Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.04.26. 22:07:28

messit nehogy már kivegyük onnan középről csak azért hogy valamelyik játékosunk tízzel több gólt lőjön. megtaláltuk a tökéletes posztját, ahonnan tud irányítani, 20+ gólpasszt adni egy szezonban, elkezdi onnan az összjátékokat és mellesleg hatvan gólokat lő, ezt nehogy elkúrjuk. marha sokra megyünk azzal, hogy szélen megver majd két embert. amikor fiatal volt, meg alakult a játéka akkor jó volt oda, de már annyira komplett játékos lett hogy bűn lenne a szélen elvesztegetni.

ezzel egyben le is írtam, hogy mi a véleményem az ilyen rvp szintű igazolásokról.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.04.26. 22:07:00

A csatátkérdésre:

Neymárnak nem örülnék , lutri. Inkább akkor már Muniain érkezzen,ő legalább vágja már mi az a spanyol foci,és nem 50000 millió euróba kerül.

Középcsatárral ne vicceljetek,arra ott van Messi,ő a legtökéletesebb oda a rendszerünkben,még ha teljesen nem is ott játszik.

Volt már nálunk talán a legjobb befejező csatár Ibra személyében ,jól befürödtünk vele.

Amíg Pep az edző addig 100% ,ha más lesz,akkor sem látok nagy esély , vérbeli 9 es érkezésére.
Abi & Tito
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.04.26. 21:52:27

Andris írta:Neymar lehet hogy elfickándozik otthon, de egy komoly bajnokságban nem lehet biciklivel járni a pályán, annyira aránytalanul túlértékelt az a gyerek, hogy szavak nincsenek rá.

Egyébiránt Alexis elejétől-végéig meggyőzött a szezonban arról, hogy jövőre bőven lehet tökéletes 9esünk, Eto'o óta ő az első ilyen akiről ezt merem remélni.
Villa is fel fog épülni, itt van Cuenca, Pedro, Tello, szerintem semmi szükségünk támadóra. Középpályásra sem.

Abszolút védőkre van szükségünk, méghozzá sokra.

Persze Tellonak adnék felnőtt szerződést. (bár szivem szerint eladnám, úgyse fogjuk.) Aztán Muniesának és Montoyának is.
Majd vennék egy balbekket.

Egész őszintén szólva szerintem Piqué nem elég jó védő, és Puyol meg öregszik, így vennék középső védőt is, de úgyse fogjuk elküldeni Piquét.

Keitát és Adrianot viszont különösebb gondolkodás nélkül elpasszolnám.
Gratulálok ehez a meglátásodhoz

Esetleg nem akarod eladni Puyolt,Xavit és Iniestát is ? Ekkora hülyeséget, hogy Pique nem jó védő volt időszak mikor a világ talán legjobb középhátvédjének tartotta mindenki tény, hogy mióta összekerült ezzel a columbiana virtuózzal azóta talán nem igazán játszik jól, lehet tévedek :?
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.26. 15:38:59

neobarca írta:Nagyon nem szívesen linkelek az ellenség oldaláról, de kíváncsi voltam miket nyilatkoznak a falűbúak a tegnappal kapcsolatban és egy nagyon érdekes hírre bukkantam:
http://www.madridista.hu/web/index.php? ... o&id=13569
Albiol tényleg kellene a Barcának??? Meglepő számomra...
ezt én is pont most olvastam... de nem tudom.. hogy ennek a valóságalapja eléri-e a 3%-ot. :)
főleg nem úgy, hogy hallottunk már T.Silvát, J.Martínezt, D.Luízt...
ezen kívül Muniesa is, és Montoa is felkerül még a kerethez! így a védők:
Piqué, Puyol, Masch, Muniesa, a fent említett 3 személy közül valaki esetleg, Fontás, Bartra... szóval elég erős a létszám... én meg amúgy is a Bilbaoinak örülnék a legjobban... univerzalitása, és kora(22) miatt. előre egy befejező támadó, és nem is kell több. Ja meg Alba! kész!!!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.26. 15:26:44

Egy kérdésem lenne:
Fabregas már a miénk, nem?
Akkor mi ez a kérdés, h végre leigazoljuk-e? :-D
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.26. 10:51:23

Nagyon nem szívesen linkelek az ellenség oldaláról, de kíváncsi voltam miket nyilatkoznak a falűbúak a tegnappal kapcsolatban és egy nagyon érdekes hírre bukkantam:
http://www.madridista.hu/web/index.php? ... o&id=13569
Albiol tényleg kellene a Barcának??? Meglepő számomra...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.04.26. 10:26:03

visca el barca írta:
Andris írta:Egyébiránt Alexis elejétől-végéig meggyőzött a szezonban arról, hogy jövőre bőven lehet tökéletes 9esünk, Eto'o óta ő az első ilyen akiről ezt merem remélni.
lehet. viszont messit Isten sem tudná kirobbantani középről. még guardiola itt van biztosan nem lesz klasszikus 9eseünk... nekem egyik nagy fájdalmam ez...
Abszolut adom a véleményed.Kiraknám néha Messit újra a szélre.

Sanchezbe ennél 2x több van, csak szinte mindenki így ő is Messi felé akkora alázattal van, aminek nem látom sok értelmét, sokszor.Adjunk el meccsenként +15 labdát, csak hagyjuk pl őt is kibontakozni.

Azért jött ide, h a széleket nyissuk vele és a betömörülő védelmek mögé bekerüljön, erre azt látom, h kb ki van neki adva, h maximum kényszerítőzhet, semmi váratlan csel, pedig ő biztos nem ilyen.Dél-Amerikai....

Védő kell mindenféleképpen és lassacskán alább hagyni ezt a 20 percig passzolgatást és felállni a 16as körül, átlövés nélkül.Miénk a világ legtechnikásabb csapata elméletileg és oda tudják rúgni a labdát, ahová akarják!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.26. 10:12:04

Andris írta:Egyébiránt Alexis elejétől-végéig meggyőzött a szezonban arról, hogy jövőre bőven lehet tökéletes 9esünk, Eto'o óta ő az első ilyen akiről ezt merem remélni.
lehet. viszont messit Isten sem tudná kirobbantani középről. még guardiola itt van biztosan nem lesz klasszikus 9eseünk... nekem egyik nagy fájdalmam ez...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.26. 10:00:31

Neymar lehet hogy elfickándozik otthon, de egy komoly bajnokságban nem lehet biciklivel járni a pályán, annyira aránytalanul túlértékelt az a gyerek, hogy szavak nincsenek rá.

Egyébiránt Alexis elejétől-végéig meggyőzött a szezonban arról, hogy jövőre bőven lehet tökéletes 9esünk, Eto'o óta ő az első ilyen akiről ezt merem remélni.
Villa is fel fog épülni, itt van Cuenca, Pedro, Tello, szerintem semmi szükségünk támadóra. Középpályásra sem.

Abszolút védőkre van szükségünk, méghozzá sokra.

Persze Tellonak adnék felnőtt szerződést. (bár szivem szerint eladnám, úgyse fogjuk.) Aztán Muniesának és Montoyának is.
Majd vennék egy balbekket.

Egész őszintén szólva szerintem Piqué nem elég jó védő, és Puyol meg öregszik, így vennék középső védőt is, de úgyse fogjuk elküldeni Piquét.

Keitát és Adrianot viszont különösebb gondolkodás nélkül elpasszolnám.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.26. 09:07:13

visca el barca írta:
recrea írta:De kérdem én: hogy van az, h az elején említettek ellenére Alexis szinte mindig a védők között őrlődik és gyakorlatilag mégis centert játszik?!
így nagy hirtelen a cselzi az egyetlen meccs ami eszembe jut, ahol centerként játszott...és ennyi... ne általánosítsunk már...

én is örülnék egy középcsatárnak, de leo szent és sérthetetlen ott középen, ezért semmi értelmét nem látom h idehozzanak bárkit is. szélre meg amugy is van már kb. 832652 játékosunk. villa, pedro, cuenca, tello, sancho, afellay...
Rengetegszer játszott centerként, semmi általánosítás nincs benne.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.04.26. 08:58:12

RvP lehet hogy nagyonis beválna. Egyébként, mióta étrendjét összeszedték, annyira már nem törékeny. És itt talán még kevesebbet kapna, mint Angliában. Jó döntés lenne szerintem.
Évek óta talán ez volt az első olyan szezonja amit stablian végigjátszott.
Én nagyon szívesen látnám. De már rohadtul unom, és sajnálom is, hogy évről évre kifosztjuk az Arsenalt...
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2012.04.26. 08:56:48

- csatár poszton azért nem kapkodnék, van egy Villánk aki eredeti posztján (jó) középcsatár! Ennek a szezonnak már vége.... lássuk, hogy épült fel és mit mutat az EB-n!
Én egy formába lendült Villat eltudnék képzelni középen, de ehhez a Messire épült taktikának sérülnie kellene! Esetenként meccs közben taktikát is válthatnánk és nem ezt a passzoljuk le Messinek aki majd berúgja taktikát erőltetnénk egy 100%-os ziccerben is!

Egyébként RVP-t Venger biztos, hogy nem apró-ért engedné el, ha elengedné!

Egy megbízható, rutinos középső védőre + balszélsőre nagyobb szükségünk lenne!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.26. 08:46:50

recrea írta:De kérdem én: hogy van az, h az elején említettek ellenére Alexis szinte mindig a védők között őrlődik és gyakorlatilag mégis centert játszik?!
így nagy hirtelen a cselzi az egyetlen meccs ami eszembe jut, ahol centerként játszott...és ennyi... ne általánosítsunk már...

én is örülnék egy középcsatárnak, de leo szent és sérthetetlen ott középen, ezért semmi értelmét nem látom h idehozzanak bárkit is. szélre meg amugy is van már kb. 832652 játékosunk. villa, pedro, cuenca, tello, sancho, afellay...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.26. 08:38:52

RvP lehet hogy nagyonis beválna. Egyébként, mióta étrendjét összeszedték, annyira már nem törékeny. És itt talán még kevesebbet kapna, mint Angliában. Jó döntés lenne szerintem.
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.26. 08:25:20

recrea írta:Egy valamit magyarázzon el valaki.
Kiebrudaltuk Eto'o-t, utána Ibrát, aztán kirakta Villát szélre, gyakorlatilag nincs klasszikus centerünk. Divatos szóval, Messi játszik árnyákcentert.

Szerintem ezért nem is fogunk hozni centert, ha igen, akkor olyat kell, aki a rövid passzos, gyors játékot tudja, gyorsan hoz döntést és nagyon technikás, nincs akkora egója, h dédelgetni akarja a lasztit, elfogadja, h Messi isten felett áll. Esetleg tudjon gólt lőni.

De kérdem én: hogy van az, h az elején említettek ellenére Alexis szinte mindig a védők között őrlődik és gyakorlatilag mégis centert játszik?! Holott sztem egy gólerős balszélső lenne.
Pep mondta hogy a felállt védelemmel szemben ki kell találni valamit, és ez: a logikátlan, a meglepetés erejével való taktikai hadrend.
RVP. lenne jó döntés az említettek mindegyike megvan benne. csak sérülékeny. David is ott van még! szerintem előre 1 ember bőven elég lenne...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.26. 07:37:59

Egy valamit magyarázzon el valaki.
Kiebrudaltuk Eto'o-t, utána Ibrát, aztán kirakta Villát szélre, gyakorlatilag nincs klasszikus centerünk. Divatos szóval, Messi játszik árnyákcentert.

Szerintem ezért nem is fogunk hozni centert, ha igen, akkor olyat kell, aki a rövid passzos, gyors játékot tudja, gyorsan hoz döntést és nagyon technikás, nincs akkora egója, h dédelgetni akarja a lasztit, elfogadja, h Messi isten felett áll. Esetleg tudjon gólt lőni.

De kérdem én: hogy van az, h az elején említettek ellenére Alexis szinte mindig a védők között őrlődik és gyakorlatilag mégis centert játszik?! Holott sztem egy gólerős balszélső lenne.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.26. 03:56:12

shutterisland írta:ez az alaba kölök nagyon meggyőzött ma.
tudom, egy meccsből nem szabad kiindulni (bár párszor láttam már, csak kevésbé figyeltem rá), de amiket tőle láttam eddig :

- végig ingázott fel-le, és bírta tüdővel az iramot.
- elég jól levette céronit.
- tökös.
- technikás is.
- kellően agresszív az ártatlan pofi ellenére.
- idén lesz 20.
- amúgy pedig több poszton bevethető tudtommal.

hogy ne legyek egyoldalú, negatívumként azért fel lehet róni, hogy nem elég higgadt, néha elszórja a lasztit, illetve rutintalan még. (talán a kettő össze is függ.)

bár szinte biztosra veszem, hogy jordi alba jön nyáron (semmi problémám nincs vele, méltó utódja lehet abinak, és méghozzá spanyol is...), és alabáról szó sem volt, viszont ha esetleg bekerülne a cilinderbe a neve, mint igazolás, örülnék neki.

nagyon szimpi nekem, és látok benne potenciált.
nos, ezt írtam a bayern-real meccs után, a mai visszavágó után is tartom, bár nem nagyon figyeltem most rá, mert izgultam a meccsen, de nem volt rossz.

az meg, hogy 19 évesen, első rúgóként ilyen tökösen beverte a tizit a bernabeuban a világ legjobb kapusának egy bl elődöntőn, az nekem azt mutatja, hogy fejben nincs gond a sráccal. :)

nagyon szívesen elnézegetném adriano helyett a baloson, ebben a csapatban lenne ideje és lehetősége fejlődni, a legjobbaktól tanulni.
mert potenciál az szerintem nagyon nagy van benne.

ha alba jönne, az is jó lenne, but nekem alaba jobban teszik, és még egy betűvel több is a neve :D
kár, hogy szó sem volt róla.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.25. 18:05:42

messideco írta:+1

Afellay mindenkinél el van feledve? Tud ő focizni szerintem...

Off: Faustnak is tegyétek ki a Madridista feliratot. :wink:
A srácnak kéne a folytonosság. Tavaly rendre csere volt, most meg sérült. A nyáron nagyon jól nyomta, aztán Nesta... Nálam a csatársor maradna. Hihetetlen, hogy ennyi gólvágónk van és csak Messi lődözi a gólokat... Tavaly az év 2. felében Villát és Pedrot szapultuk, aztán mind2-en 20 fölött zártak. Bárcsak most is ezért kéne szapulni őket... Tello még nyugodtan maradhat a B-ben, max 1-2 meccset kéne az első csapatban játszania. És akkor lesz 6 csatárunk. A világ legjobbja, 2 világbajnok, 1 vb ezüstös, egy biztató Sanchez és egy feltörekvő utánpótlás válogatott Cuenca. Ha így sem megy a góllövés, akkor megérdemeljük...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.25. 18:02:54

nagyatyesz írta:Mondjuk ha Aguero tologatná bal oldalon, annak tudnék örülni :-) Na mondjuk erre 0% az esély, de azért szerintem a Messi - Aguero - Sanchez trió alázna mindenkit!
Semmivel nem tartom félelmetesebbnek, mint az Alexis, Villa, Messi hármas fogatot. Sánchez bármelyik szélen megállja a helyét, simán játszhat a balon, Messi jobbon is félelmetes, Villa meg végre visszatérhetne a helyére.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.04.25. 18:01:57

+1

Afellay mindenkinél el van feledve? Tud ő focizni szerintem...

Off: Faustnak is tegyétek ki a Madridista feliratot. :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 17:59:27

nyáron jöhetne Neymar..
talán új szint tudna hozni a játékunkba..
Ugyanúgy "be lenne fogva" a rendszerbe, mint Alexis, aki jóval többre lenne képes több szabadsággal és több megengedett kreativitással. Kérdés hogy Neymarnak ez mennyire tetszene. Valahogy nem tudom róla elképzelni, hogy beálljon a sorba.
Kép
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.04.25. 17:53:58

nyáron jöhetne Neymar..
talán új szint tudna hozni a játékunkba..
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.04.25. 12:22:53

Egyszerű a képlet, még egy Sánchez kell... és ennyi.

Nézzük meg az idei évet, Cuenca, Tello, Pedro, Villa (sérülésig) minden tiszteletem az övék, de vagy játékban vagy munkában vagy gólokban elmaradtak a chileitől... akinek az első itt töltött évében megkérdőjelezhetetlen helye lett a csatársorban.

Ha találnánk vagy kinevelnénk (?) egy hasonló típusú játékost, helyre állna a világ rendje, de valljuk, be hogy idén a támadó hármasunk csupán támadó kettes volt (+ 4-5 játékos kényszermegoldásként)... és ez rányomta a bélyegét az egész szezonra.

Egy balhátvéd és/vagy középhátvéd szintén szükséges + egy normális nyári alapozás.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 12:17:42

Most olvasom itt, hogy kell középcsatár. Minek? Annyit kéne, hogy mindenki játsszon a saját posztján és kész. Jó, azért kell 1-2 igazolás, hisz az a normális, de akkor sem értek egyet ezzel, hogy mindenképpen csatár kell. Max azért, mert Villa is már 30 elmúlt. Egy utódot kellene keresni, vagy megvárni, míg a B csapatból vki beérik.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.04.25. 12:06:13

visca el barca írta:
Hunter91 írta:Előre kell Robin Van Persie középre,mert a gólvágás nem igazán megy.
A védelem is sebezhető, ezért oda is kellene vérfrissítés. Alba valahol Adriano szintjén lehet. Őt nem igazolnám le.
az a baj ezzel a csatárkérdéssel, ha veszünk egy klasszikus befejezőcsatárt (mint anno ibra) az majd nem tudja kivenni a résézt a hülye tilitoliból, aztán szép lassan kiszorul ez miatt a kezdőből. rosszabb esetben kiteeszik szélre mint villát/etoor/henryt, és ott meg is hal.
pedig anno azért örültem annak a pötsnek, h idehozták, mert végre lett egy állat, aki három emberrel a hátán is befordul, nem lehet tőle elvenni a zsugát, csak ha agyonlövik és akkora gólokat rúgdos, h hónapokig azzal kezdődik az aktuális ország telesportja.
nem jött össze...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése