Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.04. 23:04:41

BarcasKrisz írta:Nem értek a focihoz, de vannak kérdéseim:

Miért nem tudtuk Fabregas-t megtartani?
Ha nem tudtuk megtartani őt, miért nem igazoltunk mást, játékszervezéshez értő középpályást helyette?
Miért nem hoztunk normális jobbhátvédet, aki fiatalabb is Alves-nél és már rutinja is van?
1.Mert több éven át nem úgy játszattuk ahogy kéne, és ebből elege lett - szerintem teljesen jogosan, de ez itt vitatott.. :D Ja igen, meg "tavaszra kipukkadt".
2.Igazoltunk, Rakiticnek hívják, csak nem tud bánni vele Lucho. Nézd meg a válogatottban, kb 3-szor ilyen jól játszik ott. Persze nem egy Fabregas, de jó formában a mostani középpályára erősítés lenne.
3.Mert Suárezre költötte a vezetőség az összes pénzt, és utána csak vészmegoldásokra tellett.

Remélem kielégítő válaszok voltak. :mrgreen:
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2015.01.04. 22:58:16

Nem értek a focihoz, de vannak kérdéseim:

Miért nem tudtuk Fabregas-t megtartani?
Ha nem tudtuk megtartani őt, miért nem igazoltunk mást, játékszervezéshez értő középpályást helyette?
Miért nem hoztunk normális jobbhátvédet, aki fiatalabb is Alves-nél és már rutinja is van?
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.03. 14:05:42

palesz77 írta:
danianevem írta:2017-ig van szerződése a Dortmundnál. Nyáron a kivásárlási opció lép érvénybe, ami vagy 25 vagy 35 millió euró.
Bakker, tényleg. #-o

Amúgy meg nem tudom mi a probléma, konkrétan 10 emberrel bővülhet a keretünk jövőre.. :mrgreen:
Kár, hogy ebből csak maximum a fele szint. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.03. 13:13:43

danianevem írta:2017-ig van szerződése a Dortmundnál. Nyáron a kivásárlási opció lép érvénybe, ami vagy 25 vagy 35 millió euró.
Bakker, tényleg. #-o

Amúgy meg nem tudom mi a probléma, konkrétan 10 emberrel bővülhet a keretünk jövőre.. :mrgreen:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.03. 12:06:52

palesz77 írta:Reus nyártól szabadúszó lesz.. :lol:
2017-ig van szerződése a Dortmundnál. Nyáron a kivásárlási opció lép érvénybe, ami vagy 25 vagy 35 millió euró. Szerintem Bayernben fog ő kikötni, megy Götze után, Ribéry helyére.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.03. 12:00:08

visca el barca írta:és azok közül ki jelentene nekünk erősítést? bár pires 41 évesen még lehet tudna mutatni egy-két dolgot.. :D
Reus nyártól szabadúszó lesz.. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.03. 10:32:32

Klaczy írta:szabadúszókat szerződtetni.
és azok közül ki jelentene nekünk erősítést? bár pires 41 évesen még lehet tudna mutatni egy-két dolgot.. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.01.03. 09:37:03

Érdekes ez az igazolási tilalom dolog. A Barca így is több sebből vérzik, semmi szükség nem volt rá. Nem valószínű, hogy máshol teljesen rendben mennek pont ezek a dolgok, ami miatt a büntetés van.
Vagy ha igazolni nem lehet, legalább kölcsönvenni lehessen játékosokat, vagy szabadúszókat szerződtetni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.02. 21:00:06

Samper írta:Nem tudok túl lenni azon az ellentmondáson, hogy palánták szabálytalan igazolása miatt kapta a felnőtt csapat a tilalmat. És akkor sehol senki, aki ezt megvitatná és döntene a további prioritásokról. Ha az utánpótlás - nevelés a fontos, akkor lássuk, mit segít az utánpótlás a transferban idején. Ha meg az első csapat a fontos, akkor a La Masiat kell átszervezni a személyi állományt és a költségeket a lehetőségekhez és a várható szükségekhez szabva.

Nincs ebbe semmilyen ellentmondás. A Klubb szerves része az utánpótlás a klub szerves része így minden amit tesznek a La Masian kihat a nagycsapatra is. Nincs ebben semmi ellentmondás. Vegyünk egy példát. Ex has hülyeség lesz amit mondok de kb. ezért vannak a szabályok. Van egy Ucsanla Mucsanla nevű játékos aki láthatóan marha nagy tehetség de nem lehetne leigazolni, mert az ország se az UFA se a FIFA szabályainak nem felel meg Ugara Bugara ahol született, ráadásul a szülei sem ismertek, törvényes gyámja nincs. Jó közvetlenül nem lehet leigazolni de van egy lehetőség megvesszük az ifibe aztán két három évig itt fogjuk játszatni addig kap letelepedési engedélyt és majd ha tényleg bevállik elvasaljuk neki az Uniós állampolgárságot is. Na ezt nem lehet. Ezzel előnybe kerülnénk ha lehetne. Mert egy játéksomegfigyelőnk észre vette és hozunk egy döntést a gyerek illetve a gyerek törvényes gyánja helyett. De a szabályok szerint a gyerek ha kiskorú akkor a szülőkkel együtt kell idehozni letelepíteni és közös döntést hozni a sorsáról. Az ilyen és ehhez hasonló esetek kiküszöbölésére vannak a szabályok. Az ifiben lehetne a legjobban sumákolni ilyen igazolásokkal. És most csak egy hülyeség volt amit mondtam, hidd el ezeknek sokkal kiforrottabb taktikái vannak. Ezért kell egy klubot beüntetni nem csak egy akadémiát. Pl. Magyarországon NB 3-as szinten is nem egy ifistát tudok aki hamis igazolással jászik ilyen olyan okból. Akkor gondolj bele ahol milliók a tét eurómilliók mi történhet. És sajna akárhogy nézzük ez összefügg a nagycsapattal. És ami legjobban fáj egy csapatnak, az az átigazolás. Ezért ütöttek ott. (Még mindig jobb mintha úgy járunk mint a Juve.)
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.02. 13:27:12

mess2009 írta: Az egyik oldalról ez OK. azon nem gondolkodtatok még el, hogy ebben a szituban bojkottálni kellene a klubnak minden FIFA rendezvényt?! (mérlrgelve persze újabb retorziók lehetőségét!!) amúgy ezt a" bágyatag" majd fellebbezünk magatartást is keveslem, sokkal hatásosabb (média) felhajtás kellene mondjuk pl.: a méltánytalanul eltúlzott mérték ellen, ha már magát a szabályszegést nem tudják elkenni...!
Na, de mégis milyen FIFA rendezvényt tudnánk bojkottálni? Max a klub VB-tm, amihez minima BL-t kellene nyerni. Az öszes többi az UEFA égisze alatt fut. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.01.02. 13:09:40

Én nem voltam optimista a CAS döntés előtt sem. Gondoltam, hogy marad az eltiltás! Igazából ez főként a középpályánk miatt baj, de legalább jövőre kiderül mit tudnak a "kicsik". Alves a hírek szerint megy, míg Montoya marad. Nem vagyok Montoyától elájulva, de inkább ő játszon, és kiderül mit is tud valójában. LE meg kénytelen lesz a kerethez igazítani a folyton változó taktikáját, mert igazolni nem tud. És ez nem biztos, hogy rossz...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.02. 11:45:27

mess2009 írta:az egyik oldalról ez OK. azon nem gondolkodtatok még el, hogy ebben a szituban bojkottálni kellene a klubnak minden FIFA rendezvényt?! (mérlrgelve persze újabb retorziók lehetőségét!!) amúgy ezt a" bágyatag" majd fellebbezünk magatartást is keveslem, sokkal hatásosabb (média) felhajtás kellene mondjuk pl.: a méltánytalanul eltúlzott mérték ellen, ha már magát a szabályszegést nem tudják elkenni...!
Bojkottáljon a klub FIFA eseményeket, meg még mi pereljünk? Azért, mert szabálysértést követtünk el, és közel 1 év alatt sem tudtuk tisztázni a dolgot? :lol: Még így is örülhetünk, hogy idén nyáron - bocsi, tavaly :mrgreen: - tudtunk igazolni, elméletileg arra az átigazolási szezonra vonatkozott volna a büntetés, csak elértük valahogy, hogy csúsztassák..
visca el barca írta:én már azt várom h a kis kim dzsog hin hun bim bam szülei mikor perelik be klubot mondván h tönkretették a gyerek karrierjét.
Na eddig ebbe bele se gondoltam, de ez már tényleg adná magát..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.02. 11:43:23

Nem tudok túl lenni azon az ellentmondáson, hogy palánták szabálytalan igazolása miatt kapta a felnőtt csapat a tilalmat. És akkor sehol senki, aki ezt megvitatná és döntene a további prioritásokról. Ha az utánpótlás - nevelés a fontos, akkor lássuk, mit segít az utánpótlás a transferban idején. Ha meg az első csapat a fontos, akkor a La Masiat kell átszervezni a személyi állományt és a költségeket a lehetőségekhez és a várható szükségekhez szabva.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.02. 11:00:27

mess2009 írta:
Samper írta:
visca el barca írta:én már azt várom h a kis kim dzsog hin hun bim bam szülei mikor perelik be klubot mondván h tönkretették a gyerek karrierjét.
Én meg azt várom, hogy valakit a Barcaban kirúgjanak. Adódna Zubi és Eusebio, de akár a szertáros is lehet, hogy valami életjel mutatkozzék. Így marad, hogy bent minden nagyon szép, minden nagyon jó, csak a csúnyák kint mindig bántanak.
az egyik oldalról ez OK. azon nem gondolkodtatok még el, hogy ebben a szituban bojkottálni kellene a klubnak minden FIFA rendezvényt?! (mérlrgelve persze újabb retorziók lehetőségét!!) amúgy ezt a" bágyatag" majd fellebbezünk magatartást is keveslem, sokkal hatásosabb (média) felhajtás kellene mondjuk pl.: a méltánytalanul eltúlzott mérték ellen, ha már magát a szabályszegést nem tudják elkenni...!

Na még az hiányzik ide, hogy milliós kártérítéseket kelljen kipengetni a gyerekeknek. =D> (Sajna ahogy visca mondta nem lepne meg.)

Az meg hogy itt valakit kirúgnak az nonszensz. Senkit nem fognak elzavarni hacsak nincs puccs. Holott, minimális elvárás az átigazolásokért felelős szakmai vezetés lapátra tétele lenne. Arról nem is bveszélve, hogy a vezetőségnek illene igazából kompletten pakolni és menni egy ilyen után. Már a Neymar baléba is az egész bagázsnak bukni kellett volna. Ezek után meg végképp.

A Harmadik dologra pedig annyit mondanék az ötlet, hogy bojkottálunk nem lenne önmagában rossz. De ki járna vele jól? Meghatna valakit? Nagy klubb vagyunk nagy történelemmel és az utóbbi 10 év legmaghatározóbb klubcsapata Eurpában. Mégis úgy idevágták a büntetést mint Karcsika a legóemberkét a falhoz. Újabb büntetést kapnánk és senkit nem hatna meg, hogy a csapat hatalmas bevételektől esik el és óriási bírtságokat kapunk. Rövid úton teljesen középszerű spanyol csapattá züllesztenénk vele magukat és aztán besette az eső. Nem szabad. Főleg, hogy a média sem bizos hogy mellénk állna mert elég megosztott a kérdésben.

Nem kell ide már sem újabb fellebbezés, se újabb médiafelhajtás ezt most már el kell fogadni elsunnyogni és megenni amit főztünk és nem jobban égetni a címert a jelenleginél. Mindenkinek ez lenne a legjobb. Ez már így veszett együk meg amit főztünk és elmélkedjünk, hogy lehetne a fiatalokból egy hatékonyabb csapatod idetenni. Ez mind szurkolóra, mind edzős tábra, mind vezetőségre egy jó tanács lenne szerintem. Ezt már ne firtassuk. Le kell vonni a vezetőségre vonatkozó megfelelő konzekvenciát a következő választások idejére.

(Megjegyzem az én legnagyobb félelmem az, hogy ha nem fogunk tudni igazolni pedig Xavi és Alves helyére nagyon kéne és zárunk egy újabb kupanélküli évett akkor lesz játékosunk akiben megvan az ambició és azt fogja mondani: "Gyerekek így neki vágni még egy évnek? Tavaly se voltunk jók? Én nem akarok még egy eredménytelen szezont a karrierembe nem azért vagyok itt. " De ne legyen igazam! )
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.02. 10:36:43

mess2009 írta: amúgy ezt a" bágyatag" majd fellebbezünk magatartást is keveslem, sokkal hatásosabb (média) felhajtás kellene mondjuk pl.: a méltánytalanul eltúlzott mérték ellen, ha már magát a szabályszegést nem tudják elkenni...!
A jog nem ismer olyan fogalmat, hogy fellebbezés méltánytalanul eltúlzott büntetés miatt!
Legyen szó büntető, polgári stb. dologról. Amennyiben egy paragrafus egyértelműen kijelenti, hogy a szankció tól-ig adott jogsértésben, ebbe belefér a büntetés mértéke, akkor az támadhatatlan. Ha efelett volna a büntetés, akkor azt törvénytelennek hívnák, ilyet soha, sehol, semmilyen jogi fórumon nem hoznak.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.01.02. 08:27:28

Samper írta:
visca el barca írta:én már azt várom h a kis kim dzsog hin hun bim bam szülei mikor perelik be klubot mondván h tönkretették a gyerek karrierjét.
Én meg azt várom, hogy valakit a Barcaban kirúgjanak. Adódna Zubi és Eusebio, de akár a szertáros is lehet, hogy valami életjel mutatkozzék. Így marad, hogy bent minden nagyon szép, minden nagyon jó, csak a csúnyák kint mindig bántanak.
az egyik oldalról ez OK. azon nem gondolkodtatok még el, hogy ebben a szituban bojkottálni kellene a klubnak minden FIFA rendezvényt?! (mérlrgelve persze újabb retorziók lehetőségét!!) amúgy ezt a" bágyatag" majd fellebbezünk magatartást is keveslem, sokkal hatásosabb (média) felhajtás kellene mondjuk pl.: a méltánytalanul eltúlzott mérték ellen, ha már magát a szabályszegést nem tudják elkenni...!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.02. 04:57:58

visca el barca írta:én már azt várom h a kis kim dzsog hin hun bim bam szülei mikor perelik be klubot mondván h tönkretették a gyerek karrierjét.
Én meg azt várom, hogy valakit a Barcaban kirúgjanak. Adódna Zubi és Eusebio, de akár a szertáros is lehet, hogy valami életjel mutatkozzék. Így marad, hogy bent minden nagyon szép, minden nagyon jó, csak a csúnyák kint mindig bántanak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.01. 18:54:55

én már azt várom h a kis kim dzsog hin hun bim bam szülei mikor perelik be klubot mondván h tönkretették a gyerek karrierjét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.01. 17:55:33

Megmondom okés nem igazolhatunk jó zárjuk le ezt a dolgot.Már várható volt hogy egyszer vélünk fognak példát statuálni.De az hogy a játékosokat is eltiltották az már mindennek a teteje.Ez a játékosbarát politika?
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.01. 16:58:24

hank1ee írta:GT, ők most csak a klubnál nem játszhatnak a meghatározott dátumokig, vagy úgy egyáltalán?
Tudtommal csak a Barçában nem játszhatnak, tétmeccseken. Barátságos mérkőzéseken szerepelhetnek, de évi legfeljebb 9-10 ilyen összecsapásért nyilván nem fognak itt maradni, főleg azok nem, akiknek hosszú éveket kellene kihúzniuk így...

Biztos ők is nagyon örülnek most annak, hogy "a FIFA mindent a fiatal játékosok érdekében tesz, és az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszik".

Szegény Takét sajnálom a legjobban, bár elvileg Japán elég komoly pénzeket fektet a futballba, egyre fejlődnek az akadémiák, országos szintű ifibajnokságokat rendeznek, és még sorolhatnám, szóval jó dolga lesz a srácnak, ha marad a hazájában. Mondjuk annak örülnék, ha kötnénk vele egy olyan szerződést (vagy ha ilyet nem lehet, akkor csak szóbeli megállapodást), hogy amint betölti a 18-at, újra csatlakozik a Barçához, akár "csak" a Juvenil A-hoz, akár már a Barça B-hez.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.01. 16:40:28

A mundo cikkében is hasonlóan fogalmaznak. Akinek van EU-s országbeli állampolgársága az már pályára léphet, meg Adekanye a PSV-ben majd jászhat 16 évesen. A többinél viszont a nem európai állampolgárság tűnik a kritériumnak...

Google Translate-tel olvasom, szóval elképzelhető, hogy pontatlan...
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.01. 16:29:09

Szerintem rossz a megfogalmazás. Biztos vagyok benne, hogy más klubok azért mutatnak érdeklődést, esetleg azért van esély egy játékos távozására, mert máshol játszhatna.
Ha rosszul gondolom akkor bocs - persze ha a játékosokat tiltotta el a FIFA az a világ legnagyobb gennyládasága, ennek kéne a címlapokra kerülni, nem a transferban dolognak -.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.01. 16:21:31

A játékosokat miért tiltották el? Bírságolják meg a szülőket, menedzsereket, a klubot, nem a 13-16 éves focistajelölteken kellene elverni a port...
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.01. 16:03:53

Gareth Tello írta:2) Lee Seung Woo. Can't play until he's 18 in 2016. Will most likely stay. Other clubs definitely interested. We can't afford to lose him.
Nagy veszteség lenne, ő az egyik legígéretesebb fiatal játékosa a klubnak. Remélem, hogy marad, később meghatározó játékos lehet.
Aki nem tudná ki ő: https://www.youtube.com/watch?v=bxDrpjmQ5b0
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.01. 16:02:47

GT, ők most csak a klubnál nem játszhatnak a meghatározott dátumokig, vagy úgy egyáltalán?
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése