Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.24. 15:42:08

Troym írta:
2023.07.24. 14:18:19

Jól elkanyarodott a mondandóm.
Nem hasonlítgatok a Reallal.
Abszolút nem érdekel, hogy kinek a jobbhátvédje jobb, nekünk vagy a Madridnak. Engem az érdekel, hogy a RM balszélsőjét hogyan állítja meg a mi jobbhátvédünk. Fordítva azért nem érdekel, mert a Madridi jobbhátvédnek adott esetben Ferran-Fati-Dembele-Abde az ellenfele. (Dembele gondolom 10 perc alatt kidől az új szezonban is, így gondolom a másik 3 srác közül valaki) Azért Viniciust megállítani szerintem jóval nehezebb.
De akkor írom az Arsenalt / PSGt, Bayernt inkább. Szóval kérdem én ezen csapatok balszélsői ellen elég Kounde, vagy ha sérült, akkor SR?

Valószínű igen 60m lenne egy jhv, nem olcsó, de én simán beáldoznám akár Raphinhát / Dembelet egy jobbhátvédért. Szélső támadónk akkor is maradna, és annyira nagy gólgyáros ez a két játékos sem volt.
Persze durrogtathatnám, hogy FT, Fati gyengébb stb, de ilyen-olyan okból igazából bármelyik eladható lenne.
Csak azért hoztam fel példának a Realt, mert van legtöbbször párhuzamba állítva a keretünk/játékosaink (de hozhatnék fel más csapatokat). És ha nálunk ez bukkan fel, hogy Koundé meg tudja-e állítani XY balszélsőt nemzetközi szinten, a több BL csapatnál még nálunk is rosszabb a helyzet.
De ezért van az, hogy ilyen esetekben Araujo veszi át a szerepet, aki mellett Vinicius max dobálja magát vagy dumál, de még azt a Rashordot is leszedte tavaly szélen/középen, aki abban az időszakban magasan Európa legjobb formában lévő támadója volt, Haalandot és Mbappét is maga mögé utasítva és azért egy Cristensen-Koundé belső védő páros sem gyenge, ha éppen az uru szélen játszik.

És ez a min. 60 millió is egy olyan összeg, amit kb. érnek, de azt nem jelenti, hogy ennyiért el is adnák, főleg nem egy City, Chelsea, PSG, Pool. Ha lenne ennyi pénzünk, az pl. sokkal inkább egy olyan posztra kellene fordítani, amit pl. Kimmich képvisel. Xavi is ezeket a pozíciókat kívánta megerősíteni, de olyan jh, aki igazi előrelépés lenne felejtős.
Sztem egy Pavarddal sem lennénk előrébb, érte is zsebbe kéne nyúlni, meg komoly bérrel számolni. Cancelo szintén netto 10 fölött és még egy kölcsönért is fizetni kellene.
bence0330 írta:
2023.07.24. 13:17:02
Magnus írta:
2023.07.24. 13:11:04
A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Ez az évtized kacsája :D Egy 200M körüli, 100M körüli bruttó bérű játékos, amikor mi örülünk ha regisztrálunk pár kiegészítőembert kis bérrel, illetve akinek a Madrid stílusa jobban fekszik, aki madridista... :D

A Barca-Madridi témához: szerintem az ő középpályájuk erősebb. Bellingham már most fény volt az éjszakában az előkészítő meccsen, ha a hosszú sérülés miatt Wirtzet nem veszem, akkor egyértelműen a legjobb fiatal játékos a posztján, ráadásul tökéletesen illeszkedik szerintem a Madridi játékba. Csuameni a képességei alapján....
A Mbappé-hír teljesen egyértelmű. Nem is tudom, mikor hallottam utoljára ilyen komolytalan pletykát, de nem csak a Barcával kapcsolatban, úgy en bloc az egész nemzetközi labdarúgás szintjén.

Én a meccset nem láttam, de inkább azt hallottam hogy a biztosra ment, egy megindulása meg egy kényszerítője volt, de ez kb semmit nem jelent. Egy komolytalan előkészületi meccs. Játszhat valaki Messi 2.0-ként vagy hullagyengén nem releváns, főleg nem első mérkőzésén.
Az, hogy ő lenne a legjobb szintén kicsit erős. Jelenleg ott van a poszton Musiala, Pedri, Wirtz és előbbi kettő kicsit többet is bizonyított, plusz fiatalon új közeg, új bajnokság stb.
Én kicsit szkeptikus vagyok az onnan (főleg a BVB-ból) érkező játékosokkal. A németek rohadt jól tudnak eladni, de akire emlékszem, hogy tényleg olyan szinten volt mint arra predesztinálták, az talán Haaland. Az ilyen Götze, Sancho, Dembélé, Isak (most Moukoku, akinél már a hype is megszűnt) vagy ott voltak a németeknél ilyen Havertz-félék, akik már a jövő aranylabdásai voltak és jó pénzért mentek, de távolról sem váltották be a reményeket.

Wirtzel kapcsolatban ezért is félek kicsit, pedig nagyon szeretném itt látni és reménykedem, hogy az megbészélés amit pedzegettek nem volt teljesen pletyka.
Forca Barca!!!!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 15:37:32

davi10 írta:
2023.07.24. 13:56:13
Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
mennyi pénz kellene-és miből-hogy Roquét beregisztráljuk már most?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 14:29:32

davi10 írta:
2023.07.24. 13:56:13
Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
Torrest meg Garciát nem tudjuk oda elsütni? 60-t vihetnék mindkettőt. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 14:18:19

Chino írta:
2023.07.24. 13:15:31
Troym írta:
2023.07.24. 08:07:15
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk.
Ha Koundét ennyire megeszik reggelire, akkor ki az a poszton, aki megoldaná akár hosszú időre a jh-kérdést. TAA-Walker-Hakimi-Reece James-Cancelo esetleg Frimpong, bár ő még elég kérdéses. Szerintem már ezzel is kicsit jószívű voltam, ami a topot illeti. Ezek közül ki az, aki mondjuk 60 alatt megszerezhető és fizetni is tudnánk.
Ha már rendszeresen a Realt hozzuk fel példának, náluk van egy SR szintű Carvajal, meg egy Lucas Vazquez. Szerintem bőven előrébb vagyunk náluk.
Jól elkanyarodott a mondandóm.
Nem hasonlítgatok a Reallal.
Abszolút nem érdekel, hogy kinek a jobbhátvédje jobb, nekünk vagy a Madridnak. Engem az érdekel, hogy a RM balszélsőjét hogyan állítja meg a mi jobbhátvédünk. Fordítva azért nem érdekel, mert a Madridi jobbhátvédnek adott esetben Ferran-Fati-Dembele-Abde az ellenfele. (Dembele gondolom 10 perc alatt kidől az új szezonban is, így gondolom a másik 3 srác közül valaki) Azért Viniciust megállítani szerintem jóval nehezebb.
De akkor írom az Arsenalt / PSGt, Bayernt inkább. Szóval kérdem én ezen csapatok balszélsői ellen elég Kounde, vagy ha sérült, akkor SR?

Valószínű igen 60m lenne egy jhv, nem olcsó, de én simán beáldoznám akár Raphinhát / Dembelet egy jobbhátvédért. Szélső támadónk akkor is maradna, és annyira nagy gólgyáros ez a két játékos sem volt.
Persze durrogtathatnám, hogy FT, Fati gyengébb stb, de ilyen-olyan okból igazából bármelyik eladható lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.24. 14:30:29-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.24. 13:56:13

Fabrizio szerint Malcom 50-60 misiért mehet a szaúdiakhoz. Ha minden igaz 7,5%-ot kapnánk belőle, ami nem valami sok, de több, mint a semmi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 13:37:55

Én nyomásgyakorlásnak gondolom, de a lényeg ugyanaz :D meg nálam neymar óta nem szimpatikusok ezek a játékosok, akiknél meg kell venni az egész famíliát is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.24. 13:17:02

Magnus írta:
2023.07.24. 13:11:04
A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Ez az évtized kacsája :D Egy 200M körüli, 100M körüli bruttó bérű játékos, amikor mi örülünk ha regisztrálunk pár kiegészítőembert kis bérrel, illetve akinek a Madrid stílusa jobban fekszik, aki madridista... :D

A Barca-Madridi témához: szerintem az ő középpályájuk erősebb. Bellingham már most fény volt az éjszakában az előkészítő meccsen, ha a hosszú sérülés miatt Wirtzet nem veszem, akkor egyértelműen a legjobb fiatal játékos a posztján, ráadásul tökéletesen illeszkedik szerintem a Madridi játékba. Csuameni a képességei alapján simán lehet a világ legjobbja a posztján, modern, intelligens, gyors, nagyon jó előre-hátra. Ebből már villantott a Madridnál és a válogatottban is, én nem törődnék azzal, mi történt a VB-után, mert sokan megrogytak ott, többek közt Lewy is, aki ettől még világklasszis játékos, vagy a LL addigi legjobbja, Valverde, bár ott más is volt. Ez egy fura év volt, amilyen nem lesz még egy. Camavinga is nagyon jó, ha idén több szerepet kap majd a posztján. Láttam ma őket játszi könnyedséggel kényszerítőzgetni egy azért nem olyan rossz Milan ellen, egészen más szint a tavalyi öreguras, lendülettelen, lassú kp-hoz képest, mind gyorsak, mint labdaügyesek, mind tudnak lőni. Szerintem nagyon sokat léptek előre. Az öregek szerintem már tényleg epizodisták lesznek, ez a tendencia már elindult tavaly is.

Nálunk sem rossz a kp így, hogy jött Gündogan, és stílussal, összjátékkal ki lehet akár egyenlíteni ezt a különbséget. Mert mostanra elég látványosan ketévált megint a két kp állomány közti különbség stílusban is, labdaügyességben nem biztos, hogy el vagyunk elmaradva ott, de erőben, sebességben igen. Kb mint Xaviék idejében. Azért egyénileg az övék szerintem komolyabb szint kicsit, főleg, ha Valverde és Cama játszhatnak a helyükön.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.24. 13:15:31

Troym írta:
2023.07.24. 08:07:15
bence0330 írta:
2023.07.23. 22:58:15

Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk. (És nem kell rögtön ugrani, hogy sérültek voltak BL-ben, mert a Bayern ellen nem voltak sérültek a kezdő hátvédek, EL-ben meg szintén 4 gólt kaptunk 2 meccsen)
Persze, ha a céljaink kb. annyi, hogy legyen meg a nyolcaddöntő BL-ben, arra jó lesz a Kounde, SR, Dest/Araujo is, akkor tényleg nem kell senki.

Csere 7-8. középpályás már a teljesen felesleges kategória.
Hova?
Gündo, FdJ, Gavi, Pedri, Romeu, Kessie, Roberto ez 7 játékos. Mivel SR a csk, valamennyivel többet kerül pályára. 8. számú középpályás meg azért már tényleg egy fiatal saját nevelés legyen gombokért. Amúgy meg Christensen is tud szűrőt játszani emlékeim szerint, akinek még ez a mennyiség is kevés lenne, sőt Xavi ki tudja mit szeretne Garciával.

A cserecenterrel egyetértek, az kellett volna Roque legyen. Csak lábon lőttük magunkat, mert még a csokipénzt is elköltöttük, ő meg nem tud jönni.
Ha Koundét ennyire megeszik reggelire, akkor ki az a poszton, aki megoldaná akár hosszú időre a jh-kérdést. TAA-Walker-Hakimi-Reece James-Cancelo esetleg Frimpong, bár ő még elég kérdéses. Szerintem már ezzel is kicsit jószívű voltam, ami a topot illeti. Ezek közül ki az, aki mondjuk 60 alatt megszerezhető és fizetni is tudnánk. A portugál ráadásul nagyon necces kategória, az angolok pedig nem tudom mennyire tudnának ide illeszkedni. Talán TAA. Ezután szakadék Egy Calabria-Pavard-Di Lorenzo stb. szinttel nem tudom mennyivel lennénk előrébb mint Kondéval. Vagy ha Araujot tesszük ki és középen egy Christensen-koundé páros.
Dalot lehetett volna talán úgy-ahogy megoldás, mentünk is érte, de végül hosszabbított a MU-val. Cancelonak egy éves kölcsöne 20 millió fölött lenne. Szóval szerintem igenis hiányposzt jelenleg.
Ha már rendszeresen a Realt hozzuk fel példának, náluk van egy SR szintű Carvajal, meg egy Lucas Vazquez. Szerintem bőven előrébb vagyunk náluk.
Szerintem Dest egy jó igazolás lehetett volna, egyáltalán nem volt rossz és még elég fiatalon küldtük el. Nem tudom Xavi miért nem bízott benne. A képességei megvannak, még ha nem is klasszis alapanyag, de nem is egy harmadik számú játékos a posztján. Az Ajaxban is megmutatta, hogy komoly teljesítményre képes és a Bayern sem véletlenül harcolt annyira érte.

Ahogy a kp-ra sem mondanám, hogy annyira verne minket a Real. Van egy Tchouameni, aki eddig betli, Valverde aki hol-hol Modric helyén játszik. Bellingham aki szintén kérdőjel. És egy mindjárt 38 éves Modric, meg lassan 34 éves Kroos, akik már tavaly sem tudtak tényezők lenni. Én ezt egy jelenlegi Pedri-De Jong-Gavi-Gündogan-Kessié-Romeunál nem feltétlenül mondanám jobbnak.

De az a helyzet, hogy hasonlítgatni szerintem egyelőre korai. Még ki tudja ki távozik, ki érkezik. Mert változások még biztosan lesznek. És nem csak nálunk, hanem a legtöbb BL-csapatnál, majd augusztus végén lehet érdemben beszélni. Addig főleg a pletykákra támaszkodhatunk.
Forca Barca!!!!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.24. 13:11:04

A Le Parisien szerint beszállunk a buliba Mbappéért, több játékost fogunk felajánlani, mert pénz az nincs.

Kíváncsi leszek, de szerintem ez nyomásgyakorlás a madridra párizsi részről.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.24. 08:07:15

bence0330 írta:
2023.07.23. 22:58:15
gránit írta:
2023.07.23. 22:43:20
Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd.
Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Mind Koundet, de méginkább a többieket is egy komolyabb nemzetközi meccsen a balszélső megeszi reggelire.
Madrid ellen a legjobb középhátvédünket szokta kipakolni Xavi, nemzetközi meccseken meg abszolút kijátszható a védelmünk. (És nem kell rögtön ugrani, hogy sérültek voltak BL-ben, mert a Bayern ellen nem voltak sérültek a kezdő hátvédek, EL-ben meg szintén 4 gólt kaptunk 2 meccsen)
Persze, ha a céljaink kb. annyi, hogy legyen meg a nyolcaddöntő BL-ben, arra jó lesz a Kounde, SR, Dest/Araujo is, akkor tényleg nem kell senki.

Csere 7-8. középpályás már a teljesen felesleges kategória.
Hova?
Gündo, FdJ, Gavi, Pedri, Romeu, Kessie, Roberto ez 7 játékos. Mivel SR a csk, valamennyivel többet kerül pályára. 8. számú középpályás meg azért már tényleg egy fiatal saját nevelés legyen gombokért. Amúgy meg Christensen is tud szűrőt játszani emlékeim szerint, akinek még ez a mennyiség is kevés lenne, sőt Xavi ki tudja mit szeretne Garciával.

A cserecenterrel egyetértek, az kellett volna Roque legyen. Csak lábon lőttük magunkat, mert még a csokipénzt is elköltöttük, ő meg nem tud jönni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.24. 02:51:07

Akkor már inkább Muriqi. Még be is válhatna. Fele annyit keres, még az is lehet, hogy bele is férne, ha Nicót meg Lenglet-t elpasszoljuk. Csak Moratát ne :mrgreen: Ha Lenglet-t elpasszoljuk, a bértömegünket a tavalyihoz képest az új igazolások nélkül több mint 200 millió euróval csökkentettük. Kérdés, mekkora új bértömeget engednek ehhez hozzáigazolni. Jól jönne még egy tíz plusz gólos csatár, ha egy Muriqi vagy Wahi beleférne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.23. 22:58:15

gránit írta:
2023.07.23. 22:43:20
Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd. Kellett a cserepadra középhátvédet igazolni, mert Araújo és Christensen is sérülékenyek. Hogy Martinez volt-e a megfelelő választás, még nem tudni. Kockázatos, az biztos. Az előző szezonban sokat volt sérült, júniusban műtötték. Középhátvéd mindenesetre kellett. Roque nagy fogás, remélem, télen már jöhet. Ha nem, akkor erre a szezonra kellene még egy csatár, még ha átmeneti megoldás lesz csak.
Szerintem akkor sem kell feltétlen, ha nem állunk át, akkor marad ez a hibrid 3-4 védős rendszer. És van két echte jobb bekk is most az utazókeretben, egyiknek elég jónak kell lennie, hogy Koundéval rotálva ha nem is álomszerű minőséggel, de elégségesen feltöltsük azt a posztot.
Egy center nálam is most a prioritás. Lehet öreg is 1 éves kontraktussal,, de a legjobb egy év kölcsönnel lenne valaki. Szerintem kb Morata lenne az álom ilyen szempontból, érzi a kaput, harcos, nem reklamál a pad miatt, és jól elvan a kölcsönökkel is. :D De valami ilyen Muriqi/Sorloth kaliber is bőven elég lenne Lewy mögé, BW módra, aki szintén elég jól termelt a ligában. Ez a center és még egy olcsó, erős közepes középpályás a padra, és nálam megvan a keret, ha a körülményeket is figyelembe veszem. Nagyon jó lenne, ha legalább a középpályás saját nevelés lenne, de sajna kétlem.

A centerre sajna az a gaynúm, hogy nem jön, és Fati/Torres játszik majd hébe-hóba ott egy félidőt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.23. 22:43:20

Ha átállunk a 3 középhátvédes rendszere (bárcsak így történne), akkor nem kell jobbhátvéd. Kellett a cserepadra középhátvédet igazolni, mert Araújo és Christensen is sérülékenyek. Hogy Martinez volt-e a megfelelő választás, még nem tudni. Kockázatos, az biztos. Az előző szezonban sokat volt sérült, júniusban műtötték. Középhátvéd mindenesetre kellett. Roque nagy fogás, remélem, télen már jöhet. Ha nem, akkor erre a szezonra kellene még egy csatár, még ha átmeneti megoldás lesz csak.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.23. 22:25:02

Xavi azzal szúrta...lábon saját magát, hogy neki minden posztra rutinos ember kell. Ezt mondja egy edző, aki beépítette Baldet a csapatba és akinek kínlódását Pedri sérülése okozta. A házban kellene keresnie most már a megoldásokat.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.07.23. 20:58:01

Az, hogy mennyire kell a jhv az a játszani kívánt rendszerből adódik. Amennyiben a mester át szeretne állni 3 védős redszerre előbb kell középre egy megbízható csere. Stabil középpálya és egy fiatal támadó Lewa pótlásra. Alemanyék nagyon figyelik a piacot szerintem meg kell ragadni a lehetőségeket. Ingyen Gündogan, Inigo. A fiatal brazilt kb szintén le kellett tutizni, nehogy elvigye valamelyik premieres csapat. Eddig nekem megfelel az igazolási politika, pláne ha 0 zlotyi van a kasszában. Meglátjukbaz előszezonban mi leaz a taktika. Egyébként ott van J.Araujo aki eddig nem sokat játszott, lehet pont meg fog felelni Xavinak. Ki tudja, vagy Dest. Hosszú még a nyár.
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.07.23. 19:58:54

Troym írta:
2023.07.23. 19:24:22
Andrsika írta:
2023.07.23. 17:58:43
Szerinted ki jelenleg az a top Rb akit megérné megvenni?
Nyilván fogalmam nincs ki mennyibe kerülne, legjobb Hakimi lehet talán azon a poszton, de azok közül, aki mozdítható én Frimpongot hoznám, akár valamelyik támadónk árán is.
Ő előrejátékban olyan, mint anno Alves, szerintem több gólpontja volt Bundesligában, mint a Lewán kívüli többi támadónk közül bárkinek.
Vele át lehetne állni adott meccsen 3 védős felállásra is, de lehetne jhv 4-3-3ban. Plusz 22 éves, kegyetlen gyors, jók a beadásai. Láttam pár meccsen, szerintem elég jó lenne nálunk, főleg, hogy legtöbb meccsen elég magasan játszanak a szélsővédőink is.
Nem hittem volna, hogy egy emberre gondolunk. Nàlam is ő lenne a favorit!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.23. 19:24:22

Andrsika írta:
2023.07.23. 17:58:43
Szerinted ki jelenleg az a top Rb akit megérné megvenni?
Nyilván fogalmam nincs ki mennyibe kerülne, legjobb Hakimi lehet talán azon a poszton, de azok közül, aki mozdítható én Frimpongot hoznám, akár valamelyik támadónk árán is.
Ő előrejátékban olyan, mint anno Alves, szerintem több gólpontja volt Bundesligában, mint a Lewán kívüli többi támadónk közül bárkinek.
Vele át lehetne állni adott meccsen 3 védős felállásra is, de lehetne jhv 4-3-3ban. Plusz 22 éves, kegyetlen gyors, jók a beadásai. Láttam pár meccsen, szerintem elég jó lenne nálunk, főleg, hogy legtöbb meccsen elég magasan játszanak a szélsővédőink is.
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.07.23. 17:58:43

Troym írta:
2023.07.23. 14:53:38
Chino írta:
2023.07.22. 13:36:41
A jh poszt az egész futballvilágban talán a legkényesebb poszt.
Igazából van kb. 3, de nagyon maximum 4-5 játékos, aki egy felsőkategóriás/top csapat szintjét megüti.
Lenne egy általános jellegű megjegyzésem.
A mindenkori sportvezetés mindig azt a kommunikációt nyomja, orrba-szájba egész addig, amíg mindenki el nem hiszi, hogy amelyik poszton nem tud / akar / képes megfelelő összegért megfelelő minőségű játékossal erősíteni, ott megpróbálja elhitetni, hogy gyakorilatilag nincs lehetséges megoldás amúgy nem csak számunkra, hanem sehol.
Mondok példát:
- 94 körül lelépett Zubizarreta, onnantól 10-12 évig ment a szöveg, hogy nem mi vagyunk bénák, egyszerűen sehol nincs kapus, aki megszerezhető, jó stb. Volt olyan 5-6 év, hogy zsinórban hoztuk a szerencsétleneket olcsón, hátha bejön. Teljesség igény nélkül érkezett Hesp, Rüstü, Dutruel, Bonano, Enke stb (Valdes és később TS miatt ez megoldódott)
- Utána nem lehetett megoldani a védekező középpályás posztot: Petit, Rochemback, Albertini, Edmilson Davids, stb.
- Pár évre rá jhv "nem volt a piacon"
- Aztán épp középhátvéd
- Aztán támadó Messi mellé
és így tovább és így tovább.
2022-nyárig hallgattuk, hogy a balhátvéd poszton egyszerűen lehetetlen találni bárkit Alba helyett / mellett közben lett volna 20-30 játékos, akivel meg lehetett volna oldani, csak nem akartunk erre ennyit költeni.

De visszatérve a jhv posztra. Alves sem olcsón jött. Magyarán meg lehetett oldani, csak abban az évben kizárólag őrá költöttünk.

Most le vagyunk gatyásodva, elfogadnám, hogy nehéz jó játékosokat találni, Xavi is megjelölte, hogy először kell szűrő, talán egy 8-as, Lewa mellé valaki, utána jhv.
Mit csinálunk?
Elsőre aláírunk egy khv-et cserepadra (???) , majd egy 8-ast (szuper), veszünk egy támadót aranyáron, aki nem is tud jönni (???), utána már alsó polcról választjuk a szűrőt és kb pár euró marad megoldani a jhv posztot, ami szerintem 2017 óta megoldatlan probléma.

Persze a piac alakítja az aktivitásainkat, hosszú is még az átigazolási szezon, de top jhv már nem hinném, hogy érkezik.

Pedig szerintem Inigo + Roque árából / fizujából kijött volna az a top3-5 jhv játékos egyike, akit említesz. ÉS cserébe egy valószínű cserejátékos és egy nem is most érkező 18 éves támadó lett volna az "ára". Nem biztos, de azért 30+30 millióért és 13-15 milliós bérért azért lett volna remény.

Ezért gondolom folyamatosan, hogy gondosabban kellene bánni a pénzzel.
Legtöbbször azért van megoldása egy problémának.
Szerinted ki jelenleg az a top Rb akit megérné megvenni?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.23. 14:53:38

Chino írta:
2023.07.22. 13:36:41
A jh poszt az egész futballvilágban talán a legkényesebb poszt.
Igazából van kb. 3, de nagyon maximum 4-5 játékos, aki egy felsőkategóriás/top csapat szintjét megüti.
Lenne egy általános jellegű megjegyzésem.
A mindenkori sportvezetés mindig azt a kommunikációt nyomja, orrba-szájba egész addig, amíg mindenki el nem hiszi, hogy amelyik poszton nem tud / akar / képes megfelelő összegért megfelelő minőségű játékossal erősíteni, ott megpróbálja elhitetni, hogy gyakorilatilag nincs lehetséges megoldás amúgy nem csak számunkra, hanem sehol.
Mondok példát:
- 94 körül lelépett Zubizarreta, onnantól 10-12 évig ment a szöveg, hogy nem mi vagyunk bénák, egyszerűen sehol nincs kapus, aki megszerezhető, jó stb. Volt olyan 5-6 év, hogy zsinórban hoztuk a szerencsétleneket olcsón, hátha bejön. Teljesség igény nélkül érkezett Hesp, Rüstü, Dutruel, Bonano, Enke stb (Valdes és később TS miatt ez megoldódott)
- Utána nem lehetett megoldani a védekező középpályás posztot: Petit, Rochemback, Albertini, Edmilson Davids, stb.
- Pár évre rá jhv "nem volt a piacon"
- Aztán épp középhátvéd
- Aztán támadó Messi mellé
és így tovább és így tovább.
2022-nyárig hallgattuk, hogy a balhátvéd poszton egyszerűen lehetetlen találni bárkit Alba helyett / mellett közben lett volna 20-30 játékos, akivel meg lehetett volna oldani, csak nem akartunk erre ennyit költeni.

De visszatérve a jhv posztra. Alves sem olcsón jött. Magyarán meg lehetett oldani, csak abban az évben kizárólag őrá költöttünk.

Most le vagyunk gatyásodva, elfogadnám, hogy nehéz jó játékosokat találni, Xavi is megjelölte, hogy először kell szűrő, talán egy 8-as, Lewa mellé valaki, utána jhv.
Mit csinálunk?
Elsőre aláírunk egy khv-et cserepadra (???) , majd egy 8-ast (szuper), veszünk egy támadót aranyáron, aki nem is tud jönni (???), utána már alsó polcról választjuk a szűrőt és kb pár euró marad megoldani a jhv posztot, ami szerintem 2017 óta megoldatlan probléma.

Persze a piac alakítja az aktivitásainkat, hosszú is még az átigazolási szezon, de top jhv már nem hinném, hogy érkezik.

Pedig szerintem Inigo + Roque árából / fizujából kijött volna az a top3-5 jhv játékos egyike, akit említesz. ÉS cserébe egy valószínű cserejátékos és egy nem is most érkező 18 éves támadó lett volna az "ára". Nem biztos, de azért 30+30 millióért és 13-15 milliós bérért azért lett volna remény.

Ezért gondolom folyamatosan, hogy gondosabban kellene bánni a pénzzel.
Legtöbbször azért van megoldása egy problémának.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.23. 12:32:05

Nagybarcelona írta:
2023.07.23. 10:19:30


Hát szerintem elèg nagy problèma, hogy a La Ligában regisztrálni sincs pènz a játèkosokat. Persze mindegyik regisztrálva lesz valahogy. Ha Bellinghamat ès a 2 èves Griezmann átigazolást nem nèzem
https://www.transfermarkt.com/statistik/saisontransfers
Loic Bade a 119. èrtèkű transzfer a nyáron a maga 12 milliójával, akièrt fizettek is, ès az említett 2 átigazolás után a legdrágább a ligában. Persze a nyár is hosszú, de szerintem vicc ami a La Ligában zajlik.
https://www.theguardian.com/football/ng ... any-france
Itt össze lehet hsonlítani az eddigi törtènèseket.
Egyelőre ott tartunk, hogy a Marseille "lerabolja' a La Ligát 🤣
Ez olyan, mint egy építkezés első hetében azon aggódni, hogy még nem rakhatod be az ágyad a hálószoba helyére.
Majd ha elindul a liga, és még mindig ez a helyzet, akkor lesz érdekes a történet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.23. 10:19:30

csababarca írta:
2023.07.22. 15:25:51
Nagybarcelona írta:
2023.07.22. 07:47:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ter-new-p/
A La Liga 65 új igazolásából 7 van regisztrálva 👏🤣
klasszik kattintásvadász cikk, gyerekeknek.


a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
Hát szerintem elèg nagy problèma, hogy a La Ligában regisztrálni sincs pènz a játèkosokat. Persze mindegyik regisztrálva lesz valahogy. Ha Bellinghamat ès a 2 èves Griezmann átigazolást nem nèzem
https://www.transfermarkt.com/statistik/saisontransfers
Loic Bade a 119. èrtèkű transzfer a nyáron a maga 12 milliójával, akièrt fizettek is, ès az említett 2 átigazolás után a legdrágább a ligában. Persze a nyár is hosszú, de szerintem vicc ami a La Ligában zajlik.
https://www.theguardian.com/football/ng ... any-france
Itt össze lehet hsonlítani az eddigi törtènèseket.
Egyelőre ott tartunk, hogy a Marseille "lerabolja' a La Ligát 🤣

Szerk: kimaradt Arda Guler

https://www.football-espana.net/2023/07 ... year-spell
Gustavo Maia a "nagy brazil tehetsègünk" a brazil másodosztályba igazolt. Elvileg ezzel 4,5 milliós fizetès szabadult fel.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.22. 19:06:57

úgyis belesérül az első lövésbe, nem számít
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.22. 18:42:18

csababarca írta:
2023.07.22. 15:25:51
a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
a baj ezzel csak annyi, hogy égetnivaló boszorkányt megszégyenítő megérzéseid szoktak lenni..... #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.22. 15:25:51

Nagybarcelona írta:
2023.07.22. 07:47:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ter-new-p/
A La Liga 65 új igazolásából 7 van regisztrálva 👏🤣
klasszik kattintásvadász cikk, gyerekeknek.


a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.22. 13:36:41

Troym írta:
2023.07.22. 00:27:05
@Chino Csak a jhv posztról volt szó, pl Lewát azért ne keverjük már ide.
Jhv posztra nem 30 ember jött, hanem 6 játékos fordult meg jhv poszton másfél év alatt, közülük némelyik itt volt Xavi érkezésekor, de a lényeg, ahogy a Peter is említette, hogy a probléma nincs megoldva.
Ha szeretnéd beszélhetünk a másik "24" transzferről is, ami szerintem 12 inkább.
Adama, FT, Alonso, Bellerin szerintem kapufa, Alves, Torre talán védhető, de nem a legjobban sikerült, Kessie közepes, Raphinha, Kounde jó Auba, Christensen, Lewa szerintem nagyon frankó. Mit mondjak még?
Gündo szerintem jó lesz, Inigo nem tudom, Romeu meg nem.
Nálam arányaiban ez nem 80% sikeresség, de mindenki értékelje ahogy szeretné.
Ezek szerint nem figyeltem eléggé, ebben az esetben elnézést.

Ugyanakkor továbbra is tartom, hogy ez így nem teljesen korrekt. A jh poszt az egész futballvilágban talán a legkényesebb poszt.
Igazából van kb. 3, de nagyon maximum 4-5 játékos, aki egy felsőkategóriás/top csapat szintjét megüti.
Jó példa a Real, akik már hosszú évek óta próbálják ezt a lyukat befoltozni és semmi nem sikerül, annak ellenére, hogy volt pénzük idejük. Vettek ilyen Odriozolát több mint 30 millió euroért, aki 5 év alatt játszott 25-30 meccset, csak ide-oda dobálják, senkinek sem kell még a keretükben sincs. Carvajal bőven kifújt, keresik is a helyettesét, de ilyen Lucas Vazquezig jutottak, miközben egyszer volt egy Hakimijük az utánpótlásukból, akit simán odaadtak a PSG-nek.
A Bayern már másfél éve dobná Pavardot, de még azok a csapatok sem veszik meg akiknek sima liba lenne. Cancelot is hagyták.
Mazraoui mellesleg a mi "ötletünk" volt először és is jönni akart, csak gazdasági/regisztrációs okok miatt nem tudott jönni.
De lehetne még sorolni itt csapatokat, a lényeg, hogy nekünk szinte 0 mozgástérrel kellett volna azt megoldani, amit számos nagycsapat rengeteg pénzzel és lehetőséggel sem tudott. Xavi leginkább Foythot, később Dalot leigazolását akarta, de előbbit csak kivásárlási áron adta volna a Villareal (azt hiszem 45-47, de majd valaki pontosít) és ő sem egy hatalmas játékos, inkább egy kicsivel az átlag fölött)
Mingu lehet, hogy gyors volt, de ha jelenleg azon a poszton ő lenne fogalmam sincs. Ő max. egy Celta szint, akármennyire szimpatikus.
Araujo jövőjéről semmit sem tudunk, nagyon maximum benyomások lehetnek itt, még a pletykák is egyszer ilyenek-másszor olyanok.
Bellerinről szerintem nagyon sokat beszéltünk, utolsó pillanatig keresgettünk, rá futotta, aki amúgy szerintem egyáltalán nem volt rossz ötlet. Képességeit tekintve top volt a posztján, a sajnálatos baleset megtörte kicsit a karrierjét, de a Betisben egész jó szezont futott, de itt katasztrófa, ahogy utána még a Sportingnak sem kellett.. Érdekes lenne visszaolvasni a véleményeket és jövőjét illető kívánságot is. Mellesleg ingyen jött, pénzért ment.
Alves nagyon jó ötlet volt, amennyiért hoztuk, amennyit keresett, ahogy játszott, ahogy játszatttuk, főleg.

Koundé top védő volt a ligában, egyértelműen Araujo párjának jött, hogy végre az a csapatrész rendben legyen, az már más tészta, hogy Christensen sztem az egész világ meglepetésére ezt hozta. Ráadásul a francia 3 védős rendszerben nagyon jó, és el kéne gondolkozni, hogy a válogatottban is ennyire hülyék lennének, hogy kiszorítja Pavard-ot.

Dest az, akivel kapcsolatban én sem értem Xavit (bár ki tudja mi volt a háttérben), mert szerintem egyáltalán nem teljesített rosszul képességben főleg rendben van, nem véletlen harcolt érte a Bayern velünk és csak a játékos döntése volt hogy ide került. És még akkor is rohadt fiatal volt, amikor odaadtuk a Milannak. Én azt hittem hogy simán kezdő lehet. De majd Bence elmondhatja a pontos okokat, hogy ennyire elhanyagolták.

De ha ennyire a közelmúltra hegyezzük ki, szerintem nem tisztességes. Elküldtük Emersont három meccs után és láttuk utána hogy teljestett. És ezt nem verhetjük Xavira, sőt Semedo is idevehető valamilyen szinten.
Azt akarom kihozni, ahogy a közvetlen Xavi előtti edzők nagyobbakat hibáztak, sokkal kedvezőbb lehetőségekkel.

És még bőven távol az átigazolási szezon vége, a posztra pedig keresünk embert. Ráadásul Araujoról semmit sem tudunk, aki nem edzői döntés miatt jár csak edzeni, 20 másodpercen múlott. Vissza se tudtuk volna adni kölcsönbe.

Még egyszer Sorry, hogy nem figyeltem eléggé, ennek ellenére tartom, hogy nem egészen olyan fekete-fehérek ezek a dolgok ahogy leírtad.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése