Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2023.08.22. 10:17:17

Troym írta:
2023.08.22. 09:02:50
Hogy merül fel a neve? Milyen szerepvállalás?

Elég visszatetsző, ahogy Magnus is írja, hogy ha ezen mindenki megakadna, mikor másik oldalon összebútorozunk olyan vállalatokkal /országokkal stb, és kapunk sok milliót csak idén nyáron, ahol embereket darabolnak fel, kínoznak meg. Mit keres ott Laporta az igazság bajnoka, Katarban, Szaud Arábiában?
Mes que en club azt is jelentené, hogy sok millióért sem hunyászkodunk meg ilyen partnereknek, nem csak azt, hogy el nem ítélt játékos idehozatala annyira felháborító lenne.

Ha minden tényt figyelembe véve úgy dönt a bíróság, hogy ártatlan, akkor jó játékos lenne ide, ha bűnös, menjen börtönbe. Ezt a részét nem hiszem, hogy egyszerű emberek dolga lenne megítélni, akik a tények csak egy részét ismerik. (hiába van fenn a neten videó) De azért az angol igazságügyi rendszer elég stabil, szóval, ha bűnös úgyis elítélik.
Azért egyszerre negyvenmillió embert beskatulyázni és lefasisztázni, majd a klub egyes oda köthető gazdasági intézkedésének, vagy mondjuk úgy lehetőségének felmerülése miatt magatokban legitimizálni egyetlen, konkrét játékost, hogy vállalja fel a klub, aki erkölcsileg már önbevallás alapján is megbukott, kissé zavaros párhuzamban áll.

Tragikus, hogy diktatúrák és autokráciák is távoli kapcsolatba kerülnek a klubbal, de azért nem kilóra adjuk magunk és nem is ők fizetik a villanyt (még) a Maillol 12-ben. Lehetne lamentálni azon, hogy etikai alapon merre mozgunk, ez alapján azonban szinte minden külső forrást bojkottálni lehet, ha más nem azért, mert arab/orosz befektetők már minden nagyvállalatban részvényesek. Ez nem követendő, maximum szükséges, részleges rossz lehet, s akkor sem kell taposlni, sőt elfogadni sem, csak sok szódával lenyelni. Mégis ez elég messze áll ahhoz, mintha egy köztudottan bukott angyalra adod a címerest.

Az angol futballisták által képviselt "kultúra" (Terry, Adam Johnson, Reece Thompson, Mendy, Greenwood) pedig jogerős bírósági ítéletek nélkül is látható, hogy messziről kerülendő. Maradjnak ott, ahol vannak. Elég volt nekünk Alves ügye - még ha már nem is állt a klub alkalmazásában.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.08.22. 09:56:45

Troym írta:
2023.08.22. 09:02:50
Ha minden tényt figyelembe véve úgy dönt a bíróság, hogy ártatlan, akkor jó játékos lenne ide, ha bűnös, menjen börtönbe. Ezt a részét nem hiszem, hogy egyszerű emberek dolga lenne megítélni, akik a tények csak egy részét ismerik. (hiába van fenn a neten videó) De azért az angol igazságügyi rendszer elég stabil, szóval, ha bűnös úgyis elítélik.
Kibékült a csajjal, kb. ejtette a vádakat.
Nem véletlen, hogy a United mégis kiteszi.
més que un club
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.08.22. 09:03:55

Realba pont illene.
Volt ott már pedofil, adócsaló, vesztegető.
Beillene a profilba, a csigazabáló arab után pont pozícióra érkezne. :mrgreen:

Egyrészt valamivel több tiszteletet adhatnál a riválisnak, egy ilyen fajta általánosítás legalábbis több, mint gáz.
Másrészt emlékeim szerint volt nálunk is gazdagon adócsaló játékos, az egyik frissebb klublegendánk (Alves) épp erőszakért ül asszem börtönben, a klubunkat pedig évtizedes múltra visszatekintve börtönbe való alakok vezetik (ráadásul a szurkolók által közvetlenül megválasztva).
Most leírtam az indoklást meg a véleményemet, legközelebb csak simán kitörlöm az ilyen teljesen felesleges hozzászólást.
Andris.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.22. 09:02:50

Hogy merül fel a neve? Milyen szerepvállalás?

Elég visszatetsző, ahogy Magnus is írja, hogy ha ezen mindenki megakadna, mikor másik oldalon összebútorozunk olyan vállalatokkal /országokkal stb, és kapunk sok milliót csak idén nyáron, ahol embereket darabolnak fel, kínoznak meg. Mit keres ott Laporta az igazság bajnoka, Katarban, Szaud Arábiában?
Mes que en club azt is jelentené, hogy sok millióért sem hunyászkodunk meg ilyen partnereknek, nem csak azt, hogy el nem ítélt játékos idehozatala annyira felháborító lenne.

Ha minden tényt figyelembe véve úgy dönt a bíróság, hogy ártatlan, akkor jó játékos lenne ide, ha bűnös, menjen börtönbe. Ezt a részét nem hiszem, hogy egyszerű emberek dolga lenne megítélni, akik a tények csak egy részét ismerik. (hiába van fenn a neten videó) De azért az angol igazságügyi rendszer elég stabil, szóval, ha bűnös úgyis elítélik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.08.22. 09:05:25-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.08.22. 08:53:39

Troym írta:
2023.08.21. 20:03:20
Ha már mai hírként megjelent, inkább hoznám Greenwoodot ingyen, alacsony fizuval, hátha megszeppent, mint Felixet. Gondolom a srác 2 kézzel kapna egy ilyen ajánlatért és mindenféle magatartási záradék bepakolható lenne a szerződésébe és örülne, hogy nem a Millwall, vagy egy Nottingham a következő állomása.
Xavi azért nem akarta Neymart, mert féltette az öltözőt.
Nem jön ide Greenwood sem (nem is kell, jön majd Roque).
Csak bedobták, mert most bedobható volt a neve.
més que un club
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.22. 08:41:22

Magnus írta:
2023.08.22. 08:31:01
Troym:láttad a videót, képeket és hallottad hangfelvételt amit a barátnője készített? nálam kevesebb egyértelmű dolog van, ez nem egy 2023-as femináci áldozatszerepnek tűnt. Mondjuk a csaj azóta megszülte az első közös gyermeküket.
Egyébként én is hoznám, valószínűleg felfogná, hogy ez az utolsó utáni lehetősége. Mint játékos pedig nagyon is rendben van.
Akik a klub imázsát féltik.. nézzetek kicsit utána miket adott el a klub (és kiknek) hogy tőkeinjekcióhoz jussunk.
Most őszintén...
A klub szerepvállalásai (LMBTQ, kisebbségek melletti kiállás, női egyenjogúság, gyengék védelme, stb-stb) után nem is értem, hogy egyáltalán felmerül a fórumon az ember neve... 🤣
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.08.22. 08:31:01

Troym:láttad a videót, képeket és hallottad hangfelvételt amit a barátnője készített? nálam kevesebb egyértelmű dolog van, ez nem egy 2023-as femináci áldozatszerepnek tűnt. Mondjuk a csaj azóta megszülte az első közös gyermeküket.
Egyébként én is hoznám, valószínűleg felfogná, hogy ez az utolsó utáni lehetősége. Mint játékos pedig nagyon is rendben van.
Akik a klub imázsát féltik.. nézzetek kicsit utána miket adott el a klub (és kiknek) hogy tőkeinjekcióhoz jussunk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.22. 08:10:54

grgly50 írta:
2023.08.21. 22:21:10


Az én véleményem, hogy már megint egy kukázás. Senkinek nem kell. Egy csapatnál sem volt 90 perces játékos. Én csak a tévében láttam, de ilyenből a Barcában a padon is vannak.
Az, hogy "Én a barcában szeretnék focizni", nehogy elég legyen már egy jó kereseti lehetőséghez.
A másik: Mondjatok egy portugált, aki maradandót alkotott a Barcánál! Örültünk, hogy megszabadoltunk tőlük
Ha megfigyelted az elmúlt 2 évben nem vettünk sztárokat, nem véletlenül. Elhoztunk lejárt szerződésű embereket (Lewa, Gündogan), túlárazott, világsztár alapanyagokat (Torres, Garcia, Raphinha), meg pár kiöregedő cserét. Pénz sincs klasszisra, és van pár csapat előttünk, akik vonzóbbak. Szóval marad a kukázás, bár Felixre szerintem sincs semmi szükség.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.22. 07:59:23

bence0330 írta:
2023.08.21. 23:00:32

Troym: Greenwood az ominózus eset előtt az egyik legjobb, de mindenképp legígéretesebb játékos volt a PL-ben, viszont egy Alves-ügy után nem tudom, megengedhetji-e ezt magának a Barca törékeny hírneve..
Úgy vagyok vele, hogy ameddig be nem bizonyítják, hogy bűnös, addig őt is megilleti az ártatlanság vélelme. Utolsó infóm az volt, hogy semmilyen bizonyíték nincs és ő végig azt mondja nem tett semmi olyat, mint amivel vádolják, de kössünk vele egy éves szerződést olyan kitétellel, hogy ha elítélik kapásból szerződést bontunk és visszajár minden pénze. Azért az ő esete más, mint Alves, aki kb a 8. vallomásnál tart mi történt akkor.
A hírnév meg kb hetente kerül bemocskolásra, (Alves, Negreia) mindegy, mert a madridi sajtó egy rosszul számlázott melegszendvicset is hetekig fejtegetné, hogy itt micsoda galádságok történnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.21. 23:00:32

Nem kedvelem Felixet, egy dolgot tudnék mondani, hogy a mostani 4-4-2-ben lenne posztja. De szerintem Ferrán, Fati és Raphinha is gólerősebb nála, ergo tök felesleges. Ha nincs lóvé, cserének tartsuk meg Abdét, nem olyan rossz, még ha nem is olyan jó, lendületet hozni tudna csereként.

Troym: Greenwood az ominózus eset előtt az egyik legjobb, de mindenképp legígéretesebb játékos volt a PL-ben, viszont egy Alves-ügy után nem tudom, megengedhetji-e ezt magának a Barca törékeny hírneve..
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.08.21. 22:21:10

NovaProspekt írta:
2023.08.21. 19:24:38
Félixről mi a véleményetek? Én nem különösebben szívlelem, de nagyon pletykálnak róla. Végső soron felőlem jöhetne (elöl minden gól számít a mostani helyzetben), ha ki tudnánk tényleg valami kölcsön+bagóért vételi opció konstrukciót bulizni. Az Atlético annyiszor húzott már hasznot belőlünk, hogy lassan dukálna tőlük egy ilyen.
Az én véleményem, hogy már megint egy kukázás. Senkinek nem kell. Egy csapatnál sem volt 90 perces játékos. Én csak a tévében láttam, de ilyenből a Barcában a padon is vannak.
Az, hogy "Én a barcában szeretnék focizni", nehogy elég legyen már egy jó kereseti lehetőséghez.
A másik: Mondjatok egy portugált, aki maradandót alkotott a Barcánál! Örültünk, hogy megszabadoltunk tőlük
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.21. 20:20:22

NovaProspekt írta:
2023.08.21. 19:24:38
Félixről mi a véleményetek? Én nem különösebben szívlelem, de nagyon pletykálnak róla. Végső soron felőlem jöhetne (elöl minden gól számít a mostani helyzetben), ha ki tudnánk tényleg valami kölcsön+bagóért vételi opció konstrukciót bulizni. Az Atlético annyiszor húzott már hasznot belőlünk, hogy lassan dukálna tőlük egy ilyen.
Magas a fizetese, nem hiszem, hogy bagoert odaadnak, plusz posztja sincs nalunk. Boven atlag feletti kepessegu jatekos, de csak az idejet vesztegetne itt el. Kiraknank a szelre ugy is vagy padozna.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.21. 20:03:20

Ha már mai hírként megjelent, inkább hoznám Greenwoodot ingyen, alacsony fizuval, hátha megszeppent, mint Felixet. Gondolom a srác 2 kézzel kapna egy ilyen ajánlatért és mindenféle magatartási záradék bepakolható lenne a szerződésébe és örülne, hogy nem a Millwall, vagy egy Nottingham a következő állomása.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.21. 19:44:03

NovaProspekt írta:
2023.08.21. 19:24:38
Félixről mi a véleményetek? Én nem különösebben szívlelem, de nagyon pletykálnak róla. Végső soron felőlem jöhetne (elöl minden gól számít a mostani helyzetben), ha ki tudnánk tényleg valami kölcsön+bagóért vételi opció konstrukciót bulizni. Az Atlético annyiszor húzott már hasznot belőlünk, hogy lassan dukálna tőlük egy ilyen.
Èn is így látom. Alapból nem kedvelem a portugálokat. Felix szerintem óriási tehetsèg, nagyon technikás, majdnem kètlábas játèkos, ès fejjel is nagyon jó. Cselei miatt a portugál Messinek neveztèk el a Benficas korszakában. Az Atleticoban nagyon nem feküdt neki a stílus, majd egy szètesett Chelsehez került kölcsönbe. Griezmann távozása után nagyon nem tudta hozni azt amit vártak tőle, Griezmann utódjakènt. Kikerült bal szèlre, de Carrasco munkamorálja sokkal jobb. Felix elèggè hangulatembernek is tűnik, nèha èszrevètlen, nèha kioszt 2-3 gólpasszt egy meccsen. Elvileg règóta távozni szeretne, mert nyilatkozata alapján nehezen tud alkalmazkodni az Atletico stílusához. Szerintem egy próbát simán megèr, az összes támadóknál nagyobb a tehetsège, kèrdès mi jön ki belőle, mert sajnos Dembele sem hozta amit vártak(m). Balról nagyon hiányzik valaki aki megbontja a vèdelmeket. Griezmann sajnos nagyon nem volt itt jó bal szèlen, mert se nem gyors, se nem tud cselezni, amit le is nyilatkozott. Felix se a leggyorsabb, 33 km/H volt talán a legnagyobb sebessège a BL-ben mèrve, de cselekben kiemelkedik.
Nem látok sok esèlyt a leigazolására, valószínűleg Fatinak vagy Ferrannak távoznia kellene szerintem. Xavi 4 kp-ban gondolkodik. Ha èrkezne is, nagyot kellene villantania, hogy visszaálljon a 3 támadóra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.08.21. 20:15:47-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.21. 19:24:38

Félixről mi a véleményetek? Én nem különösebben szívlelem, de nagyon pletykálnak róla. Végső soron felőlem jöhetne (elöl minden gól számít a mostani helyzetben), ha ki tudnánk tényleg valami kölcsön+bagóért vételi opció konstrukciót bulizni. Az Atlético annyiszor húzott már hasznot belőlünk, hogy lassan dukálna tőlük egy ilyen.
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.08.20. 00:04:57

A City és a Barca megegyezett Canceloról, kölcsönbe jön egy évre után kicsit 30 millió feletti összegért kivásátolható bizonyos feltételek teljesülése után pl. A meccsek 70% jatszik vagy ha a Barcelona tovább jut a BL- ben a 16 közé. Jövőhéten lehet a bemutatása Foráss Sport.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.19. 15:51:06

Romano szerint vegso stadiumban van a Cancelo ugy. 1 ev kolcson kotelezo opcio nelkul, de bizonyos feltetelek teljesulese eseten azza valik.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.08.19. 15:09:51

F. De Jonggal is tárgyal a Barcelona szerződés hosszabítas miatt, északi úgy az lesz a feltétel mint Tér Stegennel és ezzel további tér nyerne a Barcelona fezetéseknél. Mundo Deportivo.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.19. 13:57:43

Troym írta:
2023.08.18. 21:34:44
Ugyan nem vagyok benne biztos, hogy Fati Barca szintű támadó-e, mondjuk szerintem 70-30%, hogy Lewa mellett még ő olyan, hogy kvalitásai alapján is van itt helye, de Abde kapcsán ez jóval egyértelműbb és szerintem nem az. Amivel nem is lenne baj, ha a keretben 1-2 olyan játékos lenne, akiket inkább csak a szorgalmuk és főleg nem a kiemelkedő képességeik juttatnak idáig, csak szerintem jelenleg az ilyen játékosok vannak többségben, ezért nem látni olyat, hogy villanásokkal döntünk el meccseket.
Ez a fajta csapatépítés középcsapatoknak lehet egy irány, de nagyobb célok akkor elérhetőek, ha vannak olyanok, akikben ott az a bizonyos extra.
Egyrészt szerintem Abde túlságosan le van nézve, tavaly elég jó szezont hozott, a kupadöntőig és Konferencia-helyig jutó Osasuna egyik legjobbja volt. Biztosat nem lehet mondani, meg lehet nekem se lesz igazam, de szerintem hasznosabb lesz idén, mint Fati vagy FT tavaly.
Másrészt meg ez van, ezzel kell főzni :D

Fresneda-val meg addig tökölünk, amíg elviszi a Chelsea, James sérülése miatt őt nézték ki. Kicsit vicces hogy milyen átjáróház lett ott az elmúlt 1 évben, és a 40 igazolt játékos között nincs 1 jhv se :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.08.18. 22:38:58

Tér Stegen 2028-ig szerződést hosszabít a Barcelonával és jelentősen csökkenti (átütemezve leszakövetkező 2 évben) lesz a fizetése, így helyet biztosít Cancelonak a bérkeretben. Így kölcsön tudja venni a Barcelona opciós vásárlassal, mely könnyen teljesíthető feltételhez lesz kötve és Cancelo is csökkenti a fizetés igényét. Forrás AS.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.18. 21:34:44

davi10 írta:
2023.08.18. 17:49:32
Andras Inieszta írta:
2023.08.18. 17:35:07
én szívem szerint inkább Gavi-t engedném el, mint Fatit. Egyszerűen azért, mert kp-n eléggé megvagyunk, de balszélsőnk konkrétan Fati van csak (FT-t ne vegyük annak pls).
1. Ott van Abde
Ugyan nem vagyok benne biztos, hogy Fati Barca szintű támadó-e, mondjuk szerintem 70-30%, hogy Lewa mellett még ő olyan, hogy kvalitásai alapján is van itt helye, de Abde kapcsán ez jóval egyértelműbb és szerintem nem az. Amivel nem is lenne baj, ha a keretben 1-2 olyan játékos lenne, akiket inkább csak a szorgalmuk és főleg nem a kiemelkedő képességeik juttatnak idáig, csak szerintem jelenleg az ilyen játékosok vannak többségben, ezért nem látni olyat, hogy villanásokkal döntünk el meccseket.
Ez a fajta csapatépítés középcsapatoknak lehet egy irány, de nagyobb célok akkor elérhetőek, ha vannak olyanok, akikben ott az a bizonyos extra.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.18. 17:49:32

Andras Inieszta írta:
2023.08.18. 17:35:07
Mivel megint felerősödtek a bulvárhírek, ezért azokra reagálva annyit mondanék, hogy én szívem szerint inkább Gavi-t engedném el, mint Fatit. Egyszerűen azért, mert kp-n eléggé megvagyunk, de balszélsőnk konkrétan Fati van csak (FT-t ne vegyük annak pls).
Költői kérdés, de amúgy egy Szoboszlai Domi hogy-hogy ennyire kellett egy 'Poolba, de egy Barcánál még csak fel sem merült?
1. Ott van Abde
2. 70 milliós kivásárlási ára volt Szoboszlainak, mi meg Romeu-ért a 3 misit alig tudtuk kiköhögni. Meg szerintem nem is illett volna ide, jó lesz neki a Bundás meg a PL.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2023.08.18. 17:35:07

Mivel megint felerősödtek a bulvárhírek, ezért azokra reagálva annyit mondanék, hogy én szívem szerint inkább Gavi-t engedném el, mint Fatit. Egyszerűen azért, mert kp-n eléggé megvagyunk, de balszélsőnk konkrétan Fati van csak (FT-t ne vegyük annak pls).
Költői kérdés, de amúgy egy Szoboszlai Domi hogy-hogy ennyire kellett egy 'Poolba, de egy Barcánál még csak fel sem merült?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.18. 16:03:49

sansz írta:
2023.08.18. 14:35:02
Andris írta:
2023.08.17. 10:49:26
Végső soron az edző felelőssége, hogy a csapat eredményeket produkál-e, másodlagosan még az is, hogy szórakoztat-e. (Legalábbis a többséget..)
Úgyhogy teljesen irreleváns Fati szerepe és jövője a nagy kép szempontjából. Én már leírtam nektek, hogy amit mi látunk belőle, az két szempontból is meglehetősen irreleváns:
1. kizárólag tét nélküli meccsek voltak, amiken némi éledezést mutatott a játéka
2. amit mi látunk bármely játékosból, az az információ aprócska töredéke annak, amivel a mindenkori edzői stáb rendelkezik

Fatiban látványosan nem bízik Xavi az első pillanattól kezdve,amihez edzőként abszolút joga van, de nagyon igazságtalanul ítélték meg itt páran. Sérülésből kijövet alig kapott lehetőséget,amikor kapott szánalomperceket,akkor nagyon jól mozgott,egyből megváltozott a játékunk képe. Ennek ellenére nem kapott több lehetőséget. Aztán mire kapott,addigra az egész csapat teljesen elszürkült és Fati sem volt kivétel. A bajnokság végére feljavult és a felkészülésen is teljesen rendben volt. Az edző persze ennél többet is lát és ő dönt, csak aztán cáfoljon rá a kritikusaira. Az első meccs alapján nem volt igaza.

Szerintem Fatinak jobb lenne máshol. Kap perceket egy olyan edzőtől is,aki nem bízik benne, de nem annyit,mint amennyit szeretne. Ez egy rossz házasság így.
Azért nem kellene elfelejteni, hogy hányan voltak arra a posztra, amikor pedig négy középpályással játszottunk és Gavi volt azon a félterületen gyakorlatilag meg is szűnt a balszélső pozíció, a jobbos pedig Dembélének,Raphinhanak, de még Torresnek is inkább feküdt. Olykor pedig középre is bement, de az szintén nem a természetes helye. Neki igazából csak 4-3-3-ban van "létjogosultsága".
Szélsőkkel túl voltunk töltve, főleg a jobb oldalra és bár Dembélé elment elkezdett kopogtatni Yamal.
Ennek ellenére én is benne érzem leginkább a pluszt és a nagyobb gólveszélyt, mindenképp Torres kárára játszatnám, bár ha ő elmegy Raphinhanak nincs alternatívája, Yamallal még nagyon korai érdemben számolni.
Fatiban semmi "kézrátételes" dolog nem volt. A sokadik műtét után kezdett konzervatív kezelésbe, nem akarta, hogy tovább nyiszáljanak belőle darabokat, aztán ne maradjon a meniszkuszából semmi.
Ez inkább az orvosokon ment el, meg azon, hogy Koeman nem várta meg a teljes felépülést és korán bedobta, aztán persze, hogy rásérült.

Bár tavasszal én szívesen nézném a Lewa-Roque duót, már ha tényleg érkezik a srác.
Azt viszont itt kéne megjegyezni, hogy iszonyatos terhelésen ment/megy keresztül a brazil idén. 18 évesen fél év alatt lejátszott közel 40 klub és 8 válogatott meccset hónapokig heti két meccs ritmusban és még csak augusztus van. Ha elhozzuk télen és elkezd játszani közel másfél éve lesz szinte szünet nélkül. Ezért én nem is feltétlenül bánnám ha csak nyáron jönne.

A Cancelo-Fresneda kérdésben nehéz dönteni. Az előbbi egy tapasztalt kiváló képességű játékos, akivel Baldé pótlása is meglenne, de még nála is nagy a kérdőjel, a spanyol viszont még nagyon fiatal. Hosszútávra rábízni a posztot elég meredek. Így is nagyon sok fiatal van, másrészt ha lehet még nagyobb zsákbamacska, mint a portugál. Az utóbbi mellett az szól, hogy ha bejön nagyot szakíthatunk, illetve 16 millió körül hozható és a bére is jóval alacsonyabb. Viszont nincs garancia, hogy egy Baldé, Pedri, Gavi stb. szintet hoz a posztján. Bár most úgy néz ki a Sportingé lesz.
Cancelora viszont tényleg nem lenne jó egy kötelező vételi opció. Ha nem jön be újra rajtunk marad egy korosodó magas fizetésű ember, akit nem lehet már elsózni. A Bayernnek sem kellett, inkább maradt egy szintén magatartásbeli gondokkal küszködő Pavard.
Mondjuk ha tényleg "csak" ezzel volt baj most valószínűleg belátja, ez az utolsó dobása, hogy egy nagycsapatban kezdjen valamit. 30 éves kora után már nem nagyon fognak érte kapkodni, főleg ha 3 klubnak sem kellett már.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.08.18. 15:08:19

sansz írta:
2023.08.18. 14:35:02
Andris írta:
2023.08.17. 10:49:26
Végső soron az edző felelőssége, hogy a csapat eredményeket produkál-e, másodlagosan még az is, hogy szórakoztat-e. (Legalábbis a többséget..)
Úgyhogy teljesen irreleváns Fati szerepe és jövője a nagy kép szempontjából. Én már leírtam nektek, hogy amit mi látunk belőle, az két szempontból is meglehetősen irreleváns:
1. kizárólag tét nélküli meccsek voltak, amiken némi éledezést mutatott a játéka
2. amit mi látunk bármely játékosból, az az információ aprócska töredéke annak, amivel a mindenkori edzői stáb rendelkezik

Fatiban látványosan nem bízik Xavi az első pillanattól kezdve,amihez edzőként abszolút joga van, de nagyon igazságtalanul ítélték meg itt páran. Sérülésből kijövet alig kapott lehetőséget,amikor kapott szánalomperceket,akkor nagyon jól mozgott,egyből megváltozott a játékunk képe. Ennek ellenére nem kapott több lehetőséget. Aztán mire kapott,addigra az egész csapat teljesen elszürkült és Fati sem volt kivétel. A bajnokság végére feljavult és a felkészülésen is teljesen rendben volt. Az edző persze ennél többet is lát és ő dönt, csak aztán cáfoljon rá a kritikusaira. Az első meccs alapján nem volt igaza.

Szerintem Fatinak jobb lenne máshol. Kap perceket egy olyan edzőtől is,aki nem bízik benne, de nem annyit,mint amennyit szeretne. Ez egy rossz házasság így.
A legnagyobb probléma itt szerintem azzal van és az edzői stáb bizalmatlansága is innen van, hogy a 100% rehabot ígérő műtét helyett , a kézrátételes gyógyulást választotta neki apuci.... Ezt anno eljátszotta Umtiti és bár nem éreztük ennek kárát, de Suarez is.
Ha a tudományban bízott volna a ' Fati team' és nem a ráolvasásban, akkor talán nem az egyik sérülésből a másikba esett volna és biztosan nagyobb lett volna a bizalom az irányába..
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése