Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.20. 13:05:08

Troym írta:
2023.04.20. 10:49:48
Busi még lehet is hogy megy, de az önmagában nagyon kevés.
Ez valójában Xavin múlik majd. Nem igazán tudjuk eldönteni, hogy a személye vagy a játéka a fontos Xavinak.
Gyanítom, hogy mindkettő és komoly változás emiatt nem lesz. Egy támadó, labdatartóbb középpályás így is várható, Busit mélységben hagyja. Ha mindenki egészséges akkor ez egy lépésnyi javulást hozhat az összjátékban, jó egyéni formák esetén akár látványos fejlődés sem lehetne kizárt.
Elöl nagy változásra jelenleg nem számítok.
Biztonsági játék és óvatosság a fő irány kevés kockázattal. Nekem legalábbis ez jön le az eddig történtekből.
De még augusztus vége nagyon messze van....
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.20. 10:49:48

ocsike83 írta:
2023.04.20. 09:01:57
Cseri írta:
2023.04.20. 05:20:21
Sajtó hírek szerint 200 milliós bevételt kell még generálnia a klubnak,hogy egy az egyben tudjon igazolni.
Két támadó nevét dobta be a Sport az érkezési oldalon: Rasmus Hojlundét(Atalanta) és Gift Orbanét(Genk).
Fati, Torres eladásával, Alba, Busquets elengedésével kb a 60 %-a meg is lenne....
Raphinha-ért ha jönne egy zsírosabb ajánlat, azon is el kellene gondolkodni. 1 éve van itt, kérdés, hogy merre van neki a tovább. Jövőre esetleg szintet tud lépni és Xavi belőle is előhozza a valódi énjét (lásd: FDJ, vagy az egészséges :D :D :D :D :D Dembelé), vagy lesüllyed a Ferran és Fati szintrjére. És jövőre már a kutyának sem kell majd.....
Ez azért nem manager játék, nem fog ez ilyen könnyedén menni.

FT és Fati max kölcsön fog kelleni bárkinek ilyen szezon után valami opcióval, de mindegyik mindenhol nyilatkozza, hogy márpedig marad következő szezonra is.
Alba hülye lesz elmenni, kb a kincstár fele az övé következő szezonban, 2024-ig szerződése van, egyoldalúan semmit nem lehet tenni.
Busi még lehet is hogy megy, de az önmagában nagyon kevés.
Raphinha meg maximum annyit ér, mint amennyiért vettük, szóval az is max a negyede lenne a kívánt összegnek, de miért is akarna elmenni? Végigjátszotta a szezont, nem volt vállalhatatlan a teljesítménye, szerintem ő se akar menni.

Értem, hogy sokaknak nem tetszik X, vagy Y ittléte, de el kell fogadni, hogy minden átigazolás, kölcsön csak akkor lehetséges, ha a játékos is akarja.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.04.20. 09:01:57

Cseri írta:
2023.04.20. 05:20:21
Sajtó hírek szerint 200 milliós bevételt kell még generálnia a klubnak,hogy egy az egyben tudjon igazolni.
Két támadó nevét dobta be a Sport az érkezési oldalon: Rasmus Hojlundét(Atalanta) és Gift Orbanét(Genk).
Fati, Torres eladásával, Alba, Busquets elengedésével kb a 60 %-a meg is lenne....
Raphinha-ért ha jönne egy zsírosabb ajánlat, azon is el kellene gondolkodni. 1 éve van itt, kérdés, hogy merre van neki a tovább. Jövőre esetleg szintet tud lépni és Xavi belőle is előhozza a valódi énjét (lásd: FDJ, vagy az egészséges :D :D :D :D :D Dembelé), vagy lesüllyed a Ferran és Fati szintrjére. És jövőre már a kutyának sem kell majd.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.20. 05:20:21

Sajtó hírek szerint 200 milliós bevételt kell még generálnia a klubnak,hogy egy az egyben tudjon igazolni.
Két támadó nevét dobta be a Sport az érkezési oldalon: Rasmus Hojlundét(Atalanta) és Gift Orbanét(Genk).
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.15. 21:06:37

Akkor inkább Ney, gondolom a Paris amúgy is szabadulna tőle. Viszont valójában egy olyan kéne aki képes évente 30 meccsnél többször pályára lépni. Meg kéne találni az új Alexis Sanchezt. Ő azért egész jó volt nálunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.15. 20:43:56

Félreértés ne essék, nem az érkezése ellen ágálnék, igazából ő olyan, mint Depay abban az értelemben, hogy a balos és a center poszt is ugyanolyan jó neki, és nekünk mindkettő hiánycikk. És egy fokkal azért jobb, mint a holland. Csak nem áldoznék be érte sokat, max 1 embert a 3 szélsőből, nyilván a szint és a poszt miatt is elsősorban a két spanyol közül valamelyiket, és inkább Ferránt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.15. 19:08:15

bence0330 írta:
2023.04.15. 17:24:53
Egy kissé agresszív 31 éves játékost 3 játékos helyett, akinek annyira a BM-ben sem ment jól, és a brazilunk is simán lehozza a számait? Eszem ágában nem lenne. Ha amúgy 1-2 évre idejönne, nem ágálnék nyilván ellene, de nagy áldozatokat nem hoznék érte.
Egyetértek. 30 feletti játékosokért szerintem sem érdemes nagy áldozatokat hozni. Persze az öregedés nem mindenkinél egyforma folyamat, de én úgy látom, hogy Mané pont nem az az ember, aki még 34-36 évesen is közel a csúcson tud maradni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.15. 17:24:53

Egy kissé agresszív 31 éves játékost 3 játékos helyett, akinek annyira a BM-ben sem ment jól, és a brazilunk is simán lehozza a számait? Eszem ágában nem lenne. Ha amúgy 1-2 évre idejönne, nem ágálnék nyilván ellene, de nagy áldozatokat nem hoznék érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
kisszotyi
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2023.04.15. 16:55:55

2023.04.15. 17:15:07

Ti mit szólnátok ha valahogy pénzzé lehetne tenni a Raphina/FT/Fati pakkot és megszerezni Manét ?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.15. 13:42:52

Andris írta:
2023.04.15. 10:18:43

Megszépülnek az emlékek... :)
Nem ez nálam nem így van.
Abde nem egy nagy eresztés, de annyit hozzáad a csapathoz, mint Ferran és 2m-be került, minimális pénzt keres és azt érzed legalább rajta hogy hajt, plusz nem harapott citromba, ha a padon kellett ülnie.

FT 50m-ért jött, kezdőjátékosnak, sztárnak, válogatott stb. ehhez képest 30 meccsen van vagy 5 gólja. (nem nézegetek ki most minden statot) Mellette azt látom, hogy nem való ide, nem jó összjátékban, volt 1 meccs, ahol volt 10 sikeres csele, egész szezonban kb semmi egyebet nem tud virítani és olyan feszült arckifejezése van minden meccsen, mint aki 1 percen belül baltával veri szét a stadiont. A stresszt nem mindenki képes feldolgozni, na ő ennek az iskolapéldája.

Trincao: Szerintem jól cselez, a játék többi elemében meg gyenge volt, de 1 db szezonja volt velünk, az is Koemannal. Egyszerűen nem mérvadó, hogy 19-20 évesen egy olyan edző mellett, akinek semmiféle taktikai, játék, egyéb elképzelése nincs milyen teljesítményt nyújtott. Utána sikeresen kölcsönadtuk a számára elérhető legbénább helyre egy PL kiscsapathoz verekedni, követ törni. (Tudom a wolves még viszonylag játékosabb PL csapat) Simán őt is valami LaLiga csapatban kellett volna megnézni. Végül Xavi mellett edzett kb 3-at és rögvest elküldtük és mindenki tapsikolhat a vezetésben, ha a Sporting eladja 25ért, és akkor még keresünk 12-t. Ennél bénább játékos menedzselést én még nem láttam.

Amúgy is nálunk az egyik leggyengébb a 25 év alatti játékosok kezelése.
Nico, Dest, Abde, Trincao, Puig, Mingueza, Emerson, Tobido elkótyavetyélve az utolsó 2 évben.
(Volt akit én is elküldtem volna, félreértés ne essék)

Felkészül Fati, Torre.
Viszont megint érkezik egy halom nyugdíjas (Inigo a kedvencem, aki Alonso 2.0) és FT szintű középszer.
Pl az egyik pletyka mondjuk Thuram fia, na ő miben javítja a csapatot? Vagy a németek szerint jönne Olmo, na ő állítom FT 2.0 lenne itt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.15. 11:37:03

Túl sok a pletyka. Abde maradása jó kèrdès. Nagyon tehetsègesnek tűnik, de mi a valószínűsége, hogy pont ő válna be. Fati sokkal jobb lenne, ha nem műtöttèk volna 3* a tèrdèt. Abde nagyon jól cselez, ezèrt is kaphatnánk èrte szerintem magasabb összeget a PL-ből. Fatiban benne van a "gyilkos ösztön" ami kevesekben, viszont teljesen formán kívül, ès a mentalitása is furcsa. Ferran azèrt nem annyira gyenge, mint amit az egèsz szezonban mutat, ès 3 poszton bevethető, kèrdès ki tudják e hozni belőle. Raphinha nagyon megbízható játèkos, sokat dolgozik, de nem egy klasszis játèkos. Dembelèben benne van a plusz, kètlábas, mindkèt szèlen bevethető, de állandóan sèrült, ès egy èv maradt a szerződésèből. Nehèz kiválasztani, hogy kik maradjanak, ès kik távozzanak. Szerintem a felajánlott összegek, ha egyáltalán lesznek, nagy mèrtèkben fogják befolyásolni, melyikük távozik.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.15. 11:27:09

Andris írta:
2023.04.15. 10:34:57
Április 15 van :D
Szerintem ilyenkor teljesen komolyanvehetetlen bármilyen hír igazolásokról, tárgyalásokról, de még "érdeklődésekről" is. :P
A 2023 nyarán lejáró szerződèsű játèkosok január 1-től tárgyalhatnak az új csapatokkal, ès az orvosin is áteshetnek. Persze az FFP miatt a Barcánál nincs garancia a regisztrálásra, valószínűleg ezèrt került Gavi szerződèsèbe "kilèpèsi" záradèk. Mai hír, hogy Araujoèban nincs, így ha az új szerződésèt nem tudjuk regisztrálni, akkor sem távozhat ingyen. Persze remèljük a legjobbakat. Hètfőn 11:00 Barca sajtótájékoztató Negreira ügyben. Állítólag ezek után az FFP-ről ès a megfelelèsről kezdenek majd tárgyalni, ès állítólag, Messi visszatèrèsèről. Persze az utóbbiak csak pletykák.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.15. 10:34:57

Április 15 van :D
Szerintem ilyenkor teljesen komolyanvehetetlen bármilyen hír igazolásokról, tárgyalásokról, de még "érdeklődésekről" is. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.15. 10:29:35

Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 17:02:30
Troym írta:
2023.04.14. 15:42:37
Közben kifizette Trincao 7m opcióját a Sporting és árulja 25-30m közötti összegért, mert a srác elég komoly formába lendült.
Szép munka ismét. Tavaly itt kellett volna tartani és adni neki egy esélyt Xavival.
Elvileg a Trincao üzlet: 3 millió kölcsön, 7 millió kötelező vásárlás, következő eladás 50%-a. Ez nem lenne rossz. Múltkor volt egy szèp gólja, hètvègèn egy mesterhármasa.
40 meccs 11 gól 1 gólpassz a portugál bajnokságban. Wolverhamptonban gyenge volt.
Èn szemèly szerint Abdeban több lehetőséget látok.
Trincao egy jó igazolásnak nézett ki. A portugál bajnokság egyik, ha nem a legíigéretesebb játékosa volt. Volt forduló játékosa, a bajnokság legjobb fiatal játékosa is ha jól emlékszem. Persze portugál liga, de 20 évesen akkor is nagy szó volt.
Mondjuk Koemantól többnyire 15-20 perceket kapott a bajnokságban és egy éve volt csak bizonyítani, az nem könnyű dolog.
Az utolsó meccsein ráadásul korrekt meccseket is hozott.
Ha több időt kap lehet, hogy máshogy alakul a karrierje nálunk.

Abde menedzsere jelenleg a Leed-szel tárgyal, bár Xavi szeretné ha az előszezont még velük töltené. Már csak emiatt is bátran el lehetne engedni egy támadót, a marokkói maradhatna cserének.
Lehet, hogy hasonló lesz, mert a Sport és a Mundo is lehozta, hogy a Spurs nagyon komolyan érdeklődik Fati iránt és nem kevés pénzt hajlandóak lennének rá áldozni. Mindenképpen meg akarják erősíteni a támadóalakzatukat, ahová a spanyol alkalmas lenne. Habár a lapok angol forrásokra hivatkoznak, nem tudom mennyire lehetnek mérvadóak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.15. 10:18:43

Troym írta:
2023.04.14. 17:10:12
Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 17:02:30

Elvileg a Trincao üzlet: 3 millió kölcsön, 7 millió kötelező vásárlás, következő eladás 50%-a. Ez nem lenne rossz. Múltkor volt egy szèp gólja, hètvègèn egy mesterhármasa.
40 meccs 11 gól 1 gólpassz a portugál bajnokságban. Wolverhamptonban gyenge volt.
Èn szemèly szerint Abdeban több lehetőséget látok.
Bármelyikükben több lehetőséget látok, mint FT-ben.

Szerintem Abde lesz az, akiért ajánl mondjuk 30-40m között egy PL csapat, mi meg inkább eladjuk.
Megszépülnek az emlékek... :)

Abde míg itt játszott, voltak szuper meccsei. Ügyes srác.
De alapvetően gépiesen cselez, többnyire nem figyeli a védők mozgását. Jól lő, de ilyen helyzetekbe is max közepes csapatok ellen keveredett. Gyors, igazi gyalogkakukk, de az se mindegy, hogy merre van az arra. Egyáltalán nem volt erőssége a pozíció megtalálása, se a tempó eltalálása. Gyorsan futni a rossz helyre nem nagy segítség.

Én is szívesen adnék még egy lehetőséget, ha már valamennyire jól megy neki az Osasunában, de azt gondolom, hogy ő is MAXIMUM a közepesnél nem erősebb spanyol csapatok ellen lesz segítségünkre.
És nem gondolom, hogy több potenciál van benne, mint bármelyik jelenlegi támadónkban, ami a képességeit illeti. De az önbizalom hatalmas tényező, sokszor elmondjuk sokan, de szerintem még így is alulbecsüljük.
Amiért mégis elengedném valamelyiket akár Abde helyett, (én mondjuk Fatit inkább, mert szerintem nála nem csak mentális gondok vannak), az az, hogy egyelőre nem tudnak kimászni a gödörből, mostmár hosszú ideje. Mindkettőnek elég magas fizuja van ráadásul.
Fizuban biztos jobban járnánk Abdéval valamelyik helyett.
Ugyanakkor ismétlem: szerintem Abde se emelne a versenyképességünkön egy centit se, max néhány átlagos meccsünket hamarabb le tudnánk vele zárni. Akkor meg, fáj vagy sem, szerintem racionális magatartás lenne eladni őt, amennyiben tényleg ajánlanak érte egy 30ast. Ez most nekünk óriási pénz, azért cserébe, hogy elveszítsük a fent körbeírt játékost.
Szerintem a vezetőség dolga a racionális irányt választani. Mi szurkolók meg azért teljes joggal érezhetjük, hogy jó lenne őt kipróbálni a mostani kétballábas önbizalomhiányos fiatalok helyett, mert biztosan sose lehet tudni, kiből mi bújik ki még.

Ha úgy tetszik, én a támadókkal ezt csinálnám:
Lewa, Raphi - ha bármelyikért adnak 50et, viszont látásra. (fizujuk is nagy, az is megnyerve) Egész egyszerűen nem alapoznék rájuk a továbbiakban, hiába volt mindkettőnek jobb periódusa valamikor az idény során. Nekem abszolút kevesek.
Abde, Fati, Torres - ha bármelyikért adnak 25-30at, gondolkodás nélkül eladnám őket.
A fenti ötösből minimum bármelyik kettőnek búcsút lehet inteni, akár háromnak is.
Mindez persze csak és kizárólag akkor, ha tudunk igazolni.
Ha nem tudunk, akkor nincs kérdés, max egyet lehet eladni (és Lewa kiesik a kosárból), és még akkor is valszeg bal támadót kell nevelnünk Baldéból.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.14. 17:10:12

Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 17:02:30

Elvileg a Trincao üzlet: 3 millió kölcsön, 7 millió kötelező vásárlás, következő eladás 50%-a. Ez nem lenne rossz. Múltkor volt egy szèp gólja, hètvègèn egy mesterhármasa.
40 meccs 11 gól 1 gólpassz a portugál bajnokságban. Wolverhamptonban gyenge volt.
Èn szemèly szerint Abdeban több lehetőséget látok.
Bármelyikükben több lehetőséget látok, mint FT-ben.

Szerintem Abde lesz az, akiért ajánl mondjuk 30-40m között egy PL csapat, mi meg inkább eladjuk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.14. 17:02:30

Troym írta:
2023.04.14. 15:42:37
Közben kifizette Trincao 7m opcióját a Sporting és árulja 25-30m közötti összegért, mert a srác elég komoly formába lendült.
Szép munka ismét. Tavaly itt kellett volna tartani és adni neki egy esélyt Xavival.
Elvileg a Trincao üzlet: 3 millió kölcsön, 7 millió kötelező vásárlás, következő eladás 50%-a. Ez nem lenne rossz. Múltkor volt egy szèp gólja, hètvègèn egy mesterhármasa.
40 meccs 11 gól 1 gólpassz a portugál bajnokságban. Wolverhamptonban gyenge volt.
Èn szemèly szerint Abdeban több lehetőséget látok.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.14. 16:19:18

bence0330 írta:
2023.04.14. 15:48:42
Igen, Trincaonál nagyon látszott a tehetség, csak iszonyúan megszeppent, mikor idekerült. Én is sajnáltam, mikor kikerült a képből, legrosszabb esetben is jó pénzt lehetett volna csinálni belőle.
Közben van egy Ferranunk 50m-ért, pedig állítom még megszeppenve is hasznosabb volt Trincao. Mindenki nyert...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.14. 16:09:44

Nagybarcelona írta:
2023.04.14. 13:54:09
Lenglet helyett eleve őt vagy Laporte-t kellett volna hozni.
Alonso nem egy rossz játèkos, de a mi stílusunkhoz nagyon lassú bhv ès kh-kènt is.
Az a pikáns ezekben, hogy egyik döntés hozza a másikat gyakorlatilag 2016-17 óta, amik meghatározták, hogy sportszakmailag milyen pályára kerültünk.
Az teszi ezt méginkább teljessé, hogy nyilván nem egyszemélyes döntéshozatalok voltak ezek.
Kezdhetjük onnan, hogy BL győztesként tele voltunk pénzzel, tehát minden adott volt a tudatos változtatások bevezetéséhez, de nem tudtunk ezzel élni. A kerek egész történetünket rakosgattuk össze magunknak egy-egy egyedi történettel.
Lenglet lett a befutó, holott Laporte pl Valverde tanítvány volt....
Rodri itt volt a ligában a szemünk előtt....
Torrest egy Pep gondolkozás nélkül elengedett....
Alonso leigazolása a Busi-Robi vonalhoz "zökkenőmentesen" csatlakozik....
Az egyéb viágmegváltó igazolásainkról már ne is beszéljünk, de hátha ezzel a "kezdő" védősorral szélirányba fordítjuk a vitorlát.
Szezononként egy-egy sor rendbetétele (védelem, középpálya, támadó) még nem is lenne hosszú idő.... :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.14. 15:48:42

Igen, Trincaonál nagyon látszott a tehetség, csak iszonyúan megszeppent, mikor idekerült. Én is sajnáltam, mikor kikerült a képből, legrosszabb esetben is jó pénzt lehetett volna csinálni belőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.14. 15:42:37

Közben kifizette Trincao 7m opcióját a Sporting és árulja 25-30m közötti összegért, mert a srác elég komoly formába lendült.
Szép munka ismét. Tavaly itt kellett volna tartani és adni neki egy esélyt Xavival.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.14. 15:28:51

Az aláírási pènz nem számít bele az FFP-be, pènz lenne igazolni, ha hagynák. Ezzel van szerintem a legnagyobb problèmánk, Gavi, Pedri, Balde, Fati, nagyon ügyes, tehetsèges focisták, de nem bírnak minden fronton játszani 50 meccset egy szezonban ilyen eredmènykènyszer alatt. Azt pedig már sokszor megtapasztalhattuk, hogy a B opciós igazolásainkkal (Gomes, Aleix Vidal, Firpo, stb.) semmivel sem vagyunk előrèbb. Ezèrt kellene behúzni több ingyen igazolást. Maximum nyerünk rajtuk pár milliót (Kessie), mèg ha csak 1-3 èvre èrkeznek is tehermentesíteni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.14. 15:11:15

Messa írta:
2023.04.14. 14:44:38
Chino írta:
2023.04.14. 14:11:03
Inigo nagyon sokáig, ha nem is szűk elit, de kiváló belső védőnek számított, az utóbbi 2-3 évben ment valami nála félre. Gondolom amiatt kellene ennyire Xavinak, mert jobb lábas. Bár én egyszerűbbnek látnám a képletet, ha Destet visszahoznánk és vele kezdenénk operálni (bár ezt Xavi nem fogja) vagy hozni egy igazi jh-t, amit szerencsére nyár óta keresünk.
Inigo abszolút balos, jobbot max fogmosásra használja :mrgreen:
Ige, persze, elírás történt. Le is nyilatkozta többször Xavi, hogy ő középen egy bal és jobblábas védőt képzel el. Amikor Araujól beszélt is kihangsúlyozta, hogy a világ egyik legjobb jobb oldali belső védője, ez így kicsit fura. Gondolom ezért is kellett neki pont MA. A Chelsea-ben max. három védős felállásban játszott olykor "középen", azon kívül mindig bh-ként, ahogy a válogatottban is. Ezért is lehetett már szó tavaly is Inigo-ról. Jelenleg olyan ballábas kh-t nem is tudnék mondani, aki legalább az ő szintjén van és elérhető/korrekt áron elhozható.
Mondjuk minden edzőnek vannak berögződései.

A Grimaldos dolgot nem igazán értem. Az, hogy saját nevelés inkább negatívum, gondolom vannak akik emlékeznek, hogyan távozott tőlünk. Még, ha Alba megy is, nem hiszem, hogy eljönne padozni egy 18 éves kölyök mögé, ha kezdő lenne, az pedig még rosszabb lenne ránk nézve. Egy elég jó csapat betonbiztos alapembere legjobb korban, és a fizetése sem 2 fillér lenne. Amellett azt a szempontot is figyelembe kellene venni, hogy hiába jönnek lejárt szerződéssel játékosok, komoly aláírási pénzt kell nekik fizetni, úgyhogy csak azért elhozni mert ingyen van, aztán talán lesz belőle, nem veszíthetünk nem a legokosabb dolog.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.14. 15:09:17

Messa írta:
2023.04.14. 14:44:38
Chino írta:
2023.04.14. 14:11:03
Nekem City játékos biztos nem kéne.
Onnan az jön el ingyen, akit "értsd jól" leselejteznek. Gündogan előtt Aguero, Fernandinho, David Silva, Bravo, Kompany stb. 32-33 évesen mindenkitől megszabadulnak, majd megy pár nap-hét sajnálkozás hogy ilyen meg olyan jó, de valójában már a kanyarban jön az utódja. Ezért vannak ott a BL-ben ahol, mi meg ezért is nem.

Inigo meg továbbra is azt gondolom, hogy a full középszer. 32 éves, 19szeres válogatott, BL meccset sose látott, még a Bilbao szintjén sem kiemelkedő játékos. Ehhez képest EG is 19szeres válogatott, 22 éves játszott 20-30 BL meccset, nyomta PL-ben, és legfőképp még statok is azt mutatják, hogy a két játékos kb ugyanolyan minőségben játszik.
Tévedhetek, de nem sok minden utal arra, hogy jobb, ha egy Inigo a 4. számú kh, mint ha EG, aki lehet mellette a 3. számú vkp is.
Hozzáteszem EG sem egy főnyeremény, csak be kell látnom, hogy őrá futja.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.14. 14:44:38

Chino írta:
2023.04.14. 14:11:03
Inigo nagyon sokáig, ha nem is szűk elit, de kiváló belső védőnek számított, az utóbbi 2-3 évben ment valami nála félre. Gondolom amiatt kellene ennyire Xavinak, mert jobb lábas. Bár én egyszerűbbnek látnám a képletet, ha Destet visszahoznánk és vele kezdenénk operálni (bár ezt Xavi nem fogja) vagy hozni egy igazi jh-t, amit szerencsére nyár óta keresünk.
Inigo abszolút balos, jobbot max fogmosásra használja :mrgreen:
Troym írta:
2023.04.14. 12:42:29
Gündogan nekem talány mennyire válna be, Inigo nem az, ő benne én nem sokat látok, 32 éves és világ életében a sokak által hullagyengének minősített spanyol liga középcsapataiban játszott, elenyésző nemzetközi tapasztalata van (BL semmi) szerintem inkább EG akkor már. A fickó olyan lesz, mint amikor 15 éve talán hoztuk Bilbaoból szintén ingyen a 30 feletti Ezquerrot és játszott 3 év alatt 9 meccset.
Gündogannal szerintem a sérülékenysége és a kora lehet a baj, mire ideér közel 33 éves lesz már sajnos. Minőségben viszont szerintem top, én nem láttam a Bayern ellen sem lassúnak egyáltalán, a City kapitányáról beszélünk. Ha azt nézzük, hogy jelenleg Kessiével próbáljuk betöltetni azt a szerepkört, amit jövőre Gündogannal akarunk, akkor kétségtelenül előrelépünk minőségben, ez nem is kérdés. És nem akarom leszólni ezzel Kessiét, de neki teljesen más erényei vannak mint ami ide szükségeltetik. Viszont ez valóban pont az a szisztéma amit Andris vázolt fel egyik nap, miszerint ez az igazolás (és Inigo is) arra jó, hogy a pillanatnyi esélyeinken valamit javítson, de nem hosszútávú igazolás egyik sem, Gündogan 1, max 2 szezon. Ingyen persze szerintem ez rendben van, főleg hogy állítólag még a Citys fizetését is hajlandó csökkenteni, ami elvileg jelenleg 7-8 millió körül van. Ez nálunk simán átlag alatti gázsinak mondható.

Inigoról én jó véleménnyel vagyok, mind EG-nél mind Alonsonál (ha kh-t játszik) egy lépcsővel feljebb van, sokkal nyugodtabb lennék, ha egy sérülés esetén Inigo kerülne a védelembe, mint az említett kettős bármelyike. Gondolom a fizetése szintén nem lesz egetverő. Egy kemény, tökös játékos, rotációba abszolút passzolni fog.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése