Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 21:24:07

Amúgy megmondom azért nem tudunk külsős sztárezőt sem hozni, mert egy a nevére is valamit adó szakember ehhez az igazoláspolitikához nem aszisztál.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 21:20:58

Barcaman14 írta:Úgy látom tényleg komolyan gondolják, hogy leraknak egy rakat pénzt a chilei kapusért. Hihetetlen... :roll: Ha ilyen jól áll a klub anyagilag, akkor remélhetőleg a második számú kapusnál(?) fontosabb pozíciók betöltésekor sem fognak garasoskodni.
Azt nem tudom, ha tényleg ennyi pénz van akkor David Luis miért is került a PSGbe?
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 21:10:06

Úgy látom tényleg komolyan gondolják, hogy leraknak egy rakat pénzt a chilei kapusért. Hihetetlen... :roll: Ha ilyen jól áll a klub anyagilag, akkor remélhetőleg a második számú kapusnál(?) fontosabb pozíciók betöltésekor sem fognak garasoskodni.

Minden poszton szükség van versenyhelyzetre ez igaz, viszont a kapuban jobb az állandóság. Kíváncsi leszek azért erre. Az nyilvánvalóan óriási baromság, hogy szezon közben folyamatosan cserélgetik majd egymást.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 20:57:45

Barcaman1993 írta:
Feast4 írta:Ezt a Bojan féle üzlettel sikerült felülmúlni! :D
David Villa, Keita, Ibrahimovics, Caceres... És ezek csak az utóbbi évek termése. De Thiagot is idevehetném, de ő érte végül "reális körüli" árat kaptunk.

Holnap beindul a június, vele párhuzamosan Marquinhos ügye is. Jó lenne hamar lezárni. Közben Benatia lenyilatkozta, hogy valószínűleg marad Romában.
Volt egy pár ilyen csoda business az évek alatt. Nem is értem a játékspolitikánk meg a szerződéseinket. Ezt most tényleg, hogy vagy mint gondolják?
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.31. 20:45:48

Feast4 írta:Ezt a Bojan féle üzlettel sikerült felülmúlni! :D
David Villa, Keita, Ibrahimovics, Caceres... És ezek csak az utóbbi évek termése. De Thiagot is idevehetném, de ő érte végül "reális körüli" árat kaptunk.

Holnap beindul a június, vele párhuzamosan Marquinhos ügye is. Jó lenne hamar lezárni. Közben Benatia lenyilatkozta, hogy valószínűleg marad Romában.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 20:44:19

Chino írta: Ami a madridista barátodat illeti én tiszteletben tartom a véleményét, de én inkább az ellenkezőjét tapasztalatom. Néha átnézek a túloldalra és ott is azt látom. Ha nekem nem hiszel nézz át. Persze ez távolról sem bizonyít semmit, sőt, csak gondoltam reagálok erre. :D
Náluk szerintem Khedira vagy Benzema az ilyen csoda :D de ez nem erre a topicra tartozik. :)

Abban viszont igazad van, hogy akkor Pep volt az edző. Tavaly szegény tata megemlített egy ingyen elhozható védőt Argentinából. Valami tök noname srácot. És azt se engedték neki. Ami elég szánalmas volt, mert egy ingyen játékos kinek fájt volna.

Én pont ezért félek az átigazoláskotól. Ez a vezetőség vesz egy kapust most meg az edző is ez a világ vicce. Ez a Cuadrado dolog szélre, ez a tökölődés a belső védő terén, ez a Llorente pletyka ezek mind mind olyan dogok sajan amit simán kinézek Zubizaretaból. És akkor nekünk irány a kuka...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 20:34:32

Barcaman1993 írta:
Game90 írta:David Ornstein ‏@bbcsport_david
Barcelona willing to let Fabregas leave for £30m & his preference is PL return. Arsenal have buy-back option but yet to express any interest.


Barcelona midfielder Cesc Fabregas (27) is set to leave this summer. He is expected to return to the English Premier League. [sky sports]
Tegnap nyilatkozta le Bartomeu, hogy Fabregast nem fogjuk eladni. Az értelmét se igazán látom a dolognak.

Egyébként az érdekes, hogy hogyan sikerült ilyen módon leigazolnunk az Arsenaltól...? 35 millió után az ár fele az övék, ill. elővásárlási opciójuk van rá... Egyszerűen nevetséges. Nem mintha nem innen vonulna vissza, de ilyen előnytelen üzleteket is csak mi tudunk kötni.
Ezt a Bojan féle üzlettel sikerült felülmúlni! :D
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 20:33:04

Feast4 írta:Alexis és Fabregas összehasonlításnál mint mondtam nem a két játékos képességei vagy posztja volt a szempont, hanem amit lehet látni, hozzáállásban. Alexis első éve klasszukus tanulóév volt, csak akkor mindenki elkezdte hülyének nézni és utána már nem egyszer látszott, hogy a nagy akarásnak nyögés lett a vége.

Nem húzó ember? Nem az. Ő egy klasszikus vízhordó aki lelkesedéssel és akarattal megy előre látványtalan. Sok játékosunk az. Igazából akkor szokott kijönni ki milyen amikor valami gáz van elég más.
Az összehasonlításnál nem igazán azokat a dolgokat vetted elő amik a hozzáállásbeli különbségek egy vagy kettő kivételével. De ez végülis mindegy.
Én Alexisre nem mondanám, hogy klasszikus vízhordó. Sokkal több annál és azt se mondanám, hogy "látványtalan" amit csinál, legfeljebb sokan nem veszik/nem akarják észre venni azokat amiket például támadáson kívül csinál. Amit írsz pedig, hogy az első év csak tanulóév, azért nem volt jó, a második meg azért volt katasztrófa, mert mindenki hülyének nézte és nagy akarásnak... Na pontosan erre mondják, hogy elfogult valaki és kényszeredett kifogásokat keres.
Amúgy meg elég sportszerűtlen Alexist állítani szembe Cesc-el, ami a motiváltságot illeti, mert a chilei ebben egymaga erősebb volt, mint az egész keret együttvéve. Talán Alba és esetleg Iniesta közelítette meg távolról.

Feast4 írta:Fabregasnal sose jön ki, hogy milyen. Mert csere? Miért csak csere? Ha beáll és bizonyít akkor bekerülhet? Mert akkor a szurkolók és mellé állnak. Emlékezzünk Messire amikor még csak csere volt. Mindenki követelte a beállítását. Mindig megkapta a kis 20-30 percét jött is egy gól. És egyszer csak már fent kellett lennie, mert csak ő tudott gólt lőni. Nálunk azért az utóbbi években jól látható, hogy nincs mindenkinek bélet helye. Dhinyot úgy kipenderítették mint a... Deco és Xavi esete? Busquets és Toure. Azért nem mondhatjuk, hogy nálunk egy játékosnak örökké bérelt helye van mert nincs. Már megkapta az időt. Nem is keveset. És az a gáz, hogy Xavi egyre rosszabb mégis ő játszik. És nem hiszem, hogy azért mert ő van benyalva a vezetőségnél.
Piquének miért volt mindig bérelt helye akármilyen rosszul játszott is? Vagy miért Mascherano játszott Bartra helyett, mikor a spanyol sokkal jobb volt, ráadásul pont magasságbeli hátránnyal küzdünk? Rá is fáztunk a bajnoki döntőn, pedig a hülye is látta, hogy nem az argentinnak kellene játszania. Vagy Alvesnek miért van bérelt helye, mikor sorozatban hozta le a katasztrofálisabbnál katasztrofálisabb meccseket? És Messiről most nem beszélek, mert sírva fakadok. Rosszul látod sajnos. Az utóbbi időben a legtöbb játékosnak bérelt helye van.

Az a három eset, amit említesz pedig elég rég volt. És volt egy nagy különbség. Akkor Pep volt az edző, most meg Tata. (tavaly Tito, de inkább Roura) Pep mögött mindenki ott állt, klubikon volt, szabad kezet kapott a legteljesebb mértékben. Tata szerinted akkor megengedhette volna magának ugyanezt. Korántsem. Főleg ilyen helyzetben ahogy ő érkezett. Igazolni nem igazolhatott, nem ismerte a klubot, meg is volt kötve a keze, nem ismerte az utánpótlást belecsöppent az egészbe.

És az esetek túlnyomó részében, ha bejött időben (60-65. perc) pontosan agilisebb, direktebb lett a támadójátékunk.
Ami a madridista barátodat illeti én tiszteletben tartom a véleményét, de én inkább az ellenkezőjét tapasztalatom. Néha átnézek a túloldalra és ott is azt látom. Ha nekem nem hiszel nézz át. Persze ez távolról sem bizonyít semmit, sőt, csak gondoltam reagálok erre. :D
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.31. 20:20:07

Game90 írta:David Ornstein ‏@bbcsport_david
Barcelona willing to let Fabregas leave for £30m & his preference is PL return. Arsenal have buy-back option but yet to express any interest.


Barcelona midfielder Cesc Fabregas (27) is set to leave this summer. He is expected to return to the English Premier League. [sky sports]
Tegnap nyilatkozta le Bartomeu, hogy Fabregast nem fogjuk eladni. Az értelmét se igazán látom a dolognak.

Egyébként az érdekes, hogy hogyan sikerült ilyen módon leigazolnunk az Arsenaltól...? 35 millió után az ár fele az övék, ill. elővásárlási opciójuk van rá... Egyszerűen nevetséges. Nem mintha nem innen vonulna vissza, de ilyen előnytelen üzleteket is csak mi tudunk kötni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 20:17:39

Game90 írta:David Ornstein ‏@bbcsport_david
Barcelona willing to let Fabregas leave for £30m & his preference is PL return. Arsenal have buy-back option but yet to express any interest.


Barcelona midfielder Cesc Fabregas (27) is set to leave this summer. He is expected to return to the English Premier League. [sky sports]

Ezer pletyka van már erről: http://barcanoticias.blog.hu/2014/05/31 ... abregasert" target="_blank
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.05.31. 20:07:59

David Ornstein ‏@bbcsport_david
Barcelona willing to let Fabregas leave for £30m & his preference is PL return. Arsenal have buy-back option but yet to express any interest.


Barcelona midfielder Cesc Fabregas (27) is set to leave this summer. He is expected to return to the English Premier League. [sky sports]
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 19:34:34

Alexis és Fabregas összehasonlításnál mint mondtam nem a két játékos képességei vagy posztja volt a szempont, hanem amit lehet látni, hozzáállásban. Alexis első éve klasszukus tanulóév volt, csak akkor mindenki elkezdte hülyének nézni és utána már nem egyszer látszott, hogy a nagy akarásnak nyögés lett a vége.

Nem húzó ember? Nem az. Ő egy klasszikus vízhordó aki lelkesedéssel és akarattal megy előre látványtalan. Sok játékosunk az. Igazából akkor szokott kijönni ki milyen amikor valami gáz van elég más.

És azért az olasz bajnokságból az Udinéből ide csöppenni, más mint egy Arsenalból az örök angol bajnokesélyestől :lol: ( jó most gonosz voltam) akik eléggé hasonló stílust játszanak mint mi.

Fabregasnal sose jön ki, hogy milyen. Mert csere? Miért csak csere? Ha beáll és bizonyít akkor bekerülhet? Mert akkor a szurkolók és mellé állnak. Emlékezzünk Messire amikor még csak csere volt. Mindenki követelte a beállítását. Mindig megkapta a kis 20-30 percét jött is egy gól. És egyszer csak már fent kellett lennie, mert csak ő tudott gólt lőni. Nálunk azért az utóbbi években jól látható, hogy nincs mindenkinek bélet helye. Dhinyot úgy kipenderítették mint a... Deco és Xavi esete? Busquets és Toure. Azért nem mondhatjuk, hogy nálunk egy játékosnak örökké bérelt helye van mert nincs. Már megkapta az időt. Nem is keveset. És az a gáz, hogy Xavi egyre rosszabb mégis ő játszik. És nem hiszem, hogy azért mert ő van benyalva a vezetőségnél.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.31. 19:21:24

palesz77 írta:
Feast4 írta:...
Mindamellett, hogy ez egy elég szubjektív vélemény, úgyhogy nem is akarok vele vitába szállni inkább, de ezek a kiemelt részek..

Alexis ki mindenkit szorított ki? Tellot, Pedrot? Villát - aki nem szélső..? :roll: Nem egy Xavi-Iniesta konkurencia azért.. Plusz az is túlzás, hogy kiszorította őket, Pedro minden évben többet játszott mint ő, és a többiek se maradtak le annyira nagyon sokkal egyik évben se. Plusz nagyon sokszor maradt ki a rangadókon - idén is -, szóval azért ne csináljunk úgy, mintha ő lett volna a szezon betonembere.. Fabregas meg ősszel bőven a legjobb középpályás volt, nem ő tehet róla, hogy Tata mégsem rakta Xavi elé a rangsorban ezután sem..

A második részt meg szintén nem értem, a fórom harmada kb elküldené Alexist is, nem tudom ez miből jött, hogy ő nem megosztó..
Pedro itt három évvel ezelőtt igen csak név volt még. Alexis elküldését pedig olyanok favorizálják jórészt (tisztelet a kivételnek senkit nem akarok megsérteni) akik jelen pillanatban komplett kezdő 11-es vennének.
Fabregas távozásának pedig a hangjai egyre inkább erősödnek. A stadionban ki az akit kifujjogott a közönség? Én nem mondom, hogy Fabre rossz játékos nagyon örültem anno amikor megvettük, de ahogy múltak az évek egyre jobban az látszott, hogy nem kellene ide. ÁLL A PÁLYÁN ÉS BAMBÁN NÉZ! Három éve volt rá, hogy beilleszkedjen, vagy hogy Xavit kiszorítsa. Három éve. Ez marha sok idő a semmire. És az öregedő Xavi ha pályán van vagy a 27 éves Fabregas semmi változás nincs hiába magyarázzuk bele, hogy így vagy úgy jobb.

Sokkal értelmesebb lenne, ha van egy épkézlább játékosunk aki erős gyorsan mozog és pontosan passzol. Én nem a középpálya kicserélésére gondolok, de egy Pogba, egy Vidal, egy Koke, vagy egy Gündogan jobb megoldás lenne mint ő. Mindegyikük jól passzol erőteljesebb és agilisebb mint ő. Fabregas legnagyobb baja az agilitás teljes hiánya. Egy madridista barátom szokta mondani az classicokon "De jó Fabregas játszik megint csak 10-en vagyok!" És igaz! Három edző keze alatt volt eddig Rourával négy. És senkinél sem vált be. És Xavi mondta, hogy ő kibe látja a saját utódját. Arra felé kéne kaparászni.

Elhiszem, hogy szereted meg véded, nekem is szimpatikus, de a szimpátiát félre kell tenni. Ahogy néztem a hozzászólásaid igazából a Fabregas kérdést leszámítva szinte mindenben egyet értünk. De Ha ő rá akarjuk bízni a jövő Barcáját szerintem rossz évek jönnek. De cáfoljon rám megkövetem!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 19:07:40

Feast4 írta: Hasonlítsuk már össze Alexist és Fabregast. Jó nem egy poszt, de nem is ezek leszek a szempontok.

Fabregas lassú Alexis nem.
Fabregas körülményes Alexis nem.
Fabregas irányító Alexis szélső.
Fabregas hamis 9-est játszik Alexis szélre húzott csatárt.
Fabregas nem tudja játszani Alexis igen.
Fabregas nem tudott a középpályáról senkit kiszorítani Alexis szélről szinte (hangsúlyozom szinte) mindenkit.
Fabregas megosztó, Alexis nem. (Vajon ez mért van?)
Fabregas unott képpel áll a pályán, Alexis mindig megy robotol annyit(mások helyet) mint az állat.
Fabregas kis csapatok ellen még hamis 9-esbe is jó, Alexis mindenki ellen ugyanúgy küzd hajt.
Fabregas fél szezonos, Alexis ha nem sérül le végig egyenletes.

Két játékos, ugyanabban az évben kerültek ide, ugyanannyi idejük volt (Fabregas saját nevelés) mégis mentalitásban, beilleszkedésben szurkolói elfogadottságban jelentős a különbség.
Ez valamit elmond. Mint az, hogy Pep meg akart tőle szabadulni, csak utána már nem írta alá a szerződését.
Én Fabregast nem akarom védeni, nem tartozik a kedvenceim közé, ha Alexisről beszélünk vele párhuzamban sokkal inkább a chilei irányába vagyok elfogult.
Azt tartom inkább nagyon elfogultnak aki Cesc-t pécézte ki magának ez a szezon után. Ott van Xavi, aki teljesítményben, de még mentalitásban is gyengébb volt nála, és mégsem ő a fekete bárány. (ha már a posztokat nézzük)
De ennyi erővel adjuk el Busquetset az utóbbi két évben ő sem az igazi, a hozzáállása pedig szintén kritikára ad okot. De lehetne még folytatni nem egy emberen keresztül.

Ez az összehasonlítás pedig minden csak nem mérvadó, mert hiába azt mondod, hogy ezek nem függenek attól, hogy milyen poszt, mert nagyon is. Nézzük:

Sebesség: Ebből a szempontból nem lehet összehasonlítani egy szervező középpályást és egy szélsőt, akinek a sebesség az egyik legnagyobb fegyvere. Xavi fénykorában milyen gyors volt?

Körülményesség: Ezt nem tudom miből szűrted le vagy mire gondolsz pontosan, de inkább Sanchezt tartják annak. Ha kifejtenéd mit értesz ezalatt, amivel össze lehet hasonlítani válaszolok.

Cesc középpályás szervező szerepkörben, Alexis támadó: Ezt nem értem. Pont erről beszélünk. Ez mit billentene Alexis irányába?

A következő három szempontot újra nem lehet egy kalap alá venni posztok eltérése miatt.

A többi pontról. Alexis eddig a szezonig a legmegosztóbb játékosunk volt. Most kezdenek a hangok pozitív irányba formálódni.
A hajtást adom, teljesen igazad van. Az, hogy fél szezonos, meg egyenletes hagyjuk. Ez is kicsit már közhelyes. Alexisnek pedig eddig még egy jó fél szezonja sem volt.
Pontosan ugyanannyi idejük volt. Alexisnek viszont 3 szezon kellett, hogy beverekedje magát a csapatba. Sajnos két évig hullagyenge volt. Paraszthajszálon múlt hogy maradt és nem sózták rá valakire 10 millióért. Bíztam benne hogy összeszedi magát és hála Istennek így is lett.
Fabregast viszont lehúzni ez a szezonja után...!?

Amúgy meg aki Kroos irányában azt hozza fel érvnek, hogy Pep számít rá ezért biztos jó, miért nem számol vele már jövőre. Mivel kb. 95 %, hogy elhagyja a bayernt, állítólag pont amiatt mert Pep terveiben nincs benne.

Denist remélem nem hozzák fel. legalábbis egyelőre. Habár talán Iniesta mögött játszhatna kupában/kiscsapatok ellen.
Igazi támadóközéppályás átlagon felüli játékintelligenciával, jól cselez és a lövőtechnikája sem utolsó. Nem egy távoli gólt akasztott idén sem. A szezonban szerintem ő volt a csapat legjobbja, a sikerek talán legnagyobb letéteményese, annak ellenére, hogy elég későn érkezett. A felkészülésben sem vett részt a csapattal. Még egy szezonra jó lenne a B-ben, legfeljebb egy-egy meccsre néha felhozni. Megnézném mit alkotnának Halilovic-csal a középpályán. Gyilkos egy duó lenne. :D

Itt egy kis összeállítás az első barcelonai szezonjáról:
http://www.youtube.com/watch?v=rfLESXBlNQc" target="_blank
Forca Barca!!!!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.31. 19:05:49

palesz77 írta:
Feast4 írta: Hasonlítsuk már össze Alexist és Fabregast. Jó nem egy poszt, de nem is ezek leszek a szempontok.

Fabregas nem tudott a középpályáról senkit kiszorítani Alexis szélről szinte (hangsúlyozom szinte) mindenkit.
Fabregas megosztó, Alexis nem. (Vajon ez mért van?)

Két játékos, ugyanabban az évben kerültek ide, ugyanannyi idejük volt (Fabregas saját nevelés) mégis mentalitásban, beilleszkedésben szurkolói elfogadottságban jelentős a különbség.
Ez valamit elmond. Mint az, hogy Pep meg akart tőle szabadulni, csak utána már nem írta alá a szerződését.
Mindamellett, hogy ez egy elég szubjektív vélemény, úgyhogy nem is akarok vele vitába szállni inkább, de ezek a kiemelt részek..

Alexis ki mindenkit szorított ki? Tellot, Pedrot? Villát - aki nem szélső..? :roll: Nem egy Xavi-Iniesta konkurencia azért.. Plusz az is túlzás, hogy kiszorította őket, Pedro minden évben többet játszott mint ő, és a többiek se maradtak le annyira nagyon sokkal egyik évben se. Plusz nagyon sokszor maradt ki a rangadókon - idén is -, szóval azért ne csináljunk úgy, mintha ő lett volna a szezon betonembere.. Fabregas meg ősszel bőven a legjobb középpályás volt, nem ő tehet róla, hogy Tata mégsem rakta Xavi elé a rangsorban ezután sem..

A második részt meg szintén nem értem, a fórom harmada kb elküldené Alexist is, nem tudom ez miből jött, hogy ő nem megosztó..


Pontosan ezen a véleményen vagyok én is. Mintha Fabregas tehetne arról , hogy nem tudta kiszorítani Xavit !? Xavit akkor is játszatni fogják mindig minden körülmények között ha nem megy neki a játék. Fabregast meg beállítják tegyük fel 2-3 meccsenként vagy cserének , szerintetek felveszi a ritmust ? Hát nem! És ismétlem magam az egész csapatnak nem ment idén. Martino egyébként is szerette Fabregast játszatni nyilatkozta is , de azt nem tehette meg hogy a klubikon Xavi helyén játszatja és Xavi padozik egész évben. Ő azért nem Puyol még benne van a játékban. Meg a szurkolok se nézték volna jó szemmel ha Xavi padozik , a vezetőségről nem is beszélve. És ha Messi nem lett volna sérült még akkor ennyit sem játszott volna Fabre. pedig akkor olyan támadószekciónak kellett volna lennie , hogy Pedro Neymar Alexis. De ehelyett Fabregast játszatta Pedro helyett középen , mert szerette a játékát.

Alexis ismét csak megkapta a bizalmat Martinotól , jobban is bírta őt mint Pedrot ez nem is volt kérdés. A bizonyítási vágy megvolt benne meg az akarat egész évben. Nem volt nehéz dolga , hogy kiszorítsa Pedrot. Tegyük fel ha Messi játszott volna szélen egész évben. De Alexis a kiemelkedő teljesítményével jobb volt mint idén Messi akkor Messit nem játszatták volna ? Dehogynem. Ugyan ez az eset Fabre és Xavival. De ti jöttök itt Krossal , meg el kell adni Fabret stb. Vicces!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.31. 18:32:42

Feast4 írta: Hasonlítsuk már össze Alexist és Fabregast. Jó nem egy poszt, de nem is ezek leszek a szempontok.

Fabregas nem tudott a középpályáról senkit kiszorítani Alexis szélről szinte (hangsúlyozom szinte) mindenkit.
Fabregas megosztó, Alexis nem. (Vajon ez mért van?)

Két játékos, ugyanabban az évben kerültek ide, ugyanannyi idejük volt (Fabregas saját nevelés) mégis mentalitásban, beilleszkedésben szurkolói elfogadottságban jelentős a különbség.
Ez valamit elmond. Mint az, hogy Pep meg akart tőle szabadulni, csak utána már nem írta alá a szerződését.
Mindamellett, hogy ez egy elég szubjektív vélemény, úgyhogy nem is akarok vele vitába szállni inkább, de ezek a kiemelt részek..

Alexis ki mindenkit szorított ki? Tellot, Pedrot? Villát - aki nem szélső..? :roll: Nem egy Xavi-Iniesta konkurencia azért.. Plusz az is túlzás, hogy kiszorította őket, Pedro minden évben többet játszott mint ő, és a többiek se maradtak le annyira nagyon sokkal egyik évben se. Plusz nagyon sokszor maradt ki a rangadókon - idén is -, szóval azért ne csináljunk úgy, mintha ő lett volna a szezon betonembere.. Fabregas meg ősszel bőven a legjobb középpályás volt, nem ő tehet róla, hogy Tata mégsem rakta Xavi elé a rangsorban ezután sem..

A második részt meg szintén nem értem, a fórom harmada kb elküldené Alexist is, nem tudom ez miből jött, hogy ő nem megosztó..
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.31. 17:20:15

Capon írta:
roby122 írta:...
Minden ok nélkül "leidiótázól" embereket és a végén úgy zárod a mondandódat, hogy Alexis és Fabregas a 2 legmeghatározóbb játékosunk. :lol: :mrgreen: :wink:

Mindenkit ? Én csak azokat akik elküldenék Fabregast , és szerintem igen is a csapat gerincei ők kellenek ide. Ha ezzel valami problémád van akkor így jártál. Ez meg az én véleményem , így látom a dolgokat. Van aki eladná a fél Barcát , és idehozné fél Európát , és van aki nem. Nem muszáj egyetérteni , csak akkor támaszd alá.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.31. 17:18:24

" de két hónapja egy percet nem játszott, nem utazik Thiago Alcántara sérülés miatt"
végérvényesen akkor feleslegesen ment el a Bayernbe...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.31. 17:11:26

roby122 írta:...
Minden ok nélkül "leidiótázól" embereket és a végén úgy zárod a mondandódat, hogy Alexis és Fabregas a 2 legmeghatározóbb játékosunk. :lol: :mrgreen: :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.31. 17:06:05

Vicces az ahogy egyesek úgy beszélnek itt Fabregasról , mint a "fekete Péter" akinek mennie kell , mert rajta ment el a szezon. Hányszor ált be a 60. percben és sokkal több lendületet adott a csapatnak. Senki se felejtse el , idén az egész csapatnak sem ment nem csak Fabregasnak. Jöttök itt Krossal meg ilyen nevekkel ? Minek ? Fabregas beleillik ebbe a játékstílusba , középpályás létére azért lövi is a gólokat , Messivel hihetetlen jól megértik egymást , sőt Alexissel is. Ugyanezt mondom erre mint Cruyff : Idióta aki elküldené Fabregast. https://www.youtube.com/watch?v=LvOW9Pck5ME" target="_blank Szerintem ezek a passzok és gólok magukért beszélnek.

Agüero. Na hát ő az akit én is elnéznék a csapatba. DE DE! Csak is akkor ha nem Alexis kárára megy a dolog. Pedro már olyan szinten nem érdekel , hogy felőlem a Realhoz is eligazolhatna. Bezzeg Alexis nagyon kemény és sikeres (persze egyénileg) szezonon van túl. Nem hiszem , hogy ezt az Alexist ki tudná szorítani bárki , ha meg ezt nem veszi figyelembe a vezetőség , akkor nagy hibát követnek el. Elsősorban a védelmet kéne rendbe hozni. Nem megint Agüerokat igazolni , és akkor a védelem meg annyiban marad. Pont a 2 legjobban meghatározó játékost küldenék itt el egyesek Alexist meg Fabregast. Itt néhányan télleg átesnek a ló túloldalára Kross meg Pogba és társai. Hagyjuk. Barcának nem ezekre van szüksége.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.31. 17:04:26

Bravohoz kapcsolódva Bojan nevét is bedobták mint aki csökkentheti az árát meg még Oierét is. Így 2-vel kevesebb játékost kéne már csak eladni, és amúgy se kapnánk többet értük 7-8 millió eurónál.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.31. 16:38:49

LM10 írta:Denis Suarez is a felnőtt csapathoz fog tartozni, ha jól tudom. Ő védekező kp vagy irányító? Akár Song helyettese is lehetne.
Suárez irányító/támadóközéppályás, úgyhogy ha valóban felkerül (van erről valami hír esetleg?), akkor Xavi, Iniesta, Fabregas és Rafinha mögött az ötödik játékos lesz arra a két posztra. Nem sok szerephez fog jutni... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.31. 16:33:39

Denis Suarez is a felnőtt csapathoz fog tartozni, ha jól tudom. Ő védekező kp vagy irányító? Akár Song helyettese is lehetne.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.31. 16:15:11

palesz77 írta: Bár előre látom, hogy mostantól mindenki ezzel fog érvelni aki elküldené.. :lol:
De akkor legalább egy kis változatosság lesz a dologban, mert napok, hetek óta mindig mindenki ugyan azt írja róla :)

LE-től én is azt várom, hogy fizikailag végre ott legyen a csapat ahol már legalább 2 éve nem volt.
Nagyon reménykedek benne, hogy megfingatja őket az edzésen, és aki húzza a száját meg lazsál, legyen az bárki, az a padon találja magát addig amíg be nem áll a sorba.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.31. 15:56:44

Capon írta:
crixus írta: A jobb statisztikáit pedig a csatárposzton való játékának köszönheti, ha egész szezonban Xavi helyén játszott volna lehet, hogy még gyengébb lenne, mint az öreg.
Kiemelt rész már pár napja bennem is megfogalmazódott.
Mikor védeni kell Fabregast akkor jól jön, hogy nem a saját posztján játszik, jaj szegény pedig milyen jó statjai vannak.
Közben meg enélkül az előrébb tolt játék nélkül még ilyen mutatói sem lennének.
Nopp, ez egyáltalán nem igaz. Még szezon közepén GT linkelt be egy képet erről:
Kép
Úgyhogy pont nem azért jobbak a statjai mert előrébb játszik..Bár előre látom, hogy mostantól mindenki ezzel fog érvelni aki elküldené.. :lol:

Egy Vidallal például amúgy nagyjából ugyan ott lennénk szerintem mint Cesccel, mert amennyivel többet tud hozzátenni védekezésben, annyival kevesebbet adna a támadásokban. Nagyon ügyes játékos a chilei, ezt nem tagadom, tud nagy labdákat is adni, de Fabregassal nincs egy szinten a passzjátéka. Mondjuk szerintem az irányítók legalább 95%-ánál jobb a "látása" Cescnek, hihetetlen passzsávokat lát meg, és oda is tudja tenni. Én bízok benne, hogy LE gatyába rázza a játékát fizikális téren is - mert azért tud küzdeni is, a Pl egyik legjobbja enélkül nem lehetett volna -, és jövőre már tényleg az IGAZI Fabregast láthatjuk a pályán. szerk.: Amúgy amíg az egész csapat jól támadott le, valahogy elviseltük, hogy Xavi és Ini van a középpályán, pedig egyikük se egy monstrum. Fejben nagyobb a gond mint fizikális téren szerintem, és ezen egy Yaya sem segítene. Ezen LE tud.. (remélem értitek hogy értem)
Vidalt/Pogbát/Yayát(/akárki ilyen stílusú játékost) én akkor már inkább Busi helyén tudnám inkább elképzelni nálunk, de ez meg már más téma - nem adnám el Busit, mielőtt még valaki ezt hozná ki belőle..
Válasz küldése