Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.06.11. 10:18:34

Szerintem se Bojan se Messi nem lesz a srác.
Az egyiknél azért Ő szerintem használhatóbb,már azért is mert sokkal nagyobb a lendület benne,a másikhoz meg Maradona volt hasonlítható a történelemben,így óriási hülyeség szvsz ilyet várni tőle. Új Messi valószínűleg nem mostanában lesz bárki is,ha lesz egyáltalán.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.11. 00:01:55

sansz írta:
2020.06.10. 21:46:39
Bacsa írta:
2020.06.10. 18:14:10


Utána jött Bojan, és talán még Messinél is ígéretesebb volt az indulása

Fati is lehet Messi, de lehet Bojan és társai követői.

Ha Messi lesz, akkor újabb 10-15 sikeres év előtt állhat a Barca, ha Bojan, akkor verni fogja minden Barca vezető, hogy nem adták el most 100 millióért, mert állítólag valamelyik angol klub ennyit kínált érte.
Nehéz okosan dönteni vele kapcsolatban, de én egyelőre nem látom benne Messit, de még a korai Bojant sem. Remélem, rám cáfol, ha marad.
Fati sosem lesz Messi-szerű. Fati nagyon lelkes, fiatal, dinamikus, bátor, de ahogy lentebb írta valaki, ennyi. Ez pl vagy bundesliga. Ha valaki 100at adna érte,azonnal adni kellene,még akkor is,ha jól jött csatárhiánykor.
Félreértés ne essék, lehet szeretni ezt a stílust, nincs ezzel gond, de a legjobb/legszerencsésebb meccsén sem volt benne több. A 14 éves Messihez se hasonlítható,független attól,hogy Messit is félve tették a csapatba. Azonnal látszódott,hogy egy az egyben szinte bármit megtehet a pályán.
Bojan pedig szerintem csak egy ilyen erőlködés volt, dönthetett értelmetlen rekordokat,játékban sosem volt igazán jó. Szerintem a Barcánál azt gondolták,hogy alacsony ő is, biztos olyan lesz,mint Messi a mezben :D
Abban egyetértek hogy nem volt akkora tehetség mint Messi vagy akár Bojan, hisz előtte hallani se hallottunk a srácról mint nagy reménység(én legalábbis nem). Befuthat sikeres karriert de Messi félét azért ne várjunk.. Bojanba sokkal több lakkozott ebben az időben, de mégis besült. Fatiba annál kevesebb és talán ezért lehet jobb karrierje.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.06.10. 23:27:23

Szerintem fölösleges bárkit Messihez hasonlítani. El lehet kezdeni hozzá hasonlítgatni bárkit pl a felkapott Sanchot, vagy Kai Havertzrt vagy Sterlinget , de akár Mbappét is és akkor is azt fogjuk látni, hogy senki nem lesz a közelében sem.
Kicsit korainak érzem azt, hogy Fatit elkönyveljük olyannak, mint akiből nem lehet majd Barca játékos. 16 évesen az ifiből érkezett a gyerek. Nem volt felnőtt meccse még , úgy kezdett el így játszani. Brutál nagy lehet a különbség az ifi foci és a világ egyik legjobb bajnoksága között. Ennek ellenére úgy robbant be, ahogy nem sokan az ifiből mostanában. Nem lesz Messi Fatiból , de nem hinném , hogy bárki is ezt gondolná. Viszont van pár árnyalat Tello, Sandro, Cuenca szintje és Messi szintje között, ahova azért elférhet Fati. Szerintem lehetne várni 2-3-4 évet azzal, hogy lássuk mi lesz belőle. Van ideje fejlődni. Olvastam a spanyol U 18as valogatott edzőjének nyilatkozatát , aki azt mondta, hogy Pedri es Fati a korosztálya két legjobbja Spanyolországban. Egyelőre 1000 percet játszott a felnőtt fociban és én egy meccsre emlékszem amikor kifejezetten rossz volt, a Dortmund ellenire, míg emlékszem olyan teljesítményre, amikor jobban játszott a világbajnok Griezmannál 16 (17) évesen. Általában szerintem nem lefelé lógott ki. Nem akarom felhypeolni sem, de azért várjunk vele pár évet, hogy mennyit fejlődik. Szerintem , aki 16 évesen az ifiből ilyen meccseket le tud tenni abban van lehetőség. Meglátjuk mi jön ki belőle.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.06.10. 21:46:39

Bacsa írta:
2020.06.10. 18:14:10


Utána jött Bojan, és talán még Messinél is ígéretesebb volt az indulása

Fati is lehet Messi, de lehet Bojan és társai követői.

Ha Messi lesz, akkor újabb 10-15 sikeres év előtt állhat a Barca, ha Bojan, akkor verni fogja minden Barca vezető, hogy nem adták el most 100 millióért, mert állítólag valamelyik angol klub ennyit kínált érte.
Nehéz okosan dönteni vele kapcsolatban, de én egyelőre nem látom benne Messit, de még a korai Bojant sem. Remélem, rám cáfol, ha marad.
Fati sosem lesz Messi-szerű. Fati nagyon lelkes, fiatal, dinamikus, bátor, de ahogy lentebb írta valaki, ennyi. Ez pl vagy bundesliga. Ha valaki 100at adna érte,azonnal adni kellene,még akkor is,ha jól jött csatárhiánykor.
Félreértés ne essék, lehet szeretni ezt a stílust, nincs ezzel gond, de a legjobb/legszerencsésebb meccsén sem volt benne több. A 14 éves Messihez se hasonlítható,független attól,hogy Messit is félve tették a csapatba. Azonnal látszódott,hogy egy az egyben szinte bármit megtehet a pályán.
Bojan pedig szerintem csak egy ilyen erőlködés volt, dönthetett értelmetlen rekordokat,játékban sosem volt igazán jó. Szerintem a Barcánál azt gondolták,hogy alacsony ő is, biztos olyan lesz,mint Messi a mezben :D
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.10. 20:08:57

NovaProspekt írta:
2020.06.10. 19:19:49
RA7 írta:
2020.06.10. 02:21:40
Tartaléknak legyen már saját nevelés, aki ebben a rendszerben nőtt fel és tudja mikor hova kell mozogni. Arra a szezononkénti 10-15 meccsre nem igaz hogy 40 milliós cseréket kell igazolni.
azt elfelejted, h hiába saját nevelés vki, nem biztos h minden vágya a padon rohadni egy életen át. Rafinha, Grimaldo, Thiago és még sok más saját nevelés menekült/menekül innen, ahogy tud. és akkor mindjárt kellenek azok a 40 milliós cserék, akik viszont bevállalják a padot legalább ideig-óráig.
Én úgy gondoltam ezt az egészet hogy cserének 1-2 évre, aki bizonyít az nyilván bekerülne a kezdőbe, helyére jön egy másik, ugyanúgy azok helyére is akik semmit se mutatnak. Ha van egy ilyen bázis használjuk már könyörgöm...
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.10. 19:19:49

RA7 írta:
2020.06.10. 02:21:40
Tartaléknak legyen már saját nevelés, aki ebben a rendszerben nőtt fel és tudja mikor hova kell mozogni. Arra a szezononkénti 10-15 meccsre nem igaz hogy 40 milliós cseréket kell igazolni.
azt elfelejted, h hiába saját nevelés vki, nem biztos h minden vágya a padon rohadni egy életen át. Rafinha, Grimaldo, Thiago és még sok más saját nevelés menekült/menekül innen, ahogy tud. és akkor mindjárt kellenek azok a 40 milliós cserék, akik viszont bevállalják a padot legalább ideig-óráig.
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.10. 18:14:10

Fati személye, jövője valóban érdekes kérdés. Ősszel ismeretlenül volt pár jó meccse, aztán lényegében semmi érdemleges. Persze nem lehet 17 éves gyerektől elvárni, hogy ő oldjon meg mindent, annak idején Messi is kezdetben 5-10-15 perceket kapott, és fokozatosan dobta be Rijkard a mély vízbe, és így lett belőle az aki lett.

Utána jött Bojan, és talán még Messinél is ígéretesebb volt az indulása, több, korábban Messi által felállított csúcsot megdöntött, aztán lett belőle egy középszerű tucatjátékos.
Tello, Cuenca, Munir, Sandro szintén úgy kezdtek, hogy ők lesznek a következő 15 év meghatározó klasszisai, aztán Messi helyett Bojan útját járják.

Fati is lehet Messi, de lehet Bojan és társai követői.

Ha Messi lesz, akkor újabb 10-15 sikeres év előtt állhat a Barca, ha Bojan, akkor verni fogja minden Barca vezető, hogy nem adták el most 100 millióért, mert állítólag valamelyik angol klub ennyit kínált érte.
Nehéz okosan dönteni vele kapcsolatban, de én egyelőre nem látom benne Messit, de még a korai Bojant sem. Remélem, rám cáfol, ha marad.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.06.10. 16:49:02

amúgy ebben a Fatiban mit láttok? :D gyors meg minden, de 1v1-ben hullagyenge, inkább a PL-be illik a stílusa mint a spanyol fociba. Messin anno lehetett látni már tizenévesen is hogy mekkora király, Fatiban egyenlőre csak egy felturbózott Tellot látok. Ne legyen igazam, de szerintem jobban fel van hypeolva mint kellene.

Az igazolás témához.

Out:
Roberto
Umtiti
Coutinho
Alba
Rakitic

In:
Kurzawa
De Bruyne
Reece James
De Ligt
Sancho

Jövőre mehet Messi, Piqué, Busquets is. Mindenki aki az aranykor tagja és a “Barca DNS” híve. Váltani kell.

Addig is: TS-Semedo/Reece,Piquè/Todibo,De Ligt/Lenglet,Kurzawa/Firpo-FdJ/Busq,Arthur,De Bruyne-Messi/Demb-Suarez,Griezmann/Fati

4-3-1-2.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.10. 13:34:57

Ha már középpályás akar a Barca (mindenképpen kell a lassú és nehézkes Rakitic, Busquets, Arthur helyett), akkor ne egy hasonló lassú Pjanicot vegyen már meg a klub horroráron, hanem egy fiatal, lendületes és motivált játékost.
Ha sok pénze lenne Barcanak akkor de Bryne ideális lehetne, a 28 éves kora alapján még 5-6 jó éve lehet, ha elkerülik a sérülések. Ha nincs annyi pénz, akkor pl. de Beek vagy az ifjabb Thuram lehetne jó megoldás.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.06.10. 10:57:14

Szóval ez a Pjanic gyerek csak hozzánk akar igazolni.
Nem tudom hogy hogyan akarjuk kivitelezni az üzletet mert pénzünk az nincs,akit meg akartak az olaszok az nem akar menni.És akkor még Lautaroról még nem is beszéltünk.
Nem hinném hogy valamelyikre is szüksége lenne a csapatnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.10. 10:07:00

A Chelsea nagyon belendült: Werner, Harvetz?
Valahogy nagyon szépen kéne mosolyogni a Newcastle-ra, hogy vigyék el Coutinho-t rendes áron...

A SPORT szerint állítólag a Manchester United volt az az állítólagos csapat, akik állítólag kifizettek volna 100 milliót Fati-ért.
Állítólag.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.10. 02:21:40

Fricy78:
Ha nem jön senki, akkor én is a szerkezet váltást mondom, márcsak Griezmann miatt is. Hiába jön Lautaro, érdemben a játék nem fog változni. Amíg nem lesz értelmes elnökség, értelmes edzővel akiknek van egy határozott elképzelésük addig nem kell csodákat várni.

Az egy játékosra építés, ordas nagy baromság. Semmilyen sportban nem volt jövője ennek.

Arthur8:
Fiatalok eddig is voltak, de évek óta lehetőséget se igen kapnak. Fati is csak azért kapott, mert rengeteg sérülés volt. Elkerülhetetlen hogy a mai fociban ne igazolja egy valamire való játékost, nincs idő várni az utánpótlásból beérőkre, de már is kevésbé lenne katasztrófális a helyzet a Coutinho és Dembele 300 milliós bukással, ha padra nem Digne, Gomes, Firpokat igazolunk fejenként 40 milliókért. Tartaléknak legyen már saját nevelés, aki ebben a rendszerben nőtt fel és tudja mikor hova kell mozogni. Arra a szezononkénti 10-15 meccsre nem igaz hogy 40 milliós cseréket kell igazolni. Ebben az évben inkább ne legyen igazolás mert Barto amihez nyúl csak bajt csinál. Ezt az évet arra kéne szánni hogy kiselejtezzük a nem ide valókat. Min 3-4-5 játékostól, akár áron alul is. Rakitic neki azért minden köszönünk, Coutinho, Dembele, Braithwaite. Pénzügyileg kicsit stabilizálódnánk ha tőlük megtudnánk szabadulni. Max Lautaro tudna jönni. Három fiatal már érkezik, lehetőséget is kaphatnának így a srácok. A bérkeret is csökkenne.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.06.10. 00:18:43

Vidal-t amúgy miért adná el szinte mindenki? Legjobb középpályásunk. Egy meg nem értett zseni az a pali.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.09. 22:54:06

Nem lehet a következő bajnokságot végigcsinálni a "gálacsapat" mániával. Vagy rá kell szokni a folyamatos rotációra, vagy állandósítani kell a "szürkék" - "sárgák" cserélgetését.
Avatar
Fricy78
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.03.04. 21:40:35

2020.06.09. 18:09:35

Én inkább szerkezetváltásban gondolkoznék, ha már marad ez a keret, mert mostanában nem igen fogunk tudni eladni szinte senkit, pedig jó lenne pár embertől megválni, a 4-2-3-1 hasznosabb lenne ehhez a kerethez.
Ter Stegen/Neto
Semedo/Roberto, Pique/Tobido, Lenglet/Umtiti, Alba/Kurzawa
De Jong/Busquets, Arthur/Alena
Dembele/Trincao, Messi/Coutinho, Fati/Griezmann
Suarez/Braithwaite

El lehet gondolkozni néhány cserében: Vidal, Rakitic, Firpo mehet, Umtiti helyett De Ligt jó lenne, illetve Suarez és Messi utódját is meg kellene keresni, először Suarezét és én inkább Halandot javasolnám.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.09. 16:44:39

Arthur8 írta:
2020.06.09. 16:08:29
A másik, hogy szerintem hiba lenne Messi után egy játékos köré csapatot építeni.
Pontosan ezt akartam írni.
Olyan játékosunk, mint Messi nem lesz mégegy, semmi értelme egy nála gyengébb játékosra felhúzni egy teljes csapatot.
Az a hatalmas mázlink, hogy Messi alig sérült, és azt a keveset is viszonylag hamar kiheveri.

Amúgy szerintem a koncepció, hogy egy játékos köré építünk csapatot is baromság, nálunk is kényszerből van ez, kb. amióta Neymar elment.
És ez nem állapot szerintem Coutinho-t se azért hozták pl., hogy Messi alá dolgozzon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.06.09. 16:08:29

Én nem érzem ennyire tragikusnak a helyzetet, hogy Milan szintre süllyedjen a Barca. Az tény , hogy jó néhány igazolás nagyon besült. Egy évet kell várni az új elnökségre, de szerintem nincs olyan állapotban a csapat, hogy egy év múlva ne lehessen visszatérni a jó útra, normális meggondolt rendszerbe történő okos igazolásokkal.
Az valószínű, hogy lesz visszaeses és nem lehet majd azt várni a Barcától mint az aranykorában, de szerintem ezzel nincs probléma. Szerintem a cél az kell, hogy legyen , hogy a világ top 5-10 csapat között maradjanak. Szerintem igenis vannak olyan fiatal játékosai a Barcának, akivel a jövőben komolyan számolni lehet majd. Ott van Frenkie De Jong, aki szerintem ha oda kerül a rendes posztjára akkor ott top3 játékos lesz. Ott van Arthur , Puig , megvették Pedrit , elől ott van Fati , Trincao és akarják Lautarot. (Szerintem előbb utóbb De Ligt is itt fog kikötni). Hátul kell szerintem sokat erősíteni , de ez egy olyan mag amire simán lehet majd épitkezni nagyon nagy visszaesés nélkül is, amennyiben értelmesebben igazolnak.
A másik, hogy szerintem hiba lenne Messi után egy játékos köré csapatot építeni. Messit kollektíve kellene pótolni, amennyire csak lehet. Ha akarunk valakit találni egy személyben aki átveszi tőle a stafétát , akkor biztos hogy az egész csapat szinteket fog visszaesni, mert egy szemèlyben nem pótolható. Én úgy érzem hogy kell építeni egy jó csapatot sok jó játékossal, (aminek az alapja szerintem adott), mint ahogy ma sok csapat csinálja. Én nem látom a Liverpoolban , a Cityben vagy akár most a Realban pl azt az egy játékost, akik köré építve van a csapat. Nyilván kellenek majd klasszisok, akik a különbséget jelenthetik a meccseken, de én a mai fiatalokban ezt a faktort támadók közül egyelőre csak Mbappéban érzem vitathatatlanul. A felsoroltak közül én pl Sterlingben ( és még Sanchoval is várnék) semmivel nem érzem jobban azt, hogy köré lehet építeni egy csapatot mint Lautaroban. Szerintem Sterling nem annyira markáns játékos , aki köré csapatot érdemes építeni, mint pl Messi, C Ronaldo, Neymar vagy Mbappe. A Cityben sem ő a legfontosabb játékos szerintem, hanem egy jól működő rendszer egyik eleme. Szerintem nagyot néznénk, hogy mennyire nem tudna ő sem semmit hozzátenni a Barcához, amíg nincs jól felépítve a rendszer. Nem tartom jobb játékosnak egyénileg Griezmannál , de Coutinhonál sem.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.06.09. 14:31:49

sansz írta:
2020.06.08. 22:45:13

Messi 2 év múlva szerintem nem fog focizni, Barcelonában tuti nem. És így igen, nem köré kéne építeni a csapatot,éppen ellenkezőleg.
Mondjuk azért még nem kell temetni, de az valóban igaz, hogy vagy be kéne tenni csatár mögé, vagy támadó középpályásnak (bár ahhoz nem fut eleget).

A fő gond szerintem a Suárez, Griezmann, Braithwaite, Fati, Dembélé, Coutinho támadósor. Ebből nálunk Coutinho, Dembélé, sajnos kuka Griezmann szerintem testidegen továbbra is, Fati zöld, Braithwaite fölött nem akarok ítélkezni egyenlőre, Sueraz nem bírja ehhez még jön jövőre Trincao Messivel 8 támadónk van 3 helyre. A feltételezzük, hogy Suarez és Messi alap, akkor 6-an vannak 1 helyre és a bal oldalon egyikük sem az igazi. Ehhez még akarjuk Lutarot... #-o

Fatinak, meg Trincaonak nyilván játékperc kéne, Lutaro sem hiszem, hogy ülni jönne úgyhogy valahogy kéne egy átmenet közte és Suarez közt. Tehát Dembélé, Coutinho lenne az akiket el kéne adni. Na most Ők kinek kellenek, aki meg is tudná fizetni őket? Senkinek? Ha Lutharo jön Braithwaite tuti megy ez eddig oké, de Griezmannnal mihez kezdünk?

Úgy el van cseszve a támadósor, hogy max. akkor tudjuk elől ezt a tumultust megszüntetni, ha legalább 3 emberre ráteszünk, egy marék Dunakavicsért vihető cédulát. Van egy raklap játékosunk akik 2-3 éve nem tettek le semmi értékelhetőt az asztalra ezzel szemben 100 millió fölött vettük őket és a világ pénzét keresik.

A másik probléma pedig amiről beszéltünk. Ki az aki köré fel lehet húzni egy csapatot majd. Lutaro? Nem rossz játékos de ennyire nem győzött meg.

Aki köré most szerintem csapatot most biztosan lehet építeni az Mbappé, Sterling és Sancho. ( a CIES szerint is ők hárman a legértékesebbek jelenleg, talán pont tegnap hozták le) Mbappé és Sterling a két milliárdos csapat játékosa onnan senki nem vesz senkit ha azok nem akarják eladni.
Sancho a fél világnak kell megint esélytelen. Amúgy nem véletlen, hogy nem is gondolkodik ilyen nevekben a klub, hanem ilyen Artur Pjanić cserék repkednek a hírekben. Szóval most vagy szülünk egy játékost valahonnan, akire nem gondolunk és legalább arra képes, hogy Messin kívül eldöntsön egy meccset, vagy rövid úton gáz van.

Nem tudom lehet, hogy én vagyok borúlátó, de nagyon érik, hogy olyanok leszünk mint a Real a Galaktikusok után, sőt mondok rosszabban mi leszünk a Milán.
Kép
adam_1519
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008.12.07. 18:56:20
Tartózkodási hely: Győr

2020.06.09. 14:17:44

RA7 írta:
2020.06.08. 23:36:30
adam_1519 írta:
2020.06.08. 11:24:59
Ezt nagyon adnám, de De Bruyne jóval több lenne mint 100 millió.
Igen, valóban, de Bruyne-re reális esély nem sok látszik. Max akkor ha tényleg kizárják két évre a City-t a BL-ből, mert két év múlva már 30 lesz a belga, ebben az esetben gondolom akkor ő is lépni szeretne. Akkor talán a jelenlegi piaci helyzetet ismerve talán belehetne próbálkozni, bár nem hiszem, hogy az Arabnak szüksége lenne pénzre, a klub fenntartásához.
De álmodozni szabad, én őt nagyon szívesen elnézegetném gránátvörös-kékben.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.08. 23:36:30

adam_1519 írta:
2020.06.08. 11:24:59
Ha én ülnék Abidal helyén akkor a következőképpen sakkoznék.

Eladnám:

Firpo (15m)
Umtiti (25m)
Rakitic (15m)
Coutinho (55m)
Dembele (60m)
Rafinha (10m)
Wague (10m)
Alena (15m)
Ez összesen: 205 millió

Akiket vennék:
de Ligt (65m)
Cucurella (6m)
de Bruyne (100m)
Még maradna is, félre lehetne tenni jövőre egy csatárra, most nem hiszem, hogy olyat tudnánk hozni, aki rögtön megoldást jelentene, Suarezben pedig ha jól sikerült a műtét, akkor egy jó év még van. Az eddig egy szezonos Lautaro meg nem ér 100 milliót.


A keret így nézne ki:
---------------------------------------TS/Neto---------------------------------------------
SR/Semedo---Pique/Todibo---Lenglet/de Ligt---Alba/Cucurella
----------------------------------Frenkie/Busquets----------------------------------
----------------Arthur/Vidal----------------de Bruyne/Puig--------------------
---------------------------------Messi/Braithwaite----------------------------------
---------Griezmann/Trincao-----------------Suarez/Fati---------------------
Ezt nagyon adnám, de De Bruyne jóval több lenne mint 100 millió.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.06.08. 22:45:13

Feast4 írta:
2020.06.08. 21:33:51


Ha azt vesszük hogy van Messi meg van TS aki érinthetetlen és Messinek akár hogy nézzük 2-3 év múlva valószínüleg nagyon át kell értékelni a szerepét akkor nekünk most lehet azt az embert kéne megtalálni aki köré lehet megint csapatot építeni.Kicsit olyan ez mint amikor a fazéknak nincs alja de még mindig foltoztatni akarom.Lehet csak én látom így de szerintem szokás szerint rosszul ülünk a lovon.
Egyetértek, annyi kiegészítéssel,hogy Messinek 2-3 éve kellett volna átértékelni a szerepét. Ha nem bírja az iramot már, márpedig nem bírja, akkor menjen előre és cselezze ki az utolsó embert.
Ne középen sétálgasson. Semedo sehol nincs Alveshez képest, de akkor néha megvillant amikor nem adta le egyből Messinek,hanem ment előre cselezni.
Messi 2 év múlva szerintem nem fog focizni, Barcelonában tuti nem. És így igen, nem köré kéne építeni a csapatot,éppen ellenkezőleg.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.06.08. 21:33:51

Amúg kövezzetek meg de szerintem az átigazolásaink logikája az ami most hibás.Abban gondolkodunk hogy ki kell a mostani csapatba, hogy megint jók legyünk holott a csapat 60-70%-a marha drága ballaszt.

Ha azt vesszük hogy van Messi meg van TS aki érinthetetlen és Messinek akár hogy nézzük 2-3 év múlva valószínüleg nagyon át kell értékelni a szerepét akkor nekünk most lehet azt az embert kéne megtalálni aki köré lehet megint csapatot építeni.Kicsit olyan ez mint amikor a fazéknak nincs alja de még mindig foltoztatni akarom.Lehet csak én látom így de szerintem szokás szerint rosszul ülünk a lovon.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.08. 20:57:22

MichaaBee írta:
2020.06.08. 12:42:03
Itt értem a logikát, de szerintem Dembélét eladni vagy megtartani kell. Az a probléma vele, hogy két év múlva lejár a szerződése, ergo jövőre már gyakorlatilag semmi értéke nem lesz. Most ősszel kellene vele hosszabbítani, de az eddigi hároméves produktuma alapján ez nyilván nem reális. (Hihetetlen, hogy már 3 éve itt van...) A legjobb az lenne, ha el tudnánk sózni valahova, vagy ha nem, akkor inkább be kell vállalni a kockázatot, hogy itt alakít valamit a negyedik évében, mert ha csak megy kölcsönbe, akkor abból annyi lesz, hogy visszajön majd és egy év múlva lejáró szerződéssel próbáljuk majd eladni, ami szinte garantált bukó.
jó, de most sem fog érte senki pénzt adni a mostani helyzetben. a vírus miatt elmaradtak a meccsek, a klubok bevételének egy komoly hányada kiesett. nem most fognak bevállalni egy olyan srácot, aki 3 évéből 3-at sérülten töltött szinte végig. konkrétan a fizetését átvállalni nagy rizikó most bárkinek (az évi tizenvalahány millió euróért nagy eséllyel a betegszobában lábadozik majd bárhol), nemhogy még átigazolási díjat fizetni érte.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2020.06.08. 12:42:03

Dembi kölcsönbe (jelenleg kb nincs értéke a gyereknek. Az ő esetében lehet egy opció egy kölcsönadás, mivel ha ott jól teljesít és nem sérül meg, akkor felmehet kicsit az ára. Ha megsérül, akkor meg legalább a bérét nem mi álljuk...
Itt értem a logikát, de szerintem Dembélét eladni vagy megtartani kell. Az a probléma vele, hogy két év múlva lejár a szerződése, ergo jövőre már gyakorlatilag semmi értéke nem lesz. Most ősszel kellene vele hosszabbítani, de az eddigi hároméves produktuma alapján ez nyilván nem reális. (Hihetetlen, hogy már 3 éve itt van...) A legjobb az lenne, ha el tudnánk sózni valahova, vagy ha nem, akkor inkább be kell vállalni a kockázatot, hogy itt alakít valamit a negyedik évében, mert ha csak megy kölcsönbe, akkor abból annyi lesz, hogy visszajön majd és egy év múlva lejáró szerződéssel próbáljuk majd eladni, ami szinte garantált bukó.

adam_1519 írta:
2020.06.08. 11:24:59
A keret így nézne ki:
---------------------------------------TS/Neto---------------------------------------------
SR/Semedo---Pique/Todibo---Lenglet/de Ligt---Alba/Cucurella
----------------------------------Frenkie/Busquets----------------------------------
----------------Arthur/Vidal----------------de Bruyne/Puig--------------------
---------------------------------Messi/Braithwaite----------------------------------
---------Griezmann/Trincao-----------------Suarez/Fati---------------------
Ezt amúgy nagyon adom. Vidal helyett mondjuk Alená is jó lenne szerintem, a chileiből idén lehet még pénzt csinálni. Lautaro Braithwaite helyett se lenne utolsó, mert Suárez nem fogja bírni, még ha kell is a lehetőség Trincao-nak és Fatinak. Illetve de Ligt-ben sem vagyok biztos, belőle ki is jönne Lautaro.

Ami mindenképp látszik, hogy jó keretet lehet itt összehozni, de mindennek az a kulcsa, hogy Dembélétől és Coutinhótól sikerül-e legalább egy 60 körüli összegért megválni. Ha igen, akkor lesz mozgástér mindenképp, akár de Ligt-ben / Lautaróban / de Bruyne-ben gondolkodik az ember. Kár, hogy a belga csak álom. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.06.08. 11:31:46

Normál esetben én megválnék a Busi és Suarez duótól is, de a realitás talaján maradva az alábbi igazolásokat hajtanám végre.:

Eladás:
- Semedo 40 m
- Firpo 15 m
- Todibo 15 m
- Umtiti 40 m
- Rakitic 15 m
- Coutinho 60 m
- Dembi kölcsönbe (jelenleg kb nincs értéke a gyereknek. Az ő esetében lehet egy opció egy kölcsönadás, mivel ha ott jól teljesít és nem sérül meg, akkor felmehet kicsit az ára. Ha megsérül, akkor meg legalább a bérét nem mi álljuk...
- Rafinha 15 m
- Braitwaite 10 m
- O. Busi 2 m
- Alena /őt az Emerson biznisz keretében odaadnám a Betisnek/
Bevételi oldalon 212 millió
Megvenném:
- Emerson 10 m
- Upamecano 50 m
- Cucu 10 m
- Wernert 50 m
- Harvetz/Tonelli 80 m

A csapat: TS/Neto - Sr/Emerson, Piqué/Araujo, Upamecano/Lenglet, Alba/Cucu - De Jong/Busi,
Harvetz/Arthur, Vudal/Puig - Messi/Trincao, Suarez/Werner, Griez/Fati
Válasz küldése