Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.18. 16:01:54

gránit írta:
2023.07.18. 11:31:24
Nagybarcelona írta:
2023.07.18. 06:49:59
Roque pedig legalább a felèt elèri Auba szintjènek, ès eljut Gabriel Jesusera, max ennyit látok benne, aporpo Jesus tavaly jöhetett volna 50 millióèrt, ettől összesègèben Lewa ès Raphinha is többe került egyenkènt.
Őszintén, hány meccsen láttad Roque-t játszani? Már most jobb, mint Gabriel Jesus valaha. Szórja a gólokat, pontosan arra a kapu előtti határozottságra van szükségünk, ami benne megvan.

Nagy gond, hogy nem jön ősszel, tavaly sem lőttük meg a Ligában a meccsenkénti két gólt, a nemzetközi porondon még égetőbb volt a probléma. Úgy, hogy Lewandowski sem lett azóta fiatalabb.

Ha ennyire telített az FFP-keretünk, egy akciós csatár szerintem most fontosabb lenne, mint egy védekező középpályás. Ha ennyire kell egy vkp Xavinak, akkor valószínűleg a hadrend változni fog. Kessié-nek nem feltétlenül kell távoznia ezzel, a keret lehet mélyebb egy új emberrel.
Kessié távozása inkább azért indokolt, mert ő az aki leginkább hanyagolható azok közül akiknek relatív magas a bére és pénzt kaphatunk. Persze ott van Torres meg Fati, ugyanakkor értük nem nagyon kopogtatnak, míg a Juve nagyon erősen érdeklődik. Olyannyira, hogy a Sport szerint vasárnap az USA-ban egy hivatalos tárgyalást kérelmeztek az olaszok Kessié átigazolásával kapcsolatban. A médiák szerint Laporta kizárólag 15 millió fölötti ajánlatot hajlandó meghallgatni. Igaz nem túl sok, de ha azt vesszük, hogy ingyen volt és milyen helyzetben vagyunk még vállalható is.

Baldé és Yamal szerződésére ma kerülhet pont, előbbi 2028-ig, míg utóbbi 2026 plusz opciós év(ek)el írhat alá. Mindkettő maradni akar, úgyhogy viszonylag simán mentek a tárgyalások.

Közben Faye után az Atleticbe újabb játékos érkezett. Tudor Mendel-Idowu, a Chelsea utánpótlásából. Angol U-17-es válogatott (17 év 24 nap óta) szélső, 18 éves, ingyenes igazolás.
Először az U19-be jött volna, de Marquez kérésére eggyel feljebb került.

Érdemes megnézni ezt a videót,nem gyenge amit csinál a srác.

https://www.youtube.com/watch?v=8F8-XzVchZE
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.18. 11:31:24

Nagybarcelona írta:
2023.07.18. 06:49:59
Roque pedig legalább a felèt elèri Auba szintjènek, ès eljut Gabriel Jesusera, max ennyit látok benne, aporpo Jesus tavaly jöhetett volna 50 millióèrt, ettől összesègèben Lewa ès Raphinha is többe került egyenkènt.
Őszintén, hány meccsen láttad Roque-t játszani? Már most jobb, mint Gabriel Jesus valaha. Szórja a gólokat, pontosan arra a kapu előtti határozottságra van szükségünk, ami benne megvan.

Nagy gond, hogy nem jön ősszel, tavaly sem lőttük meg a Ligában a meccsenkénti két gólt, a nemzetközi porondon még égetőbb volt a probléma. Úgy, hogy Lewandowski sem lett azóta fiatalabb.

Ha ennyire telített az FFP-keretünk, egy akciós csatár szerintem most fontosabb lenne, mint egy védekező középpályás. Ha ennyire kell egy vkp Xavinak, akkor valószínűleg a hadrend változni fog. Kessié-nek nem feltétlenül kell távoznia ezzel, a keret lehet mélyebb egy új emberrel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.18. 11:07:26

Guille írta:
2023.07.18. 10:58:35
ps.: Most látom a Kessiés sorodat. Na azért azt már nem! :D
Persze, félig vicc volt, viszont láttam a Milanban sok évig játszani, és el tudom mondani, hogy ott vkp-ként klasszis szint volt, nyolcasként meg kb a leggyengébb játékos, akit Milan mezben láttam, pedig pár éve még az EL-helyekért kapart a csapat, szóval nem volt magasan a léc. Ekkora nála a különbség, ez van. Néha fel volt tolva centernek bajban, és garantálhatom, hogy jobb center, mint amilyen nyolcas. :D Tényleg kb szó szerint a legrosszabb helyén toltuk végig, ennél rosszabb max szélsőnek lenne. Top vkp, nagyon jó középhátvéd is amúgy, kb DJ szintjén tud hátraállni egy sorral. Azt reméltem amúgy, hogy mikor mindenki kiesett ősszel, őt rakja oda Xavi vagy DJ-ot, és akkor megúsztuk volna Garciáékat.
Szóval lényeg ami lényeg, hogy semmivel nem lenne poszton kívülibb szerepkör neki, mint amit eddig kapott. :D Klasszikus Barcalona-szindróma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.18. 11:01:09

Nagybarcelona írta:
2023.07.18. 06:49:59
Romeu èrkezik Romano szerint. Nem aggódok, csak felesleges igazolásnak tartom. Tehát ebből kifolyólag Nico ès Torre távozik kölcsönbe, ès ez egy üzenet Kessienek, hogy köszi, hogy minket választottál ingyen, de jó lenne ha lèpnèl. Szekunder szégyenèrzet fog el ilyenkor, de hát ez, van, remèlem mèg pár èv, ès visszatalálunk a helyes útra. Visszatèrve Romeura, pár meccs, ès Xavi fejèt fogják követekni, így a
De Jong
Gündogan-Pedri kezdő összeáll. Egèszen Dembele ès Pedri sèrülèsèig. :)
Szóval nem bánnám egy olcsó Pedri helyettes ès egy bal szèlső megszerzèsèt, a lapokban megjelent Carrasco ès Lo Celso erre a cèlra tökèletes lenne, ès Ferran, Garcia is távozhatna Kessie mellett. Apropó Kessieről olvastam Xavi nyilatkozatát, hogy beszèlt vele a jövőjèről. Ferrannal ès Garciaval?

Szerk: Aubanak sok sikert kívánok a Marseilleben, simán meglesz a 20 gól, ahogy Lacazettnek is. Sajnálom, hogy távoznia kellett, remèlem Alonso èrtèkes lesz a rotációban, Roque pedig legalább a felèt elèri Auba szintjènek, ès eljut Gabriel Jesusera, max ennyit látok benne, aporpo Jesus tavaly jöhetett volna 50 millióèrt, ettől összesègèben Lewa ès Raphinha is többe került egyenkènt.
Amúgy nagyon érdekes, hogy sokan már előre látják, hogy mit/hogyan fog játszani Romeu.
Elment Busquets, aki több, mint 10 éve a poszton kirobbanthatatlan játékos volt, ki tudja ki fog a helyén játszani, hogyan alakul egyáltalán az egész felállás, taktika. Lehet, hogy De Jong lesz a kezdő a helyén vagy átállunk 4 kp-s rendszerre, amire megvannak az emberek. Még vele is többször előfordult idén. Vagy jön még valaki a kp-ra, de jó eséllyel ő csak egy ideiglenes megoldás, míg a helyére nem tudunk mást igazolni. Inkább egy Kimmichet szeretett volna Xavi is, de még egy Brzovicot sem tudtunk elhozni, az igazolásaink vagy ingyen volttak vagy 30 millió 4 részletben 3,5 milliós fizuért. Nem véletlenül csak egy rövid távú szerződést akarnak vele kötni és nem 3-4 évre. Azért nem 33-34 éves.
Játszani ráadásul nem hiszem, hogy túl sokan látták innen 2-3 meccsnél többször, nem tudom mennyire jogos ez a Busi-klón szöveg. Az egy dolog, hogy saját nevelés, de 19 éves kora óta kb. kétszer látta a Camp Nout, akkor is ellenfélként, sőt, Spanyolországot is csak egy évig. De előtte is csak a B-csapatig jutott. Közel 10 évet lehúzott a PL-ben, az egész felnőtt karrierjét távol töltötte. Nem gondolom, hogy ezt a játékrendszert erőltették volna rá, akár a Chelsea-ben, akár a Southampontban.
Azt meg pláne nem tudni, hogy mennyire lesz meghatározó játékos vagy mindenki látja, hogy a kezdőbe jön?

Akik ennyire biztosak ezekben, azok adják már meg nekem a heti a lottószámokat.

Romeuval párhuzamosan a klub felvette a kapcsolatot a Southamptonnal Romeó Laviával kapcsolatban, Xavi állítólag szívesen látta volna a csapatban. 19 éves belga válogatott vkp, viszont az angolok 40 millió alatt nem engedik el és semmilyen opcióban nincsenek benne, úgyhogy vagy a Liverpoolban vagy -amire nagyobb esély van- az Arsenalban köt ki, mert anyagilag nem engedheti meg magának a klub.

Nemrég volt egy Laporta-interjú, amiben rákérdeztek Bernardo Silvára és Laporta nem titkolta, hogy nagyon szeretnék leigazolni (Xavinak amióta itt van a leghőbb vágya) és a portugálnak is szimpatikus a Barca, szívesen jönne, Peptől pedig ígéretet kapott, hogy ha menni akar nem állnak az útjába. Jelenleg anyagi keret nincs meg az igazoláshoz, de a Mundo írt egy olyan megoldásról, hogy ki lehetne vitelezni egy kölcsönt, amihez jövőre kötelező vételi opció kapcsolódna. Viszont Lucho is nagyon szeretné, már ajánlatot is tettek érte (70 millió), amit visszadobtak (Sport), bár állítólag a játékos sem nagyon vágyik Párizsba. Ha sikerülne egy ilyen transzfert lehozni az nagy dobás lenne, bár ha végül nem tudjuk elhozni, de marad a Cityben, jövőre jó esélyünk lehet rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.18. 10:58:35

bence0330 írta:
2023.07.18. 10:38:33
Sőt, remélem, hogy a balosra jelen pillanatban az első választás Dembélé, és akkor a két legjobb szélsőnk egyszerre lehet pályán. Én ha a két spanyol marad, akkor Ferránt hagynám meg Raphinha cseréjének a jobboldalra, nagyságrendekkel jobb ott - nem csoda, az a posztja. Persze Dembélé is játszana ott néha, ha úgy van. Fatit meg a baloson Dembélé cseréjének. Nálam így lenne lefedve a két szélső poszt, és így hasonló kaliber lenne mindkét oldalon kezdőnek és cserének is, és mindenki a posztján játszhatna. Ha Dembélé marad stabilan a jobboson, akkor Raphinha is sokszor lesz idegen helyen és Ferrán is.

Viszont kell hozni egy öreg kilencest egy éves szerződéssel, vagy valakit kölcsönbe, ha Roque tényleg nem jön a nyáron. Az most így komoly prioritás lett. Ferrán jó formában lehetne cserekilences arra a kevés időre, de nem látom a jó formáját. Raphinha nagyon jól mozog kilencesben, de sajna nem elég gyilkos egyelőre. Fatit meg nem merném odarakni, bár lehet, hogy ő lesz végül cserecsatár, ha nem jön más. Ha Kessié maradna, és semmi pénzért nem próbálnánk ki a helyén, még esküszöm, őt tartanám a legjobbnak oda, Koeman szerintem meglépte volna már néha. :D
Igen, ez így jól hangzik, amit leírtál, lehetne rendesen rotálni is, aztán jövőre tényleg megszabadulni Fatitól/Ferrantól, ha nem javulnak fel, de akár Dembitől is, ha megint lesérül egy életre. Ha meg valaki magára talál, örülünk.

Nekem is a 9-es lenne még prioritás, Lewat nem lehet mindig kezdetni, meg amúgy is jó lenne egy friss erő + variációs lehetőség. Akár egy Joselu féle kölcsön szerintem is jó ötlet, amíg nincs pénz, csak legyen valaki még, aki gólérzékeny és nem remeg meg a lába a kapu előtt.

Szerintem sokkal többet nem várhatunk most, én ezzel a forgatókönyvvel bőven elégedett lennék.

ps.: Most látom a Kessiés sorodat. Na azért azt már nem! :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.18. 10:38:33

Guille írta:
2023.07.18. 10:07:28
Carrasco 20 milláért meg rendben lenne? Ráadásul balra ott van Fati és Ferran is jelenleg. Tegyük fel, sikerül elsózni Ferrant 30-35-ért valami csoda folytán, aztán hozzuk a helyére Carrascot 20-ért, ez egy jó deal?
Nekem nincs különösebb bajom Carrascoval, de nem biztos, hogy sokkal előrébb lennénk vele.
Sőt, remélem, hogy a balosra jelen pillanatban az első választás Dembélé, és akkor a két legjobb szélsőnk egyszerre lehet pályán. Én ha a két spanyol marad, akkor Ferránt hagynám meg Raphinha cseréjének a jobboldalra, nagyságrendekkel jobb ott - nem csoda, az a posztja. Persze Dembélé is játszana ott néha, ha úgy van. Fatit meg a baloson Dembélé cseréjének. Nálam így lenne lefedve a két szélső poszt, és így hasonló kaliber lenne mindkét oldalon kezdőnek és cserének is, és mindenki a posztján játszhatna. Ha Dembélé marad stabilan a jobboson, akkor Raphinha is sokszor lesz idegen helyen és Ferrán is.

Viszont kell hozni egy öreg kilencest egy éves szerződéssel, vagy valakit kölcsönbe, ha Roque tényleg nem jön a nyáron. Az most így komoly prioritás lett. Ferrán jó formában lehetne cserekilences arra a kevés időre, de nem látom a jó formáját. Raphinha nagyon jól mozog kilencesben, de sajna nem elég gyilkos egyelőre. Fatit meg nem merném odarakni, bár lehet, hogy ő lesz végül cserecsatár, ha nem jön más. Ha Kessié maradna, és semmi pénzért nem próbálnánk ki a helyén, még esküszöm, őt tartanám a legjobbnak oda, Koeman szerintem meglépte volna már néha. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.18. 10:07:28

Nagybarcelona írta:
2023.07.18. 06:49:59
Romeu èrkezik Romano szerint. Nem aggódok, csak felesleges igazolásnak tartom. Tehát ebből kifolyólag Nico ès Torre távozik kölcsönbe, ès ez egy üzenet Kessienek, hogy köszi, hogy minket választottál ingyen, de jó lenne ha lèpnèl. Szekunder szégyenèrzet fog el ilyenkor, de hát ez, van, remèlem mèg pár èv, ès visszatalálunk a helyes útra. Visszatèrve Romeura, pár meccs, ès Xavi fejèt fogják követekni, így a
De Jong-Gündogan-Pedri kezdő összeáll. Egèszen Dembele ès Pedri sèrülèsèig. :)
Szóval nem bánnám egy olcsó Pedri helyettes ès egy bal szèlső megszerzèsèt, a lapokban megjelent Carrasco ès Lo Celso erre a cèlra tökèletes lenne, ès Ferran, Garcia is távozhatna Kessie mellett. Apropó Kessieről olvastam Xavi nyilatkozatát, hogy beszèlt vele a jövőjèről. Ferrannal ès Garciaval?
Ha a bajnokságban megállja a helyét a srác, akkor már nem tartom feleslegesnek ilyen aprópénzért, pláne a körülményeket figyelmbe véve. De lássuk meg, mit tud.
Carrasco 20 milláért meg rendben lenne? Ráadásul balra ott van Fati és Ferran is jelenleg. Tegyük fel, sikerül elsózni Ferrant 30-35-ért valami csoda folytán, aztán hozzuk a helyére Carrascot 20-ért, ez egy jó deal?
Nekem nincs különösebb bajom Carrascoval, de nem biztos, hogy sokkal előrébb lennénk vele.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.07.18. 09:48:18

Nagybarcelona írta:
2023.07.18. 06:49:59
Romeu èrkezik Romano szerint. Nem aggódok, csak felesleges igazolásnak tartom. Tehát ebből kifolyólag Nico ès Torre távozik kölcsönbe, ès ez egy üzenet Kessienek, hogy köszi, hogy minket választottál ingyen, de jó lenne ha lèpnèl. Szekunder szégyenèrzet fog el ilyenkor, de hát ez, van, remèlem mèg pár èv, ès visszatalálunk a helyes útra. Visszatèrve Romeura, pár meccs, ès Xavi fejèt fogják követekni, így a
De Jong
Gündogan-Pedri kezdő összeáll. Egèszen Dembele ès Pedri sèrülèsèig. :)
Szóval nem bánnám egy olcsó Pedri helyettes ès egy bal szèlső megszerzèsèt, a lapokban megjelent Carrasco ès Lo Celso erre a cèlra tökèletes lenne, ès Ferran, Garcia is távozhatna Kessie mellett. Apropó Kessieről olvastam Xavi nyilatkozatát, hogy beszèlt vele a jövőjèről. Ferrannal ès Garciaval?

Szerk: Aubanak sok sikert kívánok a Marseilleben, simán meglesz a 20 gól, ahogy Lacazettnek is. Sajnálom, hogy távoznia kellett, remèlem Alonso èrtèkes lesz a rotációban, Roque pedig legalább a felèt elèri Auba szintjènek, ès eljut Gabriel Jesusera, max ennyit látok benne, aporpo Jesus tavaly jöhetett volna 50 millióèrt, ettől összesègèben Lewa ès Raphinha is többe került egyenkènt.
A keret eddig nem néz ki rosszul, Albát sajnálom, de amúgy nagyon már tavaly se játszatta Xavi .Busquets meg szerintem nem is volt már hatékony ebbe a csapatba. Kíváncsi vagyok meddig jutunk.
Kessié nálam maradna 50-60 milliót nem fognak érte adni, 15 körül ha kapunk azzal meg nem vagyunk beljebb. Eric, Alonso, azért jó lenne, ha máshol próbálkozna. Csak a baj van velük
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.18. 06:49:59

Romeu èrkezik Romano szerint. Nem aggódok, csak felesleges igazolásnak tartom. Tehát ebből kifolyólag Nico ès Torre távozik kölcsönbe, ès ez egy üzenet Kessienek, hogy köszi, hogy minket választottál ingyen, de jó lenne ha lèpnèl. Szekunder szégyenèrzet fog el ilyenkor, de hát ez, van, remèlem mèg pár èv, ès visszatalálunk a helyes útra. Visszatèrve Romeura, pár meccs, ès Xavi fejèt fogják követekni, így a
De Jong
Gündogan-Pedri kezdő összeáll. Egèszen Dembele ès Pedri sèrülèsèig. :)
Szóval nem bánnám egy olcsó Pedri helyettes ès egy bal szèlső megszerzèsèt, a lapokban megjelent Carrasco ès Lo Celso erre a cèlra tökèletes lenne, ès Ferran, Garcia is távozhatna Kessie mellett. Apropó Kessieről olvastam Xavi nyilatkozatát, hogy beszèlt vele a jövőjèről. Ferrannal ès Garciaval?

Szerk: Aubanak sok sikert kívánok a Marseilleben, simán meglesz a 20 gól, ahogy Lacazettnek is. Sajnálom, hogy távoznia kellett, remèlem Alonso èrtèkes lesz a rotációban, Roque pedig legalább a felèt elèri Auba szintjènek, ès eljut Gabriel Jesusera, max ennyit látok benne, aporpo Jesus tavaly jöhetett volna 50 millióèrt, ettől összesègèben Lewa ès Raphinha is többe került egyenkènt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.17. 23:03:10

FCBsteve írta:
2023.07.17. 21:40:36
A nyilatkozatok alapján Busi szerepköre kettéválik, sztem.

Védekező rész Romeu, előre játék/szervezés FdJ (+Pedri, Gündogan). Ilyen alapon Romeu részéről a védekező készségek a hangsúlyosak, nem a Busi féle játékszervezés - a védekező szerepkörre pedig kifejezetten jó lehet!
Ez amúgy érdekes kérdés. Jó eséllyel igazad lehet, viszont én úgy érzem, hogy egy az egyben kerestük a stílust. Ha kettéválna a dolog, és valaki védekezne hátul, akkor arra Kessié top szint lenne. Emiatt érzem azt, hogy ugyanúgy szervezőt keresett Xavi. De majd kiderül, nem tudok Romeuról annyit, hogy erősebb tippet tudjak rá adni.

Amúgy kicsit úgy érzem, mint fanbarca. Minél olcsóbban, minél ismeretlenebbül jött valaki az elmúlt időszakban, kis túlzással annál jobb lett. Araujo, Pedri, Christensen sorba álljon be Romeu. Utóbbi nagyon kapta a savat, még mielőtt pályára lépett volna, és klasszis szinten tolta le a szezont. A Fayé igazolást is sokan szidták, és elég ismeretlen is, úgyhogy benne is bízom.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.17. 22:45:00

Ugyan lehet volt már szó róla, de Gavin kívül a többi szerződést hosszabbító / érkező játékos már regisztrálva van? Csak mert még egy ifista se ment el (nemhogy 5-8 távozó), így gondolom nem egyszerű regisztálni. Volt szó valami 6-7 milliós elnöki letétről, de az elég mindenkire?
Hol lehet megnézni, mert én csak a laliga.com-ot találom és aszerint 13 regisztrált játékosunk van. TS, 3 védő (Kounde, EG, Christensen), 4 középpályás (Gavi, Pedri, Kessie, FdJ) és 5 támadó (Lewa, FT, Fati, Raphinha, Dembele) Ha ez igaz, Gündogan záradéka nem lép életbe, hogy mehet ha akar?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.07.17. 21:40:36

MatyiG írta:
2023.07.16. 23:09:57
Hű, azért az erős, ha szerinted Romeu nem lesz visszalépés Busi után.
A nyilatkozatok alapján Busi szerepköre kettéválik, sztem.

Védekező rész Romeu, előre játék/szervezés FdJ (+Pedri, Gündogan). Ilyen alapon Romeu részéről a védekező készségek a hangsúlyosak, nem a Busi féle játékszervezés - a védekező szerepkörre pedig kifejezetten jó lehet!
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.07.17. 20:34:52

Semmi baj, ha egy 19 éves srác kopogtat a nagycsapat ajtaján. Amennyiben tényleg 3 belső védővel áll fel a csapat, akkor kell Inigo is és Faye is. Remélni lehet, hogy jobb szintet hozva mint Piquet - Garcia duo. Hosszú lesz a szezon. Faye egy-két éven belül stabil első keret tag lehet, és addigra Inigo meg jól kiokítja a kis ballábas utódját.
Középpályán lehet, hogy én is beáldoznám Frenkiet egy Bernardo cserébe,ha ennyire nem tud kiteljesedni nálunk, és neki a legnagyobb a bére. [auto_cenzúra] helyzetben vagyunk, ha ez az ára, hogy kimásszunk a slamasztikából, hát legyen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.17. 20:13:47

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.17. 20:11:31
Mikayil Faye:

Könnyen lehet hogy ezt a nevet hamarosan megjegyezzük, már napok óta arról cikkeznek hogy a friss 19 éves alapvetően B-s igazolás( aki amúgy ballábas hátvéd) eléggé lenyűgözte a szakmai stábot.

Amúgy a srác eléggé visszafogott, az első edzéseire gyalog(!) ment el :lol:

Samir Toplak volt az edzője mint Gvardiolnak aki azt nyilatkozta hogy ő és Gvardiol volt a 2 legjobb játékos akiket edzett
Benne én is nagyon bízom, csak akkor meg Inigo volt felesleges.
Nem véletlenül illetik a "Szörny" becenévvel, tényleg egy vadállatnak tűnik, és bitang gyors. Plusz ballábas és nem ügyetlen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 20:11:31

Mikayil Faye:

Könnyen lehet hogy ezt a nevet hamarosan megjegyezzük, már napok óta arról cikkeznek hogy a friss 19 éves alapvetően B-s igazolás( aki amúgy ballábas hátvéd) eléggé lenyűgözte a szakmai stábot.

Amúgy a srác eléggé visszafogott, az első edzéseire gyalog(!) ment el :lol:

Samir Toplak volt az edzője mint Gvardiolnak aki azt nyilatkozta hogy ő és Gvardiol volt a 2 legjobb játékos akiket edzett
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.17. 19:46:03

bence0330 írta:
2023.07.17. 19:30:07
Egyetértek, de szerintem a stílusa+pénz van a dolog mögött. Előbbire nálam egyértelmű, hogy senki nem nézett róla meg a stábban egyetlen meccset sem. Vagyis Xavi nem, mert Laportáék tuti nem nyolcasnak akarták (már Xavi érkezése előtt levajazták vele a dolgot). És szerintem Kessié távozni fog, mélyen a piaci ára alatt, de még így is 15-20 misi körül, plusz a bére is felszabadul. Helyette meg érkezik egy gyengébb, de ide jobban illő játékos 6-8 misiért plusz kevesebb fizuért, és nyertünk az üzleten pár miskát.
Értem, köszi. Nos kumma gáz, ha ilyen aprópénzeken szöszölünk már, de nyilván benne van a trutyiban a klub anyagilag, csak nincsen kimondva, mert az rosszul néz ki. Egy ilyen ízig-vérig populista arc, mint Laporta meg végképp nem fogja ezt a hibát elkövetni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.17. 19:30:07

NovaProspekt írta:
2023.07.17. 19:20:34
Azért ne haragudjon senki, de nem hiszem el, hogy nem lehet inkább Kessié-t benyomni vkp.-nak ilyen noname arcok helyett, még ha nem is mutatott eddig sokat. Ezeket a dolgokat sosem fogom megérteni a klubbal kapcsolatban, de nyilván fingom nincs mi van a színfalak mögött.
Egyetértek, de szerintem a stílusa+pénz van a dolog mögött. Előbbire nálam egyértelmű, hogy senki nem nézett róla meg a stábban egyetlen meccset sem. Vagyis Xavi nem, mert Laportáék tuti nem nyolcasnak akarták (már Xavi érkezése előtt levajazták vele a dolgot). És szerintem Kessié távozni fog, mélyen a piaci ára alatt, de még így is 15-20 misi körül, plusz a bére is felszabadul. Helyette meg érkezik egy gyengébb, de ide jobban illő játékos 6-8 misiért plusz kevesebb fizuért, és nyertünk az üzleten pár miskát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.17. 19:20:34

Azért ne haragudjon senki, de nem hiszem el, hogy nem lehet inkább Kessié-t benyomni vkp.-nak ilyen noname arcok helyett, még ha nem is mutatott eddig sokat. Ezeket a dolgokat sosem fogom megérteni a klubbal kapcsolatban, de nyilván fingom nincs mi van a színfalak mögött.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.17. 18:53:14

És még röhögtem mikor a Real Benzema helyére hozta a 33 éves Joselut. Na mi Busi helyére Romeut. Mondjuk ők 1 év múlva visszaadhatják, mert az csak kölcsön.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 18:34:44

fanbarca írta:
2023.07.17. 17:59:40
Jó lesz Romeu. Szinte mindig jók azok, akiket előre leírunk.
Igen, náluk alacsonyabban van a léc is, meg talán idősebb fejjel jobban kezelik a nyomást, mint tizen-huszonévesen.

Kicsit Paulinho-érzésem van a sráccal kapcsolatban, de majd meglátjuk. Mondjuk a brazilt eredetileg nem a kezdőbe igazoltuk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.07.17. 17:59:40

Jó lesz Romeu. Szinte mindig jók azok, akiket előre leírunk.
més que un club
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.07.17. 15:06:59

messideco írta:
2023.07.17. 12:35:44
Oriol Romeu esetében Here we go van Fabrizio Romano szerint. Ezek szerint még egy igazolás letudva.

Számítotok mér érkező(k)re?
Most már jó lenne a távozók ügyére ráfeküdni, mert lassan 2 csapatot is kitudunk állítani a ligába. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.07.17. 12:35:44

Oriol Romeu esetében Here we go van Fabrizio Romano szerint. Ezek szerint még egy igazolás letudva.

Számítotok mér érkező(k)re?
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.17. 09:49:13

Andris írta:
2023.07.17. 09:43:12
Nem egészen értem, hogy mi történik most a Barca körül, Gündogan és Inigo óta, és hetekig nem voltam netközelben. Na meg most sincs időm.. ha valakinek volna kb 4 mondatra ideje, nagyon hálás lennék, ha össze tudná foglalni, mi is történik igazából. :D 1-1szer belenéztem a Munodba meg ebbe a topikba, de 5 perc alatt nem sikerült kihámozni semmit.
Ha a nyers tények érdekelnek: Roque a miénk, de jövő nyártól csak sajna. Romeut pillanatokon belül bejelentik. Kb annyit tudok még hozzátenni, hogy Dest kap még egy lehetőséget, elvileg megy velünk az usába.

Szeerintem kb ennyi történt. Erősebb pletykának számít, hogy Kessié távozására van némi esély, mehet vissza olaszba, Lengletért meg továbbra is megy a birkózás, a Barca 15-öt akar érte, a Tottenham meg 0-pár misit.

Ha kihagytam valamit, majd mások megírják. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 09:43:12

Magnus írta:
2023.07.17. 07:22:48
mondjuk úgy, hogy koemannak voltak jó ötletei, de a közeg toxikus volt, jobb, hogy már nincs itt.
én nagelsmannt küldtem volna el spanyolul tanulni abban a pillanatban, ahogy megbuktatták münchenben.
Bár ez alapvetően off, de azért csak megkérdezem: elgondolkodtál már, hogy vajon miért buktatták meg?

Megnéztem jónéhány meccsét, mert állították, hogy mekkora edző... az embered a pálya szélén épp olyan szimpatikus figura, mint Koeman, Conte, vagy épp Mourinho. A jó isten mentsen meg minket attól, hogy ő itt valaha edző legyen.
Szerencsére nem téma ez most még valószínűleg jó pár évig.

Nem egészen értem, hogy mi történik most a Barca körül, Gündogan és Inigo óta, és hetekig nem voltam netközelben. Na meg most sincs időm.. ha valakinek volna kb 4 mondatra ideje, nagyon hálás lennék, ha össze tudná foglalni, mi is történik igazából. :D 1-1szer belenéztem a Munodba meg ebbe a topikba, de 5 perc alatt nem sikerült kihámozni semmit.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése