Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.04. 16:26:14

Én is azt olvastam, hogy a 36 feletti különbözet fele megy az Arsenalnak. Tehát ha 46-ért adjuk el, akkor 5 abból az övék.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.06.04. 16:25:18

Én eddig nem nagyon foglaltam állást, mert itt konkrétum még nem hangzott el, csak pánikolunk.

Amúgy volt már bármi hivatalosabb megerősítés erről hogy eladják, mert igazából nyilatkozatban emlékeim szerint senki nem tette ezt meg ?

A mundot meg el kell adni. :roll: :arrow: Ahogyan Bravo is órákra volt tőlünk, úgy ez Cesc - Chelsea dolog is egyre halkabb, de már embereket akasztunk olyan bűnért amit el sem követtek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.04. 16:14:23

hank1ee írta:
Tobias88 írta:Fabregasért egyre kevesebbet kérünk a pletykák szerint. 36 millió? Vicc 50 és kész, max 45 de inkább ne menjen
Ha 36 milliónál többet kapnánk érte, az átigazolási díja fele az Arsenalt illeti. Ezért.
úgy tudom a profit 50%-a járna az arsenalnak, tehát tegyük fel került 35-be és eladjuk 45-ért a 10 milliós nyereség fele az arsenalé.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.06.04. 15:53:54

hank1ee írta:
Tobias88 írta:Fabregasért egyre kevesebbet kérünk a pletykák szerint. 36 millió? Vicc 50 és kész, max 45 de inkább ne menjen
Ha 36 milliónál többet kapnánk érte, az átigazolási díja fele az Arsenalt illeti. Ezért.

Sosem fogom megérteni, hogy bagóért miért kellene elengedni (főleg, hogy nincs más választás).. A vezetőség inkompetens, ha megteszi.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.04. 15:49:59

Tobias88 írta:Fabregasért egyre kevesebbet kérünk a pletykák szerint. 36 millió? Vicc 50 és kész, max 45 de inkább ne menjen
Ha 36 milliónál többet kapnánk érte, az átigazolási díja fele az Arsenalt illeti. Ezért. De el lehet adni 50-ért is persze, ha tényleg ez az ostoba Bartomeu meg Zubizarreta szándéka, aki nem érdekel, hogy legenda volt. Gondolom a könyvelők már dolgoznak Barcelonában, mint Neymarnál:)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.06.04. 15:43:48

Fabregasért egyre kevesebbet kérünk a pletykák szerint. 36 millió? Vicc 50 és kész, max 45 de inkább ne menjen
94:39 6 - 1
Sylvinho
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.05.08. 13:07:14

2014.06.04. 15:07:40

Hello Mindenki!

Íme az én elképzeléseim a jövő évi Barcáról:
A kapuba Stegen mellé(elé-mögé-alá..) nem mindenképp a Bilbaobol vásárolnék, akik híresen makacs eladók. 5 millió alatt lenne Caballero, Kameni stb.
A védelembe szerintem nem 4 sztárra van szükség, Piqué mellé a kezdőbe egy magabiztos, erős játékos illene mint Mangala. Mögöttük Bartraval és egy tapasztalt, pénztakarékos játékossal meg is lennénk a szezonra.
Középpályán Fabregast megtartanám, Xavival (aki még mindig nagyszerű játékos), Iniestaval, Busquetsel és a fiatal Rafinhaval kiegészülve nekivághatunk az idénynek.
Kreatív szekcióba Reus kitűnő választás lenne, egy német topcsapat húzóembereként, fiatal kora ellenére sok tapasztalattal, viszonylag alacsony áron nem lehet nagy bukta.:)
A túlhypeolt méregdrága Agüerot nem erőltetném (10+ milliós fizetését is sokallom, amiből nem adna alább), viszont középcsatárra szükség van, egy Lukaku típusú agilis, fiatal, erős játékost szívesen látnék a variációs lehetőségek bővítése érdekében.

A klub fizetési rendszerét viszont nem értem: csillagászati fizetést biztosítani egy Európában még nem bizonyított fiatal srácért, egy 4 évre élő szerződéssel rendelkező játékos hatalmas fizetését a gyenge szezonja után majd' megduplázni. wtf? Nem csodálom az óriási adósságállományt, és a garasoskodást a játékospiacon:D
Az idei átigazolási politikánkat, ami kacsákra épül viszont még nem szidhatom, remélem a legjobbakat.

Visca el Barça!

Üdv.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.04. 13:23:07

Agger ? Vele mi a helyzet , tavaly szajkózták éjjel nappal , szerintem ő is egy elérhető játékos lenne 3 éve még simán van. Addigra Bartra simán beérne.
Szerintem Fabregas nem fog eligazolni. Chelseaba Mou miatt nem menne szerintem. Arsenalba megvannak. MU pedig nem indul bl-ben , oda se fog menni.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.04. 12:46:43

Nehéz a sok pletykára reagálni, de Piszczek nálam is jó tökéletes megoldásnak tűnne Alves helyett, bár nem fiatal, de egyelőre jobb lenne a kezdőbe, mint Montoya, viszont a spanyolnak is adnék sanszot, hogy kiszorítsa a kezdőből az érkezőt.

Reus-szal nekem csupán annyi a problémám, hogy vele biztosan nem változna a támadószekció, Messi maradna középen... annyival pedig nem biztos, hogy jobb, mint Sánchez, hogy megérje elhozni.

Cesc-et pedig 1000%, hogy nem igazolja le Pep. Hova tenné be? Így is tele vannak a középpályán...
Cesc Angliába fog menni, ha távozik, az biztos. Utódjaként pedig sokkal inkább Kok kellene, mint Rakitic. A spanyol már jobb játékos és fog még fejlődni is. Cesc-ről pedig még annyit, hogy sokkal jobban teljesítene pl. a Real-ban vagy a Chelsea-ben, ahol legalább egy ütköző ember van mögötte, ő pedig középről, EGYEDÜL tudná irányítani a csapatot. Az Arsenal-ban is rendre voltak mögötte olyan emberek, mint Vieira, Edu, Gilberto Silva, Flamini, Diaby, Song, Denilson... sokszor egyszerre ketten is. Így Cesc-nek nem volt szüksége arra, hogy olyan szinten kelljen foglalkozni a védekezéssel, mint itt Xavi-nak, illetve sokkal előrébb is játszott. Nem is beszélve arról, hogy ami neki nagyon ment: kiugratások, azt itt egyre kevésbé tudja kamatoztatni a leszűkült játéktér miatt (és akkor az elöl lévők sétálgatásáról nem is beszélve). Ha meg akarnánk őt tartani és kihasználni a benne rejlő potenciált, akkor annak Iniesta lenne az áldozata. Itt kb. érdemes is befejezni, mert kettőjük közül Iniesta a jobb játékos, illetve kettőjük közül hozzáállás alapján is inkább Iniesta érdemli meg, hogy a csapatban maradjon. Xavi posztjára pedig olyan játékos kell, aki jó az előre játékban, de elég labdabiztos is (mindegy, hogy azért, mert pörög, mint gólya... a levegőben, vagy fizikálisan erőteljesebb). Koke pedig pont olyan, aki nem túl támadószellemű, mint Cesc, de nem is védekező középpályás. Xavi nagyon sokat profitált abból, hogy kezdetben védekező középpályást játszattak vele, jobban megtanulta becsülni a labdát. Megtalálta az egyensúlyt a védekezés és a támadás között. Erre pedig Koke inkább képes, mint Cesc, aki egy 4-4-2-es vagy 4-2-3-1-es rendszerben, mint irányító tökéletes, de ilyen poszt nálunk nincs és nem is valószínű, hogy lesz (bár én 4-2-3-1-et el tudnék nézi...). Bár megtartottuk volna Thiago-t, mert az ő játéka sokkal inkább illik a mi játékrendszerünkbe... de utólag már mindegy :roll:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.04. 12:21:10

Bojan + 7 millió euró = Bravo?
Egész elfogadhatónak tűnik így elsőkörben ha más kapusban nem gondolkozik LE.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.04. 12:05:28

Wenger jobb szélre is talált egy újabb fekete gyöngyszemet. :twisted: Csak felhívnám, hogy hello, Zubi vagyok, neveket akarok hallani :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.04. 11:56:03

MichaaBee írta:szerk.: Illetve akár halászhatnánk valami Yaya féle gyereket a francia ligából... :-k http://www.transfermarkt.com/serge-auri ... ler/127032
megy az arsenalhoz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.06.04. 11:42:57

A Reus-ról szóló hírnek is lehet örülni, bár nekem ez tetszik leginkább:Piszczek
Tartok attól, hogy kacsa, viszont az év üzletét kötnénk szerintem, ha 20-ért őt hoznánk el Alvés helyett. Piszczek nálam top3 jobbhátvéd pillanatnyilag, akárhányszor láttam a Borussiában, engem mindig meggyőzött a képességeiről. Kiválóan védekezik, de hasznosan segíti a támadásokat és nem ügyetlen gyerek. Nagyjából Abidal jobboldali megfelelőjét látom benne. :D
Pozitívum még, hogy nem akkora nagy név, hogy ne lehessen Montoya miatt padoztatni, ha úgy adódik.

szerk.: Illetve akár halászhatnánk valami Yaya féle gyereket a francia ligából... :-k
http://www.transfermarkt.com/serge-auri ... ler/127032
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2014.06.04. 11:31:03

Azok alapján akiket a sajtó az elmúlt pár napban bedobott mint lehetséges érkezőket, (gondolok itt pl. Mathieu, Cuadrado, Llorente, Koke, Rakitic..stb), ha nem tudnám hogy a Barcelonával kapcsolatban boronálták össze ezeket a játékosokat, azt hinném hogy kb Roma, Liverpool, Schalke kaliberű csapatokkal hozták hírbe őket. Nem akarom lebecsülni egyik játékost sem, de könyörgöm vegyük már észre hogy ezek középszerű játékosok!!! Nem mondom azt hogy 1-2 közülük nem válna be, de 30-40-50 milliókat kiadni ilyen lutri futballistákért óriási hiba lenne..Lehet itt azzal jönni, hogy Rakitic élete szezonját játszotta, vagy hogy Koke mekkora tehetség (nálam pl. Rafinha ezerszer előrébb tart nála), vagy hogy Cuadrado bejátssza az egész jobbszélt (csak épp azt nem tud amiért megvennék, védekezni..), nem tudom és nem akarom elfogadni hogy a sztárjainkat ilyen közepes játékosokkal akarja pótolni a vezetőség. Még ha padra, kiegészítő embernek jönne ezek közül 1-2, akkor azt mondom ok, de így hogy a kezdőbe..
Azzal egyetértek hogy változások kellenek, nem csak a selejtet kell eladni most nyáron, hanem a kezdőben is komoly változások kellenek, legalább 4-5 kezdő szintű futballistát kell igazolni most nyáron!

Kapus poszt: Ter Stegen-nek nagyon örülök, én Bravonak is örülnék mint 2. számú kapus. Igenis jó az ha van majdnem 2 azonos szinten lévő kapus. Nálam Ter Stegen lenne az 1. számú kapus, és ha Bravo elfogadja hogy 2. számúnak érkezik akkor jöjjön egész nyugodtan. Kupában védhet, és ha netán Stegennel történne valami, mint pl. idén Valdessel, nyugodtabban fogok leülni meccset nézni ha tudom hogy egy magabiztos, jó kapus áll a kapuban, és nem szűkül össze a gyomrom minden egyes hátraadott labdánál úgy mint idén tavasszal mikor Pinto állt a kapuban.
Az pedig hogy mennyiért jön, engem nem izgat, nem az én pénzem, nyilván jó volna minél olcsóbban megúszni, de ha Bravo jönne akár 6-7 évig nem kéne a kapusposzttal foglalkozni és költeni rá.

Védelem: Alves mehet felőlem nyugodtan, helyére Danilo az első, és talán egyetlen jelöltem. Én a vezetőség helyében rögtön leraknék 50 milliót és hoznám a Danilo, Mangala párost, ennyiért szerintem oda is adnák őket. Ha nem Danilo, akkor pedig szétnéznék a francia piacon, ott bármikor simán lehet találni valamilyen fekete kéttüdejű robotot, aki védekezni is tud, és még a támadásokat is tudja segíteni, persze nem eszetlen módon.
Középen mint említettem Mangala az első számú jelöltem, biztos vagyok benne hogy 2-3 éve belül, de lehet még annyi se top 3-as belső védő lesz. Mellé hoznám még Marquinhos-t, és kész is, ilyen Laporte, Mathieu féle embereket felejtsük el. Mascheranot el kell adni még most, amíg van rá vevő, illetve most még relatíve normális összeget is kaphatunk érte. Pique, Mangala, Marquinhos, Barta négyes ütne mint az ipari áram, arról nem beszélve hogy mindegyik fiatal, így akár ezt a posztot is meg lehetne oldani 4-5 évre előre!

Középpálya: Fabregast megtartanám még most nyáron, odaadnám neki a karmesteri pálcát, aztán ha idén se villant semmi extrát jövőre is el tudjuk adni ugyan ennyiért. Rafinhanak örülök nagyon, nagyobb potenciált látok benne mint anno a tesójában, remélem megkapja a lehetőséget és tud bizonyítani. Ebbe a csapatrészben nagy változások nem kellenek, egyedül ha Fabregas elmegy helyette kell valaki, bár őszintén szólva fogalmam sincs hogy ki, ez legyen Zubiék dolga. Song is biztos távozó nálam. Valaki említette kicsit lejjebb Luis Gustavot, nekem már régóta piszkálja a fantáziámat, a tegnapi brazil meccsen őt külön figyeltem, és ismét csak meggyőzött. Song árából simán el lehetne hozni szerintem. Nagyon kellene egy olyan ember a középpályára aki tud ütközni, mert sajnos egyetlen ilyen játékosunk sincs ott. Ráadásul nagyon labdabiztos, és szerintem a padot is tűrné. Kár hogy az ő neve még pletykaszinten se merült fel egyszer sem. Viszont ha ő nem, akkor szétnéznék itt is a francia bajnokságban, anno is mekkora vételt csináltunk Touréval, ki tudja, talán találnánk még egy csiszolatlan gyémántot.
Xavinak idén egyértelműen már csak kiegészítő embernek szabad lennie, ha többet fog játszani mint Rafinha akkor akkor továbbra is nagyon nagy problémáink lesznek. Minden tiszteletem az övé, de el kell neki is fogadnia hogy eljárt felette az idő.

Csatársor: Pedronak mennie kell, sajnos idén nyáron még csak pletykákat se olvastam róla hogy valaki vinné. Egyértelműen őt adnám el Alexissel szemben. Alexist megtartanám, ha viszont ő nagyon menni akar, és legalább 30 milliót adna érte valaki akkor felőlem mehet ő is. A helyére viszont itt is csak egy játékost tudok elképzelni, ő pedig Reus. Agüero őszintén szólva nekem nem kéne. Ha akarunk középcsatárt is, akkor csakis vérbeli centert igazolnék, ide pedig az egyetlen és elsőszámú jelöltem Mandzukic. Lewa érkezésével nagyon kifelé áll a rúdja Münchenből, 20-25 millióért simán hozható lenne.

Tudom, elég FM-esre sikerült, és azt is tudom hogy az érkező játékosok akiket leírtam legalább 200 millióba fájnának, de az eladott játékosokból is befolyna kb 80-90 milliót legalább, és akkor máris nem tűnik soknak az a 110-120 millió, főleg ha hozzáveszem hogy ebben a jövő évi játékosvásárlásra szánt összeg is benne van, mivel ugye jövő nyáron valószínű nem igazolhatunk!
Most nyáron kell drasztikus változásokat eszközölni, mert jövőre nem lesz rá lehetőség. A vezetőség is nyissa ki azt a roh@dt pénztárcát, ne legyenek töketlenek, hozzuk el akit el kell, különben tényleg nagyon keserű és nehéz 2-3 évnek nézünk elébe!
LE pedig ha megkapja azokat a játékosokat akiket szeretne, remélem egységes és győztes csapatot tud majd felépíteni!
A vezetőség pedig ha nem tudja elhozni az elit játékosokat, csak a fentebb említett középszerűeket, akkor egyrészt takarodjanak amerre látnak, másrészt meg ne csodálkozzanak majd ha jövőre se meg azután se nyerünk semmit..

És a végére még egy számomra pozitív pletyka a mundorol:
http://www.mundodeportivo.com/20140604/ ... 07382.html
V I S C A E L B A R C A
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.04. 11:25:15

Fabregast is megszerzi Guardiola?
Nem arról volt szó, hogy Pep el akarta küldeni innen első éve után, mert nem tetszett neki a hozzáállása? :D Ami még hiányzik nekem, az egy PSG-Fabregas cikk, de ahogy az újságírókat ismerem erre se kell sokat várni szerintem.

Úgy látszik elértünk már a "hihető kacsák" végére, úgyhogy mostantól jönnek az eddigieknél is őrültebb hírek. Pedig még csak június eleje van, mi lesz itt nyár végére..? :roll:
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.04. 11:06:05

A hollandok szövetségi kapitánya, Louis van Gaal kijelentette, nem tűr belebeszélést majd a munkájába akkor, amikor a Manchester Unitednél dolgozik.
http://www.futballista.hu/2014/06/04/van-gaal-fenyeget/" target="_blank
Bár csak nekünk is ilyen edzőnk lenne. :D Én is sajnos attól tartok hogy nálunk az elnökség dönti el hogy ki a megfelelő a csapat számára. :cry:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.04. 10:53:47

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ja-2340345" target="_blank

A Madrid ilyen mértékű eladásai után ( + tavaly Callejon,Raul Albiol, Higuain) a hajam égnek áll, amikor a mi játékosaink eladása és annak összege kerül szóba.

Valami nagyon nincs rendben annak a fejében, aki ezt nálunk bonyolítja.

Például egy Tello szintű játékos esetleges eladása, de említhetném Fabregas árának meghatározását is, szemben Kokéval, aki futott egy jó szezont.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.06.04. 08:35:43

Őszintén megmondom nagyon unalmas ami mostanában megy a Klub körül.
Mindenki jön azzal, hogy Laportáék eladósították a csapatot stb.. Hát szerintem ez a bohóc banda sokkal nagyobb károkat okozott a Barcelonának mint bárki eddig...Lassan a Klub presztízse elindul lefelé ha már el nem indult....
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.04. 08:16:21

Alcantara írta:
Petr írta: Véleményem szerint meg kell szabni azt, hogy egy évben mennyit költhet egy klub. Számomra ez lenne a pénzügyi fair play következő lépcsője.

Nyitott kapukat döngetsz! Éppen ez a létrehozott Pénzügyi Fair Play szabályozásának lényege.
Egy adott klub nem költhet többet tárgyévben, mint amit a bevételei generálnak.
Egyetlen kitétel van, ahol korlátlan a befektetés: az utánpótlás területe.

A szabály megvan, annak betartatása nem okozhatna különösebb gondot az illetékeseknek, csak alkalmazni kellene paragrafus szerint, kőkeményen mindenkire. :roll:

Nyilván látszódik is az igazolásoknál, mennyire lehet hatni a klubokra. #-o
ha valóban komolyan vennék ezt a szabályzatot találnak kiskaput a klubbok,most mondok egy hülyeséget pl: ha a chelsea csak 20 milliót költhet fabregasra akkor a következő évben adja majd a másik 20at...
itt a legnagyobb baj hogy évről évre jön egy tucat név akit felkap a média,és 30 millió alatt nem találsz használható játékost,mára presztis lett drágán adni a játékost,nekem nem tudja bemagyarázni senki azt hogy,Bravó-ért 10-15millót kell fizetni,avagy a herrera ára 30milló felett van,stb.
válogatott játékosok nem érik a felét... Laporte mitől 40millió?mert végig játszott egy szezont a Bilbaoban??jó nem volt rossz idénye,és fiatal,utánpótlás válogatott.
de mennyi ilyen játékosunk van? tello,Bartra.montoya,sergi, akikben 2x annyi lehetőség van mint herrerában ha ők is játszanának rendesen,mi fabregast nem fogjuk tudn eladni annyi pénzért amennyiért mondjuk a Koké-t vesztegetik,és Fabregas már tett le valamit az asztalra,koke kb pont annyit mint Alexis,csak a madrid Bl. döntős lett, és Bajnok.
és egy david Villát meg aprópénzért elpocsékoltuk...bár szerintem a berccelona utóbbi 5évében nem adott el normális áron játékost....
egy egyszerű példa:
Tello-t oda adjuk Bravóért + több millót meg + ez az
ha Tello egy Sevillában játszana most célpont lenne és 20milla alatt nem adnák el...

ebben a szezonban olyan kitünő és sikerekben gazdag évünk volt hogy telljesen mindegy lett volna hogy épp Sergi Roberto kezd vagy xavi,Alves vagy Montoya... annyi előnye lenne hogy látnánk őket 90percet focizni valódi tét meccsen,(akár egyszerre) hogy lássák tisztán kivvel is lehet számolni a következő idényben.. az hogy egyszer 10percre áll be egyszer 20ra utánna 5 meccsig nem látni,nem biztos hogy elég önbizalmat ad arra hogy bizonyítson,persze lehet itt hozni a példát hogy Messi tudott meg stb,csak ő pont egy olyan korszakba csöppent bele ami jóformán ellenfelünk nem nagyon volt,egy csúcsformában lévő Dinho,Etoo,Deco stb
mikor ment nem rég Pep-el a csapatnak és tello példáúl remekül játszott vitte is volna minden sztár klub most meg nem játszattuk 1-1,5éve és tessék Bravóra cseréljük meg adunk még 10valamennyit
Fontas,Thiago ugyan ez,most leszek kiváncsi Rafinhaék mennyi időt kapnak,mert ha eladjuk Fabregast ( :( ) akkor Xavit tegyük szépen a padra és kezdjük el játszatni Sergi-t Rafinhát és majd lesz valami,arra hiába várunk hogy 5évig kispadon legyenek és edzéseken majd világ klasszis játékosok születnek.
Ráadásul ha Eladjuk Fabregast 40millóért örüljünk ha a felét megkapjuk,az arsenal miatt, és jött ez a neymaros ügy is,a védelmünk kapussal együtt alsóhangon 70millió...ugyse lesz kit megvenni...ilyen Rakitic-et ha 7,5milliónál többe kerül akkor jobban járunk Sergiékkel.. és többint valószinű hogy rakitic 30milla körüli áron lehetne megszerezni... meg persze akkor már ahogy ismerjük a részleteket:23 edzőmeccs,ha bl döntős a arca + 10 milló ha bajnok +5 ha kupát is nyerünk +2 ha rakitic kezdő a meccsek 65%ban akkor még 3 millió.... és ha elakanánk adni mikor csúcsformában van akkor az eladási árát megfejeljük még 5millióval és oda adjuk a Sevillának...


kérem tisztelettel... Játszanak az U21es válogatott játékosok a barcelonában bizonyítsanak ha tudnak ha nem akkor talán eltudjuk adni őket 10milla körül... jobbat jelenleg nem fogunk tudni igazolni...sem pénz nincs...sem elképzelés hogy mit csináljanak... lassan komolyan elhiszem hogy a vezetőség még nálam is hülyébb!!
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.04. 08:16:02

Alcantara írta:
Petr írta: Véleményem szerint meg kell szabni azt, hogy egy évben mennyit költhet egy klub. Számomra ez lenne a pénzügyi fair play következő lépcsője.

Nyitott kapukat döngetsz! Éppen ez a létrehozott Pénzügyi Fair Play szabályozásának lényege.
Egy adott klub nem költhet többet tárgyévben, mint amit a bevételei generálnak.
Egyetlen kitétel van, ahol korlátlan a befektetés: az utánpótlás területe.

A szabály megvan, annak betartatása nem okozhatna különösebb gondot az illetékeseknek, csak alkalmazni kellene paragrafus szerint, kőkeményen mindenkire. :roll:

Nyilván látszódik is az igazolásoknál, mennyire lehet hatni a klubokra. #-o
ha valóban komolyan vennék ezt a szabályzatot találnak kiskaput a klubbok,most mondok egy hülyeséget pl: ha a chelsea csak 20 milliót költhet fabregasra akkor a következő évben adja majd a másik 20at...
itt a legnagyobb baj hogy évről évre jön egy tucat név akit felkap a média,és 30 millió alatt nem találsz használható játékost,mára presztis lett drágán adni a játékost,nekem nem tudja bemagyarázni senki azt hogy,Bravó-ért 10-15millót kell fizetni,avagy a herrera ára 30milló felett van,stb.
válogatott játékosok nem érik a felét... Laporte mitől 40millió?mert végig játszott egy szezont a Bilbaoban??jó nem volt rossz idénye,és fiatal,utánpótlás válogatott.
de mennyi ilyen játékosunk van? tello,Bartra.montoya,sergi, akikben 2x annyi lehetőség van mint herrerában ha ők is játszanának rendesen,mi fabregast nem fogjuk tudn eladni annyi pénzért amennyiért mondjuk a Koké-t vesztegetik,és Fabregas már tett le valamit az asztalra,koke kb pont annyit mint Alexis,csak a madrid Bl. döntős lett, és Bajnok.
és egy david Villát meg aprópénzért elpocsékoltuk...bár szerintem a berccelona utóbbi 5évében nem adott el normális áron játékost....
egy egyszerű példa:
Tello-t oda adjuk Bravóért + több millót meg + ez az
ha Tello egy Sevillában játszana most célpont lenne és 20milla alatt nem adnák el...

ebben a szezonban olyan kitünő és sikerekben gazdag évünk volt hogy telljesen mindegy lett volna hogy épp Sergi Roberto kezd vagy xavi,Alves vagy Montoya... annyi előnye lenne hogy látnánk őket 90percet focizni valódi tét meccsen,(akár egyszerre) hogy lássák tisztán kivvel is lehet számolni a következő idényben.. az hogy egyszer 10percre áll be egyszer 20ra utánna 5 meccsig nem látni,nem biztos hogy elég önbizalmat ad arra hogy bizonyítson,persze lehet itt hozni a példát hogy Messi tudott meg stb,csak ő pont egy olyan korszakba csöppent bele ami jóformán ellenfelünk nem nagyon volt,egy csúcsformában lévő Dinho,Etoo,Deco stb
mikor ment nem rég Pep-el a csapatnak és tello példáúl remekül játszott vitte is volna minden sztár klub most meg nem játszattuk 1-1,5éve és tessék Bravóra cseréljük meg adunk még 10valamennyit
Fontas,Thiago ugyan ez,most leszek kiváncsi Rafinhaék mennyi időt kapnak,mert ha eladjuk Fabregast ( :( ) akkor Xavit tegyük szépen a padra és kezdjük el játszatni Sergi-t Rafinhát és majd lesz valami,arra hiába várunk hogy 5évig kispadon legyenek és edzéseken majd világ klasszis játékosok születnek.
Ráadásul ha Eladjuk Fabregast 40millóért örüljünk ha a felét megkapjuk,az arsenal miatt, és jött ez a neymaros ügy is,a védelmünk kapussal együtt alsóhangon 70millió...ugyse lesz kit megvenni...ilyen Rakitic-et ha 7,5milliónál többe kerül akkor jobban járunk Sergiékkel.. és többint valószinű hogy rakitic 30milla körüli áron lehetne megszerezni... meg persze akkor már ahogy ismerjük a részleteket:23 edzőmeccs,ha bl döntős a arca + 10 milló ha bajnok +5 ha kupát is nyerünk +2 ha rakitic kezdő a meccsek 65%ban akkor még 3 millió.... és ha elakanánk adni mikor csúcsformában van akkor az eladási árát megfejeljük még 5millióval és oda adjuk a Sevillának...


kérem tisztelettel... Játszanak az U21es válogatott játékosok a barcelonában bizonyítsanak ha tudnak ha nem akkor talán eltudjuk adni őket 10milla körül... jobbat jelenleg nem fogunk tudni igazolni...sem pénz nincs...sem elképzelés hogy mit csináljanak... lassan komolyan elhiszem hogy a vezetőség még nálam is hülyébb!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.04. 07:20:52

Petr írta: Véleményem szerint meg kell szabni azt, hogy egy évben mennyit költhet egy klub. Számomra ez lenne a pénzügyi fair play következő lépcsője.

Nyitott kapukat döngetsz! Éppen ez a létrehozott Pénzügyi Fair Play szabályozásának lényege.
Egy adott klub nem költhet többet tárgyévben, mint amit a bevételei generálnak.
Egyetlen kitétel van, ahol korlátlan a befektetés: az utánpótlás területe.

A szabály megvan, annak betartatása nem okozhatna különösebb gondot az illetékeseknek, csak alkalmazni kellene paragrafus szerint, kőkeményen mindenkire. :roll:

Nyilván látszódik is az igazolásoknál, mennyire lehet hatni a klubokra. #-o
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.04. 00:57:45

Egyszerűen nevetséges, amit az utóbbi időben velünk művelnek...egyfolytában csak az ilyen meg olyan büntetések és eljárások. Nem tudom, hogy mi kell még ahhoz, hogy leváltsák ezt a vezetőséget. Bizalmi szavazást kellene kezdeményezni, hátha...

Egyébként érdekes dolog az, hogy a nálunk ezerszer jobban költekező, többet üzletelő Real Madridot "békén hagyják"... lehet mondani akármit, de ez akkor is elég szándékosnak tűnik. :roll: Bár ha megnézzük a jelenlegi európai elitet... Real, Bayern, City, PSG, Chelsea, Juve van még rajtunk kívül ott, plussz 1-2 olyan csapat, amelyiknél beért az építkezés, mint pl. jelenleg az Atletico, Liverpool, esetleg a Dortmund, bár utóbbi inkább leszálló ágban van, mert az igen szimpatikus Bayern-politika nem tűr meg állandó vetélytársat. És akkor ott van még a Monaco, akik ha kinyitják a pénztárcát, akkor felzárkózhatnak a PSG-re és 1-2 éven belül vehetnek maguknak egy trófeát. Siralmas, hogy mennyire a pénz az úr... és ez csak rosszabb lesz, mert egyre inkább a háttérbe szorulnak azok a csapatok, ahol ésszerűbben próbálnak építkezni.

Visszatérve az igazolásokra: a mi fegyverünk az lehet, ha 1-1 ilyen pénzes csapattal szemben az adott játékos minket favorizál. Kényszeríteni egy játékost sem érdemes, mert annak csak a csapat látja a kárát. Tehát, ha pl. Agüero annyira nagyon jönni akar, akkor 40 körüli összegért vagy 45 körüli összegért el fogják tudni hozni. Persze ez áldozattal jár majd, mert valószínűleg a játékos itt nem kap majd akkora fizetést. Nem mintha ettől majd spórolnia kellene... :roll:
De ez csak egy példa volt, írhattam volna, Thiago Silva-t is vagy mást. Egyébként Morata átigazolásával Llorente esélyesebb lett a távozásra a Juventus-nál, ami számunkra nem sok jót ígér. :lol: Ahogy Pedro szavai sem Sánchezzel szemben.

Védelem. Én a pletykák alapján úgy látom, hogy Marquinhos az első számú jelölt Piqué mellé, ha pedig ő nem jön össze, akkor Laporte a második számú jelölt. Nagy kár, hogy Mangala nem esélyes. Helyes, vagy nem helyes, úgy tűnik, hogy Piqué lesz a vezér... ez sem sok jót ígér.

Középpályán én Cesc eladásával egyetértek, viszont az, hogy egy Rakitic-et vegyünk helyette a kezdőbe... az nagyon szánalmas. Nem rossz a horvát, de nem véletlenül nem állnak érte sorban többen is. Kíváncsi lennék, hogy mi jár Lucho fejében... Én nem tartanám elvetélt ötletnek, ha hoznánk egy olyan izomembert, mint Touré a középpályára és a staféta Busquets-hez kerülne. Más kérdés, hogy őt is kicsit hátsón kellene billenteni (és akkor szépen fogalmaztam). Bár azt kétlem, hogy egyszerre jönne Touré és Agüero is Manchesterből, elég valószínűtlen. Örülhetünk ha az egyik érkezik. Viszont Touré-hoz hasonló védekező középpályás nem sok van jelenleg a piacon. Meg lehetne próbálni esetleg Luis Gustavo-t a Wolfsburg-tól, de mivel ez még csak fel sem merült eddig, ezért nem is beszélek többet róla.

Kapusposzton továbbra is vicc kategória, hogy Bravo-t megvesszük 10 körüli összegért, amikor nem egy tehetséges kapusunk van a fiatalok között, ráadásul Ochoa vagy Caballero ingyen jöhetne. És itt vissza is lehet kanyarodni a vezetőségbeli gondokhoz. :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.03. 23:40:54

Ez az adóügy kicsit más színben tünteti fel most a dolgokat, lehet, hogy Bartoék tudták, hogy ez jön, és ezért nem vettünk még védőt? :roll: Persze ez csak egy összeesküvés elmélet részemről, de azért nagyon érdekes ez a dolog..
zeus021 írta:
Laza írta:aki látta a Brazil meccset adna egy kis infó hogy hogy játszott az a Henruqie akivel olyan jó üzletet csináltunk?
nagy munkára nem késztették a panamai támadók, de nem mozgott rosszul, egy esélyt igazán megérdemelt volna nálunk is a bizonyításra és lehet most nem lenne ennyire égetően szükség 2 középhátvédre
Felkészülési meccseken pályára lépett nálunk egyik szezonban, de Fontás és Muniesa 5x olyan jók voltak, mint ő akkor.. Labdakihozatalban rém gyenge volt. Lehet, hogy így 5 évvel később beért, de nálunk akkor nem futott volna be karriert, ebben 99,9%-ig biztos vagyok.

A mai meccsen konkrétan 0 dolga volt, szerintem egyszer sem kellett szerelnie.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.06.03. 23:24:14

Laza írta:aki látta a Brazil meccset adna egy kis infó hogy hogy játszott az a Henruqie akivel olyan jó üzletet csináltunk?
nagy munkára nem késztették a panamai támadók, de nem mozgott rosszul, egy esélyt igazán megérdemelt volna nálunk is a bizonyításra és lehet most nem lenne ennyire égetően szükség 2 középhátvédre
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.03. 23:05:18

Yaya(07-10) írta:most olvastam, hogy az adóhatóság a fejünkre koppintott, és ha nem sikerül tisztázni magunkat komoly büntetést kell majd fizetni, nagyságrendileg 50milliót. Ha ez bekövetkezik az összes ballasztot pénzzé kell tennünk, hogy fussa 1-2 normális igazolásra.

Ez a Mathiau transzfer(bár én örülök neki) azért érdekes, mert tavaly nyáron hosszabbított és egy éve apróért megszerezhettük volna.

Licitháborút nem fogunk nyerni egyik olajos csapattal szemben sem, ezért nehéz lesz jó védőt találni. egyre inkább az az érzésem, hogy a következő évben is mascheranot kell néznem középhátvéd poszton...nagyon remélem, ha csak 1-2 évre is, de találunk minőségi középhátvédet.
Ha a Laporte Márkinnyosz párosból jön valaki pezsgőt bontok.

Elől megvagyunk, jöjjenek a fiatalok, őbennük legalább van tűz!

Egyetértek! Kell egy jobbszélső és egy KH ennyi. MEg is vagyunk , persze ne adjunk el fontosabb játékosokat (Cesc,Alexis) .Fiatalok megjöttek , töltelékek mehetnek ( Affelay , Pedro , Dos santos) Tello és Cuenca közül az egyiket meghagynám. A másik azt sem értem hogy Reusért mist sírnak itt páran , megmondta , hogy 1 évet még mindenféleképpen marad a Dortmundban.
Jövőre meg viszi a Bayern , ugyh. esélytelen. Akit esélyünk lesz megvenni az Agüero , de őt is csak jövőre , mert akkor Alexis vagy PEdro már tuti elmegy.
Válasz küldése