Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 19:02:58

Camp Nou99 írta:
2023.05.12. 18:51:18
Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Mekkora ötlet odaadni tehetséges játékosokat ezért a szerencsétlenért. Ígérjen már ránk valaki, akkora spiler, ja hogy senkinek nem kell... menjünk rá Declan Ricera is, ő még jó is lehetne talán. A portugál csodaügynöknek nincs másik csapat, amit megmenthet?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 19:01:47

Camp Nou99 írta:
2023.05.12. 18:51:18
Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Amrabatnál ès Zubimendinèl szerintem kètszer jobb játèkos, fele annyièrt. Azèrt nem mindegy. Láttátok már játszani?
https://m.youtube.com/watch?v=XgfAWWTvd ... cnViZW4%3D
A bomba góljai szerintem benne sincsenek.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.05.12. 18:51:18

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 18:37:03
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Hát szakmai érvekkel nehéz is lenne érvelni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 18:37:03

https://barcauniversal.com/barcelona-co ... idfielder/
Dario Sport magyarázza a Neves híreket. Laporta elvileg meggyőzte Xavit, hogy a Neves ügylet gazdaságilag is jó a Barcának, hiszen 40 milliós árát tovább tudnák csökkenteni Abde, Dest, vagy Nico beszámításával.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 18:18:30

bunga írta:
2023.05.12. 17:42:01
Tessék mondani, miért is nem jött be de Jong leigazolása?
Gondoltam, hogy feltűnik valakinek :)
A jelenlegi keretből Frenkie az egyik kedvencem. A csapat egyik legjobbja, de 86 millióèrt igazoltuk. Busquets miatt nem játszhatott vkp-t, ès ha Xavin múlik nem is fog, mert lenyilatkozta, hogy nem látja De Jongot vkp-kènt. Ha pedig mèg 60+ millióèrt elhozzuk Zubimendit, akkor ha Xavi távozik, akkor sem fog. 86 millióèrt 36 milliós bruttó fizetèssel èvi 3 gól 3 gólpassz nem egy klasszis teljesítmèny egy sorral előrèbb.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.12. 17:42:01

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 15:32:55
Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Tessék mondani, miért is nem jött be de Jong leigazolása?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 17:40:15

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 15:32:55
Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Nálunk mindenféle igazolások buknak, nincs benne trend.

Ugyanúgy lehet bukta a 80-100 milliós is, volt ilyen igazolás ha jól számolom 6 (Coutinho, Dembele, Griezmann, Suarez, Zlatan, Neymar), ebből 3 jött be (Suarez, Neymar, talán mostanra Dembele), kicsit nagyobb arányban bukta a 30-60 milliós, mert becsípődéseink vannak és nem tudunk alternatívákban gondolkodni (mint amit te is nehezményezel most épp Zubimendi kapcsán), meg van egy halom bukta fiatalok közt is.
Hozzáteszem, ha szerintem összegeznéd a 23 év alattiakra költött pénzt, meg azt amennyiért eladtuk őket, szerintem pluszos az egyenleg, továbbá némelyik meg ittragadt és bevált, szóval irányra mégse rossz.

Most hozni kéne Messit + Gündogant, mondjuk azt a Diazt hátha jó és egy felsőpolcos legjobbkorban lévő védekező középpályást, vagy jhvet.
Ha semmelyik nem jönne össze, akkor meg spóroljunk egy évig és akkor hozzuk, addig próbálgassuk a nálunk lévő játékosokat.
A többi poszt kapcsán meg el kellene fogadni, hogy egyszerre minden is nem megy.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 15:32:55

Èrtem ès elfogadom a vèlemènyed, de szerintem máshogy ítèljük meg a játèkosokat. Mi számít klasszisnak?
Messi, Neymar, De Bruyne, Haaland, Mbappe, Salah stb. Ilyenekre nincs szerintem pènz. Tegyük fel elhozunk minden èvben hasonló kategóriát 100-èrt, ès fogadja el a bruttó 20 fizetèst, így 40 milliót foglal a bèrkeretben. Ha van ilyen 5, már 200 (400+ van előirányozva) Nekünk nem is nagyon jönnek be a drága igazolások Ibra, Coutinho, Dembele, Griezmann, De Jong. Az olcsóbb, de már bizonyított, annál inkább: Giuly, Marquez, Mascherano, Alba, Rakitic, Vidal, Christensen stb. Aki pl. több èvig jól teljesít, vagy pl. objektívebb, ha èvekig 7-es körül kap whoscored-on (pl. Soler 10-10 gól, 8-6 gólpassz, Grimaldo 3-4 gól 8-10 gólpassz, Neves, Auba, Depay, Dybala stb.) Persze nem biztos, hogy ezeket a számokat hoznák, de az is lehet, hogy jobban teljesítenènek egy jobb csapatban, mint a Barca, de legalább nem akkora bukás, mint a 80-100 milliós igazolások, amik nálunk a covid èvèben csúcsosodtak ki, a 480 milliós költsègvetèsi hiányban. Múltkor írtam, a fiatal tehetsègek igazolása sem jön be nagyon, Araujo ès Pedri előtt nem nagyon volt ilyen, viszont sok pènz el lett szórva itt is. Emre, Maia, Pereira 8!, Wague, Abe stb.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 14:39:07

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 13:35:13
Troym:
Rövid leszek ès megosztó. Mert nem tartom mèg Baldet, Gavit ès talán mèg Pedrit sem kezdő szintű játèkosnak, főleg nem 40+ meccsen, ès inkább annak vagyok a híve, hogy minősègi cserèk üljenek a padon, legyen rotáció, ha van minősègi csere a posztokon, Grimaldo pedig ilyen. A szakèrtők vèlemènye alapján a fiatalok izomzata növekedèsben, ezèrt nem szabad őket túlhajtani. Èn ezt elhiszem. (Dembele, Fati, Pedri, lassan Gavi ès Balde)
Én közepes játékosok hozásának nem vagyok híve, de ízlések és pofonok.
Ilyen anyagi helyzetben szerintem 3 féle kategóriában kéne gondolkodni: évente mondjuk 1 klasszis, 2-3 olyan, akinek valami miatt mérsékeltebbek az igényei és a saját nevelésű, vagy máshonnan olcsón elhozható fiatal tehetségek.
Erre mondjuk most példa Messi, Gündogan, Diaz, Yamal, Nico, Abde.

Soler, Neves, Grimaldo, Ruiz, Amrabat, De Vrij stb akiket sorolsz semmiképp nem a klasszis játékos kategória.
Ezek sima átlagos játékosok 25-32 év között, akik máshol alap kezdők, (adott csapatnak akár sztárjai) itt meg folyamatosan szenvednének, hogy miért a padon ülnek, miért csak 5-10 percet kapnak, egy Pedrivel, Baldéval, Gavival szemben.

Plusz nincs is pénz, hogy 20 ilyen játékos legyen a keretben azokon a béreken, amit szeretnének.
A pénzügyi gondok FFP jellegűek, magyarán nem átigazolási díjakra, hanem bérkeretre nincs pénz.
Ahhoz, hogy a példádra visszatérve jöjjön teszem azt Grimaldo, gondolom el kéne adni kb Raphinhát. (Gondolom hasonló bért kérne)

Biztos nem lennék ennyire negatív a felsorolt nevek kapcsán, ha nem kellett volna végignézni 10-15 évig, hogy Arda Turan, Lenglet, Andre Gomes, Alcacer, Song, Paulinho, Vermaelen, miegymás jellegű centire ugyanilyen szerencsétlenekre dobálgattuk volna ki a 30-50 millió eurókat.

Lehagytam egy gondolatot: nem véletlen jut el a RM a BL végső fázisáig több szempontból sem, de igazolási oldalról is látszik, hogy évente 1-2 ember érkezik, de azok olyanok is a kevesebb néha több elvek alapján.
Emiatt a felfogás miatt a minőségi játékosok megvannak mondjuk 10-15 meccsre, csak max vékonyabb a keret, ezért hullajtanak pontokat a 38 meccses bajnokságban. Lehet ilyesmi elvekre kéne átállni, hogy kevesebb játékos jöjjön, de az legyen Q jó. Mivel ők is ezt csinálják, így velük szemben a bajnokságban nem lennénk hátrányban.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 13:35:13

Troym:
Rövid leszek ès megosztó. Mert nem tartom mèg Baldet, Gavit ès talán mèg Pedrit sem kezdő szintű játèkosnak, főleg nem 40+ meccsen, ès inkább annak vagyok a híve, hogy minősègi cserèk üljenek a padon, legyen rotáció, ha van minősègi csere a posztokon, Grimaldo pedig ilyen. A szakèrtők vèlemènye alapján a fiatalok izomzata növekedèsben, ezèrt nem szabad őket túlhajtani. Èn ezt elhiszem. (Dembele, Fati, Pedri, lassan Gavi ès Balde)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 13:28:47

https://barcauniversal.com/barcelona-pr ... is-wishes/
ESPN szerint Xavi ellenèben Laporta Ruben Neves átigazolásán ügyködik.

Ugyanitt, Az Atletico nincs benne semmi cserèben, 19 milliót kèr Carrascoèrt (szokásos)
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 12:31:56

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 12:14:06
Áthozom ide a Grimaldo tèmát.
https://www.google.com/amp/s/syndicatio ... e.amp.html
Grimaldo 2016.01.01-èn igazolt a Benficahoz, amit óriási hibának tartottak az utánpótlás vezetői. Alba mellè azóta igazoltuk
Digne 17
Firpo 20
Alonso 10? (Ennyire gyanakszanak a jelenleg is zajló per kapcsán, a TM èrtèke volt, Auba szerződtetèse mellett a Chelsea felbontotta a szerődèsèt)
Távozott mèg Cucurella ès Miranda összesen 10 millióèrt, pontosan Cucurella èrkezett Alonso helyère 65 millióèrt. Az ingyen távozó Miranda jelenleg jó teljesítményt nyújt a Betisben.
Albaval kapcsolatban írtam a topicjában, ha távozik. Marad a 32 èves Alonso a 19 èves Balde mögè, akivel hosszabítani tervezünk, persze megèrdemelnè a hozzáálása miatt, de mások is, akiknek távoznia kellett ès mèg kell. Grimaldo szerintem egyèrtelműen jobb mint Alonso, 1-2 èv múlva kezdődhet minden elölről a bhv keresèsben Balde mellè, vagy mèg az sem elkèpzelhetetlen, hogy elè, (Fati)vagy helyett(pènz).
Miért akarna Grimaldo a padon ücsörögni a meccsek 75%-án? Most van a saját pályája csúcsán, nem csereként gondol magára aprópénzért (jogosan), de nálunk meg van egy 19 éves srác, aki jobb nála. Cserepadra meg "túl sok".
Alba és/vagy Alonso nem nagyon problémázik ilyesmin.

Vannak saját nevelésű játékosok, akiket eladunk, majd egy kis- középcsapatban jól játszanak és feljebb megy az ázsiója. (akiket leírtál, vagy ott van Tobido esete, mondjuk nem saját nevelés)
Vannak akiknek lejjebb, vagy stagnál. (Krkic, Dos Santos, Rafinha, Alena, Carlos Perez, Munir, Tello, stb)
Adott időpillantban az tűnt jobb döntésnek szakmailag, vagy pénzügyileg. Hozzáteszem tippre egyetlen alkalmazott sincs, aki döntéshozó volt 2016-ban és ma is, így azon vitázni, mennyire volt jó döntés valami a 3-mal ezelőtti menedzsmenttől elég meddő vita.

Szerintem pl Fati eladása ezért lenne hiba, de van rá elég jó esély, hogy meglépik. Vagy Nico eladás szintén.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.05.12. 12:24:32

N'Golo Kanté will not join FC Barcelona this summer; the club wanted to sign him, but he has refused. @sport
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 12:14:06

Áthozom ide a Grimaldo tèmát.
https://www.google.com/amp/s/syndicatio ... e.amp.html
Grimaldo 2016.01.01-èn igazolt a Benficahoz, amit óriási hibának tartottak az utánpótlás vezetői. Alba mellè azóta igazoltuk
Digne 17
Firpo 20
Alonso 10? (Ennyire gyanakszanak a jelenleg is zajló per kapcsán, a TM èrtèke volt, Auba szerződtetèse mellett a Chelsea felbontotta a szerődèsèt)
Távozott mèg Cucurella ès Miranda összesen 10 millióèrt, pontosan Cucurella èrkezett Alonso helyère 65 millióèrt. Az ingyen távozó Miranda jelenleg jó teljesítményt nyújt a Betisben.
Albaval kapcsolatban írtam a topicjában, ha távozik. Marad a 32 èves Alonso a 19 èves Balde mögè, akivel hosszabítani tervezünk, persze megèrdemelnè a hozzáálása miatt, de mások is, akiknek távoznia kellett ès mèg kell. Grimaldo szerintem egyèrtelműen jobb mint Alonso, 1-2 èv múlva kezdődhet minden elölről a bhv keresèsben Balde mellè, vagy mèg az sem elkèpzelhetetlen, hogy elè, (Fati)vagy helyett(pènz).
Capology szerint
Alonso fizetèse 3 millió (gondolom emelkedik az új szerződése szerint)
Grimaldo 800 ezer
Ès Baldeval sem lenne èrdemes Pedri,Fati, ès lassan Gavi túljátszatásának hibájába esni. Ha mindezeket nem nèzem, Grimaldo ingyen èrkezne, ès TM 30-40 millióra tette az èrtèkèt a mikor mèg nem lèpett a szerződèse utolsó èvèbe.
Szerk: Ha maradna Alba ès Alonso is, akkor is elhoznám a jövőre való tekintettel, Alonso + Inigo maradhatna bal lábas kh, Garcia csere Vkp, vagy eladni, Alba pedig jobb támadásban előre, mint pár kiszemelt bal szèlső, vagy Fati, vagy akár Ferran.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.05.12. 12:28:29-kor.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.11. 19:08:37

Xavinak szíve joga nem játszani Torret, ahogy Torrenak is nemet mondani a kölcsönre, de itt a nyilatkozat, hogy nem tudja Pedrit pótolni, mert második számú csatár vagy tkp-s. Szerintem sokan Piedesztálra helyezitek Xavit, ès valami olyat tulajdonítotok neki, ami nem biztos, hogy ott van. Ha nem csak Torre helyzetèt nèzzük, hanem a többi játèkosèt is, amiről már sokan írtak, akkor valami nem kerek. Ha a jelenlegi anyagi helyzetünkben nem a játèkosokhoz akarjuk a taktikát igazítani, hanem a játékosokat pakolgatjuk random módra, vagy ha Busquets, Alves, Iniesta, Xavi 2.0-kat akarunk igazolni, akkor valószínűleg mèg nagyobb bajban leszünk, mert kicsi az esèly, hogy beváljanak, ahogy láthattuk az utóbbi èvekben. A konkurencia pedig egyre nagyobb, ès az átigazolások terèn az angol közèpcsapatok is versenybe szállhatnak a Barcával.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.11. 16:52:03

Vagy ahogy a bölcsek mondják, teher alatt nő a pálma.
Edzésen semmi teher nincs, most éppen láttam egy Vallejo videót, ahogy átszlalomozott a madridi edzésen mindenkin majd beverte. Akkor biztos majd neki kellene bizalmat szavazni Ancelottinak, amikor Benz helyére kell ember.

Kosárlabda jut eszembe erről, még ha nem is foci.
Egy NBA játékos aki meccsen triplázik 35-40%-al, edzésen kb 55-60%-al tudja bedobni ugyanazokat a helyzeteket. CSak nincs olyan szoros védekezés ugye.
Vagy üresen meg 100%-al is nagy magabiztossággal bedobálják a nagymenők.

Teljesen más egy meccs. Biztos vagyok benne egy EG nagyon ügyes, aranyos edzésen, aztán meccsen meg tele a gatya.
Semmit nem jelent az edzésen való magabiztosság.

Persze értem amit írsz Andris, Xavi ott látja őket. De azért éljünk a gyanúperrel, hogy ő is emberből van, hibázhat-tévedhet, vagy egyszerűen vannak berögződései, megfelelési kényszerei.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 16:28:47

Andris írta:
2023.05.11. 16:06:27
Már leírtam sokszor, úgyhogy nem tudom, van-e bármi értelme leírni még itt bárki számára... de szerintem nem meccseken kell bizonyítani, hogy jó vagy. Meccseken azt kell bizonyítani, hogy joggal tettek pályára. Meccseken maximum nekünk, nézőknek, szurkolóknak bizonyít valaki.

Ha edzésen nem bizonyítja a rátermettségét fejben és fizikailag valaki, és nem általánosságban, hanem azokra a feladatokra, amikre az edző használni akarja / használni tudja adott csapatban és rendszerben, akkor ennyi volt, nem fog pályára kerülni.

Nem tudom, mi alapján feltételezi közületek bárki, hogy egy játékosnak a képességeiről és használhatóságáról az edző pont abban a pillanatban tud meggyőződni, amikor mi is. Nem, az edzők egész évben minden egyes nap látják őket labdával, labda nélkül, nyomás alatt és nyomás nélkül, játékban és játékon kívül. Ellentétben velünk, az edzőnek nem kell látnia a játékost tétmeccsen egyetlen percet sem, ahhoz legalábbis nem, hogy tudja, megvannak-e a megfelelő alapjai adott feladathoz. Ha edzésen meggyőzi, akkor mehet a tétmeccsre, és még ott is tudni kell teljesíteni.

Ez ugyanolyan tévképzet, mint az olyan marhaságok, hogy pl Kessiét nem a neki megfelelő poszton használjuk, meg ehhez hasonlók. Nem a játékosokhoz kell megtalálni a csapat szerkezetét, és játékát, hanem pont fordítva. Az edző tudja, hogy milyen stílusú csapatot akar létrehozni, milyen játékot játsztani, és azt is tudja, hogy ki az a NÉHÁNY játékosa, aki annyira felsőpolcos, hogy az ő képességeikre alapozni kell valamennyit. A többieknek ezekbe illő puzzle darabot kell tudni produkálni, máskülönben lehetnek jó játékosok, fel is út, le is út.
Hát úgy szól a mondás is, hogy puding próbája az evés.

De komolyra fordítva azt még elfogadnám, hogy ha azt mondod nem tudhatjuk Torre pl. jó lenne-e, de azért ne bohóckodjunk már SR kapcsán, ahhoz nem kell Guardiolának lenni, hogy lássuk még kiesőjelölt csapatok ellen is általában a top3 leggyengébb évek óta, ezt azért szerintem látja, de majdnem minden meccsen azért bekeveredik a játszók közé, mondjuk legalább most már csak csereként.
Vagy fel akarjuk srófolni az árát, hogy valaki elvigye 50millióért? :D

Az edzések hasznosak, nyilván a nagyon kiugróan béna játékosok kiszórodnak, de amúgy olyanok, mint a statisztika.
Sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja. Belőhetsz 6341341 büntetőt edzésen, attól még meccsen tét alatt simán kihagyhatod. Sikerülhetnek a cseleid a saját csapattársaid ellen, de egy ellenfél máshogy is reagálhat.

Az utolsó pontod meg számomra azért kérdéses, mert nem a City vagyunk végtelen pénztárcával, hanem a zavarosban halászunk. Innentől azt feltételezni, hogy az ingyen érkezők pont 100%-ig beleillenek a taktikába, amit az edző elképzelt, főleg, hogy maguk az edzők is jönnek-mennek 2-3 évente kb minden csapatnál szerintem nem teljesen valós.
Gondolod, hogy ha Xavi bárkit kérhetne tavaly azok érkeztek volna, akik? Vagy idén nem mondjuk Rodrit akarnánk elhozni Busi helyére?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 16:27:35

Rendben, Xavi szerint jobb volt Garcia, mint Riad. Akkor viszont vállalja a felelősséget. Szerintem is volt pechünk, és voltak bírói tévedések, amik nem rajtunk múltak, de ami Xavin múlott, az a visszavágón ez volt. Ha őt igazolta volna a dolog, oké, de nem igazolta őt. Kessié nem játszatása sem igazolta őt, aki pont a nagy meccseken, egy béna Garcia-Piqué duó előtt lett volna létszükséglet. Torre nem játszatása sem igazolta őt, Raphinha-Dembélé cserélgetése sem posztidegen helyekre, Alonso leigazolása sem. Az, hogy utolsó nap meggondolta magát Baldét illetően, rohadt nagy mázli volt, hogy még épp volt rá 1-2 napja, de fél évig ő sem győzte meg, ezek után pláne nem tudok vakon megbízni az ítélőképességében.

Én nem veszem el Xavi érdemeit, rengeteg dologban nagyon szimpi, amit csinál, de az embereiből amit ls ahogy kihoz, az szerintem kezd nagyon Koeman szintre átmenni, még ha nem is pont úgy. És nem a mostani eredménysorunk a baj, nekem bőven elég, hanem hogy bizonyítottan nulla-középszer öregek maradnak itt a potenciálisan jó fiatalok helyett, és ez hosszútávon gázos lehet. Nem tudjuk, mi a helyzet Alemany-val, de a helyében ha ezt látom, én lépek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.11. 16:37:44-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 16:19:58

Nem villogásról van szó, hanem arról, hogy ott vannak edzésen, és Xavi azt mondja nekik, hogy légyszi ezt és ezt csináld, így és így.
Simán lehet, hogy Roberto ezekben (bármik is legyenek) sokkal jobb, mint Torre. Nem tudhatjuk, de semmi nem zárja ki.

Ugyanez igaz pl Alonsora is, simán lehet, hogy ő sokkal jobban megoldott bizonyos feladatokat, ezért kényszerhelyzetben ő lett a cserehátvéd, mint láthattuk, nem pedig Eric Garcia.

De nem tépem tovább a szám, alapvetően itt arról van szó, hogy szerintem tizedannyi információnk van mindenről és mindenkiről (jó eseten is max), mint Xavinak, mégis mindenki okosabbnak és jobbnak képzeli magát nála.
Nem konkrét szitukról, játékosokról, keret mozgásról vagy bármiről van itt már szó, hanem arról, hogy Xavi elveztette a bizalmat ezen a fórumon az embereknek a felénél, és minden erre vezetődik vissza. Az már fel se merül, hogy esetleg tényleg valaki rossz játékos, vagy hogy egy rosszabb játékos bizonyos feladatokra mégis jobb, mint az összességében jobb játékos, pedig ezek teljesen életszerű dolgok.
Inkább nem kaparom tovább a billentyűzetet, már megbántam ezt is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 16:16:26

Andris írta:
2023.05.11. 16:06:27
Már leírtam sokszor, úgyhogy nem tudom, van-e bármi értelme leírni még itt bárki számára... de szerintem nem meccseken kell bizonyítani, hogy jó vagy. Meccseken azt kell bizonyítani, hogy joggal tettek pályára. Meccseken maximum nekünk, nézőknek, szurkolóknak bizonyít valaki.

Ha edzésen nem bizonyítja a rátermettségét fejben és fizikailag valaki, és nem általánosságban, hanem azokra a feladatokra, amikre az edző használni akarja / használni tudja adott csapatban és rendszerben, akkor ennyi volt, nem fog pályára kerülni.

Nem tudom, mi alapján feltételezi közületek bárki, hogy egy játékosnak a képességeiről és használhatóságáról az edző pont abban a pillanatban tud meggyőződni, amikor mi is. Nem, az edzők egész évben minden egyes nap látják őket labdával, labda nélkül, nyomás alatt és nyomás nélkül, játékban és játékon kívül. Ellentétben velünk, az edzőnek nem kell látnia a játékost tétmeccsen egyetlen percet sem, ahhoz legalábbis nem, hogy tudja, megvannak-e a megfelelő alapjai adott feladathoz. Ha edzésen meggyőzi, akkor mehet a tétmeccsre, és még ott is tudni kell teljesíteni.

Ez ugyanolyan tévképzet, mint az olyan marhaságok, hogy pl Kessiét nem a neki megfelelő poszton használjuk, meg ehhez hasonlók. Nem a játékosokhoz kell megtalálni a csapat szerkezetét, és játékát, hanem pont fordítva. Ha a játékosokhoz kéne alakítani, az már egy kényelmetlen kényszerhelyzet.
Még szerencse, hogy SR edzéseken villog. Vagy Garcia, amikor inkább ő játszott az inter ellen bajban, mint Mingueza, aki nála sokkal jobb 4-5. számú védő, és nyáron küldte el EGYETLEN középhátvédként lejátszott meccsel, amin amúgy az év védőteljesíményét hozta le, egy Araujo top szintjén, ligarekordokat megdöntő sprintsebességek után brutális zserelésekkel, tanári labdakihozatalokkal, mindezt fiatalon, fejlődőképesen. De Xavinak nem volt elég, pedig annál durvább védőteljesítményt én még nemigen láttam. Vagy Riad, akiről nyilván nem tudunk pontosat, de azt igen, hogy Európa-szerte ismert tini, ami a védőposzton jelent valamit. És akármilyen is, hogy EG-nél biztosan jobb, az tuti. És bizony ilyen döntéseken múlott a BL-továbbjutásunk, más okok mellett nyilván, de EG és Piqué potyái az egyik legomolyabb ok volt rá mind közül. És ő állította be őket, mert azt tartotta biztosnak, amikor előre látható volt, hogy nincs így.
Tökmindegy, mit lát edzésen, meg mit nem, a fenti két fiatal játékos jobb, mint Garcia, az 100%, az idei Piquéről nem is beszélve ráadásul EG már számtalanszor bizonyította, hogy nem elég, a fenti kettő még nem, ergó ha nem is hisz bennük, legalább bizonytalan a dolog, és nem biztos halál. Ugyanez Torrénél, volt, mikor nagyon bíztató volt, mikor beállt, volt, amikor nem, de pár percekből nem derült ki, hogy miért lenne rosszabb az ő rizikófaktora, mint az SR által nyújtott biztos semmi.
Amúgy meg egyértelműen meccseken kell bizonyítani. Illetve ha láttuk meccseken is, hogy jól játszott valaki, legalább egy csere szinten, akkor már bizonyított is.

Én úgy gondolom, hogy Xavit teljesen megfogta fejben az azonnali győzelmi kényszer. Tavaly ugye méginkább megvolt, ott kellett az a félelmetes győzelmi sorozat, hogy egyáltalán beérjünk a BL-helyekre, nem mert variálni, próbálkozni. És ez átragadt idénre is, mindenki mindenáron a ligát akarta, mióta kiderült, hogy van rá esélyünk. És a liga szempontjából még lehet, hogy nem is döntött rosszul (szerintem igen), de ha hosszútávon emiatt elvesztjük Barberát (múlt idő), Riadot, cserében meg itt van egy Lewy csere nélkül, meg Garcia, Alonso és SR játszik/hosszabbít helyettük, akkor azzal komoly kárt okozhat hosszab távon. Mint ahogy Baldé is Xavi fél éves mellőzése után már fél lábbal az új csapatában volt, mikor a Gamperen beállította, és kiderült, hogy jé, ez a srác tud focizni, amit amúgy addigra már mindenki látott.

De, ha valakit poszton kívül játszat, az igenis probléma. Főleg, ha olyan szinten, hogy tényleg még duplaszűrőben sem hajlandó odatenni cserének sem a Serie A legjobbját a poszton. Megpróbálni sem volt hajlandó, pedig ha még el is fogadjuk, hogy nem elég egy szem hatosnak - azért megnézném! - akkor is duplapivotban tuti, hogy nagyon élne, és európai szintű csapatok ellen nagyon fontos szerepe lenne. És hajrá, játszassa Busit nyolcasban, és ítéljük meg az öreget az alapján. Megnézném.

Depay sem volt jó neki, mikor nagy gólvágó, és ezzel nem csak Depayt vesztettük el, hanem Lewy-t is. Előre láthatóan. Barbera ugyanez, lehet, hogy nem megy Jutglá után (aki szintén maradhatott volna akár cserének), ha kap lehetőséget. De nem, játsszon végig Lewy minden meccset, akkor is, ha egy nem gólzsák szélső Raphinha hülyére alázza már gólpontokban a naptári évben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.11. 16:24:09-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 16:06:27

Már leírtam sokszor, úgyhogy nem tudom, van-e bármi értelme leírni még itt bárki számára... de szerintem nem meccseken kell bizonyítani, hogy jó vagy. Meccseken azt kell bizonyítani, hogy joggal tettek pályára. Meccseken maximum nekünk, nézőknek, szurkolóknak bizonyít valaki.

Ha edzésen nem bizonyítja a rátermettségét fejben és fizikailag valaki, és nem általánosságban, hanem azokra a feladatokra, amikre az edző használni akarja / használni tudja adott csapatban és rendszerben, akkor ennyi volt, nem fog pályára kerülni.

Nem tudom, mi alapján feltételezi közületek bárki, hogy egy játékosnak a képességeiről és használhatóságáról az edző pont abban a pillanatban tud meggyőződni, amikor mi is. Nem, az edzők egész évben minden egyes nap látják őket labdával, labda nélkül, nyomás alatt és nyomás nélkül, játékban és játékon kívül. Ellentétben velünk, az edzőnek nem kell látnia a játékost tétmeccsen egyetlen percet sem, ahhoz legalábbis nem, hogy tudja, megvannak-e a megfelelő alapjai adott feladathoz. Ha edzésen meggyőzi, akkor mehet a tétmeccsre, és még ott is tudni kell teljesíteni.

Ez ugyanolyan tévképzet, mint az olyan marhaságok, hogy pl Kessiét nem a neki megfelelő poszton használjuk, meg ehhez hasonlók. Nem a játékosokhoz kell megtalálni a csapat szerkezetét, és játékát, hanem pont fordítva. Az edző tudja, hogy milyen stílusú csapatot akar létrehozni, milyen játékot játsztani, és azt is tudja, hogy ki az a NÉHÁNY játékosa, aki annyira felsőpolcos, hogy az ő képességeikre alapozni kell valamennyit. A többieknek ezekbe illő puzzle darabot kell tudni produkálni, máskülönben lehetnek jó játékosok, fel is út, le is út.

Torrénál meggyőződésem volt, hogy a pénz miatt nem játszik, de ki tudja.. lehet hogy tényleg Puighoz hasonló a helyzet. Lehetsz ügyes a labdával, ha elnyomnak játék közben, akkor minden hiába. Nem hallom, hogy Puig azóta olyan nagyon letarolná az MLS-t, pedig imádtam a srác technikáját, és sajnáltam hogy elment. Valószínűleg igazuk volt Xaviéknak. Puig esetében sokáig követeltem is, hogy kapjon több lehetőséget. De mondjuk azért, mert előtte már sokszor láttuk jól játszani, nem azért, mint Torrénál, hogy elvileg nagy tehetségnek van beharangozva, amiből még nem láttunk semmit.

Mindenesetre amikor egy-egy játékost elengedünk, elküldünk, az máshol se nagyon találta meg a helyét. Hirtelen pl Puig, Auba, Depay, pedig nálunk azért láttuk az ő jó oldalukat is, csak nem voltak feláldozhatatlanok.
Viszont amikor a fórum 85%a könnyű szívvel túladott volna Frenkien, vagy habzó szájjal zavarta volna el a tiszteletlen Dembelét, akkor Xavi odaállt, azt mondta, hogy neki kellenek, játszatni fogja őket, és szerintem azóta is a legjobb néhány játékosunk közt vannak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.05.11. 16:03:27

odaírtam, hogy HA igazak a hírek.
de akkor kérlek magyarázd meg a logikát sr meg alonso hosszabbításában. ők minek kellenek ide?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.11. 15:57:03

Cseri írta:
2023.05.11. 15:34:34
Egy újság hír alapján,ami vagy igaz,vagy nem,vége Xavi karrierjének,mert nem játszatja Torret,sőt a sajtó szerint nem tart rá igényt. Az véletlenül sem lehet,-hiszen itt csupa szakedző van-,hogy a srác nem szint,vagy nem profihoz méltó a hozzáállása,vagy ezer más ok miatt nem játszik? Csak az lehet,hogy Xavi vak,hiszen a srác a következő Hagi. Sírunk valaki miatt,hogy elengedjük,mert óriási tehetség,aztán a legnagyobb klub,amibe játszani fog az a Lecce.... Mindezt sajtó hírek alapján.
Troym válaszolt helyettem is. Ott a nyilatkozata is, igaz kp-t játszott a Racingban is. De biztosan valami baj van Aubaval, Depayyal, Piquevel, Bellerin el, Albaval, Ferrannal, Fatival, Raphinhaval, Lewaval csak Xavival nem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2606
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 15:51:28

Cseri írta:
2023.05.11. 15:34:34
Egy újság hír alapján,ami vagy igaz,vagy nem,vége Xavi karrierjének,mert nem játszatja Torret,sőt a sajtó szerint nem tart rá igényt. Az véletlenül sem lehet,-hiszen itt csupa szakedző van-,hogy a srác nem szint,vagy nem profihoz méltó a hozzáállása,vagy ezer más ok miatt nem játszik? Csak az lehet,hogy Xavi vak,hiszen a srác a következő Hagi. Sírunk valaki miatt,hogy elengedjük,mert óriási tehetség,aztán a legnagyobb klub,amibe játszani fog az a Lecce.... Mindezt sajtó hírek alapján.
Könnyen igazat adnék, ha játszott volna akár csak fele annyit, mint a fő alibi SR és látszott volna, hogy gyenge.
SR kapcsán mi az érv a maradására? Jól készíti a sangriát, meg a tapast? Mert szakmailag megfejthetetlen.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 15:34:34

Egy újság hír alapján,ami vagy igaz,vagy nem,vége Xavi karrierjének,mert nem játszatja Torret,sőt a sajtó szerint nem tart rá igényt. Az véletlenül sem lehet,-hiszen itt csupa szakedző van-,hogy a srác nem szint,vagy nem profihoz méltó a hozzáállása,vagy ezer más ok miatt nem játszik? Csak az lehet,hogy Xavi vak,hiszen a srác a következő Hagi. Sírunk valaki miatt,hogy elengedjük,mert óriási tehetség,aztán a legnagyobb klub,amibe játszani fog az a Lecce.... Mindezt sajtó hírek alapján.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése