Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2023.06.08. 12:17:33

Kivancsi leszek, ha szeptember 1.-en ranezunk a keretre, akkor az eladasok/igazolasok kihozzak-e majd a szabalyok szerinti matekot. Csak nehogy az jojjon ki, hogy azt lehessen mondani: "Ennyi erovel Messi-t is hozhattuk volna".
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 11:01:29

Akhomach a Villarealba megy (sport). Gondolom 3-4 év múlva meg majd meg akarjuk venni 30 millió körül.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 10:22:55

csababarca írta:
2023.06.08. 06:58:22
Én azt mondom amit évek óta, el kéne kezdeni a scoutoknak dolgozni, és nem kenőpénzes igazolásokat végrehajtani, hanem éjt nappal alá téve lesni a francia ligát, hogy mi a helyzet ott, és levadászni a tehetségeseket 16-17 évesen.

Lyukasak lettünk, kp-ra kell 2 ember, előre meg egy csatár középre Lewy mögé.
Kb ezek a prioritások.
Jhv is az lenne, de egyszerűen abból szűk a piac.
Ezzek nagyon egyet tudok érteni. Ha mi a Masiát és pár nagy igazolást pár ilyennel ki tudnánk egészíteni, óriási dolog lenne.
Annyiban megvédeném a scoutjainkat, hogy az elmúlt 3-4 évben volt pont néhány ilyen jó húzásuk, spanyolajkú területekről, Araujo, Pedri, akik a legjobbjaink között vannak. De én is nyitnék franciaország felé, esetleg portugál-holland ugyebár.

Nálam is ez a prioritás, egy védekezőbb, és egy ténylegesen gólerős támadóbb szellemű, ez a kettő a minimum, plusz Nico tölteléknek ha Kessié megy. Ha Torres megy, akkor egy balszélső még. Jobbhátvédben még bízom, az új Araujoról fél év üldögélés után egy brahimeccs alapján sokat nem tudtam leszűrni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 08:39:47

baas11 írta:
2023.06.08. 00:15:46
Hat akkor ezzel gyorsan lezartuk a romantikazast , lehet neki állni dolgozni a valódi megoldásokon pótlásán, aladasokon….Neymar , Bernardo Silva , Kimmich , Gundogan Paward tudnám még sorolni :)
Neymar: 31 éves, és amióta elment tőlünk, több meccsen volt sérült, mint ahányon játszott. Egyébként is egy komolytalan, megbízhatatlan, unszimpatikus alak. Még így is elhoznám (bár tízszer rosszabb megoldás mint Messi), de mivel átigazolási díja és fizetése is lenne, abszolút nem éri meg, és valszeg nem is fér bele.
Silva átigazolási díja és fizetése együtt olyan magas, hogy ha eladunk minden játékos az 1es meztől a 20asig, akkor se tudnánk megfizetni.

Kimmich és Gündogan valamilyen szinten reális opciók, bár kétlem, hogy bármelyikük szeretne ide jönni. De ha mégis, akkor előbbire szerintem nincs pénz (átigazolási díj magas), el kéne adni érte legalább 5 játékost. Ha igazak a hírek. Gündogannál meg sajnos azt gondolom, hogy a city még minimum egy évre mindenképp meg akarja majd tartani, idén szerintem top3 játékos abban a keretben, elképesztő amit csinál(t).

Pawardot nem tartom jó játékosnak igazából, és nem költenék rá ezért pénzt, élő szerződése van, bár lehet hogy nem lenne nagyon drága (jövőre lejár).

Könnyen mondod nagyon ezt a romantikázás dolgot, de a Messi dologban pont az volt a szép, hogy szinte garantált lett volna egy nagy ugrás támadójátékban, ráadásul mindenféle beszoktatás és kísérletezés nélkül, és mindezt tök ingyen. (Most a bevételek megugrását hagyjuk.)

Nem tudom, hogy Messi volt-e a prioritás konkrétan, vagy pedig támadó szerzése (is). Szerintem muszáj egy támadó, csak az a baj hogy nincs a piacon számunkra elérhető: se ilyen baromi olcsón (=kevés áldozattal), se ennyire egyértelműen magas és megbízható minőségben.

Szóval írtad ezeket a neveket, de szerintem kb mind off. Végülis jó lenne, ha lehetne, elfogadnám én bármelyiket kb, csak nem úgy néz ki, hogy lesz lehetőség.
Ettől függetlenül kiváncsian várom a dolgok alakulását mostantól, remélem Laportáéknak van annyi esze és hatékonysága is, hogy Július végéig mindent lezárnak, nem maradnak augusztusra olyan kérdőjelek, mint tavaly. Ez nagyon káros lenne ismét a keretre, játékosokra, felkészülésre nézve.
culinho írta:
2023.06.08. 08:24:52
Én annyit tudok, hogy amikor 2021-ben Messi a Barcából elment, akkor a spanyoloknál az a szabály volt, hogy az új szerződésben a fizetés nem lehet az előző 50%-nál kevesebb. Vonatkozva azon játékosra biztosan, aki előtte is a Liga-ban játszott, akit külföldről hoznának, azt nem tudom. Szóval akkor valóban nem lehetett a helyzettel mit kezdeni, túl magas volt az előző fizetése, a felét se tudta bevállalni a Klub, ha ez most is él és vonatkozik a PSG-s előző fizetésére is, akkor amiatt lehet ez a bruttó 25 millió, ami több mint 10 nettó évente. Egyszerűen sok ez jelenleg, nyílván nekünk nem megy máshogy mint hogy el kell adni, át kell szabi De Jongék fizuját, de ezt csinálják 2 éve, ha nem Messiért, akkor Gündoganért, vagy bárki másért ezt kell a Klubnak tovább folytatnia, már alig maradt olyan (a holland és kapus), akiknek akár a szerződés kitolásával az egy évre jutó fizujukat lejjebb kell vinni.

Én nem értem Messiék oldalát és csalódott vagyok, mert hol lehetett az reális elvárás, hogy 3 nappal a bajnokság után mi már mindennel kész leszünk. Innen Magyarországról is tudtuk, hogy ehhez sokat kell még dolgozni, de tettek is érte (új szponzorok, új fizuk, visszavonulók), a Klub által tett anyagi vállalás több mint fele már megvolt. 25 milliónyi bevétel (ha ez igaz, hogy ennyi hiányzott), az aprópénz ahhoz, amit eddig spórolásként fel tudtak mutatni. Eladják Lenglet és kb. megvan, mert a fizuja, plusz az eladási ár..nekem ez értelmezhetetlen, főleg egy utolsó amerikai csapathoz. Ha azt mondja tegnap az interjúban, hogy elég gyerekek, én már csak levezetek, mert nincs kedvem már komolyan venni a focit, akkor megértem, de így nem.
Amit írsz, az nem lenne sok. A szabály pedig szerintem csak a spanyol fizetésekre vonatkozik, a PSGsre nem hinném. De mindegy is, mert a bruttó 25 nem lenne sok. Ennyit keres Lewa kb, ennél többet Frenkie, ezt muszáj lenne Messinek is odaadni, és a hírek szerint ezt is terveztük. Ezt a tervezetet elfogadta a liga.

Messi nem azért ment el, mert nem tudott volna még várni, hanem azért, mert legutóbb is hónapokig várt, és aztán láttuk mi lett a vége. Alapvetően én megértem. Az a baj, hogy egyáltalán nem tőle függ így a helyzet, és játékosokat kéne eladnunk x összegért, erre pedig nyilván nem tud garanciát adni a klub. Persze ne hagyjuk magunkat megvezetni Messi által se, ha komoly lett volna a visszatérés szándéka, akkor azt mondta volna, hogy oké, elkezdődött a nyár, kaptok tőlem mondjuk 20 napot, Június végéig. Ha akkor aláírhatom a szerződést, oké. Ennyi idő alatt reálisan le lehetett volna sikálni 2-3 játékos eladását.
Sajnos amit írsz, az szerintem nincs így, ami az anyagi oldalt illeti.
Egyrészt a bértömegünknél az volt, hogy 200 (más hírek szerint 256: 656ról 400ra) milliót kellett volna faragni a teljes hátralévőn, hogy egyáltalán bárkinek egy centet is adhassunk. Ez sinen volt Busival, Albával, a Barca TV-vel, de még kellett volna tovább menni valszeg (kölcsönök elpasszolása, Frenkie fizujának csökkentése, 1-2 támadónk és Kessié eladása).
Másrészt a hírek szerint a befolyó összegnek (játékosok eladásának díja, fizetés nem tartozik ide szerintem) is csak a 40%át költhetjük játékosra (ebbe viszont az átigazolási díj és az éves fizu is beleszámít).

Magyarul ha játékost akarunk igazolni (bárkit, bármennyit), akkor: először is sok fizetéstől még meg kell szabadulni, másodszor pedig ha jön valaki mondjuk 0 euróért, és 10 milliós bruttóért, meg valaki 20 millióért és 6 milliós bruttóért, akkor az nekünk egy év alatt 36 millió kiadást jelent, ennek a 2,5szeresét kell eladásból generálni a kasszába. El kell adnunk sokakat a fizetésükért, és el kell adnunk annyiért is, amiből lesz 90 millió bevételünk. Mindezt azért, hogy valakit ingyen és relatíve alacsony fizuért hozzunk, meg hogy valakit olcsón hozzunk és nevetségesen alacsony fizetésért. Szóval annyira nem néz ki egyszerűnek a helyzet, nem véletlen kellett ilyen megvalósíthatósági terveket jóváhagyatni. A liga is tudja a szabályokat, a Barca is, ez a tervezgetés arra volt jó, hogy a sok szabály közt véletlen se legyen félreértés, nézeteltérés.

Ez a rosszabbik értelmezés. Ha a "befolyó összegekbe" a megspórolt fizu is beleszámít, akkor jobb a helyzet, de még akkor is elég rossz.
Messi bruttó 25 milliós (európai viszonylatban teljesen normális, általános) sztárfizujához tehát el kellett volna adni sokakat, hogy megspóroljuk a fizut (lemenjen egy szint alá az össz bértömeg), és még 62,5 milliós bevételt is generálni játékoseladásból.í

PS: írtam egy kis fejtegetést a fizukról, bevételekről, lehetőségekről a hátország topikba. Nem bánom, ha lesz belőle diskurzus ott, mert nagyon bizonytalannak érzem a jelenlegi tudásom, és amit az alapján látni, számolni lehet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.06.08. 08:24:52

Andris írta:
2023.06.07. 19:44:33
sasi1 írta:
2023.06.07. 19:42:29
Valahol tegnap írták, hogy Messi azt mondta ingyér is jönne, de a ligának van egy minimál bére illetve valami olyan szabály, hogy az előző fizetésének a negyedét meg kell, hogy kapja. Ott olyan 20-25 milla körül írtak, de nem emlékszem hol olvastam.
Ez csak azért sántít, mert ezt eddig is lehetett tudni, amennyiben így van. És akkor a Barcának nyilvánvalóan ilyen fizetéssel kellett számolnia, és ezt kellett leadnia abban a tervezetben, amit a Liga jóváhagyott.
Magyarul vagy ez a szabály nincs egészen így, vagy Laporta kamuzik, vagy az a kamu, hogy Messi akár ingyen is tolná.... vagy ezek tetszőleges kombinációja. :D Alapvetően logikailag baki van ebben, ha magyarázatként akarjuk kezelni. Még ha nem is tudjuk, hogy pontosan miből kifolyólag.
Én annyit tudok, hogy amikor 2021-ben Messi a Barcából elment, akkor a spanyoloknál az a szabály volt, hogy az új szerződésben a fizetés nem lehet az előző 50%-nál kevesebb. Vonatkozva azon játékosra biztosan, aki előtte is a Liga-ban játszott, akit külföldről hoznának, azt nem tudom. Szóval akkor valóban nem lehetett a helyzettel mit kezdeni, túl magas volt az előző fizetése, a felét se tudta bevállalni a Klub, ha ez most is él és vonatkozik a PSG-s előző fizetésére is, akkor amiatt lehet ez a bruttó 25 millió, ami több mint 10 nettó évente. Egyszerűen sok ez jelenleg, nyílván nekünk nem megy máshogy mint hogy el kell adni, át kell szabi De Jongék fizuját, de ezt csinálják 2 éve, ha nem Messiért, akkor Gündoganért, vagy bárki másért ezt kell a Klubnak tovább folytatnia, már alig maradt olyan (a holland és kapus), akiknek akár a szerződés kitolásával az egy évre jutó fizujukat lejjebb kell vinni.

Én nem értem Messiék oldalát és csalódott vagyok, mert hol lehetett az reális elvárás, hogy 3 nappal a bajnokság után mi már mindennel kész leszünk. Innen Magyarországról is tudtuk, hogy ehhez sokat kell még dolgozni, de tettek is érte (új szponzorok, új fizuk, visszavonulók), a Klub által tett anyagi vállalás több mint fele már megvolt. 25 milliónyi bevétel (ha ez igaz, hogy ennyi hiányzott), az aprópénz ahhoz, amit eddig spórolásként fel tudtak mutatni. Eladják Lenglet és kb. megvan, mert a fizuja, plusz az eladási ár..nekem ez értelmezhetetlen, főleg egy utolsó amerikai csapathoz. Ha azt mondja tegnap az interjúban, hogy elég gyerekek, én már csak levezetek, mert nincs kedvem már komolyan venni a focit, akkor megértem, de így nem.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.08. 08:00:11

Cseri írta:
2023.06.08. 07:43:42
Troym írta:
2023.06.08. 07:38:54
Nincs 25m bruttó bérkeret hozni játékosokat és a 200 millión felül kellene ezt összehozni. El kell engedni. Vissza a kölcsönben szereplők, aztán max jön még 1 gyenge szezon. Nico, Abde nem rossz, feljön Yamal.
Egy fajta erősítés lehetne valami noname fiatal. Ahhoz elég elküldeni EGt. Volt szó valami fiatal uru srácról, ilyesmiben kell gondolkodni.
Igen,egy ideig ez tűnik járható utnak,ahogy látom nem EG lesz,akit beáldoznak, hiszen úgy tűnik Ő lesz az új Busi. Azon a poszton még Raphiban is többet látnék. :)
Nem lesz EG új Busi. Xavi sem hülyé, most még bedobta "hátha" alapon, de elmondta sokszor, kell 6-os.
més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.08. 07:43:42

Troym írta:
2023.06.08. 07:38:54
Nincs 25m bruttó bérkeret hozni játékosokat és a 200 millión felül kellene ezt összehozni. El kell engedni. Vissza a kölcsönben szereplők, aztán max jön még 1 gyenge szezon. Nico, Abde nem rossz, feljön Yamal.
Egy fajta erősítés lehetne valami noname fiatal. Ahhoz elég elküldeni EGt. Volt szó valami fiatal uru srácról, ilyesmiben kell gondolkodni.
Igen,egy ideig ez tűnik járható utnak,ahogy látom nem EG lesz,akit beáldoznak, hiszen úgy tűnik Ő lesz az új Busi. Azon a poszton még Raphiban is többet látnék. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.08. 07:38:54

Nincs 25m bruttó bérkeret hozni játékosokat és a 200 millión felül kellene ezt összehozni. El kell engedni. Vissza a kölcsönben szereplők, aztán max jön még 1 gyenge szezon. Nico, Abde nem rossz, feljön Yamal.
Egy fajta erősítés lehetne valami noname fiatal. Ahhoz elég elküldeni EGt. Volt szó valami fiatal uru srácról, ilyesmiben kell gondolkodni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.08. 06:58:22

Neymar teljesen felejtős, kiszámíthatatlan s megbízhatatlan is.
Példaképnek se állítható be, vezér szerepet nem lenne képes felvenni, aki mögé beállnának.

Én azt mondom amit évek óta, el kéne kezdeni a scoutoknak dolgozni, és nem kenőpénzes igazolásokat végrehajtani, hanem éjt nappal alá téve lesni a francia ligát, hogy mi a helyzet ott, és levadászni a tehetségeseket 16-17 évesen.

Persze párhuzamosan támaszkodva a masiara is, de valljuk be, elég egykaptafa játékosok jönnek ki onnan, akikre szükségünk is van, de hosszútávon nem baj ha vannak más profilú játékosaink is.

Most nyáron csak olyat igazolnék, akire tényleg szükség van.
Egy Kessiét, Alonsot lecserélni egy futottak még spanyolra, semmi értelme nem lenne, max ha pénzt tudnánk vele spórolni.

Lyukasak lettünk, kp-ra kell 2 ember, előre meg egy csatár középre Lewy mögé.
Kb ezek a prioritások.
Jhv is az lenne, de egyszerűen abból szűk a piac.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.08. 06:48:25

vinszentvega írta:
2023.06.07. 23:50:46
Ha Messivel nem jön az a plussz, akkor mi lesz?
Egy esetleges Neymar visszatérés? Dembelét vihetik érte… Vagy mi lesz a golokkal?
Igen, be is dobta a Sport Neymart. Állítólag felajánlotta magát, bár szerintem ez parasztvakítás

Amúgy szerintem működne, baloldali félterületben még mindig császár, mögé befutkoshatna Baldé, illetve védekezésben is messze ő vette ki legjobban a részét a párizsi hármasból.

De akkora bitang HA van mögötte, hogy kár is belemenni.
més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.06.08. 00:15:46

Hat akkor ezzel gyorsan lezartuk a romantikazast , lehet neki állni dolgozni a valódi megoldásokon pótlásán, aladasokon….Neymar , Bernardo Silva , Kimmich , Gundogan Paward tudnám még sorolni :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.06.07. 23:50:46

Ha Messivel nem jön az a plussz, akkor mi lesz?
Egy esetleges Neymar visszatérés? Dembelét vihetik érte… Vagy mi lesz a golokkal?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 22:58:53

Egyetertek, es ezert gondolom, hogy jelen helyzetben es minden korulmenyt beleszamitva Messi egy aranyat ero megoldas volt, es most nagy gondban vagyunk.
Ahogy a Xavi topikban irtam, szerintem most igen bizonytalanna valt az, hogy a jovo evben jobb lesz a tamadojatekunk. A mostani csatarjainkban sajnos nem bizok, legalabbis abban, hogy tudnak majd tobb golt szallitani, meg BL csapatoknak is eleget loni. Messivel jott volna also hangon plusz 20-25 gol, lehet hogy tobb is. Most vajon ki(k) szallitja(k) majd ezt? Ha senki, akkor felek, hogy megmarad az idei szint, nagyjabol. Lewa nem lett fiatalabb, Raphi sztem nem lesz jobb, a tobbiek meg jo esetben is csak nagy budos kerdojelek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.07. 22:50:16

Andris írta:
2023.06.07. 22:30:22
De kiket adunk el? Meg mennyiert? Mostmar nem adhatjuk el Fatit meg Torrest, mert nincs a piacon realisan elerheto tamado, a Messi tervnek meg annyi.
Muszaj leszunk Kessiet meg EGt eladni… beloluk kapunk jo esetben osszesen 40 misit, akkor vehetunk majd valaki 10ert, 5 millios fizuval?

Egyelore nem latom, hogy mire leszunk kepesek, ha nem akarunk nagy kockazatokat vallalni.
Azért el ne adjunk valakit, hogy Amrabat féle közepes játékosokat hozzunk. Olyanokkal el vagyunk látva gazdagon. Támadó meg szerintem nincs elérhető áron, aki erősítés lenne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 22:30:22

De kiket adunk el? Meg mennyiert? Mostmar nem adhatjuk el Fatit meg Torrest, mert nincs a piacon realisan elerheto tamado, a Messi tervnek meg annyi.
Muszaj leszunk Kessiet meg EGt eladni… beloluk kapunk jo esetben osszesen 40 misit, akkor vehetunk majd valaki 10ert, 5 millios fizuval?

Egyelore nem latom, hogy mire leszunk kepesek, ha nem akarunk nagy kockazatokat vallalni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.07. 22:27:54

Troym írta:
2023.06.07. 22:07:06
Kíváncsi vagyok, hogy a mai hír után a többi igazolási hír mennyire halkul el. Mert ha nem futja egy ingyen igazolható játékosra mondjuk a több helyen írt 20 milliós fizetéssel, akkor sehogy nem jön ki játékos 50 milliós vételár és akár csak 10 milliós bérrel sem.
kijott volna, DE eladasokkal

ezt nem akarta Messi, hogy miatta jatekosokat adjunk el
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.07. 22:07:06

Kíváncsi vagyok, hogy a mai hír után a többi igazolási hír mennyire halkul el. Mert ha nem futja egy ingyen igazolható játékosra mondjuk a több helyen írt 20 milliós fizetéssel, akkor sehogy nem jön ki játékos 50 milliós vételár és akár csak 10 milliós bérrel sem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.06.07. 21:10:12

Nyiri81 írta:
2023.06.07. 19:31:13
Mi ezen fura. Megmondta Messi és az apja hogy az élete klubjába való visszatérés mennyibe kerül. Gondolom esélytelen kifizetni. Ennyi volt a targyalás. Ezt le lehet zavarni 30 perc alatt.
Ha a pénz számtana akkor ment volna a tevehajcsárokhoz több száz millió/billió euró dollár meg egyéb valutáért.

Nekem teljes káosz az összkép, a vater lenyilatkozza hogy "haza akar jönni", amikor eligazolt ingyen is maradt volna, most meg elmegy a napsütötte miamiba egy tök utolsó 30m-t érő csapathoz. A Barcát nem hibáztatom, mert ha a klub ikonja, 20 év Barca múlt után elérhető, nyilván megszellőztetik és megpróbálják idehozni, Laporta meg gondolom nem a nyári vakációról beszélt az öreggel, szóval a Laporta fika sokak részéről itt most kivételesen nem ül.

Várjuk ki a végét én azt mondom, aztán ha holnap hivatalos és Messi lenyilatkozza hogy élete lehetősége és mekkora kihívás egy 15 csapatból álló bajnokság 15.-hez igazolni, sok boldogságot.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 21:07:09

Messi azt nyilatkozta, hogy azért megy el máshova (Miami), mert túl még fizetéscsökkentéseknek és játékoseladásoknak kellene történnie, és nem akar tovább várakozni olyan dolgokra, amik még bizonytalanok.

Végső soron megértem.

Ez azt is jelenti, hogy Laportáék valszeg megtették amit lehet, de nem volt se elég idő, se Leonak elég türelme.

És főként azt jelenti, és ezért írom ebbe a topikba, hogy ha ez mind igaz, akkor további játékoseladások szükségesek, hogy igazolhassunk. Nem Messit, de ha másokat akarunk helyette, legalább olyan összfizetésért, mint amit ő kapott volna (több emberre osztva az már végképp nem sok), akkor még komoly játékoseladások szükségesek.

Vajon kik lesznek az eladólista tetején?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.06.07. 19:46:44

Andris írta:
2023.06.07. 18:34:54
Sokfelé írják, hogy Messi hamar döntést akart hozni, és hogy a Barcának meg ilyen gyorsan nem jött össze a dolog, de szerintem ez masszív bullshit.

Vagy az van, hogy Messiék soha nem is fogadtak volna el egy ésszerű ajánlatot a Barcától (fizetést illetően), vagy pedig az van, hogy a Barca még az ésszerű sztárfizut se tudja kiperkálni, szóval még ennél is kevesebbet lengettünk be nekik.
Azt kizártnak tartom, hogy Messi tényleg szeretne visszatérni, de azért kb 1 hetes ultimátumot ad a klubnak (a PSGtől való távozásának biztossá válása után), különben inkább megy máshova...

Valaki kamuzott: vagy Messiék akartak egy túl erős fizetést, vagy Laportáék hitegettek minket megint hónapokig annak ellenére, hogy soha nem is volt esély.
Ha igazolunk a nyáron bruttó 20-30 milliós fizetésért (akár több játékost is együtt), akkor talán tisztábbá válik utólag a kép.

Lehet, hogy csak a csalódottság beszél most belőlem, de én elengedném a francba ezt az átigazolási szezont. Jöjjenek fel a fiatalok, maradjon Nico és Abde, Fati és Ferran, EG és Kessié, aztán húzzuk be újra a spanyol ligát, és fizessük vissza végre a k.rva hiteleinket, aztán majd ha elmúltak a hülye ffp-s meg egyéb gondjaink, megkötéseink teljesen, akkor kezdjünk el megpróbálni újra úgy viselkedni, mint egy európai elitklub. Addig meg maradjunk csöndben, dolgozzunk lehajtott fejjel, és fogadjuk el, hogy a templom egeréből nem lesz se látványosan jó foci, se BL elődöntős csapat néhány év leforgása alatt.
És lehetőleg váltsuk le ezt az elnökséget, mert olyan szintű az őszinteség és a transzparencia hiánya, meg a kavarás állandóan mindennel és mindenkivel, hogy az embernek már jobban görcsberándul a gyomra a klubot érintő hírektől, mint a legcsúnyább vereségtől.
Meccset meg ne nézzünk többet, mert ezzel a hulladékupaccal a liga sem garantált, ahogy idén is a Stéga-szerencse faktoroknak volt köszönhető, illetve a real sem biztos, hogy ennyire gyenge lesz.

Messi ügyről saját topikjában már írtam, nem ragozom tovább.
Nekem azok lennének a legszebb és legelőremutatóbb traszferek, ha az EG, Marcos Alonso, SR, FT, Fati csomagtól elbúcsúznánk, de Kessié is mehet velük. Konkrétan nézhetetlen és vállalhatatlan, amit foci néven művelni képesek. Hozzunk fel a B-ből embereket, azt nem hiszem el, hogy nem tudnának többet hozzátenni.

De attól félek, hogy a 0 euronkért megint idehoznak ilyen középszr, semmitérő játékosokat, akikkel nem lehet előrelépni és ismét ez a nézhetetlen, okádék semmi lesz.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 19:44:33

sasi1 írta:
2023.06.07. 19:42:29
Valahol tegnap írták, hogy Messi azt mondta ingyér is jönne, de a ligának van egy minimál bére illetve valami olyan szabály, hogy az előző fizetésének a negyedét meg kell, hogy kapja. Ott olyan 20-25 milla körül írtak, de nem emlékszem hol olvastam.
Ez csak azért sántít, mert ezt eddig is lehetett tudni, amennyiben így van. És akkor a Barcának nyilvánvalóan ilyen fizetéssel kellett számolnia, és ezt kellett leadnia abban a tervezetben, amit a Liga jóváhagyott.
Magyarul vagy ez a szabály nincs egészen így, vagy Laporta kamuzik, vagy az a kamu, hogy Messi akár ingyen is tolná.... vagy ezek tetszőleges kombinációja. :D Alapvetően logikailag baki van ebben, ha magyarázatként akarjuk kezelni. Még ha nem is tudjuk, hogy pontosan miből kifolyólag.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2023.06.07. 19:42:29

Valahol tegnap írták, hogy Messi azt mondta ingyér is jönne, de a ligának van egy minimál bére illetve valami olyan szabály, hogy az előző fizetésének a negyedét meg kell, hogy kapja. Ott olyan 20-25 milla körül írtak, de nem emlékszem hol olvastam.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 19:38:37

Nyiri81 írta:
2023.06.07. 19:31:13
Rivaldo11 írta:
2023.06.07. 19:06:13
A csapból is az folyt, hogy "Messitvisszaszerezzük" erre egy 30 perces megbeszélés után már ki is hátrál, hogy ez "nagyon nehéz ".
Több mint fura.
Mi ezen fura. Megmondta Messi és az apja hogy az élete klubjába való visszatérés mennyibe kerül. Gondolom esélytelen kifizetni. Ennyi volt a targyalás. Ezt le lehet zavarni 30 perc alatt.
Azt már lehetett tudni, és ezt a reménykedő szurkolók, a teljes sajtó és twitter közösség, és kb mindenki más a világon is tudta, hogy a Barca nagy pénzt nem fog tudni kifizetni. Több okból sem: liga szabályozások, anyagi nehézségek, és egy saját belső fizetési plafon is van.
Nyilvánvalóan Messiék is tudták ezt, a bruttó 20-25 milliónál többen semmiképp nem is reménykedhettek.
Ennek fényében igenis fura, hogy 30 percig tartott a megbeszélés. Vagy Messiék, vagy Laportáék részéről valami ordas nagy kamu van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.07. 19:31:13

Rivaldo11 írta:
2023.06.07. 19:06:13
A csapból is az folyt, hogy "Messitvisszaszerezzük" erre egy 30 perces megbeszélés után már ki is hátrál, hogy ez "nagyon nehéz ".
Több mint fura.
Mi ezen fura. Megmondta Messi és az apja hogy az élete klubjába való visszatérés mennyibe kerül. Gondolom esélytelen kifizetni. Ennyi volt a targyalás. Ezt le lehet zavarni 30 perc alatt.
Csak is Puyol
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.07. 19:06:13

Itt megint valami ordas kamu van. Vagy Messiéknek részéről - esetleg nem is igazán akartak visszatérni-de ezt nehezen hiszem. Vagy Laporta nézett megint hülyének minden Barca szurkolót. A csapból is az folyt, hogy "Messitvisszaszerezzük" erre egy 30 perces megbeszélés után már ki is hátrál, hogy ez "nagyon nehéz ".
Több mint fura. De már mindegy, nézzük tovább ánszufátit, meg a ferrántorreszt, hogyan rúgják t*kön magukat a labdával. Meg minket a tv előtt...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése
cron