Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.01.29. 22:13:03

soadroli írta:
2023.01.29. 22:03:38
Atletico Madrid are interested in signing Ferran Torres & FC Barcelona want João Felix, thus a player-swap can be considered. @sport
Mehet a csere egy az egybe 😂

De ez azért túl szép hogy igaz legyen :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.01.29. 22:03:38

Atletico Madrid are interested in signing Ferran Torres & FC Barcelona want João Felix, thus a player-swap can be considered. @sport
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.01.29. 21:49:23

Cseri írta:
2023.01.29. 16:59:36
Nagyon kellene egy olyan játékos, akitől várható, hogy bevarrja a szabadokat, Messi óta nem lőttünk gólt szabadból.
Először kellene valaki, aki kiharcolja őket, mert Messi óta még csak nincs is sok szabadrúgásunk veszélyes helyről... :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.29. 20:41:21

A sporting vinné Bellerint kb mindenhol megjelent, ingyen is odaadnám, ennek semmi értelme, hogy fél év alatt játszik 62 percet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.01.29. 18:03:22

mvik írta:
2023.01.29. 17:12:33
Na sajnos ez a pénzes hülye Chelsea elvitte a Gusto gyereket is, pedig reméltem hogy a Barca is végre felfedezi, hogy milyen ügyes jobbhátvéd, aki nem egy PSG elleni meccsen képes volt felvenni a versenyt és szabályos körülmények között megverni az Mbappé-Neymar kettős akkor az nem kis dolog. Nem is értem hogy miért nem próbálták soha megszerezni, pedig szerintem jelenleg ő az egyik legtehetségesebb fiatal jobbhátvéd a világon és ahhoz képest nem fizettek érte olyan sokat (26 millió font). Simán meg lehetett volna boltolni a gyereket.
Volt cikk róla nyáron, nem is kevés, aztán szépen kihult a dolog. Gondolom mert elfogyott a pénzünk. A Chelsea jelenleg azt vesz meg akit akar és akkora fizetést ad amekkorát akar. Anyagi szempontból a La Liga nem tud versenyezni a PL-el. Ide csak az fog igazolni aki ide akar, nem pedig akit mi akarunk.
Elvileg nyáron jön kölcsönbe a 19 éves brazil srác a B-be Deco közbenjárásával, viszont ez a gondot semmilyen téren nem oldja meg. Lehetséges, hogy érdemes lenne inkább kikukazni James-t onnan, de ő is pénzbe fájna, plusz sokat sérült.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2023.01.29. 17:12:33

Na sajnos ez a pénzes hülye Chelsea elvitte a Gusto gyereket is, pedig reméltem hogy a Barca is végre felfedezi, hogy milyen ügyes jobbhátvéd, aki nem egy PSG elleni meccsen képes volt felvenni a versenyt és szabályos körülmények között megverni az Mbappé-Neymar kettős akkor az nem kis dolog. Nem is értem hogy miért nem próbálták soha megszerezni, pedig szerintem jelenleg ő az egyik legtehetségesebb fiatal jobbhátvéd a világon és ahhoz képest nem fizettek érte olyan sokat (26 millió font). Simán meg lehetett volna boltolni a gyereket.
mvik
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.29. 16:59:36

Fernando írta:
2023.01.29. 15:50:45
Azt gondolom idén nyáron Alemanyéknak lesz dolga, ha európai szinten is meghatározó és versenyképes csapatot szeretnénk jövőre. Alapvető probléma, hogy nagyon kevés olyan játékosunk van, aki meccseket képes eldönteni (ahogy mostanában a divatos kifejezés: "meg tudja teremteni a különbséget"). Lewa és Dembele. Kifujt, ennyi.


Szumma:
Távozók nálam:
Bellerin, Alba és talán SR hátulról, Busquets és talán Torre középről. Elölről viszont sem Torreshez, sem Fatihoz nem ragaszkodnék. Raphinhat kifejtettem. Érkezőket nem írok ötleteim lennének, de nem fogok FM-ezni.
A kölcsönöket leszámítva nagyjából egyetértek, onnan nem sokan jönnek vissza, úgy hogy érdemben is előrébb legyünk velük. Általában a fogadó klubban sem játszanak, plusz kiesnek a mi alapjátékunkból.

Nyáron sem lesz pénzlóvéra, így marad a lejáró szerződésű játékosok hajtása. Nem tudom mennyi köztük a jobb bekk, de az kellene, meg kilences is. Én az eladási oldalra tenném Kessiét is, neki talán van piaci értéke, nálunk meg csak kódorog. Zubi megy az Arsenalba, tőle nem kell tartani. :) Nagyon kellene egy olyan játékos, akitől várható, hogy bevarrja a szabadokat, Messi óta nem lőttünk gólt szabadból.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.01.29. 15:50:45

Azt gondolom idén nyáron Alemanyéknak lesz dolga, ha európai szinten is meghatározó és versenyképes csapatot szeretnénk jövőre. Alapvető probléma, hogy nagyon kevés olyan játékosunk van, aki meccseket képes eldönteni (ahogy mostanában a divatos kifejezés: "meg tudja teremteni a különbséget"). Lewa és Dembele. Kifujt, ennyi.

Szerintem hátul az elmúlt 15 évben nem álltunk ennyire jól középső vedőből, ha a minőséget és a mennyiséget tartjuk prioritásnak (márpedig mi mást?). Az Araujo, Koundé, Christensen, Garcia négyes hosszútávon is tökéletesen hangzik megfelelő rotacioban. Szidják sokan Garciat, de 22 éves. Való igaz, hogy a helyezkedése és a pozíciós játéka csiszolásra szorul, de ez mind tanulható, a kepessegeihez nekem nem fér kétség. Inkább ő legyen a 4. számú KH, mint egy sokmillioert idehozott 30+-os bárki. Kopogtat az ajtón Chadi Rijad, de azt gondolom egyelőre célszerűbb lenne kölcsönbe adni a fejlődés jegyében.
Ami egy fokkal érdekesebb poszt lesz nyáron az a szélsővédő poszt. Balra sokan vagyunk. Baldéval egyértelműen komolyan számol Xavi, ami egy hatalmas plusz pont neki, viszont így, hogy Alonso hosszabbított azt gondolom Alba távozni fog, és ez teljesen érthető, talán időszerű is. Jobboldalon viszont teljes a káosz. Láthatóan nem számolunk Bellerinnel. Valószínűleg ennek meg van az oka amit mi nem latunk kívülről. Nálam ő biztos távozó. Mellette van egy Roberto, aki szintén mintha parkolópályán lenne. Nem ragaszkodnék egyikükhöz sem ezen a poszton, az pedig, hogy hol az uruguayi hol pedig Kounde játszik a jobboson az hosszútávon és főleg elit szinten nem életszerű. Ide mindenképpen kell két ember is. Elég egyértelmű, hogy Xavi mégannyira sem bízik a La Masiaban (vagy abszolút nincs kit felhozni), mint Koeman így mindenképpen igazolnunk kell mindkét játékost. Nem vagyok tisztában a nyárra tervezett költségvetésünkkel, de ide nem sajnálnám a pénzt mondjuk egy Joao Cancelora, aki a hírek szerint szívesen tavozna a Citytől.

A kozeppalya szintén érdekes téma, talán kicsit más szemszögből. Nekem abszolút nem áll össze, hogy itt mik az elképzelések. Szűrőként van egy Busquets-ünk, aki vagy marad vagy megy, két csapágyasra járatott csikónk, egy a véletlenül sem a posztján játszó De Jong, egy azt sem tudom mit csinál a pályán, ha épp játszik Kessié, és egy óriási tehetségnek kikialtott, de semennyire nem jatszatott Torre. Teljes káosz. Az elefántcsontparti felett nem törnék pálcát. Nagyon gyengén indult, nagyon keveset játszott, de nála azt érzem, hogy jóval több van benne ennél. Nem tudom mik az instrukciók amiket becserelese előtt kap, de hol 9-esben kóvályog fent, hol balhatvedként setalgat. Azt gondolom, hogy Busquets ideje sajnos lejárt. Tovabbmegyek, az ő posztjának ideje is lejárt. Könyörgöm ne keresgéljünk egy klónt, hanem használjuk ki azt a játékost, akik hatalmas pluszt tudna adni ezen a poszton, teljesen más stílusban (De Jong). Viszont, ha a spanyol megy kell valaki helyette. Nico elvileg jön vissza. Vegyesek az érzéseim vele szemben. Jól kezdett (szerintem jobban is, mint Gavi) amikor felkerült, majd elszürkült, keveset játszott. Elment a Valenciába, dettó ugyanez a helyzet. Szerintem azzal, hogy elment és nem megharcolt a helyéért, amire minden esélye meglett volna, nálam ő nem opció. Felmerultek ingyen igazolható nevek, de szerintem egyik sem idevaló. Kanté? Nagyon sokan sérült, 3 éve megvesztem volna ha idekerül, mostmar nem vagyok benne biztos. Jorginho? Kamada? Nem szint egyik sem. Zubimendi? Láttam pár Sociedad meccset idén. Lehet vak vagyok, de nem látok benne semmi pluszt. Torre pedig vagy ennyire nem győzi meg Xavit a képességeivel vagy a hozzaallasaval van baj, ezt senki sem tudja csak aki ott van, de ha nem számítunk rá adjuk kölcsön, ha meg igen akkor jatszassuk.
A középpályára mindenképpen kellene legalább két ember, ha Busquets távozik, mert világos hogy itt sem számít Robertora Xavi túlzottan.

Elől viszont van baj. Nem kicsi. Dembele egyértelműen jobban játszik a jobboldalt, Raphinha se a jobban se a balon (rá még visszatérek), Torres teljesen szürke, hiába helyezkedik jól, ezzel csak annyit érünk el, hogy többször rúgja ki a stadionbol a labdát, csúnya mellefogas, Fati legjobb tulajdonsagai teljesen eltűntek a terdserulese óta, emiatt teljesen frusztrált és görcsös, középen szerintem a sérülése előtt sem volt jó. Hatalmas kár érte fantasztikus játékos lehetett volna belőle, de a lendület, az alazatossag, az egy az egybenezések teljesen kihaltak a játékából. Nem leszek népszerű ezzel, de én amíg pénzt látunk belőle eladnám, Olaszországban mondjuk egy Milannal ő lehetne az atyauristen (Főleg ha Leao megy), itt viszont csak egy Depay szint marad, kicsit több jatekperccel mint a holland akiben több támadás halt el, mint gólhelyzet idén Ter Stegenben. Lewa idén hatalmas pluszt ad, jövőre is. De utána? Vagy, ha megserul? Ha eltiltják? Nincs alternatívaja, a klubnak pedig jövője kozeptavon ezen a poszton. Mindenképpen hoznék egy fiatal VALÓDI 9-est. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült anno Julian Alvarez nekünk. Tökéletes megoldás lenne ebben a helyzetben. Tűri a padot, de ha játszik, azt kiválóan teszi. Ráadás előtte egy bizonyos Erling Haaland van. Kizart, hogy el tudnánk hozni. Csórók vagyunk.
Raphinhara visszatérve, jól lő távolról, a passzjateka kiváló, fontos labdákat oszt, fizikálisan rendben van, viszont lassú, gyenge a szélen, brazil létére gyötrelmes a megnyert párharc mutatója 1v1-ben. Miért nem jatszatjuk a középpályán? Minden skillje adott hozzá és egysem hogy a vonal mellett szerencsetlenkedjen.

Szumma:
Távozók nálam:
Bellerin, Alba és talán SR hátulról, Busquets és talán Torre középről. Elölről viszont sem Torreshez, sem Fatihoz nem ragaszkodnék. Raphinhat kifejtettem. Érkezőket nem írok ötleteim lennének, de nem fogok FM-ezni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.29. 08:25:00

Norton írta:
2023.01.29. 00:41:44
A katalán sport dobta fel a napokban Daichi Kamada (26) nevét, mint lejáró szerződésű játékos akit megpróbálhatunk a nyáron ingyen elhozni. Egész jó szezont fut a Frankfurtban 24 meccsen 12 gól 4 assist, mindezt középpályásként.
Nyilván egyelőre nem több egyszerű pletykánál, de őt esetleg el tudnám képzelni Kessié helyett jövőre a keretben.
Pár hete volt ő már téma a fórumon, talán Bence írt is róla bővebben.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.29. 00:41:44

A katalán sport dobta fel a napokban Daichi Kamada (26) nevét, mint lejáró szerződésű játékos akit megpróbálhatunk a nyáron ingyen elhozni. Egész jó szezont fut a Frankfurtban 24 meccsen 12 gól 4 assist, mindezt középpályásként.
Nyilván egyelőre nem több egyszerű pletykánál, de őt esetleg el tudnám képzelni Kessié helyett jövőre a keretben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.28. 21:57:32

LG írta:
2023.01.28. 21:47:05
davi10 írta:
2023.01.28. 20:48:09
Én nem értem ez a Grimaldo miért jön elő minden évben. A csávó 7 éve nem tudott előrébb lépni egy Benfica-ból, és bár nem követem, gyanítom, hogy Ő nem a sok utána kapkodó nagycsapat miatt nem hosszabbít.
A Benfica viszont nem rossz csapat, nem olyan rég kaptunk is tőlük nagy verést. Nekik sikerült az elmúlt évben az, ami nekünk nem, a 16-ba jutás a BL-ben. Vezetik a portugál bajnokságot. Szóval azért annyira nem tartom kis dolognak, ha valaki stabil kezdő ott, most a portugál foci elég erős.

Annyira nem követem egyébként őket, de whoscored szerint épp Grimaldo a legjobbjuk. Pedig a védők általában gyengébb osztályzatokat kapnak. Persze a statisztikák sokszor csalókák, de szerintem annyira akkor nem lehet rossz. Főleg, ha megnézzük, hogy évekig milyen gyenge alternatívái voltak Albának. Az ő szintjüket szerintem simán túlszárnyalja. Ha tényleg meg Jordi, simán hoznám.
Az egyetlen dolog ami mellette szól, hogy lejár a szerződése és lehet, hogy sokáig nem volt megfelelő helyettese Albának, de most itt van Balde aki fokozatosan átveheti vagy már át is veszi.
Távolról sem az a sürgető poszt. A jobbosra kellene ember és egy utód Businak, ezek jelenleg a hiányposztok és a vezetőség jelenleg ezen is dolgozik. Plusz le kéne már zárni a regisztrációját Gavinak és Baldénak, meg persze Araujo szerződését is véglegesíteni.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.01.28. 21:47:05

davi10 írta:
2023.01.28. 20:48:09
Én nem értem ez a Grimaldo miért jön elő minden évben. A csávó 7 éve nem tudott előrébb lépni egy Benfica-ból, és bár nem követem, gyanítom, hogy Ő nem a sok utána kapkodó nagycsapat miatt nem hosszabbít.
A Benfica viszont nem rossz csapat, nem olyan rég kaptunk is tőlük nagy verést. Nekik sikerült az elmúlt évben az, ami nekünk nem, a 16-ba jutás a BL-ben. Vezetik a portugál bajnokságot. Szóval azért annyira nem tartom kis dolognak, ha valaki stabil kezdő ott, most a portugál foci elég erős.

Annyira nem követem egyébként őket, de whoscored szerint épp Grimaldo a legjobbjuk. Pedig a védők általában gyengébb osztályzatokat kapnak. Persze a statisztikák sokszor csalókák, de szerintem annyira akkor nem lehet rossz. Főleg, ha megnézzük, hogy évekig milyen gyenge alternatívái voltak Albának. Az ő szintjüket szerintem simán túlszárnyalja. Ha tényleg meg Jordi, simán hoznám.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 20:48:09

Én nem értem ez a Grimaldo miért jön elő minden évben. A csávó 7 éve nem tudott előrébb lépni egy Benfica-ból, és bár nem követem, gyanítom, hogy Ő nem a sok utána kapkodó nagycsapat miatt nem hosszabbít.

A többivel nagyjából egyetértek, Raphinha szerintem kapni fog még egy évet, én Ferran-t adnám kölcsön. Ha másért nem, akkor azért, hogy drágábban tudjunk túladni rajta, mert a nyakamat rá, hogy egy kisebb csapatban nem bénázna ennyire látványosan.

Hátra jött a B-be valami brazil csodagyerek a jobbosra, talán Ő beválik, mert Bellerin eddig nulla, Dest-et meg hiába küldi vissza a Milan, Xavi-nak nem fog kelleni. Szóval a jobbosra is tuti kell majd valaki, ha jól emlékszem amúgy SR is csak 1 évre hosszabbított (?)

Viszont a többi kölcsönben lévő játékossal bizakodó vagyok, szerintem a Nico - Collado - Abde trióból legalább 1 meg fog ragadni a nagycsapatnál.

Középre elég sok lejáró szerződésű játékossal szóbahozták már a klubot, Gündogan, Kante, Jorginho, szerintem ingyen hozunk majd valakit, mert a De Jong + tinik felállás kicsit karcsú lehet.

Előre meg lehet jön majd a 48 éves Moukoko :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.01.28. 20:12:28

Nem akarok senki fölött pálcát törni, de:

A Fati/Ferran/Raphinha hármasból legalább az egyiket mindenképpen eladnám/kölcsönadnám a nyáron. Bár Fatitól úgysem fogunk megválni.
Busi szerintem távozik, Kessiétől el kell köszönni.
Bellerín és Alba is menni fog szerintem.

Kapusposzton és a középhátvédeket tekintve megvagyunk. Kellene viszont egy balhátvéd mindenképpen, de a másik oldalra sem ártana egy ember, ha nem SR-t vagy Koundét akarjuk ott nézni.

Grimaldo szerződése lejár nyáron. Őt hoznám Balde mellé.
Jobbhátvéd poszton nálam Joao Mário lenne a befutó, bár 25 millió körül lenne legalább. Másik lehetőség Foyth.

Középen marad három emberünk plusz Torre. Nico jöhetne vissza, illetve hoznám ide ingyen Gündogant, neki is lejár a szerződése. Vagy Rúben Neves, neki jövőre jár le.

Előre nem tudom, hogy kit kéne hozni. Szerintem Carrascót fogjuk kukázni, másra nem látok sok esélyt.

Ha esetleg valami csoda folytán lenne pénzünk nyáron, jöhetne Bernardo Silva. :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.23. 14:37:16

Chino írta:
2023.01.23. 14:29:12

Azt az Ajaxot széjjel is kapkodták. Mi hoztuk De Jongot, majd Dest-et. MU van de Beek-et, Juve De Ligtet, Dolberg ment Olaszországba, Chelsea Ziyecht
Bőven elég onnan Frenkie, a többi minimum véleményes mennyire volt jó azóta bárhol, plusz Frenkie vagy Dest 19-20 évesen jött, Ziyech már akkor 27 volt, most meg 30. Aki 27 évesen ott játszik, minimális eséllyel lesz jó top csapatban.


Ma Deco találkozott Alemanyval, egyik jelölt Wesley, 19 éves Flamengo jhv jönne kölcsön a B csapathoz, de ami nagyobbat szólna Vitor Roque, 17 éves csatár, akit remélem Deco megpróbál idehozni. Tetszik, hogy Deco, Masch, plusz néhány régi játékos próbál fillérekért tehetséges srácokat hozni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.23. 14:29:12

kmb írta:
2023.01.22. 17:07:50
Peter írta:
2023.01.22. 16:25:01

sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha ..... de abból az ajaxból Frenkie mellett frissítettem volna még....volt néhány ügyes gyerek akkor ott együtt és hoztam volna akkor velük Ten Hag-ot is....pénzünk is volt akkor még....
Egyszer ezt már eljátszottuk és nem igazán volt sikeres,sőtt szinte katasztrofális volt.Kilencvenes évek végén volt egy mini Ajax Barcelonában,edzőstől mindenestől itt volt az összes holland.Nem szívesen emlékszem vissza azokra az időkre.
Azt az Ajaxot széjjel is kapkodták. Mi hoztuk De Jongot, majd Dest-et. MU van de Beek-et, Juve De Ligtet, Dolberg ment Olaszországba, Chelsea Ziyecht
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.22. 18:20:11

Hát, ha a korát nem veszem, akkor a világ egyik legjobb kp-ja szerintem, de legalábbis nagyon-nagyon szűk elitben van, DM poszton tuti, hogy top5 évek óta.

A sérülésével nem vagyok képben, hogy mennyire komoly és meddig tart.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.22. 18:11:05

Megkérdezem, hogy Brozovic erősítés lenne? Most 2 naponta van valami cikk a sporton róla, de én elég kevés Inter meccset láttam végig mostanság. Nekem ő Pjanic 2.0 tűnik. Inkább tartanám meg Kessiet, fiatalabb és azt gondolom 2. szezonjában jobb lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.22. 17:11:41

kmb írta:
2023.01.22. 17:07:50
Egyszer ezt már eljátszottuk
ebben is van igazság, de amilyen úton folytattuk, az is lefelé vezetett....miközben meg sem próbáltunk változtatni
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2023.01.22. 17:07:50

Peter írta:
2023.01.22. 16:25:01
bence0330 írta:
2023.01.22. 07:48:54
A 2019-es tavaszából él (tengődik), teljesen veszélytelen a kapura
sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha ..... de abból az ajaxból Frenkie mellett frissítettem volna még....volt néhány ügyes gyerek akkor ott együtt és hoztam volna akkor velük Ten Hag-ot is....pénzünk is volt akkor még....
Egyszer ezt már eljátszottuk és nem igazán volt sikeres,sőtt szinte katasztrofális volt.Kilencvenes évek végén volt egy mini Ajax Barcelonában,edzőstől mindenestől itt volt az összes holland.Nem szívesen emlékszem vissza azokra az időkre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.22. 16:25:01

bence0330 írta:
2023.01.22. 07:48:54
A 2019-es tavaszából él (tengődik), teljesen veszélytelen a kapura
sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha ..... de abból az ajaxból Frenkie mellett frissítettem volna még....volt néhány ügyes gyerek akkor ott együtt és hoztam volna akkor velük Ten Hag-ot is....pénzünk is volt akkor még....
nekem kb ott és akkor fogyott el a szurkolói türelmem, hogy hova is tartunk valójában, mit akarunk a régiekkel stb stb....a folytatás már történelem.... :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.01.22. 17:09:00-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.22. 11:23:13

Peter írta:
2023.01.22. 05:07:48
MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.21. 19:07:25
Ellenben ha egy játékos azt nézi hogy Xavi idejött


Igen, a mi szemszögünkből kiindulva nekem is ez a véleményem. Mi bízunk benne, szeretnénk, hogy sikeres is legyen a projekt.

Az elérhető és fiatalabb játékosokra gondolok (20-25 év).

Nyilván - jelenleg - számunkra az az igazi nagybetűs igazolás, akiben látunk jövőt, azt gondoljuk, hogy hozzá tehet a projekthez és a játékos is hisz ebben, részese szeretne lenni, gyerekkori álma volt a Barca, tehát jön. Ideális felállás.

Egy "Barca körön kívüli" játékos - (akinek csak annyi álma volt, hogy egy jó top csapatnál megállja majd a helyét) - egyáltalán nem biztos, hogy így gondolja.

Nyilván meghallgatja a kérőit, majd figyelembe veszi a jelenlegi állapotot, tényeket (BL, EL, Liga - ebben a sorrendben, aktuális keret) és ebből kiindulva "kisakkozhat" magának valami víziót a jövőről.
A sakkozás eredménye nem szükségszerűen fog megegyezni a Barca szurkolók álmaival, de jelenleg még a mi álmainkban is rengeteg az olyan mondat, ami azzal kezdődik, hogy "Ha ...."

Egyáltalán nem azt állítom, hogy jelenleg nem lehetünk vonzó opció, de az anyagiakon kívül is nagy a konkurencia projektekben és egyéb csábító varázsszavakban is (edzők, klubok).

U.i.: Ziyech-nek már évekkel ezelőtt az Ajaxból örültem volna....


Ez igaz, és emiatt irtónagy szerencsénk van hogy pont most jött ki egy Pedri-Gavi-Fati-Baldé-Araujó tengely, ha most is ilyen Denis Suarez-Samper-Halilovic-féle végeredménnyel jönnének a fiatalok akkor legalább 3-4 szezonba és eszméletlen pénzekbe(sok kudarccal) telne mire összekukáznánk egy ilyen tengelyt mint ami most van.

Pedri 100m, Gavi 90m, Araujo 60m, Fati még visszaesőben is 50m a Transfermarkt szerint, Baldé 20m de ha így folytatja 1-2 év múlva hasonló értékű lesz

Ezt nézve, belegondolva is durva hogy ezek a srácok azzal hogy ilyen formában itt vannak, nagyon valószinűsíthető hogy a több éves középcsapat státusztól mentették meg a csapatot, ahol nem azon menne a diskurzus hogy mennyire gáz vagy nem gáz a BL csoportból kiesni, hanem hogy hogy a fenébe érjünk oda a 4-edik helyre a 8-9-edikről.

visca el barca írta:
2023.01.22. 10:46:00
a spanyol szovetseg az itteni kiscsapatokat vedi, nem erdekli h kozben mar a francia liga is elment mellettunk.
Igen, és a valóságban ez úgy néz ki hogy nem a kiscsapatokat sikerül erősíteni, hanem többnyire a nagycsapatokat lezülleszteni. =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.22. 10:46:00

a spanyol szovetseg az itteni kiscsapatokat vedi, nem erdekli h kozben mar a francia liga is elment mellettunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2023.01.22. 09:37:00

Állítólag a klub érdeklődött a laligánál hogy Depay távozásával van e lehetőség igazolásra,de elutasították, szóval nem igazolhat a Barcelona senkit.Mondjuk nem mintha meglepne,de azért elképesztő ahogy próbálják gáncsolni a csapatot főleg hogy vezetünk.Ne legyen igazam,de még olyat is el tudok róluk képzelni ha továbbra is az élen maradunk,hogy valami mondvacsinált indokot fognak találni hogy pontot vonhassanak le,ha arra lesz szüksége a Madridnak.Eközben a prájmör ligában Chelsea fél év alatt költött kb 600 milliót,de egy Notthingham is elvert 200 milliót.Sajnos az a véleményem hogy a mostani tendencia alapján egyre jobban leszakad a spanyol liga.A szövetségnek kell változtatni valamit a szabályokon különben hatalmas bajok jönnek,illetve már vannak.Kis idő múlva nem lesz még ennyire sem spanyolországba igazolni játékosoknak,(már most sem az) még akkor sem ha rólunk,vagy a madridról van szó.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.22. 09:16:18

bence0330 írta:
2023.01.22. 07:48:54

Ha támadót kell mindenképp hoznunk, akkor olyan lenne jó, aki baloldalon-középen is tud focizni, kb mint Auba. De főleg középen, balra ott van Fati, Torres, és Dembélé.
Én Enner Valenciát hoznám. 33 éves, Fener és 15 gólos csak a bajnokságban, jó volt vb-n is Cserének ideális lenne plusz gondolom megfizethető.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése