Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.16. 21:18:52

bence0330 írta:
2023.06.16. 20:12:51
Nem tudom, szerintem ő a többség szemében jól nézett itt ki. és amikor parkolópályára került, szinte senkinek nem tetszett, szerintem nem utólag szépült meg.
Szerintem méltatlanul bántak vele.
Nem világklasszis, de azért nem is FT.
Plusz egy olyan érzete volt az egésznek ősszel, hogy a vezetőség durcázása és nem szakmai okok miatt nem játszik, mert nem ment el nyáron, és nem bírták megemészteni, hogy 2 éves a szerződése, amit ők írattak vele alá és 2. évre ajánlottak nagyságrendekkel nagyobb pénzt. Inkább nézték FT szerencsétlenkedését, még eredmények rovására is.
Cseri írta:
2023.06.16. 19:37:08
Depay kifutatta volna a szerződését,hogy ingyen mehessen,indokolt volt a távozása.
Nem úgy rémlik, hogy ostromoltuk volna szerződéshosszabbítási ajánlatokkal, amiket visszautasított, mint Dembele, őt mégis hónapokig jegeltük és még akkor sem nyavalygott sem ő, sem ügynöke, rokona, barátja a klubra. Dembele nyilván jobb játékos, de "ő is kifuttatta a szerződését" előző szezonban mégis 90 percet játszott minden meccsen.

Jó lenne, ha egységes elvek mentén kezelnék a játékosokat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.16. 20:12:51

Nem tudom, szerintem ő a többség szemében jól nézett itt ki. és amikor parkolópályára került, szinte senkinek nem tetszett, szerintem nem utólag szépült meg.

A Ticoban is fizikális gondjai vannak, saját bevallása szerint a gyenge edzéstől, hónapokig tartott neki visszaállni fizikailag.

És nyilván nem arról van szó, hogy ő egy világklasszis, csak pont ő és Auba voltak azok, akik bírtak a klub körüli nyomással, nem zuhantak össze, szórták a gólokat, és pont nekik kellett távozniuk.

És amúgy szerintem elbírt volna a csapat egy túlzott önbizalommal rendelkező játékost, ha mellette amúgy nyilván megcsinálja a melót, ami azért Depaynál nem volt gond. Gondolom azért dünnyögött, hogy Torresek meg őszi Fatik játszanak helyette, ő meg ül a padon. Én is dünnyögtem volna. :D Nagyságrendekkel volt jobb, mint ők...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.16. 19:37:08

Amikor nem jönnek a gólok az itt lévő játékosoktól,akkor a távozók hirtelen sokkal jobb játékosok lesznek a fórumon annál,mint amikor itt voltak. Depay kifutatta volna a szerződését,hogy ingyen mehessen,indokolt volt a távozása. Nekem nem hiányzik,a trikóban sem váltotta meg a világot. Nem rossz játékos,de inkább sok sikert neki máshol.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.16. 18:34:02

Troym írta:
2023.06.16. 18:03:56
FCBsteve írta:
Emlékeim szerint Depay góljai között azért volt jópár 11-es is, szemben mondjuk Lewy idei szezonjával...
Most Depay mércéje Lewa? Aki 34 évesen 50 millióba került, míg a srác ingyen jött a legnagyobb bajban? Jó hogy nem.Messi rögtön. Depay simán elférne a csapatban, hasonlitsuk a másik 50 milliós támadóval FTvel össze.
Így van. Főleg ha összevetitek a számokat, amiket leírtam. Egy jó "felső közèp" játèkos, minimális pènzèrt, Ferran sajnos mèg ennyi se, sokkal de sokkal több pènzèrt. Aubat is nagyon sajnálom. Szerintem mind a ketten összessègèben többet èrnek, mint Lewan kívül a többi támadónk, ès ingyen jöttek, nem 55, 58 ès 120 millióèrt. Ilyen szempontból Fati is többet èr, mint Ferran.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.16. 18:03:56

FCBsteve írta:
Emlékeim szerint Depay góljai között azért volt jópár 11-es is, szemben mondjuk Lewy idei szezonjával...
Most Depay mércéje Lewa? Aki 34 évesen 50 millióba került, míg a srác ingyen jött a legnagyobb bajban? Jó hogy nem.Messi rögtön. Depay simán elférne a csapatban, hasonlitsuk a másik 50 milliós támadóval FTvel össze.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.16. 17:42:34

bence0330 írta:
2023.06.16. 15:46:22
Andris írta:
2023.06.16. 10:27:16
Kicsit off:
Bence, neked Depay nagyon be van égve, ezt mindig figyelem. De szerintem egyátlalá nem játszott jól a srác nálunk (sem), nem véletlen került ide. Egész jól kezdte érkezés után, az pár hónapig tartott max, aztán nem véletlen került ki a csapatból. Egyáltalán nem voltak jók a teljesítményei, gólból se volt nagyon sok szerintem, meg többször meg is sérült. De lényeg a lényeg, én tisztán emlékszem azokra a benyomásaimra, hogy lustának és lomhának tűnik, és hogy egyáltalán nem tudja húzni a csapatot elől, nincs kiegyensúlyozott jó teljesítménye se mezőnyben, se 16oson belül. Se baloson, se középen.
Szerintem az is árulkodó, hogy az Atleticoban se sikerült neki semmiféle meghatározó(bb) teljesítmény, sőt.
A nyers tények mást mondanak, kevés meccsel is házi gólkirály lett. Amikor idejött a halott Koeman rendszerbe, még úgy is elég szépen termelte a gólokat. Sőt, mikor Xavi elég nonszensz módon mellőzte a sérülése után (ő maga is beismerte utólag, hogy igazaságtalan volt, és többet kellett volna játszatni), még akkor is lőtt gólokat 5-10 percekre beállva. Amit írtam róla, simán áll, 20+-os játékos, mindig is az volt, nálunk is az volt. Nálunk gyakorlatilag szűk fél szezont plusz pár cseremeccset játszott, még így elrakott 12-t 1800 perc alatt és házi gólkirály lett (mi ez, ha nem húzó teljesítmény?). Ez brutálisan jó mindenki máshoz képest, aki megfordult nálunk az elmúlt években Messin és Lewyn kívül. Egy teljes szezon legalább 3500 perc környéke, az alatt tuti, hogy meglett volna a 20. Mindezt úgy csinálta, hogy a szezon elején nem volt mögötte csapat, elszigetelten álldogált szerencsétlen Koeman alatt, kb mindent neki kellett elöl csinálnia, ha még lasztikat is kapott volna... közben meg nem voltak rendes edzések és hullára is volt játszatva, mert szó szerint ő maradt az egyetlen támadó a keretben. Xavi meg még akkor is Ferránt játszatta a helyén, mikor Depay végre egészséges volt, Ferrán meg már egy egyeneset nem tudott belerúgni a labdába.

Counak sem sikerült semmi komoly teljesítmény az AV-ban. Mert leépítettük. Depay 50 körüli reális TM értékkel érkezett, most 14. Nyilatkozta is amúgy, hogy most kezdi visszanyerni a fizikai erejét és a mentálisat is. Előbbit a lanyhább edzések, utóbbit meg az önbizalma miatt.

Amúgy már most a 2. legjobb, de alighanem minden idők legjobb holland góllövőjeként fogja befejezn a pályafutását. Nem gyenge a pali, idén meg végigpadozta a meccseket, mikor amúgy képtelenek voltunk gólokat szerezni.
Emlékeim szerint Depay góljai között azért volt jópár 11-es is, szemben mondjuk Lewy idei szezonjával...

Játékban nem sokat mutatott, ugyan akadtak villanásai, szép megmozdulásai, de amúgy nem volt kihagyhatatlan... Ráadásul pont a legfontosabb időszakban, Xavi érkezésekor lesérült, januárban meg már jöttek új emberek... Gondolom az "én vagyok a király" hozzáállása edzéseken sem mutathatott annyira jól...

Sok sikert neki az Atleti-ben...
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.06.16. 17:29:25

fanbarca írta:
2023.06.16. 11:42:09
Raphinha: "Jövőre is itt fogok játszani. Az azt követő évben is. Meg azután is."

Nem volt annyira meghatározó, mint reméltük páran, de jó teljesítményt nyújtott. Nagyon motivált, nagyon hajt, nagyon akar és nem a pénz miatt. Én ezért sem adnám el. Nagy szükség lesz még rá.

Már ne haragudj, de az a hozzáállás amit mutatott, illetve az egészségi állapota számomra pont az, hogy mennyire meghatározó. Ütötték verték, ahol érték. Egyszer sem tudtak komolyabb kárt tenni benne hála istennek. Ráadásul a A mi kis fekete porcelánunkra természetesen most se lehetett 3 hónapig számítani, Raphi meg ott volt.
Személyes vélemény Dembeléhez még: Minden évben lesérült és mindig le is fog sajnos... Mondanám, hogy rosszindulatú vagyok, de a számoknak jobban hiszek...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.16. 15:46:22

Andris írta:
2023.06.16. 10:27:16
Kicsit off:
Bence, neked Depay nagyon be van égve, ezt mindig figyelem. De szerintem egyátlalá nem játszott jól a srác nálunk (sem), nem véletlen került ide. Egész jól kezdte érkezés után, az pár hónapig tartott max, aztán nem véletlen került ki a csapatból. Egyáltalán nem voltak jók a teljesítményei, gólból se volt nagyon sok szerintem, meg többször meg is sérült. De lényeg a lényeg, én tisztán emlékszem azokra a benyomásaimra, hogy lustának és lomhának tűnik, és hogy egyáltalán nem tudja húzni a csapatot elől, nincs kiegyensúlyozott jó teljesítménye se mezőnyben, se 16oson belül. Se baloson, se középen.
Szerintem az is árulkodó, hogy az Atleticoban se sikerült neki semmiféle meghatározó(bb) teljesítmény, sőt.
A nyers tények mást mondanak, kevés meccsel is házi gólkirály lett. Amikor idejött a halott Koeman rendszerbe, még úgy is elég szépen termelte a gólokat. Sőt, mikor Xavi elég nonszensz módon mellőzte a sérülése után (ő maga is beismerte utólag, hogy igazaságtalan volt, és többet kellett volna játszatni), még akkor is lőtt gólokat 5-10 percekre beállva. Amit írtam róla, simán áll, 20+-os játékos, mindig is az volt, nálunk is az volt. Nálunk gyakorlatilag szűk fél szezont plusz pár cseremeccset játszott, még így elrakott 12-t 1800 perc alatt és házi gólkirály lett (mi ez, ha nem húzó teljesítmény?). Ez brutálisan jó mindenki máshoz képest, aki megfordult nálunk az elmúlt években Messin és Lewyn kívül. Egy teljes szezon legalább 3500 perc környéke, az alatt tuti, hogy meglett volna a 20. Mindezt úgy csinálta, hogy a szezon elején nem volt mögötte csapat, elszigetelten álldogált szerencsétlen Koeman alatt, kb mindent neki kellett elöl csinálnia, ha még lasztikat is kapott volna... közben meg nem voltak rendes edzések és hullára is volt játszatva, mert szó szerint ő maradt az egyetlen támadó a keretben. Xavi meg még akkor is Ferránt játszatta a helyén, mikor Depay végre egészséges volt, Ferrán meg már egy egyeneset nem tudott belerúgni a labdába.

Counak sem sikerült semmi komoly teljesítmény az AV-ban. Mert leépítettük. Depay 50 körüli reális TM értékkel érkezett, most 14. Nyilatkozta is amúgy, hogy most kezdi visszanyerni a fizikai erejét és a mentálisat is. Előbbit a lanyhább edzések, utóbbit meg az önbizalma miatt.

Amúgy már most a 2. legjobb, de alighanem minden idők legjobb holland góllövőjeként fogja befejezn a pályafutását. Nem gyenge a pali, idén meg végigpadozta a meccseket, mikor amúgy képtelenek voltunk gólokat szerezni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.16. 13:07:02

Faramuci69 írta:
2023.06.16. 11:22:04

Nálam inkább fehér fóbia kezd kialakulni. Vinicius, Rodrigo, Valverde, Militao, Tsuameni, Camavinga és Bellingham összértéke a TM szerint cirka 700 misi, az értéke alapján a madrid kezdője iszonyúan izmos. Tudom, hogy nem a játékosok értéke nyeri a bajnokságot, sem a BL-t, de ettől még aggasztó a helyzet. Ha nem tudunk további fiatalkat ntegrálni a kezdőbe és nem találunk motívált, kezdő szintű szabadügynököt, akkor az olló csak tovább fog nyílni. Ha Mbappe is ott köt ki a végén, az évekre borítaná a status quo-t.
Rodrygora én nem mondanám, hogy bevált játékos. Közel 4 éve ott van, de így is inkább a posztja miatti szegénység ami játékban tartja, bár sokszor Valverde játszik a helyén. Egyedül Asensioval kell megküzdenie a helyért.
Tchouaméni sem egy sikertörténet eddig. 2-3 jobb meccse volt eddig (de lehet sokat mondok), a Real szurkolók sincsenek oda érte. Nyilván első éve, de nálunk aki nem teljesít jól első évében azt már itt leírják és rossz igazolásnak veszik és a 80 millió nem kis pénz. Szerintem baromi nagyot hibáztak, hogy lecserélték rá Casemirot. Bellingham pedig hatalmas kérdőjel. Hogy visszahozza-e azt a kb. 130 milliót erősen kérdéses.
Nem tudtunk fiatalokat tenni a kezdőbe? A top csapatok közül nálunk a legfiiatalabb a legalacsonyabb az átlagéletkor. Ha Busquets-et kiveszem kb. 24 kiörül vagyunk. De ha Raphinha/Dembelé helyett Fatit/Torrest veszem még alacsonyabb. A középső védők közül a poszton Araujo még baromi fiatalnak számít, kb. Chris az optimális életkorú akiben simán benne van még 6 év. Az uru is azért láttuk, hogy egy év alatt mekkorát fejlődott.
De rengetegen olyan fiatalok, akikben bőven benne van hogy még a jelenleginél is sokkal jobbak lesznek. Baldé,Gavi, Pedri (Torre, Fati), de kh. rutinnal még Araujo is.
És ha csak a Baldé, Gavi, Pedri, Araujo kavrtett nézzük, az került nekünk összesen kb 23-24 millióba, olyan 6 millió körüli átlagfizetéssel, míg náluk egy Camavinga, Tschou, Bellinham-Militao 260-270 millióba, magasabb bérrel. Minőségben pedig nem mondanám jobbnak.

És a többi poszton is olyanok vannak, akikben nem 1-2 év van. Pl. De Jong, Koundé, Dembélé, Raphinha stb.
Egyedül Lewandowski akinek sürgősebb a pótlása. Ha Roquét tényleg megszerezzük, akkor egy újabb játékos, aki nagyon fiatal és hosszútávon megoldhatja a dolgokat. Igazából már inkább túl sokan vannak a fiatalok, egy Gündöügan pl. ezért is lenne jó igazolás. Kellenek a rutinos emberek, főleg nemzetközi színpadon. 18-20 éves csikókkal nagyon nehéz.

Faramuci69 írta:
2023.06.16. 11:22:04
Szomorú, hogy még mindig csak dőlnek a szekrényből a csontvázak. Lenglet, Umtiti elpasszolása idén is komoly gond. Pont e miatt, az irreális szerződése miatt kellene piacra dobni Frenkiet is.

Jacksont továbbra is hiányolom, még kommunikáció szintjén sem vetődik fel a neve nálunk, holott ő a La Ligában rúgdossa a gólokat.
Sajnos volt egy időszak, amikor a vezetőség ámokfutásba kezdett igazolások, de méginkább fizetések terén.
36 millióért vásárolt Lenglet iszonyatos fizetéssel, aminek egy részét még most is fizetjük, Umtiti hosszútávú szerződéshosszabbítása brutál fizuval, amikor már a hülye is látta, hogy nem lesz belőle igazi játékos és lehetne sorolni.
Eladni ezeket a játékosokat nagyon nehéz, ha nem képtelenség, de még ingyen elengedni is.
Jó áron persze nem fogják megvenni tőlünk. Mi kényszerhelyzetben vagyunk, amit nyilván kihasznál a vevő. Tudja, hogy létkérdés, hogy megszabaduljunk tőlük, akkor pedig nem fog a zsebébe nyúlni. A játékosok nagy része, pedig nem megy el a jelenleginél radikálisan alacsonyabb bérért.
A Real ugyanígy szívta meg pl. Bale-lel. A plafonon volt a bére, a foci már nem érdekelte, jól el volt a golffal, a zsebe meg folyamatosan dagadt. Esze ágában sem volt elmenni feleannyiért dolgozni,inkább megvárta, míg lejár a szerződése. Ahogy Hazard-al is hasonló a helyzet.

De igazából eladások terén mindig is amatőrök voltunk, akármelyik vezetőség volt éppen hatalmon. Szökőévente tudtunk játékosokat jó pénzért értékesíteni.

Jacksonnal én baromi szeptikus vagyok, szerintem nagyobb zsákbamacska, mint Roque. Tavaly még a keretbe sem került be a Villarrealnál, pedig nem 18-19 éves. Az első 16-17 meccsén volt vagy 2 gólja meg 2 assistja.
1-1,5 jó hónapja volt, de ott is kb. az Atletic meg az ATMA elleni góljai voltak amiket erős csapatnak tett el, a többi Cadiz, Rayo, Celta, Espanol stb. Az ára pedig kb. ugyanott lenne és ilyen korban az a 3 év küloönbség sokat jelenthet.
Ha április-májusban merült volna fel a neve, nem hiszem, hogy sokan kicsit is jó ötletnek tartották volna a megszerzését.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.16. 12:12:42

Faramuci69 írta:
2023.06.16. 11:22:04

Nem értem, hogy miért nem tudunk eladni senkit sem.
Mert jótékonysági szervezetként működünk, legalábbis játékosadásokban. Olyan listát lehetne összeírni ingyen elengedett legendákkal, hogy beleszédülnék, mire a végére érnék. Rakitic miatt épp a hetekben röhögött rajtunk a fél világ. Ingyen odaadtuk a Sevillának, azóta is alapember ott és nyeri a címeket. 40 millió alatt szóba se lett volna szabad állni a Sevillával.

A bénaság mellett a klub tényleg egy szeretetszolgálat, mert figyelembe veszi, hogy ha nem kell fizetni a játékjogukért, nagyobb fizetést engedhetnek meg nekik új klubjaik. A bénaság is közrejátszik, mert ettől még lehetne opciókat kötni. A klub szeretné, hogy Rakitic-nek legyen Sevillában is jó magas fizuja, csak mert mi ilyen kedves emberek vagyunk. Ettől még kérhettünk volna érte embereket a Sevillától, de úgy tűnik, a szeretetszolgálat teljeskörű.

A ballasztokat meg csak akkor tudjuk bárkire rásózni, ha a játékos beleegyezik. Általában nem nagyon akarnak távozni az ilyenek, mert sehol máshol nem kapnának akkora fizetést, mint itt.
Faramuci69 írta:
2023.06.16. 11:22:04


Jacksont továbbra is hiányolom, még kommunikáció szintjén sem vetődik fel a neve nálunk, holott ő a La Ligában rúgdossa a gólokat.
Ő jó vétel lenne. Ha Lewandowski mellett lenne valaki, már nem tudnák annyian fogni. Pont azóta nem olvasni róla a Barcelonával kapcsolatban, amióta belelendült. Sajnos.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.16. 11:57:26

Faramuci69 írta:
2023.06.16. 11:22:04
Nem értem, hogy miért nem tudunk eladni senkit sem. Azaz értem, magfas fizuk, motíváció hiánya, óckodás a máshol kevésbé hatékony barcás stílusú játékosoktól, valamint egy kis utálat egyvelege.
Ahol már a beszerzés sem jó, ott eleve kizárt, hogy az értékesítés jó legyen.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.16. 11:47:46

daffy írta:
2023.06.16. 11:04:00
Mi a realitás,mikor ér véget nálatok ez az ffp-s probléma? Értem ezalatt,hogy mondjuk 2024/25-ös szezon nyarán tudtok úgy igazolni,mint egy normális csapat?
Tebastól kèrdezd 🤣

https://barcauniversal.com/barcelona-to ... -defender/
Ha pl. ez a hír igaz, a Tottenham az eladási kènyszer miatt amit a La Liga jóvoltából mindenki tud, megspórol 5 milliót, ami hiányozni fog a költsègvetèsből. Mèg egy kèt jó ötlet, ès ki tudja? Egyèbkènt a Barca visszavonta a feljelentèst CVC ügyben, magukra hagyva a Realt ès a Bilbaot. Ki tudja...

Elvileg idènre tervezik Laportáèk, hogy a bèrtömeg "beálljon" 450-500 millióra, ami a jelenlegi bevètelek/kiadások szempontjából (elvileg) fenntartható.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.06.16. 12:03:46-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.16. 11:42:09

Raphinha: "Jövőre is itt fogok játszani. Az azt követő évben is. Meg azután is."

Nem volt annyira meghatározó, mint reméltük páran, de jó teljesítményt nyújtott. Nagyon motivált, nagyon hajt, nagyon akar és nem a pénz miatt. Én ezért sem adnám el. Nagy szükség lesz még rá.

Más: jövő héten kezdődnek a tárgyalások a Spurs-szel Lenglet kapcsán. 10 milliót remélünk érte.
més que un club
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.06.16. 11:22:04

Andris írta:
2023.06.16. 10:27:16
Kicsit off:
Bence, neked Depay nagyon be van égve, ezt mindig figyelem. De szerintem egyátlalá nem játszott jól a srác nálunk (sem), nem véletlen került ide. Egész jól kezdte érkezés után, az pár hónapig tartott max, aztán nem véletlen került ki a csapatból. Egyáltalán nem voltak jók a teljesítményei, gólból se volt nagyon sok szerintem, meg többször meg is sérült. De lényeg a lényeg, én tisztán emlékszem azokra a benyomásaimra, hogy lustának és lomhának tűnik, és hogy egyáltalán nem tudja húzni a csapatot elől, nincs kiegyensúlyozott jó teljesítménye se mezőnyben, se 16oson belül. Se baloson, se középen.
Szerintem az is árulkodó, hogy az Atleticoban se sikerült neki semmiféle meghatározó(bb) teljesítmény, sőt.

Általánosságban azt gondolom, hogy a játékosoknak kell alkalmazkodni a csapathoz, környezethez, játékhoz, edzőhöz, nem pedig fordítva.
És azt meg nem csak gondolom, hanem tényként állítom, hogy minden más csapatban is milliószám vannak az érkező játékosok, akik végül nem válnak be. Legyen szó sztárokról, idősekről, fiatalokról, tehetségekről, rutinos rókákról... bárkiről. Nem a Barca sajátossága ez, játékosok mindenhol jönnek-mennek, sok nem válik be, mindez teljesen általános (bár nem jó) jelenség.

PS: egyre csak erősödik bennem az érzés, hogy Busi elengedésével nagy bajba kerülhet a kispadunk, a rotációs lehetőségeink.. eleinte remélem, nem lesz gond, akkor se ha nem tudunk megfelelő negyedik számú embert igazolni, de a tavasztól igencsak félnék.
Nálam inkább fehér fóbia kezd kialakulni. Vinicius, Rodrigo, Valverde, Militao, Tsuameni, Camavinga és Bellingham összértéke a TM szerint cirka 700 misi, az értéke alapján a madrid kezdője iszonyúan izmos. Tudom, hogy nem a játékosok értéke nyeri a bajnokságot, sem a BL-t, de ettől még aggasztó a helyzet. Ha nem tudunk további fiatalkat ntegrálni a kezdőbe és nem találunk motívált, kezdő szintű szabadügynököt, akkor az olló csak tovább fog nyílni. Ha Mbappe is ott köt ki a végén, az évekre borítaná a status quo-t.

Szomorú, hogy még mindig csak dőlnek a szekrényből a csontvázak. Lenglet, Umtiti elpasszolása idén is komoly gond. Pont e miatt, az irreális szerződése miatt kellene piacra dobni Frenkiet is.

Nem értem, hogy miért nem tudunk eladni senkit sem. Azaz értem, magfas fizuk, motíváció hiánya, óckodás a máshol kevésbé hatékony barcás stílusú játékosoktól, valamint egy kis utálat egyvelege.

Ami nagyon fájt tavaly, az a matracosok görénykedése a Griezmann szerződés kiskapujának kihasználásával. Persze ez jog technikai hiba volt a mi részünkről, de valahol szeretnémlátni, hogy végre egyszer mi [auto_cenzúra] meg őket. (Mondjuk Depay lepasszolása nem volt számunkra rossz üzlet.)

Lenglet/LoCelso, Grízes/J Felix csere nem lenne rossz. Az első még működhetne is bizonyos körülmények között, de Griesmann árát csak csngessék ki előbb, és utána lehetne alkudozni. Nekem tetszik Felix játéka, Xavi tudná használni a kreativitását.

Jacksont továbbra is hiányolom, még kommunikáció szintjén sem vetődik fel a neve nálunk, holott ő a La Ligában rúgdossa a gólokat.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.16. 11:20:06

A hírek szerint:
Depay ingyen èrkezett 14 milliós bruttó fizetèssel, 4 millióról lemondott, hogy regisztrálni tudják.
21/22 Lyon 20 gól 12 gólpassz

Ferran 55 millióèrt èrkezett, 5 millió bónusz a BL indulás miatt már nyáron aktiválódott.
20/21 MC 7 gól 2 gólpassz 12 milliós bruttó fizetèssel 11 milliós èvi amortizációval 5 èvre. A pletykák szerint Xavi kèrèsère


Ehhez hozzávesszük Aubameyangot.

Aubameyang ingyen èrkezett, állítólag 9 milliós bruttó fizetèsèrt, ami 16-18-ra emelkedett volna idèn.

12 millióèrt távozott ès a Chelsea felbontotta Alonso egy èves szerződèsèt.

Ha ezek a hírek igazak, idèn
Depay 10+Auba 18 VS Ferran 23(+Alonso 8 ) ráfordított összegben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.06.16. 11:24:14-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.16. 11:11:02

bence0330 írta:
2023.06.16. 09:48:16
Nyiri81 írta:
2023.06.16. 09:15:06
Hihetetlen hogy tehetséges más csapatnál jól teljesítő játékos hogy tud hónapok alatt teljesen formán kivül esni nálunk.
Na itt van a kutya elásva. Első körben ezt kéne rendbetenni, mert kb mindegy, hogy ki jön, amíg úgyis kinyírjuk. Ez főleg a támadókra vonatkozik, mert a góllövés az, ami az igazi görcsösséget okozza. Az még hagyján, hogy egy Raphinha elfelejt lőni, vagy hogy egy amúgy remekül játszó Torres mindent elfelejt, de hogy még egy világklasszis Lewy is le tud húzni hónapokat úgy, hogy kvázi nem tud gólt lőni... nem is tudom, mikor volt ilyen az ő karrierjében.
Saját megfigyelésem mindössze, de ennek egy része: Jön XY (írhatnám Raphinhát, de általánosabb az ügy) szerencsétlen valahonnan, aki mondjuk kiválóan lő 20-25 méterről. Első 2-3 meccsén 3szor kapura lő, nyilván mind nem megy be, akár egy sem, mi történik?
Edző (beszélhetünk Xaviról, de általánosan más edzőkre is igaz nálunk) kiabál, pofákat vág mutogat, hogy ide-oda kellett volna passzolni , 3 másik játékos integet, tajtékzik, hogy XY hogy gondolhatta komolyan a kapuralövést, amikor ő bezzeg a kapuig gyalogolt volna vele. Következő meccseken már kevesebbet lő XY, jobban meggondolja, rástresszel, hogy "biztos nekem kéne rálőni? Megint megkapom, ha kimaradt."

De ugyanez igaz a jól kontrázó játékosokra, a sokat cselezőkre stb.

A rendszer alapja annyira merev, hogy minden ilyen "vadhajtást" kicsinál.
Hülye példa, de nálunk biztos nem fejelt volna anno évi 5-8-10 szögletgólt S. Ramos, ha idejön a Real helyett, mert nem adjuk be a szögletek felét, hanem odapasszoljuk a 4 méterre álló csapattársnak.

El tudom fogadni Andris leírását "a játékosoknak kell alkalmazkodni a csapathoz, környezethez, játékhoz, edzőhöz, nem pedig fordítva."
A kérdésem akkor, hogy miért olyanokat veszünk, akiknek erősségei nekünk nem preferált játékbeli elemek?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.16. 11:04:00

Mi a realitás,mikor ér véget nálatok ez az ffp-s probléma? Értem ezalatt,hogy mondjuk 2024/25-ös szezon nyarán tudtok úgy igazolni,mint egy normális csapat?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.16. 10:27:16

Kicsit off:
Bence, neked Depay nagyon be van égve, ezt mindig figyelem. De szerintem egyátlalá nem játszott jól a srác nálunk (sem), nem véletlen került ide. Egész jól kezdte érkezés után, az pár hónapig tartott max, aztán nem véletlen került ki a csapatból. Egyáltalán nem voltak jók a teljesítményei, gólból se volt nagyon sok szerintem, meg többször meg is sérült. De lényeg a lényeg, én tisztán emlékszem azokra a benyomásaimra, hogy lustának és lomhának tűnik, és hogy egyáltalán nem tudja húzni a csapatot elől, nincs kiegyensúlyozott jó teljesítménye se mezőnyben, se 16oson belül. Se baloson, se középen.
Szerintem az is árulkodó, hogy az Atleticoban se sikerült neki semmiféle meghatározó(bb) teljesítmény, sőt.

Általánosságban azt gondolom, hogy a játékosoknak kell alkalmazkodni a csapathoz, környezethez, játékhoz, edzőhöz, nem pedig fordítva.
És azt meg nem csak gondolom, hanem tényként állítom, hogy minden más csapatban is milliószám vannak az érkező játékosok, akik végül nem válnak be. Legyen szó sztárokról, idősekről, fiatalokról, tehetségekről, rutinos rókákról... bárkiről. Nem a Barca sajátossága ez, játékosok mindenhol jönnek-mennek, sok nem válik be, mindez teljesen általános (bár nem jó) jelenség.

PS: egyre csak erősödik bennem az érzés, hogy Busi elengedésével nagy bajba kerülhet a kispadunk, a rotációs lehetőségeink.. eleinte remélem, nem lesz gond, akkor se ha nem tudunk megfelelő negyedik számú embert igazolni, de a tavasztól igencsak félnék.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.16. 09:55:16

A Mundo Deportivo szerint a Lenglet ügylet mèg nincs veszve, csak a kölcsön èr vèget, nem akarják kifizetni a Barca által kèrt pènzt (12-14 millió, csak a felèt). Nagyon gáz a helyzet eladás szempontjából, ha van is egy korrektül teljesítő játèkosunk, de Bartóèk által olyan magas a fizetèse, hogy nem mindenki tudja bevállalni fizetès/èrtèk arányban.

Szintèn MD szerint Xavi kedveli Lo Celso játèkát, aki idèn a Villarrealban volt a Tottenhamból kölcsönben, 14 az èrtèke, kicsit sèrülèkeny (èvi 20-30 meccset játszott utóbbi èvekben, VB-ről is lemaradt). Szerintem ez sem lenne rossz ügylet, lenne Pedrinek helyettese, a fizetèse valószínűleg Lenglet se èrnè el (át is lett ütemezve)
https://www.spurs-web.com/spurs-news/re ... glet-deal/ nem hivatalos, de fele bèrèt mi fizettük. Ez csak egy szenzációs Bartó fizetès a sok közül, szóval így nèzzètek a helyzetünket, Victor Font tegnapi nyilatkozatát.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... d-haaland/
Ami szerinte "házi feladat"

Egyèbkènt az Atletico is lóg elvileg Griezmann árával, Rodrigo de Paul, Carrasco, Joao Felix, Nahuel Molina is erősítèst jelenthetne, a nálunk nem túl meggyőző Ferran, Dest, Kessie, Garcia Alonso stb esetleges csereügylet rèszekènt, ha kell nèmelyik (Felix) akár ráfizetèssel, ha lesz pènz.
Egyelőre a keretet kell erősíteni, a BL-ben tovább kell jutni, talán kupát, vagy Bajnokságot behúzni. Az idei nyár is a romok eltakarításáról szól. Ha elèrjük a kívánt bèrkeretet, jövőre jobban tudunk erősíteni.

Szerk:
Bence: nem lehet, hogy az edzőinkkel ès a Barca DNS "kutatókkal" van a problèma? A mentálisan erős játèkosok váltak be, teljesítettek jobban. Talán nekik nem tudták elmagyarázni, milyen is a tiki taka :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.16. 09:48:16

Nyiri81 írta:
2023.06.16. 09:15:06
bencoo32 írta:
2023.06.16. 05:57:25
Hol kell ezt aláírni? Teljesen elégedett lennék egy ilyen kerettel. Remélhetőleg a sérülések és a válogatott meccsek utáni formahanyatlás is elkerüli idén a játékosokat.
Ahhoz mondjuk egy értelmes sportpszichológiai csapat kellene már évtizedek óta a Barcaba. Elképesztő mennyrie szét tudnak esni a játékosaink. Ez kemény háttérmunkával megelőzhető lenne. Hihetetlen hogy tehetséges más csapatnál jól teljesítő játékos hogy tud hónapok alatt teljesen formán kivül esni nálunk.
Na itt van a kutya elásva. Első körben ezt kéne rendbetenni, mert kb mindegy, hogy ki jön, amíg úgyis kinyírjuk. Ez főleg a támadókra vonatkozik, mert a góllövés az, ami az igazi görcsösséget okozza. Az még hagyján, hogy egy Raphinha elfelejt lőni, vagy hogy egy amúgy remekül játszó Torres mindent elfelejt, de hogy még egy világklasszis Lewy is le tud húzni hónapokat úgy, hogy kvázi nem tud gólt lőni... nem is tudom, mikor volt ilyen az ő karrierjében.

Érdekesség: szerintem két játékos nem tört össze itt a téttől az elmúlt évek igazolásaiból, a lazavagyoklesz@rom mentalitása miatt: Auba és Depay. Auba túl is lőtte magát, Depay meg simán hozta az egész szezonra vetített jó 20 gólos átlagát (csak sajna sérülékeny lett), mint máshol. Mindkettőt elküldtük. Hozzátenném, hogy mindkettő ingyen érkezett, ennek is lehet szerepe abban, hogy nem lettek gyengébbek.

Vg: mert így is erős a keret. A védelmünk nem bénázik fejben (most Grciáékat nem számolom, hanem az alapvédelem), a kp sem igazán, ők Kessié kivételével hozzák, amit tudnak. A támadók meg vannak annyira jók, hogy így is lőnek gólokat. Lewy azért így is gólkirály lett, még ha hónapokra el is tűnt, közben meg Lewy "hiányában" Raphinha még így is betermelt némi hamiskilences stílusátalakítással, hogy kb azt sem tudja már, hogy kell eltalálni a labdát. Az erős védelem mellett lőttünk éppen elég gólt, de a BL-ben minden helyzetünket kihagytuk, mert mindenki görcsölt, és ha nem lett volna ilyen beton a védelem, akkor a bajnoksághoz sem lőttünk volna eleget. Dembélén kívül minden támadónkban több gól volt, mint amennyit lőtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.16. 09:32:39

Fernando írta:
2023.06.15. 20:07:36
A hírek hallatán már azzal is elégedett lennék, ha a feleslegtol megvalnank és az értékeinket megtartanank, csiszolnank. Menjen EG, Ferran, Lenglet, Umtiti. Kapjunk értük 10+40+10+5-öt. Hozzuk vissza Abdet, Nicot és Destet. Jojjon Inigo. Építsük be Kessiet és Torret normálisan, plusz szerezzuk meg Gudogant. Elolre meg jöjjön vissza Auba ingyen. 0 kiadás, 65 millió profit, nincs álmodozás, van egy jó mag Araujoval, Pedrivel, de Jonggal, elöl Lewaval. Esetleg egy 10esert hozzuk el ezt az uruguayi vkp srácot és kész.

Stegen, Pena
J. Araujo, Dest, Kounde, Araujo, Chris, Inigo, Balde, Alonso
De Jong, Pedri, Gavi, Gundogan, Torre, Kessie, Nico
Dembele, Raphinha, Lewy, Auba, Fati, Abde.

Jussunk tovább a BL-Ben a csoportból, húzzuk be vagy a kupát vagy a bajnokságot. Plusz legyen valami elképzelésunk mit akarunk játszani. Ha össze vissza igazolgatunk se lehet más az elvaras.
Az a baj, hogy szerintem még ez is ilyen bilibe lóg a kezünk kategória. Mármint, jelenleg úgy fest h semmi esélyünk regisztrálni bárkit, még ingyen érkezőt se. Szóval se Abde, se Nico, se Dest, se JAraujo, se Gündogan, se Auba... illetve nem tudom mi van a kölcsönösökkel, de mivel a regisztráció alapvetően fizu alapon megy, és azokat tavaly nem mi fizettük, feltételezem hogy őket (vagy egy részüket) is újra kéne, hogy játszhassanak a színeinkben.
És ha ezt az amúgy nem túl grandiózusnak tűnő keretfrissítést el akarjuk érni, akkor tényleg be kell gyújtani az eladásokat. De közben a hírek szerint nem csak, hogy EG-re, Ferranra nincs kérő, de Lenglet esetében is gáz van talán, nem kell az angoloknak végül. Persze ezek is csak kitudja milyen infok, de általánosságban a jó hírekkel vagyok bizalmatlanabb, és a rosszakkal kevésbé.. különösen ha a Barcához közelebb álló forrásokból jönnek. :D

Kessiéről korábban leírtam, szeritnem csak feleslegesen foglalja a játékperceket, és most még egész jó áron, nettó haszonnal el lehetne adni. Xavi tudja, hogy mennyire változott meg a hozzáállása vele kapcsolatban, de az ideiből kiindulva most kell eladni, mert az értéke most van csúcson, a játéka meg nem segít rajtunk. Őt tartom a leginkább piacképes játékosnak, akiből valami szabad szemmel látható pénzeszsákot kapnánk, és akit kicsit se sajnálnék elengedni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.06.16. 09:19:56

Nyiri81 írta:
2023.06.16. 09:15:06
bencoo32 írta:
2023.06.16. 05:57:25
Hol kell ezt aláírni? Teljesen elégedett lennék egy ilyen kerettel. Remélhetőleg a sérülések és a válogatott meccsek utáni formahanyatlás is elkerüli idén a játékosokat.
Ahhoz mondjuk egy értelmes sportpszichológiai csapat kellene már évtizedek óta a Barcaba. Elképesztő mennyrie szét tudnak esni a játékosaink. Ez kemény háttérmunkával megelőzhető lenne. Hihetetlen hogy tehetséges más csapatnál jól teljesítő játékos hogy tud hónapok alatt teljesen formán kivül esni nálunk.
Ha sokak szerint ennyire rossz a helyzet, akkor hogyan nyertük meg több év után sok ponttal, alig kapott góllal a bajnokságot?
Tudom, csak szerencse, meg a többiek bénasága.
Azért a védelem, ha egészséges volt, nagyon rendben van, a fiatalok jók,
igen kiestünk a BL-ből, sok sérülttel egy Bayern és egy döntőző Inter ellen, majd EL-ben a legjobb formában lévő MU-tól.
Nem azt mondom, hogy iszonyat szép a játék és BL esélyesek vagyunk,
de ez a szűk keret a sérülések közepette, szerintem nem volt olyan rossz.
A gyengébb játékosok, meg nem csak felkészítésben gyengébbek, hanem képességben is, nem véletlen, hogy sehova sem kellenek, még olcsón sem..
Még évek mire a pénzügyi káoszból kikászálódunk, és még akkor sem versenyezhetünk az arabok euró milliárdjaival...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.16. 09:15:06

bencoo32 írta:
2023.06.16. 05:57:25
Hol kell ezt aláírni? Teljesen elégedett lennék egy ilyen kerettel. Remélhetőleg a sérülések és a válogatott meccsek utáni formahanyatlás is elkerüli idén a játékosokat.
Ahhoz mondjuk egy értelmes sportpszichológiai csapat kellene már évtizedek óta a Barcaba. Elképesztő mennyrie szét tudnak esni a játékosaink. Ez kemény háttérmunkával megelőzhető lenne. Hihetetlen hogy tehetséges más csapatnál jól teljesítő játékos hogy tud hónapok alatt teljesen formán kivül esni nálunk.
Csak is Puyol
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.06.16. 05:57:25

Fernando írta:
2023.06.15. 20:07:36
A hírek hallatán már azzal is elégedett lennék, ha a feleslegtol megvalnank és az értékeinket megtartanank, csiszolnank. Menjen EG, Ferran, Lenglet, Umtiti. Kapjunk értük 10+40+10+5-öt. Hozzuk vissza Abdet, Nicot és Destet. Jojjon Inigo. Építsük be Kessiet és Torret normálisan, plusz szerezzuk meg Gudogant. Elolre meg jöjjön vissza Auba ingyen. 0 kiadás, 65 millió profit, nincs álmodozás, van egy jó mag Araujoval, Pedrivel, de Jonggal, elöl Lewaval. Esetleg egy 10esert hozzuk el ezt az uruguayi vkp srácot és kész.

Stegen, Pena
J. Araujo, Dest, Kounde, Araujo, Chris, Inigo, Balde, Alonso
De Jong, Pedri, Gavi, Gundogan, Torre, Kessie, Nico
Dembele, Raphinha, Lewy, Auba, Fati, Abde.

Jussunk tovább a BL-Ben a csoportból, húzzuk be vagy a kupát vagy a bajnokságot. Plusz legyen valami elképzelésunk mit akarunk játszani. Ha össze vissza igazolgatunk se lehet más az elvaras.

Hol kell ezt aláírni? Teljesen elégedett lennék egy ilyen kerettel. Remélhetőleg a sérülések és a válogatott meccsek utáni formahanyatlás is elkerüli idén a játékosokat.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.15. 20:07:36

A hírek hallatán már azzal is elégedett lennék, ha a feleslegtol megvalnank és az értékeinket megtartanank, csiszolnank. Menjen EG, Ferran, Lenglet, Umtiti. Kapjunk értük 10+40+10+5-öt. Hozzuk vissza Abdet, Nicot és Destet. Jojjon Inigo. Építsük be Kessiet és Torret normálisan, plusz szerezzuk meg Gudogant. Elolre meg jöjjön vissza Auba ingyen. 0 kiadás, 65 millió profit, nincs álmodozás, van egy jó mag Araujoval, Pedrivel, de Jonggal, elöl Lewaval. Esetleg egy 10esert hozzuk el ezt az uruguayi vkp srácot és kész.

Stegen, Pena
J. Araujo, Dest, Kounde, Araujo, Chris, Inigo, Balde, Alonso
De Jong, Pedri, Gavi, Gundogan, Torre, Kessie, Nico
Dembele, Raphinha, Lewy, Auba, Fati, Abde.

Jussunk tovább a BL-Ben a csoportból, húzzuk be vagy a kupát vagy a bajnokságot. Plusz legyen valami elképzelésunk mit akarunk játszani. Ha össze vissza igazolgatunk se lehet más az elvaras.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése