Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.05.25. 18:21:13

Miert ekkora slager ez a Zubimendi gyerek? Figyelte valaki innen ot komolyabban? Nekem megint egy 60 millios Eric Garcia igazolas erzesem van vele kapcsolatban..
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.25. 18:12:10

Troym írta:
2023.05.25. 15:04:28
Egyet nem értek, eladunk mondjuk 2-3-4 támadót, hogy hozzunk 2-3-4 támadót, minek csináljuk ha hónapok óta majdnem minden támadónk gödörben van? Meg kéne találni az okait először. Vagy azt gondolja bárki teljes komolysággal, hogy a következő garnitúra nem kerül ugyanebbe a gödörbe?

Idejön Carrasco/Roque / Whai / Auba / mitudoménki mitől lesz jobb?
Olyan nagyon nem hiszek az xg meg egy vagon egyéb statisztikában, de mindenkié +-4 értéken belül van, tehát FT nem 20 gól helyett lőtt 4-et, hanem mondjuk 6 helyett, Fati sem 25 helyett, hanem 8 helyett lőtt 4et, stb. Még egész csapat szinten is kb 10el kevesebb.
Kevés a helyzet, azok se minőségiek, szinte nincs is olyan hogy XY csak 5 méterről bepasszolja a labdát a kapuba.
Ezen kéne javítani mondjuk hogy a beadások menjenek már jó helyre, esetleg néha valami szöglet / szabadrúgás is sikerülhetne, stb.
Ezek a "jelöltek" szerintem nem fognak több gólt összehozni.
Èn is így látom. Kellene 1-2 minősègi kp-s, akik helyzetet tudunk teremteni, de Xavi nem látja De Jongot Busquets helyèn. Így az egyik(egyetlen) kp-s szerintem Zubimendi lesz, ha lesz eladásból pènz. Mindenhol őt írják, Xavi is róla nyilatkozta, hogy kedveli, de 60 millió. Gündogan hírek megritkultak, jelenleg inkább úgy nèz ki marad a Cityben. Minősègi támadóra nem hiszem, hogy lesz pènz, max. Carrasco, Thuram, Auba közül. Messi èrkezèse Alba ès Busquets távozásával mèg esèlytelenebb. Így jó lenne, ha csapatszinten javulnának a támadásaink, amivel nagyrèszt Xavi tud valamit kezdeni. Mindenképpen több helyzetet kell teremteni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.25. 15:04:28

Egyet nem értek, eladunk mondjuk 2-3-4 támadót, hogy hozzunk 2-3-4 támadót, minek csináljuk ha hónapok óta majdnem minden támadónk gödörben van? Meg kéne találni az okait először. Vagy azt gondolja bárki teljes komolysággal, hogy a következő garnitúra nem kerül ugyanebbe a gödörbe?

Idejön Carrasco/Roque / Whai / Auba / mitudoménki mitől lesz jobb?
Olyan nagyon nem hiszek az xg meg egy vagon egyéb statisztikában, de mindenkié +-4 értéken belül van, tehát FT nem 20 gól helyett lőtt 4-et, hanem mondjuk 6 helyett, Fati sem 25 helyett, hanem 8 helyett lőtt 4et, stb. Még egész csapat szinten is kb 10el kevesebb.
Kevés a helyzet, azok se minőségiek, szinte nincs is olyan hogy XY csak 5 méterről bepasszolja a labdát a kapuba.
Ezen kéne javítani mondjuk hogy a beadások menjenek már jó helyre, esetleg néha valami szöglet / szabadrúgás is sikerülhetne, stb.
Ezek a "jelöltek" szerintem nem fognak több gólt összehozni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.25. 14:16:10

Ha lehet hinni a pletykáknak (és azért nem linkelek oldalt, mert ez úgy általánosságban összefoglalva):
Távozik biztosan Busquets és Alba. Nagyon köszönjük nekik, egyrészt az itt töltött fantasztikus éveket, le a kalappal mindkettő előtt, másrészről, hogy ezzel elég nagy terhet vesznek le a klub hátáról, nem volt kevés a fizujuk.
Sanszos, hogy távozik Fati, Torres, Kessié és Garcia, mert nem tartunk rájuk igényt. Utóbbi 3 valszeg eladással, Fati nem tudom. Lutri a gyerek, mert hatalmas tehetség, amikor régebben játszott tényleg Messihez hasonlóan ragadt hozzá a labda és olyan ütemben lőtte el, hogy még ha csak gurult is gól lett belőle. Most ennek az ellentéte. Az, hogy formába kell hozni, vagy ilyen marad és Bojan 2.0 lesz nem tudom. Lutri itt tartani, de eladni is 10 millióért, ha jövőre magára talál. Lehet adnék neki még 1 évet, vagy csak kölcsönbe adnám. Sanszos, hogy ez lesz, mert őszintén a jelenlegi állapotában ki venné meg? Vagy ha megvenné valaki, ki adna érte értelmezhető összeget? A Torres, Kessié, Garcia pakk eladásának örülnék, de ne sokat várjunk tőle. Torres hiába volt 50 vagy 60 milla, jó ha 10-ért eladjuk. Garcia szintén zenész, de nála inkább az 5 milliót mondanám. Kessié inkább kelendő lesz, sztem egy 25-30 misi lehet belőle. Sztem ebből a pakkból max. 35-40 ha kinéz.
Felmerült Koundé távozásának a lehetősége is. Ha valóban jön Inigo Martinez, Foyt, Cancelo hármas, akkor Koundét minden további nélkül eladnám. Középen sztem nem jó, legalábbis nem annyira, hogy kezdő legyen. Jobb oldalt nem rossz, de nem is kiemelkedő. Az említett 3 úriemberrel előrébb lennénk Garcia és Koundé helyett.
Az eladások listája kb. meg is van, nade a pótlásuk?
Eric Garcia - Inigo Martinez
Koundé - Cancelo (ill. Bellerint - Foyt :D )
Kessié - Pablo Torre
Alba - Baldé, de akár Cancelo is tud ott játszani
Busquets - ez itt egy nagy kérdőjel, DeJong lenne, de mellé kell még vki. Esetleg Gavi lépne oda hátrébb? Harciassága megvan hozzá.
Fati és Torres - helyettük nagyon kell vki. Alarcon esetleg egynek OK, de kell még vki.
Ami legégetőbb jövőre, Lewa cseréje. Aube visszahozatala is téma volt, de a gyerek 1 éve nem játszik gyakorlatilag. Sajnáltam, hogy el kellett mennie, de sztem neki lefőtt a kávé..
Kb. így állunk. Kihagytam valamit (a brazil csoda tinin kívül)???
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.25. 09:07:31

Iniesta elhagyja a Visselt (hivatalos), repüljünk rá, adjuk érte oda SR-t. Szerintem még 39 évesen is használhatóbb lenne, mint Roberto, az se zavarna, ha csak 5 perceket kapna.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.25. 08:26:23

Nagybarcelona írta:
2023.05.25. 06:07:05
gránit írta:
2023.05.24. 20:40:11
Az mindenesetre tény, hogy a Depay-ügylettel opciót kötöttünk Carrascóra, és 19 millióért megvehetjük.

Jacksont figyeltem a hétvégén is, akkor nem talált be, most viszont megint jól tolja. A legutóbbi 9 meccsén 7 gólt szerzett eddig, és ennek a meccsnek még nincs vége. Meg lehetne szerezni.
Jackson hètvègèn kèt gólpasszt adott, Pino ès Gerard üres kapura bebelsőzte. Nekem nagyon tetszik a játèka, elől mindenhol bevethető, állítólag 30 a kivásárlási ára.
Be kellene próbálkozni náluk egy Dest-Nico-EG pack-kal......hátha...
Bár, még mindig maradna 26 millió.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.25. 08:22:37

Nagybarcelona írta:
2023.05.25. 06:07:05
Jackson hètvègèn kèt gólpasszt adott, Pino ès Gerard üres kapura bebelsőzte. Nekem nagyon tetszik a játèka, elől mindenhol bevethető, állítólag 30 a kivásárlási ára.
Nagyon szépen húzta meg mindkétszer a védője mellett, nagyon gyors.. Az egyiket jobbal, a másikat ballal adta be. Tegnap is lecsapott a labdákra, és elhúzta mindenki mellett. Nagyon nagy segítség lenne Lewandowskinak is, ha lenne mellette valaki, aki minig zavart tud kelteni, és megosztja a védők figyelmét. Őt is kevésbé tudnák így fogni.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.05.25. 08:12:10

Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 18:23:33

Szerk:
https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... a-87801227
Utánajártam, megkerestem Sporton, bár nem èrtem, mièrt jobb belinkelni a Sport újságírójának Adriá Fernandesnek a cikkèt, bárki is legyen ő, aki szintèn másra hivatkozik.

Szerk 2:
https://www.football-espana.net/2023/05 ... it-rumours
A linken ott található Alemany nyilatkozata
"Ezek belsős szituációk, házon belül kell őket megoldani"
Illetve Xavi nyilatkozata a Sportnak.
"Igen, beszèltem vele (Kounde), boldogan távoztunk, minden tiszta. Nem látok semmi problèmát, mindketten boldogan távoztunk a találkozóról"
Az eredeti hír valóságtartalma miatt.
Megy itt kettőtök között picit az adok-kapok, ebbe nem is folynék bele. Csak gondoltam leírom, nekem ezzel a kettő linkkel ez egy hasznos hsz volt. Ha valamiről a klub alkalmazottak, ne adj isten Xavi meg kell szólaljon akkor arról érdemes beszélni.

Nekem szimpatikus ha ezen az oldalon találok linkeket az aktuális pletykák felől és nem a legalja forrásokra (pl ahogy itt többen írták, Sport, Marca vagy hasonlók). Így utána tudok olvasni dolgoknak, akkor is ha vsz nem igazak.

A fiam 12 éves, ő is szereti a Barcát, neki a fő hírforrás a különböző ajánló rendszerek által feldobott szenny. Így tudok vele pletykákról is beszélgetni, és elmagyarázni mik azok amiknek lehet alapja (láttam itt róla hírt, bele is lapoztam) és mi a teljes baromság.

Arra nekem személy szerint nincs időm hogy minden külföldi sport oldalt monitorozzak, ide viszont szívesen jövök, és az is hasznos számomra ha csak egy (bizonyos szinten azért szűrt) link gyűjteményt találok itt az aktuális "ügyekről". Ha még értelmes vélemények is vannak itt, ami azért szintén előfordul, az már csak bónusz...

Peace! ✌️
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.25. 07:49:13

Simán fellehetne tölteni a keretet átigazolási díjak nélküli játékosokkal,erre mi -ha igazak a hírek-,félvakokat kergetünk kokain árban. Így akarjuk bizonyítani,hogy számolni kell a Barcával és nem vagyunk csórók? Komolyan nem értem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.25. 06:07:05

gránit írta:
2023.05.24. 20:40:11
Az mindenesetre tény, hogy a Depay-ügylettel opciót kötöttünk Carrascóra, és 19 millióért megvehetjük.

Jacksont figyeltem a hétvégén is, akkor nem talált be, most viszont megint jól tolja. A legutóbbi 9 meccsén 7 gólt szerzett eddig, és ennek a meccsnek még nincs vége. Meg lehetne szerezni.
Jackson hètvègèn kèt gólpasszt adott, Pino ès Gerard üres kapura bebelsőzte. Nekem nagyon tetszik a játèka, elől mindenhol bevethető, állítólag 30 a kivásárlási ára.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 23:55:25

Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 18:23:33
Andris írta:
2023.05.24. 16:20:38
Ki az a Toni Juanmarti, és hol lehet ezeket az információkat megtekinteni? Tudod, kértük, hogy legyenek pontos forrásmegjelölések, lehetőleg egyenes linkek.
Már megbocsáss, de ideje lenne akkor eldöntened mit szeretnèl, ès lekötni a szabályokat. Direkt rákèrdeztem. Nem tiltott újságírókra hivatkozni, de minden hírbe belekötsz, ami neked nem tetszik. Tegnap leírtad, hogy nem kell linkelni, mert te csak a vègère odaírod a forrást, ès kèsz. Toni Juanmarti Sport újságírója, leírtam szerintem többször. Kèrdeztem, ha az AS-ben, Sportban, stb.
jelenik meg, akkor hiteles, ha közössègi oldalán, akkor nem? Kezd boszorkányüldözèsbe átmenni ez az egèsz, háromszor leírtad, hogy nem tilos ezzel foglalkozó emberek híreit behozni a fórumra, most megint nem tetszik neked valami. Jó lenne, ha átgondolnád, megfogalmaznád,mert addig nem èrdemes kommentelni az átigazolások topicba.
Megbocsátok, de csak azért, mert rendesen igénybeveszed a türelmemet. "Direkt rákérdeztél", én meg szépen és teljesen egyértelműen válaszoltam neked. Idehoztam neked, hogy meglegyen a szó szerinti idézet, de vissza is lehet lapozni egyet hozzá:
Andris írta:
2023.05.22. 12:19:09
Én csak oda szoktam írni, hogy mundo vagy sport.. a főbb spanyol lapokat mindenki ismeri (remélhetőleg), és megtalálja. Ha régebbi cikkek, vagy más a forrás, akkor azért lehetőleg egy egyenesen a hírre vezető link legyen. :) Köszi a kérdést!
Az hogy szokásodhoz híven beböfögsz ide egy random nevet, és egy több mint hiányos "pletykát" vagy annak is csak a kivonatát, semmilyen szinten nem meríti ki azt a leírt szituációt, hogy olvasol egy friss cikket a Mundo Deportivo-n vagy a Sporton, és ennek a tartalmát megosztod velünk. Ennél nem lenne szükség közvetlen pontos forrásra, minden másnál igen. Szerintem máshogyan nem lehet értelmezni azt amit írtam. Ráadásul saját magad ismered el, hogy twitterről származik az info. De ha nem onnan származna, akkor sem lenne elég iderakni az újságíró nevét, honnan a bánatból kéne tudnia bárkinek itt spanyol újságírókról, hogy mi a nevük és hol dolgoznak? Ha én nem tudom, aki minden áldott nap végigolvassa a Sportot, akkor más honnan tudná? Biztos van még rajtad kívül valaki, de most nem a kivételeket keressük.

Leírtam 2 nappal ezelőtt hogy szerintem mik a lényeges különbségek a twitter és sportsajtó közt, nem teszem meg újra. Azok a különbségek akkor is érvényesek, ha valaki történetesen újságíróként tweetelget is.

Teljesen világosan leírtam, hogy egyetlen egy szabály van: ami nem friss Mundos vagy Sportos (esetleg Marca) cikk, ahhoz adj direkt linket. Legközelebb légyszives olvasd el alaposan, háborgás helyett.

Abban egyetértünk, hogy nem érdemes kommentelni az átigazolások topikba, legalábbis ilyeneket nem. De mint már tudhatod, ez csak és kizárólag a személyes véleményem.

UI.: egy különbséget talán nem hangsúlyoztam eléggé - bárki is hoz twitteren bármilyen hírt vagy pletykát, ha az említésre érdemes, akkor pár óra, max egy nap múlva tuti megjelenik a főbb sajtóorgánumoknál is. Csak addigra már esetleg valamivel többet is lehet tudni az ügyről, és az akár benne is lehet egy rövid cikkben, ellentétben a twitterrel, ami alapvetően az 1-2 mondatos műfaj zászlóvivője. Ha én lennék a helyedben, és bármit olvasnék twitteren, akkor biztosan várnék, amíg egy kicsit átmegy a világháló "üllepítő tartályain".
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 22:45:52

gránit írta:
2023.05.24. 22:34:49
Akkor meg is kaptuk a választ arra, hogy miért kötöttünk opciót egy Carrascóra. Ezek szerint aki kicsit is jó, az mind megy Angliába, nekünk marad a maradék.

Én arra tippelek, hogy nyáron nekünk is lesznek drága igazolásaink, főleg, hogy két top kereső távozik.
Esküszöm örülnék, ha csak ingyen jönne játékos.
Azért ha már Mendes beette magát a vezetőség kegyeibe és szinte minden igazolási pletykánk hozzá kapcsolódik, idevezényelhetné mondjuk Guerreirot, még ha épp még nem is ügyfele. Portugál is, ingyen is lenne, Dortmundban nem is rossz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 22:34:49

Akkor meg is kaptuk a választ arra, hogy miért kötöttünk opciót egy Carrascóra. Ezek szerint aki kicsit is jó, az mind megy Angliába, nekünk marad a maradék.

Én arra tippelek, hogy nyáron nekünk is lesznek drága igazolásaink, főleg, hogy két top kereső távozik.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 22:25:40

gránit írta:
2023.05.24. 22:14:54
Miből gondolod, hogy Jackson megy Angliába, és nem Marcus Thuram?
Ja, miattam mindegyik mehet, csak Jackson esetén a Villareal majd szab gondolom egy árat 30-50 millió között, amit egyösszegben kérnek, így meg kb 20 klub tudja megvenni, ebből kb 15 angol + RM + PSG + BM + pár olasz csapat.

Thuram esetén annyiban más, hogy ingyen van, "csak" fizetést kell neki összegereblyézni. Szerintem tippre a Juventusba fog menni Di Maria helyére, de nála lenne hangyafarknyi esély, ha gyerekkorában olyan jól érezte magát Barcelonában, amíg az örege itt nyomta. Ettől függetlenül szerintem nem nagy eresztés, de ár-érték arányban veri Carrascot, kiegészítőként lehetne használni. (5 évvel fiatalabb és nem kell leírni veszteségként még a vételárát is)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 22:14:54

Miből gondolod, hogy Jackson megy Angliába, és nem Marcus Thuram?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 22:06:04

Ez a Carrasco nekem talány, ha akár csak 1% eséllyel is felmerül. Ugyanilyen kaliberű játékosból legalább 3-4 lenne megszerezhető ingyen, minek közel 20 milliót kicsengetni érte? Nem értem egy 30 éves közepes játékosokért miért akar bárki fizetni.
Guerrero, Zaha, Thuram mind bal oldalon bevethető játékos, kb hasonló kaliber és ingyen lenne bármelyik. Ha csak a keretben lévő játékos darab növelése a cél ők is jók, ennél többet meg Carrascoban sem látok.

A Villarealos srác tippre meg kb 30-40 millióért megy majd gondolom Angliába valamelyik 10-15 helyezetthez.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 20:40:11

Az mindenesetre tény, hogy a Depay-ügylettel opciót kötöttünk Carrascóra, és 19 millióért megvehetjük.

Jacksont figyeltem a hétvégén is, akkor nem talált be, most viszont megint jól tolja. A legutóbbi 9 meccsén 7 gólt szerzett eddig, és ennek a meccsnek még nincs vége. Meg lehetne szerezni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 19:26:09

gránit írta:
2023.05.24. 18:51:44
Alonsót csereként sem erőltetném. Valószínűleg a klubvezetés sem, mert Carrascót meg akartuk szerezni. Frissebb információt nem tudok arról, hogy áll az ügy, annyit tudunk, hogy az Atleti nem ment bele a Ferran-Carrasco cserébe, így ha meg akarjuk szerezni, 19 millió eurót kell fizetni érte.

https://www.sport.es/en/news/barca/atle ... o-87249187

Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy a középpályára és a csatársorba kik vannak most tervben.
Bocsi, nem ellened szól, csak reagálnèk, mennyire lehet hiteles a hír, ha a Sport is írta meg, ès mennyire nem èrdemes a Sport, AS, Marca, Deportivo hitelessègèt alapul venni.
Ott a linkelt Sport cikk, ami mellesleg az AS-re hivatkozik, Ferran-Carrasco csere kapcsán.
Carrasconak egy èv maradt a szerződèsèből.
https://www.transfermarkt.com/yannick-c ... ler/140776
Aki bal szèlső támadó, igaz idèn bal szárnyvèdőt játszott.
Nem reális az elcserèlèse a
https://www.transfermarkt.com/ferran-to ... ler/398184
mèg nègy èves szerződèssel rendelkező, 55 millióèrt èrkezett Ferran Torresre, akinek az èrtèke nincs leamortizálva
https://www.google.com/amp/s/amp.sport. ... o-87272814
ès egy hèttel azelőtt szintè a Sport állította, hogy az Aston Villa megveszi Ferran Torrest, de nem adhatja el 42 millió alatt, mert különben vesztesègkènt fog megjelenni a különbözet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 18:51:44

Alonsót csereként sem erőltetném. Valószínűleg a klubvezetés sem, mert Carrascót meg akartuk szerezni. Frissebb információt nem tudok arról, hogy áll az ügy, annyit tudunk, hogy az Atleti nem ment bele a Ferran-Carrasco cserébe, így ha meg akarjuk szerezni, 19 millió eurót kell fizetni érte.

https://www.sport.es/en/news/barca/atle ... o-87249187

Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy a középpályára és a csatársorba kik vannak most tervben.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 18:23:33

Andris írta:
2023.05.24. 16:20:38
Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 15:42:48
A mai nap tovább folynak a pletykák Kounde ügyben. Toni Juanmarti szerint egyre nagyobb a szakadèk az álláspontok között. Ha ez igaz, felajánlanám a Citynek, akik èvek óta èrdeklődnek iránta, Monchi a Sevilla sportigazgatója is nyilatkozott erről. Laporte+40 millió, azután jöhet Foyth a pènzből + Inigo, ès meg is van a vèdelem. De Laporte+Julian Alvarez is megteszi :)
Ki az a Toni Juanmarti, és hol lehet ezeket az információkat megtekinteni? Tudod, kértük, hogy legyenek pontos forrásmegjelölések, lehetőleg egyenes linkek.

Mik ezek azok az (állás)pontok, amik a szélesedő szakadékot képzik szerinte, és mire, kire alapozza ezeket az információkat?
Ez így önmagában egy hasznavehetetlen információ.

Én továbbra sem tartom logikusnak. Egy valamit olvastam valahol (fogalmam sincs, hol), hogy Koundé szeretne többet középhátvédet játszani. Ez szép is lenne, meg jó is, mert logikusan hangzik. De csak akkor, ha az ember idén egy barca meccset se nézett végig.
Kb. egész évben középső védőt játszott. Persze nem 2, hanem három középső védős felállásban, de gyakorlatilag nem voltak felfutós, kényszerítőzős, beadós, összességében támadást építő/segítő feladatai, hanem ugyanúgy hátul volt parkoltatva, mint Araujo és Christensen. Ráadásul szerintem az idei összteljesítménye egészen kiváló, még a nagyobb hibái (pl öngólok) pont hogy akkor jöttek, mikor középső khv volt, illetve Araujot helyettesítette.
Ezen felül is fix kezdő amúgy, a Barcában. Ez több, mint amit szinte bárki a világon elmondhat magáról. Nem tartom életszerűnek, hogy ilyen körülmények közt problémája lenne bármivel is. A tévedés jogát fenntartom, nem ismerem Koundét, ő is lehet agyalágyult (például).
Már megbocsáss, de ideje lenne akkor eldöntened mit szeretnèl, ès lekötni a szabályokat. Direkt rákèrdeztem. Nem tiltott újságírókra hivatkozni, de minden hírbe belekötsz, ami neked nem tetszik. Tegnap leírtad, hogy nem kell linkelni, mert te csak a vègère odaírod a forrást, ès kèsz. Toni Juanmarti Sport újságírója, leírtam szerintem többször. Kèrdeztem, ha az AS-ben, Sportban, stb.
jelenik meg, akkor hiteles, ha közössègi oldalán, akkor nem? Kezd boszorkányüldözèsbe átmenni ez az egèsz, háromszor leírtad, hogy nem tilos ezzel foglalkozó emberek híreit behozni a fórumra, most megint nem tetszik neked valami. Jó lenne, ha átgondolnád, megfogalmaznád,mert addig nem èrdemes kommentelni az átigazolások topicba.

Szerk:
https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... a-87801227
Utánajártam, megkerestem Sporton, bár nem èrtem, mièrt jobb belinkelni a Sport újságírójának Adriá Fernandesnek a cikkèt, bárki is legyen ő, aki szintèn másra hivatkozik.

Szerk 2:
https://www.football-espana.net/2023/05 ... it-rumours
A linken ott található Alemany nyilatkozata
"Ezek belsős szituációk, házon belül kell őket megoldani"
Illetve Xavi nyilatkozata a Sportnak.
"Igen, beszèltem vele (Kounde), boldogan távoztunk, minden tiszta. Nem látok semmi problèmát, mindketten boldogan távoztunk a találkozóról"
Az eredeti hír valóságtartalma miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.05.24. 19:38:11-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.05.24. 16:33:45

Szerintem alapesetben mar tavaly is kozel lehetett a tavozasa a szinfalak mogott pont a fizetese okan. Reszben vagy egeszben ezert lett hozva Alonso. Ha iden nyaron menne, nem hoznek a posztra senkit. Balde es Alonso meg kell hogy oldja. Kozepre viszont kellene megegy ember.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.24. 16:23:21

Nem tartozna az abszurd világába, hogy amikor Busi meg Alba megy, Messi pont akkor érkezne? Van ilyen?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 16:20:38

Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 15:42:48
A mai nap tovább folynak a pletykák Kounde ügyben. Toni Juanmarti szerint egyre nagyobb a szakadèk az álláspontok között. Ha ez igaz, felajánlanám a Citynek, akik èvek óta èrdeklődnek iránta, Monchi a Sevilla sportigazgatója is nyilatkozott erről. Laporte+40 millió, azután jöhet Foyth a pènzből + Inigo, ès meg is van a vèdelem. De Laporte+Julian Alvarez is megteszi :)
Ki az a Toni Juanmarti, és hol lehet ezeket az információkat megtekinteni? Tudod, kértük, hogy legyenek pontos forrásmegjelölések, lehetőleg egyenes linkek.

Mik ezek azok az (állás)pontok, amik a szélesedő szakadékot képzik szerinte, és mire, kire alapozza ezeket az információkat?
Ez így önmagában egy hasznavehetetlen információ.

Én továbbra sem tartom logikusnak. Egy valamit olvastam valahol (fogalmam sincs, hol), hogy Koundé szeretne többet középhátvédet játszani. Ez szép is lenne, meg jó is, mert logikusan hangzik. De csak akkor, ha az ember idén egy barca meccset se nézett végig.
Kb. egész évben középső védőt játszott. Persze nem 2, hanem három középső védős felállásban, de gyakorlatilag nem voltak felfutós, kényszerítőzős, beadós, összességében támadást építő/segítő feladatai, hanem ugyanúgy hátul volt parkoltatva, mint Araujo és Christensen. Ráadásul szerintem az idei összteljesítménye egészen kiváló, még a nagyobb hibái (pl öngólok) pont hogy akkor jöttek, mikor középső khv volt, illetve Araujot helyettesítette.
Ezen felül is fix kezdő amúgy, a Barcában. Ez több, mint amit szinte bárki a világon elmondhat magáról. Nem tartom életszerűnek, hogy ilyen körülmények közt problémája lenne bármivel is. A tévedés jogát fenntartom, nem ismerem Koundét, ő is lehet agyalágyult (például).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 15:42:48

A mai nap tovább folynak a pletykák Kounde ügyben. Toni Juanmarti szerint egyre nagyobb a szakadèk az álláspontok között. Ha ez igaz, felajánlanám a Citynek, akik èvek óta èrdeklődnek iránta, Monchi a Sevilla sportigazgatója is nyilatkozott erről. Laporte+40 millió, azután jöhet Foyth a pènzből + Inigo, ès meg is van a vèdelem. De Laporte+Julian Alvarez is megteszi :)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 14:50:33

Nagybarcelona írta:
2023.05.24. 13:49:40
Ide hozom a Jordi Alba tèmát. Állítólag- a Sport szerint 38 millió lett volna Alba fizetèse jövőre, amiből 20 millió az átütemezett bèr. Gerard Romero szerint ennek felèről Alba lemond. (Puquenel is ezt írták) Szerencsère Baldeban megtaláltuk az utódját, de Alba támadásokban nagyon fog hiányozni. Alonso lesz valószínűleg a cserèje, így Inigo jön közèpre. A bère miatt Alba távozása várható volt, ezèrt vetettem fel Grimaldo leigazolását nemrèg ingyen, ami már tárgytalan. Alonso sajnos nagyon lassú bal szèlre, remèljük Balde nem lesz sokat sèrült. Alba egy korszakos csapat tagja volt, így nagyon fog hiányozni a játèka, nekem a viselkedèse ellenère mindig egyik kedvenc játèkosom volt, (Messivel nagyon èreztèk egymást)ahogy Pique is, de Busquets is mindig szimpatikus volt. Albát ès Piquet úgy látszik sikerült pótolni, kíváncsi leszek Busquets utódjára.
Messi èrkezèse mèg hihetetlenebb a több száz millió ellenèben, mikor a kèt barátja távozik
A fizetési rész engem nem érdekel, valószínűleg úgyse derül ki minden részlet, de a Grimaldos részre emlékszem, hogy felhoztad, de szerintem továbbra sem benne kéne gondolkodni.

Ő kezdőjátékosnak jött volna, arra ott van Balde.

Sajnos szerintem senki nem fog ide érkezni, ez a távozás "csak" arra kell, hogy a játékosainkat (Araujo, Gavi, Balde) megtartsuk, de ha valami csoda folytán lenne erre is valami pénz, akkor most vagy egy valami elfogadható színvonalon játszani képes idősebb játékos kéne padra, vagy egy szintén fiatal másik balhátvéd, aki versenyhelyzetet teremt és futja nekünk rá.
Alonso meg mehet szerintem is, csak sajnos nem fog.
Messi döntését szerintem nem érinti, de nem gondolnám, hogy jönni fog ettől függetlenül sem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése