Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 17:59:15

Nagybarcelona írta:
2023.04.24. 15:54:59
Tegyük fel ha egy játèkost igazolhatnánk a nyáron,
Frimpong.

Lenne végre minőségi jhv, akkor Kounde lehetne khv. Eric meg lehetne 3.sz vkp Frenki, Busi mögé.
És valaki segítene Raphinhának, hogy ne essen el a saját lábában.
De még góllövésben is jó lehetne, most is van vagy 8 gólja a bundesligában. (ez több, mint Lewán kívül itt bárkinek)

Közben Romero szerint Alonso ügynöke volt ma tárgyalni, mert több ajánlat is van. Mit nem adnék, ha végre egyszer Romero eltalálna valamit.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.24. 15:54:59

Tegyük fel ha egy játèkost igazolhatnánk a nyáron, èn szemèly szerint a kp-ra igazolnèk, azt tartom a leggyengèbbnek, ès ideje lenne már De Jongnak átvenni Busquets helyèt. Támogatom Jordi Cruyffot, ès Xavi Simonst hoznám. Elképesztő a srác, szerelèsben, cselezèsben, irányításban, góllövèsben, akár támadó poszton is megállná a helyèt. Valamièrt Xavinak nem kell a hírek szerint, pedig nyáron ingyen hozhattuk volna.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 13:42:11

Andris írta:
2023.04.24. 11:17:43
drobika írta:
2023.04.24. 11:13:26
Nem gondolom, hogy a Katalán közönség el lenne ragadtatva egy belépő és jegyáremeléstől... Főleg nem, ha a stadioncsere befogadóképesség arányát nézzük, ami 30 % akkor is, ha nincs teltház a Camp Nouban mindíg.
Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint tartja a közmondás.
Egyrészt a közönség nagy része nem katalán, a stadiont alapvetően túristák töltik meg. (A bérletesek nagyobbik fele rendszeresen visszatéríti a helyét.)

Másrészt ha ők töltenék meg, akkor is elvárható lenne szerintem, hogy elfogadják a nagyobb árakat. Tudják, hogy milyen a klub helyzete, és azt is, hogy ez egy ideiglenes állapot.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a létszámmal arányosan lenne kompenzációs jegyár emelés, de valamennyi szerintem tuti lesz. Ha Messi jön, akkor meg még valamennyi pluszban.

PS: Arra számítok, hogy az idei 83ezres átlagnézőszámunkból kiindulva kb 60-65ezresre bővítik majd az olimpiai stadiont. Hely van: székek amúgy se voltak az utóbbi években már a lelátón, és hatalmas atlétika pálya van körben a lelátó és a pálya közt. Minden adott egy ideiglenes bővítő konstrukcióhoz. +5000 hely hatalmas bevételbeli különbség lehet éves szinten.
Talán a turistáknak nem olyan nagy gond. Viszont a többieknek... Nem épp felfelé megy a gazdaság. Sehol sem. Rizikós döntés, de nyilván ők jobban látják, hogy ez mit hoz, mit visz.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 11:23:44

drobika írta:
2023.04.24. 10:52:53
Helye aligha lehetne másé, mint FDJ-é.

Milyen volna egy csapat FDJ. CSK. vezetéssel,
Off: Én pl csak Araujot tudnám elképzelni új CSK-nak, ő egy vezér, mint anno Puyol
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 11:17:43

drobika írta:
2023.04.24. 11:13:26
Nem gondolom, hogy a Katalán közönség el lenne ragadtatva egy belépő és jegyáremeléstől... Főleg nem, ha a stadioncsere befogadóképesség arányát nézzük, ami 30 % akkor is, ha nincs teltház a Camp Nouban mindíg.
Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint tartja a közmondás.
Egyrészt a közönség nagy része nem katalán, a stadiont alapvetően túristák töltik meg. (A bérletesek nagyobbik fele rendszeresen visszatéríti a helyét.)

Másrészt ha ők töltenék meg, akkor is elvárható lenne szerintem, hogy elfogadják a nagyobb árakat. Tudják, hogy milyen a klub helyzete, és azt is, hogy ez egy ideiglenes állapot.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a létszámmal arányosan lenne kompenzációs jegyár emelés, de valamennyi szerintem tuti lesz. Ha Messi jön, akkor meg még valamennyi pluszban.

PS: Arra számítok, hogy az idei 83ezres átlagnézőszámunkból kiindulva kb 60-65ezresre bővítik majd az olimpiai stadiont. Hely van: székek amúgy se voltak az utóbbi években már a lelátón, és hatalmas atlétika pálya van körben a lelátó és a pálya közt. Minden adott egy ideiglenes bővítő konstrukcióhoz. +5000 hely hatalmas bevételbeli különbség lehet éves szinten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 11:13:26

Nem gondolom, hogy a Katalán közönség el lenne ragadtatva egy belépő és jegyáremeléstől... Főleg nem, ha a stadioncsere befogadóképesség arányát nézzük, ami 30 % akkor is, ha nincs teltház a Camp Nouban mindíg.
Jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint tartja a közmondás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 11:01:27

Troym írta:
2023.04.24. 10:42:18
Jön 1,5 - 2 szezon egy fele akkora stadionban mikor visszaköltöznénk és Pedri, Gavi, Araujo, Christensen, stb a csúcson lesz, és szeretnénk visszakapaszkodni Európába, na akkor lesz egy lesz egy mondjuk egy 38 éves Messi, 37 éves Lewa, 36 éves Gündogan, akiket pótolni kéne pénz nélkül?
Szerintem a stadionkérdésből nem lesz pénzprobléma. Azt tippelném, hogy a nézőszám csökkenésével arányosan emelve lesznek a bérlet és jegyárak, és nem a közel 100.000-es férőhelyet kell feltétlen nézni, hanem a 80 körüli átlagnézőszámot, amihez képest egy várhatóan folyamatosan teltházas 55-ös stadium nem olyan brutális visszaesés, és simán kikorrigálható a különbség áremeléssel, mivel úgyis verseny lesz a helyekért. Még ha nem is lenne 100%-ra visszahozva, végül szerintem akkor sem lesz belőle komoly kiesés.

Szóval nem kizárt, hogy az addigra végleg rendeződött szerződések mellett már az ffp-be is beférünk majd, és fogunk tudni rendesen igazolni, így egy 1-2 évig itt tanyázó Gündogan nem egy óriási baklövés, a kövi 1-2 év ideiglenes átvészelésére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 10:52:53

Azért azt lássuk be, hogy EG még cserének sem felel meg. Tegnapi dolgait Lenglet is megirigyelné. Kessie cserének talán elmegy, de aligha Xavi álma amikor arra gondol, hogy a csere egyenértékű legyen a kezdővel...
Raphinha nálam nem eladó, mert őt minőségi embernek tartom, és Dembele egészsági állapota tükrében pláne nem tenném pénzzé.
A legfontosabbnak Busi padra ültetését tartanám, és egy új CSK. kinevezését. Helye aligha lehetne másé, mint FDJ-é.
Torres rúgott egy gólt tegnap, de nem látom benne azt az összeget, amiért elhoztuk... Még kevésbé azt, hogy ki venné meg annak az összegnek akár csak töredékéért.
Szerintem Fati az egyetlen, aki el fog menni a keretből önként, mert itt motivációt nem fog találni. Érte talán kapunk valamit, de piacképes játékosunk olyan akit nélkülözni tudunk nem látok.
Az anyagi helyzetünkben venni sem fogunk senkit. Ingyen vissza Messi volna a legnagyobb fogásunk ha ő elfogadna feltételeket a játékával kapcsolatban.
Milyen volna egy csapat FDJ. CSK. vezetéssel, Messi meg az önzetlen tanító szerepben :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 10:46:38

Guille írta:
2023.04.24. 10:18:38
Nekem a másik gondom Messi visszahozatalával, hogy ha még működne is rövid távon, nyilván kapna egy örökkévalóság+1 éves szerződést, ő pedig nem tűnik annak a típusnak, aki csak úgy lelép, belátja, hogy már benne van a korban, 30-40 perceket játszik, átadja a stafétát stb.
Szóval nekem (is) az a félelmem, hogy itt ragadna évekig, nyilván soha senki nem küldené el még egyszer az előzményeket és legendastátuszát figyelembe véve, és vígan elfocizna amíg kedve van, amit hosszú távon a csapat fog megsínyleni.

Hiába tartom őt én is GOAT-nak, pont ezért is, ilyen isteni státusszal már nem lehet reálisan kezelni egy játékost, aki ráadásul nem egy játékos, hanem A JÁTÉKOS.

Aztán ha rám cáfolna, annak nagyon örülnék, de igen kevés esélyt látok erre a forgatókönyvre.
2 éves szerződésről van szó, amit Messi bonthat 1 év után.

Én nem aggódnék azon, hogy nem fog időben távozni majd, szerintem Ronaldohoz képest lényegesen jobb csapat dolgozik körülötte, akik megfelelően egyengetik a karrierjét, sokkal jobban balanszolva a szakmai, pénzügyi és megítélésbeli kérdéseket.
És egyelőre szó sincs arról, hogy be kéne látnia bármit is, mert továbbra is a világ egyik legjobb támadója. Akkor is egyértelmű, ha nézi az ember a meccseken, meg akkor is, ha csak a számaira néz rá.

Egyébként meg aggódjon, akinek két anyja van :D olyan évek után, mint amiken túlvagyunk, alig várom hogy a jelenlegi védelmünk és középpályánk előtt Messi dolgozzon. Laportáék már tavaly eldobták a koncepciót, hogy lassú, tudatos szakmai-anyagi építkezéssel építjük fel a klubot, és a fórumozók nagyjából 50%-a tökéletes illusztrációja annak, hogy a szurkolók nulla türelemmel rendelkeznek, és sose viselnének el egy valódi építkezést a játék és eredmények több éves hiányában.

Troym írta:
2023.04.24. 10:42:18
Igen szerintem a jövő kiárusítása, csak nem úgy ahogy te érted.
Te szakmailag mondod, én most speciel anyagilag.
Tavaly rengeteg üzletrészt eladtunk, hogy hozzunk játékosokat, idén ugyanazt csináljuk, csak el kell adni a piacképes játékosok egy részét olyanokért, akik
1. szerintem nem is feltétlen jobbak, mint a jelenlegi játékosok Pl: Inigo
2. Majdnem mindegyik jelölt egyre többet maródi, szóval a bevethetőségük is kérdéses
3.. tuti ingyen lépnek majd le innen és pont a te vágyad (meg majdnem mindenkié) nem teljesül, mert 3 év múlva nem lesz miből venni valami írástudót a nyugdíjas klub végével

Jön 1,5 - 2 szezon egy fele akkora stadionban mikor visszaköltöznénk és Pedri, Gavi, Araujo, Christensen, stb a csúcson lesz, és szeretnénk visszakapaszkodni Európába, na akkor lesz egy lesz egy mondjuk egy 38 éves Messi, 37 éves Lewa, 36 éves Gündogan, akiket pótolni kéne pénz nélkül?
Ez mondjuk teljesen jogos elgondolás, nyilván a fiatal játékosok többet érnek még rossz formában is, mint az ingyen távozók.
A kérdés az, hogy kiket hoznánk végül, meg kit tartanánk meg a meglévőkből, és ők mit hoznak a konyhára.
Inigot én speciel nem értem, pláne ha marad pl Alonso is, de azért ezek még mind csak pletykák.
Gündogant sem értem, bár nagyon szeretem a játékát, én tuti megállapodnék a Frenki-Pedri-Gavi kezdővel, Nico-Torre-Busi-ifisták(-SR) cserepaddal a klub jelen helyzetében.
Messiről meg ugye a napokban részletesen kifejtettem, hogy szerintem anyagi szempontból nettó profit lenne az érkezése.

Látod, milyen kezdőt írtam, a csapat gerincénél nem oszt, nem szoroz az, ha vannak koros tartalékok, nem lesz légüres tér 3 év múlva mikor távoznak. A támadószekció meg jelenelg is le van nullázva, szóval csak az a kérdés, hogy tudunk-e olyanokat hozni vagy megtartani, akikre lehet építeni hosszú távon. Szerintem, sajnos, a válasz egy nagy kiábrándító nem. Szerk: upsz, végül nem írtam le a kezdőt: TS-Koundé,Araujo,Christensen,Baldé - Gavi,Frenkie-Pedri - Dembi, Messi, Lewa
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 10:42:18

Andris írta:
2023.04.24. 09:55:34

Ha szerinted Kessié, EG, Raphi kiárusítása a jövő kiárusítása, az a te véleményed, de én náluk bőven jobb játékosokat akarok a csapatban látni mondjuk 3 év múlva, de talán még a padon is. Raphi valszeg elfér(ne) a padon azért, bár ki tudja, hogy ha cserévé redukálódik, mi lesz vele.. a brazil sztárfocisták általában, és látványosan ő sem rendelkezik ideális érzelmi inteligenciával.
Igen szerintem a jövő kiárusítása, csak nem úgy ahogy te érted.
Te szakmailag mondod, én most speciel anyagilag.
Tavaly rengeteg üzletrészt eladtunk, hogy hozzunk játékosokat, idén ugyanazt csináljuk, csak el kell adni a piacképes játékosok egy részét olyanokért, akik
1. szerintem nem is feltétlen jobbak, mint a jelenlegi játékosok Pl: Inigo
2. Majdnem mindegyik jelölt egyre többet maródi, szóval a bevethetőségük is kérdéses
3.. tuti ingyen lépnek majd le innen és pont a te vágyad (meg majdnem mindenkié) nem teljesül, mert 3 év múlva nem lesz miből venni valami írástudót a nyugdíjas klub végével

Jön 1,5 - 2 szezon egy fele akkora stadionban mikor visszaköltöznénk és Pedri, Gavi, Araujo, Christensen, stb a csúcson lesz, és szeretnénk visszakapaszkodni Európába, na akkor lesz egy lesz egy mondjuk egy 38 éves Messi, 37 éves Lewa, 36 éves Gündogan, akiket pótolni kéne pénz nélkül?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 10:32:07

Busi szerződéshosszabbítása is téma, és könnyen lehet, hogy maradni is fog.
Ennek tükrében Messi visszahozatala főnyeremény!
Félretéve a viccet. Messi azért tudna nekünk előre játékban segíteni, tény, hogy a szerepét már nem úgy kellene elképzelni, mint régen, hogy ez lehetséges e, azt nem tudom, nem ismerem a palit (sajnos) :), de szerintem nem kizárt, hogy egy számára is motivációt jelentő lehetőséget elfogadna.
A pénz az arabok pénze nem hiszem, hogy motiválja már, mert annyi van neki, hogy nem lehet elkölteni a következő generációknak sem.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.24. 10:18:38

Nekem a másik gondom Messi visszahozatalával, hogy ha még működne is rövid távon, nyilván kapna egy örökkévalóság+1 éves szerződést, ő pedig nem tűnik annak a típusnak, aki csak úgy lelép, belátja, hogy már benne van a korban, 30-40 perceket játszik, átadja a stafétát stb.
Szóval nekem (is) az a félelmem, hogy itt ragadna évekig, nyilván soha senki nem küldené el még egyszer az előzményeket és legendastátuszát figyelembe véve, és vígan elfocizna amíg kedve van, amit hosszú távon a csapat fog megsínyleni.

Hiába tartom őt én is GOAT-nak, pont ezért is, ilyen isteni státusszal már nem lehet reálisan kezelni egy játékost, aki ráadásul nem egy játékos, hanem A JÁTÉKOS.

Aztán ha rám cáfolna, annak nagyon örülnék, de igen kevés esélyt látok erre a forgatókönyvre.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.24. 10:06:41

Troym írta:
2023.04.24. 09:33:35
Ijesztő, hogy a leggyakoribb nevek akik elhangzanak erősítés kapcsán Messi, Inigo, Gündogan, Auba és még terv, hogy Alonso, SR mellett maradjon Busi is, meg nyilván Lewa is, Alba se fog menni.
Ez már 9! 33-35év körüli játékos lenne, ez miféle csapatépítés? Öregfiúk csapat?
Hát ez már csak ilyen, ezen a szinten általában nem a 22-23 éves topjátékosok szoktak ingyen igazolhatóvá válni. Jól írta Andris, jelenleg ingyen tudunk halászni, abban a halmazban meg kb ők vannak. Mondjuk én ezért örültem volna Tielemansnak, ő még csak 25 éves, nagyjából a legjobb korban van, és vannak olyan skilljei amik a mi csapatunkból hiányoznak. Plusz ugye ha nem is válik be, 1 év után még mindig pénzzé lehet tenni, mert jó eséllyel bőven piacképes lenne.
De ha szigorúan csak a szakmai oldalát nézem a dolognak, Gündogan lehet hogy többet tud adni perpillanat a csapatnak.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.04.24. 10:05:28

Nem kell bírnunk a BL-tempót, EL-ben játszunk. :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 09:55:34

Troym írta:
2023.04.24. 09:33:35
Ijesztő, hogy a leggyakoribb nevek akik elhangzanak erősítés kapcsán Messi, Inigo, Gündogan, Auba és még terv, hogy Alonso, SR mellett maradjon Busi is, meg nyilván Lewa is, Alba se fog menni.
Ez már 9! 33-35év körüli játékos lenne, ez miféle csapatépítés? Öregfiúk csapat?
Ezek a játékosok simán nem fogják bírni a BL tempót, Gavi és Araujo meg nem szaladgálhat minden meccsen 5-6 játékos helyett.
Másik oldalon minden eladásra szánt játékos 20-26 éves. (Kessie, FT, Fati, EG, Trinca, Raphinha, Nico)
Kiárusítjuk a jövőnket olyanokért, akikben max 2 további szezon van.
Azért ezek hangzanak el, mert van egy adott szituáció. Nem írom körbe, te is tudod jól, hogy mi a helyzet a csapat háza táján. :)
Be kell látnunk, hogy nem lesznek valódi igazolásaink, ha fiatalokkal akarunk keretfeltöltést, akkor a B-hez és a kölcsönben lévőkhöz kell nyúlni, egyszerűen másra nincs pénz.

Az öreg szabadügynökök közül tudunk szemezgetni, de én nem aggódnék azon, hogy max 2nél többet hozunk belőlük, és szerintem mindenki nem is marad közülük.

Ha szerinted Kessié, EG, Raphi kiárusítása a jövő kiárusítása, az a te véleményed, de én náluk bőven jobb játékosokat akarok a csapatban látni mondjuk 3 év múlva, de talán még a padon is. Raphi valszeg elfér(ne) a padon azért, bár ki tudja, hogy ha cserévé redukálódik, mi lesz vele.. a brazil sztárfocisták általában, és látványosan ő sem rendelkezik ideális érzelmi inteligenciával.

A magam részéről biztosra veszem, hogy Nicoval még számolunk, ahogy a Fati/FT/Abde/Raphi négyesből is marad minimum kettő jövőre a kerettel.

Alapvetően nézz végig a neveken, akiket leírtál öregként: bárki aki itt van, vagy aki érkezhet, mind mind padra jön, esetleg egy intenzívebb rotációba. Nyilván Messit és Lewát leszámítva. Szerintem még Gündogan is, tuti nem fog többet játszani, mint Pedri, Frenkie vagy Gavi. 100%
Ha meg ezt megállapítom, akkor teljesen logikus két irányból építeni a padot: B keretes fiatalokból, és tapasztalt öregekből.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 09:33:35

Ijesztő, hogy a leggyakoribb nevek akik elhangzanak erősítés kapcsán Messi, Inigo, Gündogan, Auba és még terv, hogy Alonso, SR mellett maradjon Busi is, meg nyilván Lewa is, Alba se fog menni.
Ez már 9! 33-35év körüli játékos lenne, ez miféle csapatépítés? Öregfiúk csapat?
Ezek a játékosok simán nem fogják bírni a BL tempót, Gavi és Araujo meg nem szaladgálhat minden meccsen 5-6 játékos helyett.
Másik oldalon minden eladásra szánt játékos 20-26 éves. (Kessie, FT, Fati, EG, Trinca, Raphinha, Nico)
Kiárusítjuk a jövőnket olyanokért, akikben max 2 további szezon van.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.23. 01:41:44

davi10 írta:
2023.04.22. 22:50:11

Ez leírva tök jól hangzik, de:

1. Nem tudom hogy várnánk több pénzt a jegyekből, amikor egy 55 ezres stadionba költözünk (amit amúgy bérlünk, tehát ez is egy plusz költség, ami eddig nem volt). Laporta meg nem fogja 75%-al megemelni a jegyárakat.
Mellesleg Messi nélkül is a Camp Nou-ban a legmagasabb az idei átlagnézőszám, szerintem nem nyerünk vele annyit.
2. Hova akarunk új szponzorokat? A Spotify-al hosszútávú szerződésünk van, amiben feltételezem nincs olyan kitétel, hogy ha Messi is jön, akkor többet fizetnek. Plusz a stadion-költözés miatt én abban sem vagyok biztos, hogy idén fizetnének a stadion névért, mivel nem ott játszunk.
Sok eladnivaló nincs, volt téma valami kriptos-cég, de ha jól rémlik velük is már megállapodtunk.
3. A közvetítési pénzeket ha jól tudom a Liga osztja szét, szerintem hiába nézik többen a meccseinket, ha magának a Ligának a nézettsége csökken.

És még mindig ott van a fizetési sapka, ha Messi-re rászánunk 25 misit, azt csak úgy lehet, hogy azt a 25-öt valamelyik másik játékoson/poszton megspóroljuk. Márpedig elég nagy luxus lenne egyetlen játékosba fektetni (vagy elverni, nézőpont kérdése) egy ekkora összeget.
1. Leírtam ezt: nem az eddigiekhez kell viszonyítani, hanem ahhoz, amit amúgy tudnánk bevételként generálni. Mivel kevesebbet tudunk, ezért a jövő évi költségvetésben is nyilván kevesebb van beírva ebből. Ezen tud pl egy Messi javítani. Szó sincs 75%ról, ha a jegyárakat meg tudjuk emelni 10%al átlagosan, mert ő is játszik, az már nem rossz szerintem. Csak hasraütés-szerűen egy példát számolva: Átlag 80 eurós meccsjegyekkel, átlag 50ezres nézőszámmal ez 4millió euró meccsenként. Van évi 25 otthoni meccsünk, ez kerek 100 millió. Ha ezt megnöveljük 10%al, akkor 10 millió nettó nyereség, Messi játékával. Szerintem eléggé worst case számokkal dolgoztam minden téren.

2. A költözés már a Spotify dealnél is tudható volt, szóval így kötötték meg. Hogy van-e záradék benne, ami arra vonatkozik, hogy jön egy új nagy sztár, az Laportáékon múlott. Ha én tárgyaltam volna, tuti akartam volna ilyen záradékot. Nem konkrétan Messire, de mondjuk megadtam volna egy 10-20 játékosból álló listát, akikből ha valaki érkezik, akkor a Spotify a pénzekre rádob valamennyit, legyen az akár csak pár százalék. Ezek is millió eurókat jelentenek, a deal méretéhez képest viszont nem nagy változás, a Spotify részéről viszont komoly marketingértékkel bír ha egy Mbappé vagy Messi viselik hetente kétszer a mellkasukon a logójukat. Én így kötöttem volna szerződést, de nyilván ezt tudni nem tudhatjuk, csak logikusnak tűnik.
Egy csapatnak nem csak egy szponzora van, hanem 10-20. Ha nem is fizet mindegyik evi soktíz, száz milliot, akkor is pénzekről beszélünk. Új szponzor mindig fér, különösen mostanában szerintem, a Barca nem túl keresett az elmult evekben. Hova? Mezre, csak nem középre. Stadion bannerekre. Reklámszpotokra, eventekre, fan contentbe, és ez a lista még hosszú.

3. Mindegy, hogy ki osztja őket, ha nőnek, akkor több jár. Messivel szerintem relatív értelemben garantálható a pozitív nézettségi változás. De gyanítanám, hogy eredőben is inkább növekedő pályára állna. Szerintem Messinek nagyobb a nézettsége globálisan, mint 18 spanyol csapatnak együttvéve. De ha az érkezése ellenére is csökkenne, akkor is igaz: ugyanúgy, mint a meccsjegy bevételeknél, hiába csökken, a tervezhető Messivel többet mutat, mint Messi nélkül, tehát az érkezésével egy plusz netto bevétel jön. Remélem érthető a logika.

És szerintem sok apróság van még, amikről nem beszéltünk, pedig azok is összegek, és azok is nőhetnek Messi érkezésével. Ki tudja mennyi ilyen van.. valamennyi apró mezeladásból, hakni meccsekből, BL továbbjutásból.. ezeknek az értéke/összege mind potenciálisan növekedhet, ha Messi jön.

De persze garanciák semmire nincsenek, egyszerűen csak nekem egyértelműen úgy tűnik, hogy többet hozna a konyhára közvetlenül is Messi, mint amennyit vinne. Ha valóban elfogadna egy évi 25ös bruttót, és amúgy meg ingyen jön. Hiszen erről a szituról beszélünk, és mégegyszer: 1000 millió eurós éves költségvetésnél 25 millió nem nagy mozgás, 2-3%os növekedés. Globális értelemben az egyik legnagyobb, legkövetettebb, legkeresettebb sztár érkezne.

Mas megkozelitesbol:
A klub szerint 100millios nagysagrendu tobbletbevetelt jelentene. Ha leosztjuk harommal, mert Laportáéknál mindent illik igy kezelni, akkor is még bőven a 25 felett vagyunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 23:38:17

Érdekes, én meg jhv hoznék, mert iszonyú egyoldalas a csapat és szörnyület nézni, ahogy Raphi cselezne, de nem tud, Kounde meg nem megy előre, így megszűnt a jobb oldal.

Nálam a kretív szervező kp már megvan a csapatban, szerintem pont Raphi lenne, jobbszélső Dembele, bal oldalon Fati (vagy akárki).

Szerintem minden pénzt, ami csak van a világ top5 25év alatti jhv kell költeni, mint anno Dani Alves, aki ahogy jött összeállt a többi csapatrész is. Gondolom millió szempontból körbe kéne járni ki lehetne jó, én spec. Frimpongért robbantanék bankot.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.22. 23:24:46

bence0330 írta:
2023.04.22. 23:01:56
Oké, hogy Koeman éra volt, szóval nem tuti, hogy igazságos, de emlékszem Pedrire, mikor csak Messinek mert passzolni, és a változásra, ahogy kinyílt a játéka és klasszis játékos lett hirtelen belőle, mikor nem volt ilyen kötelessége.

Mondjuk 2 évvel fiatalabb volt, első szezonja a felnőtteknél, mellette Messinek olyan gravitációja van/volt a pályán, hogy még az ellenfelek is neki passzoltak:D

Viszonyom Messihez egyértelmű, hiszen utolsó éveiben egy kezemen meg tudom számolni, hányan próbáltuk védeni, kiállni itt mellette.
De most már én sem hoznám vissza.
Nem is tudom megmagyarázni miért nem, talán mert nem tudnánk olyan csapatot rakni alá, hogy kidomborodjon a tudása, és tudna segíteni.

Ehelyett inkább amit írsz is, kellene találni olyan kp-t, aki kreatív, tud irányítani (nem úgy, ahogy Busquets...), de közben ütközni és képes illetve hajlandó védekezni. Sok sikert ehhez a feladathoz:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.22. 23:01:56

Oké, hogy Koeman éra volt, szóval nem tuti, hogy igazságos, de emlékszem Pedrire, mikor csak Messinek mert passzolni, és a változásra, ahogy kinyílt a játéka és klasszis játékos lett hirtelen belőle, mikor nem volt ilyen kötelessége.

Én ilyesmitől is eléggé félek. Oké, hogy mondjuk megértenék egymást, de milyen áron, ha megint egysíkúvá válna pl. az ő játéka...

Plusz Lewy is 16 percet ült a padon 2023-ban sérüléssel, betegséggel, rossz formával. És még csak n em is volt Xavi haverja. Nem hiszem, hogy kezelni tudja. Én rettegnék ettől az egésztől, hiába imádtam és imádom most is. A vezetőség helyében én minden energiámat a támadóink mentális gátjainak felszabadításába fektetném, akármilyen szélsőséges megoldás kell hozzá, plusz 1-2 költséghetékony igazolással kiegészíteném azt a szekciót. Mert ha nem is világklasszis (bár Lewy még az is), de jó játékosaink vannak azért elöl, vagyis azok lennének ha legalább megközelítenék a saját tudásuk tetejét. Lewy, Fati, Torres kb 10-20%-ot hoz magából fél éve, Raphinha pár hónapja olyan 60-70-et, Dembélé közelíti legalább időről-időre a saját plafonját, csak hát őrá meg nehéz stabilan számítani, még akkor is, mikor egészséges, nemhogy akkor, amikor nem. Ha ezeket a játékosokat felhoznánk, egészen máshogy nézne ki a támadójátékunk, felérnének pár remek igazolással, ingyen.

Gránithoz hasonlóan látom a dolgot abban a tekintetben, hogy bőven egy kreatív középpályás hiányzik a legjobban. Felőlem maradhatna lyukas a jobbhátvédposzt is, ha jönne valaki, aki legalább Pedri szintje, és mondjuk jobb korú, mint ő. Az ő kiesése az, amit nem tudunk sehogy megoldani most, és emiatt akadozik méginkább a támadójáték.

Nyilván Messi lehetne ilyesmi poszton-feladatkörrel hátrébb, de akkor úgy menne át rajtunk mindenki, mint kés a vajon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 22:50:11

Andris írta:
2023.04.22. 22:20:39

De Messi ingyen jön, ez nekünk így mindenestől évente 25 millióba kerül, bruttó. (elvileg) Évi 25 millió euró plusz bevételt kell generálni az érkezésével közvetlenül, hogy nullán legyünk. A klubnak nagyságrendileg 800-1000 millió eurós bevétele van éves szinten, asszem. Ezek döntő többsége jegybevétel, szponzorációs összeg, és közvetítési jogdíj. 1000 millión nagyon nagyon keveset kell csak arányosan növelni, hogy kijöjjön a +25 millió. Jegyeladások szerintem nőnek, a közvetítési jogdíjak egyértelműen nőhetnek (ha megfelelő szerződéseket kötöttünk, flex részekkel), a szponzoroknál meg nem csak a régiek nőhetnek flex részekkel, hanem jöhet akár új is Messi miatt. És akkor még ott lehet akár a BL is, minden újabb kör sokmillió eurót hoz a konyhára, amit túlélünk, kezdve a csoport továbbjutással.
Éves szinten a fizuját kitermelni így nem lenne nagy dolog.
Ez leírva tök jól hangzik, de:

1. Nem tudom hogy várnánk több pénzt a jegyekből, amikor egy 55 ezres stadionba költözünk (amit amúgy bérlünk, tehát ez is egy plusz költség, ami eddig nem volt). Laporta meg nem fogja 75%-al megemelni a jegyárakat.
Mellesleg Messi nélkül is a Camp Nou-ban a legmagasabb az idei átlagnézőszám, szerintem nem nyerünk vele annyit.
2. Hova akarunk új szponzorokat? A Spotify-al hosszútávú szerződésünk van, amiben feltételezem nincs olyan kitétel, hogy ha Messi is jön, akkor többet fizetnek. Plusz a stadion-költözés miatt én abban sem vagyok biztos, hogy idén fizetnének a stadion névért, mivel nem ott játszunk.
Sok eladnivaló nincs, volt téma valami kriptos-cég, de ha jól rémlik velük is már megállapodtunk.
3. A közvetítési pénzeket ha jól tudom a Liga osztja szét, szerintem hiába nézik többen a meccseinket, ha magának a Ligának a nézettsége csökken.

És még mindig ott van a fizetési sapka, ha Messi-re rászánunk 25 misit, azt csak úgy lehet, hogy azt a 25-öt valamelyik másik játékoson/poszton megspóroljuk. Márpedig elég nagy luxus lenne egyetlen játékosba fektetni (vagy elverni, nézőpont kérdése) egy ekkora összeget.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.22. 22:29:05

Andris írta:
2023.04.22. 22:20:39
LG írta:
2023.04.22. 21:57:59
A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Őszintén szólva én nem igazán érzem, hogy a spanyol kicsik ellen jók lennénk. Mármint összességében igen, így vezetünk nagy előnnyel. De a gólok, a támadójáték, különösképp a támadó játékosok, az maga a borzalom.
Lewában már nem vagyok biztos, de Messi egy jó csapattal maga körül szerintem még bármilyen szinten, a BLben is megállná a helyét. DE, különben sem az a cél, hogy BLt nyerjünk. Az a cél, hogy tovább tudjunk jutni a csoportból, esetleg az, hogy lehetőleg csak top10es csapat ejthessen ki minket. Az európai foci krémjébe nem fogunk visszakeveredni 1-2 év alatt sehogy, semimlyen körülmények közt, ezt éppeszű ember nem várhatja. Majd 5 év múlva, mikorra beérik a fiatal gerince a csapatnak, és lesz normális lehetőség igazolni, meg normális felkészülés nyáron (alamizsna-haknik helyett).
Én sem gondolom, hogy rövditvávon BL-esélyes csapatunk lehet, ezért nem is igazolnék olyan játékosokat, akikben csak rövidtávon lehet gondolkodni. Főleg nem Messit. Ő volt az, aki évegik lélegeztetőgépen tartotta a haldokló csapatot. Elment, véget ért egy korszak, és elkezdett épülni egy új csapat. Most kapcsoljuk vissza a lélegeztetőgépre a csapatot, hogy aztán kév múlva újra meg kelljen tanulnunk Messi nélkül élni? Nem hinném, hogy erre van szükségünk.

Ráadásul nagyon aggasztónak tartom, hogy milyen hírek jönnek, mert azt veszem ki belőlük, hogy Laporta mindenáron azonnali javulást akar, nem törődve, hogy hosszútávon mekkora árat fizetünk ezért.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.22. 22:20:39

LG írta:
2023.04.22. 21:57:59
A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Őszintén szólva én nem igazán érzem, hogy a spanyol kicsik ellen jók lennénk. Mármint összességében igen, így vezetünk nagy előnnyel. De a gólok, a támadójáték, különösképp a támadó játékosok, az maga a borzalom.
Lewában már nem vagyok biztos, de Messi egy jó csapattal maga körül szerintem még bármilyen szinten, a BLben is megállná a helyét. DE, különben sem az a cél, hogy BLt nyerjünk. Az a cél, hogy tovább tudjunk jutni a csoportból, esetleg az, hogy lehetőleg csak top10es csapat ejthessen ki minket. Az európai foci krémjébe nem fogunk visszakeveredni 1-2 év alatt sehogy, semimlyen körülmények közt, ezt éppeszű ember nem várhatja. Majd 5 év múlva, mikorra beérik a fiatal gerince a csapatnak, és lesz normális lehetőség igazolni, meg normális felkészülés nyáron (alamizsna-haknik helyett).
brazilfan írta:
2023.04.22. 21:13:07
Köszi az infókat, nem tudtam, hogy a 75 ezer már teltháznak számít, ez az arány a színházakban, mozikban másként van.
Azt hiszem, hogy a bevételek esetleges növekedése nem jelentene anyagi hasznot, hanem “csak” tompítaná a visszahozatala miatti kiadásokat, persze ez sem lenne megvetetendő.
Közben meg nem tudni, hogy mennyi van még benne, szerintem ő maga sem tudja, és lehet, hogy nem is akarja tudni. Az biztos, hogy rég volt utoljára sérülése, és továbbra is komoly hatással van a meccsekre, szóval akár még évekig is játszhatna, ezzel viszont elveszi a helyet más, mások elől, persze most nagy bajban lennék, ha meg kellene neveznem, hogy konkrétan kik azok, akik az űr betöltésére készülődnek.
Szívesen! :) a 75re nem esküszöm meg amúgy, de 78as meccsekre már sokszor láttam a teltház jelzőt a katalán sajtóban.

Figyi, nemtom nézted-e lentebb egy-két hsz-el, de abból indult a téma, hhogy Messinek bruttó 25 milliós évi fizut ajánlunk (ez a Laporta féle plafon), és a klub amúgy 100-200 millió eurós bevételnövekedést vár az érkezésétől.
Utóbbit én nem a nagyságrendjét illetően nem kommentálnám, mert nincs elegendő ismeretem.

De Messi ingyen jön, ez nekünk így mindenestől évente 25 millióba kerül, bruttó. (elvileg) Évi 25 millió euró plusz bevételt kell generálni az érkezésével közvetlenül, hogy nullán legyünk. A klubnak nagyságrendileg 800-1000 millió eurós bevétele van éves szinten, asszem. Ezek döntő többsége jegybevétel, szponzorációs összeg, és közvetítési jogdíj. 1000 millión nagyon nagyon keveset kell csak arányosan növelni, hogy kijöjjön a +25 millió. Jegyeladások szerintem nőnek, a közvetítési jogdíjak egyértelműen nőhetnek (ha megfelelő szerződéseket kötöttünk, flex részekkel), a szponzoroknál meg nem csak a régiek nőhetnek flex részekkel, hanem jöhet akár új is Messi miatt. És akkor még ott lehet akár a BL is, minden újabb kör sokmillió eurót hoz a konyhára, amit túlélünk, kezdve a csoport továbbjutással.
Éves szinten a fizuját kitermelni így nem lenne nagy dolog.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.22. 21:57:59

A BL-ben meg az egyik nagyobb flop lenne, mint a másik. A spanyol kicsik ellen meg már így is jók vagyunk. Akkor meg minek Messi? Csak hogy menjen a nosztalgiavonat? :roll:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.22. 21:25:22

Andris írta:
2023.04.22. 21:06:10

Mondjuk en a hajtas mennyiseget pont nem hianyoltam Lewatol iden. Dolgozott o teljes gozzel ott elol.
Bar az utobbi hetekben lehet, hogy neki is alabbhagyott a jatekkedv.

En el tudom kepzelni oket egyutt, igazabol. No meg nem is kell nekik allandoan jatszani, azert erre is oda lehet figyelni majd, ha augusztusban tiszta lappal indulunk.
Lehet igazad lenne és elbírná a csapat, de hozzáteszem azért Dembelének sem erőssége a folyamatos védekezés, így ez azért elég komoly mennyiségű védekező feladat lenne a többieknek, és sok segítséget meg úgy tűnik nem kapnak, mert minden átigazolás pletyka az érkezők kapcsán olyan 32-35 éves játékosokról szól, akik karrierjük csúcsán túl vannak, de a fizetésük még elég magas lenne, így a jelenlegi keretből sok játékost kéne eladni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése