Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 12:43:56

Nagybarcelona írta:
2023.07.21. 12:35:53
Bence:
Csak a Jhv posztot nèzzük meg Xavi alatt.
Kihagytad Dani Alvest.

Összesítve:

Volt, van és lesz SR, aki szerintem nem LaLiga szintű jhv.

Ingyen elengedve: Mingu
Kölcsönadva: Dest sikertelen időszak, mert nem jó ide Xavi állítása szerint, most mégis lehet marad.
Jött ingyen Bellerin, 4 meccs után elengedtük fél évvel később.
Jött 4-5 millióért Araujo, úgy néz ki kölcsönadjuk egyetlen tétmeccs nélkül.
Jött D.Alves, az elején jó volt, utána gyengébb, de kb azt hozta ami várható.
Jött Kounde 50 millióért középhátvédnek és vészmegoldásként ő a kezdő jhv.

Ez másfél év termése. Sok tudatosságok nem vélek felfedezni az egész sort nézve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.21. 12:56:06-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.21. 12:35:53

Bence:
Csak a Jhv posztot nèzzük meg Xavi alatt. A gazdasági helyzetben nem mennèk bele, mindenki ismeri.
Èrkeztekor volt egy Dest ès Mingueza a posztra. Mingezaban egyetèrtünk. Sőt, szerintem tökèletes cserèje lehetett volna Koundenak. A liga egyik leggyorsabb vèdője. Szerintem illene a taktikájába, ahol inkább vèdekezőbb felfogású játèkos szerepel jhv poszton, így egyfajta fèloldalas 3 vèdős felállásban, de Xavi èrkeztèvel játszott pár meccset bal hátvèdkènt, majd ingyen lepasszoltuk a Celtanak. Dest lehetett volna a támadóbb felfogású jhv, bizonyos meccseken látványosan erre lenne szüksèg, de a bizalmat sem kapta meg. Elfogadtam a döntèsèt. Eladtuk a jövőnket, lett pènz, ès rögtön le is igazoltuk 50+10 millióèrt Koundet. Elfogadtam, mert jö vèdőnek tartom, de aggasztott a sok hibája, amit a Sevillaban elkövetett, de jhv poszton is bevethető. Ha annyira jhv-re volt szüksège, 60 millióèrt bárkit elhozhatott volna, pl. Foythot, vagy a Bayernben règóta elègedetlenkedő Pavardot, akik belső vèdőt is tudnak játszani, de szerintem mèg Inigo is kijött volna ebből a pènzből, vagy egy másik kh. (Pl. De Vrij, Skriniar lejáró szerződèssel)Elhozták neki ingyen Bellerint, aminek nagyon örültem, főleg mikor kiderült, hogy pár százezer euró a fizetèse. Gondoltam Dest helyett majd ő lesz a támadó szellemű jhv, de alig játszatta, ès bedobta a Bayern elleni meccsre a mèlyvízbe, ami után mindenki leírta, pedig a tavasszal èletet vihetett volna a támadásainkba a sok 1-0-s meccsen. Egy egykor 40 milliós èrtèkű, a Betisben újra magára találó játèkosról beszèlünk, aki aprópènzbe került, 27 èvesen (persze nem jhv, de Romeu?). Tèlen már új jobbhátvèd miatt nyavajgott. Ekkor már tudtuk, hogy nem fèr bele, csak egy minimális összeg. Beáldoztuk Depayt is, mert ő is minek ide, persze Lewa helyère vagy a 10+ 1-0-s meccsre jó lett volna, de inkább elhoztuk J. Araujot, akire annyira sem kiváncsi, hogy a felkèszülèsi meccseken esèlyt kapjon, keressük az új jhv-t. Mivel jelenleg Foythra, Pavardra, Cancelora nem sok az esèly, de ott van a hírekben megfigyelt Fresneda, Maffeo, Arnau Martinez, amely tárgyalások valmièrt megint csak nem haladnak. De közben hosszabbítunk Robertoval, megtesszük elsőszámú csk-nak. Számomra egy agyrèm amit művel, de keressünk csak kifogásokat minden döntèsère. Biztosan Alemany, vagy Laporta kifogásolta, akarta/nem akarta a megnevezett játèkosokat, csak nincs benne semmi ráció.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 12:10:27

bence0330 írta:
2023.07.21. 12:02:46
Troym írta:
2023.07.21. 11:58:24
Nem kéne minimum 2-3 barátságosmeccsen lehetőséget adni neki, mielőtt döntenek róla?
Ez tuti, hogy alaptalan kritika, ha így lenne, én is háborognék. De utazik velünk amerikába, úgyhogy biztos, hogy kap majd lehetőséget, nem tudom, miért írtad ezt. (Egyet már kapott szerencsére.)
Apart from Nico, Porto are also interested in the signing of Julian Araujo. Xavi has been testing the right back in training, but has no plans to give him playing time this season. Barça count on him for the future, but are listening to offers

sport írja

A kölcsönjátékosoknak meg sokan hosszasan ecseteltétek, hogy gyakorlatilag lefőtt a kávé. Magyarán nagy eséllyel akkor neki is, Torrénak is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.21. 12:02:46

Troym írta:
2023.07.21. 11:58:24
Nem kéne minimum 2-3 barátságosmeccsen lehetőséget adni neki, mielőtt döntenek róla?
Ez tuti, hogy alaptalan kritika, ha így lenne, én is háborognék. De utazik velünk amerikába, úgyhogy biztos, hogy kap majd lehetőséget, nem tudom, miért írtad ezt. (Egyet már kapott szerencsére.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 12:01:33

bence0330 írta:
2023.07.21. 11:43:14
A J. Araujo üggyel sajna tljesen egyetértek amúgy, ő egy igazi jobb bekk, van sebessége, ereje, nem ügyetlen, szerintem full Emerson Royal stílus a srác, szóval az alapjai megvannak, ki kell hozni. De nem is a szintje érdekel, hanem nálam emberileg nem elfogadható, hogy elcsesszük a srác fél évét, mert késtünk az igazolással, aztán lehet, hogy lehetőséget sem fog itt kapni soha, pedig most tavasszal tuti kapott volna, ha nem is sokat. Annak örülök, hogy végül elutazik velünk a túrára, legalább még van lehetősége meggyőzni Xavit, de hát ha még Baldéhoz is fél év kellett neki, és a tavalyi amcsi túra nem volt elég, akkor erre nem sok esélye van. De remélem, hogy ő a körülmények miatt megkülönböztettt figyelmet kap, és mivel Xavi emberi oldalára sok panasz nem lehet, ezt nem tartom lehetetlennek.

Lenglet amúgy miért rohadna a nyakunkon? Van erről bármi új hír? Mert szerintem legrosszabb esetben olcsón távozik.
Emberileg tényleg gáz, ezzel én is teljesen egyetértek.

Az egész jobbhátvéd üggyel kapcsolatban inkább azt mondanám, hogy kell, hogy legyen 1 játékos Koundén kívül (főleg, mert ő sem az), aki bevethető ott, még akkor is, ha nem fantasztikus képességű. És természetesen nem SR-re gondolok. :)
Őt el tudom fogadni rotációban a középpályán, meg a Ligában is néha, de védekezésben/helyezkedésben egyszerűen gyenge.

Szóval vagy Dest, vagy J. Araujo maradjon (amelyikben tud bízni Xavi).
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 11:58:24

Guille írta:
2023.07.21. 11:28:00
Troym írta:
2023.07.21. 11:14:00
JAraujo nem tudom mennyire jó, de nem is én vettem meg 5 millióért fél éve. Nem lehetett odaküldeni egy játékosmegfigyelőt mielőtt megvettük?
Hát ez az, hogy nem tudod, mégis problémázol. Te is tudod, hogy hatalmas kapkodásban hoztuk az utolsó pillanatokban, és igen, lehet, hogy rossz döntés volt megvenni. Akkor most (ha valóban így van) már ne is korrigáljuk, hanem tartsuk meg örökre?
Én kértem, hogy kapkodjunk? Te? Nem fért volna el a Galaxyban a srác még fél évet? A szakmai munkát dícséred, hát ez itt biztos nem állja meg a helyét.
Nem kéne minimum 2-3 barátságosmeccsen lehetőséget adni neki, mielőtt döntenek róla?
Guille írta:
2023.07.21. 11:28:00
A többihez: ok, nem kölcsön, de akkor ne is hívjuk végleges eladásnak, bár én továbbra sem látom, hogy Nico miért lenne annyira jó, de értem, ezt máshogy látjuk.
Tényleg nem értem a felsorolásod jórészét. Tudod jól, hogy Dest és Lenglet is a korábbi vezetőség maradványai, akiket szeretnénk eladni kb. bármi áron. Nem tudom, miért kell őket ezekután értékelni most.
EG valóban nagy bukta, de azért ingyen védhető volt a megvétele, válogatott játékos, nagyon alulteljesített. Szerintem őt is "áruljuk" éppen.
Ferran is valóban rossz lett. Ott azért voltak érvek, főleg, a részletfizetés stb, de igen, tényleg rossz igazolás lett belőle, nem védem, de azért ne tegyünk úgy, mintha előtte nem lett volna bőven jó játékos, valószínűleg mentális gondjai vannak itt.
Nem az a bajom, hogy jöttek, ez akkor nem ment át neked.

Ilyen olyan szempontok alapján Alonso és Bellerin, ami sehogy nem védhető, a többi srác érkezésében anno volt ráció.

Az a baj, hogy gyengék nem is akarjuk eladni őket Alonso is marad, gondolom Eric is , Ferran is, Dest is mert a kutyának nem kell. Sehol nem olvasni olyasmit, hogy annyira árulnánk Ericet, vagy Alonsot, vagy Ferrant. Olyanokat írnak, hogy jó lenne, ha menne, de kb ennyi.
Innentől ne mutogassunk már visszafelé. Másrészt téged idézve "Akkor most (ha valóban így van) már ne is korrigáljuk, hanem tartsuk meg örökre?"
Ők mennyi esély után küldhetőek el?

Dest nálam azért kiugró probléma, mert mindenhol volt hír, hogy kap még egy esélyt meccseken bizonyítani valamit, na Araujo egyet sem kapott, holott tavaly Dest kapcsán Xavi döntött az elküldése mellett, pedig ő volt az egyedüli jobbhátvédünk, lenyilatkozta balra-jobbra mennyire nem felel mehg az elvárásainak. Végleg elküldte, csak senki nem akart fizetni, ezért lett kölcsön. Akkor most ő mitől olyan remek ötlet, ha a sose látott Araujo közben jött pénzért?
Anno nem értettem Xavi döntését, de pont hogy elfogadtam utána, hogy szakmailag nem illik ide. Akkor most mégis ideillik?
Ha meg azért tartjuk meg Destet és küldjük el Araujot, mert előbbi senkinek nem kell, utóbbi fizuját meg megspóroljuk, teljesítménytől függetlenül, akkor meg ne a szakmai, hanem maximum a pénzügyesek munkáját dícsérjük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.21. 12:02:58-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.21. 11:43:14

Fernando írta:
2023.07.21. 11:36:04
Troym írta:
2023.07.21. 10:13:19
Nico a sport szerint 10 millióért kerül Portoba visszavásárlási lehetőséggel. Kölcsönbe megy JAraujo is.

Tehát összefoglalva:
Az 1 év alatt 4 db Seria A meccsen bevetett Dest marad egyenlőre, a fél éve 4-5millióért hozott jhv cserébe távozik, eladjuk Nicot, hogy a 40% FFP miatt jöhessen Romeu és hoztuk a fél éve sérült Inigot és a nyakunkon rohad Lenglet.

Nice job.
Pontosan erről beszéltem 2 napja. Elég nagy szembeszelet kaptam itt. Plusz kergetunk egy 20 milliós fizuju Felixet, úgy hogy az FFP miatt jön csak Roque jövőre.
Szerintem a brazil nem elsődlegesen emiatt jön télen-jövő nyáron, hanem a brazil bajnokság konstrukciója miatt, ha jól rémlik, télen fejezik be, és a mostani "téli" átigazolási szezonjuk is mindjárt zárul, szóval még júliusban tudniuk kéne, hogy hozzanak-e pl. helyette valakit vagy sem, azt meg nem merik nyilván megkockáztatni, hogy nem hoznak senkit, mi meg augusztus végén beillesztjük valahogy a keretbe, és ott állnak gólvágó nélkül.

Dest amúgy nem a teljesítménye, hanem emberi okok miatt került ki a keretből, összekülönbözött az edzővel. Azelőtt általában egész korrekt szinten szállt be (nem mindig, de friss klubban hébe-hóba beállva ez nem meglepő), de hol 1, hol 2 olasz válogatott jobb bekk volt előtte.

Nem mellesleg mindenki szidta Xavit, amikor elküldte Destet, most mindenki szidja Xavit, amiért nem küldte el Destet, kicsit nekem már van kalapja, nincs kalapja effektus, pedig azért én is kritizálom őt, szóval nem akarom megvédeni feltétlen, de ez a Dest ügy nálam eléggé jól tükrözi ezt a mentalitást.

A J. Araujo üggyel sajna tljesen egyetértek amúgy, ő egy igazi jobb bekk, van sebessége, ereje, nem ügyetlen, szerintem full Emerson Royal stílus a srác, szóval az alapjai megvannak, ki kell hozni. De nem is a szintje érdekel, hanem nálam emberileg nem elfogadható, hogy elcsesszük a srác fél évét, mert késtünk az igazolással, aztán lehet, hogy lehetőséget sem fog itt kapni soha, pedig most tavasszal tuti kapott volna, ha nem is sokat. Annak örülök, hogy végül elutazik velünk a túrára, legalább még van lehetősége meggyőzni Xavit, de hát ha még Baldéhoz is fél év kellett neki, és a tavalyi amcsi túra nem volt elég, akkor erre nem sok esélye van. De remélem, hogy ő a körülmények miatt megkülönböztettt figyelmet kap, és mivel Xavi emberi oldalára sok panasz nem lehet, ezt nem tartom lehetetlennek.

Lenglet amúgy miért rohadna a nyakunkon? Van erről bármi új hír? Mert szerintem legrosszabb esetben olcsón távozik.

A Nico ügy meg ugye jobb, mint a kölcsön, ezt pénzszűkében lévő csapatok gyakran alkalmazzák. (Milan pl folyamatosan.) Eladjuk 10-ért, ha ott kiderül, hogy béna, akkor legalább kaptunk pénzt, tán többet is, mint amit 1 év múlva kaptunk volna. Ha kiderül, hogy jó, akkor visszavesszük, és vagy eladjuk több pénzért, amennyit nőtt az értéke, vagy megtartjuk. Ha már nem marad itt, akkor kb ez a legjobb verzió, és ugye addig is semmi közünk hozzá sem ffp-ben, sem sehol.
Amúgy persze, én is elnéztem volna itt 5.-6. kp-nak, csak már eleve azért ment el tavaly, mert ilyen ő nem akart lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.07.21. 11:58:34-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.21. 11:36:04

Troym írta:
2023.07.21. 10:13:19
Nico a sport szerint 10 millióért kerül Portoba visszavásárlási lehetőséggel. Kölcsönbe megy JAraujo is.

Tehát összefoglalva:
Az 1 év alatt 4 db Seria A meccsen bevetett Dest marad egyenlőre, a fél éve 4-5millióért hozott jhv cserébe távozik, eladjuk Nicot, hogy a 40% FFP miatt jöhessen Romeu és hoztuk a fél éve sérült Inigot és a nyakunkon rohad Lenglet.

Nice job.
Pontosan erről beszéltem 2 napja. Elég nagy szembeszelet kaptam itt. Plusz kergetunk egy 20 milliós fizuju Felixet, úgy hogy az FFP miatt jön csak Roque jövőre.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 11:28:00

Troym írta:
2023.07.21. 11:14:00
JAraujo nem tudom mennyire jó, de nem is én vettem meg 5 millióért fél éve. Nem lehetett odaküldeni egy játékosmegfigyelőt mielőtt megvettük?
Hát ez az, hogy nem tudod, mégis problémázol. Te is tudod, hogy hatalmas kapkodásban hoztuk az utolsó pillanatokban, és igen, lehet, hogy rossz döntés volt megvenni. Akkor most (ha valóban így van) már ne is korrigáljuk, hanem tartsuk meg örökre?
Troym írta:
2023.07.21. 11:14:00
Értem neked jó iránynak tűnik, más árnyaltabban nézi a világot.
Köszi, ezen jót nevettem. Pont ezt próbálom magyarázni egy ideje, hogy nézzük már kicsit árnyaltabban a dolgokat. Veled ellentétben én sosem állítottam, hogy mindent jól csinálunk.
És igen, szerintem az irány nagyjából oké, ami nem jelenti azt, hogy ne lennének benne bukták, rossz döntések, de az elmúlt pár éve után határozottan jobb fordulatot vettek a dolgok szvsz. Posztokra igazolunk, ha nem is mindig tűnik a legjobbnak a választás, de továbbra is elég nagy a gazdasági/bürökráciai probléma.

A többihez: ok, nem kölcsön, de akkor ne is hívjuk végleges eladásnak, bár én továbbra sem látom, hogy Nico miért lenne annyira jó, de értem, ezt máshogy látjuk.
Tényleg nem értem a felsorolásod jórészét. Tudod jól, hogy Dest és Lenglet is a korábbi vezetőség maradványai, akiket szeretnénk eladni kb. bármi áron. Nem tudom, miért kell őket ezekután értékelni most.
EG valóban nagy bukta, de azért ingyen védhető volt a megvétele, válogatott játékos, nagyon alulteljesített. Szerintem őt is "áruljuk" éppen.
Ferran is valóban rossz lett. Ott azért voltak érvek, főleg, a részletfizetés stb, de igen, tényleg rossz igazolás lett belőle, nem védem, de azért ne tegyünk úgy, mintha előtte nem lett volna bőven jó játékos, valószínűleg mentális gondjai vannak itt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 11:14:00

Guille írta:
2023.07.21. 10:56:11
Nico kölcsöne ennyiért szerintem több, mint remek.
Lenglet nem fog játszani, nyugodj meg, mindenki tudja, hogy el akarjuk passzolni (ezért is megy ilyen "könnyen").
Gondolj bele, mennyire lehet jó J. Araujo, ha máris elsózzuk. Inigoval nem értem mi a probléma, backupnak sokkal jobb lesz, mint Garica v. Alonso, akiket szintén mindenki csak (teljesen jogosan) fikáz.

Nem tudom, miért olyan nehéz egy kis bizalmat és hozzáértést feltételezni a szakmai stáb részéről. Gondolod, hogy látja Xavi, hogy J. Araujo fantasztikusan teljesít, ezért inkább elküldi, mert ennyire kókler?
Ha meg tényleg ennyire nem bíztok senkiben a Barca körül, akkor komolyan érthetetlen, minek követni napi szinten az ilyen híreket, hiszen előre megmondom, hogy semmivel nem lesztek elégedettek.
Niconak ez nem kölcsön.
JAraujo nem tudom mennyire jó, de nem is én vettem meg 5 millióért fél éve. Nem lehetett odaküldeni egy játékosmegfigyelőt mielőtt megvettük?

Értem neked jó iránynak tűnik, más árnyaltabban nézi a világot.

Ha értékelnem kéne szerintem Gündo érkezése 10/10, Inigo 6/10, Romeu 3/10, Dest ha marad 3/10, Lenglet 1/10, SR, EG, Ferran szintén. Nico eladása végleg szerintem 3/10, kölcsönben még értettem volna valamelyest, Torre esetén a kölcsönadást sem tartom jó ötletnek, neki kellett volna egy szezon 5-6. számú középpályásként.

Xavit nem hozom fel, mert nem tudom melyik döntés jön tőle, melyik jön mástól. Egy katyvasznak tűnik a döntéshozatal, így fene tudja melyik döntés Laporta / Alemany / Deco / Xavi / Mendes ötlete.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 10:56:11

Troym írta:
2023.07.21. 10:13:19
Nico a sport szerint 10 millióért kerül Portoba visszavásárlási lehetőséggel. Kölcsönbe megy JAraujo is.

Tehát összefoglalva:
Az 1 év alatt 4 db Seria A meccsen bevetett Dest marad egyenlőre, a fél éve 4-5millióért hozott jhv cserébe távozik, eladjuk Nicot, hogy a 40% FFP miatt jöhessen Romeu és hoztuk a fél éve sérült Inigot és a nyakunkon rohad Lenglet.

Nice job.
A kulcszó az EGYELŐRE.

Nico kölcsöne ennyiért szerintem több, mint remek.
Lenglet nem fog játszani, nyugodj meg, mindenki tudja, hogy el akarjuk passzolni (ezért is megy ilyen "könnyen").
Gondolj bele, mennyire lehet jó J. Araujo, ha máris elsózzuk. Inigoval nem értem mi a probléma, backupnak sokkal jobb lesz, mint Garica v. Alonso, akiket szintén mindenki csak (teljesen jogosan) fikáz.

Nem tudom, miért olyan nehéz egy kis bizalmat és hozzáértést feltételezni a szakmai stáb részéről. Gondolod, hogy látja Xavi, hogy J. Araujo fantasztikusan teljesít, ezért inkább elküldi, mert ennyire kókler?
Ha meg tényleg ennyire nem bíztok senkiben a Barca körül, akkor komolyan érthetetlen, minek követni napi szinten az ilyen híreket, hiszen előre megmondom, hogy semmivel nem lesztek elégedettek.
Nagybarcelona írta:
2023.07.21. 10:46:13
Guille: Icardi elmegy a Galataserayba. Dybala ingyen ment a Rómába, most 12-èrt távozhat. Auba nagyon vissza akart jönni. Ezek simán jók lennènek nálunk a rotációba. Ugranának a hívásunkra. Bezzeg Ferran 6 (12 burttó)milliós bère ès 12 milliós amortizációs díja belefèr èvente, de ezek fizetèse, ami kb. Ferranèval egyenlő nem. Sokszor leírtam, Auba ès Depay együtt alig voltak többen, mint Ferran èvente az FFP szerint. Ès a regisztrációra vár Alonso ès az elsőszámú csk.
Bocs, de ez fantázia. Auba még esetleg, mert arra volt már példa, de a többiek motivációiról semmit sem tudunk. Dybalának továbbra sem látom a posztját itt, Icardi elméletben tök oké, de valamiért 5-6 éve nem jön, pedig minden évben felhozza a sajtó. De miért is jönne Lewa mögé B játékosnak?

Depay elküldését én is rossz döntésnek tartottam, de itt sem tudjuk, milyen okok játszottak közre a dologban. Az élet kompexebb, mint egy fifa manager, rengeteg szakmai/emberi dolog is felmerülhet.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.21. 10:46:13

Fernando írta:
2023.07.21. 09:51:37
"Utóbbira ha csatar ahogy te mondod akkor az a “Dávid Villa” fazon ( gól )… nem tudom ki tud ilyet h klasszik befejezo de bal szélről is tud indulni 9 es de 7 es manapság, talan Rashford (17+5)… vagy ?"

Itt volt Auba és Depay is erre. Nem kellettek.
Így van, erről beszèlek.

Guille: Icardi elmegy a Galataserayba. Dybala ingyen ment a Rómába, most 12-èrt távozhat. Auba nagyon vissza akart jönni. Ezek simán jók lennènek nálunk a rotációba. Ugranának a hívásunkra. Bezzeg Ferran 6 (12 burttó)milliós bère ès 12 milliós amortizációs díja belefèr èvente, de ezek fizetèse, ami kb. Ferranèval egyenlő nem. Sokszor leírtam, Auba ès Depay együtt alig voltak többen, mint Ferran èvente az FFP szerint. Ès a regisztrációra vár Alonso ès az elsőszámú csk.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.21. 10:15:49

olyan edzőnk van aki egy szűk dobozban képes gondolkodni. Mit vártok? Mindenki megy a 433-ba, szélről ívelgetünk. Vagy bejön vagy nem. Vagy Araujo-Stegen megmentenek hátul vagy nem.
Ez a taktika 1.5 éve.
Ebbe fölösleges igazolni. Felixet azért adnám, ügyes és tökös gyerek, de félek, az itteni expertek kiölnék belőle.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 10:13:19

Nico a sport szerint 10 millióért kerül Portoba visszavásárlási lehetőséggel. Kölcsönbe megy JAraujo is.

Tehát összefoglalva:
Az 1 év alatt 4 db Seria A meccsen bevetett Dest marad egyenlőre, a fél éve 4-5millióért hozott jhv cserébe távozik, eladjuk Nicot, hogy a 40% FFP miatt jöhessen Romeu és hoztuk a fél éve sérült Inigot és a nyakunkon rohad Lenglet.

Nice job.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.21. 09:51:37

"Utóbbira ha csatar ahogy te mondod akkor az a “Dávid Villa” fazon ( gól )… nem tudom ki tud ilyet h klasszik befejezo de bal szélről is tud indulni 9 es de 7 es manapság, talan Rashford (17+5)… vagy ?"

Itt volt Auba és Depay is erre. Nem kellettek.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 09:49:52

Nagybarcelona írta:
2023.07.21. 07:44:14
Èn már csak örülni tudok az ilyen Felixes híreknek is, hiszen tehetsèges, fiatal játèkos. Auba most ment ingyen a Marseillehez. Icardi 10 millióèrt távozik a PSG-től, Dybala 12 millióèrt a Romatól. De èn legtöbb játèkos felvetèsènèl azt olvasom, Xavi nem kedveli a játèkát. Kp-ra sokszor írtam Guidoról, aki tènyleg a La Liga egyik legjobb vkp-a a statok, ès a liga szerint is, nem csak úgy ráfogják, mert az edzőnk kedveli. Tartok tőle, hogy lesz mèg sok másodvonalas spanyol játèkos -átigazolás. Roberto ès Garcia biztosan egyedül èrzi magát :)
Dybalanál még tényleg Felix is értelmesebb igazolás, pláne ha nem kell megvenni. Posztja végképp nincs/telített nálunk. Azért ilyenkor a fizukat is érdemes nézni, ami persze Felixnél is nagy, ezért nem is lesz szerintem belőle semmi, max., ha az Atleti legalább a felét állja. Különben elvi esélyünk sincs rá, nem nézve, hogy loserség lenne megint ekkora szívességet tenni sokadszor a Ticonak.

Icardit sem úgy ismerjük, hogy gombokért hajlandó lenne focizni szerintem, de az ilyen kaliberekkel meg az a baj, hogy nyilván nem fognak Lewa mögé jönni másodhegedűsnek.

Sokkal inkább egy kevésbé befutott nevet hoznék, aki akár be is válhat és fejlődhet. Auba amúgy szerintem biztosan felmerült, de valamiért nem lett belőle semmi.
Azt se felejtsük el, hogy emberekről van szó, hiába nézünk ki valakit, nem biztos, hogy ő is ide akar jönni, főleg, hogy nem akarunk neki magas fizut dobi.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.07.21. 09:20:42

gránit írta:
2023.07.21. 01:52:54
baas11 írta:
2023.07.20. 23:21:38
En ezt értem , csak azt nem tudom h ha ne adj isten Lewa náthás lesz( vagy leszedik vagy [auto_cenzúra] napja van ) …
ki tud meg golt loni mondjuk legalabb 2 meccsenként !?
Hát ez az, ettől tartok én is. A bajnokságban minden harmadik gólunkat ő lőtte, a nemzetközi meccseken a góljaink 40%-át ő szerezte. Az egyetlen igazi góllövőnk, ha ő kidől, nagy gondban vagyunk. Sőt, még ki sem kell dőlnie. Elég, ha 35 felett egyszerűen visszaesik a góltermése, ahogy már tavasszal is visszaesett. Nem drasztikusan, de visszaesett.

Szükségünk lenne még egy rendes csatárra, nem a sokadik, szökőévente betaláló szélsőre.
Igen annyi szerintem h LÉT szükség lenne, es egy gólerős/ veszélyes Támadora ( 12 gól + 12 assziszt mondjuk :) de nem hiszem h fogunk ket klasszik “csatarral” játszani 3-5-2 vagy 4-4-2 t , egyreszt soha nem játszottunk igy vagy nagyon rég …

Egyreszt jo 9 es bol van kb a legnagyobb hiány a szabad piacon ( ez a Kane Lautaro? Haaland Morata Osimhen Darwin Nunez a kis gyerek a Citybol…es kb ennyi plusz nem elérhetők )

Van a second striker kategória vagy olyan támadó aki tud szélről indulni ( hisz ha Lewa elol mashol mar nincs hely) es abból is balos mivel Dembele/Raphinha val megvagyunk a jobboson!

Utóbbira ha csatar ahogy te mondod akkor az a “Dávid Villa” fazon ( gól )… nem tudom ki tud ilyet h klasszik befejezo de bal szélről is tud indulni 9 es de 7 es manapság, talan Rashford (17+5)… vagy ?

Second striker (gól + assziszt ); na az se egyszerű ez a tipikus Griezman ( 15+17!!! ) a Nkuku (16+6) Müller Dybala , Pedri , Felix ( 8+3) ?!?

Es marad a left winger.: gól + assziszt

Itt azert van bőven mas kérdés h ki elérhető
Leao 15+10
Martinelli 15+5
Pedro Concales 15+12 ( Sporting !!!)
Kvaracskela 12+13
Neymar 13+11
Foden 11+5
Koman 8+6
Mane 7+5
Grealish 5+7
Jota/ Fati 7+4
Carrasco 7+3
Stb….

22/23 as adatok!
( Raphinha 7+7, Dembele 5+7, )

Persze a legszuperebb az lenne ha Ansu Fati belenone a 10 es be mezbe !!!

Egyébként mi miert nem tudunk valakit elpasszolni jo áron a suadiaknak ? Viszik fel europat most mint a cukrot
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.21. 07:44:14

gránit írta:
2023.07.21. 01:52:54
baas11 írta:
2023.07.20. 23:21:38
En ezt értem , csak azt nem tudom h ha ne adj isten Lewa náthás lesz( vagy leszedik vagy [auto_cenzúra] napja van ) …
ki tud meg golt loni mondjuk legalabb 2 meccsenként !?
Hát ez az, ettől tartok én is. A bajnokságban minden harmadik gólunkat ő lőtte, a nemzetközi meccseken a góljaink 40%-át ő szerezte. Az egyetlen igazi góllövőnk, ha ő kidől, nagy gondban vagyunk. Sőt, még ki sem kell dőlnie. Elég, ha 35 felett egyszerűen visszaesik a góltermése, ahogy már tavasszal is visszaesett. Nem drasztikusan, de visszaesett.

Szükségünk lenne még egy rendes csatárra, nem a sokadik, szökőévente betaláló szélsőre.
Èn már csak örülni tudok az ilyen Felixes híreknek is, hiszen tehetsèges, fiatal játèkos. Auba most ment ingyen a Marseillehez. Icardi 10 millióèrt távozik a PSG-től, Dybala 12 millióèrt a Romatól. De èn legtöbb játèkos felvetèsènèl azt olvasom, Xavi nem kedveli a játèkát. Kp-ra sokszor írtam Guidoról, aki tènyleg a La Liga egyik legjobb vkp-a a statok, ès a liga szerint is, nem csak úgy ráfogják, mert az edzőnk kedveli. Tartok tőle, hogy lesz mèg sok másodvonalas spanyol játèkos -átigazolás. Roberto ès Garcia biztosan egyedül èrzi magát :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.21. 01:52:54

baas11 írta:
2023.07.20. 23:21:38
En ezt értem , csak azt nem tudom h ha ne adj isten Lewa náthás lesz( vagy leszedik vagy [auto_cenzúra] napja van ) …
ki tud meg golt loni mondjuk legalabb 2 meccsenként !?
Hát ez az, ettől tartok én is. A bajnokságban minden harmadik gólunkat ő lőtte, a nemzetközi meccseken a góljaink 40%-át ő szerezte. Az egyetlen igazi góllövőnk, ha ő kidől, nagy gondban vagyunk. Sőt, még ki sem kell dőlnie. Elég, ha 35 felett egyszerűen visszaesik a góltermése, ahogy már tavasszal is visszaesett. Nem drasztikusan, de visszaesett.

Szükségünk lenne még egy rendes csatárra, nem a sokadik, szökőévente betaláló szélsőre.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.07.20. 23:21:38

gránit írta:
2023.07.20. 21:53:08
baas11 írta:
2023.07.20. 18:50:04
Viszont majdnem biztos vagyok benne h ezt a szint lépést nem lehet megugrani egy kulcs kiemelkedő left/right winger nélkül …. ahogy a Real Cr7 vagy Vinicius Jr nélkül vagy ahogy mi sem Ronaldinho , Neymar es persze Messi nélkül nem is tudtok volna az elmúlt 20 évben … ez most is igy van! ( igaz mar nem játszunk 4-3-3 at)
Ha továbbra is a 4-3-3-at erőltetjük, ahhoz bizony gólerős szélsők kellenek, különben nincs értelme. Nem muszáj azonban ezt a hadrendet erőltetni. Néhány napja volt róla szó, hogy a Guardiola-féle korszakhoz képest a Cruyff-féle rendszertől még inkább eltávolodtunk. Akkororiban 3-5-2-t vagy 3-4-3-at játszottunk. A BEK-győztes csapatunkban például Sztoicskov és Salinas voltak elől, két center. Ha nincsenek olyan támadó szélsőink, mint Ronaldinho, Messi, Neymar, Henry, akkor nem kell ezt a 4-3-3-at nyomatni. Ha meg mindenáron két oldalt két szélsővel (ilyen szélsőkkel) akarunk játszani, akkor inkább a 4-4-2, két gólerős csatárral elől.

Ezektől az évente néhány gólt lőni képes szélsőkből már picit elég volt szerintem, ezért sem látom értelmét az ilyen Felix meg Chiesa-féle igazolásoknak, csederből vederbe kerülünk.

En ezt értem , csak azt nem tudom h ha ne adj isten Lewa náthás lesz( vagy leszedik vagy [auto_cenzúra] napja van ) …
ki tud meg golt loni mondjuk legalabb 2 meccsenként !?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.20. 21:53:08

baas11 írta:
2023.07.20. 18:50:04
Viszont majdnem biztos vagyok benne h ezt a szint lépést nem lehet megugrani egy kulcs kiemelkedő left/right winger nélkül …. ahogy a Real Cr7 vagy Vinicius Jr nélkül vagy ahogy mi sem Ronaldinho , Neymar es persze Messi nélkül nem is tudtok volna az elmúlt 20 évben … ez most is igy van! ( igaz mar nem játszunk 4-3-3 at)
Ha továbbra is a 4-3-3-at erőltetjük, ahhoz bizony gólerős szélsők kellenek, különben nincs értelme. Nem muszáj azonban ezt a hadrendet erőltetni. Néhány napja volt róla szó, hogy a Guardiola-féle korszakhoz képest a Cruyff-féle rendszertől még inkább eltávolodtunk. Akkororiban 3-5-2-t vagy 3-4-3-at játszottunk. A BEK-győztes csapatunkban például Sztoicskov és Salinas voltak elől, két center. Ha nincsenek olyan támadó szélsőink, mint Ronaldinho, Messi, Neymar, Henry, akkor nem kell ezt a 4-3-3-at nyomatni. Ha meg mindenáron két oldalt két szélsővel (ilyen szélsőkkel) akarunk játszani, akkor inkább a 4-4-2, két gólerős csatárral elől.

Ezektől az évente néhány gólt lőni képes szélsőkből már picit elég volt szerintem, ezért sem látom értelmét az ilyen Felix meg Chiesa-féle igazolásoknak, csederből vederbe kerülünk.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2023.07.20. 21:18:50

Kicsit azért mintha sokan vakon lennének és alapvetően nem ismernék el JF kvalitásait, de tisztelet a kivételnek.

JF-t és a Ferrant nem lehet egy lapon említeni, mert nincsenek egy szinten, forma ide vagy oda. Sem a Chelsea, sem az Atma nem az a csapat, ahol ki lehet aknázni egy ennyire jó játékos képességeit.

Én szvsz nagyon örülnék ha idekerülne, mert borzasztó nagy potenciál van még mindig benne.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.20. 21:13:55

bence0330 írta:
2023.07.20. 21:06:29
Amíg nem vesszük meg, addig nagy bajom nincs a dologgal, akármennyire nem értem, egyáltalán milyen posztra jönne. Balszélsző+csere árnyékék?

Ferrán cseréjével mondjuk egyértelműen előrébb lennénk sajna, akármennyire nem csípem a portugált. Már eleve a spanyolnak is kényszerposzt az a jobbszélső, Felixnek még tán egy fokkal kevésbé az.
Nekem ez a szerencsétlen nem kéne, akkor már inkább Chiesa a sérülései ellenére is. Ő legalább nem egy megosztó figura és ha rotációban sérült Dembelével még jó is. :D

Viszont egy napon belül a 2 pletyka nekem azt mutatja, hogy valamiért keresünk előre valakit. Nekem az a tippem, hogy Raphinha esetén a City fog tenni egy 80-100m közötti ajánlatot, mi meg a sok holtteher miatt el kell fogadjuk. Máskülönben nem értem minek hoznánk bármelyiket.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.20. 21:06:29

Amíg nem vesszük meg, addig nagy bajom nincs a dologgal, akármennyire nem értem, egyáltalán milyen posztra jönne. Balszélsző+csere árnyékék?

Ferrán cseréjével mondjuk egyértelműen előrébb lennénk sajna, akármennyire nem csípem a portugált. Már eleve a spanyolnak is kényszerposzt az a jobbszélső, Felixnek még tán egy fokkal kevésbé az.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.20. 20:51:39

BREAKING: FC Barcelona have begun official negotiations with Atletico Madrid for the transfer of João Felix! It will be a loan deal with a purchase option; Barça will pay a fee & Ferran or Kessié could join Atlético.
@CatalunyaRadio

Kezdem rosszul érezni magam. Elsőre akkora ökörségnek hangzott és jót röhögtem, de a vezetőségünk legújabb kiszemeltjei alapján még a végén tényleg idehozzák.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése