Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.28. 22:17:53

Még mielőtt valaki nekem esne, nagyon jó játékosnak tartom Reust aki ráadásul nagyon fiatal, de akik ennyire küldenék el Alexist és hoznák a helyére hányan ismerik igazán és tudják milyen poszton tudna a Barcaban érvényesülni. Legalábbis annyira, hogy mindenképp meg kellene szerezni. Én sokkal nagyobb prioritásnak érzem egy klasszis védő (távozó esetén kettő) érkezését, illetve jobbhátvéd kérdés megoldását. Ha tényleg ennyi pénz van hogy a kapuso(ko)n és a védő(kö)n kívül 35 millióért még lehetne igazolni, inkább Alves helyettesét keresném.

Persze rengeteg dolog függ a távozóktól és az edző személyétől. Nem vagyok a német ellen csak most is már Reust igazolná a vezetőség, mikor még azt se tudni ki lesz a tréner jövőre. Megint azt érzem, hogy nem célirányosan építkezünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.28. 20:34:12

Ez a Mascherano középső védőnek már évek óta a legnagyobb vicc kategória nálunk! :lol:
Én személy szerint a csapatból is kivágnám,max vkp-nak maradhat esetleg Busi cseréjének.
Nagyon is kell ide 2 kh,Piqué úr évről-évre gyengébb.
Én simán leültetném padra és egy igazolt kitűnő (pl Hummels) kh mellé betenném Bartrát, kezdőnek. A másik igazolt kh meg stabil csere.
Biztos ezerszer jobban lehoznák a szezont mint az idei bohóc duó.
Alelxist Reus-ért cserébe azonnal zavarnám el a csapattól,főleg,hogy a Juve jó pénzt adna érte.
Ter Stegen olcsóért jön és remélem a Malagá kapusa Caballero is cserekapusnak.
Ha valami csoda folytán a vezetőség felébredne és kb ezt meglépné akkor évekig meg sem szólalnék igazolás ügyben. :-#
Ebben az esetben felőlem az alibi Pedro is maradhatna,ha Reus vagy Neymar elfárad akkor majd bejön helyettük a 80. percben. :mrgreen:
Xavit biztos még nem adják el,talán majd jövőre.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.04.28. 20:02:32

LG írta:
Rivaldo11 írta:...
Valahogy semmiféleképpen nem adnám el Alexis-t.. Tényleg tele van hibákkal, de az a futó mennyiség és alázat amit művel, szerintem dicséretre méltó, és bőven irányt mutathat egy két embernek. Sőt idén nem is volt vele annyi probléma mint tavaly, de ezt már kb 100x megbeszéltük :) .. Jöjjön Reus, de ne AS kárára.. Pedro-t is meg-meg kedveltem, de tőlem Telloval kézen fogva mehetnek..

Talán a Xavi téma az egyik legérdekesebb dolog. Valahogy a változás alapja az ő folyamatos nem szerepeltetése lenne.. Tőlem mehetne a helyére Cesc, akár Rafinha, vagy vannak ügyes középpályások a B-ben, nem hiszem hogy feltétlen igazolni kellene a helyére, csak az a lassúság és alibi amit művel egy ideje, borzasztó látványos. .. Az érdemei megkérdőjelezhetetlenek, de ez már kevéske.. Tőlem olyan szobrot kaphat amilyet akar, de eljött az idő.

Illetve nem tartom feltétlen fontos dolognak hogy 2 db középső védőt igazoljunk.. Minek? Bartra teljesen jó lesz jövőre, mellette ott van Piqué illetve Masch is. Bőven elég egy brutálvalaki. Max akkor, ha menne Song, egyel feljebb Masch, és így. Így már igen..

Az én biztos távozóim, beleértve az eddig is tuti távozókat; VV, Pinto, Puyol, Song(?), Sergi Rob(akár kölcsönbe, vagy végleg), Tello, Pedro, Afellay, Cuenca..

Érkezők; Ter Stegen, fel Masip.. Középső védők terén nem vagyok képben, nem tudom ki tudna hozni A Barcelona szintet.. Fel Denis Suarez, vissza Rafinha és Deu, Reus jöhet, meg esetleg egy univerzális valaki előre..

de úgyis lesz itt még nemulass...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.28. 18:46:23

Rivaldo11 írta:Azt gondolom, hogy Reus klasszisokkal jobb, mint Bale, és-sajnos-mint Neymar. 35 milla aprópénz érte a mai árak mellett. Mindenképp hozni KELL, mese nincs. Jelenleg nem tudok még egy olyan spílert mondani, aki ennyire illene a játékunkba, és aki ennyire fel is tudná gyorsítani azt. Hogy hol lenne a helye? Én egy egyedi variációban gondolkodnék. Egy Reus-Messi-Neymar hármas akár meccsen belül is cserélgetheti a pozíciókat...de nem lehet gond a beépítése. Természetesen a védelemről sem feledkezhetünk meg-sőt, a legfontosabb lesz védőket hozni-de tetszik vagy sem, támadásban is kell az új impulzus. 100-120 millának el kell folyni nyáron minimum. Remélhetőleg az eladásokból ki lehet majd egészíteni az igazolásokra szánt keretet.
Ter Stegen(10), Mangala,(35) Inigo Martinez(25) Reus(35)-és egy cserekapus lenne a pakkom, (meg még Cuadrado, ha extra lóvéhoz jutnánk) de engem nem fognak megkérdezni.
Reus-szal kapcsolatban egyet értek veled, az általad vázolt támadóhármas szerintem is nagyot üthetne. Bár idén is jóval többet vártunk Neymar-Messi duótól, de bizok benne, hogy a következő szezonban ők is jelentősen javulni fognak.
Alexist is nagyon kedvelem, de ha Reus tényleg 35 millióért hozható, őt meg 30-ért vinné a Juve, ebben az esetben elengedném, hisz majdnem fedezné egy nála sokkal jobb játékos vételárát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.28. 18:39:23

Leon írta: Amúgy azt olvastam,hogy a kivásárlási ára állítólag csak 6 (!) millió euró (hiába már 35 a piaci értéke!) amit még akkor szabtak meg amikor kb elkezdett játszani a BVB-ben.És ezt akarják a piaci értékére felemelni,tehát 35 millára.
Szerintem rosszul olvastad. Ha hosszabbítanak vele és a kivásárlási árát akarják felemelni, akkor az nem 35 lesz. Szerintem 35-ről akarják. A piaci áraknál már csak a kivásárlási árak szálltak el jobban. Biztos kap egy 70-es árcédulát a nyakába.
Persze lehet, hogy nem így van, de ha 6 millió lenne, akkor nem lenne szó ilyen 30-40 milliókról. 6 millió lenne, a BVB-nek kuss van, a többi meg a játékoson múlik. Egy klub se vesz drágábban játékost, mint a kivásárlási ára.

Azt tudjuk Rivaldo, hogy neked mit jelentene, ha itt lenne. :D
Viszont én továbbra sem látom, hova érkezne. Neymart hagyjuk már békén a baloson. A jobb oldalon szenved. Reus nem tudom mit tudna alkotni a jobboson, ha ott is képes ugyanolyan teljesítményre, rendben, de szerintem vannak még fontosabb posztok azon kívül. Legalább 3 játékos érkezése is nagyobb prioritást élvez jelenleg.
Csak azért elhozni, hogy más ne vigye el, hülyeségnek tartom.

Amúgy meg tényleg azt kellene eldönteni ki lesz az edző, mert inkább "ő igazoljon", bár védő nem kérdés hogy muszáj.
Ha LE lesz végül, akkor szerintem középpályás biztos nem lesz téma, mert valószínűleg komolyan számolni fog Rafinha-val, de a védő(k) mellett a többit inkább ő intézze. Abból sosem sül ki jó, ha a vezetőség akarja a csapatot összeállítani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.28. 18:30:13

Azt gondolom, hogy Reus klasszisokkal jobb, mint Bale, és-sajnos-mint Neymar. 35 milla aprópénz érte a mai árak mellett. Mindenképp hozni KELL, mese nincs. Jelenleg nem tudok még egy olyan spílert mondani, aki ennyire illene a játékunkba, és aki ennyire fel is tudná gyorsítani azt. Hogy hol lenne a helye? Én egy egyedi variációban gondolkodnék. Egy Reus-Messi-Neymar hármas akár meccsen belül is cserélgetheti a pozíciókat...de nem lehet gond a beépítése. Természetesen a védelemről sem feledkezhetünk meg-sőt, a legfontosabb lesz védőket hozni-de tetszik vagy sem, támadásban is kell az új impulzus. 100-120 millának el kell folyni nyáron minimum. Remélhetőleg az eladásokból ki lehet majd egészíteni az igazolásokra szánt keretet.
Ter Stegen(10), Mangala,(35) Inigo Martinez(25) Reus(35)-és egy cserekapus lenne a pakkom, (meg még Cuadrado, ha extra lóvéhoz jutnánk) de engem nem fognak megkérdezni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.28. 18:05:42

Leon írta: Amúgy azt olvastam,hogy a kivásárlási ára állítólag csak 6 (!) millió euró (hiába már 35 a piaci értéke!) amit még akkor szabtak meg amikor kb elkezdett játszani a BVB-ben.És ezt akarják a piaci értékére felemelni,tehát 35 millára.
Ez a 6 milla nevetséges, biztos nem így van. Ennyiért már elvitte volna bárki. 35 a piaci értéke? Ha Bale és Neymar megérte a százat akkor ő is megér annyit, de 80-at biztos. Nagyon elmentek az anyagi dolgok rossz felé. Senki nem ér ennyit. Max 45-50 kellett volna, hogy legyen Neymar meg Bale is, és akkor Reusért is oké a 35. Egyébként a Dortmund nem tud üzletelni, legalább annyira megszedhetnék magukat mint a Porto, erre már a szerződéskötésnél eltolják.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.28. 17:58:35

Özil idehozása azért van úgy felkapva szerintem mert a Barca jó kapcsolatban van az Arsenallal meg Arsé Wengerrel és talán azért,hogy a Realt bosszantsák vele. :mrgreen:
Reus-ról a legfrissebb hír az,hogy a Dortmund fizu emelést akar neki adni,hogy megtartsa valamint 2017ig akar vele hosszabbítani.
Amúgy azt olvastam,hogy a kivásárlási ára állítólag csak 6 (!) millió euró (hiába már 35 a piaci értéke!) amit még akkor szabtak meg amikor kb elkezdett játszani a BVB-ben.És ezt akarják a piaci értékére felemelni,tehát 35 millára.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.28. 17:46:28

Cesc helyét se találták még meg, akkor minek kéne ide Özil is? Szerintem csak pletyka.

Elméletben: és most ne nézzük a kapust, meg a védelmet. Tehát ezeken kívül van 6 poszt még. Amelyre Busquets, Iniesta, Cesc, Messi és Neymar személyében 5 már foglalt, és a megmaradó 1 helyre pont Özil lenne a megfelelő ember? Kétlem. Hogy nézne ki, Elől Leo és Ney, mögöttük Ini, Cesc, Özil, Busi meg söpröget mögöttük?

Attól is függ milyen formációban játszik majd a csapat, de úgy gondolom ez az 5 ember alap kezdő lesz. És van még 1 üres hely a kezdőbe. Cserének ott van Xavi, meg Rafinha ha visszajön.

Úgyhogy szerintem, először az edzőkérdést kell eldönteni, mert ahhoz kell(ene) igazítani az igazolásokat is. Meg aki kitalálja az új formációt, és ahol van hiányposzt, oda hoz embereket.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.28. 16:15:00

Chino írta: Amúgy valaki tud valamit arról, hogy Vertonghen távozna Angliából, de nagyon a Roma felé tart. Elsősorban GT-t kérdezném. Ha igaz a világ barmai lennénk ha ezt hagynánk.
Igen, lehetett erről olvasni a napokban, de elsősorban csak kétes hírű és nem kifejezetten megbízhatónak számító angol és olasz lapokban, például a Mirrorban. Arról már hosszú ideje cikkezgetnek amúgy, hogy Vertonghen elhagyná Londont a nyáron, úgyhogy ebben lehet igazság, főleg, hogy idén sem lesz meg a BL-indulást jelentő negyedik hely, viszont a Roma csak körülbelül egy hete jött be a képbe.

Remélem, mi is beszállunk az érte folyó harcba, talán el tudnánk csábítani a belgát... [-o<
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.04.28. 15:45:39

Özil? Remek ötlet! Hozzuk ide Khedirát is, aztán minden happy lesz :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.28. 15:12:28

danianevem írta:Reus szélső, nem Xaviék posztján játszana, hanem jobb oldalt. A Pedro, Alexis duót érintené, ha jönne.

Nem tudom. Én ahogy hallottam és mikor láttam játszani, inkább a bal oldalon és középen játszott, olyan Iniesta-Neymar poszton, ahova a legkevésbé van szükség emberre. Akkor már inkább jobbhátvéd után nézzünk, az is fontosabb.
Nagyon fel lett kapva a német,szerintem inkább ennek köszönheti az érdeklődést, és a vezetőség is tud mivel kampányolni. Nyilván könnyebb vele, mint mondjuk egy középső védővel. Sajnos az az érzésem ezen a nyáron sem igazán oda fogunk igazolni, ahova a legnagyobb szükség lenne. Vagy hozzunk középre egy-két tucatembert és lesz egy "bombaigazolás" Reus személyében. Azzal pedig sokkal előrébb nem leszünk.

Amúgy valaki tud valamit arról, hogy Vertonghen távozna Angliából, de nagyon a Roma felé tart. Elsősorban GT-t kérdezném. Ha igaz a világ barmai lennénk ha ezt hagynánk.

Xavit eladni? Hova, miért? Egyáltalán elmenne? Ha meg küldenék, a szurkolók a vezetőség fejét vennék. Tökéletes ember lenne mind rotáció szempontjából, mind, ha az eredményt kell tartani. Csak az alap kezdőből kéne kivenni az (új?) edzőnek.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.28. 14:48:48

Richi írta:Mes que un club...elsősorban katalónia jelképe miatt több mint egy klub, de továbbá azért is mert a klub emblematikus figuráit mint pl. Xavit, Puyolt stb. innen szeretnék visszavonultatni. Xavi akkor megy el sztem, ha el akar!
Nem lenne ezzel semmi baj, csak fogadja el, hogy most már ritkábban lesz kezdő, illetve ne mondja meg az edzőnek, hogy mit csináljon. (már ha igaz a őszi konfrontációja Martinoval, de simán eltudom képzelni, hogy igen)
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.04.28. 14:36:12

Xavit nem kell eladni.... Rafinha mellett jó lesz cserének.
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.04.27. 22:15:36

Mes que un club...elsősorban katalónia jelképe miatt több mint egy klub, de továbbá azért is mert a klub emblematikus figuráit mint pl. Xavit, Puyolt stb. innen szeretnék visszavonultatni. Xavi akkor megy el sztem, ha el akar!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.04.27. 17:20:25

danianevem írta:Reus szélső, nem Xaviék posztján játszana, hanem jobb oldalt. A Pedro, Alexis duót érintené, ha jönne.
Szerintem a középpályán hasznosabb lenne mivel nem ugyanazt jelenti a szélső a Barcanál és a Dortmundnál
djtrack írta:lehet hogy meg fogtok kövezni,de én elengedném Xavit. ez a 2m-es oldalpasszaival csak lassitja a játékot ami igy se valami gyors. Fabregast a helyén erőltetném,ha nem megy akkor Init.

Visszatérve a Reus gyerekre képes a támadójátékban bárhol játszani. Sanchez helyett jó igazolás lenne.
Xavit én nem adnám el viszont a padra leraknám és ha az eredményt tartani kell akkor mehetne be és Fabregas végre a saját posztján bizonyíthatna
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.04.27. 16:10:23

lehet hogy meg fogtok kövezni,de én elengedném Xavit. ez a 2m-es oldalpasszaival csak lassitja a játékot ami igy se valami gyors. Fabregast a helyén erőltetném,ha nem megy akkor Init.

Visszatérve a Reus gyerekre képes a támadójátékban bárhol játszani. Sanchez helyett jó igazolás lenne.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.04.27. 15:54:01

LG írta:Azért szerintem nem lenne rossz, ha mielőtt elkezdenénk igazolni eldőlne, hogy a következő szezonban ki lesz vezetőedzőnk. Attól félek, hogy azért akarják Zubizarretáék, hogy Tata maradjon, vagy Luis Enrique kaliberű edző jöjjön helyette, hogy továbbra a saját szájuk íze szerint igazolhassanak, az edző meg kap egy keretet, hogy csináljon vele amit tud.
Sajnos én is ettől tartok, de igazság szerint meglepne, ha ez a vezetés nyáron a helyén tudna maradni. El lesznek zavarva. Csak az a baj, hogy mire ez lebonyolódik, addig is értékes heteket vesztünk az átigazolási időszakból.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.27. 15:40:38

Azért szerintem nem lenne rossz, ha mielőtt elkezdenénk igazolni eldőlne, hogy a következő szezonban ki lesz vezetőedzőnk. Attól félek, hogy azért akarják Zubizarretáék, hogy Tata maradjon, vagy Luis Enrique kaliberű edző jöjjön helyette, hogy továbbra a saját szájuk íze szerint igazolhassanak, az edző meg kap egy keretet, hogy csináljon vele amit tud.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.04.27. 14:51:53

Reus szélső, nem Xaviék posztján játszana, hanem jobb oldalt. A Pedro, Alexis duót érintené, ha jönne.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.04.27. 14:38:02

Nervo írta:Most a legújabb fejlemények szerint Marco Reus ügynöke Barcelonába utazik a játékosra vonatkozó feltételek egyeztetése céljából, ha itt megszületik az előzetes megállapodás, akkor már egyetlen, de nagyon lényeges feladat marad vissza a két klub megállapodása az átigazolás összegében.
(foci-live.hu)
Szerintem nem lesz ebből semmi. És amúgy is csak akkor kéne ide ha a xavi-iniesta-fábregas hármasból valaki elmenne amire kicsi az esély
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.27. 13:29:08

Most a legújabb fejlemények szerint Marco Reus ügynöke Barcelonába utazik a játékosra vonatkozó feltételek egyeztetése céljából, ha itt megszületik az előzetes megállapodás, akkor már egyetlen, de nagyon lényeges feladat marad vissza a két klub megállapodása az átigazolás összegében.
(foci-live.hu)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.27. 13:11:26

sjay írta:
LG írta: Az új igazolásokat meg ne kényszerítsük bele abba játékrendszerbe, amely már évek óta nem működik, és szinte nézhetetlen, hanem kezdjünk el végre vmi mást játszani.
Ezzel abszolút egyet tudok érteni. Szerintem az idei Barcának (de igazából ez tavaly és tavalyelőtt is érződött már) a görcsös ragaszkodás a legnagyobb problémája, mert úgy érzik a játékosok, a vezetőség meg úgy en block mindenki, hogyha egyszer is változtatni akarnának a játék- és igazolásfelfogáson, az már rögtön a Barca egyedi arculatának romlásához vezetne, elvégre a tiki-taka és a fiatalok rendkívül jó beépítése adta a csapat közelmúltbéli esszenciáját.
Abszolút így van. Ha jól emlékszek Piqué is lenyilatkozta, hogy a saját stílusuk rabjai lettek. Meg valószínű úgy vannak, vele Xaviék, hogy öreg kutya nem tanul már új trükköket.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2014.04.27. 12:51:08

LG írta: Az új igazolásokat meg ne kényszerítsük bele abba játékrendszerbe, amely már évek óta nem működik, és szinte nézhetetlen, hanem kezdjünk el végre vmi mást játszani.
Ezzel abszolút egyet tudok érteni. Szerintem az idei Barcának (de igazából ez tavaly és tavalyelőtt is érződött már) a görcsös ragaszkodás a legnagyobb problémája, mert úgy érzik a játékosok, a vezetőség meg úgy en block mindenki, hogyha egyszer is változtatni akarnának a játék- és igazolásfelfogáson, az már rögtön a Barca egyedi arculatának romlásához vezetne, elvégre a tiki-taka és a fiatalok rendkívül jó beépítése adta a csapat közelmúltbéli esszenciáját.

Amíg képletesen szólva nem hullanak fejek és nem érkezik egy olyan belevaló edző, aki a dicső múlt helyett inkább a célszerű jövőt választja, a csapat ugyan eredményes lehet, de sosem válhat azzá, ami anno a Guardiola-éra zenitjén volt. Játékosoknak érkeznie kell, a szisztémát váltani kell, haladni kell a korral, mert ez az egyetlen út, amelyen járni érdemes. A múltjából nem tud megélni senki, legalábbis a futballban nem.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.04.27. 12:01:19

LG írta: Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nálunk is 2011 tavaszán elérte a tiki-taka a fénypontját, és onnan már lefelé vezetett csak az út. Pep utolsó évében mi sem játszottunk jobban, mint az idei Bayern, sőt. A City ellen és 1x a Dortumnd ellen is olyan meccsen kaptak ki, amely számunkra már nem járt téttel. A Bundesligát sem kéne lehúzni, emlékezz, tavaly volt 2 spanyol-német elődöntő... Jó, a Schalke nem egy világverő csapat, de a spanyolok közül is csak ebben a szezonban történt meg, hogy a Barca és a Realon kivül más csapat is feltudott vmi komolyabb teljesítményt mutatni, mert egyébként az elmúlt években nem igy volt, sőt, emlékezzünk rá, hogy volt idő amikor a Realt is Roma és Lyon szintű csapatok alázták.
Ami viszont igaz: a Bayern eddig gyengébben teljesít Guardioval, mint korábban nélküle, de még azért nem írnám le őket, még van reális esélyük behúzni a BL-t, ami pedig óriási dolog lenne, hisz még a ereje teljében lévő Barcának sem sikerült.

Ami minket illet, én egyáltalán nem bánnám, ha valamilyen szinten végre változna a stílusunk, mert az elmúlt években szerintem nagyon kevés meccsen játszottunk igazán jól és látványosan. Merítsünk az utánpótlásból, de nem minden áron! Csak minőségi emberek ragadhatnak meg az első csapatnál, és az olyan posztokra, ahová nincs megfelelő emberünk igenis igazolnunk kell. Az új igazolásokat meg ne kényszerítsük bele abba játékrendszerbe, amely már évek óta nem működik, és szinte nézhetetlen, hanem kezdjünk el végre vmi mást játszani.
+1

Abszolút így látom én is. Lehet a nosztalgia megszépített mindent, de emlékszem, hogy 2012ben is sok ember örült, hogy Guardiola elmegy mert kell a frissítés, meg az új elemek stb. Ami mind igaz, csak Martino gyengébb évei után sokan még a 2012es évet is sikeresnek emlegetik.
Nem érzek túl jó dolgokat ezzel a vezetőséggel(ezzel újat nem mondok), és bizakodom Laporta bácsiban, hogy az utolsó bajnoki meccs után bejelenti, hogy jelölteti magát, és legyenek előre hozott választások. Ha ez így lesz, én biztos vagyok benne, hogy a culék leváltják a mostani bohócokat. Nekem onnantól buktak el, hogy a nagy vezér Rosell csak úgy távozott..

Ha jól emlékszem, ha új elnökség lesz, akkor szoktak az elnökök kampányolni játékosokkal, edzővel. Remélem Laporta addigra valami extra edzőt leszerződtet, gyanítom Cruyff tanácsára, az öreg sokat segített Laportáéknak.

Én személy szerint ebben bízom, ahogy a cikkben is írták " a hal a fejénél bűzlik".
Válasz küldése