Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.05.27. 14:18:59

A Miranda gyerek nem akkora ász, hogy ide jöjjön.
Sokkal inkább a párja Godin az, aki simán lehetne alapkezdő. Kettőjük közül kicsit fiatalabb (28), képességekben jobb, fejjátékáról meg ne is beszéljünk annyira tanári.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 13:44:01

mess2009 írta:
Feast4 írta:
Subinho írta: A Másik kérdés Fabregas ügye. Én továbbra is azt mondom, hogy ha kifizetik érte a 45-50 millát adjuk oda vita nélkül. Egyszerűen kedvetlen és nem is találja a helyét sokszor akkor sem ha Xavi helyén van. De ez szintén szubjektív vélemény.

Először mindenképp a két védő ügyét kell lerendezni. Utána meglátjuk, mi lesz azokkal aki elől vannak. Ki megy ki marad. Kit kell venni, kit kell pótolni.
ne ábrándozzatok! soha senki nem fog Fabregasért 45-50 millát fizetni!
Sajnos igen. Az utóbbi évek teljesítménye és formája alapján. Árában vettük és kb. annyit is ér ma is.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.27. 13:35:46

Feast4 írta:
Subinho írta: A Másik kérdés Fabregas ügye. Én továbbra is azt mondom, hogy ha kifizetik érte a 45-50 millát adjuk oda vita nélkül. Egyszerűen kedvetlen és nem is találja a helyét sokszor akkor sem ha Xavi helyén van. De ez szintén szubjektív vélemény.

Először mindenképp a két védő ügyét kell lerendezni. Utána meglátjuk, mi lesz azokkal aki elől vannak. Ki megy ki marad. Kit kell venni, kit kell pótolni.
ne ábrándozzatok! soha senki nem fog Fabregasért 45-50 millát fizetni!
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.05.27. 13:27:31

Sokan beszélnek itt arról, hogy Pedró csere játékos volt és így is többet lőt mint Sanchez kevesebb idő alatt.. Meg, hogy Fabregas idénye milyen volt.. De kicsit utána nézve ( transfermarkt ) szerintem csak több időt kellett volna játszaniuk..

Sanchez:
Primera División: 34 meccs 19 gól 12 assist 125 p/gól 2.374 percet játszott
Champions League: 9 meccs - gól 2 assist - p/gól 468 percet játszott
Copa del Rey: 9 meccs 2 gól 3 assist 208 p/gól 416 percett játszott
-------------------------------------
Összesen: 52 meccsen 21 gól 15 assist

Pedro:
Primera División 37 meccs 15 gól 10 assist 157 p/gól 2.354 percet játszott
Champions League 7 meccs 1 gól - assist 307 p/gól 307 percet játszott
Copa del Rey 8 meccs 3 gól 3 assist 190 p/gól 569 percet játszott
--------------------------------------
Összesen: 52 meccsen 19gól 13 assist

Neymar:
Primera División 26 meccs 9 gól 10 assist 192 p/gól 1.732 percet játszott
Champions League 10 meccs 4 gól 5 assist 193 p/gól 771 percet játszott
Copa del Rey 3 meccs 1 gól - assist 205 p/gól 205 percet játszott
--------------------------------------
Összesen: 39 meccsen 14 gól 15 assist

Fabregas:
Primera División 36 meccs 8 gól 19 assist 308 p/gól 2.463 percet játszott
Champions League 9 meccs 1 gól 1 assist 556 p/gól 556 percet játszott
Copa del Rey 8 meccs 4 gól 2 assist 153 p/gól 612 percet játszott
--------------------------------------
Összesen: 53 meccsen 13 gól 22 assist

Xavi:
Primera División 30 meccs 3 gól 2 assist 748 p/gól 2.244 percet játszott
Champions League 10 meccs 1 gól 3 assist 809 p/gól 809 percet játszott
Copa del Rey 5 meccs - gól 1 assist - p/gól 355 percet játszott
---------------------------------------
Összesen: 45 meccsen 4 gól 6 assist.. és bár nagy kedvencem Xavi ez édes kevés..

Iniesta:
Primera División 35 meccs 3 gól 9 assist 829 p/gól 2.488 percet játszott
Champions League 9 meccs - gól 3 assist - p/gól 776 percet játszott
Copa del Rey 6 meccs - gól 1 assist - p/gól 322 percet játszott
---------------------------------------
Összesen: 50 meccsen 3 gól 13 assist..

Tehát ha csak a számokat nézzük Sanchez és Pedro nem rosszabb mint egy Neymar és egy Fabregas klaszissal jobb statot ért el mint Ini vagy Xavi.. De azért adjuk el Fabregast persze.. =/
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 13:25:18

palesz77 írta: na meg hát ugye ő saját nevelés, ők meg szentek...
Na ez a hozzáállás az ami sok barom döntést eredményezett az évek alatt. Egy raklap felesleges játékos felhalmozását vagy mondjuk egy Toure eladást. Bezzeg amikor Thiago volt a tét nem akaródzott ölre menni a Bayernnel. [-X Teljesen következetlen a játékospolitikánk sajnos, és félek, hogy most is az lesz.
Ez a Llorente igazolási pletyka is erre utal. Igaz még nem idős. Másfél héttel idősebb mint én, de akkor sem hiszem, hogy benne kéne gondolkodni ha csatár kell. Mandzsukics! Vagy mondjuk ez a Cuadrado is ugyan ilyen következetlen húzás lenne.
De az új kedvencem a 15 milliós cserekapus. Csak nekünk lehet ennyi eszünk, hogy a cserekapus lehet többe fog kerülni mint a kezdő....
Gali írta: Tény, hogy nagyon jó szezont futott az Atleticoval, viszont ő sem lesz már fiatalabb, hiszen szeptemberben lesz 30 éves.
Nekem mindegy, csak ne ilyen Fontas féle legyen a befutó.
Szerinte ez is egyike az utóbbi 3-4 hét kacsiának. Legalábbis bízom benne. [-o< Nagyon jó játékos de 30 éves. Nem hosszú távú megoldás és nekünk most az kéne. Főleg ha 30 fölött kap ő is egy komoly sérülést szevasz tavasz jön a nyár. (ahol lehet nem tudunk igazolni) De tényleg, nehogy Fontas legyen ennek a nagy huzavonának a vége, mert akkor készülhetünk is az EL-re.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.05.27. 13:30:38-kor.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.05.27. 12:33:15

Miranada se rossz ötlet, de kétlem, hogy majd mer Piquenek parancsolgatni. Pique mellé olyan ember kell, aki stoplinyomot hagy két hétre a fején, ha nem azt teszi, amit kéne. Nah ezt Benatiából kinézem. Miranda...kétlem.
A Fifa egy szégyen
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.05.27. 12:24:35

Újabb névvel bővült lista.
A katalán SPORT azt írja, hogy Marquinhos mellett Miranda (Atletico) lehet a másik érkező a védelem közepére. Így a Barca igazolhat egy fiatal, nagy jövő előtt álló tehetséget és egy tapasztalt, a ligát és a BL-t egyaránt jól ismerő védőt.
Állítólag az ügynöke már találkozott és egyeztetett Zubival. Miranda kivásárlási ára 30 millió euró, azonban a Barca egy játékos bevonásával ennél alacsonyabb áron kb. 20 millióért szerezheti meg a brazil játékost.
Tény, hogy nagyon jó szezont futott az Atleticoval, viszont ő sem lesz már fiatalabb, hiszen szeptemberben lesz 30 éves.
Benatia vagy Miranda?
Nekem mindegy, csak ne ilyen Fontas féle legyen a befutó.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.27. 12:07:13

a sport es szerint most épp miranda lesz marquinhos párja :D

meg ahogy látom továbbra is tepernek claudio bravo után. érdekes lesz ha ter stegent versenyeztetni akarják.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2014.05.27. 12:05:52

Marquinhos: Tavaly elég sok olasz meccset megnéztem, volt köztük néhány Roma meccs is, amiken tényleg jól játszott. Szerintem jó választás lenne ide, csak nekem az árral vannak problémáim. Már azt is sokalltam amennyiért a PSG megvette. most meg ránk fogják sózni a srácot áron felül. Úgy gondolom, hogy egy 20 éves védőért még a 20M is kicsit húzós, de a 35M az rengeteg.
Alexis: Nagyon szomorú vagyok az ő lehetséges távozása miatt. Őszintén szólva nem értem, miért ne maradhatna. Nálam az egyik legjobb volt idén. Igazi csapatjátékos, küzd, hajt minden meccsen (sokakról ez nem mondható el). De ha tényleg megy, sok sikert neki a következő csapatában.
Dani Alves: Szívem szerint még sokáig elnézném őt barca mezben. Sok kritikát kap a fegyelmezetlensége miatt. De mikor ment a csapatnak is ilyen volt Alves, mégis megoldotta Pep. Kevés nála jobb jobbhátvédet tudnék (Montoyát meg hagyjuk is). Az, hogy most el akarjuk adni nekem nem igazán tetszik, de hogy elcseréljük és még fizetünk is a PSG-nek, az már nekem sok.
Cesc: Nagyon remélem, hogy megint csak kacsa, hogy távozhat. Ő az egyik személyes kedvencem, és nem hiszem, hogy ne tudna tartósan jól játszani, ha hagyják. Szinte minden meccsén, ahol kezdett lecserélték. (Iniestát vagy Xavit miért nem?)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.27. 12:04:51

Mostmár Mirandát is bedobta a levesbe a Sport.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.27. 11:59:44

Varatrix írta:Ha Alexis megy, akkor minden bizonnyal jön valaki a helyére. Tehát a kezdőből adunk el és a kezdőbe vásárolunk. Nem értem hogy Pedro és Sanchez neve miért merül fel egymás mellett eladási szempontból, Pedro egy cserejátékos volt már idén. (Hozzáteszem közel ugyanannyi gólt lőtt mint Alexis, csak fele annyi játék idővel.)

A jövő idényre való tekintettel Pedronak magának kell eldöntetnie, hogy elég e ez a szerepkör. Szerintem jobb cserét nem találunk mint őt.

Alexis meg nem fog padozni. Tehát elől vagy marad a régi lemez, vagy ha valaki távozik az Sánchez lesz.
Kerek 20 perc különbség volt a ligában Alexis javára - transfermarkt: Alexis 2374, Pedro 2354 - , de összesen is 100 perccel játszott csak többet kb a chilei. És ha lehet ilyet mondani, Alexis több "fontos" gólt lőtt, megnyerte a 93. percben a Sevilla elleni meccset, a Real elleni 2-1-en is nagyon fontos volt a találata - mellesleg szép is -, megnyerte az Espanyol elleni rangadót, az Atletico ellen is ő tette a legtöbbet ahhoz, hogy megnyerjük a ligát. Pedro meg lőtt egy gólt a Bilbaonak - az a gól is.. -, de a nagy meccseken, rangadókon rendre nem csinált semmit szinte - emlékszem a Levante elleni meccsre is, ott volt a legjobb talán egész évben, de most csak a nagyobb meccseket soroltam. Alexis se remekelt a rangadókon általában, de azért többször is ő volt a döntő faktor végül.

Az idei évben egyértelmű, hogy melyikük volt a jobb/hasznosabb a csapatnak, egyedül tényleg csak azért gondolom, hogy Pedro marad végül, mert ő padot is koptatja ha kell - bár többször lehetett hallani, hogy nem elégedett a perceivel és lehet hogy távozik :roll: -, na meg hát ugye ő saját nevelés, ők meg szentek.. Mindegy, tőlem aztán maradhat, ha annyi percet fog játszani jövőre mint Tello, és nem Deulofeu elől veszi el a perceket. Legalábbis eleinte ne, adjuk meg az esélyt a srácnak, aztán ha befuccsol akkor nekem édes mindegy melyikük játszik, de nehogy Pedro miatt ne kapjon elég percet!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 11:42:54

Subinho írta:Az a baj, hogy Pedro évekig hozzászokott, hogy sdandard kezdő és olyan játékosokat tolt ki a padra, mint Henry. Ment is neki sokáig, ügyes volt, de valahogy a kor előre haladtávan az ügyes fiatalból nem lett klasszis...
Kapott egy versenytársat Alexis (majd idén Neymar) személyében és látható, vesztett vele/velük szemben. Azonban saját nevelés és valószínű bevállalja a padozást is, hogy itt, a Barcában játszhasson, míg pl. Alexis nem saját nevelés, neki ez csak egy munkahely, ahol, ha nem kap elég bizalmat, elmegy másik munkahelyre, ahol építenek rá és nem egy Pedroval kell küzdenie....
Ezért valószínű az is benne van a pakliban, hogy "Mester, szeretnék maradni, mindegy, mennyit játszom", vagy "Mester, Tata egy töketlen volt, nem mert betenni a kezdőbe, pedig jól toltam, nem fogok padozni, úgyhogy vagy játszom, vagy elmegyek a Juvéba".
Tudjuk, mi kit szeretnénk megtartani, de egy edző kit tartana meg??? Aki beáll a sorba, vagy aki reklamál, miért nem játszik???

Ebbe teljesen igazad van. Alulmaradt két érkezett támadóval szemben is, de láthatóan tűri a padot. Alexis nem fogja. ( És megmondom igaza van, senki nem azért igazol fiatalon egy csapatba, hogy a pálya szélén ücsörögjön, ez általában azoknak a megélhetési futballistáknak a szokása akik tudják, hogy képességbeli gond is van de ezért is kap egy valag pénz. Tisztelet a kivételnek persze!) Alexis sokkal agilisabb és harapósabb játékos. Pedro tényleg sok fontos gólt lőtt, sok minden neki köszönhető, de az utóbbi két éve kritikán aluli. És amúgy nem is hiszem, hogy kapkodnak után a kérők. Viszont ha Alexis megy akkor hozni kell szélsőt. És legalább az akárki nem lehet, mert a támadásunk is tök erőtlenné vált.

A Másik kérdés Fabregas ügye. Én továbbra is azt mondom, hogy ha kifizetik érte a 45-50 millát adjuk oda vita nélkül. Egyszerűen kedvetlen és nem is találja a helyét sokszor akkor sem ha Xavi helyén van. De ez szintén szubjektív vélemény.

Először mindenképp a két védő ügyét kell lerendezni. Utána meglátjuk, mi lesz azokkal aki elől vannak. Ki megy ki marad. Kit kell venni, kit kell pótolni.
Kép
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 11:42:11

Varatrix írta:Nem értem hogy Pedro és Sanchez neve miért merül fel egymás mellett eladási szempontból, Pedro egy cserejátékos volt már idén. (Hozzáteszem közel ugyanannyi gólt lőtt mint Alexis, csak fele annyi játék idővel.)
ez jól hangzik csak nem igaz. alexis 2471 percet töltött a pályán a bajnokságban, míg pedro 2440-et, tehát kemény 31 perccel játszott többet alexis és ezalatt 4-el több gólt rúgott. azt már nem is említem mennyivel hasznosabb volt a játéka pedróénál..
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 11:27:44

Az a baj, hogy Pedro évekig hozzászokott, hogy sdandard kezdő és olyan játékosokat tolt ki a padra, mint Henry. Ment is neki sokáig, ügyes volt, de valahogy a kor előre haladtávan az ügyes fiatalból nem lett klasszis...
Kapott egy versenytársat Alexis (majd idén Neymar) személyében és látható, vesztett vele/velük szemben. Azonban saját nevelés és valószínű bevállalja a padozást is, hogy itt, a Barcában játszhasson, míg pl. Alexis nem saját nevelés, neki ez csak egy munkahely, ahol, ha nem kap elég bizalmat, elmegy másik munkahelyre, ahol építenek rá és nem egy Pedroval kell küzdenie....
Ezért valószínű az is benne van a pakliban, hogy "Mester, szeretnék maradni, mindegy, mennyit játszom", vagy "Mester, Tata egy töketlen volt, nem mert betenni a kezdőbe, pedig jól toltam, nem fogok padozni, úgyhogy vagy játszom, vagy elmegyek a Juvéba".
Tudjuk, mi kit szeretnénk megtartani, de egy edző kit tartana meg??? Aki beáll a sorba, vagy aki reklamál, miért nem játszik???
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2014.05.27. 11:20:01

Nekem tetszik az, hogy most nem töketlenkedünk, hanem megpróbáljuk még a vb előtt lezárni a transzfereinket. Az első számú kapus már meg van ter Stegen személyében, és úgy nézz ki, hogy végre már az első védőnk is meg van Marquinhos személyében. Ami pedig a legfontosabb, hogy végre tényleg védőt! igazolunk, nem pedig középpályást, aki akár védőt is tud játszani. Utoljára ha jól emlékszem Csiga volt az utolsó védő igazolásunk nem?

Remélem, hogy rajta kívül még Benatia is érkezni fog, aztán akkor ki is lesznek pipálva a fontosabb kérdések.

Alexist nem eladnám el, de úgy látszik sajna távozni fog a Juvehoz. Az idei volt a legjobb szezonja nálunk, nem értem, miért kell most eladni, és miért Pedro marad helyette, de hát fent biztos jobban tudják, mint én innen a géptől. Valószínűleg ha megy, akkor tényleg jön támadó is, de remélem nem Llorentét vonják be az üzletbe (volt róla szó a 'Sport'-on).

Rakitict én is nagyon jó középpályásnak tartom, de szerintem tuti, hogy nem fog érkezni. Iniesta, Xavi, Cesc (remélem megtartjuk, nem leszünk hülyék) és Rafinha mellé minek kellene?

A Song vs Mascherano kérdés pedig érdekes. Én bírom a kamerunit, de szerintem sajnos ő fog távozni a kettejük közül. Nem hiszem, hogy jövőre többet játszana. Az pedig nem véletlen, hogy az argentin is ott van a csapatkapitány jelöltek között, és hogy hosszabbítani akarunk vele.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 11:18:36

Varatrix írta:Hozzáteszem közel ugyanannyi gólt lőtt mint Alexis, csak fele annyi játék idővel.
Ha ilyen alapon nézzük akkor az volt egy statisztika ami alapján az MU legjobb játékosa Chicharito mivel 54 percenként betalál. Igaz, hogy körülbelül 200 játékperce van összesen szezononként.

Amúgy Pedroval pont az a bajom, hogy azt látom rajta ha pályán van: "ÓÓÓ haladjunk már!Minek álltunk már megint ki? Unom az egészet. Kapjunk ki vagy nyerjünk vagy legyen X de ne szúrjuk már el a szombatomat ezzel!"

És jó pár játékos van akivel ez van. Pique (igaz nem sokat játszott a szezon végén, tehát ott már nehéz felpörögni.) Fabregas dettó. Csak nála amint elkezdődik a február ez van. Messi ( na rajta aztán nagyon látványos) sőt még sokszor Xavin is, bár szerintem őt az kedvetleníti el, hogy nem úgy megy ahogy ment annó. Alexisnek ha nem is megy látni az akaratot. Nálam ezért van előrébb mint sokan a saját nevelések közül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2014.05.27. 11:21:31-kor.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.27. 10:58:07

Ha Alexis megy, akkor minden bizonnyal jön valaki a helyére. Tehát a kezdőből adunk el és a kezdőbe vásárolunk. Nem értem hogy Pedro és Sanchez neve miért merül fel egymás mellett eladási szempontból, Pedro egy cserejátékos volt már idén. (Hozzáteszem közel ugyanannyi gólt lőtt mint Alexis, csak fele annyi játék idővel.)

A jövő idényre való tekintettel Pedronak magának kell eldöntetnie, hogy elég e ez a szerepkör. Szerintem jobb cserét nem találunk mint őt.

Alexis meg nem fog padozni. Tehát elől vagy marad a régi lemez, vagy ha valaki távozik az Sánchez lesz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 10:47:45

Még erre a Rakitić pletykára is kíváncsi vagyok. Véleményem szerint zseniális játékos. A kérdés az kell e ide, befér e padra szánja e mennyire kacsa e. Elgondolkodtató. Csak a sok kacsa közt már valami ténynek tényleg örülnék.

Marquinhos Bartrával fog szerintem párba lenni ha nem szélre veszik. Gyanítom az dől el, kettejük közt, hogy melyikük lesz a jövő védelmének alapköve.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 10:37:48

Vakmacska írta:Most olvasom, hogy Marquinhos jönni fog. Sajnos én nem ismerem. Mennyire tapasztalt védő?
20 évesen gondolom annyira nem nagyon. Ér egyáltalán 35 millát?
És Alves csak 15-öt ér? Ezt azért nem veszem be. Lehet, hogy nem élete formáját hozta idén, de szerintem ér annyit, mint ez a tejfelesszájú.
Amúgy meg tényleg egy ilyen fiatal gyerek kell nekünk? Hisz ott van Bartra, meg Montoya. Jó, persze, tudom, nincs sok játékpercük, de talán LE fog adni nekik lehetőséget. És azért Bartra már nem egyszer bizonyította, hogy belőle klasszis védő is válhat, ha kap elég játékpercet.
Sajnos Montoyáról ez nem mondható el, lévén csak momentumai voltak.

Remélem Alexis maradni fog.
És amúgy ki tudja. Sokan szídják Pedrot, lehet, LE kihozza belőle megint azt a jó formát.
Amúgy szerintem ha Alves elmegy tényleg, akkor Alexisnek több levegő jut majd a jobb szélen.
Sajnos Alves nagyon megfojtotta Alexis játékát. Minek egy jobb szélső, ha a jobb hátvéd ellátja az ő feladatát? Ráadásul látványosan nem játszott össze Alexis-szel.
És amellett, hogy szélső szépen termelte idén a gólokat is!

A töltelék játékosok meg: ki tudja, hogy mit akar LE?
Lehet, hogy az elképzeléseibe majd még Affelay is bele fog férni. Tehetséges játékos ő, csak éppen ebben a csapatban nem volt neki hely Ini, Xavi. Fabre mellett.
Ráadásul most még sérült is volt. Cuenca meg szintén, szóval róluk most nehéz mit mondani.
Én LE helyében a felkészülési meccseken, ha van rá mód, őket játszatnám. Lássuk, hogy mit tudnak, ha meg piacra akarják őket dobni, akkor bemutató játéknak is jó.

Ha Song tényleg elmegy, akkor MAsch mindenképpen kelleni fog.
Csak kérdés, hogy egy állandó kezdő beéri majd a padozással. Bár szerintem inkább Song maradjon, számomra ő megbízhatóbb játékosnak tűnik.

Piqué sosem lesz vezér. Nincs meg hozzá az adottsága. Ő olyan, akit irányítani kell. Amióta nincs Puyol a pályán, azóta olyan a védelem, mint a csirkék, akik közé beszabadul a róka: fejetlenül rohangálnak össze-vissza.

Szerintem egy klasszis csatár sem ártana, ha lenne. Legalább az utánpótlásból fel kellene hozni valakit, hogy legyen.
Marquinhos 20 évesen nem igazán nevezhető tapasztalt védőnek, max. tehetséges, ügyes. Sztem ő Bartrával fog harcolni a 3. védő szerepéért és jönni fog egy tapasztaltabb standard kezdő Piqué mellé, pl. Benatia, 27 éves, ereje teljében, ahogy ő mondta... A Bartra-Marquinhos "párharc" győztese meg a jövő Barcájának alap kezdő védője lehet 2-3 év múlva, mondjuk Piqué helyett...
Alves 15 misijét úgy kell nézni, hogy elmúlt 30 éves, túl van a pályája csúcsán és 1 év van a szerződéséből, azaz jövőre ingyen viheti bárki... Azért így nem olyan rossz! Többért senki nem fogja elvinni...
Alexist én is remélem, hogy marad és Pedronak viszlát, de sajnos nem úgy néz ki... Pedro innen megy majd nyugdíjba. :(
A Song vs. Mascherano dolog is érdekes lesz! Ha vesz 2 védőt a Barca (márpedig remélem vesz, mert ha az az 1 esetleg lesérül, ugyanott vagyunk, mint idén), akkor neki nem lesz helye, így elmegy... hacsak Song el nem megy hamarabb és Javierre vkp poszton számítanak!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.27. 10:32:33

Alves olyan sokat már nem ér -gyenge szezonok- és 31 éves. Már a PSG. nem tudja még egyszer jól eladni. Azon gondolkodom, ahogy távolodunk az idénytől egyre többen kezdik, hogy maradjon Pedro mert ha.... meg Alexis mert ha... és Montoya, Mascherano stb. Affelay ? Atya ég nem arról van szó, alapos frissiés kell ? Csak menjenek, kisérletezés már volt. Teljesen uj irányvonal kell éhes jáékosokkal. Tul sok a lehet meg a talán. Jó csapathoz jó képessékü játékosok és motivácio kell.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.05.27. 10:03:27

Most olvasom, hogy Marquinhos jönni fog. Sajnos én nem ismerem. Mennyire tapasztalt védő?
20 évesen gondolom annyira nem nagyon. Ér egyáltalán 35 millát?
És Alves csak 15-öt ér? Ezt azért nem veszem be. Lehet, hogy nem élete formáját hozta idén, de szerintem ér annyit, mint ez a tejfelesszájú.
Amúgy meg tényleg egy ilyen fiatal gyerek kell nekünk? Hisz ott van Bartra, meg Montoya. Jó, persze, tudom, nincs sok játékpercük, de talán LE fog adni nekik lehetőséget. És azért Bartra már nem egyszer bizonyította, hogy belőle klasszis védő is válhat, ha kap elég játékpercet.
Sajnos Montoyáról ez nem mondható el, lévén csak momentumai voltak.

Remélem Alexis maradni fog.
És amúgy ki tudja. Sokan szídják Pedrot, lehet, LE kihozza belőle megint azt a jó formát.
Amúgy szerintem ha Alves elmegy tényleg, akkor Alexisnek több levegő jut majd a jobb szélen.
Sajnos Alves nagyon megfojtotta Alexis játékát. Minek egy jobb szélső, ha a jobb hátvéd ellátja az ő feladatát? Ráadásul látványosan nem játszott össze Alexis-szel.
És amellett, hogy szélső szépen termelte idén a gólokat is!

A töltelék játékosok meg: ki tudja, hogy mit akar LE?
Lehet, hogy az elképzeléseibe majd még Affelay is bele fog férni. Tehetséges játékos ő, csak éppen ebben a csapatban nem volt neki hely Ini, Xavi. Fabre mellett.
Ráadásul most még sérült is volt. Cuenca meg szintén, szóval róluk most nehéz mit mondani.
Én LE helyében a felkészülési meccseken, ha van rá mód, őket játszatnám. Lássuk, hogy mit tudnak, ha meg piacra akarják őket dobni, akkor bemutató játéknak is jó.

Ha Song tényleg elmegy, akkor MAsch mindenképpen kelleni fog.
Csak kérdés, hogy egy állandó kezdő beéri majd a padozással. Bár szerintem inkább Song maradjon, számomra ő megbízhatóbb játékosnak tűnik.

Piqué sosem lesz vezér. Nincs meg hozzá az adottsága. Ő olyan, akit irányítani kell. Amióta nincs Puyol a pályán, azóta olyan a védelem, mint a csirkék, akik közé beszabadul a róka: fejetlenül rohangálnak össze-vissza.

Szerintem egy klasszis csatár sem ártana, ha lenne. Legalább az utánpótlásból fel kellene hozni valakit, hogy legyen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 09:56:49

Leon írta:
Game90 írta:Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]
New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold EVER! :mrgreen:

Gondoltam,hogy kedvenc Pedronk innen fog nyugdíjba menni!Ebben az esetben Alexis már el van adva a Juvénak 20 millióért! Így viszont úgy tűnik Luis Enrique is egy töketlen báb aki nem mer semmi hasznosat meghúzni,gratula! =D>
Bízom benne, hogy ez is még csak kacsa. De el kéne zavarni a rákba ez tény!
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.27. 09:35:07

Game90 írta:Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]
New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold EVER! :mrgreen:

Gondoltam,hogy kedvenc Pedronk innen fog nyugdíjba menni!Ebben az esetben Alexis már el van adva a Juvénak 20 millióért! Így viszont úgy tűnik Luis Enrique is egy töketlen báb aki nem mer semmi hasznosat meghúzni,gratula! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 09:29:37

mess2009 írta:megnéztem a két legény összeállításait a YouTube-on és bár tudom ezek csalókák, azért néhány dolog biztosan jól lejön:
Marq.: kiváló a fizikai adottsága, erős és gyors miközben kellően magas, fiatal, jól bánik a labdával, látható néhány szép fejese is természetesen a taktikai érzéke és a helyezkedési képessége így nem ítélhető meg de amit láttam belőle - alkalmasnak tűnik.
ami talány: miért adják el?! ha ezzel nincsenek tisztában (a valós okkal!!) akkor kockázatos lehet. (mi nem az?!)
Benít.: alkatilag u.az mint a brazil, ami nekem feltűnt, hogy hasonló stílusú mint Marcelló, ördöngősen cselez és bátran megy előre! nekem ő is alkalmasnak tűnik.
Pique: és az ő "vezérsége", nos erre a posztra ugyanúgy be kell érni mint pl. kapitánynak. Pique a csapaton belüli helyzete alapján igenis alkalmas LEHET, ha erre predesztinálják - elsősorban - az edző és a körülmények. ő egy klub ikon, tapasztalt, a tehetsége és az adottsága is megvan egyedül a mentalitásán kell változtatni ez pedig ha ő is akarja megoldható
Pedro: ez talányos ügy ha marad, én gyanítom, hogy nem a teljesítménye okán történik, vagy L.E. is akarja, vagy rá erőlteti valaki.
Mascherano: remélem marad és a középpályán fog játszani.
Alexis: nálam Ő az abszolút jolly.. bármelyik variáció lehet jó is rossz is.

Legyen igazad de sajna én Piquébe nem látom azt a jövő nagy vezére dolgot. Ő mindig akkor volt jó, ha Puyol ott fedezte a hátát. Világklasszis teljesítményre képes, de nem látom, hogy fejbe érett lenne vagy egyáltalán érne. De az én véleményem. Benatia is ezért kellene. Mondjuk az éven nem sok meccsét láttam, de érettebbnek tartom mint őt.

Marquinhos és Benatia. Mind kettő jó vétel lenne. Az egyik a jövő nagy reménysége, a másik egy kiforrott játékos. Mascherano-t meg nem szabad eljátszani. Ha ő is és Song is megy a védekező kp igen komoly probléma lenne. A Busquets megsérül leshetünk akkor. És nem szabad azt sem elfelejteni sanszosan megbüntetnek minket jövő nyárra két év egy vkp-val nagyon sok!
Alexis... Na igen ha Pedro marad ő megy komolyan mondom idegrohamot kapok! :evil: Ennyi ész legyen már! Csupa szív erős, akaratos agilis. Csak azt nem hajlandó egyik edző se észre venni, hogy ő klasszikus vonalszélső nem visszahúzott csatár. Másrészt Neymarral jól láthatóan érzik egymást. Ha pedig mindkettő megy kell Reus! Egyértelmű, egy gyors pengés játékos kell szélre... Nagyon kíváncsi leszek.

A másik dolog ez a Sergi Roberto, Oier, dos Santos, Krkić, Tello, Song, Afellay, Cuenca pakk.Kilenc játékos akikre hát mit mondjak szavakat is nehéz találni. Felhalmozni ennyi felesleges pályára soha nem kerülő embert... Hihetetlen! Ezeket kiknek adjuk el? Song meg Tello ér valamit, de a többire vevőt találni se egyszerű.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.27. 09:06:45

megnéztem a két legény összeállításait a YouTube-on és bár tudom ezek csalókák, azért néhány dolog biztosan jól lejön:
Marq.: kiváló a fizikai adottsága, erős és gyors miközben kellően magas, fiatal, jól bánik a labdával, látható néhány szép fejese is természetesen a taktikai érzéke és a helyezkedési képessége így nem ítélhető meg de amit láttam belőle - alkalmasnak tűnik.
ami talány: miért adják el?! ha ezzel nincsenek tisztában (a valós okkal!!) akkor kockázatos lehet. (mi nem az?!)
Benít.: alkatilag u.az mint a brazil, ami nekem feltűnt, hogy hasonló stílusú mint Marcelló, ördöngősen cselez és bátran megy előre! nekem ő is alkalmasnak tűnik.
Pique: és az ő "vezérsége", nos erre a posztra ugyanúgy be kell érni mint pl. kapitánynak. Pique a csapaton belüli helyzete alapján igenis alkalmas LEHET, ha erre predesztinálják - elsősorban - az edző és a körülmények. ő egy klub ikon, tapasztalt, a tehetsége és az adottsága is megvan egyedül a mentalitásán kell változtatni ez pedig ha ő is akarja megoldható
Pedro: ez talányos ügy ha marad, én gyanítom, hogy nem a teljesítménye okán történik, vagy L.E. is akarja, vagy rá erőlteti valaki.
Mascherano: remélem marad és a középpályán fog játszani.
Alexis: nálam Ő az abszolút jolly.. bármelyik variáció lehet jó is rossz is.
Válasz küldése