Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.05. 15:25:35

Na igen, Conceicao azért nem egy nyeretlen kétéves, van bőven nemzetközi tapasztalata egy félig-meddig top klubbal. Azért ő rendesen megtörné a sok-sok éve tartó sormintát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.05. 15:21:13

Troym írta:
2024.02.05. 13:01:50
Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Tény, ugyanakkor Xavi egy Barca legenda, és mindenki benne látta Pep második eljövetelét.

Persze ha esetleg az lesz a kérdés, hogy Marquez vagy Conceicao (ahogy Deco mai nyilatkozatából sejteni lehet), akkor nyilván jöjjön a portugál inkább. Marquez felvetődése már-már abszurd számomra.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.05. 15:05:31

Hansi Flick is already learning Spanish.
He is looking for a new challenge in the summer and the job at FC Barcelona would appeal to him. @BILD_Sport
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.02.05. 14:17:31

Troym írta:
2024.02.05. 13:01:50
Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Mivel a Céllövöldében kb. tényleg az "egypálcás" edzők közül válogathatunk, olyan nagy mozgásterünk nem lesz.
Én úgy vagyok vele, lehet kiscsapattól szerződtetett, vagy nagy csapatot még nem dirigáló, esetleg a saját házunk tájáról kinevezett edző.
Csak lássa már a szurkoló, hogy van az edzőnek "töke", van több taktikai elképzelése, bele mer nyúlni a meccsbe, bátran lekapja a pályáról, azt akit le kell, és, hogy ismerje be a saját hibáit. Az, hogy legyen nézhető is a foci, az talán már álom kategória lenne.
Első lépésnek talán ennyi elég is...
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.05. 14:16:38

gránit írta:
2024.02.04. 19:27:03
Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.
Jövőre is csak 30 éves. 3-4 jó éve lehetne még itt. Ingyen jöhetne akkor.

De attól is függnek az igazolások, hogy az új edző milyen hadrendben akar játszani. Xavi a két mélységi középpályást és a két támadó középpályást preferálja. Ezért jött Romeu is, eleinte de Jonggal kezdett. Az egy opció, hogy Kimmich és de Jong a mélységi középpályások, fentebb Gündogan és Pedri. Támadó középpályás is kéne, mert ott a tartalékok, rotáció terén nagyon vékonyak vagyunk. Fermin, Roberto, Torre, jelenleg ezek a kilátások. Kéne oda egy jó irányító előre.

A tűzoltással kapcsolatban teljesen igazad van, ugyanakkor ha 30 éves, még csúcson levő játékosokat szerződtetünk 3 évre, az középtávon jó megoldás szerintem. Ennek a hátránya, hogy drágább újra és újra megvenni ezeket a játékosokat, mint egyszer szerezni egy 20 évest, aki itt lehet több mint tíz évig. De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Az, hogy Kimmichet hozzuk nem tudom mennyire megvalósítható, mert Xavi nyáron is őt kérte, de Deco kerek perec kijelentette, hogy lehetetlen. Hogy ez mennyire fog változni az már más kérdés.
Nemrég olvastam a Sporton, hogy a német hajlandó lenne még azt az egy évét kitölteni, hogy utána jöhessen. Nem tudom mennyi az igazság és mennyi a pletykatartalma, de annyi talán van, hogy preferálja a klubot, ha már a PSG-t visszautasította.
Nehéz döntés, hogy mi lesz nyáron, mert egyértelmű, hogy bővíteni kell a keretet, még ha nem is lesz ennyi hiányzó, de 19-20 fővel nekivágni újra egy szezonnak öngyilkosság, ebbe lehet akármilyen jó egy új edző bele fog bukni. 3-4 fronton így képtelenség harcolni.
Viszont, ha teszem azt elmegy 2 játékos és jön helyette 3-4 alig vagyunk előrébb és minőségben biztosan hátrébb leszünk, akárkik is lesznek a távozók.

Lewát még most jó eséllyel le lehetne passzolni az araboknak, még ha nem is kapnánk érte túl sokat, szeretik a neveket legyen bármilyen idős.

Kicsit 22-es csapdája amiben vagyunk. Ha a jelenlegi csapatból elpasszolunk 2-3 játékost akiért pénzt kaphatunk az biztos hogy alapember lesz, akik jelenleg viszik a csapatot (pl. De Jong, Araujo stb.), akkor vagy hozunk több gyengébb embert keretbővítésnek vagy 2-3 felsőpolcosat, így ugyanott vagyunk.
Egy újabb hasonló nyár ingyen/kölcsönjátékosokkal (Gündogan, Cancelo, Felix) valamennyire megmenthet minket, de kulcsemberektől nem nagyon kellene megválni, ha a jövőben Európa szinten meghatározó csapat akarunk lenni.
Talán Yamal előrelépésével Raphinha és néhány kelendőbb kölcsönjátékos lehet megoldás (Dest Lenglet, Fati?)
Ami biztos, hogy Decoéknak nagyon ügyesen kell lavírozni, legalább Alemany szintet megütni.
Ami felvetődött, hogy EG+Romeu+kisebb összeg Aleix Garciáért például nem lenne rossz.

Viszont amíg az új edző kiléte ismeretlen minden nagyon kérdőjeles.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 13:01:50

Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.05. 12:26:59

davi10 írta:
2024.02.04. 12:46:19
soadroli írta:
2024.02.04. 12:41:25
Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Portugál, Deco volt klubjától jönne, Mendes az ügynöke és nyártól szabadon igazolható. Szerintem a legnagyobb favorit.
Az a baj, hogy sportszakmai szempontokból ezek teljesen irreleváns infók, pedig jó eséllyel ahogy írod is, ezek fognak dönteni.

Nem gondolnám, hogy egy ekkora csapatnak sógor koma jóbarát vonalon kéne edzőt választani. Nem feltétlenül értem, hogy a felsoroltakon kívül mi predesztinálja őt a mi kispadunkra.
Számomra semmiképp sem az az edző, akire lecseréltem volna Xavit.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.04. 22:37:05

gránit írta:
2024.02.04. 19:27:03
De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Ez teljesen tiszta és esetünkben ráadásul "megváltó" megoldás is lehet, de mondjuk egy évvel a szerződése lejárta előtt nem szórnék ki ilyen igazolásra semmi pénzt a helyzetünkben.

Amúgy egyáltalán nem feltétlen 20 évesekre gondolok a jövő építése alatt, hanem olyanokra is akikben nem csak jóindulattal lenne még benne a saját teljesítménye csúcsán minimum 3 év, de legfőképp olyanokra, akiknek a karrierjük java, csúcsa még hátravan.

A játékosmegfigyelő rendszer hatékonyságát leginkább ez utóbbiak miatt hoztam szóba.
Képtelen vagyok elhinni, hogy a top ligákból vegyesen innen-onnan ne lehetne halászgatni 3-4-5 olyan karakterű játékosokat, akik képesek lennének nálunk is helytállni.
Melós és sziszifuszi dolog, de szívós, kitartó meló és megfelelő szakmai tudás birtokában ennek mennie kellene.

Nyomás, meg az elvárás túlmisztifikálását elengedném, mert valóban a csúcsra vágyó egyéniségeket ez nem igazán zökkentheti ki. Az erre való alkalmasság is nagy valószínűséggel ilyen olyan módon, de szűrhető és a játékosmegfigyelő rendszer része kell, hogy legyen.

Le kell szállni a magas lóról és alázattal végezni mindenkinek a saját dolgát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 19:27:03

Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.
Jövőre is csak 30 éves. 3-4 jó éve lehetne még itt. Ingyen jöhetne akkor.

De attól is függnek az igazolások, hogy az új edző milyen hadrendben akar játszani. Xavi a két mélységi középpályást és a két támadó középpályást preferálja. Ezért jött Romeu is, eleinte de Jonggal kezdett. Az egy opció, hogy Kimmich és de Jong a mélységi középpályások, fentebb Gündogan és Pedri. Támadó középpályás is kéne, mert ott a tartalékok, rotáció terén nagyon vékonyak vagyunk. Fermin, Roberto, Torre, jelenleg ezek a kilátások. Kéne oda egy jó irányító előre.

A tűzoltással kapcsolatban teljesen igazad van, ugyanakkor ha 30 éves, még csúcson levő játékosokat szerződtetünk 3 évre, az középtávon jó megoldás szerintem. Ennek a hátránya, hogy drágább újra és újra megvenni ezeket a játékosokat, mint egyszer szerezni egy 20 évest, aki itt lehet több mint tíz évig. De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.04. 17:46:14

Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
gránit írta:
2024.02.04. 14:47:36
Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.

Korábban beszéltünk arról, hogy a játékosmegfigyelő rendszerünk szakmaiságában, hatékonyságában keresném a megoldásokat. Nem látunk ugyan bele, de félek tőle, hogy ez a rendszer is felvette a langyos, oldalpasszos mentalitást. Komoly, súlyos tízmilliók és jónéhány felfedezésre érett játékos mellett megyünk el, erre mérget mernék venni.

Ha van miből, akkor persze nagyon kényelmes vásárolgatni, komoly fizukat ajánlgatni, de azt is láttuk, hogy ez hova is vezethet.

Kimmichre visszatérve, annak sem tudnék feltétlen örülni, ha esetleg mondjuk Flick (vagy bárki) éppen benne látná a Barca középpálya jövőjét.
Mire összeállna egy ilyen középpálya, kezdhetnénk is újra előről.... :oops:
Tűzoltás néha muszáj és vezethet is eredményre, de építeni rá különösebben nem érdemes.
Jaja Lewy-t is más megvette volna, 25 körül nekünk 40 be fájt. Bár azért mostanában már egész jó üzleteket kötünk, mint vevők. csak még az eladást kell tudni megtanulni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.02.04. 16:53:10

Bungus ezek szerint nem olvastad az utóbbi időben a fórumfelhívások topikot. Legalább 3 tiltásod van, amiből reinkernálódtál ( Samper ) az is visszaeső. Szerintem ne feszítsd a húrt ezzel a cinikus fogalmazással Őszintén szólva eddig melletted korteskedtem, mert már más kitett volna, de ha így folytatod, én leszek aki kirak innen!
bunga írta:
2024.02.04. 10:33:53
Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.04. 15:57:44

gránit írta:
2024.02.04. 14:47:36
Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.

Korábban beszéltünk arról, hogy a játékosmegfigyelő rendszerünk szakmaiságában, hatékonyságában keresném a megoldásokat. Nem látunk ugyan bele, de félek tőle, hogy ez a rendszer is felvette a langyos, oldalpasszos mentalitást. Komoly, súlyos tízmilliók és jónéhány felfedezésre érett játékos mellett megyünk el, erre mérget mernék venni.

Ha van miből, akkor persze nagyon kényelmes vásárolgatni, komoly fizukat ajánlgatni, de azt is láttuk, hogy ez hova is vezethet.

Kimmichre visszatérve, annak sem tudnék feltétlen örülni, ha esetleg mondjuk Flick (vagy bárki) éppen benne látná a Barca középpálya jövőjét.
Mire összeállna egy ilyen középpálya, kezdhetnénk is újra előről.... :oops:
Tűzoltás néha muszáj és vezethet is eredményre, de építeni rá különösebben nem érdemes.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.04. 15:31:46

baas11 írta:
2024.02.04. 14:42:43
Szóval az lenne a nagy terv h a klasszis De Jong t lecserélnék 3 közepesen gyenge ( de minimum lutri ki tudja ) Girona fele játékosra ….

Miközben a Real valszeg Mbappeval fog rohamozni de nálunk legalabb nem lesz üres ülés a csapat buszon ! Nagy ötlet :D

Aztan meg jön “ez nem Barca az nem Barca szint… “ fele nyafogás … ki gondolta volna !!?!

Kimmich + 55 millio :
Ez mar legalabb valami konret , de hát hol van ilyen ajánlat ?! Sehol

Ha mar eladás inkább a Torres Raphinha Dest Kounde vonalon gondolkodnek….
Klasszis DeJong árából/fizetéséből nem közepes játékosokat lehet venni. Ismétlem ő európa második legjobban fizetett focistája egy olyan klubban ahol nem rég még a villanyszámlát is kérdéses volt kifizetni... Girona féle játékosokat egyfelől nagyon pökhendi így leírni másfelől meg senki nem mondta, hogy jelenleg onnan jönne bárki is. Azt írta valaki, hogy a Girona teljes keretének/stábnak a fizetése nem éri el DeJong egyszemélyes fizuját. Lássuk be, hogy ez agyrém. Barto agyréme de most Laportának kell megoldani.

Mbappé fog rohamozni a 18 fős csapat ellen amiben 30+os rommá járatott emeberek meg tinik lesznek. Most azt érzed, hogy a 4-1 meg 4-0 idején DeJong hozza a kpt és jövőre pont az ő sziklaszilárd játékának a hiánya lesz a különbség?

Had ne az legyen a mondás, hogy a kisebb orszég gdp-jet elrakó dejong a barca szint és emiatt nem lehet eladni.

Torres Raphinha Dest Kounde vonalon is gondolkodni kell csak anyagilag nem ők a legmegterhelőbbek max szakmailag.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 14:47:36

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 11:43:34
Ez a pénz kérdés, egy nagyon komplex dolog. Rengeteg infót és részletet nem tudunk. Viszont szerintem jó közgazdászok és ügyvédek könnyedén meg tudják ezt oldani, ha kölcsönös az érdek és a tisztelet a játékos és a klub között.
Most hozok egy nagy "Ha"-t! A jelenlegi szerződés hosszabbítása további 3 évvel+ opciós év a jelenlegi fizetése felével, amit még enged a Liga. Az azt jelenti, hogy mostantól + 7 év az opcióval együtt. Kb 285 M € fizetés 7 évre, az évente 40 M €. Ezt nem kell garantált tartalomként odaadni, lehet pl. 25-30% teljesítmény bónusz. Így már csak 27 M € garantáltnál tartunk, amit biztos, hogy szakemberek még ügyesebben tudnak strukturálni.
Szerintem meg semmiféle 27 milliónak nem szabad felmerülnie vele kapcsolatban. Nem az ő hibája, hogy sok pénzt ajánlottak neki annak idején, ez viszont nem változtat azon, hogy ennyit nem ér. Biztos vagyok benne, hogy marad 2026-ig. Ennyi pénzt máshol nem adnak neki, ő meg nem fog lemondani erről a fizuról. A szerződése lejártával búcsút intenék neki.

Ami a "klasszisát" illeti, a Madrid Mbappéval át fog gázolni rajtunk, ha de Jong lesz majd vele szemben. Ekkora fizetésből nem három közepesen gyenge, hanem három jó játékos kijön, konkrétan két Gündogan, másfél Lewandowski, tizenegy Roque, öt Araújo, négy Christensen, négy Pedri. Ez védhetetlen. Nem három közepesen gyenge játékos jön ki belőle, hanem három nagyon jó játékos.

Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.

Xavi távozásával Desttel kapcsolatban is el kell gondolkodnunk. Ha az új edző sem számol vele, akkor jó pénzért el kellene adni, elég jó évet fut. A PSV megvenné. Vagy tartsuk meg, mert a fizetése nem magas, évi 3 millió euró. Panaszkodunk a szűk keret miatt, miközben egy légiónyi ember van kölcsönben.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.04. 14:42:43

Szóval az lenne a nagy terv h a klasszis De Jong t lecserélnék 3 közepesen gyenge ( de minimum lutri ki tudja ) Girona fele játékosra ….

Miközben a Real valszeg Mbappeval fog rohamozni de nálunk legalabb nem lesz üres ülés a csapat buszon ! Nagy ötlet :D

Aztan meg jön “ez nem Barca az nem Barca szint… “ fele nyafogás … ki gondolta volna !!?!

Kimmich + 55 millio :
Ez mar legalabb valami konret , de hát hol van ilyen ajánlat ?! Sehol

Ha mar eladás inkább a Torres Raphinha Dest Kounde vonalon gondolkodnek….
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.04. 12:46:19

soadroli írta:
2024.02.04. 12:41:25
Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Portugál, Deco volt klubjától jönne, Mendes az ügynöke és nyártól szabadon igazolható. Szerintem a legnagyobb favorit. Hogy a legalkalmasabb-e azt nem tudom, de a Motta-Marquez vonalnál azért jobb ajánlólevele van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.04. 12:41:25

Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Kép
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 11:43:34

bence0330 írta:
2024.02.04. 09:55:03
tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
Ez igaz, de ettől még foglalja a helyet a kasszában, és szurkolóként ez eléggé számít, mert alapvetően hátráltatja a klubot. Nyilván nem az ő hibája, és senki nem mondja, hogy DJ nem jó játékos, csak nem éri meg azt a mondjuk 3 játékost, aki a helyén lehetne a keretben.
És oké, hogy nem az ő hibája a fizetés és a vételára, de törvényszerű, hogy ez is a megítélésének egyik alapja lesz. Griezmann tökéletes példa, 1-2 hónapon kívül nagyon jó és hasznos játékos volt, mégis csak kritikát kapott, egyrészt a vételára, másrészt a még DJ-énál is magasabb fizuja miatt. Más megítélést kap a dolog. Ilyen fizuért egy néző ultraklasszist vár, ez Messi, Mbappé, Haaland, KDB (Gündogan) szintű játékosnál lenne igazolva. Nem Dembélé, Griezmann, Cou, DJ szintűnél, akik remek játékosok mind, de nem érnek meg három másikat.
Ez a pénz kérdés, egy nagyon komplex dolog. Rengeteg infót és részletet nem tudunk. Viszont szerintem jó közgazdászok és ügyvédek könnyedén meg tudják ezt oldani, ha kölcsönös az érdek és a tisztelet a játékos és a klub között.
Most hozok egy nagy "Ha"-t! A jelenlegi szerződés hosszabbítása további 3 évvel+ opciós év a jelenlegi fizetése felével, amit még enged a Liga. Az azt jelenti, hogy mostantól + 7 év az opcióval együtt. Kb 285 M € fizetés 7 évre, az évente 40 M €. Ezt nem kell garantált tartalomként odaadni, lehet pl. 25-30% teljesítmény bónusz. Így már csak 27 M € garantáltnál tartunk, amit biztos, hogy szakemberek még ügyesebben tudnak strukturálni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 11:35:26

bunga írta:
2024.02.04. 10:33:53
Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Biztos sokan fognak egyetérteni Veled, ha gúnyolódsz rajtuk.

Lehet szeretni, nem szeretni Frenkiet, lehet világklasszisnak vagy csak nagyon jó játékosnak tartani.
Miért felháborító számodra, ha másoknak csapatépítési szempontból más középpályások lennének jók, vagy ha ekkora bérből 3-4 másik játékos lenne itt?

A fizetését egyébként Barto álmodta meg, amit nem tudtunk Covid alatt finanszírozni, ezért ütemezték át egy részét, de senki nem ezt vitatja. Az az összeg jár neki, viszont nem emlékszem olyanra sem, hogy akár egyetlen euró alapfizetéséről lemondott volna, ahogy a keret rengeteg tagja 2020 óta, annak ellenére hogy állítása szerint mekkora szurkolója a csapatnak évtizedek óta. Szóval európai top bérezéssel hajlandó kedvenc csapatában játszani, azért ez nem nagy durranás.

A piac meg beáraz mindent. Az ő tudását is. Eddig csak a MU akarta őt és volt halvány Bayern érdeklődés 4 év alatt, ennyi és előbbi is csak a vezetőedző személye miatt. Nem emlékszem olyanra, hogy a City / Arsenal / Pool / PSG / BM / Inter / Juventus stb hosszú hetekig próbálta volna elcsábítani.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 11:34:28

DaVeR írta:
2024.02.04. 11:00:41
LG írta:
2024.02.04. 10:51:52
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
Ingyen szerintem nem tudnánk elhozni én inkább arra gondoltam, hogy a két játékos csapatot cserélne. Az FFP miatt nem tudnánk Frenkiet annyiért eladni, hogy a felhasználható pénzből Kimmichet megvásároljuk, de a játékos cserébe szerinten nem tud beleszólni így az FFP..
Egy az egyben nem, a holland fiatalabb, a németnek meg 25-ben lejár a szerződése. Úgy tudom, nem akar hosszabbítani, így a nyár az utolsó eséje a bajoroknak, hogy bármennyi pénzt lássanak belőle, így is már csak minimálisat, senki sem fog sok pénzt kiadni érte, akkor inkább várnak egy évet.

A hollandért 80 milliót azért kellene kapnunk, Kimmichért a jelenlegi helyzetben 25 milliónál nem remélhetnek többet, szóval azt mondom, 55M + Kimmich ajánlatra érné meg rábólintani.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 11:00:41

LG írta:
2024.02.04. 10:51:52
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
Ingyen szerintem nem tudnánk elhozni én inkább arra gondoltam, hogy a két játékos csapatot cserélne. Az FFP miatt nem tudnánk Frenkiet annyiért eladni, hogy a felhasználható pénzből Kimmichet megvásároljuk, de a játékos cserébe szerinten nem tud beleszólni így az FFP..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 10:51:52

DaVeR írta:
2024.02.04. 10:48:00
Kicsit ránéztem kinek jár le 24 vagy 25 ben szerződése jelenlegi tudásunk szerint és egyfelől jött a felismerés, hogy Mbappe nem hosszabbított még szóval nyáron lejár a szerződése és biztos a nyár róla fog szólni, viszont ha a többség DMC t szeretne és akár Frenkie árán is.. Nos 25 ben jár le Kimmich szerződése.. De ő most Februárban lesz 29.. Transfermarkt a két játékost hasonló értékre becsüli.. Elcserélnétek?
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 10:48:00

Kicsit ránéztem kinek jár le 24 vagy 25 ben szerződése jelenlegi tudásunk szerint és egyfelől jött a felismerés, hogy Mbappe nem hosszabbított még szóval nyáron lejár a szerződése és biztos a nyár róla fog szólni, viszont ha a többség DMC t szeretne és akár Frenkie árán is.. Nos 25 ben jár le Kimmich szerződése.. De ő most Februárban lesz 29.. Transfermarkt a két játékost hasonló értékre becsüli.. Elcserélnétek?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.04. 10:33:53

Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.04. 09:55:03

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
Ez igaz, de ettől még foglalja a helyet a kasszában, és szurkolóként ez eléggé számít, mert alapvetően hátráltatja a klubot. Nyilván nem az ő hibája, és senki nem mondja, hogy DJ nem jó játékos, csak nem éri meg azt a mondjuk 3 játékost, aki a helyén lehetne a keretben.
És oké, hogy nem az ő hibája a fizetés és a vételára, de törvényszerű, hogy ez is a megítélésének egyik alapja lesz. Griezmann tökéletes példa, 1-2 hónapon kívül nagyon jó és hasznos játékos volt, mégis csak kritikát kapott, egyrészt a vételára, másrészt a még DJ-énál is magasabb fizuja miatt. Más megítélést kap a dolog. Ilyen fizuért egy néző ultraklasszist vár, ez Messi, Mbappé, Haaland, KDB (Gündogan) szintű játékosnál lenne igazolva. Nem Dembélé, Griezmann, Cou, DJ szintűnél, akik remek játékosok mind, de nem érnek meg három másikat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése