Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.07.06. 19:38:12

Úgy erősített a real (és még jöhet Mbappe), hogy csak a csoda segíthet rajtunk. Azaz Xavinak fel kell ébrednie és kloppszerűen berúgni a csapatot, mert komoly játékerő kívülről már nem jön. Engem fáraszt és elbizonytalanít ez a guardiolas mellébeszélés.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.07.06. 19:33:10

Na megjött wake up Xavi Disneylandbol !
A sztori viszont semmit nem változott versenyképesség , LaLiga címvédés, minőségi szint lépés , megnyerjük a BL-t … bla bla? :-D
Közben a zsebünk ugyanúgy tok üres … es ahol kene - elol- semmi érdemi erősítésre nincs esély ! Bízzunk benne h az öreg Lewa húz meg egy 25 os szezont a többiek szokásos bambulasa mellett , es akoor talan egy bajnoki ezüst !!!
Hat jol állunk …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.06. 19:18:50

Lehet lemaradtam, de nem a kezdőcsapatba keresünk vkp posztra valakit?
Ha jön Romeu ő akkor egy csere lesz kiscsapatok ellen meg játszik, vagy az egyik alapember? Ha csere lesz ki a kezdő vkp? Mert szerintem max csere szint nagy jóindulattal, csak a többiek meg "más profil" mint ami Xavinak kell.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.06. 18:39:21

Inigo kèt èvvel fiatalabb, mint Azpilicueta, aki 34 lesz egy hónap múlva. Egy èvre elfèrt volna csere jhv-nek, de Kounde azèrt jobb ott, akinek idèn szerintem közèpen nem lesz helye, csere jhv-nek ott van Roberto ès J. Araujo, az utóbbi szerintem megy kölcsönbe, rengeteg a hír, hogy Fresnedat akarjuk, amit megint nem èrtek, mert Arnau Martinezt sokkal jobbnak tartom, ès Barca nem Reál nevelès, mint az előbbi.

Arda Guler nagyon nagy tehetsèg. De a hírek szerint 20-at fizetnek a Fenernek ès volt olyan hír, hogy 18-at kèr az apuka is. Emellett elsősorban jobb szèlső, ahol van Raphinha, Dembele, ès Yamallal is most akarunk hosszabbítani, akinek szintèn az a posztja, de mèg nagyon fiatal a felnőttek közè, most lesz 16.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.06. 18:03:55

barca0417 írta:
2023.07.06. 17:55:01
Arda Guler : nyilván jó játékos, de én se fogok egy 18 éves gyereket sajnálni, nem minket választott, van ilyen. Ez nem kudarc.
Így van,főleg annak fényében,hogy Carlo jövőre lép,így ez a döntés nem egy hosszú távú projekt a részéről. Mégha be is játszaná magát idén a kezdőbe, jövőre kezdheti elölről az új edzőnél.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.07.06. 18:03:11

Elég logikusnak tűnik a részükről.

https://www.goal.com/en/news/ousmane-de ... 048b0677d2
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.07.06. 17:55:01

Nagyon régen írtam, már inkább csak olvasó vagyok.
Több dolgot jegyeznék meg.
Oriol Romeu: nagyon sokan leszólják, nyilván nem egy klasszis, jól hangzó, menő név. De én emlékszem rá már akkor mikor még a B ből feljott játszani is, hogy tetszett a játéka, ügyes, jól passzoló, fizikailag is erős játékos. Sajnáltam is mikor elment, jó cseréje lett volna Businak. Azóta pedig több ligat is megjart, rutinos játékos lett. Szerintem teljesen jó lenne Frenkie cseréjének. Más típusú mint ő, jó kiegészítő ember ide. Azt se felejtsük el hogy Paulinho is nevetség tárgya volt, egészen addig amíg nem kezdte el rúgni a gólokat meg jól játszani.

Arda Guler : nyilván jó játékos, de én se fogok egy 18 éves gyereket sajnálni, nem minket választott, van ilyen. Ez nem kudarc.

A már megerkezett két ember, Inigo és Gundogan is jó igazolás eddig.

Még lehet ez egy jó igazolási szezon, a nehézsegek ellenére.
Erősödjön a csapat a tavalyihoz képest, az a lényeg.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.06. 15:19:01

davi10 írta:
2023.07.06. 13:08:07
Feast4 írta:
2023.07.06. 12:52:35
Ezzel az Arda Güler üggyel most mi van? Most a Real viszi, vagy mi vagy mi? Ez megint egy jó nagy katyvasz.
Még nem hivatalos, de megvolt a Here we go, 99%, hogy oda megy.

Közben Azpilicueta :arrow: Atma is megvolt, egyszerűen nem értem hogy a tavalyi huzavona után miért nem próbálkoztunk idén.
Hivatalos, megy Madridba.

Meg kéne próbálni elhozni Veigát, ő szerintem lehetne a megoldás. Elég drága lenne, de mondjuk kölcsön +40 milliós kötelező opcióval, ha pályára lép a meccsek 60%-án beleférhetne.

Azpit én se értem miért nem akartuk, jobb oldalon és középen is bevethető ingyen lett volna, Inigoval egykorú.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.06. 14:52:10

Sztem hátul és a kp-n is vannak bőven fiatalok.
Baldé, Araujo, Koundé fiatal és Chris se öreg a maga 27 évével, ide jött egy 32 éves rutinos csere, sztem teljesen jól van ez. Papíron a 22 éves Garcia helyett, de azért nem hinném, hogy ezzel így rosszabbul járunk.
Pedri, Gavi, DeJong, Torre, mind fiatal, ide jött a 35 éves Busquets helyére egy rutinos 32 éves játékos. Ezzel sincs bajom. 18-20 éveseink vannak. Kessié se öreg, 26 éves, más téma, hogy ő mennyire vált be. Gündogan lesz az egyetlen 30+-os kp-nk, de kell a rutin oda. Gavi ügyes gyerek, meg Torre is, de velük nem fogunk BL-t nyerni, ha majd Pedri kiesik márciusban megint 2 hónapra..
Azpilicueta-t én is sajnálom, nem tudom a sérülése után milyen formában van, de ő is tud játszani jobbszélen, meg középen is, a legjobb választás lett volna.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.06. 14:29:50

bunga írta:
2023.07.06. 11:07:18
Anyagi nehézségek vannak? Van ilyen. De az önként kiállított szegénységi bizonyítvány, ha egymás után három 30+ igazolására kerül sor, senki másra.
Bátorkodom feltételezni, hogy értem az alapját amire gondolsz és sajnos egyet kell, hogy értsek ezzel még akkor is, ha jóindulattal megértem a klub tűzoltási szándékát.
Ugyanakkor bennem van a kisördög, mert a játékfelfogásunk, ritmusunk, intenzitásunk, dinamizmusunk, reakcióink a pályán eddig sajnos közelebb állnak - szerény véleményem szerint - ehhez a 30+ szemlélethez, amit jelen pillantig képtelen vagyok eldönteni, hogy ez Xavi saját szemlélete avagy egyéb.....
Az labdarúgás elitjébe visszavágyó csapat esetében számomra egyszerűen összeegyeztethetetlen az a leginkább biztonsági szemléletű játék, amit eddig Xavi képvisel.
Az a furcsa és ellentmondás számomra ebben, hogy ez egyáltalán nem a Balde-Chris-Araujo-Koundé védősorból ered. Ez a védelem tökéletes lehetne egy progresszív csapat mögött.
Lewa progresszív közegből érkezett, szépen el is fogyott, holott ő - Münchenben - tavasszal még komoly BL meccsekhez volt edződve.....(ezt a túl volt tolva kifogást én hanyagolnám)
Az elithez visszakapaszkodni - szerintem - határozott belépő szükséges.....
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.06. 13:08:07

Feast4 írta:
2023.07.06. 12:52:35
Ezzel az Arda Güler üggyel most mi van? Most a Real viszi, vagy mi vagy mi? Ez megint egy jó nagy katyvasz.
Még nem hivatalos, de megvolt a Here we go, 99%, hogy oda megy.

Közben Azpilicueta :arrow: Atma is megvolt, egyszerűen nem értem hogy a tavalyi huzavona után miért nem próbálkoztunk idén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.06. 13:06:23

Faramuci69 írta:
2023.07.06. 10:52:32
Oké, lehet hogy pénz hiányában nem tudunk igazolni, de szerintem nagyobb probléma, hogy eladni sem tudunk, szinte senkit.
1, Umtititől megszabadultunk. Ez mit jelent? Várhatunk még egy bírósági tárgyalást, amikor egyben kell mindent kifizetni neki?
2, Lenglet a kutyának sem kell ekkora fizval. Focizni meg elfelejtett, vagy sohasem tudott?
3, Destre kaptunk már ajánlatot?
4, Kessiét ki lehet paterolni, vagy ő is csak ingyen, esetleg némi fizetéskompenzációért cserébe lenne hajlandó elmenni lötyögni Arábiába többszörös fizuért? Mindenki palira vesz minket?
5, EG: Gondolom max. kölcsön, esetleges fizetés kiegészítéssel a részünkről.
6, Torres: Xavi megmondta már neki, hogy a meccskeretbe sem fogja nevezni? Különben miért kezdene keresni másik lehetőséget?
7, Collado: Érte sem kaptunk legalább egy milliós ajánlatot?
8, Torreval mi a tervünk? Ha akkor spíler, miért nem kap játékperceket Xavitól?
9, FDJ-ért érdeklődött a City? Elmenne oda? Mennyiért vinnék, adnánk? Kivel pótolnánk?
10, Abde: szeretnénk őt látni amint leszegett fejjel eszetlenül rohangál a balszélen? Érte érkezett valami ajánlat, vagy csak kamuzzuk a PL sok milliós érdeklődéseit?
Nehéz úgy eladni, hogy mindenki tudja, hogy szabadulnunk KELL tőlük, hogy beleferjunk a fizetési sapkába. Biztos, hogy mennek a tárgyalások a háttérben, és az is biztos, hogy az érdeklődők nagy része kihasznalva minket és helyzetet ingyen vinnének mindenkit.

Umtiti kölcsönös megegyezéssel távozott, semmiféle bírósági tárgyalás nincs. Lenglet szeretné a Spurs, de ingyen, mi 15 körül akarunk, valahol félúton lesz a megoldás. Ferran szerintem marad, ahogy Fati is. Torret ugyancsak Laporta nyilatkozata alapján kölcsön akarjuk adni (mellesleg ez is és Umtiti is főoldali cikk itt). De Jong maradni akar, mi marasztaljuk, több szót nem érdemel, Abde pedig a kupadontos, európai kupaindulast erő helyen végzett Osasuna egyik legjobbja volt idén.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.06. 13:04:54

Nagybarcelona írta:
2023.07.06. 12:27:22

Persze Xavi jelenlegi intejújában
https://barcauniversal.com/xavi-talks-g ... transfers/
is máskèpp látja mint èn. De Jong nem lesz nála pivot, Garcia marad a csere cserèjènek ès gondolom Riad, Torre, Kessie ès Nico távozik. Kèrdèses mèg Kessie, akinek a nyilatkozat alapján elmondta, hogy nem számít rá, ès továbbá Ferran ès Abde távozik e, az ajánlatoktól függően, mit akarnak kezdeni a pályafutásukkal.
Ebben én pont nem látom azt amit te. Ez egy tipikus nyári, diplomatikus interjú, mindent hárít ami még nem biztos, a sorok között sem nagyon lehet olvasni. Mindenki ezt csinálja, még maguk a játékosok is. Legalábbis ha úgy értelmezed, hogy FDJ hol fog játszani, EG marad és XY poszton mi lesz Torreval stb. szerintem kicsit túlgondolod vagy olyanokat látsz bele amik egyelőre nincsenek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.07.06. 12:52:35

Ezzel az Arda Güler üggyel most mi van? Most a Real viszi, vagy mi vagy mi? Ez megint egy jó nagy katyvasz.
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.06. 12:27:22

bence0330 írta:
2023.07.06. 11:19:22
bunga írta:
2023.07.06. 11:07:18
Anyagi nehézségek vannak? Van ilyen. De az önként kiállított szegénységi bizonyítvány, ha egymás után három 30+ igazolására kerül sor, senki másra.
A kp-ra nagyon kellett szerintem a rutin. Inigo helyett egyértelműen Riadot "hoztam volna" én is, de ki a 3.? Mert Roque csak 12 év múlva lesz az, mint ahogy Fayé is. :) Szóval azért nem csak öregeket hozunk.
Remélem a "Szörny" kap majd lehetőséget fent is, nem csak a B-ben. Csak Inigoval pont ez lesz a baj, hogy ott van két tehetséges fiatal ballábas belsővédő Chadi és Fayé személyében, és így már nem fognak beférni még akkor se nagyon, ha már ég a ház. És gondolo ezzel kb mindkettejük jövője eldőlt, az elmúlt év és Inigo idehozatala alapján egyiknek sincs túl sok jövőképe itt, főleg, ha hamar úgy érzik majd, hogy nekik már kevés a B.
Szerintem Inigo nagyon kellett. Az idèn a főoldali cikkben is szerepel, sokat volt sèrült. Ha tudja addigi formáját hozni, 3-4. Számú kh lesz. Koundenal jelenleg jobb, megbízhatóbb, jobban fejel, jobban vèdekezik, egy igazi baszk mentalitású srác. Riad szerintem nem elèg megbízható fix rotációs embernek. Garcianal viszont többet látok Riadban, jó lenne 5. Kh-nek, ès akkor van 2 bal lábas kh-ünk, taktikailag is többet tud nyújtani, mert fizikálisabb ès magasabb, mint Garcia, ha be kellene cserèlni tartani az eredmènyt 3. kh-nek, ès jóval kevesebbet is kereshet. Jó lenne Garcia állítólagos 8 milliós bruttójától is szabadulni. Alba távozásával szerintem Alonso fix bh csere, ami nekem nem megnyugtató, ezèrt szerettem volna Grimaldot, mert ahogy írtátok, mèg Balde sem kiforrott játèkos. Szerintem simán meg lehetett volna fele felèben osztani a perceiket. Alonsora ezt már nem mernèm rábízni, így Balde juthat Pedri szèthajtott sorsára ilyen fiatalon. Inigo esetleg taktikai módosítással bh is lehet (mint Kounde jobb oldalon). Emellett szerintem számolni kell azzal is, hogy Araujo ès Christensen lesz sèrült nem keveset, nagyon fontos lesz a rotáció, hogy a BL meccseken kezdjenek, amin szerintem idèn elcsúsztunk.
Persze Xavi jelenlegi intejújában
https://barcauniversal.com/xavi-talks-g ... transfers/
is máskèpp látja mint èn. De Jong nem lesz nála pivot, Garcia marad a csere cserèjènek ès gondolom Riad, Torre, Kessie ès Nico távozik. Kèrdèses mèg Kessie, akinek a nyilatkozat alapján elmondta, hogy nem számít rá, ès továbbá Ferran ès Abde távozik e, az ajánlatoktól függően, mit akarnak kezdeni a pályafutásukkal.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.06. 11:58:00

Faramuci69 írta:
2023.07.06. 10:52:32
1, Umtititől megszabadultunk. Ez mit jelent? Várhatunk még egy bírósági tárgyalást, amikor egyben kell mindent kifizetni neki?
a helyedben en is elolvasnam a posztot, mielott elkuldom

KOZOS megegyezessel felbontottak a szerzodest, nem tartozik senki senkinek, Umtiti free agent lett
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.06. 11:19:22

bunga írta:
2023.07.06. 11:07:18
Anyagi nehézségek vannak? Van ilyen. De az önként kiállított szegénységi bizonyítvány, ha egymás után három 30+ igazolására kerül sor, senki másra.
A kp-ra nagyon kellett szerintem a rutin. Inigo helyett egyértelműen Riadot "hoztam volna" én is, de ki a 3.? Mert Roque csak 12 év múlva lesz az, mint ahogy Fayé is. :) Szóval azért nem csak öregeket hozunk.
Remélem a "Szörny" kap majd lehetőséget fent is, nem csak a B-ben. Csak Inigoval pont ez lesz a baj, hogy ott van két tehetséges fiatal ballábas belsővédő Chadi és Fayé személyében, és így már nem fognak beférni még akkor se nagyon, ha már ég a ház. És gondolo ezzel kb mindkettejük jövője eldőlt, az elmúlt év és Inigo idehozatala alapján egyiknek sincs túl sok jövőképe itt, főleg, ha hamar úgy érzik majd, hogy nekik már kevés a B.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.06. 11:07:18

Anyagi nehézségek vannak? Van ilyen. De az önként kiállított szegénységi bizonyítvány, ha egymás után három 30+ igazolására kerül sor, senki másra.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.06. 10:52:32

Oké, lehet hogy pénz hiányában nem tudunk igazolni, de szerintem nagyobb probléma, hogy eladni sem tudunk, szinte senkit.
1, Umtititől megszabadultunk. Ez mit jelent? Várhatunk még egy bírósági tárgyalást, amikor egyben kell mindent kifizetni neki?
2, Lenglet a kutyának sem kell ekkora fizval. Focizni meg elfelejtett, vagy sohasem tudott?
3, Destre kaptunk már ajánlatot?
4, Kessiét ki lehet paterolni, vagy ő is csak ingyen, esetleg némi fizetéskompenzációért cserébe lenne hajlandó elmenni lötyögni Arábiába többszörös fizuért? Mindenki palira vesz minket?
5, EG: Gondolom max. kölcsön, esetleges fizetés kiegészítéssel a részünkről.
6, Torres: Xavi megmondta már neki, hogy a meccskeretbe sem fogja nevezni? Különben miért kezdene keresni másik lehetőséget?
7, Collado: Érte sem kaptunk legalább egy milliós ajánlatot?
8, Torreval mi a tervünk? Ha akkor spíler, miért nem kap játékperceket Xavitól?
9, FDJ-ért érdeklődött a City? Elmenne oda? Mennyiért vinnék, adnánk? Kivel pótolnánk?
10, Abde: szeretnénk őt látni amint leszegett fejjel eszetlenül rohangál a balszélen? Érte érkezett valami ajánlat, vagy csak kamuzzuk a PL sok milliós érdeklődéseit?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.06. 10:20:28

Chino írta:
2023.07.06. 09:37:09
Hogy annyira gyenge lenne a kezdő én nem hiszem. Legalábbis, ha mondjuk a Realhoz hasonlítjuk, akár posztonként, minimum X lenne, ha nem jobb annál. Ráadásul eredményekben és játékban is jobbak voltunk tavaly. Elég sok meccsüket láttam és ha úgy játszottunk volna, már Xavi fejét követelnék itt. Mennyire gólképtelen szélsőink vannak? Percekre lebontva odaát akár Raphinha, akár Dembélé ugyanazt vagy valamivel jobb átlagot hoz le, mint Vinicius vagy Rodrygo, Lewa pedig kilométereketr vert Benzemára, főleg, ha akciógólokaat nézünk. És ott azért egy évek óta összeállt csapat van, itt pedig egy most épülő, akik normálisan együtt 2-3 meccset ha le tudtak játszani, különböző okok miatt.
Na ez az. Igaz, hogy téltől az elején még a helyzetkihasználsunk miatt nem tudtunk főlényesen nyerni, aztán meg már a játékunk is nagyon megzuhant, de ha a mi meccsinkkel vallatni lehetett volna néha, akkor a madridi meccsek fele maga lett volna az akasztás. Az még hagyján, hogy sokszor teljesen kilátástalan volt a támadójátékuk, de kiscsapatok több alkalommal úgy focizták le őket játékban, helyzetkialakításban, ahogy minket talán 1-1 félidőben az egész szezonban.

A BL-ben elverekedték magukat nyilván tovább, egy feleolyan erős csoportból, aztán meg még mindig kihasználva azt a legyőzhetetlen aurát, ami az előző évükből körüllengte őket, de ez már csak addig volt, jó, amíg nem találkoztak egy jobb csapattal, mert most úgy lettek kipofozva, ahogy mi mondjuk a PSG ellen 2 éve.

A szélsőink meg teljesen rendben vannak. Egyik sem Salah vagy Leao, de simán a legerősebbek közt vannak, mindketten a maguk módján. Én még mindig abban látom a gondot, hogy itt volt egy M(S)N. Bárki jönne, mindenki szidva lenne, hozzájuk képest mindig mindenki gyengébb lesz, az tuti, mert ők ketten így párban egész biztos, hogy a valaha volt (és jó eséllyel a valaha lesz) legjobb szélsőpáros volt. De olyan magasan, hogy senki nem tud a lábnyomukba sem felnőni. És ez nem az újak hibája, ez a kettő "túl jó volt".

Szerintem nagyon erős a kezdőnk. (A pad kicsit más kérdés.) Gündogannal be lett foltozva a tényleg szűk kp, sima top8 európában, én kicsit még előrébb is sorolnám. Araujo talán a világ legjobb védője, Chris sem kutyaütő, Baldé már most nagyon erős, TS megint top3 kapus, Pedri-Gündogan-DJ klasszis szintűek, Gavi rotációnak elég erős lesz frissebben, Lewy nem széthajtva még mindig top2 center, Dembélé és Raphinha meg szintén top szint jelenleg a posztján, alig van ott jobb játékos európában, akiket itt felhoznak helyettük, hasonló, vagy akár rosszabb statokat hoznak. A balszélső poszt necces, meg a jobb bekk. Előbbit Dembélével meg lehet oldani, Fatiban még lehet reménykedni, utóbbira ott van Koundé, bitang balszélsők ellen Ronald Araujo, és egy szerintem nem reménytlelen Araujo, de ezek kérdőjesek tényleg. A többiben elit a kezdőnk. Én most épp ezért állok máshogy a csapathoz, és Xavihoz, mint tavaly. Az előző éve eredményekre nálam hibátlan kb, most viszont villantania kell, és ki kell tudnia hozni a játékosaiból a maximumot, vagy legalább megközelíteni azt. Anélkül megint égés lesz a BL-ben, és ez idén nem ment neki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.06. 10:19:33

Faramuci69 írta:
2023.07.06. 09:57:49
Közben az FCB hivatalos pletyka oldalán megmagyarázzák, hogy miért esett kútba a Güler biznisz.
1, Aki nem a Barcába akar jönni, az ne is jöjjön
2, Nem akartunk egy licitháborúba belemenni
A klub bevállalta, hogy kifizeti a 17,5 milliós kivásárlási díjat, de egy évig még marad a törököknél, elsősorban amiatt, mert nem valószínű hogy tudnánk regisztrálni. Ezt a Fener is jónak találta, mert így még egy szezont ott lehet. A Real viszont jött egy 23-25 milliós (most nem tudom pontosan, nem akarok hazudni) ajánlattal, ami lényegesen jobb, plusz megadták nekik a 20 %-os eladási opciót, bónuszként a játékosnak/szülőnek 15 milliót és azonnal viszik.
Ilyen árakkal nem lehet versenyezni a mi helyzetünkben. 3-4 évvel ezelőtt ez nem lett volna probléma, de még így is hatalmas kockázat a gyerek. Egy fél szezont játszott. De alapjában véve ki tudja mennyit kapott volna, 20 percen múlt, hogy meglegyen a 17,5 milliós opció. Ha egy fél órával kevesebbet játszik, már bukták volna a törökök, szóval abban sem vagyok biztos, hogy csak sportszakmai alapja volt a tavaszi meccseinek.

Közben Ahmed Alghamdi, az Al Nassr igazgatója Barcelonába érkezett Kessié ügyében, akinek az ügynöke jelenleg a pénzügyi tervekről tárgyal az arabokkal. A klub 30 milliót kér az elefántcsontpartiért. Ez még akár jól is elsülhet.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.06. 10:16:54

gránit írta:
2023.07.06. 00:20:26
Lehet rosszul fogalmazom. Nem az a gondom, hogy jön Roque, vagy Gündogan.
Előbbi olyan posztra jön, ahova a Masia nem képzett ki jó játékost 30 éve, utóbbi egy világklasszis a pályája csúcsán éppen túl.
Ha kell egy frankó csatár, na azt hozni kell, vagy a kezdőcsapatba egy húzóember a középályára, azt is.
Nekem Kessie érkezése is pozitív volt, azt hittem a kezdőcsapatba érkezik és kicsit változtatunk a felállásunkon.
Az is előfordulhat, hogy egy élesszemű scout megtalál egy olyan fiatalt msáhol, akiben akkora a potenciál, hogy hiba kihagyni (Araujo, Pedri, Torre, JAraujo, stb)
Ez mind olyan kiadás, ami szükséges és fontos.
Teljesen tiszta.

A gondom, hogy elvertünk nem kevés pénzt Alonso, Bellerin, Inigo szintű játékosok fizetésére, SR új szerződésére. Kicsengettünk 60 milliót Raphinára, visszahozzuk Dembelet, de egyetlen meccs nélkül Xavi lemond Trincaoról. (nem saját nevelés, de igenis érthetetlen, hogy arra alapozzuk mennyire jó, esetleg béna, hogy a kontár Koeman és a PL kiesőjelölt Wolvesban nem dobbantott nagyot)
Vagy ha hozunk Romeu, Parejo, Amrabat szintű játékost nem kevés pénzért a középpálya 7-8. játékosának úgy, hogy rogyásig önti ki a középpályásokat a Masia. Prim, Casado, Nico, + Torret hoztuk biztos nem jó arra a 12-15 meccsre kis Laliga és CopaDelRey meccsekre? A nagyobb meccseken úgyis Gündogan, Frenkie, Gavi, Pedri fog játszani. Vagy valaki elhiszi, hogy mondjuk a München ellen majd bevetjük sikerrel Romeut Goretzka ellen?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.06. 10:13:24

Chino:
Bhv: Digne, Firpo, stb. 40+ millióèrt a padra, míg a La Masiasok ingyen lettek volna. Ez volt az alap felvetès.
De Jong: ki kell próbálni, hiszen alap a 433. El kellene vègre válnia mire kèpes egyedül ott. Romeu simán van olyan szinten szerintem, mint Zubimendi, ár èrtèk arányban megèrnè, de Frenkie-Xavi viszonylatban a kezdőbe keresünk pivotot. Cserekènt lehetne èrtelme, ha pl. Kessie távozik, de akkor felmerül minek hosszabbítunk Robertoval ès mièrt nem jó Nico cserènek.
Gyenge kezdő, keret: szerintem ez nem így van, Pèter tökèletesen leírta, ezt Xavinak róható fel, ès ezt kellene megèrtenie azoknak, akik Xavit vèdik foggal körömmel. Jó pèlda, amit írtál a Girona ès Romeu. A Girona a szintjükhöz kèpest jól játszott, szerintem nem hiába volt hír Michel Barca esetleges következő edzője hír. Ez egy üzenet volt Xavi felè. Laporta a klub èrdekeit veszi figyelembe, ahogy Bartóèknak kellett volna, emellett mind2 vezetőnek megvolt a szócsöve (Barca közeli mèdia)
Pènz híján kiemelkedő (kellene lennie) a sportigazgtó ès edző szerepe.
Christensen ès Romeu szintje szerintem össze sem hasonlítható. Sokan egy kaptafára veszik a játèkosokat. Szerintem Whoscored èrtèkelèsek jók ALAPNAK.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.06. 10:11:52

Faramuci69 írta:
2023.07.06. 09:57:49
1, A mai korban a futballisták profi szemléletűek. A pénz beszél. Sajnos a reputációnk erodálódott, a szakmai projekt elég zsenge lábakon áll.
2, Értem én , hogy nincs pénz, de akkor miért megyünk bele egy ilyen megalázó helyzetbe, amivel csak tovább erősítjük, hogy a Madrid bárkit el tud vinni előlünk.
1. Ezzel csak részben tudok egyetérteni, itt van a már felhozott Gündogan aki többszörösét kereshetné az araboknál, mégis ide jött. Ha minden igaz Roque-ért is bejelentkeztek nagyobb fizuval, mégis ide akart jönni.

2. Ezt nem értem, akkor ne is jelentkezzünk be senkiért, mert megalázó, ha máshol köt ki? Az, hogy Brozovic az arabokat választotta, az is megalázó?
Roque és Torre pedig mehettek volna máshova is, ha jól rémlik utóbbiért a Real is ment, Ő minket választott. Güler meg a Madridot. Nem lehet mindenkit behúzni, akiért bekopogtatunk, ez akkor se volt így, amikor a világ tetején ültünk.

Szerintem még mindig kicsit túl nagy feneket kerítünk ennek a 18 éves török srácnak. Lehet, hogy 3 év múlva már a nevére se fogunk emlékezni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.06. 09:57:49

Közben az FCB hivatalos pletyka oldalán megmagyarázzák, hogy miért esett kútba a Güler biznisz.
1, Aki nem a Barcába akar jönni, az ne is jöjjön
2, Nem akartunk egy licitháborúba belemenni

Sajnos mindkét indokot nevetségesnek tartom.
1, A mai korban a futballisták profi szemléletűek. A pénz beszél. Sajnos a reputációnk erodálódott, a szakmai projekt elég zsenge lábakon áll. A Madrid felettünk van egy polccal. Szerintem ebben erősen benne van a túlzott katalán öntudat is, ami sajnos mára egyre inkább a kontraszelekcióban nyilvánul meg. A "Mes que un club", különösen Barto után mára vicc kategória lett. (Max abban nyilvánul meg, hogy egy-egy játékosunkat még mindig áron alul adjuk oda töketlenségből a közvetlen riválisainknak. Lásd: Grízes, vagy Rakéta esete)
2, Értem én , hogy nincs pénz, de akkor miért megyünk bele egy ilyen megalázó helyzetbe, amivel csak tovább erősítjük, hogy a Madrid bárkit el tud vinni előlünk. Az meg, hogy ki illik és ki nem illik ide, az már vicces érv, azokután, hogy megpróbáltuk leigazolni. Ha a vezetőink nem tudják felmérni, hogy mi a realitás, hogy hol a helyünk, az elég gáz. Miféle tárgyalások azok, ahol ígéretet kapunk, de másnap már a Madridba megy a srác. Szerintem ez így nagyon dilettáns, kapkodás szagú.
Válasz küldése