Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.09.05. 16:08:42

Courtois nálam már most TOP kapus, ráadásul olyan aki uralja a kapu környékét, ami egy ilyen alacsony csapatnál mint a miénk alapfeltételnek kellene lennie.. Mögé Pinto helyére elhozhatjuk Reinát is akár, a jóarc kerettag szerepére szerintem alkalmas :D
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.09.05. 16:06:52

zola8787 írta:Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát.
Első számú kapusnak semmi kép, de nagyon kevés pénzért és Pinto helyett nem lenne rossz választás, persze csak akkor, ha tűri a padot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pitta19 2013.09.05. 16:09:02-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.05. 16:01:23

Lionel85 írta:Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Ráadásul szerintem jobb kapus. Szóval többet tett le az asztalra, plusz neki van nemzetközi ntapasztalat. Őszinte legyek én például nagyobb tehetségnek tartom, mint mondjuk De Geat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:57:51

Lionel85 írta:Reina már esélytelen a Napoli miatt
tévedsz, igen is esélyes, hiszen csak kölcsönben van. a liverpoolhoz nem fog már visszamenni, így lényegében fillérekért elhozható. és ismerjük a filléreskedő rosellt... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.09.05. 15:51:13

Belegondolva lehet, hogy jó döntést hozott a vezetőség, hogy VV-t még nem adták el. Azt ne mondjátok, hogy nem kereste meg őt senki, attól, mert nem írt róla az NSO...
Szerintem kapott megkereséseket, csak számára nem előnyös csapatoktól, aztán lehet, hogy ebben az évben annyira fog koncentrálni, mint még soha, nagyon bízom benne. Idén eddig nem lehet rá panasz, sőt! Az meg, hogy "de kaphattunk volna érte pííízt" az gáz a Barcelonára nézve, mi nem szoktunk játékosokért lóvét kérni :lol: Hajrá Victor, kápráztass el minket idén (is), aztán takarodj :lol:

Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát. Kapus poszton nem szabad skótoskodnunk (dá szép szó), hozni kell valamelyik fiatalt és nem a jövő nyár végén, szépen a téli szünetben már megszerezni az egyiket, aztán maradjon csak nyárig a csapatánál kölcsönbe.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.05. 15:42:52

Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 15:38:25

Azt hiszem felesleges a belga srácról álmodozni. Amíg murinnyó a cselzinél van, kizárt dolog, hogy eladják nekünk. Amúgy is, Ter Stegen semmivel sem rosszabb, és bőven megszerezhető kategória.
Mindketten eszméletlen jó kapusok már most egyébként, úgyhogy igazából bármelyikük jön, méltó utódja lesz Valdésnek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:25:08

csababarca írta:főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
Csaba, Te kiket igazoltál volna?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 15:17:59

Gareth Tello írta:Courtois-t én is jobb kapusnak tartom, mint Ter Stegent, de a németnek is nagyon örülnék.

Most nem lesz szabad fukarkodni, az utóbbi évek egyik legfontosabb igazolása előtt állunk.

ebből megint vagy nem lesz semmi, vagy hoznak valami olcsó megoldást,mondjuk Király Gabit, vagy ilyesmi.
én már nem élem bele magam ilyenekben,hogy megfelelően pótoljuk Valdest, főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:13:54

már előre látom az első ajánlatunkat kurtoáért :lol:

7.2 millio + 1.1 millio 20 meccs után + 0.7 millió még 40 meccs után + 1.1 millió ha 3 éven belül bajnok lesz + 2 barátságos meccs :lol:

oda kell csapnai 40-50 milliót és kész. 15 évre megoldhatja a problémát
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 14:57:22

Courtois-t én is jobb kapusnak tartom, mint Ter Stegent, de a németnek is nagyon örülnék.

Most nem lesz szabad fukarkodni, az utóbbi évek egyik legfontosabb igazolása előtt állunk.
sjd írta:Gabriel Barbosa Almeidáról van szó, aki egy 17 éves csatár.
http://www.barcablaugranes.com/fc-barce" target="_blank ... youngsters
Tényleg, köszi. Érdekes, hogy két Gabriel is van a keretben. :D
Barcaman14 írta:Aztán március környékén bejelenti Valdés, hogy itt szeretné befejezni a pályafutását... :D
Ne hozd rám a szívbajt. :mrgreen:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.09.05. 14:22:43

Manquilloban van lehetőség, majd ha Alves már nem lesz, akkor jöhet egy Montoya, MAnquillo kettős jobb oldalra. 8) :D Na de ez csak álmodozás.. Matyi: Mino már nincs a csapatnál, úgy hogy ő vele nem tudunk már számolni. Oier jó lenne második számúnak mondjuk. Egyébként én is a belgát preferálnám a kapuba, de a némettel sincs semmi gondom.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.05. 14:03:35

Gareth Tello írta:A főoldali cikkben említett játékosok:
- Gabriel: 20 éves, 196 centi magas kapus
Gabriel Barbosa Almeidáról van szó, aki egy 17 éves csatár.
http://www.barcablaugranes.com/fc-barce ... youngsters" target="_blank

Amúgy a Mundo ma hozta le, hogy Manquilloval új szerződést kötöttek, ami alapján 2018ig 15 millióra nő a kivásárlási ára. (Vagy valami ilyesmi, nem igazán sikerült lefordítani rendesen.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.09.05. 15:32:10-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.09.05. 14:02:08

Minek második számú kapust venni?
Mino vagy Oier nem üti meg azt a szintet?

Amúgy én Courtois-t preferálom jobban, de Ter Stegen-nek is örülnék.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 13:54:39

A legnehezebb feladat jövőre egyértelműen a kapuskérdés megoldása lesz. Főleg, ha a vezetőség nem számol Pintoval. Találni kell egy 1. számú kapust és nem ideiglenesen, hanem hosszútávra, plusz egy olyan embert, aki vállalja éveken át azt, amit Pinto. Bár nem értem, hogy Pintoval miért nem számolunk még 1-2 évig. Benne van a korban, de amennyit védett eddig azt ezután is tudja hozni, plusz amennyire ez lejöhet külső szemlélőnek, elég közvetlen figura, ami jót tesz a csapatösszhangnak.

Courtois-Ter Stegen: Előbbi fiatalkora ellenére is kiforrottabbnak tűnik, de a Chelsea elég rendesen megfogja kérni az árát, ha egyáltalán elengedik. Mivel Cech utódjának szánják. Ter Stegen is jó megoldás lenne, ráadásul olcsóbban is megúsznánk, úgyhogy szerintem jobban tesszük, ha nála fogunk próbálkozni elsősorban.

Aztán március környékén bejelenti Valdés, hogy itt szeretné befejezni a pályafutását... :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 13:18:58

nekem is a két matracos gyerek tűnik stabilabbnak. 20 évesek sincsenek és már most sok-sok millióra taksálják őket. ahogy látom az egyik jobbhátvéd... montoyában mégsem bíznak?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 13:12:31

A főoldali cikkben említett játékosok:
- Gabriel: 20 éves, 196 centi magas kapus
- Víctor Andrade: 17 éves jobbszélső
- Giva: 20 éves középcsatár
- Javier Manquillo: 19 éves jobbhátvéd
- Saúl Ñíguez: 18 éves középpályás (inkább támadó szellemű)

Ez a Manquillo gyerek elég jónak tűnik nekem, már a nagycsapatban is lehetőséget kapott többször, és a korosztályos válogatottakban is rendszeresen szerepel.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.04. 19:25:46

Vakmacska írta:Na, kiváncsi leszek, hogy Cunci és Affelay kapnak-e majd lehetőséget Tata-tól.
A téli szünetig előreláthatólag egyik sem fog felépülni, a januári átigazolási szezonban pedig ismét átadólistára kerülnek.
Kép
Kép
Kép
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2013.09.04. 16:09:36

Majd szóljatok tavasszal, hogy álljak be középhátvédnek, mert lehet, hogy Busi és Song védőpáros fog ott játszani...
Hajrá Barca! És a Honda!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.09.03. 17:36:56

Na, kiváncsi leszek, hogy Cunci és Affelay kapnak-e majd lehetőséget Tata-tól.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.03. 11:25:40

Annyira azért nem látom elkeserítőnek ezt az átigazolási szezont. Ha úgy vesszük egyetlen posztra nem érkezett emberünk. De ha jobban megnézzük, 15 nap alatt lejátszottunk 5 meccset, amiből 2 egy igen erős Atma és egy Valencia idegenben, ezeken pedig kaptunk össz-vissz 3 gólt. Az tök mindegy, hogy ez most Valdesnek, a védelemnek vagy a gyors visszatámadásoknak köszönhető, a lényeg, hogy tényleg működik valami.
Ha Roberto nem válik be vagy nem játszatja Tata jövőre sztem Gündogan lenne az, akit el kellene hozni. Habár eddig neki is egy kiemelkedő szezonja volt, talán jövőre mozdítható lenne.
Én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy legalább megmaradt valamennyi pénz, amit jövőre játékosokra fordíthatunk.
Csatárkérdéssel nem kell szerintem foglalkozni, reméljük Deulofeu-nak sikerül egy jó szezont hoznia Angliában és vissza is kerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.09.03. 10:34:40

Elől pedig ha Neymar beválik, meglesznek Messivel, de Sanchez ha idén sem robbant, és Pedro is hozza az elmúlt 2 éves teljesítményét, akkor kell majd valaki előre is.
Sanchez már a felkészülési meccseken mutatta, hogy jó szezonja lesz. Pedro pedig szerintem tök jó eddig. Neymar ráijesztett.

A kp miatt nem aggódok, Fabregas másodvirágzását fogja élni az idén. A letámadás visszatérése miatt pedig Busquets nem lesz olyan szerencsétlen.

Védőt viszont kellett volna igazolni. Vagy az lesz, hogy Puyol tényleg egy viszonylag elfogadható teljesítménnyel tér vissza. Vagy kegyetlenül befürdünk és jön télen egy védő, akit nem fogunk tudni nevezni a BL-be mert esélyes, hogy egy olyan csapatból igazoljuk.

Gyanítom, hogy az utóbbi lesz.

Évek óta nem simáztuk le ennyire a Valenciát a Mestallaban.
Persze, a vége felé rezgett a léc. De szerintem csak a fiúk elkényelmesedtek...
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2013.09.03. 10:03:18

Nem igazán volt ez sem egy sikeres átigazolási szezon. Igazából csak kevesebben lettünk. Ez kifejezetten azért bánt, mert tényleg töketlennek érzem a jelenlegi átigazolásért felelős vezetőséget, mivel nem tudnak évek óta hiányposztra igazolni, fillérekért engednek el mindenkit, és még a nyakunkon lévő állandóan kölcsönadott játékosokkal sem bírnak el. És ez inkább a jövőre nézve elkeserítő, mivel jövőre nincs mese, de igazolnunk kell! Valdes megy, helyére kell egy kapus. Középhátvéd már most is kellett volna, jövőre még inkább sürgető lesz a dolog Puyol kora, sérülékenysége miatt. Középpályán is kell majd ember, mert Xavi ezt az idényt sem fogja már normálisan bírni, jövőre a Vb után meg még kifacsartabb lesz. Bár itt beérhetnek a fiatalok, de ha továbbra is top csapat akarunk lenni, akkor igazolni kell ide is. Elől pedig ha Neymar beválik, meglesznek Messivel, de Sanchez ha idén sem robbant, és Pedro is hozza az elmúlt 2 éves teljesítményét, akkor kell majd valaki előre is. Magyarul jövőre 4 igazolás kell! Bevételi oldalon pedig ismét nem számíthatunk sok mindenre. A folyamatosság nagyon fontos, de úgy érzem, hogy a vezetőség úgy van vele, hogy jó ez a keret és kész. Pedig ha nem frissítünk új igazolásokkal és hagyjuk magunkra örgedni és befásulni a játékosokat, akkor úgy játhatunk mint a Madrid, hogy egyszerre kell majd kicserélni a csapatot, és akkor törvényszerű hogy nem mindenki hozza azt, amit tőle várnak, és évente cserélődnek...Vagy rosszabb esetben a Milan, aki komlpett kezdőcsapatnyi játékost hagyott magára nőni az évek során. Ezek a játékosok pedig nem tudtak már igazán hozzá tenni a játékhoz, viszont nagy pénzért csinálták a nagy semmit. Szóval szerintem kellett volna a frissítés. Nem vagyok vészmadár, de vááltoztatni kell a jövőben
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.09.03. 03:54:53

Jólvan látom ez lett a gyászrovat... :D

Hisztizik itt mindenki a védelem miatt,de már most látok előrelépést a védekezésben...A koncepcióban leginkább...Végre visszahoztuk az ellenfél térfelén a letámadást...Tavaly ezért voltunk gyarták...Olyan szituba kevertük a védőinket,hogy tök mind1 ki állt volna ott...Igen még nem tökéletes ez a rész,de szezon eleje van,erőnlétünk pocsék,új edző,ahhoz képest...Amíg bírjuk a letámadást addig esélye nincs senkinek,hát most még rendre elfáradunk,nyílván a cél az lesz hogy ez nem legyen így...De a területszűkítések,a helyezkedések már sokkal jobbak,a szögleteknél is sokat javultunk...A tavalyi elképzelésekkel ettől az Atelticotól nem 1et kaptunk volna az ziher...

Amúgy meg az hogy megismétlődik megint ez a védő dögvész,kb kizárt...Pláne hogy Tata rotál mint az állat hogy tehertmentesítsen,ami a legfőbb oka volt a védőgondoknak...Igen középső védő poszton még nem,de amíg Puyol nincs nehéz,és túl fontos és nagy meccseink voltak eddig,nem is nagyon lehetett bedoni Barthrat,vagy meglepi embereket,a belső védő poszthoz kell a rutin a nagyok ellen...
Rovázni meg lehet,de ha Oleguer,Van Bronkhorst Marquez(akinek szintén voltak lámaságai) anno megoldotta,akkor most is meg fogjuk tudni oldani...Sosem volt atom védelmünk,sosem ez számított,hanem hogy az ellenfél nem tud labdába érni ellenünk...Ha meg ez nem így lesz akkor úgyis végünk,de ez nem a hátsó alakzaton fog múlni...A tavalyi Bayern meccsek miatt megy a rovázás csak itt főleg,és igen énis biztosabban éreztem volna ha jön ide vki,de nem akárki...Attól hogy nagyobb a tömeg beljebb nem lennénk...

Amúgy meg Thiago nagy ígéret volt,nem több...Mint ahogy Bojan is azt láthattuk...Túl felelőtlen volt Thiago,érthetelen buta labdaeladásokkal...Amúgy meg sokkal inkább Ini posztjára illett,csak mi szerettünk volan Xavi utódot csináli belőle...Dos Santos vagy Sergi Roberto ez itt a kérdés...Jó kérdés...Sok lehtőséget nem kaptak eddig,de fontos nagy meccsek voltak,majd a kupában vagy kisebb bajnoki meccseken lesz lehetőségük sztem hogy bejátszák magukat,Tata 100%hogy be fogja dobni őket,most is 3-2nél a Valencia ellen simán berakta Dos Santos Cesc helyett,sokat nem idegeskedett...És nem is volt baj vele...Jajjj elment Thiago gyengültünk...Véleményem az hogy, Thiagot erőltettük egy olyan posztra ahol nem megfelelő...Beljebb vagyunk így hogy kap esélyt Sergi Roberto meg Dos Santos,mert Thiago nem igazán vált be Xavi helyett ők még beválhatnak...Legalább esély van rá...Amúgy középpályán meg marhára megvagyunk,Xavi-Ini-Cesc álom játékosok itt,Busi is játszhat előrébb,meg gyakorlatilag a létező összes játékosunk tud középpályást játszani,mi 10év kb csak azt nevelünk,a csatáraink,védőink is inkább azok...Rohadtul tök mind1 hogy most elment Thiago...

Villa csak kolonc volt már jó ideje,bárkivel beljebb lennenk kb...Neymarral meg bármelyik csapat a világon beljebb lenne...innetől...Nagy erősítés...Tavaly legalább akkor bajok voltak elől mint hátul,Messin kívül az egész bagázs egy nagy 0 volt...Tello még bíztató volt,de kb ennyi...Pedro - Alexis meg hát egynek jó,legalább hajtanak,inkább plusz egy középpályásnak jók mint csatárnak...Annak kiválóak,labdát szereznek,letámadnak visszazárnak passzolnak...Remek középpályások...Csak kapu elé ne kerüljenek vagy adják le vkinek rendesen és jók leszünk...Tulajdonképpen már jó ideje 2 csatárral játszunk...Tavaly hogy Villa is pocsék lett, 1el... :D Deha majd Neymar-Messi nem tudja megoldani akkor ott már nem elől van a baj...Ez a 2s botrányosan erős,páratlan...

Az hogy kit hogy adtunk el mennyiért...Benne volt hogy melyik játékos hova szeretett volna menni,figyelembe vettük azt is...Thiagot kivásárolták,azért volt ilyen szerződése hogy megvehették, mert mást nem írt már korábban alá,mert mohó volt...Nem tudom mit kelel ezen ezredszerre is rovázni...Sok tenni való így nem volt,nem akart várni a lehetőségre,viszlát...Villa ezért ment ennyiért mert az Atleticoba szeretett volna menni...Igen itt eldobtunk 20at kb...Többet nem mert egy pocsék formában lévő nemrég törött lábú 31éves Villa nem ér többet...Igen és jajjj akkor hogy ér ennyit meg annyit ez meg az...Ez úgy van aki a reflektor fényben van fel van kapva elszalad az ára,aki meg a süllyesztőben irreálisan leszalad,ez a sportpolitika...Legalább megúsztuk a csillagászati fizetését,az egyik legjobban kereső volt itt,ehhez képest mostanra kb már semmit nem csinált,no ez a pénzkidobás...És ne jöjjünk itt bezzeg a Reallal,mert ők jó teljesítményt nyújtó játékososkat adnak el(indokolatlanul) jó pénzért,nem kb reménytelennek tűnőket mint mi...Abidal meg kár volt,de ki tudja mire képes még,a Monaco nem ez a szint,még biztos nem,a francia bajnokság sem spanyol...Lehet ott jó lesz,itt max félmegoldás lett volna...Ő szélső védő helyén ott van Alba,Adriano,okés volt kényszerből center de nem az...Innetől megtartani létszámnak bejlebb nem lennénk,nem kell rovázni...Amúgy persze szép gesztus lett volna,de sportszakmailag indokolt döntés volt...

Amúgy azért nem jött védő mert akik előrelépést jelentettek volna azokat nem tudtuk elhozni,vagy ránklicitáltak csillagászati összeggel,vagy nem adták el őket...Azért nem egyszerű,a pénzklubbok több fizut tudnak adni,így nekünk is nehéz...Sok balga nevet olvastam itt,ki lenne jó ide,a 90%uk kb nem illene ide,a Barca más világ ne feledjük,ilyen taktikát kb senki nem játszik a világon csak mi,kevés játékos felel meg...Aki meg megfelet volna vagy nem tudtuk elhozni vagy nem adták volna csak 50-60millákért,hát köszönjük annyira nem kell védő...Tata úgy látja meg tudja oldani...Majd kiderül,de előre ne sírjunk már,pláne hogy eddig hoztunk mindent...És látszik fejlődés meg elképzelések jók,a kivetelezéshez meg míly meglepő idő kell...Új edzőnek idő kell...Pellegrini pl leégett az 500millás Cityvel az ujjonc Cardiff ellen...3mat kaptak...Nem olyan egyszerű ez...

Amúgy meg a keret bőven elég ahhoz hogy bucira verjük az egész világot oda meg vissza...Ugyanis a középpályás sorunk és a csatársorunk páratlan,az összeszokottság páratlan,a minősége a játékosoknak döbbenetes...Azért nem felejük hogy egy barca utánpótlás játékos sokszor olyan teljesítményre képes mint egy 30millás igazolás...Van hova nyúlni,van mire alapozni itt...Tata meg a fiataloknak szeret lehetőséget adni ez a védjegye...Jó dolgok sülhetnek itt ki...Erősek vagyunk,igazából akkor fogja csak fel az ember hogy mennyire ha megnézi egy másik top csapatnak a meccsét...Lehet az City,Chelsea Mouval,Real,MU...Egész egyszerűen más szinten játszuk a focit...A megoldások,a játék finomsága,az ötletesség a zseniális húzások tekintetében sehol sincsenek,ég és föld...A Bayern van a legközelebb azt mondom ők veszélyesek bármikor,de mindeki más verhető...És ha a bajnokságot nézzük a Real meg akkor zsákutca lesz mint a ház...Egyszerűen több ponton bukottnak érzem ezt a mostani projektet,de ez csak megérzés...De remélem igazam lesz... :D

Jók vagyunk továbbra is,azért az se véletlen hogy továbbra is minket tartanak toronymagas Bl esélyesnek a fogadóirodák...Igen meg lehet fogni a Barcát,mint ahogy mindenkit...De jobbak vagyunk minőségileg,persze ettől még közel nem biztos az eredményesség,no ez az edző dolga...De tudunk vmit amit mások nem,ahogy Sir Alex mondta: "ha így játszanak nem tudunk más csinálni csak nézni és tapsolni..." - ha azt hozzuk amit tudunk akkor nincs ellenfél...Tavaly nem sikerült ez,idén más edző más elképzelések,más végkifejlet? Majd meglátjuk...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.09.03. 00:18:21

connor írta:Számomra hatalmas kudarc ez az átigazolási időszak. Ment: Villa, Thiago, Abidal és érkezett: Neymar, Cuenca... (Afellay-t én nem írom ide, ő egy büdös percet nem fog játszani, még akkor sem, ha felépül tavaszra).
Tulajdonképpen ott tartunk ahol az átigazolási időszak kezdete előtt. Már ott el van kúrva az egész, hogy Tito döntése - véleménye - miatt távozott Thiago, aki Martino-nál valószínűbb, hogy maradt volna.
Feleslegként egyrészt ott van Oier, akit felhoztunk, gyanítom azért, hogy szokja az első csapat légkörét ,mert jövőre Pinto visszavonulásával ő lesz a 2. számú kapus. Ez így szép és jó, de ha egy árva percet sem fog játszani akkor minek hoztuk fel? Hogy üljön egy évig a padon, ahelyett, hogy védene a B-ben? Hülyeség. Másrészt ott van Dos Santos, aki a büdös életben nem lesz meghatározó játékosa a csapatnak, így csak veszi el a perceket az egyesek által Xavi utódnak tartott, nagy tehetség Roberto elöl. Ha viszont Santos olyan kib.szott jó, akkor minek hoztuk fel Roberto-t , miért nem hagytuk a B-ben vagy adtuk kölcsön... és akkor ott van Afellay és Cuenca, akik még a kutyának sem kellettek még kölcsönbe sem. Tehát ha nagy jóindulattal Dos Santost nem soroljuk ide, akkor is csak 22 fős az a 25 fős keret...
És akkor az erősítések. "Erősítések". Abidal-t eladtuk, amire júniusban azt mondtam, hogy igen, jó döntés, mert létszámon felüli. Így viszont, hogy nem igazoltunk védőt, nagyon is szükség lett volna rá Porcelán-kapitány újabb sérülése esetén. Thiago távozott, aki a legnagyobb kp tehetségünk volt Xavi posztjára. Máshol keresik, veszik euro 10 milliókért a tehetségeket, mi meg elpazaroljuk (direkt nem "eladjuk"-ot írtam) a legnagyobbat...
Az egyedüli erősítést a Neymar-Villa "csere" jelenti. Bár én inkább adtam volna Pedro-t vagy Sánchez-t.
Mindenki elmondta, hogy kell védő, de elb.sztunk mindent. A nyakamat rá, hogy a Verthongen - Agger vonal csak média kamu volt és végig szórkoztunk Silva-val és Luiz-zal akiket szinte képtelenségnek látszott leigazolni. Közben olyan védők váltottak klubot, mint Touré, Sakho, Demichelis, Marquinhos vagy Lugano. Jó, egyikük sem tökéletes, de a mostani helyzethez képest mind előrelépés lett volna.
És akkor sírunk, hogy nincs pénz, de Abidal és Valdes ingyen, Villa aprópénzért és thiago is mé így is áron alul ment el.
=D>
Szinte tökéletes hozzszólás, Puyolt nem bántanám, de tény ő inkább van kint, mint bent a csapatba. Cuenca meg nem rossz játékos szerintem. Villa hatalmasat játszott a Valenciában és most, megindult a szekér az Atleticoban is... itt valahogy kevés volt, bár "alig" játszott
Válasz küldése