Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.11. 15:26:58

https://barcauniversal.com/official-bar ... investors/
Hivatalos.
A Sport szerint mindenkit regisztrálni fognak, el is küldtèk a papírokat.

FCBsteve: továbbra sem èrtem mièrt ne számítana bele a vásárlás. Ezèrt is lehet felèt vagy egy az egyben rákölteni a vásárlásra FFP alapján. Ès akkor mièrt lenne szenzációs rèszletre igazolni (Ferran, Pèpè).+ Bruttó fizu+amortizáció (nem kell semmit fizetni, de a FFP-t terheli, mert veszít a játèkos az èrtèkèből) a hátramaradt szerződèsből,
-Folyó èv: elvileg 3 èvet nèznek előre. Ha Laportáèk BL továbbjutással számoltak, ès kiesünk, mehetünk haknitúrára megint. Idèn is erről írtak, hogy a BL kiesèst kompenzálni kell, azután kiestünk az EL-ből is
Legyen neked igazad, mert akkor tudunk igazolni :)
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.08.11. 14:50:23

És hogyan akartuk regisztrálni Messit, B Silvát, Cancelot, Neymart vagy Felixet?
Nagy játékos a vakításban ez a Laporta..
Azért tényleg remélem, hogy jövőre kipörög a felesleg és a túlzó fizuk, és normalizálódik a helyzet.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.11. 14:39:47

ocsike83 írta:
2023.08.11. 12:10:36

Ha Gündogan is visszaesik a tavalyi szezonja után, akkor az már nagyon nagy mértékben Xavi mester felelőssége lesz.... Ott akkor valahol homok került a gépezetbe. :-(
Javulni fog! Igaz, hogy tavaly az égvilágon mindent megnyertek és annak a csapatnak a top 3 meghatározó játékosa volt, de idén jobb lesz, mert itt a Bl mellett az Afrika kupát is behúzzák, és MOM lesz minden meccsen.

Nyilván gyengébb lesz, egy új csapatban, új edzővel, gyengébb társakkal. Ez nem atomfizika.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.08.11. 12:10:36

bence0330 írta:
2023.08.11. 11:26:44
Troym írta:
2023.08.11. 11:18:49
Barça will likely register Sergi Roberto, Araujo, Iñaki Peña, Balde, Gündogan and Oriol Romeu today. Iñigo Martinez and Marcos Alonso would have to wait for more economic operations to be completed.

Mai mundo cikk. Röhej ha jövő héten bárkit eladunk, hogy Alonso regisztrálva legyen, meg Inigo a kórházi ágyról.
Azért ha Lengletet eladjuk, az nem röhej, mert ígyis-úgyis el kell. Még akkor is, ha Alonsonál amúgy vélhetően jobb lenne, de hát a fizuja mégiscsak annyi, amennyi. Dest kicsit határeset, őt kicsit felépítve lehetne használni szerintem több helyen, most nagyon mélyen van a srác.

Amúgy az a baj ezzel a rengeteg leépített emberrel, akinek vagy a karrierje, vagy évei mentek itt tönkre, sokszor nem is önhibájából, hanem mert poszt nélkül vagy random posztra hoztuk (Cou, Lenglet, Torres, Dest, Kessié...én még Lewyt is idesorolom, felennyira volt jó, mint eddig bármikor), hogy nem tudom, lassan mi motivál egy jó játékost, hogy idejöjjön. Ha még Gündögant is betörjük, akkor pláne.
Ha Gündogan is visszaesik a tavalyi szezonja után, akkor az már nagyon nagy mértékben Xavi mester felelőssége lesz.... Ott akkor valahol homok került a gépezetbe. :-(
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.11. 11:26:44

Troym írta:
2023.08.11. 11:18:49
Barça will likely register Sergi Roberto, Araujo, Iñaki Peña, Balde, Gündogan and Oriol Romeu today. Iñigo Martinez and Marcos Alonso would have to wait for more economic operations to be completed.

Mai mundo cikk. Röhej ha jövő héten bárkit eladunk, hogy Alonso regisztrálva legyen, meg Inigo a kórházi ágyról.
Azért ha Lengletet eladjuk, az nem röhej, mert ígyis-úgyis el kell. Még akkor is, ha Alonsonál amúgy vélhetően jobb lenne, de hát a fizuja mégiscsak annyi, amennyi. Dest kicsit határeset, őt kicsit felépítve lehetne használni szerintem több helyen, most nagyon mélyen van a srác.

Amúgy az a baj ezzel a rengeteg leépített emberrel, akinek vagy a karrierje, vagy évei mentek itt tönkre, sokszor nem is önhibájából, hanem mert poszt nélkül vagy random posztra hoztuk (Cou, Lenglet, Torres, Dest, Kessié...én még Lewyt is idesorolom, felennyira volt jó, mint eddig bármikor), hogy nem tudom, lassan mi motivál egy jó játékost, hogy idejöjjön. Ha még Gündögant is betörjük, akkor pláne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.11. 11:18:49

Barça will likely register Sergi Roberto, Araujo, Iñaki Peña, Balde, Gündogan and Oriol Romeu today. Iñigo Martinez and Marcos Alonso would have to wait for more economic operations to be completed.

Mai mundo cikk. Röhej ha jövő héten bárkit eladunk, hogy Alonso regisztrálva legyen, meg Inigo a kórházi ágyról.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.11. 10:52:15

Nagybarcelona írta:
2023.08.11. 09:05:09

... Ez azèrt lenne èrdekes, mert akkor szerintem tudnánk igazolni, de az új játèkosok bèrèt addig lehet beilleszteni, amíg a gazdasági mèrleg pozitív marad 23/24-re.


Mundo Deportivo szerint Neymart ès Felixet is felajánlották a Barcának, de Xavinak egyik sem kell. Kölcsönbe, hiszen szerintem a csökkentèsek mellett sem fèr bele 50+ igazolási díj, 20 milliós fizetès+ 10-20 amortizáció (ez megint 100 körüli mínusz).
Két megjegyzés:
- szerintem folyó évi mérleg, eredmény nem játszhat szerepet, hiszen teljesen megjósolhatatlan - pl mennyi lesz nézői bevétel?!?
A fizetések, amortizáció ismert, szponzori bevételek, játékos eladás egyszeri tételek - talán ennyit lehet figyelembe venni, ha valami számonkérhető rendszert akarnak!

Neymar 100m ktg.
Igazolási díjat 2x számoltad, FFP szempontjából a fizu és az amortizáció (=igazolási díj elosztva szerződés éveinek számával) számít, példádban 20m bér+10-20 amortizáció...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.11. 09:05:09

drobika írta:
2023.08.11. 07:49:15
Ha Gündogant nem tudjuk regisztrálni, akkor az a csapatnak nagyon fog fájni. Nem mellesleg rajtunk fog röhögni a világ. Ismét. Meg az egész spanyol rendszeren. El kellene már dönteni, hogy fontos e a La Liga színvonala, nemzetközi versenyképessége, vagy csak szimplán a pénz ural mindent.
Nem lehet egy ilyen klubot, de általában mást sem folyamat vagyoneladásra, jövőfelélésre ,, kényszeríteni ,, csak azért mert itt valakik a pénzügyi fair play-t nyomják folyamatosan. Fontos a gazdasági egyensúly, éppúgy mint egy országban, családban, senki sem vitatja, de itt valahol már elgurult a gyógyszer, és sokkal többet vesztünk el a jövőből a most pillanatnyi rövidlátó hülye szabályai miatt.
Èn már règóta úgy gondolom, hogy Tebas ezt nagyon túltolja. Szerintem az utolsó centig hajtja az FFP-t, ès fillèrekig számolni kell. Ezèrt is kellett eladni Kessiet 12,5 millióèrt, ès felszabadítani a 12+ milliós bèrèt. Ezèrt megy a vita, hogy Dembele 25, 50, vagy 30,123454. Máshol annyit nèznek kisebb túlzással, Transfermarkt-on ott van, hogy 50, ès jó napot! (Chelsea).
200 milliós csökkentèsről, bevètelről volt szó. Tudtommal 100+ milliós bèr szabadult fel, Dembele 25 milliójával lesz 70 körüli bevètel játèkoseladásból, ès más szakágakban is volt csökkentès + Barca Tv, ès ki tudja mèg mi. Szóval ha azt nèzem, szerintem ott lehetünk valahol a terveknek megfelelően, így a tavaly meglèvő játèkosainkat be tudnánk regisztrálni. (Roberto, Alonso, Araujo stb.) Viszont az újonnan èrkezőket nem. Csak akkor, ha pl. Gündogant regisztráljuk Alonso ès Roberto helyett. Valószínűleg ezèrt kellene a 60 milliós Barca Studios újra èrtèkesítèse (Morpheus Média tudtommal nem fizetett teljesen), hogy mindenkit tudjunk regisztrálni. Igaz, hogy csak 5%-a mehetne a keretre, de ha a gazdasági egyensúly fennáll, azaz nem lesz a 23/24-es szezon vesztesèges, akkor a felszabaduló bèr/játèkoseladások fele is mehetne a keretre. Gondolom menne a számolgatás az 1az1-hez is. Èn valami ilyesmit sejtek, ha èrthető voltam. Ez azèrt lenne èrdekes, mert akkor szerintem tudnánk igazolni, de az új játèkosok bèrèt addig lehet beilleszteni, amíg a gazdasági mèrleg pozitív marad 23/24-re.

Szerk: valószínűnek tartom, hogy van igazsága a pletykáknak.
https://barcauniversal.com/barcelona-of ... e-of-them/
Mundo Deportivo szerint Neymart ès Felixet is felajánlották a Barcának, de Xavinak egyik sem kell. Kölcsönbe, hiszen szerintem a csökkentèsek mellett sem fèr bele 50+ igazolási díj, 20 milliós fizetès+ 10-20 amortizáció (ez megint 100 körüli mínusz). Gondolom Xavinak a 80+ milliós Bernardo Silva kellene, akire ezek alapján kb. 0% az esèly, mert kölcsönbe biztosan nem fogják elengedni. Valakinek engednie kell. Szerintem ha betartják a 10 milliós nettó limitet fizetès terèn, mind2 játèkos erősítèst jelenthetne, ès most számításba vettem a játèkosok szemèlyisègèt is.
A 3. lehetősèg olcsón igazolni több játèkost, ès a fizetèsüket beilleszteni
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.11. 07:49:15

Ha Gündogant nem tudjuk regisztrálni, akkor az a csapatnak nagyon fog fájni. Nem mellesleg rajtunk fog röhögni a világ. Ismét. Meg az egész spanyol rendszeren. El kellene már dönteni, hogy fontos e a La Liga színvonala, nemzetközi versenyképessége, vagy csak szimplán a pénz ural mindent.
Nem lehet egy ilyen klubot, de általában mást sem folyamat vagyoneladásra, jövőfelélésre ,, kényszeríteni ,, csak azért mert itt valakik a pénzügyi fair play-t nyomják folyamatosan. Fontos a gazdasági egyensúly, éppúgy mint egy országban, családban, senki sem vitatja, de itt valahol már elgurult a gyógyszer, és sokkal többet vesztünk el a jövőből a most pillanatnyi rövidlátó hülye szabályai miatt.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.10. 23:58:32

bence0330 írta:
2023.08.10. 22:37:42

Én két dolgot tudok elképzelni:

1.: Minek szórakozzanak a papírmunkával több különböző alkalommal, mikor meg lehet egyszer csinálni.
2.: Nekem ez személy szerint fontosabb, de nézőpont kérdése: nem akarják megcsinálni senkivel, hogy figyu, xy fontosabb, mint te, ezért őt beregizzük, téged meg majd később, ha lesz rád keret. Nem mondom, hogy ez olyan rettenet gázos, de ha már úgyis tökmindegy, akkor tán korrektebb egyszerre - és ez még nem is olyan dolog, mint az Araujos fiaskó, tehát még lesz 2,5 hét utána, nemigen lehet konkrétan véglegesen elrontani valamit. Alighanem már most is ki tudnánk állni egy fordulóra, ha nagyon muszáj lenne, és pár napot csúszna a dolog.
3.: Praktikai okok. Tegyük fel, hogy valamiért 1 vagy 2 ember épp nem fér még bele az első fordulóra. Akkor lehet sakkozni még, hogy kinek a fizetése fér még épp bele. Szóval ha ilyen határeset van, el tudom képzelni, hogy utolsó pillanatos döntésnél jól kijátszva a lapokat csak 1 ember marad ki 2 helyett, mert neki nagyobb a fizuja. Ilyesmi.
4.: Szintén praktikai ok: nem vagyok képben, de lehet, hogy jelen pillanatban kb senkit nem tudnánk áttolni, és kell a szponzorációs pénz, amit most húzunk be.

Ezek persze vak tippek.
Nem áll össze nekem most ez az FFP - se a főoldali cikk, se a regisztrációs helyzet...

Csak kezdve onnan, hogy a tulajdon eladás idén már állítólag 5%-on van... Ha tavalyi részfizetés lenne, akkor még talán elhinném, hogy új pénz (bár sztem tavalyi évre azt teljesen elszámolták), de ez friss eladásnak tűnik, szóval 60m x 5% = 3m bevétel?!? Ennyire eurókon múlna???
Az se világos, (főoldali cikk szerinti) Kessie eladásnak miért csak 20%-a menne FFP keretbe, mikor végig arról volt szó, hogy ingyen jött, ergo teljes összeg növeli a keretet, aminek 50%-a használható (talán idejövetelének volt ügynöki díj ktg-e, vagy/és volt aláírási pénz???)... Illetve, a felszabadult bére tudtommal megintcsak ilyen szabályok szerint számolódik?!?

Próbáltam neten utánanézni, honnan jött ez a részletezés, de csak szumma összeget láttam - mondjuk spanyol cikkek nem mennek... :)

Tud erről bárki bármit: cikkbeli számítások alapja, 60m bevétel elszámolhatósága?!?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.10. 22:37:42

Troym írta:
2023.08.10. 22:05:04
Ez amúgy elgondolkodtató.
Mindenki nyugodt, és 100 cikk lehozza, hogy mindenki regisztrálva lesz, itt a fórumon is mindenki leírja, hogy úgyse lesz gond, de ha mondjuk jelenleg a 8 szerződésből 5-öt tudnánk regisztrálni, azt miért nem tesszük? Mit nyerünk? Gündo szerződése pl szombatra hatályát veszti, ha addig nem regisztráljuk.
Nekem egyértelmű, hogy mind a nyolcat nem tudjuk regisztrálni, különben csak megtettük volna már, de még így se értem, mert Inigo sérült, az övé tuti ráér, SR meg csak tud ekkora áldozatot hozni kapitányként.
Miért jó ezt az utolsó percre hagyni?
Én két dolgot tudok elképzelni:

1.: Minek szórakozzanak a papírmunkával több különböző alkalommal, mikor meg lehet egyszer csinálni.
2.: Nekem ez személy szerint fontosabb, de nézőpont kérdése: nem akarják megcsinálni senkivel, hogy figyu, xy fontosabb, mint te, ezért őt beregizzük, téged meg majd később, ha lesz rád keret. Nem mondom, hogy ez olyan rettenet gázos, de ha már úgyis tökmindegy, akkor tán korrektebb egyszerre - és ez még nem is olyan dolog, mint az Araujos fiaskó, tehát még lesz 2,5 hét utána, nemigen lehet konkrétan véglegesen elrontani valamit. Alighanem már most is ki tudnánk állni egy fordulóra, ha nagyon muszáj lenne, és pár napot csúszna a dolog.
3.: Praktikai okok. Tegyük fel, hogy valamiért 1 vagy 2 ember épp nem fér még bele az első fordulóra. Akkor lehet sakkozni még, hogy kinek a fizetése fér még épp bele. Szóval ha ilyen határeset van, el tudom képzelni, hogy utolsó pillanatos döntésnél jól kijátszva a lapokat csak 1 ember marad ki 2 helyett, mert neki nagyobb a fizuja. Ilyesmi.
4.: Szintén praktikai ok: nem vagyok képben, de lehet, hogy jelen pillanatban kb senkit nem tudnánk áttolni, és kell a szponzorációs pénz, amit most húzunk be.

Ezek persze vak tippek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.10. 22:05:04

dinnyesz írta:
2023.08.10. 19:14:58
Nagyon érdekesnek gondolom a regisztrációs problémákat. Kíváncsi lennék mi volt a megvalosithatosagi tervben, mert szerintem több olyan tétellel gazdagottunk, ami valószínű nem volt betervezve. Több olyan játékos került eladásra most nyáron, akik után kaptunk pénzt, illetve Dembélé is elment, több fiatal is elment. 2 játékos maradt, akiket egyelőre nem sikerült eladni, ebből szerintem 1 még sikerülni fog. Ennek ellenére itt van augusztus közepe és még mindig nincsenek sokan regisztrálva. Biztosan meg fogják oldani valahogy, ettől nem tartok,
Ez amúgy elgondolkodtató.
Mindenki nyugodt, és 100 cikk lehozza, hogy mindenki regisztrálva lesz, itt a fórumon is mindenki leírja, hogy úgyse lesz gond, de ha mondjuk jelenleg a 8 szerződésből 5-öt tudnánk regisztrálni, azt miért nem tesszük? Mit nyerünk? Gündo szerződése pl szombatra hatályát veszti, ha addig nem regisztráljuk.
Nekem egyértelmű, hogy mind a nyolcat nem tudjuk regisztrálni, különben csak megtettük volna már, de még így se értem, mert Inigo sérült, az övé tuti ráér, SR meg csak tud ekkora áldozatot hozni kapitányként.
Miért jó ezt az utolsó percre hagyni?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.10. 21:14:10

Szerintem óriásit tudna adni a csapatnak. Amúgy meg szerintem ő nem igazán sérülékeny, nem az történik, mint Dembélénél, hogy ha egy kicsit jobban hajt, mint szokott, akkor megsérül, hanem ízekre szedik a védők. Aki látta, mit művelnek vele a L1-ben, az tudja, hogy ahhoz képest a LL békés óvódás gyerekek gyülekezete. Rendre úgy mennek oda, hogy csoda, hogy nem törik ketté a lába, amikbe belesérül, abba bárki belesérülne, még Busquets is. Szerintem itt jó esély lenne rá, hogy le tudna hozni nagyjából teljes idényeket.

Én sem hiszem, hogy jön, ez csak elméleti szintű téma. Még pár nap, és lesznek valósabb dolgok, amikről lehet beszélni. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.10. 20:57:01

Troym írta:
2023.08.10. 20:50:01
Most akkor hogy van ez?
Lucho - szerintem - úgy vállalta el a psg-t, ha teljesen szabad kezet kap.(azt most ne taglaljuk, hogy a párizsi tulaj türelme milyen lesz).
Szóval Lucho takarít, elbontja az épületet és olyat épít amilyet ő akar.
Nem kell igazodnia senkihez és semmihez. Ebbe simán benne van, hogy nem számol egy 30 éves Neymarral.
Nálam ebben semmi ellentmondás nincs.
Ahogyan valószínűleg Pep sem akarná Neymart, de nincs is rá szükségük és a képbe sem illik.
Ahol rend a lelke mindennek és semmi sem hiányzik a sikerek lehetőségének eléréseihez, oda nincs értelme ezen filózni.
Van amihez nem is biztos, hogy hozzá tudna tenni Ney bármit is, de van ahova igen.....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.10. 20:50:01

Szóval Neymar jó volt 5, vagy 8 éve. Szuper. Eltelt az idő.
Bocs, sokan megköveznek, de nálam Lucho hitelesebb szakember, mint Laporta.
LE szerint felesleges egy BL-re hajtó Párizsban Ney, mi meg benne látjuk a megoldást és hozni akarjuk a fórumon többek által dícsért Xavi akarata ellenére is.
Most akkor hogy van ez? A szakemberek szerint nem elég jó európai élfocihoz.
Ez 2 hiteles edző (kinek melyik, de valamelyikük gondolom mindenkinek az) véleménye vs. egy populista elnöké.
Illetve pontosabban a TOP10-20 csapat edzőjének véleménye, mert senkinek nem kell.
Biztos ők tévednek.

Az meg apróhalnyit nem érdekel milyen marketing értéke van. Egy 45-50 ezres stadion megtöltése nem fog gondot okozni, ha előző évben 70e felett volt az átlagnézőszám, a közvetítési szerződések meg sok évre vannak megkötve, nem számít egy 1 évre érkező Neymar. Ő azért nem Messi, ne csináljunk úgy mintha az lenne.
A mezekre meg szépen rányomtatják majd Lewa, Pedri, stb nevét, szóval ezen sem aggódnék.

Amúgy nagy nehezen távoztak a csapatból azok, akikről kórházi osztály van elnevezve (Umtiti, Dembele). Előbbit már pótoltuk Inigoval, most a cél, hogy Dembele ágyára is kerüljön valaki?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.10. 20:33:54

Troym írta:
2023.08.10. 15:56:13
Neymart most hajítja ki kb az egyetlen edző, akinek irányítása alatt tényleg jó volt és BLt nyert, mi meg azon gondolkodunk kell-e. Maga ez a tény nem adja meg a választ? Vagy az, hogy rajtunk kívül egyetlen európai csapat neve se kerül szóba?
Azért mostanában járt nálunk egy kikukázott, legendásan hisztis Depay, és egy csapatból akkor hónapok óta kitett Aubameyang és itt mindkettőjük erőssége volt a csapatnak mert összekapták magukat.
Arról nem is beszélve hogy a szintén kérdéses Cancelot szintén akarjuk. De ott van Suarez esete is akiről olyan incidens miatt sokan lemondtak volna a helyünkben.

Tinglitanglizni neki több mint tökéletes Párizs, de ha ide akar jönni jelentős fizetéscsökkentést bevállalva(ha igaz) akkor az jelentheti azt hogy komolyan gondolja az utolsó éveit, ez esetben nagy erősítés lehetne a csapatnak.

Szerintem ha megoldható lenne, mindenképp jönnie kellene, a marketingértékéről nem is beszélve ami jelenlegi állapotban(nincs Camp Nou) nem kis fontosságú.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.10. 20:24:15

baas11 írta:
2023.08.10. 19:46:34
Kérdéses Xavi mit akar ?

Értem en hogy miert nem , de bocsanat ez egy vezetői feladat ezert is kapja a fizetését , oldja meg… (ovisokat , jo fiukat könnyű kezelni )
"Szívemből szóltál".....a pályán rosszabbak miatta nem lennénk.
És azt sem hagynám figyelmen kívül, hogy jelenleg nem egy irdatlan komoly építkezés közepén vagyunk, egyáltalán nem egy jövő vérprofi csapata van épülőben. (Alonso, Inigo, Robi, Romeu, Lewa, Gündogan.....Eric)
Nekem úgy tűnik, mi próbálkozgatunk ezzel azzal, hátha valami összejön alapon.
Tűzoltó és túlélő programban vagyunk.

Egy kis hasonlattal élve, jelenleg nem egy Arsenal féle arculatunk van. Sajnos, ezt hozzá kell tennem.

Amikor felröppent a távozása, kapásból írtam, hogy én nyitnám előtte az ajtót, de Xavi nem hiszem, hogy kinyitná.
Nem érdekel a PSG, de Lucho restartra készül és teljesen jól teszi amit tesz. Gyökeresen változtatnia kell, máshogy nem is menne.

De mi nem vagyunk jelenleg sem Arsenal, sem PSG, no meg City és Bayern sem....

Jelenlegi helyzetekünkben így ez nálam edzői tökösség kérdése.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.08.10. 19:46:34

Neymar:

Mar az elején hozzátenném nálam nem kérdés h last dance es hoznam ! 20- 13+11 !

Az egyetlen kockázat benne az a 20 h csak 20 !

Elvileg jönne sokan írjak h a fizetése “csak” a probléma , szerintem ha tényleg jönni akar akkor ez nem lenne akadály nyilván ő is tudja es olvasni olyat is h hajlandó is lenne jelentősen csökkenteni azaz amennyire min. kell !
Vagy megy az arabok hoz es onnan ide kölcsönbe talan ez lehet a legvalószínűbb opció !

Kérdéses Xavi mit akar ?

Értem en hogy miert nem , de bocsanat ez egy vezetői feladat ezert is kapja a fizetését , oldja meg… (ovisokat , jo fiukat könnyű kezelni )
Vagy ha nem vállalja , az is oke … de akkor a támadó alakzatot játékot oldja meg !!! ( es könyörgöm ne Gavival erolkodjon)
De valamit csináljon !!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.08.10. 19:14:58

Nagyon érdekesnek gondolom a regisztrációs problémákat. Kíváncsi lennék mi volt a megvalosithatosagi tervben, mert szerintem több olyan tétellel gazdagottunk, ami valószínű nem volt betervezve. Több olyan játékos került eladásra most nyáron, akik után kaptunk pénzt, illetve Dembélé is elment, több fiatal is elment. 2 játékos maradt, akiket egyelőre nem sikerült eladni, ebből szerintem 1 még sikerülni fog. Ennek ellenére itt van augusztus közepe és még mindig nincsenek sokan regisztrálva. Biztosan meg fogják oldani valahogy, ettől nem tartok, de biztos nem véletlen, hogy 8-10 m körül nem tudunk hozni egy jhv-t. Nem is tudom mi lenne ha még az a pár millió euró nem csorog be + Dembele marad. Ezek alapján szerintem az összes pletyka akkora eltereles mint a ház. Sajnos teljesen irreális, hogy bármilyen nagyobb nevű játékos fizujat meg tudjuk oldani. A brazil csapat elnöke tegnap azt nyilatkozta hogy 20 meccsük van még, szeretnék magukat kvalifikálni jövőre is a libertadores kupara, szóval szerintem Roque sem jön most nyáron. Ha Lengletet még sikerül eladni már boldog leszek, Dest valószínű itt fog még pár évet padozni. Őt sajnálom egyébként, mert jól kezdett nálunk, nem tudom mi történhetett vele
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.10. 18:42:13

Hogy emberileg mit gondolok meg gondolunk Neymarról, arról nem ejtek szót. Játékosként azt gondolom, hogy nagyon alulértékelt a PSG-s korszaka, ami a sérülések miatt nem csoda. Amikor egészséges volt, nagyon erős gólátlagokat termelt.

Az első párizsi szezonjában 30 meccsen 28 gól, a BL-ben 7-ből 6, A bajnokságban 20 meccssen 19.

A következő szezonban 28 meccsen 23 gól. A bajnokságban 17/15, a BL-ben 6-ból 5. Ezek azért elég kemény számok.

A harmadik szezonjában 27-ből 19, a bajnokságban 15/13, a BL-ben 7/3. A következő szezonok már visszafogottabbak voltak, 31/17, 28/13, 29/18, de ezek is erős mutatók.

A folyamatos sérülések betettek neki, de egyáltalán nem volt túlzott elképzelés a részéről, hogy ki szeretne lépni Messi árnyékából, és szeretne aranylabdás lenni. Egy egészséges szezonnal egy valószínűleg összejött volna neki. De 2017 után nem volt szezonja sérülés nélkül. Ha játszott, termékeny volt. De keveset játszott.

Nem hiszem, hogy jön, a fizetési igényei miatt. Legfeljebb akkor, ha kölcsönben a PSG állja a fizetését, de ez a PSG-nek nem érné meg. Korábban is rebesgették, hogy vissza akar térni Barcelonába, ha ez igaz volt, akkor fölösleges volt 4 éves szerződést kötnie 2021-ben. Elég lett volna csak két évre, és most ingyen jöhetne, bár a fizetését így is nehezen illesztenénk be.

Fati és Ferran úgy tűnik, feljavulhat, és mivel a széleken úgy tűnik, megvannak az embereink (Fati/Abde, Raphinha/Neymar), Ferran valószínűleg középcsatár lesz majd. Így középcsatárból is lesz három, és az előszezonban nem is tűntek rossznak. Így nem hiszem, hogy lesz oda érkező.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.10. 18:18:23

Nincs véleményem Neymarról, de már többször olvasom érvként, hogy a BL döntőbe ő vitte be a PSG-t.
Ezt fogadjuk el igaznak (2 gólt lőtt az egyenes kieséses szakaszban), de ez 3 éve volt.

Lehet jó lenne még itt, de ezt nem fogjuk szerintem megtudni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.10. 17:21:01

Rivaldo11 írta:
2023.08.10. 16:43:20
Bármikor hoznám, ha arra gondolok hogy Fati meg FT játszik, ha nem jön.
Másnaposan, elhízva, félrészegen is bőven többet adna, mint az említett kettős. Ja, és Fatiról csak úgy tépném le a tízest.
De sajnos nem hiszem, hogy meg tudnánk szerezni, örüljünk ha regisztrálunk rendesen mindenkit.
Detto. Lehet fikázni a brazilt (mint mindenki mást is egyébiránt) de a psg a bl döntős szezonját neki köszönheti, hihetetlen melót tett bele, bal szélen-középre húzódva egyik legjobb a mai napig, mindhez jönne egy Xavi féle rendszer, a jelenlegi kp és azért Lewát se felejtsük el, plusz Neymar lekötné kellően a figyelmet, én mindenhogyan adnám még ha lenne nüansznyi kockázat akkor is... marketing értéke még mindig az egyik legnagyobb. Körme alatt több a szenvedély és tudás a játék iránt mint FT és az elmúlt szezonos Fati, plusz nekünk már bizonytott, BL győzelem, bajnokság.. Dembeleért tűzbe ment Xavi, vele pedig negyedét sem nyertük. Furcsa, de bízok a váratlanban, de jelenleg sajnos azt érzem nem fog jönni, pedig hatalmas kedvencem.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.10. 16:43:20

Troym írta:
2023.08.10. 15:56:13
Neymart most hajítja ki kb az egyetlen edző, akinek irányítása alatt tényleg jó volt és BLt nyert, mi meg azon gondolkodunk kell-e. Maga ez a tény nem adja meg a választ? Vagy az, hogy rajtunk kívül egyetlen európai csapat neve se kerül szóba?
Bármikor hoznám, ha arra gondolok hogy Fati meg FT játszik, ha nem jön.
Másnaposan, elhízva, félrészegen is bőven többet adna, mint az említett kettős. Ja, és Fatiról csak úgy tépném le a tízest.
De sajnos nem hiszem, hogy meg tudnánk szerezni, örüljünk ha regisztrálunk rendesen mindenkit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.10. 15:56:13

Neymart most hajítja ki kb az egyetlen edző, akinek irányítása alatt tényleg jó volt és BLt nyert, mi meg azon gondolkodunk kell-e. Maga ez a tény nem adja meg a választ? Vagy az, hogy rajtunk kívül egyetlen európai csapat neve se kerül szóba?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.08.10. 14:21:48

culinho írta:
2023.08.10. 14:16:34
Sporton írják, hogy a német céggel nagyjából teljes lett a megállapodás, holnap vagy pénteken jön a hivatalos bejelentés és utána meglesznek a regisztrációk a meccsre.
Majd akkor elhiszem ha tényleg hivatalos lesz, emlékezzünk csak nem is olyan rég mi történt.
Válasz küldése