Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.06. 21:08:38

Deluigi írta:
2023.06.06. 20:52:26
akkor jatsszon helyette ferran torres es fati, ok raadasul golt sem lonek, nem is vedekeznek
Ők sokat játszottak idén?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.06. 21:06:24

Deluigi írta:
2023.06.06. 20:52:26

akkor jatsszon helyette ferran torres es fati, ok raadasul golt sem lonek, nem is vedekeznek
Csak ez a 3 játékos opció? Senki más nem hozható?
De ha már előkerült a neve én maradok akár az egyetlen, aki hiszi, hogy Fati klasszis lesz, szerintem most már fizikailag rendben van és nagyon lassan, de úgy néz ki fejben is kezdi összeszedni magát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.06. 20:52:26

Troym írta:
2023.06.06. 19:55:06
Én is egy fokkal jobban örülnék, ha Messi nem jönne, a problémák közül mind megmaradna. Lőne 25 gólt, de Pedri, Gavi megint csak neki passzolna. Szélen sétálgatna, csak már jó jhv sincs ezt ellensúlyozni, középen nem védekezne.
Miből gondolom?
Mert ez volt akkor is, amikor nem 36 volt, hanem 30.
Plusz egy csapat sem bír el a mai világban két 36 éves lecserélhetetlen játékost, főleg nem ugyanabban a csapatrészbrn. Jó, ha vannak rutinos játékosok a csapatban, de úgy, mint idén Alba, nem úgy, mint ő, vagy Lewa.
akkor jatsszon helyette ferran torres es fati, ok raadasul golt sem lonek, nem is vedekeznek
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.06. 19:55:06

Én is egy fokkal jobban örülnék, ha Messi nem jönne, a problémák közül mind megmaradna. Lőne 25 gólt, de Pedri, Gavi megint csak neki passzolna. Szélen sétálgatna, csak már jó jhv sincs ezt ellensúlyozni, középen nem védekezne.
Miből gondolom?
Mert ez volt akkor is, amikor nem 36 volt, hanem 30.
Plusz egy csapat sem bír el a mai világban két 36 éves lecserélhetetlen játékost, főleg nem ugyanabban a csapatrészbrn. Jó, ha vannak rutinos játékosok a csapatban, de úgy, mint idén Alba, nem úgy, mint ő, vagy Lewa.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.06. 19:25:49

Ronaldinho&Barca írta:
2023.06.06. 15:20:44
bence0330 írta:
2023.06.06. 11:47:11
A lövései megjöhetnek, ha megszűnik egyszer a görcsössége, annyiban nem a plafon ez neki, meg amúgy a PL-ben is a 7. legjobban cselező játékos volt, itt meg a 40., szóval lehet az is valamelyest jobb, ha még dolgoznak a pszichológusával, de amúgy igen. Szerintem ez Messi érkezésén fog múlni (meg valamennyire Dembélén is). Ha Messi jön és a francia marad, akkor Raphinhát el lehet, sőt, talán el kell adni, nyilván tényleg ilyen 70-80 körültől, de ma árak mellett 90-100-ig is fel lehetne srófolni. Hiába mondta most el Xavi, hogy ő mindenképp marad, mert ő teremtette meg a különbséget idén. Az simán szólhatott annak is, hogy nem leszünk végre palimadarak, majd ha idevágnak egy 80 misis ajánlatot, akkor talán szóba állunk az érdeklődővel.
Osztom a gondolataidat, kevés meccset hagytam ki idén, és Raphinha tényleg nagyot küzdött és rengeteg melót bele tett ebbe a bajnoki címbe, sokszor ő hozta a 3 pontot, nagy kincs volt a pali, de ez a görcsösség jelenleg elég kétélű. Nyilván itt rengeteg dolgon múlik minden, mint egy kártyavár, több pletykát is olvastam(pl Kessie - pool 35 m) de ezt írtam be mert kíváncsi voltam a véleményekre.
Raphinha szerintem sehol nem ér 80, de még 70 milliót sem még olajosoknak sem. Amit ebben a szezonban mutatott legalábbis semmiképp. Pláne amilyen áron tudunk mi játékosokat értékesíteni.
Nincs semmi bajom a sráccal és szép hogy védekezik, de egy szélsőnél azért ne ez legyen a legkiemelendőbb dolog. Mert kb. mindig ez az első ami vele kapcsolatban pozitívumként felmerül. (idén is inkább a góllövéssel voltak a problémák)
Jó a labdakezelése és a hosszú labdái, de 1 vs 1-ben majdnem Torres szint, ez engem speciel borzasztóan idegesít vele kapcsolatban. És olyan sok jó távoli lövésére sem emlékszem. És nem is próbálkozik sokat. És azt sem lehet mondani, hogy van egy Messi a pályán, aki mellett azért mindenki kevesebbet mert vállalni. Bl-ben duplanulla volt, pedig elő kellett volna lépnie neki is.
Dembélé nem védekezik annyit, vannak sérülései, de amikor pályára lép ő az aki ha ott van akitől tényleg bármelyik pillanatban történhet valami. Ráadásul 2-3 védőt biztosan leköt nagyobb teret adva a többieknek és még így is nagyobb százalékban képes megbontani a védelmet. Ha a másik oldalon ott van egy FT vagy Gavi akkor kell egy ilyen ember.
Ha leülök a TV elé én szeretnék ilyen dolgokat látni.

A brazil sokkal kelendőbb, nagyobb összeget le lehet gombolni érte. Ha valaki adna érte 65 millió körül és Dembélé maradna és gondolkodás nélkül pénzzé tenném. Nem azt mondom, hogy akkora csalódás és bőven benne van, hogy ez a bemutatkozó szezonja, a következő jobb lesz, de ebben az anyagi helyzetben egy ilyen áldozatot be lehetne vállalni, plusz így Yamal is több lehetőséget kaphatna.
Még egyszer mondom, nincsen semmi gondom a brazillal, nagyon szimpatikus srác és jó játékos, de a skilljeit tekintve szerintem nem lenne akkora csapás és igazolásokra is nagyobb mozgásterünk is lenne.

A középpályán annak örülnék, ha az első igazolásunk Torre lenne, Xavi megadná neki a kellő lehetőséget, szerintem könnyen be lehetne építeni.
Kessiéből is jó lenne pénzt csinálni, bár a Sport ma azt írta, hogy a PL csapatok annyira nem tolakodnak érte, inkább az Intert emlegetik, de ők sem állnak jól anyagilag, inkább játékoscserében gondolkodnak. Brozovicot és Dumfriest emlegetik. Az előbbinek speciel kifejezetten örülnék.
De Jongot is valahogy így tudnám elképzelni. Egyedüli vkp-ként nem igazán tudom elképzelni. Az Ajaxban és a válogatottban is dupla pivotként játszott. A labdafelhozatalait, amiben igazán jó ezzel kiölnénk. Bár Kessié is itt volt erre, szóval nem tudom.

Ezért lehet, hogy sokan megköveznek, de Messi érkezésének én nagyon ellene vagyok. Elkezdünk/elkezdtünk egy úgy projektet egy post-Messi korszakba, nem kellene visszaesni, hogy egy-két után újrakezdjük. Egy évig biztos sokat adna, de hosszabb (akár két éves) távlatban káros lenne. Még szűkebb lenne a mozgásterünk, csoda lenne ha mellé tudnánk valakit igazolni. Nem szívesen látnám újra a pályán azt, hogy "add oda Messinek ha kell, ha nem, majd ő megoldja vagy elveszti a labdát". A padon pedig ilyen horror bérrel több mint luxus.
Végre elindult valami, a bérek is nagyjából a helyükre kerültek, inkább az üres helyek pótlását, mint Messit látnám. Hatalmas legenda, a csapat történetének egyik, ha nem a legkiemelkedőbb alakja, egy búcsúmeccset minimum megérdemel, hogy elk9öszönhessen, de ez az FC Barcelona, nem FC Messi.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.06. 18:02:10

Troym írta:
2023.06.06. 17:21:30
Gavi szerződése regisztrálva Romano szerint, a sport mondjuk azt mondja bíróság döntött, nem tudom lesz-e további kör.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... with-imme/
Erre már csak azt tudom írni, hogy vicc az egèsz. A bíróság, aki úgy döntött, hogy a La Ligának regisztrálnia kell Gavit, Tebasèk fellebezèsère visszakozott, arra hivatkozva, hogy a Barca kèsőn adta be a papírokat. A Barca vègig állította, hogy mindent szabályszerűen hajtott vègre. Most vissza-visszakozott a bíróság, ès a döntèsük alapján Gavi regisztrálható. Döntse el mindenki maga hogy biztosan nem hátráltatják e a Barcát Spanyolhonban, főleg, hogy mèg ma sincs hivatalos válasz a Ligától.

Szerk.:
Xavi a meccs után megerősítette, hogy megvan a jóváhagyás a gazdasági tervre a Ligától.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.06.06. 18:00:39

Véleményem szerint Messi visszahozatala nem az építkezés, hanem a megfelelő búcsúztatás része. Elment két nagy öreg, jönne helyette egy. A jelenlegi csapat teli fiatalokkal Balde, Araujo, Gavi, Pedri, Fati. Jó korban lévő játékosok Ts, Christensen, FdJ, Dembele, Raphinha. Lewy az öreg, mellette lehetne Messi meghatározó, ösztönző ikon. Nem férne be a keretbe? Alonso, SR, kiegészítő olcsó utolsó éves játékosok.
Fiatal tehetségeket csak nagyon olcsón szabad hozni. Kolo Muani félék100millás cimkével nekünk felesleges és megfizethetetlen igazolások lennének.

Biztos versenyképesebb lesz a csapat, a védelem rendben. Középre kell 2 ember. Jövőre pedig a csatársort kell rendbetenni. Elöl meg van a minőség, csak eddig még nem jött ki.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.06. 17:48:16

Későbbi igazolások szempontjából sem lenne rossz Messi hazatérése. Nagy adu lehetne a kiszemeltek motiválásában,hogy vele játszhatnának egy csapatban,ez döntő faktor lehet a választásnál.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.06. 17:21:30

Gavi szerződése regisztrálva Romano szerint, a sport mondjuk azt mondja bíróság döntött, nem tudom lesz-e további kör.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.06. 15:46:29

bence0330 írta:
2023.06.06. 11:47:11


A lövései megjöhetnek, ha megszűnik egyszer a görcsössége, annyiban nem a plafon ez neki, meg amúgy a PL-ben is a 7. legjobban cselező játékos volt, itt meg a 40.,
Cselezéshez: angoloknál sokkal kevésbé seggelnek be a csapatok, több a terület, ráadásul (ezt mondjuk félve említem) a védők se a technikai tudásukról híresek, mondjuk a top6-tól lefelé.
Egy laza testcsel, és már dőlnek jobbra balra.

LaLigában sokkal zártabb védekezések vannak, és technikásabb védők. (ez nem azt jelenti, hogy jobbak általánosságban, de cselezések ellen felkészültebbek)
Mint a lecselezhetetlen VanDijk, aki kijött Európába, és csomót kötöttek a lábára mindjárt.

Szóval ez sokkal jobb nem lesz Raphinhánál, ahhoz kellene, hogy elmúljon a görcsössége, másrészt pedig a csapat ritmusa is bűnlassú volt már tavasszal, ha ezen emelnénk, akkor ő is sikeresebb lehetne.
Mondjuk nem vagyok meggyőződve a harmadik tényezőről, ami eszembe jutott, hogy a skillsetje se biztos, hogy elég.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.06. 15:32:23

Véleményem szerint már Lewa tavalyi leigazolása is azt a vezetőségi célt szolgálta (volna), hogy legyen azonnali versenyképesség, látványosabb támadójáték.
Az élet ugyanakkor ráébresztette őket, hogy ez megfelelő kiszolgálás nélkül magától csak úgy nem működik.
Ebből valamint az őszi rajtot megelőző eseményekből azért tisztán látszott, hogy nem valódi újjáépítésben gondolkoztak.
Messivel megfejelik a tavaly Lewára rakott dupla vagy semmit.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.06.06. 15:20:44

bence0330 írta:
2023.06.06. 11:47:11
A lövései megjöhetnek, ha megszűnik egyszer a görcsössége, annyiban nem a plafon ez neki, meg amúgy a PL-ben is a 7. legjobban cselező játékos volt, itt meg a 40., szóval lehet az is valamelyest jobb, ha még dolgoznak a pszichológusával, de amúgy igen. Szerintem ez Messi érkezésén fog múlni (meg valamennyire Dembélén is). Ha Messi jön és a francia marad, akkor Raphinhát el lehet, sőt, talán el kell adni, nyilván tényleg ilyen 70-80 körültől, de ma árak mellett 90-100-ig is fel lehetne srófolni. Hiába mondta most el Xavi, hogy ő mindenképp marad, mert ő teremtette meg a különbséget idén. Az simán szólhatott annak is, hogy nem leszünk végre palimadarak, majd ha idevágnak egy 80 misis ajánlatot, akkor talán szóba állunk az érdeklődővel.
Osztom a gondolataidat, kevés meccset hagytam ki idén, és Raphinha tényleg nagyot küzdött és rengeteg melót bele tett ebbe a bajnoki címbe, sokszor ő hozta a 3 pontot, nagy kincs volt a pali, de ez a görcsösség jelenleg elég kétélű. Nyilván itt rengeteg dolgon múlik minden, mint egy kártyavár, több pletykát is olvastam(pl Kessie - pool 35 m) de ezt írtam be mert kíváncsi voltam a véleményekre.
Én úgy gondolom valamilyen szinten van egy bizonyítási vágy benne, megkapta a nagy lehetőséget, a rengeteg sérülés végett meg extra "terhet" is, persze erre lehet mondani nyugodtan a fotelből, hogy apukám ez a Barcelona, nem a megye 3. De amikor ott van melletted egy FT aki egyenest nem tud a labdába rúgni, Fatinak meg túl nagy az arca hogy fusson a passzért, Dembele kidől fél évre kis túlzással Pedri is, és jön a nemzetközi, de jönnek a bajnoki meccsek.. Lewa meg csapágyasra van hajtva. Én ebből a tekintetből mondom, hogy kell Messi, mert idén láttuk, hogy hiába 20 éves Fati ha túrót nem tesz le az asztalra, és imádkozhatunk FT-ért, de azért még sosem adtak 3 pontot. Az argentin végett megnézném Raphinhát, a racionális gondolkodás azt mondatja velem is ebben az esetben elkéne adni a brazilt, de Leo minden téren extra motiváció lenne, és játékban is, az ő előkészítéseivel Raphinha lövőivel izgalmas páros lenne, jelenleg szerintem top5 a brazil, de kérdés mennyi rizikót ér meg a görcsösség ha pl. mondok valamit 120m-t írnak a címkére és megvan a kézfogás. Érdekes nyarunk lesz, izgatottan várom a fejleményeket.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.06. 14:39:48

Mundo Deportivo szerint a La Liga engedèlyezte Gavi, Araujo, Pena, Alonso ès Roberto szerződèshosszabbításának regisztrálását.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.06. 13:55:24

Nyiri81 írta:
2023.06.06. 13:43:00
Andris írta:
2023.06.06. 13:17:49
Aki idén hangos kritikus volt, az Messivel pont azt kapja, amit szeretett volna: a jelenlegi elég stabil kezdő mellé esélyt az azonnali versenyképességre és az azonnali látványosan feljavuló támadójátékra.
Ez elég optimista kijelentés. Semmit nem garantál a visszajövetele.
Olvasd el újra alaposan ezt a mondatot. :P

Mindenesetre az ő érkezése sokkal jobb esélyt jelent ezekre, mint ha szereznénk 1-2 random embert hiányposztokra (pl Gündogan és Carrasco??), meg néhány ifistát és tehetséget elkezdenénk fel és beépíteni. (Cserébe eladva Fatit, Torrest, Kessiét, elengedve Busit és Albát, és így tovább.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.06. 13:43:00

Andris írta:
2023.06.06. 13:17:49
Aki idén hangos kritikus volt, az Messivel pont azt kapja, amit szeretett volna: a jelenlegi elég stabil kezdő mellé esélyt az azonnali versenyképességre és az azonnali látványosan feljavuló támadójátékra.
Ez elég optimista kijelentés. Semmit nem garantál a visszajövetele.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.06. 13:17:49

Nyiri81 írta:
2023.06.06. 13:13:01
Andris írta:
2023.06.06. 13:08:19
Megint leírom, szerintem ez a "sz.arból várat, tegnapra" minősített esete.
Nem akarhattok egyidejűleg tehetséges fiatalokat és csapatépítést, meg BL versenyképességet is. Egyértelműen két egymást kizáró dolog, sok új játékos és egy csapat fel (vagy újra)építése nem pár hetes, 1-2 hónapos munka.
Hol írtam hogy BL sikert kérek? De ha már építezünk akkor csináljuk úgy. Egyébként más csapatnak miért megy a kettő együtt? :)
Akinek nem inge, ne vegye magára, egyrészt. A te dolgod, ha megszólítva érzed magad.
Másrészt: a BL versenyképesség és a BL siker két nagyon nagyon nagyon nagyon különböző dolog.
És a BL versenyképesség is csak egy példa volt, írhattam volna a látványos, lehengerlő támadójátékot is (például).

És más csapatnak sem megy a kettő együtt. Sőt, sokaknak 0/2 a mérlege.
Pl szerintem a mi évünknél sportszakmai értelemben sokkal látványosabb bukta a PSG, vagy pl a MU éve. Mind keretépítés, mind sikeresség, mind szórakoztató játék terén. De valszeg lenne még példa bőven, csak az utóbbi pár évből.

Aki idén hangos kritikus volt, az Messivel pont azt kapja, amit szeretett volna: a jelenlegi elég stabil kezdő mellé esélyt az azonnali versenyképességre és az azonnali látványosan feljavuló támadójátékra.
Én megértem, hogy jobb játékot, jobb versenyképességet, és jobb építkezést is akarunk, én is ezt akarom. Csak hogy ez jöjjön magától néhány hónap alatt, az szerintem teljesen ésszerűtlen elvárás. Aki már idén is úgy gondolta, hogy a jelenlegi szintünk nem teljesen természetes, és elvárható lenne ennél jobb, az nem tudom, hogy kezelné a jövő évi csalódást az említett elvárások mentén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.06. 13:13:01

Andris írta:
2023.06.06. 13:08:19
Megint leírom, szerintem ez a "sz.arból várat, tegnapra" minősített esete.
Nem akarhattok egyidejűleg tehetséges fiatalokat és csapatépítést, meg BL versenyképességet is. Egyértelműen két egymást kizáró dolog, sok új játékos és egy csapat fel (vagy újra)építése nem pár hetes, 1-2 hónapos munka.
Hol írtam hogy BL sikert kérek? De ha már építezünk akkor csináljuk úgy. Egyébként más csapatnak miért megy a kettő együtt? :)
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.06. 13:08:19

Szerintem az idei szezon, játék, edző hangosabb kritikusaitól nem jogos, hogy elvárnának egy tudatosabb építkezést a játékoskeretben.
Az építkezés, jelentős keretmozgás újabb évvel vagy évekkel növeli azt az utat, amit a topklubok közé való visszatérésig meg kell tenni.

Megint leírom, szerintem ez a "sz.arból várat, tegnapra" minősített esete.
Nem akarhattok egyidejűleg tehetséges fiatalokat és csapatépítést, meg BL versenyképességet is. Egyértelműen két egymást kizáró dolog, sok új játékos és egy csapat fel (vagy újra)építése nem pár hetes, 1-2 hónapos munka.

Alapvetően egyetértek: a vezetőség nem a logika mentén halad. Legalábbis nem a csapat, a klub újraépítésének logikája mentén. Hanem a választói logika mentén, azaz hogy a szurkolóknak eredmény és szórakozás kell, azonnal, különben a vezetőség megítélése bezuhan. És pont azok miatt hoznak ilyen döntéseket, választanak ilyen irányt, akik pl az elmúlt szezonban hangosan elégedetlenkedtek a csapattal. Nyilván nem az eurobarca fórumozói miatt, hanem a hasonló hozzáállású sociok miatt, de a lényeget értitek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.06. 13:00:09

Nyiri81 írta:
2023.06.06. 12:44:43
Ha kinyilik a lehetőség az igazolásra és a csapatépítésre akkor tehetséges fiatalok és a jövő alapjai után nézelődnék
A logika és (talán) az értelem is ezt kívánná, de kizártnak tartom, hogy kedvelt klubunk ezt az utat preferálná.
Eddig sem a logika mentén haladt, függetlenül a vezetés összetételétől.
Ők másban hisznek és elégedettek is ezzel.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.06. 12:44:43

Nem leszek népszerű, de ha most beáldozzuk az építkezést Messiért az nagyon nagy hiba lenne. Ha kinyilik a lehetőség az igazolásra és a csapatépítésre akkor tehetséges fiatalok és a jövő alapjai után nézelődnék nem egy 36 éves játékost próbálnék horror drágán idehozni. Igen Ő Messi. De ha nem lehet padoztatni és sétálgatni támad kedve akkor mi lesz? Sokan elfelejtik hogy a nagy BL leégések nagy részében ott volt a pályán Ő is. Oké vele túljutottunk a csoportból, azért hogy utána szétalázzanak egyenes kiesésben.

Remélem én is hogy csak marketing és nem fog összejönni.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.06. 12:18:02

MessiNeymarSuarez írta:
2023.06.06. 11:54:57
Kérdés hogy valaha megfog-e szűnni a görcsössége vagy a szokásos Higuain-szindróma ami Torresnél sem múlt el több mint 1.5 év alatt.
Amúgy az egyik legjobb emberünk volt idén, viszont komoly árcédulával, megfelelő helyettessel én megválnék tőle, mert amíg veszélytelen a kapura addig sajnos csak félmegoldás amiket ha BL-ben is akarunk valamit, meg kell szűntetni. (balodallal kéne kezdeni, de értük ki tudja lesz-e valaha vevő jó áron)
Én most azt tippelném, hogy görcsös marad. Csak akkor múlhatna el, ha tétmeccsen is elsülne 1-2-szer a lába még a szezon elején, mint Angliában, vagy nálunk a bemutatkozó meccsein. Azért idén is volt pár szép lövési kísérlete, sok kapufával meg kapusbravúrral, 3 centis mellékkel, kicsit peche is volt, lehet, ha beakad 1-2, akkor megjön az önbizalma. De necces. Alapból csak arra reagáltam, hogy emiatt azért bőven nem ez a plafon nála, amit láttunk - csak lehet, hogy nálunk tényleg az lesz.

Nálam a baloldal egyértelműen Fati és Dembélé lenne, ha a brazil maradna, és akkor a két ilyen-olyan okokból megbízhatatlan, hullámzó játékosból egész szezonban mindig lenne 1, akitől lehet jó dolgokat várni elöl, Dembélétől ott még gólokat is.

És akkor lenne egy Dembélé/Fati-Lewy/X-Raphinha/Yamal(Messi). Ez egy elég durva sor lehetne, jobbosra meg ugye Dembélé is ott van, ha épp Fati csúcsformában játszik, meg ő is. És mivel Yamal fiatal, Dembélé meg sérülékeny, még egy töltelék jöhet balra, lehet ez Abde, vagy tőlem Carrasco is, ha Xavi ennyire szereti. De Abde ingyen lenne, és szerintem teljesen ugyanaz a profil.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.06.06. 12:59:05-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2023.06.06. 12:14:55

Messi visszatérésének anyagi okai lennének, persze népszerű Őt hibáztatni az anyagi csődért, de valójában a teljes itt töltött időt nézve, amiben az elsőtől az utolsó szezonig aranylabdás szinten játszott bagó volt a bére, a generált bevételhez képest, amit azért az Ő nevéhez kell kötni legyünk őszinték.

Sokat, de legalábbis olyat, mint korábban nem tud majd hozzá tenni, de bevételben annál többet és arra nagyobb szükség van, mint egy versenyképes fiatal játékost hozni (sajnos, ez az üzlet és politika)

Én azért komoly problémákat látok még a visszatérés előtt, oké a Liga leokézta a terveket, de milyen terveket? Hogy generálunk 200 millió bevételt. Na az azért jó mert így kényszerben vagyunk, lehet megint eladni pisi-kaki összegekért játékosokat és reménykedni Messi megvárja amíg ez sikerül :D
Nem túl reális, mi van ha nem lesz meg, a maradék tévés jogot beáldozzuk? Vagy Messi megint két szék közé csúszik a padlóra.. ugyan.. Ennek a vezetésnek nem fog megígérni semmit, ha nem raknak elé szerződést 2 héten belül, vagy nem tudják beregisztrálni, utána dobbantani fog ...
csababarca írta:
2023.06.05. 21:48:33
soadroli írta:
2023.06.05. 13:22:36
Messi fater Laportánál van, zajlanak a nagy megbeszélések [-o< :D

Jorge Messi: “Leo wants to return to FC Barcelona & I would like to come back. It is an option.”
Eladják a nagy dumákat, aztán mossák kezeiket amiért mégse jött össze.
Politika.

Nem tudom, hogy örülnék-e neki, hogy visszajön.
Mint Messi és Barca szurkoló igen, racionálisan nézve nem biztos.

Ha visszajön nem szabad mindig játszatni, PSG-ben is padozott néha, itt meg kb sok esetben kellene pihentetni.
Abban nem kételkedek, hogy tudna adni a csapatnak, most lehet egy olyan kp-nk végre DeJong-Gavi-Pedri, akik elbírnák akár Messi lazsálását védekezésben.
Ilyen nem volt kb az elmúlt 5-6 évben.
Ez sokat számít, sokan elfelejtik.

Meglátjuk mi lesz, nekem ilyen formaságnak tűnnek ezek a nyilatkozatok, Laporta renoméját emelni, majd besározni valahogy Tebast, meg a gyíkembereket.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.06. 11:54:57

bence0330 írta:
2023.06.06. 11:47:11
Ronaldinho&Barca írta:
2023.06.06. 11:29:50
According to Sky Sports (via Fichajes), Bayern Munich are planning to put in a bid for Barcelona winger Raphinha in the summer.

As per the report, Thomas Tuchel is a big admirer of the player, and with Barcelona needing to generate revenue, Bayern Munich are hoping to sign the Brazilian.


Lesz itt bőven saga a nyáron. Kíváncsi lennék mennyire komoly az érdeklődés, 1-1-be egy nagy árcímkével én adnám, tetszett az első éve a brazilnak és rengeteg pontot hozott, mentett nekünk, de mindig azt éreztem, ez a plafon neki.
A lövései megjöhetnek, ha megszűnik egyszer a görcsössége, annyiban nem a plafon ez neki, meg amúgy a PL-ben is a 7. legjobban cselező játékos volt, itt meg a 40., szóval lehet az is valamelyest jobb, ha még dolgoznak a pszichológusával, de amúgy igen. Szerintem ez Messi érkezésén fog múlni (meg valamennyire Dembélén is). Ha Messi jön és a francia marad, akkor Raphinhát el lehet, sőt, talán el kell adni, nyilván tényleg ilyen 70-80 körültől, de ma árak mellett 90-100-ig is fel lehetne srófolni. Hiába mondta most el Xavi, hogy ő mindenképp marad, mert ő teremtette meg a különbséget idén. Az simán szólhatott annak is, hogy nem leszünk végre palimadarak, majd ha idevágnak egy 80 misis ajánlatot, akkor talán szóba állunk az érdeklődővel.
Kérdés hogy valaha megfog-e szűnni a görcsössége vagy a szokásos Higuain-szindróma ami Torresnél sem múlt el több mint 1.5 év alatt.
Amúgy az egyik legjobb emberünk volt idén, viszont komoly árcédulával, megfelelő helyettessel én megválnék tőle, mert amíg veszélytelen a kapura addig sajnos csak félmegoldás amiket ha BL-ben is akarunk valamit, meg kell szűntetni. (balodallal kéne kezdeni, de értük ki tudja lesz-e valaha vevő jó áron)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.06. 11:47:11

Ronaldinho&Barca írta:
2023.06.06. 11:29:50
According to Sky Sports (via Fichajes), Bayern Munich are planning to put in a bid for Barcelona winger Raphinha in the summer.

As per the report, Thomas Tuchel is a big admirer of the player, and with Barcelona needing to generate revenue, Bayern Munich are hoping to sign the Brazilian.


Lesz itt bőven saga a nyáron. Kíváncsi lennék mennyire komoly az érdeklődés, 1-1-be egy nagy árcímkével én adnám, tetszett az első éve a brazilnak és rengeteg pontot hozott, mentett nekünk, de mindig azt éreztem, ez a plafon neki.
A lövései megjöhetnek, ha megszűnik egyszer a görcsössége, annyiban nem a plafon ez neki, meg amúgy a PL-ben is a 7. legjobban cselező játékos volt, itt meg a 40., szóval lehet az is valamelyest jobb, ha még dolgoznak a pszichológusával, de amúgy igen. Szerintem ez Messi érkezésén fog múlni (meg valamennyire Dembélén is). Ha Messi jön és a francia marad, akkor Raphinhát el lehet, sőt, talán el kell adni, nyilván tényleg ilyen 70-80 körültől, de ma árak mellett 90-100-ig is fel lehetne srófolni. Hiába mondta most el Xavi, hogy ő mindenképp marad, mert ő teremtette meg a különbséget idén. Az simán szólhatott annak is, hogy nem leszünk végre palimadarak, majd ha idevágnak egy 80 misis ajánlatot, akkor talán szóba állunk az érdeklődővel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.06.06. 11:29:50

According to Sky Sports (via Fichajes), Bayern Munich are planning to put in a bid for Barcelona winger Raphinha in the summer.

As per the report, Thomas Tuchel is a big admirer of the player, and with Barcelona needing to generate revenue, Bayern Munich are hoping to sign the Brazilian.


Lesz itt bőven saga a nyáron. Kíváncsi lennék mennyire komoly az érdeklődés, 1-1-be egy nagy árcímkével én adnám, tetszett az első éve a brazilnak és rengeteg pontot hozott, mentett nekünk, de mindig azt éreztem, ez a plafon neki.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése