Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.22. 09:06:43

Andris írta:
2023.05.22. 08:49:55
...
A hivatalos bejelentéseket leszámítva minden pletyka.
Mert bár Fabrizio Romano ír sok mindent, de az, hogy "Gündogan tárgyal a Barca-val", ma pedig "Megint a City-vel tárgyal" nem egy nagyon erős információ. Majd a "Here we go lesz az" néhány hét múlva. Teljesen értelek, s igazán nem is mondtam ellen neked, de kicsit árnyaltabbnak látom a dolgot.

Az, hogy ne írjunk hülyeségeket s tegyük hozzá a magunkét, nem csak ennek a topicnak, hanem alapvetően a fórum tisztaságának és értékének alapja is.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

A @sport szerint Xavi Ferrán-t és Ansu Fati-t is el szeretné adni. Ferrán távozására még látok esélyt, de félek, hogy ebből az Ansu-s ügyből egy csúnya sztori is lehetne. Nem tartanám amúgy hülyeségnek, hogy kölcsönbe kerüljön valahova, ahol picit magára találhat. Persze itt is sok a kérdőjel.
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.22. 08:49:55

fanbarca írta:
2023.05.22. 08:28:30
Ez mind szép és jó, viszont ennek a topicnak pont az a lényege, hogy az átigazolási pletykák alapján lehet cseverészni. Ha csak annyit írnánk ki, mi milyen irányt látunk elképzelhetőnek, 1 hét alatt kifulladna a beszélgetés.

Én szeretem az uborkaszezont, ezt a részét is, mert csomó lehetséges irányról lehet hallani és gondolkodni. Értem, hogy lehet ezt strukturáltabban is csinálni, de aki ezt nem élvezi, olvassa a többi topic-ot.

Illetve mikor – már nem emlékszem ki – rendszeresen összegyűjtötte és megosztotta a reggeli hírmorzsákat, az kifejezetten érdekes és hasznos volt.
Na ez az amit nagyon rosszul gondolsz. Ennek a topicnak nem az a lenyege, hogy pletykak alapjan csevereszhess. Ennek a topicnak az a lenyege, hogy a hazai szurkolok kitargyalhassanak minden Barca atigazolassal kapcsolatos dolgot. Ebbe maximum erintolegesen, vagy meg ugy sem tartoznak bele a szedettvedett pletykak, ugyanis ezek tobbnyire kitalaciok, es semmi kozuk a valosagban a klubhoz. Sok dologrol egesz konnyeden meg lehet allapitani, hogy mennyi alapja van, de sokrol meg nem. Ezert nem is igazan tiltunk semmit.
Viszont ez a topik muszaj hogy hasznalhato es elvezheto legyen mindenki szamara. Neharagudj, de rohadtul nem ugy mukodik a dolog, hogy ami neked megfelel, az legyen, a tobbiek meg olvassanak mas topikokat. Muszaj megtalalni egy kompromisszumos kozeputat, es hogy ezt ne kelljen nekunk nehez munkaval korbejarva es nyilvan amugy is tokeletlenul szabalyozni, ezert jelenleg mindenki felelossege, hogy sajat megitelese szerint arra erdemes dolgokat rakja csak be, es csak akkor, ha van is mit mondania rola. Tolem lehet valaki, aki osszegyujti a hireket es berakja ide (bar erre vannak dedikalt oldalak), de annak az illetonek ezeket a merlegeleseket sokszorosan meg kell csinalnia.
Megegyszer megismetlem: ebben a topicban valahogy ossze kell tudni egyeztetni az igenyeit azoknak, akiknek minden napra kell valami szaftos bulvar, meg azoknak, akik szeretnenek a lehetosegekhez merten a realitas talajan maradni, es csak azokrol beszelgetni bovebben.
Valoszinuleg sokan masok is tobbnyire innen tajekozodnak, pont ezert is lenne jo, ha nem kerulne be ide tisztesseges forraskritika nelkul semmi. Ami nem jelenti azt, hogy semmi nem kerul be, de azt se, hogy minden. Es azt is jelenti, hogy aki valamit megosztana ezzel a kozosseggel, az szanjon ra legalabb nehany percet, es nehany gondolatot, ne csak bemasolja ide akarhonnan az akarmit.

Ezt is megismetlem: nem tiltunk semmit, de ha azt latjuk, hogy a eltolodnak a dolgok valamelyik szelsoseg iranyaba, akkor beszelgetni fogunk rola a kollegakkal, es kitalaljuk, hogy lehet valtoztatni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.22. 08:28:30

Ez mind szép és jó, viszont ennek a topicnak pont az a lényege, hogy az átigazolási pletykák alapján lehet cseverészni. Ha csak annyit írnánk ki, mi milyen irányt látunk elképzelhetőnek, 1 hét alatt kifulladna a beszélgetés.

Én szeretem az uborkaszezont, ezt a részét is, mert csomó lehetséges irányról lehet hallani és gondolkodni. Értem, hogy lehet ezt strukturáltabban is csinálni, de aki ezt nem élvezi, olvassa a többi topic-ot.

Illetve mikor – már nem emlékszem ki – rendszeresen összegyűjtötte és megosztotta a reggeli hírmorzsákat, az kifejezetten érdekes és hasznos volt.
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.21. 23:36:33

Srácok, ez végülis nem off, mert a források megbízhatósága szerintem teljesen passzol ehhez a topikhoz, de ettől függetlenül kicsit meddőnek látom a vitát, és akik azt írják, hogy teljesen lehetetlen pontosan belőni források valódi megbízhatóságát: nyilvánvalóan igazuk van.

Alapvetően azért írtam pirossal 1-2 napja, amit írtam, hogy valami szintet tartsunk meg a topikban, ahogy általánosan a fórumon is törekszünk erre:
Ez alapján muszáj mindenkinek berakni a forrást, alaposan megjelölve. Jelenleg ez az egy szabály van.

Viszont (és ez nagyon fontos, olvassátok el alaposan, némelyikőtök akár kétszer is):
Se bezárni nem akarjuk a topikot, se elérni azt, hogy valamiféle hírgyűjtő oldallá rútuljon.
Nem akarjuk, hogy csak a klub hivatalos közleményei jelenjenek meg, sem azt, hogy mindenféle átigazolási hírmorzsa, pletyka azon melegében ide kerüljön.
Nem szeretnénk új, kőbe vésett szabályokat egyelőre, se up to date feketelistát kreálni híroldalakból és twitter fiókokból.


De mivel ez a topik izzani fog mostantól augusztusig, néhány jó tanács, megfogadandó, megfontolandó gyakorlat következik. Azért bátorkodom ezeket megírni, mert kerek húsz éve fogyasztom aktívan a Barcával kapcsolatos híreket, a spanyol és katalán sportsajtót, no meg vagy 15 éve moderálom ezt a fórumot is.

1. A fórum alapvetően arra való, hogy a (lehetséges) igazolásokat kitárgyaljuk. Nincs szükség rá, hogy napi szinten berakja ide bármelyikőtök a friss híreket. Olvassátok el őket, mérlegeljétek, hogy szerintettek mennyire reális, mennyire előrehaladott, és végül hogy mennyire érdekes. Ha nektek mindhárom pipa, de vannak kétségeitek, vagy valamiért ki akarjátok tárgyalni, akkor jöhet. Ha viszont nincs róla érdemi mondanivalótok, akkor majd berakja valaki olyan, akinek van. Vagy nem kerül be a fórumra, hiszen nem kell hogy mindenáron itt legyen.

2. Arra semmiképp nincs szükség, hogy egyszerre 5 független dolgot megosszatok, se arra, hogy ez minden nap, vagy minden második nap megtörténjen. Ide beszélgetni jövünk, a fórum erre van, a hírek olvasására meg azok az oldalak vannak elsősorban, amiket amúgy forrásként jelölnénk meg. Szóval persze, jöjjenek a hírek, beszéljünk róluk, de érzésre próbáljátok belőni azt, hogy mit, mennyit, és milyen gyakran érdemes itt megosztani.

3. Twitterről lehet ugynaúgy megosztani (egyelőre) dolgokat, mint valódi sportsajtóból, ugyanakkor ezekre is érvényes minden szabály és jótanács. Ezen felül muszáj figyelembevennetek, hogy ők ugyanúgy a követőikből élnek, mint az újságírók az olvasóikból, van viszont komoly különbség szerintem: a sportsajtót (jó esetben) valódi szakújságírók írják, akik a témához és az újságíráshoz is értenek, ezen felül egy valódi sajtóorgánum (és cikkei, állításai, ezek írói) számonkérhető, számos törvény vonatkozik rá, míg a social media ehhez képest szinte teljesen szabályozatlan. És az se mellékes, hogy egy sportújság (vagy online verziója) akkor is fogyasztott termék, ha nem minden cikk keresi a legnagyobb szenzációkat, vagy ha nincs minden egyes nap valami ilyen benne, míg egy twitterfiókra ez közel sem igaz. Szóval ezek fényében lehet nyugodtan gondolkodni rajta, hogy vajon mennyire is kell őket előnyben részesíteni, még akkor is, ha néha bejön, amit írnak, és akár órákkal (lol...) előbb megjelenik ott valami, mint amúgy. Nem maradtok ám le semmiről. :wink:

4. Forráskritika: bármit olvasol, az jó eséllyel nincs úgy. De tényleg. Ezt általánosságban írom, nem csak a sportra, mindenre igaz: az interneten található összes információ fele, egyesek szerint több mint kétharmada totális kamu, légbőlkapott hülyeség, simán csak rossz info, vagy részigazság természetéből kifolyólag teljesen rossz következtetésekre sarkall bármely embert.
Ha valamit bárhol olvasol, mindenek előtt kezdj el azon gondolkodni, hogy a leírtaktól teljesen függetlenül ez mennyire reális dolog, mennyire logikus dolog, és ha esetleg valami nem teljesen hétköznapi, akkor a forrásod számára vajon milyen hasznot hajt ennek a megosztása (és hogyan).

Specifikusabban a focis, és Barcás hírekre, átigazolási hírekre pedig:
Bárhol is olvasol bármit, menj utána. Keresd meg az eredeti forrást. Hol jelent meg először? Ha valaki mondott valamit, akkor ki volt, mikor, milyen helyzetben? Hol található az eredeti szöveg (pl hang, video, vagy az eredeti kérdező riporter saját írásában)?
Ha nem található megjelölt forrás (mármint nem egy link, hanem egy személy), akkor vajon mennyi hitelt érdemel?
Ha egymástól átvett dolgok, és valaki hivatkozik valaki másra, akkor kövesd le ezt a láncot a végéig.
Régóta ismered a sajtóterméket, vagy twitter fiókot? Rég követed? Mennyire jött be amit eddig olvastál tőle?
És még lehetne folytatni, de már kifolyik a szemem. A lényeg, hogy először mindent magatok gondoljatok át, amit olvastok. Gondolkodjatok önállóan. És ha még mindig érdemesnek találtatik a hír, pletyka, akkor kezdjetek utánajárni rendesen. És majd aztán lehet megosztani (lehetőleg eredeti, lekövetett, alaposan elolvasott forrással együtt).
Tudom, ez munkának hangzik. És igazad is van: nem kell hozzá 10 óra, de nem is csak egy ctrl c - ctrl v, és nem másfél perc. Ha ennél többet nem szánsz rá, inkább meg se oszd itt.

Általánosságban évtizedes tapasztalat: a Marca, a Mundo a két leginkább megbízható forrás, a spanyol csapatokkal kapcsolatban, attól függetlenül, hogy a madridi és barcelonai óriások házi sajtójáról van szó. Ezt követik a Sport, az AS az online dolgok közül. Emellé lehet szemezgetni Gazettaból (Olaszország), Bildből (Német), és vannak még hasonló nagy kaliberű dolgok minden országban. A google translate link alapú oldalfordítója csodákra képes. Viszont ezen oldalak hasábjain is fontos alaposan elolvasni és mérlegelni a dolgokat, es a körítésből, a megjelölt információforrásból, a megfogalmazásokból következtetni a hír komolyságára vagy egy ügy előrehaladottságára.
A speciálisan igazolási híreket gyűjtő oldalak, a speciálisan egy-két csapatra koncentráló oldalak, a híreket cikkeket leginkább csak máshonnan megosztó-fordító oldalak általánosságban(!) nem jó hírforrások. Az Eurobarca természetesen kivétel. :D

Ez sok-sok jótanács, de mindenkinek ajánlom azt, hogy a legtöbbet lehetőségeihez mérten fogadja meg, hátha egy mindenki számára kielégítő fórum élményt kapunk ebben a topikban.
Önmagukban híreket viszont semmiképp ne osszatok meg (még az fcbarcelona.com-ról se), csak ha van tartalmas mondanivalótok róla. Ide nem híreket gyűjtünk (alapvetően), hanem beszélgetéseket indítunk és folytatunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.21. 18:37:28

Szerintem bármilyen forrásra hivatkozik valaki, azt azért teszi, mert tetszik neki, amit benne írnak. Éppen ezért engem a forrás nem is nagyon érdekel, inkább a vélemény, amivel vagy egyetértek, vagy nem. A klubvezetésben is dobálóznak a nevekkel, mi miért ne tennénk. A forrás engem csak akkor érdekel, ha valaki tényként jelent ki valamit. Valaki biztosan érkezik, valaki már aláírt. A többi meg csak fantázia, ami vagy megvalósul, vagy nem. Mivel még nem tuti, úgy is kezelem, és mint lehetőség foglalkoztat, nem az, hogy kacsa-e vagy nem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.21. 18:11:56

Chino írta:
2023.05.21. 18:00:54


Ebben teljesen egyetértek. Ennyi erővel zárjon be a topic és csak nyáron meg télen legyen nyitva, vagy amikor már labdával pózolnak a pályán. Nyilván lehet szűrni a pletykákat és nem hitelt adni a Daily Mail-nek vagy Sun-nak, de amit már amit különböző médiumok egyaránt lehoznak lehet valóságalapja még ha olykor el is kell osztani kettővel.

Hát régen pont így volt, pont az ilyenek miatt, hogy ne legyen mindenféle bors, blikk cucc idehányva.
Jobb is volt szerintem.

Te sem érted amit írtam.
Ott a Di Maria esete, 2015 óta minden nyáron ide van igazolva, miközben nem.
Rabiot szintén, erre még a héten is ide lett rakva egy Rabiot-os hír, nem merül fel senkiben, hogy ezek a klasszik uborkaszezonos hírek?
Ezekre mondom, hogy szelektáljunk, meg aminek kb nulla realitásalapja van, azokat említsük meg max.

Ülnek a firkászok, gondolkoznak, aztán előveszik ugyanazt a mappát mint minden évben, és akkor jah tényleg, Rabiot, na őt eladjuk idén is a barcának.
Ezek így mennek.

De írtam, ezen könnyen átlendülök, ez meg a hátországos topik is olyan, hogy 99%-ra tudom, ha új hozzászólás van, az kihez köthető.
Unalmas, csak ennyit akartam írni.
De igazatok van, nem fogok belekattintani, és hergelni magam ezeken.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.21. 18:00:54

gránit írta:
2023.05.21. 17:01:18
Ha csak a hivatalos, bejelentett dolgokról beszélnénk, akkor be is lehetne zárni ezt a topicot. Szerintem addig nincs gond ezekről beszélni, amíg nem tényként kezeljük a pletykákat, hanem csak megfogalmazzuk, kit igazolnánk le, és erről pletykák is felröppennek. Némelyik biztosan igaz, gondoljunk csak a múltbeli igazolásainkra, amiket szintén öveztek pletykák. Nem biztos, hogy valami kacsa, csak azért, mert még nem jelentették be hivatalosan.
Ebben teljesen egyetértek. Ennyi erővel zárjon be a topic és csak nyáron meg télen legyen nyitva, vagy amikor már labdával pózolnak a pályán. Nyilván lehet szűrni a pletykákat és nem hitelt adni a Daily Mail-nek vagy Sun-nak, de amit már amit különböző médiumok egyaránt lehoznak lehet valóságalapja még ha olykor el is kell osztani kettővel.

Gündögannal kapcsolatban a legújabb hír, hogy a City kétéves szerződést kínálna neki, azonos fizetéssel, így jó esély van rá, hogy marad. Amiatt akart mindenképp váltani, mert csak egyéves kontraktust adtak volna neki, ami az ő korát tekintve érthető. Itt kapott volna egy 2 plusz 1 éveset még ha alacsonyabb bérért is. Most ez elég komoly veszélybe kerül.
Kimmichről azt nyilatkozták Németországban, hogy a Bayern semmilyen érdeklődésről nem tud. Nyilván ez így nem igaz, de ez kb. azt jelentheti, hogy hallani sem akarnak az eladásáról vagy olyan árat kérnek, ami részünkről felejtős.

Jobb hátvéd szerintem nem biztos, hogy kellene. Nem igazán van olyan aki elérhető és minőséget is képvisel. Egy Foyth 42-45 millióért nem hiszem, hogy annyira kisegítene minket.
Ki lehetne próbálni Araujót, ha egy jó közepes teljesítményt lehoz már beljebb vagyunk, 1-2 év múlva már Fort is szóba kerülhet.
Elég ígéretes a srác, itt egy kis video a Bayern elleni U-19-es BL meccsről, aig 16 évesen.

https://www.youtube.com/watch?v=V0w5lfXNkDI
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.21. 17:28:31

Hogy mi igaz, mi nem, azt nem tudjuk. Teljesen szubjektív, kinek mi a szelektálható. A szelektálás meg azért is bajos, mert többféle verzió is lehet lehetséges. Lehet, hogy az egymást kiütő pletykák valójában mind lehetséges forgatókönyvek, és bármelyik verzió megvalósulhat. Miért ne lehetne téma, ki melyiket választaná? Még a klub sem tudhatja ezeknek a végkimenetelét, szerintem nem probléma, ha a szurkolók azt fejtegetik, szerintük melyik lenne a helyes. Nyilván azt szelektálja mindenki, amit szívesen látna megvalósulni.

Lehet, hogy Dembelé marad, lehet, hogy nem. Lehet, hogy még a klubvezetés sem tudja. Ők is gondolkodnak, mi is. Miért ne tennénk, miért ne játszanánk el a gondolattal, hogy ki érkezhetne? Amíg nem kezeljük ezeket tényként, addig szerintem teljesen jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.05.21. 18:00:59-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.21. 17:23:28

Nem erről beszéltem, bár ez is kiolvasható belőle persze.

Szelektálás a kulcsszó, amire próbáltam utalni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.21. 17:01:18

Ha csak a hivatalos, bejelentett dolgokról beszélnénk, akkor be is lehetne zárni ezt a topicot. Szerintem addig nincs gond ezekről beszélni, amíg nem tényként kezeljük a pletykákat, hanem csak megfogalmazzuk, kit igazolnánk le, és erről pletykák is felröppennek. Némelyik biztosan igaz, gondoljunk csak a múltbeli igazolásainkra, amiket szintén öveztek pletykák. Nem biztos, hogy valami kacsa, csak azért, mert még nem jelentették be hivatalosan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.21. 16:20:57

Nagybarcelona írta:
2023.05.21. 06:46:12

Akkor fölösleges is ide híreket hozni, itt a hivatalos oldal, ezen majd megírják a tènyeket.

https://www.fcbarcelona.com/en/
Fején találtad a szöget.

Nem tudom mi értelme van beírkálni ide napi 15 hírt, amik keresztbe ütik egymást.
Lehetne mondjuk értelmezni, és mérlegelni, egy adott hír megéri-e a megosztást.
Nem pedig amiben benne van a barcelona, transfer keresőszó, ide beírni.

Mert vitát nem képez, diskurzust nem nagyon indítanak el ezek.

Nem tudom, de talán megfigyelted már, hogy ezen hírek maximum 1-2%-a valósul meg adott formában.
A többi büdös nagy kacsa, kitaláció.

Fogalmunk sincs mi megy a háttérben, ezeknek a firkászoknak sincs semmi fogalma róla.
Ha lenne, akkor most egy Neymar-Morata-Messi-DiMaria sorral fociznánk, a real meg az MBappé-Haaland duóval riogatna pl.

Csak azt mondom, aztán vagy megfogadod, vagy nem, hogy szelektálni érdemes, és megosztani azt az 1-2 hírt per nap, amiről egyáltalán lehet beszélni.
De ha ez így jó, hogy minden Barcelonaval kapcsolatos hírt ide berakunk (mintha mindenki más nem tudná ezeket 10 másodperc alatt megtalálni), mindenféle kritika nélkül, akkor rendben.
És csak leírtam erről a hsz-gyártásról a véleményem, többet nem teszem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.21. 15:05:56

Ez a tegnapi meccs is ( oke tétnélküli ezzel egyutt ) a legrosszabb nemzetközi formankat idézte, nekem … kicsit komolyabb ellenfél minden sorban es
Stegen bravúrok de hiába
Ingatag védekezés
Középpálya kevés
Elol a pedig legkatasztrofálisabb , gyakorlatilag a full támadósor a legjobb 5 támadóval es teljes homaly merre van a kapu .. mindez MÁJUS végén 1 ev közös játék utan !

Szerintem nagyon egyszerű a képlet, nincsenek csodák :
Vagy tudunk erősíteni - főleg a közepétől elore fele- minőségi játékosokkal Messi, Gundogan, Kimmich , Carrasco … es versenyzünk a duplaért !
Vagy fel középszerű megoldások es reméljük h a Real hasonlóan gyenge szezont fut majd a bajnokságban ( ami nem valószínű )

Olvasva Alemany céljait reménykedem h az előbbi tud megvalósulni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.21. 12:53:31

Egyelőre sajnos nem nagyon jönnek olyan nevek, akik igazi előrelépést jelenthetnének. Messit a klub mindenáron vissza akarja hozni, kérdés, hogy ez mennyibe fájna, és mennyire akadályozna további igazolásokat. Mert elég sok poszt foghíjas. Középcsatár kell. Lewandowski még mindig nagyszerű, de ő van egyedül erre a posztra. Busquets távozik az egyébként is létszámhiányos középpályáról. Kimmich-nek nagyon örülnék, de a Mundo Deportivo arról ír, hogy hosszabíbtani akarunk Dembelével, így kétséges, hogy a Kimmich dolog a cseréről mennyire komoly.

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... mbele.html
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.21. 12:04:00

MessiNeymarSuarez írta:
2023.05.21. 11:18:54
Hogy kik azok akik csak tippelgetnek, és kik azok akik valós forrásokkal rendelkeznek azt szerintem sosem tudjuk meg, mindenesetre eléggé kaotikus helyzetek lehetnek az átigazolási szezonban és ha valami nem bizonyosul igaznak nem feltétlen jelenti hogy nem volt rá realitás.
Elég ha Alemany esetét megnézzük, ha nem lett volna hivatalosan bejelentve akkor rengeteg forrás megégett volna a "BREAKING Alemany távozik" majd 2 nappal később" Alemany mégis marad, meggondolta magát" storyból , pedig valóban így volt :lol:


Kövezzetek meg de amúgy megfelelő pótlás esetén én az egész Torres-Fati-Dembele-Rafinha négyest eladnám mert valahogy egyikükben sincs meg az amiért hosszútávon egy TOP Barcában helyük lenne, ezekből egyedül Rafinha aki kilóg deő viszont komoly piaci értéket is képvisel.

Fati-Torrest nem kell bemutatni, Dembele szintén folyton sérült, Rafinha pedig mezőnyben jó de cselben és kapu előtt 0, Fati-Torres a 0 kategória, Dembele-Rafinha pedig félszemű megoldások akikben sok a HA.

Liverpool mivel lecsúszik a BL-ről így a Firminho-Salah kettős hozható lehetne, mégha nem is vagyok nagy Salah rajongó, de lehet többet tudna nyújtani nekünk mint a Dembele-Rafinha kettős.
Firminhot jól lehetne rotálni Lewandowskival és ingyen hozható, Salah pedig 30 évesen lehet többet nyújtana nekünk mint a Dembele-Rafinha kettős ráadásul nagyon keveset sérült.

Balra meg bárki aki egyeneset tud rúgni a labdába kapu előtt, de pl a fél szezont sérült, fél szezont átbulizó Neymar is előrelépés lenne a mostaniaknál

Nem állunk amúgy rosszul, megvan a nagyon erős és fiatal mag, ehhez egy jobbekk-top kp- 2db épkézláb támadó igazolással összeállhatna egy nagyon komoly csapat ami a BL-ben is szintet léphetne.
https://barcauniversal.com/barcelona-bo ... -raphinha/
Lehet a klubnál is hasonlóan gondolkodnak

De Jong nyilatkozata. Kezdődik az új saga?
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ain-in-su/

Neves èrkezèsèt biztosra veszi a Dario Sport. (Gerard Romero is erről írt, Romano szerint Neves a Barcara vár)
Elvileg játèkos cserèről lesz szó (Fati vagy Abde+Dest. Tegnap Neves elbúcsúzott a közönségtől. Valószínűleg Kessie helyère èrkezne a rotációba.

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ben-neves/

"Gerard Romero is being used by the club to propagate rumors/news that is in the club's best interest"- La Senera
Akit èrdekel, olvassa el, hogy mièrt, persze az is csak egy vèlemèny.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.21. 11:18:54

Hogy kik azok akik csak tippelgetnek, és kik azok akik valós forrásokkal rendelkeznek azt szerintem sosem tudjuk meg, mindenesetre eléggé kaotikus helyzetek lehetnek az átigazolási szezonban és ha valami nem bizonyosul igaznak nem feltétlen jelenti hogy nem volt rá realitás.
Elég ha Alemany esetét megnézzük, ha nem lett volna hivatalosan bejelentve akkor rengeteg forrás megégett volna a "BREAKING Alemany távozik" majd 2 nappal később" Alemany mégis marad, meggondolta magát" storyból , pedig valóban így volt :lol:


Kövezzetek meg de amúgy megfelelő pótlás esetén én az egész Torres-Fati-Dembele-Rafinha négyest eladnám mert valahogy egyikükben sincs meg az amiért hosszútávon egy TOP Barcában helyük lenne, ezekből egyedül Rafinha aki kilóg deő viszont komoly piaci értéket is képvisel.

Fati-Torrest nem kell bemutatni, Dembele szintén folyton sérült, Rafinha pedig mezőnyben jó de cselben és kapu előtt 0, Fati-Torres a 0 kategória, Dembele-Rafinha pedig félszemű megoldások akikben sok a HA.

Liverpool mivel lecsúszik a BL-ről így a Firminho-Salah kettős hozható lehetne, mégha nem is vagyok nagy Salah rajongó, de lehet többet tudna nyújtani nekünk mint a Dembele-Rafinha kettős.
Firminhot jól lehetne rotálni Lewandowskival és ingyen hozható, Salah pedig 30 évesen lehet többet nyújtana nekünk mint a Dembele-Rafinha kettős ráadásul nagyon keveset sérült.

Balra meg bárki aki egyeneset tud rúgni a labdába kapu előtt, de pl a fél szezont sérült, fél szezont átbulizó Neymar is előrelépés lenne a mostaniaknál

Nem állunk amúgy rosszul, megvan a nagyon erős és fiatal mag, ehhez egy jobbekk-top kp- 2db épkézláb támadó igazolással összeállhatna egy nagyon komoly csapat ami a BL-ben is szintet léphetne.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.21. 10:58:32

FCBSteve
Így van. Van rengeteg tènyező egy transfer esetèben. Ha konkrèt tènyekre kíváncsi valaki, ott a hivatalos Barca oldal.

Troym: ahogy gondolod.
Ha elolvastad a híreket, Bernardo apja nyilatkozott a konkrèt ajánlatról. Morata pedig Xavi megkeresèsèről. Ha az èn vèlemènyemre vagy kíváncsi, a klub nem szerette volna ezt a 2 játèkost, Moratat a Reálos múltja, ára, teljesítmènye miatt, Silvát az ára miatt. Ezek a hírek jobban megmutatják mit szeretne Xavi, ès Alemany, valamint akart Jordi, gondolom ezèrt is vannak nèzeteltèrèsek. Bernardo kapcsán Xavi le is nyilatkozta, hogy nem volt a legjobb az átigazolási szezon, mert egy különleges játèkos nem èrkezett, Zubimendiről pedig tegnap nyilatkozott. Roberto, Alonso ès valószínűleg Garcia is marad, szóval nekem is megvan ezekről a vèlemènyem.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.05.21. 08:57:26

Troym írta:
2023.05.21. 08:36:36
Nagybarcelona írta:
2023.05.21. 06:46:12
Morata saját nyilatkozta, hogy Xavi hívta telefonon, Allegri nem engedte azon a tèlen, a pletyka szerint Laporta ellenezte az üzletet.

Bernardo Silva apjának nyilatkozata, hogy túl kèsőn èrkezett a hivatalos ajánlat a Barcatól. Romero ugye az átigazolási piac utolsó napján is erről írt.
Épp te cáfolod meg a csodaújságírót, meg a cikkeket.

Az egyik esetben leírásod alapján volt 1 db telefon Xavi és Morata közt, se pénz se akarat nem volt egyik oldalon sem Morata idehozására, de mégis azt hozta le, hogy már épp csak egy aláírás van hátra. Napjában még én is 50 telefont bonyolítok, ez alapján Xavi akár 100-200t is, gondolom 5-10 perces bájcsevegések, ebből kanyarították a cikkeket. Se a Juve, se a Barca, se a Madrid nem akarta azt az üzletet.

Silva esetén sem volt hivatalos ajánlat és szerintem valós akarat sem, csak mennyivel egyszerűbb kifogás a határidőre fogni. Utolsó átigazolási nap, 5 perccel határidő előtt 80 milliós üzlet + 10-15 milliós fizu úgy, hogy nem tudunk Gavit, vagy Araujo szerződést regisztrálni utána egész ősszel. Te tényleg hihetőnek érzed?

Mindegy.
Jól írja Nagybarcelona, Fabrizio Romano kifejezetten megbízható (követem Twitteren, látom), míg Gerard Romero lelkes, helyi, klubhoz közelálló emberke, aki azért szereti a híreit, információit szenzációként találni... Gerard talán valóban hírként adja ki a klub "vágyait" is, ezért némi távolsággal érdemes kezelni, de azt láttatja, mi történhet a háttérben...
pl Kimmich: biztos, hogy van kapcsolat ügynök-Barca között, talán valamiféle egyezség is, "csak még ott a Bayern is"... Szóval ezek nem feltétlenül pletykák, hanem jó részben olyan esetek, tárgyalások, amik nem vezettek eredményre, de attól még léteztek!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.21. 08:36:36

Nagybarcelona írta:
2023.05.21. 06:46:12
Morata saját nyilatkozta, hogy Xavi hívta telefonon, Allegri nem engedte azon a tèlen, a pletyka szerint Laporta ellenezte az üzletet.

Bernardo Silva apjának nyilatkozata, hogy túl kèsőn èrkezett a hivatalos ajánlat a Barcatól. Romero ugye az átigazolási piac utolsó napján is erről írt.
Épp te cáfolod meg a csodaújságírót, meg a cikkeket.

Az egyik esetben leírásod alapján volt 1 db telefon Xavi és Morata közt, se pénz se akarat nem volt egyik oldalon sem Morata idehozására, de mégis azt hozta le, hogy már épp csak egy aláírás van hátra. Napjában még én is 50 telefont bonyolítok, ez alapján Xavi akár 100-200t is, gondolom 5-10 perces bájcsevegések, ebből kanyarították a cikkeket. Se a Juve, se a Barca, se a Madrid nem akarta azt az üzletet.

Silva esetén sem volt hivatalos ajánlat és szerintem valós akarat sem, csak mennyivel egyszerűbb kifogás a határidőre fogni. Utolsó átigazolási nap, 5 perccel határidő előtt 80 milliós üzlet + 10-15 milliós fizu úgy, hogy nem tudunk Gavit, vagy Araujo szerződést regisztrálni utána egész ősszel. Te tényleg hihetőnek érzed?

Mindegy.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.21. 06:46:12

csababarca írta:
2023.05.20. 22:08:12
Troym írta:
2023.05.20. 21:26:23

Várj, az nem Romano? :D Romano az olasz újságíró, még többnyire nem is ír teljesen légbőlkapott dolgokat, Romero a katalán újságíró, aki kb naponta 4-5 igazolást bejelent.
De tényleg, nekem egykutya.
10ből egyszer bejön nekik valami, és akkor az már egy bőven jó statisztika.

Romano eladta már MBappét 3 éve a realnak, nyaranta kb 10szer volt herewego, röhejes.

illik ezeket a híreket távolságtartással kezelni, nem beokádni ide minden pletykát.
mert ezek pletykák.
még nincs átigazolási szezon, de már mindenki jön, mindenki megy, és van egy 40fős keretünk a 100%os hitelességű firkászok szerint.
Mbappe megegyezett a Reallal, ezt mindenhol lehozták. Utána jött egy állítólagos 100 milliós bruttó ajánlat + aláírási pènz

Akkor fölösleges is ide híreket hozni, itt a hivatalos oldal, ezen majd megírják a tènyeket.

https://www.fcbarcelona.com/en/

Troym:

Nem feltétlenül Gerard Morenon, vagy akár a Barcelonán múlt, hogy nem. Ha utána olvasol megtudod mièrt. Több forrás szerint:
Mindhárom játèkost Xavi kèrte.

Azpilicuetanak volt egy opcionális +1 èv a szerződèsèben felesleges is magyarázni, nem engedtèk el.

https://www.google.com/amp/s/www.snl24. ... e-20220921

Morata saját nyilatkozta, hogy Xavi hívta telefonon, Allegri nem engedte azon a tèlen, a pletyka szerint Laporta ellenezte az üzletet.

https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b459d.html

Bernardo Silva apjának nyilatkozata, hogy túl kèsőn èrkezett a hivatalos ajánlat a Barcatól. Romero ugye az átigazolási piac utolsó napján is erről írt. Persze a La Liga sem könnyített a dolgon, ha nyomon követted azokat a napokat, Kounde is elnöki letètből lett regisztrálva, mert hiába lett volna pènz, Tebasèk nem engedtek.

Legtöbbször az átigazolások a legvègèn dőlnek el, Julian Araujo átigazolásáról 2 perccel kèstünk le.

A klubhoz közeli forrásokat pedig gondolom azok után nem kell magyarázni, hogy az előző vezetès tagjai ellen eljárás folyik a Barca Gate ügyben, mert a vád szerint újságíróknak fizettek, hogy a számukra megfelelő "hírek" lássanak napvilágot. Persze nem kell rögtön pènzben gondolkodni, inkább èrdekekben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.05.21. 01:02:43

baas11 írta:
2023.05.15. 20:43:48
Igen nagyon jo lenne tovább nézni ahigy pl a szomszédban a 400 éves Kroos a 600 éves Modrich a 800 Benzemaval évek óta halomra nyerik magukat a BL ben, de mi azert építjük az ifit mert nekunk fiatal csapat kell … :-)
Azert nem kell végletekbe esni …. nyugdíjas csapat vs óvodások !!!
Messi Gundogan Inigo akik idősebbek es cikkeznek róluk … ( fiatalra meg nincs pénz úgyhogy mindegy is) az van a keretbe igy is bőven !
-
En is azt gondolom ha nincs érdemi jobb hatved ( meg egy kuka sor Alex Vidal Semedo Destnek stb nincs semmi értelme ) inkább kell egy Bal lábas belső védő Xavinak ! Itt azert több jobb opció lehet !
-
De Jong meg nem a klasszik Busquets poszt ez teljesen világos végre valahára , nem is szeretnem ott látni …
A BL-ben valóban fontos a rutin, csak nálunk ez a nagy zakók miatt kontraproduktív lett. Liverpoolban a nagy csapatuknak végleg lefőtt, én azóta pofázom, hogy amíg ki nem kopik az utolsó tagja is az akkori Barca kulcsembereinek, addig nem lesz keresnivalónk Európában. Azóta sokan elmentek, szóval alakul a dolog, kérdés, hogy az újabbakban mekkora nyomot hagytak a megszégyenítő vereségek. De azt gondolom, hogy ők még nem menthetetlenek, csak szükség lenne végre valami sikerélményre európai szinten is. Ha nem is BL-győzelem, mert az nem reális jövőre sem, de legalább egy szép menetelés egy-két szép skalpot begyűjtve. Onnan aztán tovább lehetne lépni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.20. 22:32:38

Nagybarcelona írta:
2023.05.20. 22:04:28
Gerard Romero megbízható forrás, klubhoz közeli. Persze van amikor túlságosan pozitívan jósol dolgokat, de úgy is mondhatnám, hogy valószínűleg valamilyen èrdeke fűzi hozzá. Fabrizio Romano a legnagyobb nèv a szakmában, a hírei nagyon nagy valószínűséggel bejönnek. A RAC1 katalán rádió hírei is pontosak. Azèrt is kedvelem a Tribunat, mert 1-5-ig kategorizálják a hírek valószínűsègèt. Persze mindenkinek más a vèlemènye.
Igen, Morata is itt nyomja (na nem mintha hiányozna), Bernardo Silva is, Azpilicueta is. Ezeknél szerintem konkrétan tényként írta a pali, hogy 5 perc és érkeznek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.20. 22:08:12

Troym írta:
2023.05.20. 21:26:23

Várj, az nem Romano? :D Romano az olasz újságíró, még többnyire nem is ír teljesen légbőlkapott dolgokat, Romero a katalán újságíró, aki kb naponta 4-5 igazolást bejelent.
De tényleg, nekem egykutya.
10ből egyszer bejön nekik valami, és akkor az már egy bőven jó statisztika.

Romano eladta már MBappét 3 éve a realnak, nyaranta kb 10szer volt herewego, röhejes.

illik ezeket a híreket távolságtartással kezelni, nem beokádni ide minden pletykát.
mert ezek pletykák.
még nincs átigazolási szezon, de már mindenki jön, mindenki megy, és van egy 40fős keretünk a 100%os hitelességű firkászok szerint.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.20. 22:04:28

Gerard Romero megbízható forrás, klubhoz közeli. Persze van amikor túlságosan pozitívan jósol dolgokat, de úgy is mondhatnám, hogy valószínűleg valamilyen èrdeke fűzi hozzá. Fabrizio Romano a legnagyobb nèv a szakmában, a hírei nagyon nagy valószínűséggel bejönnek. A RAC1 katalán rádió hírei is pontosak. Azèrt is kedvelem a Tribunat, mert 1-5-ig kategorizálják a hírek valószínűsègèt. Persze mindenkinek más a vèlemènye.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.20. 21:26:23

csababarca írta:
2023.05.20. 21:14:53
Troym írta:
2023.05.20. 20:38:38


Szerintem Andris pont őrá is gondolt, hogy nem sokat ér, amiket mond. Ő konkrétan 2-3 naponta előrejelez valami gigatranszfert.
HEREWEGO :lol:
Várj, az nem Romano? :D Romano az olasz újságíró, még többnyire nem is ír teljesen légbőlkapott dolgokat, Romero a katalán újságíró, aki kb naponta 4-5 igazolást bejelent.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.20. 21:14:53

Troym írta:
2023.05.20. 20:38:38


Szerintem Andris pont őrá is gondolt, hogy nem sokat ér, amiket mond. Ő konkrétan 2-3 naponta előrejelez valami gigatranszfert.
HEREWEGO :lol:
Egyik legnagyobb kókler a szakmában:D

Már 3 éve szerinte MBappé a realban játszik.

Ez a topic maga a fertő, naponta 15 új név, Di Maria még idén talán nem került szóba, de Rabiot 10 éve minden évben már nálunk van.
Döbbenetes, hogy valakik ezen tudnak rugózni, meg beleélni magukat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése