Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.03. 18:50:24

miihii írta:
Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket.
Ezt kb eddig elég is elolvasni, önmagáért beszél...

Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.

Pep-es 100 pontos témánál meg gondoljunk már utána mennyire más volt a szitu. Neki nem volt a komplett védelme tartalékosan tartalékos, volt Messije, stb... A mostani szituban meg mivel nem maradt más komoly cél, meghúztuk a 100 pontos határt. Nem azért ejtette ki a csapatot a többi sorozatból, h ne kelljen bíbelődni velük a 100 pont elérésének útján. Éppen fordítva van a szitu, mint ahogy sugallják a soraid...

Na mindegy, ezt a felfogást nem fogom megérteni sosem...
maradjunk annyiban, hogy én sem tudom megérteni azt a felfogást, hogy ha az ember mond valami kritikát EGY ESEMÉNYRŐL ,EGY NYILATKOZATRÓL és rögtön jönnek itt a vérig sértett "igaz hívők" akik magukat hergelve az általam mondottakat felül írva igyekeznek védőbástyát vonni - a saját sértettségük elé. könyörgöm: én beérném annyival: nekem viszont tetszett amit mondot....! érdemben,(ismét és a védőbeszédeitek ellenére) az a véleményem, hogy ez az ominózus nyilatkozat rész méltatlan egy JÓ edzőhöz.a röhej az, hogy éppen ti bizonygattátok nagy elánnal , hogy még hazugság is!!! egyszerűen nem igaz, hogy neki nincs beleszólása"..őcsak egy alkalmazott".. ami pedig a 100 pontos részt illeti: kifejezetten azt mondta, hogy aki ezt a teljesítményt tekinti sikernek arra rossz idők várnak.... ez nem realitás érzék, hanem annak a közlése, jóslása, jövendőlése, hogy ennél rosszabbra készüljünk. na már most én aki ennél jobbat szeretnék a csapatomnak ez a nyilatkozat bizony nem lelkesítő !már elnézést. a vita tovább"hömpölygéséhez" végképp nincs közöm, a 7:o ról annak idején elmondtam a véleményem.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 18:48:50

miihii írta: Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.
Attól függetlenül, h ezzel egyetértek, sokan meg hajlamosak átesni a másik végletbe. (Mint ahogy máshol is rengeteget látni, h ha valaki a negatívumokról ír, jön a sok "miért kell mindig fikázni?") Attól, hogy megnyertük a bajnokságot, a leírt problémák igen is jelen vannak, és dühítő, hogy Tito még elismerni sem hajlandó ezeket, nem hogy valamit kezdeni velük.
Én, a "károgó" stb. leírtam a Celtic elleni meccsek után is, h nagyon gáz h 2 hét alatt nem tudott semmit kezdeni ezzel a taktikával, és nagy gáz lesz, ha valamelyik épkézláb ellenfél ezt még sikeresebben tudja alkalmazni. Mindezt mondtam egy olyan edzőről, aki akkor még nem volt beteg, és a Clasico híján százszázalékos volt a bajnokságban. Érdekes, nem azoknak lett igazuk a BL egyenes kieséses szakasz és a kupa párharc kapcsán, akik akkor is a makulátlan bajnoki mérlegre mutogattak és "egy (két) meccsből nem akartak következtetéseket levonni".
Úgyhogy most megteszem még egyszer (de még egy párszor le fogom írni): a Bayern elleni párharc, egyáltalán az egész tavaszunk komoly bajokat jelez, azonban a legnagyobb baj még nem is ez, hanem h Tito sem megoldani nem akarja ezeket a problémákat, sem szembenézni velük. Inkább "elégedett" a rekordjával, ami semmit nem ér, és semmit nem fog érni akkor sem, ha jövőre mondjuk gólrekorddal esünk ki a BL-nyolcaddöntőben, mint ahogy Messi is elégedett lehet a 30 rekordjával, csak éppen idén a fontos meccseken alig tett valamit hozzá a csapat játékához. Lehet a kifogásokat keresni, h mi miért volt, de ez a helyzet.
Úgyhogy sztem is becsüljük meg a sikert, de ne vegyük fel a szemellenzőt, és kezdjük el "a szokásos formulákat mantrázni", hogy "de hát 1947-ben meg 12-1-re kaptunk ki a Bilbaotól, ahhoz képest ez tök jó". Ebben a csapatban ennél sokkal több van, ugyanakkor jó úton haladunk afelé, hogy Tito még kevesebbet hozzon ki belőlük. (De mint már korábban mondtam, az ítélkezéssel megvárom a következő szezont)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.06.03. 18:26:43

A 7-0meg egy irreális eredmény...Kassaiéknak is köszönhető,meghát pont rosszkor volt a meccs...
Na persze, ha Kassai normálisan vezeti a meccset akkor 10-0 lett volna végül...

Én elsősorban nem a sérüléseket okolom.
A taktikánk ellenszere két éve senki előtt sem titok. Adjunk hálát, hogy csak 3-4 csapatnak sikerült megvalósítani.

A csapat rohadtul beszürkült, és ez ellen semmit sem tett senki sem.
Már a Pep éra utolsó évében is a "majdMessimegoldja" felfogással mentünk fel a pályára. Csupán 1! Egyetlen 1 embert kellett volna szerezni, hogy egy kis terhet levegyenek Messiről és, hogy elkerüljük a valamire való ellenfelek elleni töketlenkedést....
Nagyon örülök, hogy Neymar itt van, mégha nem is válik be, de a nimbusza már két embert lefog kötni a pályán...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.06.03. 18:24:04

Chino írta:Sokan túlságosan is hozzászoktak a jóléthez vagy a Pep-érától követik figyelemmel a Barca történetét. Én –bármilyen furcsán is hangzik– valahol örülök is hogy idén nem egy hatkupás szezont hoztunk le. Túlságosan is el voltunk kényeztetve már, ideje leszállni a földre. Gondolom nem vagyok egyedül, akik tényleges kríziseket éltek át, mint a Gaspar-korszak a holland barátunkkal, amikor Bonano-t meg dutruelt kellett a kapuban nézegetni, most meg sokan Valdesen röhögnek. Örüljünk, hogy a szűk elitben tudhatjuk kedvenc csapatunkat, az örök riválisra 15 pontot vertünk, rekordokat döntögetünk stb. Nehogy csalódás legyen már egy olyan szezon ahol bajnokságot nyerünk és végig nagyon ránk járt a rúd. Talán 2 olyan játékosunk volt a szezon során akik nem küszködtek hosszabb-rövidebb ideig sérüléssel, az edzőnkről nem is beszélve, plusz a Bl-ben nemcsak a PSG-tőlés a Bayerntől kaptunk gólokat hanem a bíróktól is.
Mindent összevetve számomra pozitív szezon volt és nem utolsósorban még csak június van de már egy Neymarral is gazdagabbak vagyunk. Az edzőnk is szépen gyógyulgat, minden adott a további sikeres időszakra, de azért két lábbal maradjunk a talajon.
Egyetértek, és nehezen teszem túl magam ha valaki egy ilyen szezon után nem bír leállni a panaszkodással. Nem is kell messzire menni az időben ott volt Riijkard éra. Na ott voltak gondok, és az csak 5 éve volt. Mindegy lehet ők így élik meg, viszont ez legyen a legrosszabb szezonunk a jövőben.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.03. 18:13:23

Sokan túlságosan is hozzászoktak a jóléthez vagy a Pep-érától követik figyelemmel a Barca történetét. Én –bármilyen furcsán is hangzik– valahol örülök is hogy idén nem egy hatkupás szezont hoztunk le. Túlságosan is el voltunk kényeztetve már, ideje leszállni a földre. Gondolom nem vagyok egyedül, akik tényleges kríziseket éltek át, mint a Gaspar-korszak a holland barátunkkal, amikor Bonano-t meg dutruelt kellett a kapuban nézegetni, most meg sokan Valdesen röhögnek. Örüljünk, hogy a szűk elitben tudhatjuk kedvenc csapatunkat, az örök riválisra 15 pontot vertünk, rekordokat döntögetünk stb. Nehogy csalódás legyen már egy olyan szezon ahol bajnokságot nyerünk és végig nagyon ránk járt a rúd. Talán 2 olyan játékosunk volt a szezon során akik nem küszködtek hosszabb-rövidebb ideig sérüléssel, az edzőnkről nem is beszélve, plusz a Bl-ben nemcsak a PSG-tőlés a Bayerntől kaptunk gólokat hanem a bíróktól is.
Mindent összevetve számomra pozitív szezon volt és nem utolsósorban még csak június van de már egy Neymarral is gazdagabbak vagyunk. Az edzőnk is szépen gyógyulgat, minden adott a további sikeres időszakra, de azért két lábbal maradjunk a talajon.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.03. 17:27:26

Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket. Pepnek is volt esélye két ízben a 100 pontos határ átlépésére, de végül megállt 99 pontnál, a másik alkalommal meg inkább készült a BL meg a kupadöntőre, mint a már lényegében megnyert bajnokságra.

lehet döngetni a mellünket a 100 pontos bajnokságra, de ebben a szezonban alig nyertünk komoly ellenfél ellen. még egy PSG-t sem bírtunk megverni...Celticet is mákkal tudtuk két vállra fektetni egyszer. a milan ellen égtünk mint a rongy, hogy aztán az egyetlen értékelhető tavaszi meccset lehozzák. a münchen elleni 0:7 meg a barca legnagyobb szégyene...

igaz, hogy nem volt létszükséglet megverni a realt, de a legutóbbi 8 meccsből 1et hoztunk. persze szerencséjük volt több ízben, meg jó volt a csapatnak az x is, de ez akkor is nagyon gáz. a milan elleni visszavágó, és a malaga elleni kupatovábbjutás tudom felhozni, mint komoly(abb) eredmény.

amíg van motiváció, és kedv a mostani generációban, addig kellene tarolni. utána már nem fog menni...szeretném élvezni a csapat játékát, amíg lehet. Tito leginkább elhangolja a tökéletes hangszert, és ez marhára nem tetszik.
Ez mind igaz...De nem csoda hogy nem hoztunk egy nagy meccset sem,az összes nagy meccs tavasszal volt mikor nem volt edzőnk,meg sérült volt a fél csapat,élen Messivel...Az őszi Real meccsen meg ugyan úgyan úgy tartalék védelemmel áltunk fel...És hát igen több meccsen szerencsénk sem volt,a bírok is remekeltek...A PSG-nek pl nem sok esélye volt az első meccsen,mégis a bírók összehoztak nekik egy xet...A Real ellen Valdes bakija,vagy Pedro ha berúgja 1-0nál a Bernabeuban,nem sok kellett volna kb 10centi...

De mindezek nem mérvadóak,mert az idei szezon a sérülések és az edző hiány miatt eleve extrém volt,és ezért közel sem mérvadó...És ezek az előbbiekben említett rekordok azért nagy dolgok,mert ennek ellenére is ezt hoztuk...Kérdem én mi lett volna ha van edzőnk,és nem sérülnek le a játékosaink kulcs momentumokban...Plusz ilyen rossz tejesítménnyel sem fognak előrukkolni a csatáraink mégegyszer...Igen rekord rúgott gólok,de miket kihagytak,miket bénáztak...Kérdem én mi lesz ha az idén kihagyott helyzeteknek csak fele be fog menni...És ezek egy elsőéves edzővel,aki fél szezonban volt csak itt...Nem tudom mit kell sopánkodni örülhetünk mint majom a...Mi így bukunk hogy rekord ponttal,rúgott góllal bajnokok leszünk...Jövőre meg edzővel és egykét új emberrel meg jobb lesz...Azért egy Neymar már minőségi javulás elől,nem egy Pedro az fix...

A 7-0meg egy irreális eredmény...Kassaiéknak is köszönhető,meghát pont rosszkor volt a meccs...
-Tito epphogy visszaért
-Messi sérülten játszott,majd nem játszott...
-Xavi félsérült volt
-Ini félsérült volt
-Alba félsérült volt
-Barthranak kellett centret játszania
-Mascherano is lesérült később
-Busquets is lesérült
-Adriano szintén...
És mindez úgy hogy nem volt edző az előző fél évben...Szemben meg egy bombaformában lévő egységes csapat...Rosszkor voltunk rossz helyen,ennyi...Baromira nem mérvadó,és értékmérő...Ezt asszem beláthatjuk...Nem tudom mit kell ezen ennyire kiakadni...Hogy a Reálosok,Bayernesek,meg a fél világ ezzel takarózik...Persze végre nem sarokkal alázzuk őket a 16oson belül...Végre nekünk is van hibánk...Végre bele lehet kötni a Barcába...A különbség ott van,hogy mi úgy kaptunk ki csúnyán,hogy egy fél világválogatott hiányzott,több poszton a valaha volt legjobb kötözött lábbal játszott vagy úgysem,ők meg bombaformával csúcskerettel szoktak ellenünk égni...No ez a különbség...Mindekinek lehet peche rossz formája,ez nem azt jelenti hogy attól még vége,és le lehet írni...

Majd jövőre meglátják mennyire nem... :twisted: Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 17:27:08

Yaya(07-10) írta:hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket.
Ezt kb eddig elég is elolvasni, önmagáért beszél...

Ezzel a hozzáállással nem igazán tudok megbarátkozni és egyet érteni, megérteni. Csak és kizárólag a negatív dolgot, dolgokat kell észrevenni, nehogy véletlenül megbecsüljük a sikert, amit elértünk. Bőven elég a szokásos formulákat mantrázni már hónapok óta, mindig mindennek a kapcsán és ahogy alább is mutatja a példa, lényegében tudatos támadási felületet keresve. Ha meg nincs, majd csinálunk, h lehessen ismételgetni a dolgokat, mert ez szükségszerű.

Pep-es 100 pontos témánál meg gondoljunk már utána mennyire más volt a szitu. Neki nem volt a komplett védelme tartalékosan tartalékos, volt Messije, stb... A mostani szituban meg mivel nem maradt más komoly cél, meghúztuk a 100 pontos határt. Nem azért ejtette ki a csapatot a többi sorozatból, h ne kelljen bíbelődni velük a 100 pont elérésének útján. Éppen fordítva van a szitu, mint ahogy sugallják a soraid...

Na mindegy, ezt a felfogást nem fogom megérteni sosem...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.03. 16:57:36

hiába nyertük meg a bajnokságot, ha a BL-ben megaláznak minket. Pepnek is volt esélye két ízben a 100 pontos határ átlépésére, de végül megállt 99 pontnál, a másik alkalommal meg inkább készült a BL meg a kupadöntőre, mint a már lényegében megnyert bajnokságra.

lehet döngetni a mellünket a 100 pontos bajnokságra, de ebben a szezonban alig nyertünk komoly ellenfél ellen. még egy PSG-t sem bírtunk megverni...Celticet is mákkal tudtuk két vállra fektetni egyszer. a milan ellen égtünk mint a rongy, hogy aztán az egyetlen értékelhető tavaszi meccset lehozzák. a münchen elleni 0:7 meg a barca legnagyobb szégyene...

igaz, hogy nem volt létszükséglet megverni a realt, de a legutóbbi 8 meccsből 1et hoztunk. persze szerencséjük volt több ízben, meg jó volt a csapatnak az x is, de ez akkor is nagyon gáz. a milan elleni visszavágó, és a malaga elleni kupatovábbjutás tudom felhozni, mint komoly(abb) eredmény.

amíg van motiváció, és kedv a mostani generációban, addig kellene tarolni. utána már nem fog menni...szeretném élvezni a csapat játékát, amíg lehet. Tito leginkább elhangolja a tökéletes hangszert, és ez marhára nem tetszik.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.06.03. 14:38:40

sjd írta:Azért az is milyen jó volt régen, hogy összességében egy 100-150 milliót elkötöttünk ilyen Csigrinszkijekre meg Hlebekre, mert Pep csak fütyült egyet, Laporta meg már készítette is a 20-25 milliókat.

Amúgy csak h lássátok az eredetit (marca.com):
I want Valdés to be happy. Whether he goes or not is his decision, not mine. I train the squad. I'm an employee.
Magyarul arról beszélt, h nem ő dönt arról, h Valdest kirakják-e a csapatból és neki igazából tökmind1 is. Ebből sikeredett azt kihozni a fordításban, h "azt a keretet készítem fel a meccsekre, amit adnak nekem."
Amennyiben ez a teljes fordítás, akkor talán felesleges "összeesküvés elméleteket" gyártani, valamint a Titot "lefitymáló" írásokat megosztani.

Az első részt pedig nehéz überelni, mert Laporta bácsi fenti igazolásai akkor is, de utólag is ostobaságnak tünnek/tüntek. Az Ibra-Eto'o "hatalmas üzlet" meg sem lett említve.
Rossellnek ilyen nagyságú, ablakon kidobott pénze szerintem jóval kevesebb volt.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.03. 14:32:33

Már megint megy a Tito szidás,már ebben a topikban is divat lett látom...

Előttem jól leírták azt milyen érdemei is vannak,mit ért el ebben a szezonban a csapat...Ezt kellene már észrevenni...Kicsit nyissuk már ki a szemünket,és játjunk a földön...

Szarok a 7-0ra...A Barca akkoriban úgy nézett ki mintha bomba robbant volna az öltözőben,a fél gárda sérült volt,a másik fel húzta a lábát úgy játszott...Ha vkinek ez fáj,hát fájjon,engem baromira hidegen hagy...Hagy élvezkedjen erre a sok antibarca fan,meg a bayernesek...Egy teljes értékű keret ellen úgyis megint leszerepelnek majd ellenünk,mint mindenki...Amúgy a csapat egységes,Titonál bárki játszik hozza a tejesítményt...HA ITT VAN...Amikor itt volt Tito,illetve nem épp kórházból jött,hanem ténylegesen foglalkozott a kerettel,semmi baj nem volt...És nagy baj van vele,végülis az első szezonjában csak Pep rekordjait döntötte halomra...Ami azért kis dolog...

Várjuk már meg mi lesz jövőre,mikor ténylegesen itt lesz,azt aztán szidjuk...Amúgy meg Pep-et is szidták,még a kupák után is...Az igazolásai közül sok nem jött be,nem tudott cserélni,elűzött játékosokat...Ez egy edző...Senki se hibátlan...Szidnánk Mout is,pl ha kiutálná Puyolt a kezdőből,mint tette azt Casillassal...Hasonló erős kerettel mire ment Mou is,annyira se mint Tito...De Tito nem alkalmas...Aham...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.03. 14:10:09

Azért az is milyen jó volt régen, hogy összességében egy 100-150 milliót elkötöttünk ilyen Csigrinszkijekre meg Hlebekre, mert Pep csak fütyült egyet, Laporta meg már készítette is a 20-25 milliókat.

Amúgy csak h lássátok az eredetit (marca.com):
I want Valdés to be happy. Whether he goes or not is his decision, not mine. I train the squad. I'm an employee.
Magyarul arról beszélt, h nem ő dönt arról, h Valdest kirakják-e a csapatból és neki igazából tökmind1 is. Ebből sikeredett azt kihozni a fordításban, h "azt a keretet készítem fel a meccsekre, amit adnak nekem."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.03. 13:56:24

Nekem is felfoghatatlan miért kell nagyítóval keresni, hogy egy-egy nyilatkozatában mibe lehet belekötni. Neymarra már a kinevezése előtt hajtott a vezetőség. Rosell mindenképpen meg akarta szerezni, ha még Pep lenne itt, akkor is jött volna, ha akarja ha nem.
Hol mondott ő olyat, hogy nincs semmi beleszólása az igazolásokba. Pont, hogy bizonyította. Hummelst nem akarta, ezt el is mondta, nem is hajtotta a vezetőség. Később le is nyilatkozta, hogy maradna akar, de Rosellt ez nemigen zavarta volna. Ő Silvát akarta, őt üldöztük/jük leginkább. Valdessel mi a baj? Pont hogy ő szeretné hogy maradjon és úgy néz ki ez teljesül.
Hozott a csapat egy kiváló szezont, a Bayern igaz lealázott minket, de ezt ne varrjuk már az ő nyakába. Messi nélkül, komplett védelem nélkül az lett volna a csoda ha továbbmegyünk.
Nem azt mondom hogy nem voltak baromságai, mert voltak. Nem egy, nem kettő, de Pepnek is voltak rendesen.
Nem akarom mindenáron védeni, de próbáljuk már egy kicsit objektívebben nézni a dolgokat, főleg úgy hogy gyakorlatilag alig több mint egy fél szezont volt a csapattal.
Forca Barca!!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 12:31:34

csababarca írta:Ez tényleg vicc,ha igaz, hogy az elnökség dönti el kit vesznek meg, az edzőnek semmi beleszólása.
Én ezt úgy képzelném el normális helyeken,hogy ír egy listát a vezetőedző, prioritási sorrendben, leadja a vezetőségnek,vagy átbeszélik, és megkeresik a közös nevezőt.
Mondjuk ha úgy vesszük, akkor a kettő nem zárja ki egymást.

Az edző kitalálja kit szeretne, leadja a listát.

Ezt átbeszélik az illetékesek, majd a vezetőkkel egyeztetve elkezdik megkeresgetni az arra érdemesnek tartottakat, illetve a klubjaikat.

Amennyiben mozdíthatatlan a játékos, vagy nem akarja otthagyni a klubját, esetleg túl sokba fájna, akkor jön a B-terv, C-terv.


Tehát lényegében az edzőnek is van beleszólása, de az nem azt jelenti, h kapásból meg is lesz a kiszemelt. Közben bejön a képbe az elnökség, a teljes szakmai stáb és a financiális része a dolognak, azaz a másik fél is.

Ezáltal végeredményben a klub adja a keretet, mivel ők fizetik, nem az edző. Viszont az edző kívánsága alapján kezdenek úm. válogatni. Tehát kerek a sztori és nincs ütközés.

Mondom ezt úgy, h fogalmam sincs nekem sem, h miként mennek a dolgok ezzel kapcsolatban, de én így gondolom reálisnak.

A másik verzió az a shopping csapatos szisztéma, ahol az edző rábök valakire és a vezetők már csengetik is ki. Legalábbis sztem pont ezekre jellemző, mint ahogy az is, h ez elég antipatikus...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.03. 11:40:54

Ez tényleg vicc,ha igaz, hogy az elnökség dönti el kit vesznek meg, az edzőnek semmi beleszólása.
Én ezt úgy képzelném el normális helyeken,hogy ír egy listát a vezetőedző, prioritási sorrendben, leadja a vezetőségnek,vagy átbeszélik, és megkeresik a közös nevezőt.

De hát,nálunk régóta nem működnek a dolgok normálisan, lásd Abidal esete, vagy Valdes onemanshow-ja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.03. 11:22:06

Lehet, hogy Pep is észrevette ezt a folyamatot, és még időben távozott? :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.03. 11:06:08

Fura, hogy Tito feje felett döntik el a keret összetételét a vezetők. Olyan, mintha meg se kérdeznék őt, csak odatesznek elé egy keretet és tessék, nyerj velük kupákat! Akarta Abidalt, akarta (akarja) Valdést, Neymart is szerintem nélküle szerezték meg, míg a védelemre eddig semmi konkrétum nincs a megerősítésre. Mint valami bábu.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.03. 10:55:49

connor írta:
mess2009 írta:na ez a Tito szöveg sem nyerő nálam..."én csak egy alkalmazott vagyok..." súlytalanság, a felelőségtől való menekülés, szánalmas. na meg az ahogy a jövő évet beígéri...?!
Gáz. Nem kicsit.
Nyilván a klub alkalmazottja ... de nem egy pályagondnok.
Nekem ebből a szövegből két dolog jön le. Egyik sem jó.
Először is nem valami erős egyéniség, ami egy sztárcsapat edzőjének nem igazán fér bele, ha akar valamit. Tisztára úgy beszél, mintha még mindig csak másodedző lenne és nem vezetőedző. (Más kérdés, hogy szerintem még mindig Pep hagyatékából "él", de ez más kérdés.) Ez megint csak Cruyff szavait igazolja, hogy Tito-nak nem itt a helye, mert nincs olyan erős mint Pep és inkább az egészségével kellene foglalkoznia.
Másodszor pedig ezek szerint neki nincs beleszólása az igazolásokba? :lol:
Ha így van akkor az elég nagy baj, ha pedig nem így van, akkor nem kellene félreérthetően nyilatkozni.

Ami a sikeresség tekintetében tett jóslatát illeti az szinte közhely. Nyilván nem lehet 100 ponttal zárni és statisztikai rekordokat dönteni minden szezonban. Hasonlókat Pep is nyilatkozott úgy emlékszem.
Azért alaposan megkeresitek a kákán a csomót vele kapcsolatban. Egy félmondatra is szépen fel lehet építeni a szokásos köröket és nyammogni egy sort rajta :roll:

Az egy dolog, h ő mit, kit szeretne, egy másik, h a vezetőség ebből mire bólint rá illetve kiket tud megszerezni. Tehát beleszólása ugyan van az igazolásokba, de az nem egyenlő azzal, h csuklóból az övé is a kiszemelt.

Ezt a felelősség nem vállalást meg menekülést előle nagyon nyomatjátok, de sztem kicsit üldözési mánia ez már...

A jövő évet beígéri? :o Hol ígért akármit is? Akárhogy olvasom, sehol nem látom ezt a részt. Az egy dolog, h a 100 pontról beszél... Kicsit az ellenszenven gondoljatok túl ennek kapcsán. Rajt-cél győzelem, (liga)rekordpontszám, (klub)rekord gólszám, elsőként minden meccsen rúgott gól a bajnokságban, elsőként veretlen félszezon, bajnoki cím, ami szintén klubrekord (15 pontot még sosem vert rá a BARCA a másodikra)... És ezek után egy pocsék szezonról, töketlen edzőről, botrányosan szereplő játékosokról megy a szöveg... Mit is mond? Ha még ezek sem elegek, akkor jönnek még nagyon rossz idők... És rohadtul igaza van! Kicsit belekényelmesedtünk ebbe a verhetetlen BARCA szerepbe és a szurkolók nehezen emésztik meg, ha kicsit felébresztik őket a Csipkerózsa álmokból, h ez mindig így lesz... Ha egy ilyen szezon után csak a nyafogás tud jönni, akkor azokra, akik ezt teszik, nagyon sötét idők fognak eljönni, ha esetleg majd nem nyerünk semmit, nemhogy bajnokság-BL elődöntő és rekordok további halmozása is elmarad...

De igen, minden bizonnyal az ő készülékében kell keresni a hibát, amiért a földön akarja tartani az embereket (igen, ahogy Pep is, tuti nem magától nyomja, csak elbakácsolta a felfogást az elődjétől...) és minden apró rezdülés kapcsán elengedhetetlen leköpködni és pörgetni a jelek szerint végtelenített lemezt...

Amit ugyan meg lehet tenni, mert ez egy fórum. De ettől még rohadt unalmas már... A hibákat észrevenni és megbeszélni egy dolog, de minden apróságot generátornak venni, háát... Remélem mostanában nem tart sajtótájékoztatót, mert ha véletlenül elköhinti magát közben, jön majd, h na ugye milyen beteg és emiatt van az egész és monnyon le, meg stb... :roll:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.03. 10:54:33

Továbbra sem értem, hogyan lehet meg mindig az első csapat edzője...mar decemberben fel kellett volna állítani a padrol, mert az az állás egész embert kivan. Mar ez a dontes is erthetetlen szamomra, de hogy a Bayern elleni 0:7-et, hogy sikerült megúszni az meg nagyobb talány....az, hogy zsebre dugott kézzel áll a pálya mellett ide nagyon kevés. Lehet, hogy hatalmas stratéga, biztosan hatalmas tudással rendelkezik, de meg egészségesen sem biztos, hogy alkalmas egy ilyen csapat irányítására, nem hogy betegen.

Ősszel messi a golcsucsra, ini az aranylabdara hajtott, egészen szépen hasított a csapat. Aztán jott Tito betegsége, és átvette a csapatot egy roura nevű noname fickó...amíg a többi csapatot saf, mourinho, kopp, heynckes, Wenger irányítja, nekünk itt van ez a muki....egy Barcelonát, a világ legerősebb keretet....

Aztán ugy gázolt át a München mintha a világ legtermészetesebb dolga volna...képtelen volt alkalmazkodni az ellenfelet és vágóhídra küldte a srácokat....
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.03. 10:53:58

franklin írta:A sport.es szerint Mourinho hajlandó lenne megválni David Luiz és Ivanovic-tól, mintegy 46.millióért. Luizt 35, Ivanovicot pedig pedig 11 milláért engedné.
A sport ezt a Dayli-Starra hivatkozva közli.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/i ... ca-2407018
Hol kell aláírni? :D Az év biznisze lenne. Hihetetlenül megerősödne velük a védelmünk, és 1-2 gólt még talán fejelnénk is a szögletekből, szabadrúgásokból. Az átlagmagasság is jelentősen nőne, fizikálisan sokkal erősebbek lennénk. Túl szép, hogy igaz legyen üzletnek hangzik. Akkor biztos kacsa. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.06.03. 10:07:08

mess2009 írta:na ez a Tito szöveg sem nyerő nálam..."én csak egy alkalmazott vagyok..." súlytalanság, a felelőségtől való menekülés, szánalmas. na meg az ahogy a jövő évet beígéri...?!
Gáz. Nem kicsit.
Nyilván a klub alkalmazottja ... de nem egy pályagondnok.
Nekem ebből a szövegből két dolog jön le. Egyik sem jó.
Először is nem valami erős egyéniség, ami egy sztárcsapat edzőjének nem igazán fér bele, ha akar valamit. Tisztára úgy beszél, mintha még mindig csak másodedző lenne és nem vezetőedző. (Más kérdés, hogy szerintem még mindig Pep hagyatékából "él", de ez más kérdés.) Ez megint csak Cruyff szavait igazolja, hogy Tito-nak nem itt a helye, mert nincs olyan erős mint Pep és inkább az egészségével kellene foglalkoznia.
Másodszor pedig ezek szerint neki nincs beleszólása az igazolásokba? :lol:
Ha így van akkor az elég nagy baj, ha pedig nem így van, akkor nem kellene félreérthetően nyilatkozni.

Ami a sikeresség tekintetében tett jóslatát illeti az szinte közhely. Nyilván nem lehet 100 ponttal zárni és statisztikai rekordokat dönteni minden szezonban. Hasonlókat Pep is nyilatkozott úgy emlékszem.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.03. 09:58:22

Ivanovic leigazolasanak kifejezetten örülnek. A levegőben verhetetlen, szögleteknel is veszélyes az ellenfél kapujánál. Talán Pique is ujra képes lenne klasszis szinten játszani mellete. David luiz is remek játékos, öt is szívesen látnám a csapatban, ha mar thiago silva esélytelen. A védelmet kell ráncba szedni és jövőre letaszithatjuk a bayernt a trónról. Kiváncsi leszek végül kit sikerül megszereznünk.

Ha a védő gondot sikerülne orvosolni, akkor mar csak egy edző kellene...bár úgy néz ki ebből nem lesz idén semmi. Sajnálnam hogy ha ez a kivételes csapat az edző alkalmatlansága miatt veszítene trófeákat...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.03. 09:19:08

ferninho írta:hirtelen nem tudtam, hova linkeljem ,de talán itt jó lesz:

ter Stegen alkotott most a válogatott meccsen az USA ellen... :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7ERnGnPej9U

lehet jobb nektek ha marad Valdes :P
Azért csak megtaláltad a megfelelő topikot.

Oviban tanítják: kapu mellé adunk haza, látjuk a létjogosultságát. (Ettől még karácsonyi watts befigyel.)

Valdessel elsősorban nem a bakijai miatt van problémám, de hiába magyarázom a biztonság hiányát, a kimenetelek átgondolatlanságát, stb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.06.03. 08:41:46

na ez a Tito szöveg sem nyerő nálam..."én csak egy alkalmazott vagyok..." súlytalanság, a felelőségtől való menekülés, szánalmas. na meg az ahogy a jövő évet beígéri...?!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.06.03. 07:08:59

lui1698 írta:Még jó, hogy ennyire képben vagytok az igazolásokkal kapcsolatban.
Minket der Stegen-nel hoztak szóba, a videón pedig ter Stegen van.
Nem egy kávéház...

El kell keserítselek. Olyan német válogatott kapus nincsen, hogy der Stegen.
Marc -André Ter Stegen a becsületes neve, aki a Gladbach kapuját őrzi. Történetesen ő szerepel a videón is. A fórumon der Stegen néven maximum egy ragozási bölcselkedés miatt olvashattad. Valójában egy "kávéház".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.02. 22:11:39

kanty írta:Amúgy ezt a srácot Ti láttátok is védeni? Vagy csak néhány youtube videó alapján eldöntöttétek, hogy ő kell ide.
Csak azért, mert meglepne, ha szabadidőtökbe orrba-szájba Mönchengladbach meccseket néznétek.
Én szoktam nézni, hazai meccseik zömét láttam, plusz idegenbeliek közül is néhányat.
Ez alapján mondom,hogy jó lenne Ő ide.
Bár nekem mindegy, Courtois vagy Stegen, Zieler, Trapp.
A 3 németet is láttam többször védeni (10-15 alkalommal legalább), és nagyon nagy potenciál van bennük.

Reina ne jöjjön és kész, amúgy nekem teljesen mindegy, akár Valdes is maradhat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése