl-t meg bajnokságot mert hátul nem voltunk meg????

ne haragudj hogy bele kötök de láttál ebbe az idényben barca meccset?
3 védővel álltak fel...
valószínű jövőre is 3 védő lessz...és akkor minek vegyunk védőt??
a véleményem az

-Hogy biztosan igazol a barca...lehet védőt is...vagy csatárt...nem tudni!
de ne írjunk már ide olyan "okosságokat" hogy "nem voltunk meg hátul....kell védő...nincs csatár"stb...

ebbe az idényben semmi baj nem volt mindenkit lefociztunk,többnyire a gólokat ugyan kontrábol kaptunk mert:
-nem felyeztük be a támadásokat vagyis nem lőttünk kapura,nem volt szabálytalanság ha elvesztettük a labdát és látszólag nem szerezzük vissza..

-statikus volt a támadó játék.. vagyis 4-5 támadó játékos paszolgatott 10-11 embert körbe a 16oson..nem volt üres terület ahova beinduljanak...

-nem volt beadás csak nagy csekély szinten,aminek a töbségét Alves "adta" be ami tény hogy nem az erősége,illetve nem ez az erőssége...

nem hiszem hogy igazolással kellene taktikai problémákat megoldalni,és hogy a vérfrissítést külföldről igazolt sajtósztárt meg venni...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.05.10. 22:43:55

zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Na ja! Csatár mindig kell, hiszen őket lehet sztárolni! Az ő nevük jobban áll a mez hátulján. 112 gólnál (csak a bajnokságban!) én nem hiszem, hogy támadókat kéne igazolgatni. És ha van valaki akikkel el lehet kezdeni egy szezont, az Cuenca és Tello! Persze nem olyan örömteli mint Neymárt idehozni 70 milláért, és lecserélni az avatárt meg siget Neymárosra és akkor nagyon jó lesz, aztán év végén a képekkel együtt távozna ő is.

Bocs az indulatokért, de csak ez tükrözi hogy mit érzek a témával kapcsolatban. Azt hiszem végeztem is ezzel az Fifa Barca managger 12-13 topikkal.

Támadásba bevethető:
Messi, Alexis, Fábregas, Pedro, Cuenca, Tello, (idővel Villa), (Iniesta, ha szorul a hurok)

Védelem:
Alves (ha marad) Puyol (öregszik, sérült), Piqué (nem kell magyarázni)
Masch (az egyetlen biztos pontnak érzem), Abidal (beteg szegény!) Adriano (gyenge) Fontás (sérült, rutintalan)

Ha Alves marad van két darab ember akire akármikor lehet számítani. Mi kell ide ha nem védő???!!!!
Egy középső, és egy balos. Kb ennyit terveznék nyárra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.05.10. 22:43:10

Capon írta:
zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Hát én úgy vélem Abidal helyére kell valaki 1x
Aztán KH-ekben sem dúskálunk. Oké Mas bevethető, de Keita is megy (valószínű) így a VKP és a KH is lesz? Ha lesérül akkor meg se VKP csere se KH nincsen. ill a jobb oldalon már évek óta nincsen Alves alternatíva.
Nem azt mondom hogy 3 védő kell, de hogy ne lennének védő gondok? Szerintem vannak és elég komolyak.
A támadót azt adom, 1 ember kell oda, de ne B csapatos tinifiú legyen!
Fontás el lett felejtődve? Páran írták régebben, hogy nagyon jó játékos lesz, aztán játszott vagy 3 meccsen mikor nem volt sérült.
Ha Keita elmegy, jöhet Yaya :D Persze csak vicc, mert bolond lenne vissza jönni. Ha tényleg megy a Mali-i :D, akkor tényleg kell egy védekező szellemű kp.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.10. 22:37:53

zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Hát én úgy vélem Abidal helyére kell valaki 1x
Aztán KH-ekben sem dúskálunk. Oké Mas bevethető, de Keita is megy (valószínű) így a VKP és a KH is lesz? Ha lesérül akkor meg se VKP csere se KH nincsen. ill a jobb oldalon már évek óta nincsen Alves alternatíva.
Nem azt mondom hogy 3 védő kell, de hogy ne lennének védő gondok? Szerintem vannak és elég komolyak.
A támadót azt adom, 1 ember kell oda, de ne B csapatos tinifiú legyen!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 22:35:49

zola8787 írta:Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Amúgy azért mert az idei szezon azon ment el,hogy hátul nem voltunk meg...Játékunk volt,az megvolt,igaz nem rúgtuk be,de nem ezen múlt,hanem hogy benyaltuk a kontrákat rendre...Meghát egy fix kezdőnk minuszos,plusz Puyol is nagy kérdőjel,ha minden okés lesz akkor is max fél szezont bír már csak sztem...
Hát per pillanat nincs fix balbekkünk,Adriano hát megoldja,de ha védekezésről van szó,nem elsőcsapatos...Középen Puyolt nemsokára műtik plusz öreg,fene tudja mikor lesz újra,és milyen minőségben,de az fix hatalmas játékos, karakter,szal ha vki akkor ő felépül,és ott lesz,de nem fog gyorsulni már...Mascherano vészmegoldásként védő csak,bár tény,jó ott is nagyon...De ha belegondolunk:
-Alves okés...Helyett Montoya okés
-Középen Pique Mascherano(vegyük most ide)
Puyol már kérdőjel,és ennyi...2 posztra van 2 fix játékosunk,meg egy bizonytalan mikor hogy lesz...Azért ez elég kevés...
-Adriano balon,és ennyi...Oda is kell vki,mint írtad...
A klubb politikája amúgy is az évek óta,hogy legyen minden posztra 2 ember...És kell is,mivel 3 poszton kell helytállni...
Csatároknál azért nem annyira vészes a helyzet mint hátul...Bár nem szeretem,ha így van,de tény Cesc,Ini is jászhat elől,kisebb meccseken elmegy...
-Messi,Alexis fix...Villa ha marad akkor szintén,nem fogják lelátóra ületetni az is fix...Megvan a kezdő...
-Cuenca jól mutatakozott be,nem fogják eladni ez is fix...
-Pedro Affelayal ha marad,akkor meg is vagyunk...
Ha vmelyik megy akkro kell vki,és sztem így is lesz...Ha netán mind2 távozna,olvastam már ilyet is akkor tény 2 ember kell,de kiegészítő ember,mert Alexis-Messi-Villa tuti kezdő...Padra meg nem kell és nem is fogunk hatalmas nevet venni 7. támadónak...Azért nem manager ez... :wink:
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2012.05.10. 22:31:27

messideco írta:Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
Nem vagy normalis :lol:

Amugy semmi szukseg nincs csatarra ha Villa teljesen felepul es visszakapjuk a regi Pedrot. Ha ezek nem teljesulnek akkor kell egy csatar. En Falcaonak orulnek a legjobban(Na jo Van Persinek de o elerhetetlen).
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.05.10. 22:21:11

Nem tudom miért kellene szerintetek ennyi védő. Abidal elég valószínű, hogy már nem lesz, így kell 1 bal védő és ennyi.
A csatárkérdés sokkal fontosabb !!! Azt gondolom még mindig, hogy legalább 2 támadó kell és nem a B-ből Dongou meg Delföúúúúúúú vagy ki, hanem már rutinnal rendelkező, elismert csatár. Tello-val meg Cuenca-val nem lehet elkezdeni 1 szezont...
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 22:14:05

Igen a védő kérdés itt a legégetőbb,lehet félreértettek egyesek,én nem azt mondtam,hogy nem,csak én úgy érzem van létjogosultság a csatárkérdésről is beszélni,mivel...Leírtam...Én nem annyira bízok Villa-ban,ennyi idősen egy ilyen sérülés után,hát nem szoktak parádézni...Pedro is hát nem tudom,Afellay ha marad is szintén kérdőjeles...Sok nekem itt a kérdőjele...De lehet pesszimista vagyok... :) Persze egy új játékos is lutri,akárkiről is legyen szó...Ezért írtam,hogy kell egy kiegészítő,ha megy Pedro,amire azért van esély,elég sok is,a spanyol lapok szerint...Ha maradna Pedro, Affelay,tény nem kell senki,ha itt vannak meg kell nekik adni a lehetőséget...De vki menni fog,nem véletlenül keresünk csatárt is...Falcao meg Van Persie...meg csak ha netán Villa menne,azt hiszem ez nyílvánvaló...Bár nyílván senki sem sírna,ha pluszban még ott lenne egy ilyen kvalitás...No persze ha nem menne a többi igazolás kárára,alias ha van pénz rá,és marad védőkre is...De ezt kötve hiszem...

És hamár védő kérdés,körvonalazodik a kép...Most olvastam,hogy Nesta bejelentette,hogy amerikába megy levezetni...Innentől nem hinném hogy a Milan elengedne mégegy,ráadásul a legjobb középső védőjét...Legalábbis ha akarnak vmire menni nem tehetik meg sztem...Vertonghen meg Angilába tart úgy néz ki...Bár persze megvehető,simán felül lehet licitálni az Arsenalt,vagy a Tottenhamet,ezekről pletykálnak...
De nála jobban tetszik Titonak álítólag az utsó jelölt, Javi Martinez...Belőle ugye Bielsa csinált középső védőt...Amúgy vkp...Hát szívesebben néznék egy vérbeli center igazolást...Pláne hogy Javi Martinezt rohadt drágán adnák,30-35 körülről beszélnek...Lehet Vertonghen lenne így a legjobb a 3 közül...Még így is olcsóbb lenne mint bármelyik,és ténylegesen center bekk...De persze ez csak 3 esélyes közül a posztra,sok védő van még... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2012.05.10. 22:21:20-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.05.10. 21:53:22

Hát Bale-t láttam én már gyorsan futni labdával,jól passzolni,cselezni...Ez mind szép és jó,csak nekünk masszív védő kell inkább...Tud védekezni nem is rosszul,de mégse ez az igazi erénye...Tény vinne a baloldalba plusz lendületet,nem lennénk ennyire féloldalasak,meg viszonylag magas,jól fejel,szal szögleteknél jól jöhet,mind támadásnál mind védekezésnél...És rohadt gyors is,de maradjunk annyiban hogy inkább középpályás kvalitásokkal van megáldva mint védő vénával...Védőként lutri...

Pont ma olvastam:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 79zv5saSKQ

Kiveri majd elvileg a hisztit,mint anno Fabregas,Masche...Nagyon akarna ide jönni,és Titonál is elsőszámú...Szal lehet a végén még itt köt ki...Sztem 35ért elhozható,ha hisztizik egy sort,és sztem annyit adnának is érte Tiitoék...Azt hogy hogyan válna be,pfff jó kérdés...Nálunk kis túlzással,elvileg egész meccsen kb 10szer kell egy védőnek védekezi,mert mindíg nálunk a labda,és mi támadunk,de akkor nagyon jól kell,vagy be is kapjuk,lásd idei szezon...Gyors mint a villám a gyerek,szal elvileg visszaérne,elvileg,de hogy mennyire tudna szerelni,vagy csak hátráltatni a támadást míg visszaérnek többen...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.10. 21:51:53

messideco írta:Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
Én itt olvastam.

Én abban egyetértek veled, Tocy, hogy meg kell erősíteni a védelmet akár tetszik akár nem, de nem lehet biztosra tudni sajnos, hogy Falcao vagy akár más zsákbamacska lenne. Ezért sem kell a feltörekvő fiatalok és a jelenlévő csatárszerűségeink (:D) mellé csillagászati összegeket megmozgatva venni egy kakukktojást.
Szóval én a csatárigazolással mindenképp várnék a felkészülési meccsekig, bár ugye abból semmit sem lehet levonni, de inkább háruljon minden Messire, minthogy rúgjuk fel az egész brigádot és dobáljuk ki a pénzt az ablakon.

Hátvédet akarunk! :mrgreen:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.10. 21:47:09

Zibra16 írta:Kit mit szólna ahhoz a nyár folyamán esetleg a sárkányfi Bale jönne a csapatba ?
Szerintetek jó ötlet volna ha ő itt játszana ?
A SPORT olvasói neki örülnének a legjobban, és utóbbi időben elég sokat cikkeznek róla. Én nem látom helyét a csapatban jelenleg.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.05.10. 21:40:38

Kit mit szólna ahhoz a nyár folyamán esetleg a sárkányfi Bale jönne a csapatba ?
Szerintetek jó ötlet volna ha ő itt játszana ?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.05.10. 20:34:59

Pedro összesen több, mint 3 hónapot volt sérült, azóta kb az utolsó 1-2 meccsen nyújtott elfogadhatót, de ha jövőre elkerülik a sérülések, roppant fontos és hasznos tagja lesz a csapatnak, pont mint a sérülése előtt. Tavaly a csapat egyik legjobbja volt, magabiztosan, gólerősen játszott, embertelen munkával, védekezéssel, minimális hibaszázalékkal. Idén ez nem jött össze, de ha jövőre igen, akkor szerintem mind az 5 csatárunk minőségi. Akik szerint számunkra hasznosabb egy Neymar, mint Cuenca és Pedro, azok vmi mást néznek. Szóval én teljesen nyugodt lennék, ha a csatáraink ugyanezek lennének ( Tello nem kell, ő tűnjön el... ), csak nem lennének felváltva legalább ketten sérültek a teljes szezonban. Villa-Messi-Alexis kezdő, egyikőjük gyenge v. elfáradt, akkor jöhet Pedro, ha a másik is, akkor Cuenca, Messi úgysem jön le. Ha egy megsérül, még mindig ott lehet Afellay, vagy Tello, ha nem távozik, illetve Cesc. A VÉDELMET KELL ERŐSÍTENI, nem pedig felesleges sztárcsatárokért licitálni 40 millió eurókat...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.05.10. 20:16:14

Alexis Sanchez7 írta:Nemtudom mi baja van itt mindenkinek Neymarral...
szerintem már most jobb mint a Cuenca\Tello\Pedro\Affelay négyestől..:)
Hát legtöbbeknek a ripacs szó jut az eszébe ha rágondolnak szerintem.

Egyébként meg támogatom azt a vonalat akik egy Eto'o féle középcsatárt szeretnének sok elmozgással. Ez akár Villa is lehet csak ne a vonal mellett játsszon [-o<
Az szerintem tarthatatlan, hogy majd Messi mindent megold valahogy. Ha kell 100 gólt rúg szezononként csak hogy partiba legyünk a kupákban? Ennyire nem lehet 1 emberre építeni, vagyis lehet csak annak meg is lesz az ára.
Messi, Villa, Alexis trió jól hangzik és jól is néz ki papíron, csak a cserék nem hogy meg sem közelítik őket hanem inkább nevetségesek szerintem.
Nem lehet még 1 szezonnak úgy nekiindulni, hogy Cuenca, Pedro és Tello-tól várjuk hogy majd rendbe teszik az ellenfeleket mondjuk egy BL egyenes kieséses szakaszban.
Nem akarom hogy megint olyan helyzet álljon elő, hogy csak e közül a 3 ember közül lehessen választani a kisebbik rosszat.
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.05.10. 19:58:21

Nemtudom mi baja van itt mindenkinek Neymarral...
szerintem már most jobb mint a Cuenca\Tello\Pedro\Affelay négyestől..:)
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.05.10. 19:29:41

Látom pörög a topic 1000-el,egy két dolgot énis leírnék ha szabad.:

Neymar:CR sokszor ennél gyérebb cselekkel etette meg a védőket az ANGOL bajnokságban,akkor ez itt spanyolban miért ne mehetne?Elképesztő a figura,minden helyzetből kihozza a labdát.Hatalmas ígéret,és bőven megérné bekockáztatni...

A center kérdés:Egy olyan center,mint Lorente,tényleg nem igazán kell.De egy olyan mint Falcao,esetleg Persie,simán elférne.Nézzük csak meg hol játszott többet Fabre? Hát nem a középpályán,hanem valahol ő is ott elől,ő is amolyan árnyékéket játszott mint Messi,teljesen kötetlen szerepkörben.Ez meg is látszott azon hogy hánszor került helyzetbe,és hogy hány gólt vert.Szerintem erre a posztra példáúl Falcao,vagy esetleg Persie még nála is alkalmasabb lenne,szóval szerintem őket is bőven el lehetne hozni,lenne helyük,legalábbis jobban mint Lorentének...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.10. 19:24:55

Megegyezés van Neymar ügyében :shock: :idea:

Forrás
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.10. 18:41:08

Bestbarca írta:
Ha jól megnézzük úgy nézhet ki a támadó alakultunk,a várható elmenetelekkel,hogy:
Messi,Alexis,Villa - Cuenca pad...Ennyi...
Azért ez nagyon extrém eset, ha ez történne meg. De ha tényleg az történik, amit mondasz, akkor egy Pedro-Tello-Afellay 3-asért kapott összegből (nálam ez olyan 40-50 millió) már egy világklasszis csatárt lehet venni... HA ők mennének valószínű, hogy nem azon vitatkoznánk, hogy Falcao drága, Van Persie drága, Bale drága...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.10. 18:18:52

nyugi emberek, neymart nem is mostanra mondják, hát a santos elnökének felrobban a feje, ha meghallja hogy neymarért valaki érdeklődik. jövőre lehet terítéken villa helyett (akkor már csak egy év lesz hátra a szerződéséből), vagy utána, mert akkor még a szerződése is lejár. bármelyik eset is lesz bűn lenne kihagyni, hogy nem mi visszük. vagy olcsón magához képest, vagy teljesen ingyen.

falcao egy vérbeli center. egy tökéletes center. pont az a játékának a lényege, hogy mindent rá játszanak ki, de ha nem ziccerben kapja a labdát, akkor is képes valamit kezdeni vele. nálunk ez messi. tényleg nem az a típusú játékos, akkor megveri az emberét, aztán leadja, vagy védekezik az egyik szélen. ő egy chelseabe majd drogba helyett, vagy egy bayernbe gomez helyett az ideális.
Válasz küldése