Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2011.07.15. 18:35:52

Igazából az mutatja az elvakultságot Cesc irányába, hogy akárhányszor dönt meg egyes ellenérveket, azokat sem látják be egyesek és újabbakkal állnak elő. Idén próbálta kulturált eszközökkel elérni a távozását, jött az érv, hogy nem tesz semmit a távozásáért. Akkor beszélt Wengerrel, nem ment el Ázsiába, csökkentette a fizetési igényeit, akkor jön a régi árulós duma. Ha legközelebbi sajttájon kijelenti, hogy minden vágya hogy hozzánk jöjjön, sokan jönnek majd azzal, hogy hálátlan az Arsenallal, sz*r ember.

Állítom, ha 2014-ben ingyen jönne úgy, hogy az Arsenal triplázott mi meg EL-helyen lennénk valaki akkor is találna kivetnivalót benne. Aki a döntését kritizálja az mondja meg őszintén az idő nem igazolta a döntését? Az Arsenalban a világ egyik legjobb középpályásává nőtte ki magát, amit lehet hogy elért volna a Barcelonánál is, de túlszárnyalni biztos, hogy nem szárnyalta volna túl a jelen szintjét. Érdekes, hogy a többi távozót, akinek nem jött be az élet senki nem árulózza (Dani Pacheco, Iago, Merida...).

El kellene fogadni, hogy bár nem létszükséglet, ráadásul drága, de ha a vezetőség, a játékostársak, az edző mind-mind adna neki egy új esélyt, és megbocsájthatónak tartja a "bűneit", akkor itt sincs értelme, minden egyes újabb felmerülő hírnél a régi ezerszer lefutott köröket újra felhozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.15. 17:22:15

barca99 írta:
Mondjuk Rosell helyében körbe vinném a játékosok között a befőttes üveget, rajta a felirattal, hogy Cesc-project. Aki szerint jó lenne ide, az beszállhatna a hatalmas fizetése egy részével. :D
Hát jogos! Úgy is a csapatból is sokan annyira akarják Cescet, akkor tegyenek is érte vmit. :lol: Ne csak nyilatkozgassanak a sajtónak butaságokat, mint Xavi tette.

Amúgy azt nem értem, h egyesek, pl. Xavi is mit várnak az Arsenaltól. Adják oda ingyen a legjobb játékosukat, v. nem tudom. :roll:

Én sztem nincs Fabregasra szükség. De ha nálam okosabb emberek, mint Pep, vagy Rosellék szerint kell, akkor szerezzék meg, de akkor ne zsidóskodjanak. Pl. ilyenekkel, h 35 milliókért akarják elhozni. A mai árak mellett ez Fabregasért nevetéseges összeg. A PL legjobb középpályásáról van szó, az Arsenal pedig nincs rászorulva az eladására, sokkal inkább a megtartására lenne szükség. Ezeket figyelembe véve sztem nem szólhatunk semmit, ha azt mondják 50 millió alatt nem adják, legalábbis én biztos ezt tenném a helyükbe. :roll:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.07.15. 17:01:17

Jövő nyáron vagy a következő szezon alatt akármikor hosszabbíthat Raúl. Szerintem az új bajnoksághoz, új csapathoz képest (nálam) a vártnál felül teljesített. Ez elismerés tőlem. Szerintem a következő szezonban még akár jobb lehet, hiszen az ő pozíciója már inkább a helyezkedésen és a játékintelligencián alapszik, mintsem a hosszú sprinteken.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.15. 16:55:31

Az, hogy eszük ágában sincs szerződését meghosszabbítani és nem is próbálják most eladni, az szerintem kudarc neki.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.15. 15:00:30

sura írta:
Itt a példa az "ősellenségtől" : a csapattal összeforrott Raul elküldése majdhogy nem palotaforradalomhoz vezetett, aztán Raul jó nagyot bukott a németeknél,
Raúl miért bukott volna a németeknél? Német kupa győzelem és BL elődöntő.
Nem mellesleg a Schalkeval BL elődöntőbe bejutott egyből azelőtt meg a Real Madriddal! 6 v nemtom mennyi évig nyolcaddöntő után kiszállt...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.15. 14:58:46

sura írta: Mihez képest nem ritkán? És ez megéri azt, hogy minden magyar poszt tömény huhogás, siránkozás, leleplezés, kedvelvevés? Persze, vannak vezetői melléfogások, van, hogy a szurkoló kedvencét elküldik, van, hogy a szentimentális szempontok mások, mint a racionálisok.

Itt a példa az "ősellenségtől" : a csapattal összeforrott Raul elküldése majdhogy nem palotaforradalomhoz vezetett, aztán Raul jó nagyot bukott a németeknél,
arra akartam kilyukadni,hogy a vezetők nem véletlenül ülnek ott,ahol,nyilván jobban értenek hozzá,mint "mi". viszont előfordulnak olyan dolgok,melyek egy szurkoló szemét adott esetben régóta bökik,a vezetők mégsem látják.
raúl-t nem elküldték,hanem el akart menni játszani.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.07.15. 14:51:08

sura írta: Itt a példa az "ősellenségtől" : a csapattal összeforrott Raul elküldése majdhogy nem palotaforradalomhoz vezetett, aztán Raul jó nagyot bukott a németeknél,
Ezt meg ki mondta neked? :)

Többivel nagyjából egyetértek, elég csak az utóbbi pár évre visszagondolva Touré,Henry,Busqets,Eto,Ibra elküldése, Bojan,Piqué,Masch, Messi fals9-es posztja, Abidal mint khv, Pedro esetére gondolni mikor a fél fórum meg volt győződve arról hogy az edző a nemnormális. Mindezt olyan stílusban írva hogy hihetetlen.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.15. 14:33:25

]pedig nem ritkán előfordul,hogy egy mezei szurkoló észrevesz valamit,amit a szakértő nem és ez idővel ki is derül. persze itt nem a mezei "szurkolokabarcánakmertmásisannakszurkol" drukkerekről beszélek.[/quote]

Mihez képest nem ritkán? És ez megéri azt, hogy minden magyar poszt tömény huhogás, siránkozás, leleplezés, kedvelvevés? Persze, vannak vezetői melléfogások, van, hogy a szurkoló kedvencét elküldik, van, hogy a szentimentális szempontok mások, mint a racionálisok.

Itt a példa az "ősellenségtől" : a csapattal összeforrott Raul elküldése majdhogy nem palotaforradalomhoz vezetett, aztán Raul jó nagyot bukott a németeknél,
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.15. 14:22:19

sura írta:Nem csípem azt a szurkolói attitűdöt, amelyik mindent jobban tud, mint az aktuális vezetők. És megfellebbezhetetlenül kinyilatkoztatja. Ráér az ilyesmi akkor, ha éppen lecsúszik a csapat.
pedig nem ritkán előfordul,hogy egy mezei szurkoló észrevesz valamit,amit a szakértő nem és ez idővel ki is derül. persze itt nem a mezei "szurkolokabarcánakmertmásisannakszurkol" drukkerekről beszélek.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.15. 14:20:18

Nem csípem azt a szurkolói attitűdöt, amelyik mindent jobban tud, mint az aktuális vezetők. És megfellebbezhetetlenül kinyilatkoztatja. Ráér az ilyesmi akkor, ha éppen lecsúszik a csapat.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.14. 23:26:54

barca99 írta:Csak abba nem gondolsz bele, hogy ezeknek a játékosoknak kb. húsz és harmincegynéhány éves kora között kell megkeresni ez egész életére való keresetet.
Ahhoz képest 20 és harmincegynéhány éves koruk között futja belőle luxusvillára, meg Ferrarira a garázsban, amit a biztonság kedvéért még havonta össze is tör. Arról ne is beszéljünk, hogy harmincegynéhány és hatvanegynéhány éves kora között meg elmegy edzőnek, amiből aztán legalább tisztesen meg tud élni. (meg mondjuk olyan rangon aluli dolgokat ne is említsünk, mint hogy profi pályafutása után elmegy esetleg DOLGOZNI)

szerk.: azért meg valahogy nem fogom sajnálni, mert csak Porschéra fogja futni neki Ferrari helyett, mert a szeretett klubjába akart jönni
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.14. 23:16:59

Csak abba nem gondolsz bele, hogy ezeknek a játékosoknak kb. húsz és harmincegynéhány éves kora között kell megkeresni ez egész életére való keresetet. Jobb esetben ez mondjuk még minimum 40 év, és ha hozzászoksz egy életszínvonalhoz, akkor nem szívesen adod alább. Persze nem kell sajnálni őket, így is jól keresnek, meg ha okosan fekteti be a pénzét, nem lehet baj, de az éremnek mindig van egy másik oldala...

Mondjuk Rosell helyében körbe vinném a játékosok között a befőttes üveget, rajta a felirattal, hogy Cesc-project. Aki szerint jó lenne ide, az beszállhatna a hatalmas fizetése egy részével. :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.14. 23:02:44

Tocy írta: Attól még, hogy más is megtette, még ő is megtette...
Az éppen azt példázza, hogy nem tett olyan nagy dolgot ezzel. Ennyi.

Amúgy Mascheranonál is meg mindenkinél, mielőtt hatalmas gesztusnak minősítjük, belegondoltunk, hogy mit jelent egy évi 6 milliós fizetésből 3 millióról lemondani? Sokan közülünk szerintem csak álmodnak arról, hogy évi 100 ezer eurónyit tehessenek zsebre, ők meg "nagylelkűen" lemondanak a 3. luxusvilláról meg a 20. sportkocsiról...Majdnem meghatódtam :roll:
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2011.07.14. 22:44:08

Tocy írta:
LG írta:
ab1daL írta:Egyébként ha már szóba jött ez a szavazás, volt egy másik is, amelyen a legtöbb voksot, a "Thiago-Cesc együtt" kapta.
Ez is jól hangzik, de vajon meg valósul-e? Nehogy az legyen, h Xavi-Iniesta-Fabregas váltogatják egymást, meg néha Keita kap szerepet, Thiago meg csak a kupában játszik, + néha jön időhúzó cserének.
Ettől félek én is, jó lenne a Thiago-Cesc páros, csak félek, hogy a kisbrazil nem fog szerepet kapni...márpedig bűn lenne eltékozolni a tehetségét Fabregas miatt...pláne Keita miatt.
Szerintem ha jön Cesc akkor Keitának mennie KELL.Minden meccsen rotálás lenne.Xavi-Ini,Cesc-Thiago,Xavi-Thiago,Cesc-Ini
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.14. 22:22:57

Kár ezen annyit legelni. A lényeg, hogy Pep és Xavi akarják. A többi úgyis azon múlik, hogy mit produkál, illetve milyen kényszereket szülnek sérülések, kiállítások.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.14. 22:04:59

LG írta:
ab1daL írta:Egyébként ha már szóba jött ez a szavazás, volt egy másik is, amelyen a legtöbb voksot, a "Thiago-Cesc együtt" kapta.
Ez is jól hangzik, de vajon meg valósul-e? Nehogy az legyen, h Xavi-Iniesta-Fabregas váltogatják egymást, meg néha Keita kap szerepet, Thiago meg csak a kupában játszik, + néha jön időhúzó cserének.
Ettől félek én is, jó lenne a Thiago-Cesc páros, csak félek, hogy a kisbrazil nem fog szerepet kapni...márpedig bűn lenne eltékozolni a tehetségét Fabregas miatt...pláne Keita miatt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.14. 21:45:51

ab1daL írta:Egyébként ha már szóba jött ez a szavazás, volt egy másik is, amelyen a legtöbb voksot, a "Thiago-Cesc együtt" kapta.
Ez is jól hangzik, de vajon meg valósul-e? Nehogy az legyen, h Xavi-Iniesta-Fabregas váltogatják egymást, meg néha Keita kap szerepet, Thiago meg csak a kupában játszik, + néha jön időhúzó cserének.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.14. 21:40:22

Egyébként ha már szóba jött ez a szavazás, volt egy másik is, amelyen a legtöbb voksot, a "Thiago-Cesc együtt" kapta.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.14. 21:38:01

LG írta:
Tocy írta:
Attól még, hogy más is megtette, még ő is megtette...komolyan, olyan elvakultan utálják itt páran, hogy hihetetlen. Érthető, hogy drága, meg lelépett kölyök korában, de annyiszor el lettek már sorolva az indokok...észérvek...és mégis elvakultan megy az árulózás. Na mind1, nem ragaszkodom hozzá én sem, hogy jöjjön, de azért lehetne objektíven is megítélni dolgokat...
Amellett is volt elég észérv, h miért tartják sokan árulónak, és miért nem helyeslik egyáltalán a leigazolását, nem? Pl. úgy emlékszem, h az Arsenal-Barca párharcokon sem viselkedett túl szépen, azt hiszem egy kis füttyöt kapott is a közönségtől, nagyon helyesen és jogosan! Meg aztán ott a 90 százalékos netes szavazás is, nem várják ám annyira őt Barcelonában a culé-k.
Jogos ez is, jelenleg nem szeretik ott őt annyira. Kíváncsi lennék amúgy a bemutatására, hogy miként fogadnák. A leigazolása ellen egyetlen normális érv van, de azért felér 10-zel : Nincs rá szükségünk.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.14. 21:37:00

Az objektív megközelítése az inkább az amikor kicsit fanyalgunk egy olyan ember több tíz milliós leigazolásától aki... most kezdjük előröl?!Szerintem egyik tábor se tudja meggyőzni a másikat.Én személy szerint ferde szemmel tekintek majd rá,ha jön,főleg,ha Alcántará barátom kárára lesz.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.14. 21:35:04

Tocy írta:
Attól még, hogy más is megtette, még ő is megtette...komolyan, olyan elvakultan utálják itt páran, hogy hihetetlen. Érthető, hogy drága, meg lelépett kölyök korában, de annyiszor el lettek már sorolva az indokok...észérvek...és mégis elvakultan megy az árulózás. Na mind1, nem ragaszkodom hozzá én sem, hogy jöjjön, de azért lehetne objektíven is megítélni dolgokat...
Amellett is volt elég észérv, h miért tartják sokan árulónak, és miért nem helyeslik egyáltalán a leigazolását, nem? Pl. úgy emlékszem, h az Arsenal-Barca párharcokon sem viselkedett túl szépen, azt hiszem egy kis füttyöt kapott is a közönségtől, nagyon helyesen és jogosan! Meg aztán ott a 90 százalékos netes szavazás is, nem várják ám annyira őt Barcelonában a culé-k.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.14. 21:29:57

sjd írta:
sura írta:Ezzel legalább vége lesz az örökösen ismételt árulózásnak.
Most egy olyan gesztust tett meg, amit az a Mascherano is, akinek gyakorlatilag semmi köze nem volt ehhez a klubhoz korábban (meg talán Villa is lemondott a fizetése egy részéről)
Attól még, hogy más is megtette, még ő is megtette...komolyan, olyan elvakultan utálják itt páran, hogy hihetetlen. Érthető, hogy drága, meg lelépett kölyök korában, de annyiszor el lettek már sorolva az indokok...észérvek...és mégis elvakultan megy az árulózás. Na mind1, nem ragaszkodom hozzá én sem, hogy jöjjön, de azért lehetne objektíven is megítélni dolgokat...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.14. 21:29:34

sjd írta:
sura írta:Ezzel legalább vége lesz az örökösen ismételt árulózásnak.
Most egy olyan gesztust tett meg, amit az a Mascherano is, akinek gyakorlatilag semmi köze nem volt ehhez a klubhoz korábban (meg talán Villa is lemondott a fizetése egy részéről)
Ennyi. Kiváncsi vagyok, ha most is Uefa kupás helyekért kaparnánk mint pár éve, akkor is ennyire akarna jönni, meg ekkora gesztusokat tenne. Miért van olyan érzésem, h nem? :lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.14. 21:26:41

sura írta:Ezzel legalább vége lesz az örökösen ismételt árulózásnak.
Most egy olyan gesztust tett meg, amit az a Mascherano is, akinek gyakorlatilag semmi köze nem volt ehhez a klubhoz korábban (meg talán Villa is lemondott a fizetése egy részéről)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.14. 21:21:29

Pepé és Rosellé viszont valószínűleg bevenné, csak már vehetné...
Válasz küldése