Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.26. 13:55:13

bence0330 írta:
2023.06.26. 11:10:43
gránit írta:
2023.06.26. 10:23:01
Vitor Roque megint gólt szerzett, 12 meccsen 6 gólja van, második a brazil góllövőlistán, 18 évesen. Lehet, hogy jó lóra tettünk.
Igen, egyre inkább úgy tűnik. Csak legyen az is véglegesítve.
Egyik nap végigolvastam rengeteg youtube kommentet egy összehasonlító videónál (tudom, hogy nem annyira releváns, de főleg a brazil vélemények érdekeltek, akik jó eséllyel látják is játszani elég sokat őket), és az Endrick vs Roque csata eddig eléggé az előbbi felé hajlott. Nem is csoda, a tehetsége egyértelműen nagyobb, ahogy érinti a lasztit, az más szint bárkihez képest. Viszont mintha ez kezdene kiegyenlítődni. Roque állítólag nagyon profi életmódú, viselkedésű játékos, közben meg a pályán eléggé laza tud lenni, és pont azt hozták fel mellette, ami ugye nagyon nehéz dolog, hogy teljesen problémamentes volt neki a váltás a felnőtt mezőnybe. Ez tud kicsit lutri lenni egy tininél, Roque meg már azért nem annyira az. Ez persze nem jelenti, hogy ha onnan átrepül ide, akkor meg fogja állni a helyét, vagy bírni fogja a nyomást, de egy jó jel.

Amúgy az még hagyján, hogy 6 gólja van már, a fejlődési görbéje is elég gyors, az első 7 meccsén 2 gól 1 gólpassz, az utolsó 5 meccsén meg már 4 gól 1gólpassz, köztük pontot és győzelmet érő gólokkal.
Nagyon nehéz ez az Endrick vs Roque téma, mert két dimenzó a két játékos.Az előbbi technikás, "brazilos" stílusú, míg utóbbi egy vérbeli 9-es. Jó értelemben erőszakos, elveszett labdát nem ismerő csatár, masszív testfelépítéssel. Nem annyira látványos a játéka, nem cselez ki három védőt aztán emeli át a kapuson, tényleg Suarez stílusú, nem véletlenül hasonlítják hozzá a játékát. Lajosról sem készültek olyan videók, hogy leestünk a székről, 1vs1-ben világ életében iszonyatosan gyenge volt. Én bízom a srácban, ráadásul "csak" egy 10 milliós bónusz van rajta, míg Endrick kompletten 75-re jönne ki. Plusz Scolari nyilatkozata az életmódjáról/hozzáállásáról is komoly pozitívum.

Peter írta:
2023.06.25. 03:25:19

Vettünk Torrest, Raphit, Lewát, volt Dembelé és Fati, de a gólok - szerintem - lássuk be, hiányoznak. Miközben a Ligán kívül Lewa sem tudta sehol továbbtolni a csapatot. Oké, ebben a lassú labdakihozatal és a kreatív középpálya hiánya is benne volt. Most hoztunk egy Gündogant, kicsit talán "deja vu" reménnyel, jövőre ő tűnik megváltónak, ahogy tavaly Lewa.
Szóval keresgélünk évente a saját zenitjén már túli megváltót, miközben komoly sallangot is görgetünk magunkkal, ami ráadásul jelenleg úgy tűnik, hogy tovább fog nőni, miközben ezekre a játékosokra egy versenyképes csapatnak már csereként sem szabadna számítani (Alonso, Robi, Eric, Torres).
Legyünk továbbá pozitívak, hogy Kessié még változhat, Fati megújul, Raphi a lehetőségei egy részét értékesíti.
Tehát - nevezzük úgy a gyereket, ahogy írtad - nekem az egyelőre szembemegy a versenyképes jövőképpel, ha az aktuális kirakatra fókuszálunk (Lewa, Gündogan), miközben az üzletben több holmi sajnos lehúzza ezt a versenyképességet. Előbb rendbe tenném az üzletet és jöhet a kirakat.
(Ha ez a folyamat nyitásig, tehát a szezon kezdetéig végbemegy fordított sorrendben, mea culpa)

Azért a BL-ben nem Lewán múlt, hogy nem mentünk túl az Interen. Ott a védelmünk csődölt be a sérülések miatt. Hazai pályán 3 rúgott góllal (amiből kettőt ő vállalt) illett volna továbbmenni. Haaland például a negyeddöntőben még rúgott gólt, de utána annyi. De szerintem senki nem mondaná azt rá, hogy nem járult hozzá nagyban a BL-győzelemhez. Vagy Mbappé is tett el gólokat a Maccabinak meg Juvenak,de mikor szembe jött egy Bayern nem volt válasz.
Nyilván nem Gündogant vagy Lewat igazolnánk erősítésként, ha nem ilyen helyzetben lennénk. Pár évvel korábbi körülmények között már jó eséllyel Kimmichet mutatnák be, de abból kell kihozni a maximumot ami most rendelkezésre áll és ez a IM-Roque-Gündogan vonal jónak tűnik. Ráadásul jobb is hogy egy kicsit idősebb/rutinosabb játékos jött, mert -főleg nemzetközi színpadon- kelleni fog a tapasztalat.
És még fogalmunk sincs Xavi hogyan képzeli a jövő kp-ját. Elment Busquets, aki több mint 10 éve klub -és válogatott szinten stabilan töltötte be ezt a posztot, most akár így akár úgy radikálisan megváltozik a helyzet.


Közben lassan hivatalossá válik, hogy a klub nem hosszabbítja meg Arnau szerződését.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.06.26. 13:49:44

Én örülök, hogy kezd jól alakulni. Már csak Grealish, meg Sílva kellene :lol:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.26. 12:43:41

daffy írta:
2023.06.26. 12:36:07
Viszont ebbe se jó,ha belekényelmesedik,mert a bl-ben jön egy fizikálisabb csapat és elhullik.
Teljesen igazat adok. Ez a veszély valós, de nem csak a BL-ben, hanem idővel akár a Ligában is.
Minden attól is függ, ahogy szintén az eredeti posztban is kitértem rá, hogy Xavi milyen középpályás játékot gondol, képzel el, rak össze....stb...
Reméljük nem kerül sor a belekényelmesedésre....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.26. 12:38:14

daffy írta:
2023.06.26. 12:11:21

szerintem Gavi lesz az alap kezdő,Gundogan meg a joker a padról. Csere,sérülés esetére.
Nagyon remélem, hogy nem.

Gündogant és de Jongot tudom elképzelni mélységi középpályásként, előttük Pedri, Dembelé, Raphinha.

Úgy alakítanám a hadrendet, hogy két csatárral álljunk ki. Roque-t érdemes lesz figyelni, a brazil bajnokságban és a Libertadores-kupában nyomják a meccseket júniusban meg júliusban is (ott most van tél).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.26. 12:36:07

Peter írta:
2023.06.26. 12:26:57
Azt írtam előtte, de ugyanabban a mondatban, hogy itt talán kevesebb darálás vár rá. Nos ezalatt a Liga által támasztott folyamatos fizikai igénybevételre gondoltam.....igen, a világ legjobb kp-ról jön, de talán a leginkább fizikálisan is igénybe vett kp-ról.....szóval ehhez képest az itteni középpálya játékosabb...vagy nevezhetjük játszósabbnak akár....tehát - szerintem - nálunk, a Ligában kevesebb, kisebb folyamatos fizikai igénybevétel alatt játszhat....
Így ok, érthetőbb, hogy mire gondoltam?
:wink:
Érthetőbb. Viszont ebbe se jó,ha belekényelmesedik,mert a bl-ben jön egy fizikálisabb csapat és elhullik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.26. 12:26:57

daffy írta:
2023.06.26. 12:11:21
Mint a világ legjobb kp-ján,ahonnan jön?
Azt írtam előtte, de ugyanabban a mondatban, hogy itt talán kevesebb darálás vár rá. Nos ezalatt a Liga által támasztott folyamatos fizikai igénybevételre gondoltam.....igen, a világ legjobb kp-ról jön, de talán a leginkább fizikálisan is igénybe vett kp-ról.....szóval ehhez képest az itteni középpálya játékosabb...vagy nevezhetjük játszósabbnak akár....tehát - szerintem - nálunk, a Ligában kevesebb, kisebb folyamatos fizikai igénybevétel alatt játszhat....
Így ok, érthetőbb, hogy mire gondoltam?
:wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.26. 12:11:21

Peter írta:
2023.06.26. 11:29:29
de Pedrivel több játékosság várhat rá.
Mint a világ legjobb kp-ján,ahonnan jön?
A Frenkie-Pedri-Gündogan sor remekül hangzik,de szerintem Gavi lesz az alap kezdő,Gundogan meg a joker a padról. Csere,sérülés esetére. Remek fogás a csávó amúgy.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.26. 11:29:29

gránit írta:
2023.06.26. 10:23:01
Vitor Roque megint gólt szerzett, 12 meccsen 6 gólja van, második a brazil góllövőlistán, 18 évesen. Lehet, hogy jó lóra tettünk.
Éppen itt lenne az ideje ennek a jó lóra tevésnek. Lewát óvatosan, fenntartásokkal fogadtam, nem estem hasra egyáltalán az érkezésekor, kb olyan is volt a szezonja, ahogy vártam.
Valakitől viszont "szeretnék" már hasra esni, ez a Roque gyerek jó lenne, ha esélyes lehetne erre a küldetésre.
csababarca írta:
2023.06.26. 10:05:16
maradt e még motiváció nála.
Itt talán kevesebb darálás, de Pedrivel több játékosság várhat rá.
Ha lesz elég impulzus a focinkban, akkor élvezheti a játékot és ez nekünk szurkolóknak is jót tehet.
Az azért még várat magára szerintem, hogy kiderüljön, mit tervez Xavi a középpályán.... :wink:
Egyelőre óvatosan visszafogottan szemlélődök.....legrosszabb álmom, hogy Gündogannal csinálnánk helyet Eric játszatásának....ebben csak az a legszomorúbb, hogy egyáltalán egy ilyen lehetőség eszembe jut....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.26. 11:28:36

Ja, az utóbbi három fordulóban gólt lőtt, az utóbbi öt meccsén négyet. A kommentekre semmit nem adok, de a formája önmagáért beszél.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.26. 11:10:43

gránit írta:
2023.06.26. 10:23:01
Vitor Roque megint gólt szerzett, 12 meccsen 6 gólja van, második a brazil góllövőlistán, 18 évesen. Lehet, hogy jó lóra tettünk.
Igen, egyre inkább úgy tűnik. Csak legyen az is véglegesítve.
Egyik nap végigolvastam rengeteg youtube kommentet egy összehasonlító videónál (tudom, hogy nem annyira releváns, de főleg a brazil vélemények érdekeltek, akik jó eséllyel látják is játszani elég sokat őket), és az Endrick vs Roque csata eddig eléggé az előbbi felé hajlott. Nem is csoda, a tehetsége egyértelműen nagyobb, ahogy érinti a lasztit, az más szint bárkihez képest. Viszont mintha ez kezdene kiegyenlítődni. Roque állítólag nagyon profi életmódú, viselkedésű játékos, közben meg a pályán eléggé laza tud lenni, és pont azt hozták fel mellette, ami ugye nagyon nehéz dolog, hogy teljesen problémamentes volt neki a váltás a felnőtt mezőnybe. Ez tud kicsit lutri lenni egy tininél, Roque meg már azért nem annyira az. Ez persze nem jelenti, hogy ha onnan átrepül ide, akkor meg fogja állni a helyét, vagy bírni fogja a nyomást, de egy jó jel.

Amúgy az még hagyján, hogy 6 gólja van már, a fejlődési görbéje is elég gyors, az első 7 meccsén 2 gól 1 gólpassz, az utolsó 5 meccsén meg már 4 gól 1gólpassz, köztük pontot és győzelmet érő gólokkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.26. 10:23:01

Vitor Roque megint gólt szerzett, 12 meccsen 6 gólja van, második a brazil góllövőlistán, 18 évesen. Lehet, hogy jó lóra tettünk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.26. 10:05:16

Gündogan hivatalos, már évek óta hoztam volna, már akár a dortmundból is.
Nála csak az a kérdés, hogy ez a tripla mennyire lakatta jól, maradt e még motiváció nála.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.26. 09:10:04

Nekem iszonyú fura lenne, hogy a 34 éves lelassult Busi helyettesítését a 34 éves Parejo jobb minőségben megoldaná, vagy a soha nagy csapatban nem játszó kiebrudalt Romeu.

Az meg, hogy Parejo és Xavi ügynöke ugyanaz, sok pletykára, célozgatásra, gyanúsítgatásra adna alapot, ha érkezne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.26. 08:07:12

Bence: a Guimaraes hír már több hetes. Nagy valószínűséggel kacsa volt, hosszabbítani akarnak vele.

A Parejo-s hírre reagáltam Frenkie topicban. Kb. Xavi vègleg lejáratja magát, ha a 34 èves Parejo jön, közben itt van a 75 milliós Frenkie, 30-40 milliókèrt pedig MacAllister, Milinkovic-Savic fèle játèkosok, ingyen pedig Rabiot, Kamada, Tielemans távozik a jelenlegi klubjától.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.26. 01:40:03

davi10 írta:
2023.06.25. 09:28:34
Így már valamennyire értem, de így se értek egyet vele. Szinte minden csapatnál vannak koloncok,
Nem vagyok biztos abban, hogy ezt a kolonc kérdést Barcelonában is így gondolják. Emlékeim szerint az előző szezonban is volt néhány olyan alkalom, amikor éppen ilyen "koloncokat" kellett a pályára küldeni és nem is bírta el a csapat.
Mindenesetre én óvatos maradok továbbra is.
bence0330 írta:
2023.06.25. 19:05:17
Guimaraes
Csináltam egy összehasonlítást fbrefen, a statok jó részében erősebb, mint Rodri,
Az "Aranylabda" topicban kb egy héttel ezelőtt írtam éppen, ha a Cityből kellene választani, Rodri lenne az én választásom.
Szóval nála erősebb játékost a Barcában bármikor ujjongva fogadnék.
Sosem láttam játszani ezt a srácot, de a kimagasló statok alapján bizakodva remélem, hogy nem illene bele egy Alonso-Garcia-Robi-Torres sormintába.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.25. 22:36:18

Robcsyy írta:
2023.06.25. 21:28:52
csússzunk a Parejo-Romeu vonal felé
Ezek a nevek már a viccnek is rossz kategória. Bármelyiket egy esetben fogadnám el, ha 1-1 csere lenne SR/Alonso és ő, mert akkor legalább megszabadulnánk egy kolonctól. Repüljünk rá Iniestára, legalább látnánk meccsenként 2 olyan mozdulatot abban a 10 percben, amíg játszana, hogy mindenkinek leesne az álla, és nem SR lenne a kapitány.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.06.25. 21:28:52

Ahogy telnek a napok, Kimmich-Brozovic félékből csússzunk a Parejo-Romeu vonal felé. Jósolok másfél hetet, és Samper is szóba kerül :| :mrgreen:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.25. 21:24:22

Köszi fanbarca! Akkor alighanem tényleg nem ő a megoldás, legalábbis ennyiért semmiképp, amúgy azért biztos nem lenne rossz.

Igen, nem is arra gondoltam, hogy olyan jó, mint Rodri, hanem aki sok szinten hozzá hasonló statokat hoz, az azért mindenképp egy nagyon jó játékos lehet, ami jó kiindulási alap, a többi meg a stílus, a Busquets oda-vissza példa nagyon jó. Asszem azért erőltetik odaát a cserét, mert a hírek szerint 150 misijük van tisztán igazolni, és Tonalival már elment ezzel bő 70. Tonali miatt ráadásul ugye az a poszt már nem olyan fontos nekik.

Amúgy nekem sem lenne annyira fontos igazolás, én örülnék, ha a gátjaink abba az irányba terelgetnék Xavit, hogy ha már itt van két klasszis-nagyon jó vkp-s, akkor használja őket. Ha Kessié marad, akkor őt legalább duplaszűrőben. De főleg DJ-ot. Esetleg Nicot. Ha meg nagyon kreatívat akar oda, akkor Gündogant is hátra lehet küldeni.

Amúgy meg ha nem így tesz, akkor 4-3-3-ban 4 kicsit túl jó kp-s lesz a 8-as poszt két helyére, akik közül bármelyiket sajnálná az ember padra tenni, kivéve főleg a kora miatt Gavit. Kivéve, ha teljes rotációt tervez ott Pep mintára. Akkor látnék esélyt, hogy nem csak 1-2 hónapos fellángolásaink lennének a jó játékra, hanem kipihent kp-val akár ki lehetne tartani ezt egész évre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.06.25. 21:30:51-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.25. 21:18:20

Azért a statokkal óvatosan, Rodri egy tökéletes futballista a mai fociban, kb mindent tud amit kell.
Nem ismerem ezt a Brunot, de az hogy valaki hasonló statokat hoz, nem jelent semmit.
Meggyőződésem, hogy Busquets amikor csúcson volt, sokan hoztak olyan statokat. De ettől függetlenül nyilván nekünk Busquets volt a tökéletes opció.
Vagy utolsó években statokban Busquets hozta a szintet, a pályán meg láttuk mi történik.

Nem biztos, hogy a brazilt beáldoznám érte, még ha ő is elég nagy kérdőjel, mert megint csak jöhet a statisztika, hogy mekkora király itt, aztán annyira szemre mégsem.
De amikor egy Newcastle akar ránktukmálni valakit, akkor élnék a gyanúperrel, hogy valami nem kóser:D

Ha Gündogan jön, akkor meg egyáltalán nem is gondolkoznék el ezen a cserén.
Ha kell nekik Raphinha, pengessék ki a 100 millát, és viszlát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.25. 20:10:24

Bruno Guimaraes inkább 8-as, mint 6-os. Folyton dilemma ez. S a Newcastle sok átmenetre játszik, több a labdaszerzés a meccseiken. Szerintem nem ő lenne az ideális jelölt.

Mondjuk Romeu-nál (akit most bedobtak) 10483926x jobb.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.25. 19:05:17

Egyre több helyen (sport, Romero) jött velem szembe a hír, hogy a Newcastle nagyon akarja Raphinhát, és Guimaraes-t + 30 misit ajánl, ami gyakorlatilag 100 milliós összérték. Legalábbis ha a TM 70 misis becslését nézem, plusz hogy BG-nek 26-ig van szerződése.

Tuti, hogy a mi brazilunk nem akar menni, de amúgy szerintem elég csábító lehet számunkra. Az egyik legmagasabban jegyzett vkp, elég gólerős is (nemigen láttam, csak a statokat nézem, de azért azon a poszton általában kisebb a hype jelentősége), lehet meg lenne oldva az a poszt, az a saccperkb 100 misi azért elgondolkodtató ajánlat.

Csináltam egy összehasonlítást fbrefen, a statok jó részében erősebb, mint Rodri, aki a legmagasabban jegyzett vkp a világon értékben, meg megítélésre is. Gólerősebb, a védekező statjai is hasonlóak/jobbak a blokkok kivételével, Rodri leginkább csak azokban erősebb valamennyivel, amiben jobbna számít a City labdabirtoklása és általános ereje, bár ez nyilván mindegyikben számít valamennyire, emiatt nehezebb megítélni. Pl. nem lehet tudni, hogy ha kicsit több a progresszív passza Rodrinak, az nam pusztán azért van-e, mert többet van nála a laszti. De pl. még így is több lövéshez vezető megmzdulása van 90 percekre bontva, mint a spanyolnak.
De azért már önmagában az is durva, hogy vele lehet reálisan összehasonlítani a számokat. Nem lehet rossz játékos. Ha valaki sokszor látta, ne tartsa magában, mit gondol róla. :)

https://fbref.com/en/stathead/player_co ... =2022-2023
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.25. 14:30:17

gránit írta:
2023.06.25. 14:27:43
bence0330 írta:
2023.06.25. 13:14:22
Baldé helyére volt szánva, hanem a balszélre
Balde szinte mindig a balszélen játszik. Néhányszor át lett rakva jobbra, amikor Albával egyszerre voltak a pályán, és nem ketten nyomták a balszélen, hanem Balde át lett téve jobbra.
Balszélsőnek (left winger). Fati és Torres helyére. Én Baldé posztját balhátvédnek-balbekknek hívom, lehet, hogy nem voltam egyértelmű, pardon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.25. 14:27:43

bence0330 írta:
2023.06.25. 13:14:22
Baldé helyére volt szánva, hanem a balszélre
Balde szinte mindig a balszélen játszik. Néhányszor át lett rakva jobbra, amikor Albával egyszerre voltak a pályán, és nem ketten nyomták a balszélen, hanem Balde át lett téve jobbra.

A B eléggé vágyálom. Nagyon ritkán nyúlnak oda. Inkább fordítva szokott lenni, hogy a nagycsapatba igazolt, de lehetőséget ritkán kapó töltelékembereket játszatják néha a B-ben. Ebben egyáltalán nem hibáztatom Xavit, azok a srácok valószínűleg nem elég jók. A legtöbb arc, aki onnan feljön néhány meccsre, teljesen semmi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.06.25. 14:32:09-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.25. 13:14:22

Carrasco, egy jobblábas játékos sosem Baldé helyére volt szánva, hanem a balszélre, mert az teljesen nulla lett (tudom, hogy szerinted 3-5-2 kéne, és nem mondom, hogy ez hülyeség, csak hogy Xavi rendszereiben gondolkodjunk, aki ezt kb tuti nem fogja alkalmazni). Most talán Fati éledezik, de amior Carrascoról szóltak a hírek, akkor a két totál homály spanyol volt oda, akik helyett még Gavi is jobb volt, az volt konkrétan a legnagyobb lyuk a csapatban.

Az Atleti rendszere teljesen más, ott még használható hátrébb vonva.

Azzal egyetértek, hogy Alonso és SR hosszabbítása borzasztó döntés, és főleg az előbbire tuti, hogy van jobb alternatíva 5 misi alatt a piacon, vagy a B-ben. Aki legalább tud futni, és ezzel már meg is ugrotta a lécet. SR szerintem sem ANNYIRA rossz, hogy bárkivel pótolni lehessen, de azért alighanem lehetne ingyen vagy B-ből ilyen szintű játékost hozni. EG más tészta, mert őt nagyon mellőzi is, csak hát 26-ig szerződés köti ide.

Xavi teljes inkompetenciáját szerintem ez messze nem mutatta, amit az idei BL-en kívül elért nálunk, az kb az abszolút csúcs, amit ki lehetett hozni a csapatból (tavalyi 2. hely óriási bravúr volt, és az azzal járó idei szuperkupa győzelem, plusz az idei főlényes bajnoki elsőség). De ilyen téren szerintem is nagyon komoly hiányosságai vannak, valamiért nem megy neki a fiatalok, illetve ezek a korosodó spanyol játékosok megítélése, az előbbi szerntem teljesítménykényszer és félelem miatt, utóbbi meg részben ugyanez, részben valami érzelmi dolog lehet talán. De hogy Xavi 0 km-esen, a volt klubjába érkezve nem lesz egy hibátlan, kiforrott edző, azt szerintem lehetett sejteni, ezt elfogadtuk kb azzal, hogy őt hoztuk ide.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.25. 12:13:01

Ez a B csapat egy kicsit túl van azért tolva. Hányan ragadnak meg onnan a nagycsapatban? Nagyon kevesen. Harmadosztályú játékosok. Mondjuk Garcia is kb a harmadosztály szintjén van, kiesőjelölt csapatok játékosai alázzák, lehet, hogy a másodosztályban is kevés lenne. De egy Robertónál már nem nagyon jobb egy B-s játékos. Roberto nem nyújt extrát, de annyira azért nem rossz. Gólt lőtt egy klasszikuson, 4 gólja volt ebben a kiírásban, pedig sérült is volt. Nem nagyon vannak jobbak a B-ből. Ő az a középszer, akiről 2017 után lehullt a lepel, mint Pique-ről meg Busquets-ről. Amint gyengült a keret, látható volt, hogy bár BL-győztesek, nem rajtuk múltak a nagy sikerek, és ahogy a húzóemberek, Xavi, Alves, Iniesta, Neymar, Mascherano kikoptak, maradt utánuk az üresség. Meg Messi, aki persze hibás volt mindenért is (miért nem védekezik Lenglet helyett, mindenki őt keresi a saját lábában elbotló Alexis Sanchez helyett stb).

Hogy miért hosszabítunk Roberto-félékkel? Kell a mélység, ennyi. Kell, hogy meglegyünk kilóra, mert ilyen szerepre nem jönnek máshonnan jobb játékosok. Az 5-6 milliós fizuk persze nagyon túl vannak méretezve. Bőven maradnának jóval kisebb fizetéssel is, ahogy Kessié sem hiszem, hogy ne jött volna pár millióval kevesebb fizetésért. Kétszer annyit keres, mint Milanóban... Durván túlméretezzük a szerződéseinket, szerencsére már nem annyira, mint korábban.

Alonso helyére tényleg kellene egy megbízhatóbb ballábas. Carrascóval nem tudom, mi van most, ha Xavi megelégszik Alonsóval, mint Balde tartalékjával, az problémás lehet. Vele én sem hosszabbítottam volna, és hoznék helyette mást.
Válasz küldése